چگونه جواد نباشیم؟

1394/10/01

جواد (در حالت جمع:‌ جک وجوات) یکی از اقشار قدیمی اجتماعه که تعریفش سخته. شاید بشه گفت جواد یه کم دیر یا سخت به دنیای مدرن پا گذشته و داره بعضی چیزها رو به روش خودش کشف و استفاده می کنه. برای همین حتی توصیف کردنش خیلی سخته. از این جهت میشه گفت همه ما کمی تا قستمی جواد هستیم… اما نشانه هایی برای شناسایی فول جوادها (!) هست:

ایمیل نیازی به www نداره. وقتی کسی ایمیلش رو گذاشته www.aghjavad at yahoo.com می تونید مطمئن باشید که با یه جواد طرف هستین که تازه به عصر اینترنت پرتاب شده.

وقتی یه نفر اول ایمیلش می نویسه: با عرض سلام و خسته نباشید…
این (عرض خسته نباشید) نشانه قوی است بر جوات بودن طرف. آخه عرض خسته نباشید یعنی چی؟!

جواد هیچ وقت رابطه خوبی با تحصیل و به خصوص با املا نداشته برای همین ه براش همون نقش کسره مضاف الیه رو داره. این جور جملات درخشان رو در پیامک های جوادها زیاد می بنید:
ماشینه خانمه مدیر رو پنچر کردم
مرده و زنه سواره تاکسیه خطی شدن

اصطلاحات (ایول))، (خداییش)، (ناموسا)، (داداش) و (به جون مادرم) از تکیه کلام های مورد علاقه یک جواد هستن. بعضی جوادها (خاهشن) هم استفاده می کنند که فکر می کنند خیلی باکلاسه

جوادها علاقه زیادی به استفاده از اندک کلمات انگلیسی که یاد گرفته اند مثل فول، ساپورت و سرویس دارند که معمولا از ادبیات مربوط به ماشین و تعمیرگاه یاد گرفته اند و فکر می کنند هر چی بیشتر از این کلمات استفاده کنند کلاس شون بالاتر میره. مثلا:
خانمه خوشگل ساپورت عالی می کنم بهم خوب سرویس بده
فول تاپ هستم. بات زیر بیست از خراسان رضوی پیام بده

جوادهای کلاسیک به طور سنتی علاقه زیادی به عرق سگی، امام رضا، زن های چادری و زنجیر زنی با پیراهن سیاه و دکمه های باز دارند. برای همین تراکم زیادی ازشون رو توی امامزاده ها و هیئت ها پیدا می کنید.

جواد عشق و علاقه بی پایانی به ماشین و موتور داره و بخش عمده ای از اوقات فراغت و پولش رو صرف تزئین و تجهیز ماشین یا موتورش با (سیستم) های مختلف می کنه. برای یک جواد جایگاه یک شخص در اجتماع رو مدل ماشین یا موتورش تعیین می کنه.

جوادی به اسم نیست. به شخصیته. ولی وقتی یه نفر اسمش جواد بود به احتمال زیاد واقعا جواده یا در یک خانواده جوادپرور بزرگ شده!

شما چه ویژگی هایی برای جوادها می شناسید؟

5933 👀
2 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-01-22 16:28:22 +0330 +0330

عرض شود که از نشانه‌های دیگر “جواتی” بودن …

میتوان به «آبجی» خطاب کردن اوناث،‌ خصوصاً‌ در محیطای مجازی نیز اشاره کرد. لذا وختی دیدید کسی مدام داره از این واژه برا معاشرت استفاده میکنه، شک نکنید که یا با یه “جواتِ حسابی” طرف هسید یا یه “کسلیسِ ناشی”! ?

البته گفتنی‌ها درمورد این واژه بسیاره…

3 ❤️

2016-01-22 17:28:22 +0330 +0330

به این میگن خلاقیت درایجاد تاپیک موضوعت تو حلقم

1 ❤️

2016-01-22 19:40:31 +0330 +0330
نقل از: آق جوکر

این دو تا کلیپ دنباله دار رو هم که از سایت لوتی دانلود کرده بودم و دارای محتوای رفتارهای جوادگونه به منظور بالا بردن لذت عیش و نوش در خارجه هست رو میزارم تا تاپیکتون حال بیاد. باور کنین من خودم هر بار این دو تا کلیپ رو میبینم کلی میخندم و روحم شاد میشه. دمشون گرم هم پسره بانمکه هم دختره. (اگر دیدید لینک رو کپی میکنید و دانلود نمیشه احتمالا به این دلیل هست که موفع کپی شدن یک فاصله در ابتدا و انتهای لینک ایجاد شده و در این صورت پیشنهاد میکنم که به جای کپی کردن، آدرس لینک رو خودتون تایپ کنید) https://up.shahvani.com/uploads/fhrucc4i.mp4 https://up.shahvani.com/uploads/smk51wj6.mp4

ای تو روحت مردم از خنده یه قلوه هم برات زدم (inlove)

1 ❤️

2016-01-22 20:06:33 +0330 +0330
نقل از: اسکلت حشری عرض شود که از نشانه‌های دیگر "جواتی" بودن ...

میتوان به «آبجی» خطاب کردن اوناث،‌ خصوصاً‌ در محیطای مجازی نیز اشاره کرد. لذا وختی دیدید کسی مدام داره از این واژه برا معاشرت استفاده میکنه، شک نکنید که یا با یه “جواتِ حسابی” طرف هسید یا یه “کسلیسِ ناشی”! ?

البته گفتنی‌ها درمورد این واژه بسیاره…

درکنار آبجی، حاج خانم رو هم اضافه کنین لطفا، چون دوستان جواد اکثرا از کلمات “خانم” و “آقا” به تنهایی نمیتونن استفاده کنن، به نظرشون زشت می آد:)

2 ❤️

2016-01-22 20:38:06 +0330 +0330

بله توضیحات کاملی بود در خصوص جواتیان عزیز

?
در کل و اصولا افراد جوات میشه الوات نوین قلمداد کرد.کسانی که تا دیروز عشق خالکوبی و دستمال ابریشمی داشتن و تازه پا به عرصه ی زندگی مدرنیته گذاشتن و دارن سعی میکنن به نوعی خودشون رو با جامعه و البته محیط مجازی وقف بدن

این روزا جوات ها در همه جا قابل رویت هستن.به طور مثال اگه دیدین تو اماکن عمومی شخصی گوشی به دست حرف از بازی کلش میزنه و سعی داره مارک و مدل گوشیش رو به معرض نمایش بگذاره شک نکنین که خود ناکسش 🙄

2 ❤️

2016-01-23 06:55:00 +0330 +0330

این دو تا کلیپ دنباله دار رو هم که از سایت لوتی دانلود کرده بودم و دارای محتوای رفتارهای جوادگونه به منظور بالا بردن لذت عیش و نوش در خارجه هست رو میزارم تا تاپیکتون حال بیاد. باور کنین من خودم هر بار این دو تا کلیپ رو میبینم کلی میخندم و روحم شاد میشه. دمشون گرم هم پسره بانمکه هم دختره. (اگر دیدید لینک رو کپی میکنید و دانلود نمیشه احتمالا به این دلیل هست که موفع کپی شدن یک فاصله در ابتدا و انتهای لینک ایجاد شده و در این صورت پیشنهاد میکنم که به جای کپی کردن، آدرس لینک رو خودتون تایپ کنید) https://up.shahvani.com/uploads/fhrucc4i.mp4 https://up.shahvani.com/uploads/smk51wj6.mp4

وای این خیلی خوب بود خخخخخ

1 ❤️

2016-01-23 07:01:37 +0330 +0330

ایول, خداییش ,خاهشن خخخخ منم بعضی وختا از ایناا استفاده میکنم …

1 ❤️

2016-01-23 16:59:33 +0330 +0330

بیاین هممون یکصدا اعتراف کنیم که سیگنالایی از جوات بودنو داریم! ?

این نشونیارو نمیدونم ولی منم به شدت به اصل “جوات تر از جواد!” معتقدم…کسی که شش دانگ مواظب باشه که جواتیتی ازش سرنزنه از همه جوادتره خداییش! 🙄

1 ❤️

2016-01-23 17:03:39 +0330 +0330
نقل از: Dar yek NeGaH راستش این صفات و خصوصیاتی رو که نام بردین رو نمی دونم. ولی از مردای جوادی که بسیار هم کم و ناب شدن و معرفت و مرام واسش مهم تر از سر وتیپشون هست بسیار هم خوشمان می یاد... تا این سوسولهای امروزی که حتی ظاهرشون هم بوی از مردانگی نبرده چه برسه به مرام مسلک معرفتشون!!! القصه: جوادم ارزوست !! خخخخ

عزیزم دقیقا از کدوم مردا میخوای؟؟؟!! ازون مررررردای قلدرِ فیلمای ایرانی که صب تا شب تشر میزنن؟؟؟!!! ?

0 ❤️

2016-01-23 17:07:07 +0330 +0330
نقل از: Golpesar51

ارکتوس از مطلبت خیلی خوشم اومد و برای اینکه حق جوادها ضایع نشده باشد نقدی بر آنتی جواد مینویسم.

جوادتر از جواد کسی است که هم اکنون با دقت مضاعف در حال یادداشت نمودن نشانه های جواد بودن به منظور بررسی آن موارد در خود می باشد تا مبادا در دسته جوادان قرار گیرد.

جوادتر از جواد کسی است که بدون شناخت و درک درون مایه های جوادی گری و علل آن از این تیپ رفتاری فراری باشد و هرگونه پیشنهادی از سوی آنتی جوادها را صرفا به دلیل فرار از جواد بودن بپذیرد.

جواد تر از جواد کسی است که جواد و جوادی گری را ببیند و جوادتر از جواد را نبیند.

جوادتر از جواد کسی است که دوست دارد یک بار هم که شده شلوار 6 جیب بپوشد و اهل و عیال را سوار یک ماشین مدل پایین که پلاکش نشان میدهد این فرد ساکن محله آنتی جوادان نیست نموده و راهی جاده های شمال شود و آهنگ جاده های شمال از خانوم حمیرا را گوش کند و دم آخری هم جوجه کبابی درست کند ولی نمی تواند آخر چه کند که از جواد بودن هراسان است.

این رو هم تازه یادم اومده حیفم اومد اضافه نکنم: جوادتر از جواد عکس گرفتن جوادها در کنار برج آزادی تهران را به تمسخر میگیرد ولی عکسش در کنار برج ایفل فرانسه را با افتخار در فیسبوکش به اشتراک میگذارد.

دمت گرم زدی تو دهنش ?

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

0 ❤️

2016-01-23 20:23:12 +0330 +0330
نقل از: Dar yek NeGaH
نقل از: Humanity defender shiva
نقل از: Dar yek NeGaH راستش این صفات و خصوصیاتی رو که نام بردین رو نمی دونم. ولی از مردای جوادی که بسیار هم کم و ناب شدن و معرفت و مرام واسش مهم تر از سر وتیپشون هست بسیار هم خوشمان می یاد... تا این سوسولهای امروزی که حتی ظاهرشون هم بوی از مردانگی نبرده چه برسه به مرام مسلک معرفتشون!!! القصه: جوادم ارزوست !! خخخخ

عزیزم دقیقا از کدوم مردا میخوای؟؟؟!! ازون مررررردای قلدرِ فیلمای ایرانی که صب تا شب تشر میزنن؟؟؟!!! ?

اره مرام فردینی غیرت ناصر ملک موتی… قصری هم خوبه
موتورم فراموش نشه خخخ

چه میکسیم زدی (laugh)

ولی من با قلدر جماعت عمرا نمیسازم…حتما خین و خین ریزی راه میوفته ?

0 ❤️

2016-01-23 21:07:56 +0330 +0330

نقل از: آق جوکر ممنون گل پسر ولی ارکتوس بنده خدا هم حقش این نبودها...

الان عذاب وجدان داری شوما؟ ?

نقل از: Dar yek NeGaH راستش این صفات و خصوصیاتی رو که نام بردین رو نمی دونم. ولی از مردای جوادی که بسیار هم کم و ناب شدن و معرفت و مرام واسش مهم تر از سر وتیپشون هست بسیار هم خوشمان می یاد... تا این سوسولهای امروزی که حتی ظاهرشون هم بوی از مردانگی نبرده چه برسه به مرام مسلک معرفتشون!!! القصه: جوادم ارزوست !! خخخخ سلام نگاه خانم.

البته باس ببینیم تعریف ما از جوات بودن اصن چیه. با دیدگاه آق جوکر هم تقریبا و تا حدودی موافقم

قسمتی از حرفای شومارو قبول دارم و معتقدم که جوات بودن یه جاهایی خوب هستش و عدمش باعث تخریب و لطمه زدن به شخصیت و عزت نفس میشه

کلا نه به اون شوری و نه به این بی نمکی ?

0 ❤️

2016-01-23 21:10:17 +0330 +0330

موتورم فراموش نشه خخخ

چه میکسیم زدی (laugh)

چه ربطی به قلدری داره من خودم از همه قلدرترم خخخخ باید بتونه از پس من بر بیاد ایا ؟! خخخخ

خب پس قانع شدم:|

امیدوارم یه جوات از نوع اولترا جواتیت به پستت بخوره ?
خخخخخ ولی ممکنه جوادش جنتلمن باشه عایا؟؟؟!!(laugh)

0 ❤️

2016-01-23 23:34:59 +0330 +0330

موتورم فراموش نشه خخخ

چه میکسیم زدی (laugh)

چه ربطی به قلدری داره من خودم از همه قلدرترم خخخخ باید بتونه از پس من بر بیاد ایا ؟! خخخخ

خب پس قانع شدم:|

امیدوارم یه جوات از نوع اولترا جواتیت به پستت بخوره ?
خخخخخ ولی ممکنه جوادش جنتلمن باشه عایا؟؟؟!!(laugh)

باور کن جوادا اکثرا جنتل منن اسمشون بد در رفته…
مرسی عزیزم خدا از دهنت بشنوه!!

شما دو تا هم به نوعی جوادیدها اینجا کسب شوهریابیتون به راهه، اگر هم شاکی میشین فقط قول بدین به صورتم ناخون نکشید… ?

من که تو پستمم گفتم همه مون یه جواد خفته ی درون داریم…ازین شاکی نمیشم!
درضمن چشم انداز تشخیص حرکات جوادی از آدمی به آدم دیگر و از جوادی به جواد دیگر ممکنه تغییر کنه…منظورمو تونستم برسونم؟؟!! مثلا الان شما ممکنه خودت جوات تر از ما باشی…منتهی خبر نداشته باشی ?
خلاصه اوضاعِ جوات در جواتیه (laugh)

و اما موضوع شوهریابی!!! ? اینو صراحتا میگم که اشتباه برداشت شده…تنها چیزی که ارزش گشتن نداره همین موجودیه که گفتی آق جوکر! بععععله! ?

حیف دوس ندارم با جوکر جماعت دربیوفتم وگرنه از هنر های دفاعیم رونمایی میکردم ?

1 ❤️

2016-01-23 23:53:17 +0330 +0330

همون که نگاه گفت ?

خخخخخ…عجب گیری کردماااااا (صدای درون مستر جوکر!)(laugh)

0 ❤️

2016-01-24 00:18:57 +0330 +0330

بعله دم شما گرم که از حقوق جواتیان گاه به گاه دفاع میکنی ?

عاغا منم هرچی گفتم طنز بود،چه شکرابی؟؟!!!

والا به استعدادای نوین ملی و حماسه آفرینی های میهنی اشراف کامل ندارم…ولی تاکتیکای خودم کاملا تضمینیه،خیالت راحت! ?

0 ❤️

2016-01-24 00:39:16 +0330 +0330

میدونم شما اون جوکر! نیستی و آق جوکـــــــری! ? من عمدا میگفتم مستر! ?

حالا درسته ناخنم به نوبه ی خودش سلاح خوبیه…ولی من انقد سوسول نیستم ناخن بکشم، تا خینِ طرفو با چشای خودم نبینم خیالم راحت نمیشه ?

? !!!

0 ❤️

2016-01-24 20:29:48 +0330 +0330

نقل از: Dar yek NeGaH راستش در این مورد من تصمیم گرفتم که فقط قسمت شور برم با روحیاتم بیشتر می خوره خخخ جواد اصیل خخخخ

بله

راستش من فکر میکردم شوما روحیات لطیفی داشته باشی بر خلاف این شیوا ?

خب ینی اگه جواتیتون دست بزن هم داشته باشه بازم مشکلی نی؟

اگه اینطوره پس خیلی چاکریم نیگاه خانوم.در کل خیلی مخلصیم ?

نقل از: آق جوکر نه ندارم، فقط خواستم جلوی راه افتادن جنبش هایی با هدف کوبیدن مشت محکم به دهان ها رو گرفته باشم…

بله افتاد!

کلا بیشتر بهت میخوره یه مفسر و تحلیلگر سیاسی باشی تا جوکر!

مخلصیم آقا ?

0 ❤️

2016-01-24 20:46:35 +0330 +0330
Dar yek NeGaH: دست بزن! اخه نگران خودشم میان می برنش زندان! بعد دوری پیش میاد ما هم که حساس خخخخخخ بهتر ظرفو ظروفا رو بشکنه خخخ فرداشم که پشیمون شد بهترشو بخره برام خخخ

بله

نمونه ی بارز یک شیرزن ایرانی!

خدا به داد جواتی برسه 🙄

0 ❤️

2016-01-24 21:11:28 +0330 +0330
نقل از: Dar yek NeGaHخخخخخخخخخ بیا و خوبی کن بده من بفکرم عجبا خخخخخ قوچ زن ایرانی بهتر بود (preved)
نه

شوما همون بهتر که یر یه جوات قلدر بیفتی ?

البته دور از جون شوما قوچ چیه دیگه

مار زن بیشتر بهتون میاد ?

0 ❤️

2016-01-24 21:30:50 +0330 +0330
نقل از: Dar yek NeGaH: ممنون از لطفتون تا حالا مار نشده بودم که شدم!! قوچ هستم (ماه تولد)
البته باید مزاح بنده رو مورد بخشش قرار دهید بنده هم شیر هستم(ماه تولد) ?
0 ❤️

2016-01-24 21:39:02 +0330 +0330

بنده هم اژدها هستم…اژدهای دوسر(laugh)

خخخخ چه مراسم معارفه ای هم راه انداختن(laugh)

الان آق جوکر با چوب جواتیش میاد ?

این جوات بازیا دیه شیه؟؟!! 🙄

0 ❤️

2016-01-24 21:49:18 +0330 +0330
نقل از: Humanity defender shiva بنده هم اژدها هستم...اژدهای دوسر(laugh)

البته تو اژدهای هفت سری تا دو سر 🙄

داریم دو کلوم جوات گونه اختلاط میکنیم اگه گذاشتین ?

0 ❤️

2016-01-24 21:50:33 +0330 +0330
Dar yek NeGaH: باشه مشکلی نیست مار از عنکبوت بهتره خخخخ امیدوار باشم خخ

نه واس من عنکبوت از مار بهتره ?

البته شوما چون قوچی مهربان و خرامان هستین ? ?

0 ❤️

2016-01-24 21:58:53 +0330 +0330

باسلام خدمت جواتای مشتی …دیدم همه دارن خودشونو معرفی میکنن گفتم منم خودمو معرفی کنم بنده شیر مرد هستم
بعضیا میگن پاکتی ولی اونش مهم نیس مهم اینه که شیرم ?

0 ❤️

2016-01-24 21:58:54 +0330 +0330

.

شی داری میگی اینجا واسه خودت معرکه راه انداختی؟ (party)

بیا «اینجا» داریم از حقوق اوناث دفا میکنیم

0 ❤️

2016-01-24 22:00:43 +0330 +0330
نقل از: اسکلت حشری

.

🙄 🙄 🙄
راست میگه منم به عنوان وکیل نمونه انتخاب شدم

1 ❤️

2016-01-24 22:03:41 +0330 +0330
Dar yek NeGaH : از عنکبوت که می ترسین نکنه از مارم میترسین .... ما رو بگو با کی می خوایم بریم جنگل خخخخخخ
نه دیه نشد

من گفتم فوبیای عنکبوت دارم فقط.و تقریبا با هر موجودی که باهاش روبرو شدم نترسیدم

پست بی ربط در تاپیک و برای نگاه خانوم?

این عکس ها مربوط به شکار مار توسط عنکبوت مهیب بلک ویدو هستش

امیدست نظرتان عوض بشود ?

0 ❤️

2016-01-24 22:04:38 +0330 +0330

برادر جمو! ?

پس مواظب باش خشم این اژدها دامنتو نگیره ? (خخخ دقیقا منظورم دامنت بود(laugh))

عاغا به ما چه، اصن همیشه به جواتیَت ?

خواهر نگاه! ?

خخخخخ…حیوانی؟؟؟!!!

ولی وژدانا خیلی خندیدم اغراق نبود اصن(laugh) (بنده گربه(همون شیر!) هستم…خخخ بنده هم خرچنگ!) 🙄

ولی این شخصیت شناسی از روی ماه تولد همش چرته ها…مال ما که زیاد جور درنمیاد ?

0 ❤️

2016-01-24 22:11:09 +0330 +0330
نقل از: اسکلت حشری

.

عسیسم این راهایی که شما الان میرینو من خعععلی وقته رفتم و برگشتم ?

برو خمیر بازیتو بکن،البته اگه از وقت خوابت نگذشته باشه…آورین ?

0 ❤️

2016-01-24 22:11:41 +0330 +0330
نقل از: Humanity defender shiva **برادر جمو!** ?

پس مواظب باش خشم این اژدها دامنتو نگیره ? (خخخ دقیقا منظورم دامنت بود(laugh))

عاغا به ما چه، اصن همیشه به جواتیَت ?

خواهر نگاه! ?

خخخخخ…حیوانی؟؟؟!!!

ولی وژدانا خیلی خندیدم اغراق نبود اصن(laugh) (بنده گربه(همون شیر!) هستم…خخخ بنده هم خرچنگ!) 🙄

ولی این شخصیت شناسی از روی ماه تولد همش چرته ها…مال ما که زیاد جور درنمیاد ?

زرشک!

چاییدی خواهر گرامی ?

شوما زیاد خودشو نارات نکن واس اون قضیه ?

واس من که 90 در صد حقیقت محضه!حالا شوما تو همون خرچنگیت دستو پا بزن
و من الله توفیق

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «