همســـویـــی جــــالب کتـــاب زرتــشـــتیان بـــا عــــــلم

1392/06/01

ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻫﺎﯼ ﻋﻤﻠﯽ ﺛﺎﺑﺖ ﺷﺪﻩ ﺩﺭ ﺻﺪﻩ ﻫﺎﯼ ﺍﺧﯿﺮ ﮐﻪ ﭘﯿﺸﺮﻭﯼِ ﺁﻧﻬﺎ ﻧﻈﺮﯾﻪ ﺗﮑﺎﻣﻞ ﻃﺒﯿﻌﯽِ ﭼﺎﺭﻟﺰ ﺩﺍﺭﻭﯾﻦ ﺍﺳﺖ، ﻣﯿﺘﻮﺍﻥ ﺑﯿﺎﻥ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﻣﻮﺟﻮﺩﺍﺕ ﺯﻧﺪﻩ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﮐﺮﻩ ﺯﻣﯿﻦ ﺟُﻠﺒَﮑﻬﺎ ﺑﻮﺩﻥ ( ﮐﻪ ﺩﺳﺘﻪ ﺍﯼ ﺍﺯ ﮔﯿﺎﻫﺎﻥ ﺑﺤﺴﺎﺏ ﻣﯽ ﺁﯾﻨﺪ) ﻭ ﺑﺎ ﭘﺪﯾﺪﺍﺭ ﺷﺪﻥ ﺧﺸﮑﯽ ﻫﺎ ﺍﻧﺪﮎ ﺍﻧﺪﮎ ﺍﯾﻦ ﺟﻠﺒﮏ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺧﺸﮑﯽ ﮐﺸﯿﺪﻩ ﺷﺪﻧﺪ ﻭ ﻧﺒﺎﺗﺎﺕ ﺭﺍ ﮐﻪ ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﻣﻮﺟﻮﺍﺕ ﺯﻧﺪﻩ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﺧﺸﮑﯽ
ﺑﻮﺩﻧﺪ ﺑﻮﺟﻮﺩ ﺁﻭﺭﺩﻧﺪ .

ﺗﺎ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﻗﺮﻥ 17 ﺑﺮ ﺍﺛﺮ ﺗﺎﺛﯿﺮﺍﺕ ﺁﻣﻮﺯﻫﺎﯼ ﺍﺩﯾﺎﻥ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻤﯽ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﺧﻠﻘﺖ، ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻣﺮﺩﻡ ﮔﻤﺎﻥ ﻣﯽ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﺧﺪﺍ، ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻭ ﺳﺎﯾﺮ ﻣﻮﺟﻮﺩﺍﺕ ﻋﺎﻟﯽ ﺭﺍ ﯾﮑﺠﺎ ﻭ ﯾﮏ ﺑﺎﺭﻩ ﺁﻓﺮﯾﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻣﻮﺟﻮﺩﺍﺕ ﺍﺑﺘﺪﺍﯾﯽ ﺗﺮ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺣﺸﺮﺍﺕ ﻭ ﻣﯿﮑﺮﻭ ﺍﺭﮔﺎﻧﯿﺴﻢ ﻫﺎ ﻭ …ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺧﻮﺩﺑﻪ ﺧﻮﺩﯼ ﺍﺯ ﻣﻮﺍﺩ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﻓﺴﺎﺩ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ ﺍﻣﺎ ﺑﺮ ﺧﻼﻑ ﺗﻔﮑﺮﺍﺕ ﺍﺩﯾﺎﻥ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻤﯽ ،ﻧﻈﺮﯾﻪ ﺩﯾﻦ ﺯﺭﺗﺸﺘﯽ ﻫﯿﭻ ﻧﺎﻫﻤﺎﻫﻨﮕﯽ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻧﻈﺮﯾﺎﺕ ﻋﻠﻤﯽ ﻧﺪﺍﺭﻩ ﻭ ﺑﻪ ﺭﻭﺷﻨﯽ ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﻣﻮﺟﻮﺩﺍﺕ ﺯﻧﺪﻩ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ ﺭﺍ ﮔﯿﺎﻫﺎﻥ ﺩﺍﻧﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﺳﺨﻨﯽ ﮐﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯﻩ ﻭ ﺩﺭ ﻗﺮﻭﻥ ﺟﺪﯾﺪ ﻋﻠﻢ ﺩﺭﺳﺖ ﺑﻮﺩﻧﺶ ﺭﺍ ﺍﺛﺒﺎﺕ ﮐﺮﺩﻩ*
ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭﻩ ﮔﺎﺕ ﻫﺎ ﺍﯾﻦ ﮔﻮﻧﻪ ﺑﯿﺎﻥ ﻣﯿﮑﻨﺪ :

ﺑﺮﺍﺳﺘﯽ ﺯﻣﯿﻦ ﭘﻨﺎﻫﮕﺎﻩ ﻧﯿﮑﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎﺳﺖ، ﺯﻣﯿﻦ ﺑﻪ ﻣﺎ، ﺩﻭ ﺩﻫﺶ ﺍﻧﺪﯾﺸﻪ ﻧﯿﮏ ﻭ ﺗﻮﺍﻧﺎﯾﯽ ﻣﯽ ﺑﺨﺸﺪ . ﻭ ﺍﻫﻮﺭﺍﻣﺰﺩﺍ ، ﺍﺯ ﺁﻏﺎﺯ ﺁﻓﺮﯾﻨﺶ ﻭ ﺩﺭ ﭘﺮﺗﻮ ﺭﺍﺳﺘﯽ، ﺭﻭﯼ ﺁﻥ ﮔﯿﺎﻩ ﻭ ﺳﺒﺰﻩ ﺭﻭﯾﺎﻧﯿﺪﻩ ﺍﺳﺖ.هات 48 بند6

ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻧﮑﺘﻪ ﺗﻮﺟﻪ ﺩﺍﺷﺖ ﮐﻪ ﮔﺎﺕ ﻫﺎ ﺳﺮﻭﺩﻩ ﻫﺎﯼ ﻣﺎﻧﺜﺮﻩ ﺍﺷﻮ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺣﺪﻭﺩ 3750 ﺳﺎﻝ ﻗﺪﻣﺖ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﻨﺪ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﺳﺮﻭﺩﻩ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﻨﻮﺯ ﺗﻤﺪﻥ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺁﻏﺎﺯ ﮐﺎﺭ ﭘﯿﺪﺍﯾﺶ ﺧﻮﺩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﭼﻪ ﺑﺮﺳﺪ ﺑﻪ ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻫﺎﯼ ﻋﻠﻤﯽ ﮐﻪ ﻗﺪﯾﻤﯽ ﺗﺮﯾﻦ ﻫﺎﯾﺸﺎﻥ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﭼﻨﺪ ﻗﺮﻥ ﻗﺪﻣﺖ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ.

2460 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2013-08-23 13:59:12 +0430 +0430

ممنون قشنگ بود مرسی
من خودم مسلمونم ولی بد نیست آدم درباره ی دین های دیگه هم اطلاعات در بیاره
O:) O:) O:) O:) O:)

0 ❤️

2013-08-23 13:59:59 +0430 +0430

بابت مطلب زیبایی که گذاشتی دمت گرم…تو اکثر ادیان و کتب الهی در مورد آفرینش و چگونگی پیدایش زمین و سایر موجودات صحبت شده دادا و فقط مختص دین زرتشت و اسلام نیست.بگو خب

0 ❤️

2013-08-23 14:01:32 +0430 +0430

درود

0 ❤️

2013-08-23 14:15:27 +0430 +0430

[quote=parpar khan]ممنون قشنگ بود مرسی
من خودم مسلمونم ولی بد نیست آدم درباره ی دین های دیگه هم اطلاعات در بیاره
O:) O:) O:) O:) O:)[/quote]
درسته

0 ❤️

2013-08-23 14:18:05 +0430 +0430

[quote=hasanibalaa]بابت مطلب زیبایی که گذاشتی دمت گرم…تو اکثر ادیان و کتب الهی در مورد آفرینش و چگونگی پیدایش زمین و سایر موجودات صحبت شده دادا و فقط مختص دین زرتشت و اسلام نیست.بگو خب[/quote]
من دقیقا منظورتو متوجه نشدم
یعنی در مورد افرینش قران و اوستا توضیح بدم ؟
البته میتونم توضیح بدم ولی 97% قران و ادیان سامی خرافاته میخوای؟

0 ❤️

2013-08-24 00:32:45 +0430 +0430

سلام آرش جان.
دمت گرم خیلی جالب بود البته واسه کسانی که قدرت تفکر و تعقل داشته باشن و چشم بسته حرف دیگران رو قبول نکنن…!
جالبه که تو تاپیک دختر تهرونی بچه ها زحمت کشیدن و کلی خرافه از اسلام نوشتن (مخصوصا پسر ایران) ولی کسی نتو نست بهشون جواب بده ولی حالا اومده اینجا اظهار نظر میکنه.!!
ادامه بده دمت گرم.

0 ❤️

2013-08-24 00:39:24 +0430 +0430

کوری یه عده از تو کورترم دنبالت
من به دختر شهوانی تبریک میگم که اینجام دست از سرت برنداشت و حرف عاقلانه و درستی رو بهت یادآوری کرد
اما تو تکلیفت با خودت روشن نیست
واقعا حیف اونا که وقتشون رو صرف مطالب تو کنن
و چه احمق تر از تو اونایی که ترو تشویقم میکنن!!

0 ❤️

2013-08-24 00:59:43 +0430 +0430

[quote=kambiz1]کوری یه عده از تو کورترم دنبالت
من به دختر شهوانی تبریک میگم که اینجام دست از سرت برنداشت و حرف عاقلانه و درستی رو بهت یادآوری کرد
و چه احمق تر از تو اونایی که ترو تشویقم میکنن!![/quote]
واقعا حیف جوونهایی مثل شما که بدون تحقیق و بررسی اسلام رو قبول کردین و وقتی کسی هم در موردش حرف میزنه سریع جبهه میگیرین !
یه سوال میپرسم فقط مردونه فکر کن بعد جواب بده نمیخوام از روی تعصب جواب بدی:
اگه پدر شما دین مسیحیت داشت شما هم مجبور بودی دین مسیحیت رو قبول کنی . اون موقع هم میومدی از اسلام دفاع کنی یا از مسیحیت دفاع میکردی؟

0 ❤️

2013-08-24 02:32:36 +0430 +0430

[quote=kambiz1]کوری یه عده از تو کورترم دنبالت
یه مطلب جالب و ساده نوشتم که همه ایرانیان باید بهش اقتخار کنن ؟ یعنی برای گفتن این مطلب حتما باید زرتشتی بشم ؟
در مورد افرینش ادیان ابراهیمی هم وجدان داشته باش !

0 ❤️

2013-08-24 02:36:57 +0430 +0430

[quote=كاپيتان فرهاد2]سلام آرش جان.
دمت گرم خیلی جالب بود البته واسه کسانی که قدرت تفکر و تعقل داشته باشن و چشم بسته حرف دیگران رو قبول نکنن…!
جالبه که تو تاپیک دختر تهرونی بچه ها زحمت کشیدن و کلی خرافه از اسلام نوشتن (مخصوصا پسر ایران) ولی کسی نتو نست بهشون جواب بده ولی حالا اومده اینجا اظهار نظر میکنه.!!
ادامه بده دمت گرم.[/quote]
چشم باز هم مینویسم ،چاکرات

0 ❤️

2013-08-24 03:28:22 +0430 +0430

[quote=كاپيتان فرهاد2][quote=kambiz1]کوری یه عده از تو کورترم دنبالت
واقعا حیف جوونهایی مثل شما که بدون تحقیق و بررسی اسلام رو قبول کردین و وقتی کسی هم در موردش حرف میزنه سریع جبهه میگیرین !
اگه پدر شما دین مسیحیت داشت شما هم مجبور بودی دین مسیحیت رو قبول کنی . اون موقع هم میومدی از اسلام دفاع کنی یا از مسیحیت دفاع میکردی؟[/quote]

من درسته بدنیا اومده خانواده مسلمون شیعه هستم
اما زمانیکه سنم به22 سالگی رسید - رفتم پیش موبد موبدان مرحوم رستم شهزادی رفتم- پس از وی بسراغ بزرگانی از مسیحیت و یهود رفتم !!
جالبه بدونی که پس از 2 ماه
حتی سفر به عربستان داشتم - کاری که مطمئنم کمتر کسی انجام میدهد!!
اما در نهایت سر بر سجده گذاشتم و خدارو سپاسگزار شدم که ناخواسته مرا در خانواده ای پا دار کرد که مسلمان هستند آنهم با گرایش شیعه 12 امامی
و افتخار میکنم به این گرایش - به این اعتقادات-
اینارو گفتم که بدونی مثل خیلی ها بر نگردی و بگی تو پدر و مادرت فلان بودن و تو هم همین مدلا و…
نخواستمم بگم که بقیه هم اشتباه میکنن- اما بدون که انصافا نه- بذار از زبون اون مرحوم موبد موبدان بگم
که سندشم مکتوب دستم داد- “هیچ دینی غیر اسلام پذیرفته نیست!!” جالبه که اون بنده خدا هم کلام قرآن رو برام خوند!! روحش شاد باشه

0 ❤️

2013-08-24 03:37:53 +0430 +0430

[quote=kambiz1][quote=كاپيتان فرهاد2][quote=kambiz1]کوری یه عده از تو کورترم دنبالت
اگه پدر شما دین مسیحیت داشت شما هم مجبور بودی دین مسیحیت رو قبول کنی . اون موقع هم میومدی از اسلام دفاع کنی یا از مسیحیت دفاع میکردی؟[/quote]

اما زمانیکه سنم به22 سالگی رسید - رفتم پیش موبد موبدان مرحوم رستم شهزادی رفتم- پس از وی بسراغ بزرگانی از مسیحیت و یهود رفتم !!
اما در نهایت سر بر سجده گذاشتم و خدارو سپاسگزار شدم که ناخواسته مرا در خانواده ای پا دار کرد که مسلمان هستند آنهم با گرایش شیعه 12 امامی
اینارو گفتم که بدونی مثل خیلی ها بر نگردی و بگی تو پدر و مادرت فلان بودن و تو هم همین مدلا و…
نخواستمم بگم که بقیه هم اشتباه میکنن- اما بدون که انصافا نه- بذار از زبون اون مرحوم موبد موبدان بگم
که سندشم مکتوب دستم داد- “هیچ دینی غیر اسلام پذیرفته نیست!!” جالبه که اون بنده خدا هم کلام قرآن رو برام خوند!! روحش شاد باشه[/quote]
تــــــوهــمات یـــــک شیعــه

0 ❤️

2013-08-24 03:55:15 +0430 +0430

[quote=kambiz1][quote=كاپيتان فرهاد2][quote=kambiz1]کوری یه عده از تو کورترم دنبالت

که سندشم مکتوب دستم داد- “هیچ دینی غیر اسلام پذیرفته نیست!!” جالبه که اون بنده خدا هم کلام قرآن رو برام خوند!! روحش شاد باشه[/quote]
اگه راست بگی که کار خوبی انجام دادی…
ولی مطمئنم که رستم شهزادی این حرف رو نمیزنه. من خودم بین همه ادیان بودم و دوستان بسیاری دارم برای نمونه یکیشون رو میگم برو تو اینترنت در موردش تحقیق کن.
“یوناتن بت کلیا”.
منم تو خونواده مسلمون به دنیا اومدم ولی فهمیدم که زن تو جامعه مسلمون هیچ ارزشی نداره و منم دینی که به مادر و خواهر و همسرم توهین کنه و ارزشی براشون قائل نشه رو قبول نمی کنم.
من هیچ دینی رو قبول ندارم چون همونطور که قبلا هم گفتم دین باعث عقب موندگیه!
ولی اسلام رو از همه دینها بدتر میدونم چون همه چیز اسلام با زوره…
شاید معنی حرف موبد رو نفهمیدی !
بهت گفته هیچ دینی به جز اسلام پذیرفته نیست چون تو ایران و کشورهای اسلامی برای دینهای دیگه جایی نیست و باید اسلام رو قبول کنن.!
تو قرآن گفته در دین هیچ اجباری نیست.
ولی محمد میگه اگه کسی از اسلام خارج بشه مرتده و خونش حلال.!!!
این آزادی اسلامه…!!!

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «