پنج نکته برای فیلم دیدن (قسمت دوم)

1400/06/22

6_) برای خودت مشخص کن که از چه نوع فیلمی بدت میاد
هیچ وقت نمیدونیم که از چه سبکی خوشمون میاد چون ممکنه بعدا یه سبک جدید رو ببینیم که عاشقش بشیم . ولی معمولا میدونیم که از یک یا چند سبک مشخص بدمون میاد . مثلا من از سبک مجموعه فیلم پیچ اشتباه خوشم نمیاد چون در فیلم سعی شده صحنه های تیکه تیکه کردن آدم ها هرچه بهتر (منظورم از هرچه بهتر اینه که هرچقد که میتونن دقیق تر) نشون داده بشه . یا از مجموعه ارّه خوشم نمیاد چون یه کلیشه ای تکراریه . پس قبل از دیدن هر فیلمی وقتی دارم داستان و نقد ها رو میخونم حواسم هست که فیلم شبیه این دوتا مجموعه نباشه.(دو تا مجموعه ارّه و پیچ اشتباه رو برای مثال گفتم وگرنه ممکنه کسی باشه که عاشقشون باشه )

7_) سعی کن درباره فیلمی که میخوای ببینی سوال کنی
همیشه جواب اون سوالی که توی ذهن ماست رو نمیتونیم تو سایت ها و یا نقد ها پیدا کنیم . پس اگه سوالی برات پیش اومد همونجا از کسی که فیلم رو بهت معرفی میکنه بپرس که بعدا سوالت بی جواب نمونه .

8_) خلاصه ای از داستان فیلم رو بِدون
نمیشه که یهویی بریم و یک فیلم رو ببینیم . البته این به این معنی نیست که باید تمام داستان فیلم رو بدونیم بلکه فقط کافیه توضیح مختصری درباره فیلم رو بخونیم تا سبک فیلم و داستان کلی فیلم رو بدونیم . (اگه مطمئن بودی که فیلمی که میخوای ببینی خوبه لازم نیست داستان فیلم و نمرات منتقدین رو برسی کنی اما چون پیدا کردن یک فیلم خوب سخته مجبوریم به همین معیار ها روی بیاریم تا درحالی که فیلم رو قبل از دیدن برسی میکنیم برامون اسپویل نشه.)

9_) فقط به نقد ها و نمرات اتکا نکن
مطمئنا خوندن نقد ها و نمرات (منظورم از نمرات نمره منتقدان در سایت های مختلفه) لازمه اما هر فیلمی هم که باشه باز هم نقد منفی داره و حتی گاهی نقدهای منفی اصلا درست نیستن و نویسنده فقط برای جذب مخاطب اون نقد رو نوشته . البته در حالت عکس هم ممکنه یک فرد برای جذب مخاطب برای یک فیلم ضعیف نقد های مثبت بنویسه . البته توجه کنید که ممکنه اصلا یک فیلمی واقعا نمرات خوبی نگرفته باشه ولی ازش خوشت بیاد .(مثل سریع و خشن)

10_) سبک هایی که ندیدی رو مسخره نکن
اینکه تحت تاثیر جامعه و رسانه از یک سبک که ندیدیم ؛ در ذهنمون تصویر خوبی نداشته باشیم میتونه عادی باشه اما اینکه سبکی که ندیدیم رو مسخره کنیم یا بخاطر اینکه فکر میکنیم سبک بدیه نبینیمش احمقانه است . یه چیزی که درباره فیلم دیدن وجود داره اینه که همیشه تو رو غافلگیر میکنه . ممکنه کل عمرت انیمیشن یا انیمه رو مسخره کنی اما بعد از اولین انیمیشن یا انیمه ای که دیدی یهو با خودت بگی : چرا اینهمه سبکی که ندیده بودم رو مسخره کردم؟ ، چرا چیزی که نمیدونستم رو قضاوت کردم؟

عکس و مکث

860 👀
4 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-09-13 19:27:35 +0430 +0430

من هم از اره بدم میاد از اون بدتر هاستل . به نظرم فقط امثال اکبر خرمدین از این سبک فیلما لذت میبرن 😄
تجربه شخصیم اینه فیلمی که امتیازش تو imdb زیر ۴ هست اصلا فیلم خوبی نیست .
ژانر کمدی ترسناک هم من خودم خیلی خوشم میاد ولی خیلی فیلماش کم هست و به نظرم سخت ترین کار دنیا هست . چون یه ذره یکی رو زیاد کنه گند زده به کل فیلم 😄

1 ❤️

2021-09-13 21:17:57 +0430 +0430

↩ dark_man00
درسته
کمدی ترسناک تا حالا فقط سرزمین زامبی ها رو دیدم جالب نبود اگه مورد خوبی میشناسی به منم بگو

0 ❤️

2021-09-13 21:33:49 +0430 +0430

↩ Nobody999
سری scary movie رو که حتما دیدی ولی lesbian vampire kill هم جالبه به یه بار دیدنش می ارزه

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «