⚖️شاپور بختیار; پیشبینی دقیق!

1402/12/28

شاپور بختیار آخرین نخست وزیر شاه و سیاستمدار مورد علاقه منه. :)

شاپور در ایام انقلاب ۵٧ کتاب “ولایت فقیه” روح الله خمینی با تیراژ بالا چاپ میکرد و به انقلابیون -به خصوص چپ‌ها- عرضه می‌کرد، و توصیه میکرد که بخونید.
(در نهایت خمینی تمام ایده‌های ضد آزادی و حتی ضد اسلامی شرح داده شده در همین کتاب عملی کرد.)
گروه‌های سازمان یافته ی متخصصِ انقلاب یعنی چپ‌ها، در اندیشه استفاده از کاریزمای روح الله و جذب توده مردم بودند و به خیالشون میتونستن بعد از پایان کار شاه، خمینی کنار بزنن و البته اولین گروه قربانیان کشتار خونین ِخمینی شدند.
در هرحال شاپور بختیار به اشتباه فکر می‌کرد هدف انقلاب آزادیه، و قصد داشت اهداف خمینی به انقلابیون نشون بده.
درحالی که انقلاب دقیقا به دنبال همین مفاهیم ضد آزادی بود؛
به دنبال محدودیت های اسلامی، کنترل مالکیت خصوصی، نظارت بیشتر بر زندگی مردم، بزرگ کردن دولت و…

و اما این پیش‌بینی دقیق شاپور بختیار پس از سقوط دولتش و درک درست هدف انقلابه:

10 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2024-03-18 11:40:22 +0330 +0330

و در آمد

1 ❤️

2024-03-18 11:51:31 +0330 +0330

↩ parisabanoo_arash
به سخت‌ترین شیوه ممکن :))

1 ❤️

2024-03-18 11:51:38 +0330 +0330

چرا ما در حال حاضر سیاستمدار درست حسابی این شکلی که بشه روش حساب کرد نداریم واقعا؟ هیچ تشکیلاتی انگار نیست که سیاستمدار بسازه

2 ❤️

2024-03-18 12:22:47 +0330 +0330

↩ hojabr
به نظرم مهمترین دلیلش وسواس جمهوری اسلامی در سرکوب هر سازمانیه.
گروه‌های سازمان یافته دوران شاه سلاخی کردن، مثل توده، جبهه ملی مذهبی، پان ایرانییست ها، سوسیال دموکرات ها و…
از اونوقت اجازه تاسیس هیچ حزبی ندادن. و حتی سازمان های کوچیک حتی NGO های محیط زیستی! یا خیریه هایی مثل جامعه امام علی شدیدا سرکوب کردن.
جمهوری اسلامی از سازمان ها وحشت داره.
و در این شرایط توی کدوم نهاد سیاستمدار رشد کنه؟

اپوزيسيون خارج‌نشین هم که یه مشت کاسبن که فقط دنبال پول گرفتنن.

4 ❤️

2024-04-09 04:05:22 +0330 +0330

شاپور بختیار ،با آزاد کردن رفسنجانی و خامنه ایی ،خون دوباره ایی به شورشیان ۵۷ تزریق کرد.شاپور بختیاری نباید از سمت خودش استعفا میکرد،اما کرد و راه را برای خمینی باز کرد…اشتباه بزرگ شاه این بود که از جبهه ملی نخست وزیر انتخاب کرد .جبهه ملی که از اولین تئوریسین های جمهوریت بودند.شاپور بختیار با اعطای آزادی های نمادین ،خیابان را به مردم فریب خورد واگذار کرد تا جایی که ارتش با خیانت تیمسار فردوست پوفیوز که تمام عمر سر سفره شاه بزرگ شده بود،اعلام بی طرفی کنه.شاپور بختیار ناشی ترین سیاستمدار تاریخ ایرانه.او عامدانه پیش شرط خروج شاه رو از ایران مطرح کرد تا مملکت را بی صاحب کند .آن مصاحبه ها که نمونه اش را در تاپیک گذاشتی هم فقط گرفتن ژست روشنفکری بود…چگونه او و یارانش در جبهه ملی میدانستند که ارتجاع سرخ و سیاه دشمن ایران است ،اما باآنها همکاری کرد؟چگونه بعد از استعفا به عراق رفت و مجوبات اسکان مجاهدین خلق را فراهم کرد؟ او در ظاهر مخالف خمینی بود

1 ❤️

2024-04-09 11:07:42 +0330 +0330

↩ Savage but calm
:))
دوست من همون لحظه ای که آمریکا دیگه از شاه حمایت نکرد، شاه رفتنی بود.
شاه میتونست نره؟! خب نمیرفت. :))
دیگه کار از کار گذشته بود. آخرین مراحل انقلاب بود. این حرف ها شبیه شوخیه. وقتی خیابون ها پر شد دیگه انقلاب تکمیل شده و موضوع فقط زمانه. :)
همین الان اگه یک میلیون نفر هرجای ایران جمع بشن، ج ا رفتنیه.

1 ❤️

2024-04-21 12:58:38 +0330 +0330

↩ Prometheuss
من از نقش شاپور بختیار در این واقعه گفتم.نه آمریکا
شاپور بختیاری سیاست های ناشیانه ایی رو به کار برد.یادمه تو یکی از مصاحبه هاش گفته بود که در ۳۷ روز نخست وزیری من،بالاترین سطح آزادی رو داشتیم.
شاپور بختیار انگار نمیدونست که شاه سالها بود داشت با ارتجاع سرخ و سیاه مبارزه میکرد ،و برای حفظ ایران از نعمت نصیری و هویدا هم گذشت،کلی آدم های خرابکار رو همون زمان ساواک بازداشت کرد تا قدرت شورشیان رو کم کند.بعد شاپور بختیار همون آدم های خرابکار رو آزاد کرد تا ضربه آخر رو بزنن.چرا من تو کامنت بالایی از رفسنجانی و خامنه ایی اسم بردم ،اما از محسن رضایی نگفتم؟
چون واقعا اون دو نفر باهوش ترین افراد توی اون فتنه بودند،
و در آخر دیدی که چجوری تمام مهره ها رو حذف کردن و قدرت زو قبضه کردند.
من میگم در ظاهر اعطای آزادی به زندانیان سیاسی اون زمان بله یک اقدام حقوق بشریه،
اما میدونی رفیق خیلی وقتا هدف ،وسیله را توجیه میکند
بازداشت مهره های مهم شورش ۵۷ یک اقدام بازدارنده مهم بود.
شاپور باید با قلدری تمام، افراد بیشتری رو بازداشت میکرد
نه اینکه با استعفا راه رو برای خمینی باز تر میکرد

2 ❤️

2024-04-21 13:05:54 +0330 +0330

↩ Savage but calm
من چیز دیگه ای میگم.
وقتی بختیار به قدرت رسید، سیب افتاده بود فقط به زمین نخورده بود.
انقلاب به سرانجام رسیده بود. سران همه داشتن فرارمیکردن.
شاه خودش رفته بود!
تمام غرب منتظر حکومت جدید بودن.
بختیار دیر به قدرت رسید. خیلی دیر.

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «