لوگو یا رنگ بندی جدید برای پرچم ایران

1393/06/22

نظرتون در مورد لوگوی جدید یا رنگ بندی جدید برای پرچم ایران چیه ؟

12167 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2014-09-13 10:47:36 +0430 +0430

دوست عزیز پرچم که عکس روی دستمال کاغذی نیست هرچند وقت عوض شه . پرچم ایران سالهاست سه رنگ اصلی داره .وبنظرم کافیه .البته درمورد پرچم کاوه اهنگرهم درست اشاره کردی میتونه درکنار پرچم سه رنگ ایران قرار بگیره که نشان دهنده تاریخ کهن ایران باشه .ولی تا زمانی که مردم کشور خودشون نخوان با تمدن برخورد کنن هر پرچمی که باشه فرق نداره پرچم یه نشانه است .مهمترین عامل موفقیت یک کشور سطع شعور وبرخورد ادماهاست .واینکه هر کسی خودشو مسئول کاریکه میکنه بدونه واز دیگران توقع خوب بودن نداشته باشه .

2014-09-13 18:37:04 +0430 +0430

[quote=pomaxps]دوست عزیز پرچم که عکس روی دستمال کاغذی نیست هرچند وقت عوض شه . پرچم ایران سالهاست سه رنگ اصلی داره .وبنظرم کافیه .البته درمورد پرچم کاوه اهنگرهم درست اشاره کردی میتونه درکنار پرچم سه رنگ ایران قرار بگیره که نشان دهنده تاریخ کهن ایران باشه .ولی تا زمانی که مردم کشور خودشون نخوان با تمدن برخورد کنن هر پرچمی که باشه فرق نداره پرچم یه نشانه است .مهمترین عامل موفقیت یک کشور سطع شعور وبرخورد ادماهاست .واینکه هر کسی خودشو مسئول کاریکه میکنه بدونه واز دیگران توقع خوب بودن نداشته باشه .[/quote]

سلام دوست من…
البته منم منظورم این نبود رنگ و لوگو هر ماه یا هر سال چند دفه عوض شه…

اگه ممکنه نظرتون رو در مورد حذف یا جایگزینی رنگ قرمز ( رنگ خون و قیام و جهاد و و یکی بره جلو کشته شه، اما چند نفر دیگه صاحب کرسی های مهم دولتی بشن ) رو هم اگه مبذول بفرمایید، ممنون میشم.

1 ❤️

2014-09-13 18:41:39 +0430 +0430

دوست عزیز به نظر من که فعلا وقت این حرفا نشده. به نظر من که در قدم اول باید اون علامت نحس نجس و الله اکبر های منحوس حاشیه پرچم ازش حذف بشن و علامت ملی زیبای شیر و خورشید جایگزینش بشه. بعد اگه وقت شد به رنگ بندیشم میرسیم. mail1

0 ❤️

2014-09-13 18:57:49 +0430 +0430

چندی پیش داشتم یه مطلبی رو توی اینترنت میخوندم که یه گزارش همسو، نظرم رو جلب کرد…

یه جوون خوش ذوق عرب عراقی، طرح جدید پرچم کشورش رو با سلیقه خودش طراحی کرده بود، که در اون بجای لوگوی “الله” ، ( که دستخط صدام حسینه )، لوگوی رودخانه های دجله و فرات طراحی شده بود که میخاست تمدن بین النهرین رو به مخاطبش یادآوری کنه… که با بی مهری های شدیدی مواجه شد…

اما من مطمئنم که هدف اون جوون چیزی جز این نبود که رو به جامعه جهانی فریاد بزنه که : مردم عراق از ترور و وحشت و جنگ و خونریزی (رنگ قرمز ) خسته شدن… و دنبال آرامش هستن… و نیّت خودشو، با طراحی یه پرچم جدید ارائه کرده بود.

0 ❤️

2014-09-13 19:05:04 +0430 +0430

[quote=رستم فرخزاد]دوست عزیز به نظر من که فعلا وقت این حرفا نشده. به نظر من که در قدم اول باید اون علامت نحس نجس و الله اکبر های منحوس حاشیه پرچم ازش حذف بشن و علامت ملی زیبای شیر و خورشید جایگزینش بشه. بعد اگه وقت شد به رنگ بندیشم میرسیم. mail1[/quote]

رستم جان، ممنونم از نظرت…
میدونم که الان وقتش نیست… و با نظر ما چند نفر توی یه سایت فیلتر شده، همین مثلن فردا، داستان تغییر نمیکنه، اما ، تجربه نشون داده که هر موقع هم که وقت انجام کارای مهم میرسه، هول میشیم و اشتباهی، آب رو به آسیاب غیر خودی ها میریزیم…

اگه ممکنه نظرت رو در مورد رنگ آمیزی به همه کاربرا بگو.

ممنون.

2 ❤️

2014-09-13 19:08:20 +0430 +0430

یا میریزین همونجایی که میسوزه ?
large_184633_420_1.jpg

0 ❤️

2014-09-13 19:11:15 +0430 +0430

اگه توش رنگ سفید باشه، به این معنا که با تموم کشورهای دنیا ( چه دولت و چه ملت شون ) در صلح هستیم و نمیخایم از صفحه روزگار محوشون کنیم، میتونه جایی توی پرچم داشته باشه.

اگه توش رنگ سبز باشه، به این معنا که ما خواهان و آماده آبادانی و ساخت یه دنیای پر از شادی ( نه عزاداری )
هستیم و مخالف تخریب کوچکترین نقطه از دنیا میباشیم، بازم میتونه جایی توی پرچم داشته باشه.

در مورد لوگو، بنظر من لوگو یا نمادی از پرچم ( درفش کاویانی ) یا روپوش چرمی بزرگ قهرمان ایرانی، کاوه آهنگر باشه، قشنگه…
به این معنا که، مردم ایران همیشه آماده مبارزه با هر حاکم مستبدی هستن.

ممنونم…

0 ❤️

2014-09-13 19:23:12 +0430 +0430
1236452_218964441601727_1705280517_n.jpg
0 ❤️

2014-09-13 19:31:50 +0430 +0430

[quote=bahram_hot20]1236452_218964441601727_1705280517_n.jpg[/quote]

بهرام عزیز،

بازم مثل همیشه گل کاشتی…

ممنونم رفیق.

0 ❤️

2014-09-14 05:30:27 +0430 +0430

[quote=pouyapoya2012][quote=bahram_hot20]1236452_218964441601727_1705280517_n.jpg[/quote]

بهرام عزیز،

بازم مثل همیشه گل کاشتی…

ممنونم رفیق.[/quote]

خواهش عزیز
متاسفانه از این دست توهینها هر روز بهمون میشه ولی یا متوجه نمیشیم یا به روی خودمون نمیاریم.
یکی از بزرگترین ظلمهایی که تو این 35 سال به ملت ایران کردن این بود که پرچم رو بی ارزش کردن و الان کمتر کسی بهش تعصب داره.
تو ترکیه شما اگه به ناموس یکی توهین بکنی ممکنه ازت بگذره ولی اگه به پرچمش توهین کنی امکان نداره ازت بگذره.
چند سال پیش با یکی از صمیمیترین دوستام از خونه مجردیش داشتیم میومدیم بیرون که دیدم با پرچمی که از تو خیابون پیداش کرده بود و آورده بودش خونه شروع کرد کفشهاشو پاک کردن. من که سالی یکی دوبار بیشتر عصبانی نمیشم نتونستم خودمو کنترل کنم و زدم تو گوشش و سر همین قضیه دوستیمون کلا به فاک رفت. هر چند رو اون پرچم آرم منحوس الله بود ولی در هر صورت پرچم یعنی عزت، شرف، ناموس، … . و امیدوارم ههمون اینو درک کنیم که پرچم فقط یه تیکه پارچه نیست.

1526526_1441213212762034_967168849_n_0.jpg
0 ❤️

2014-09-22 05:30:10 +0330 +0330

همون پرچم شاهنشاه آریا مهر

0 ❤️

2014-09-23 03:05:09 +0330 +0330

همون پرچم شیروخورشید خیلی خوبه !

0 ❤️

2014-09-23 03:19:11 +0330 +0330

رنگ پرچم نباید تغییر کنه چون سالیانه درازیه که پرچم ایران به این رنگه و این رنگها هویت ما شده.
برای طرح وسطش هم به نظر من همون شیر و خورشید از همه بهتره

0 ❤️

2014-09-24 17:49:54 +0330 +0330

[quote=پسر ایران]رنگ پرچم نباید تغییر کنه چون سالیانه درازیه که پرچم ایران به این رنگه و این رنگها هویت ما شده.
برای طرح وسطش هم به نظر من همون شیر و خورشید از همه بهتره[/quote]

ممنونم.

اگه یکی میتونس و لطف میکرد، با فتوشاپ یه طرح مبتکرانه خلق میکرد، تاپیک، جذاب تر میشد…

0 ❤️

2014-09-24 17:59:02 +0330 +0330

رنگ بندی پرچم ایران درسته و بر اساس مناطق آب و هوایی تنظیم شده است ، شمال ،سبز ، وسط ، سفید ، جنوب ، قرمز ، و در مورد ارم ، همون شیر و خورشید ، زیبا و با معنی است !

0 ❤️

2014-09-24 18:00:03 +0330 +0330

میجنگیم ، میمیریم ، ایران رو پس میگیریم !

0 ❤️

2014-09-24 18:07:44 +0330 +0330

همیشه و از دوران اول دبستان که خودم رو شناختم ، برام جای سوال بوده که این علامت کیری الاه چیه واسط پرچم ایران ! کیرم تو الاه !

0 ❤️

2014-09-24 19:38:50 +0330 +0330

ســـــلام رفیـــــق مــــن تمــــام نظــــراتو خــــوندم نمــــیدونم بعــــضی نــــظاراتــــو دارم خــــواب میبــــینم یابیــــدارم بعــــضی از دوســــتانی کــــه یــــک ســــری جمــــلات رو نوشــــتن واسشــــون ارزوی ســــلامتی هــــرچه زودتــــر رو دارم چــــون مــــن فکر نکــــنم اینجــــور توهــــین ها تــــوی زنــــدگی شــــخصی ایــــن دوستــــان خــــودشو خــــوب نشــــون بده ممــــنون از تاپیــــک خوبتــــون مــــوفق باشــــید.

0 ❤️

2014-09-27 08:59:56 +0330 +0330

فعلا بزار از شر اینا خلاص شیم!بعد!!!
ولی رنگش که همین سه رنگه!حداقل 500 ساله که این رنگ ها سازنده ی درفش ایرانن!به رنگ های ایرانی هم مشهور شدن دیگه!
ولی واس وسطش من همای پرچم کورورش رو بیشتر دوست دارم!

0 ❤️

2014-09-28 06:50:00 +0330 +0330

[quote=آتشک]فعلا بزار از شر اینا خلاص شیم!بعد!!!
ولی رنگش که همین سه رنگه!حداقل 500 ساله که این رنگ ها سازنده ی درفش ایرانن!به رنگ های ایرانی هم مشهور شدن دیگه!
ولی واس وسطش من همای پرچم کورورش رو بیشتر دوست دارم![/quote]

از همگی بابت نظرات متفاوت و خوبشون ممنون…
ولی، راستش بازم دارم روی یه لوگوی جدید و همه پسند تمرکز میکنم.

0 ❤️

2014-09-28 07:04:48 +0330 +0330

مگه آش کشکه که توش لپه و نخود بریزیم یا نه؟؟؟
یه بنده خدایی گفته همون عکس همای کوروش!!!
خو شامولک تو که سواد نداری چرا نظر میدی؟؟؟
هما یه کلمه ی من درآووردیه… اصل این کلمه به سه زبان دنیاس:1-سیمرغ(پارسی) 2-عتقاء(عربی)3ققنوس(اروپایی)
روی پرچم کوروش هم هیچ نمادی جز عقابی با بالهای باز نیست…
البته این پرچم در تمام مدت حکومت هخامنشیان یکی بوده… بعد در زمان اشکانیان و ساسانیان عوض شد…
این پرچم سه رنگ هم شاهکار شاه عباس صفویه… که گفته میشه نمادی از آرامش رو به کل ایران تزریق کرد و باعث شد برای اولین بار رنگ بندی در پرچم ایران راه پیدا کنه…(البته منظور رنگ بندی معنا گرا هست).

0 ❤️

2014-10-02 09:08:49 +0330 +0330

[quote=sava7]مگه آش کشکه که توش لپه و نخود بریزیم یا نه؟؟؟
یه بنده خدایی گفته همون عکس همای کوروش!!!
خو شامولک تو که سواد نداری چرا نظر میدی؟؟؟
هما یه کلمه ی من درآووردیه… اصل این کلمه به سه زبان دنیاس:1-سیمرغ(پارسی) 2-عتقاء(عربی)3ققنوس(اروپایی)
روی پرچم کوروش هم هیچ نمادی جز عقابی با بالهای باز نیست…
البته این پرچم در تمام مدت حکومت هخامنشیان یکی بوده… بعد در زمان اشکانیان و ساسانیان عوض شد…
این پرچم سه رنگ هم شاهکار شاه عباس صفویه… که گفته میشه نمادی از آرامش رو به کل ایران تزریق کرد و باعث شد برای اولین بار رنگ بندی در پرچم ایران راه پیدا کنه…(البته منظور رنگ بندی معنا گرا هست).[/quote]
که هما یه کلمه ی من دراوردیه ها؟؟؟؟؟؟؟؟!!!هما معروف به مرغ استخوان خوار!سرش نارنجیخ بدنش مشکیه متمایل به خاکستری و به خانواده ی کرکسان متمایله تا عقاب!!!سیمرغ و عنقا و ققنوس و پوپک با هم فرق دارن چسداد!!!هما یه پرنده ی واقعیه و اونا افسانه مستر چس داد!!!دفعه ی دیگه وقتی راجع به یه چیزی اطلاعات کامل نداری به کسی که اطلاعاتش کاااامله توهین نکن و الکی هم گنده گوری نکن آقای چس داد!فهمیدی یا برم تو فاز ننت کس داد مرتیکه؟!!
(از این به بعد همینه!هرچی شنیدم و سکوت کردم بسه!دیگه نمیتونم بگم جواب ابلهان خاموشیست!هیچی نمیگیم فک میکنن فقط خودشون بلدن فحش بدن!ببخشید از بقیه)

0 ❤️

2014-10-02 09:15:59 +0330 +0330

ارم شیر خورشید متعلق به حکومت پهلوی یا قاجار نیست که اگه ازش خوشمون نیومد عوض کنیم قدمت شیر خورشید به بیش از 2000سال قبل میرسه هیچ کشوری با تغییر حکومت پرچمشو عوض نمیکنه کاری که اخوند کرد و نماد سیک هند رو به پرچم ما چسبوند
شیر خورشید همواره بر پرچم ایران بوده حالا گاهی تغییر کرده اما ثابت بوده
پرچم لباس نیست هویته و نمیشه عوضش کرد

0 ❤️

2014-10-02 09:22:25 +0330 +0330

[quote=♥گارد سلطنتی♥]ارم شیر خورشید متعلق به حکومت پهلوی یا قاجار نیست که اگه ازش خوشمون نیومد عوض کنیم قدمت شیر خورشید به بیش از 2000سال قبل میرسه هیچ کشوری با تغییر حکومت پرچمشو عوض نمیکنه کاری که اخوند کرد و نماد سیک هند رو به پرچم ما چسبوند
شیر خورشید همواره بر پرچم ایران بوده حالا گاهی تغییر کرده اما ثابت بوده
پرچم لباس نیست هویته و نمیشه عوضش کرد[/quote]
درسته!شیر در همه جای تاریخ ایران هست.خورشید هم…ولی اینجوری که خورشید سوار شیر شده باشه برای اولین در دوره ی سلجوقیان ترک وارد-دیوان-(دقت کن دارم میگم دیوان)شد!درضمن تا حالا دقت کردی شمشیری که دست این شیر هست خمیدس؟؟؟شمشیر های ایرانی صاف بود!این شمشی عربی هست که قوس داره!

0 ❤️

2014-10-02 09:23:23 +0330 +0330

درفش شیر و خورشید نشان به عنوان نماد اتحاد ایرانیان قرنها نمایانگر تاریخ و گذشته ی پر شکوه ملتی بود که میراثی شگرف در تمدن بشری از خود به یادگار گذاشت.

پس از پیروزی انقلاب سال پنجاه وهفت , تبلیغات گسترده ای از جانب انقلابیون و هواداران ایشان پیرامون طاغوتی بودن نشان شیرو خورشید ارایه گردید تا جایی که حتی امروز هم گروههایی از عامه ی مردم شیر و خورشید را نماد سلطنت طلبان می پندارند. .

مطابق با اصل هجدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ,مصوب سال ۱۳۵۸ (۱۹۷۹ میلادی) درباره درفش ایران گفته شده‌: « پرچم جمهوری اسلامی از سه رنگ سبز، سفید و سرخ تشکیل می‌شود و نشان جمهوری اسلامی (تشکیل شده با حرف الله) در وسط آن قرار دارد.»

نشان مذکور که آن را شیوه ی خاصی از نمایش نام مقدس پروردگار می خوانند در جریان یک رقابت و از میان نمادهای ارایه شده برای جایگزینی با شیروخورشید ! انتخاب گردید و طراح آن هم “حمید نعیمی” نامی مدرس دانشگاه شهید بهشتی است.

برخی بر این باورند که این نشان برگرفته از نماد سیکها ی هند (کاندا) است و پشتیبانی آیت الله خمینی، که علاوه بر تبار هندی , گرایشات اسلامی داشته معرفی شد و وی خواسته بدین شیوه برآیندی از هر دو بدست دهد .

نشان سیک ها
نشان سیک ها

اما آنچنان که بر همگان هویداست , نشان ملی کشوری به عظمت و قدمت ایران لوگوی تجاری یک شرکت یا سازمان نیست که برای طراحی آن مسابقه برگزار کرده , عده ای به صلاحدید خود از آن میان لوگویی را انتخاب نمایند.

تاریخچه ی شیر و خورشید

پیشینه ی نماد شیر و خورشید به دوران هخامنشیان و حتی پیش از آن می رسد و کهن ترین مستند موجود از آن کتیبه ای است مربوط به دوران خشایارشا که هم اینک در موزه ی “آرمیتاژ” لنینگراد(سن پیترز بورگ) روسیه نگاهداری می شود.

این نگاره شاه را در حالت احترام به شیری نشان می دهد که زنی بر روی آن جلوس کرده و بارقه هایی از نور (آنچنان که در روزگار ما هم قدسین را نمایش می دهند) وی را در بر دارد.

آنچه در نخستین برداشت بر بیننده آشکار می شود اینکه اگر شیر وخورشید نماد سلطنتی بود شاه را در حالت نیایش یا احترام نشان نمی داد چون هیچ پادشاهی آنچه را خود ساخته یا نمایشگر سلطنت اوست نیایش نمی کند.

برخی مورخین بر این باورند که در این تصویر شیر نماد میترا و خورشید (زنی که بر پشت شیر سوار است) نماد الهه “آناهیتا” می باشد.

مستندات باقی مانده از پارتیان نشان می دهد که در دوره ی اشکانی، خورشید بر روی درفش ملی ایران وجود داشته اما در آثار به دست آمده از دوران ساسانی، نشان شیر وخورشید به فراوانی موجود است از آن جمله است تعداد هجده مهر که در نزدیکی دریاچه ی آرال به دست آمده همچنین ظروفی از طلا و نقره مزین به نقش شیر و خورشید و یا شیرو" گردونه ی مهر "(صلیب شکسته و به مفهوم چرخش خورشید ) بر بالای آن که قدمت این نشان را به خوبی آشکار می سازد.

از گفته های مورخین چنان بر می آید که پس از اسلام اول بار در دوران سلطان مسعود غزنوی شیر بر روی پرچم ایران آمد که عده ای علت را علاقه ی شاه به شکار شیر دانسته اند و پس از او و در دوره های بعد این نشان به کرات بر روی پرچم تکرار شد.

احمد کسروی در کتابچه ای که پیرامون پیدایش شیر و خورشید نگاشته از قول “ابن عبری” و "مختصر التاریخ الدول " می نویسد: «غیاث الدین کیخسرو فرزند علاءالدین کیکاووس ،از شاهان خاندان سلجوقیان روم، دل به شاهزاده ای گرجی می بازد. کیخسرو چنان شیفته می شود که به درخواست دختر گرجی برای ضرب سکه ای با چهره ی او بر آن موافقت می کند اما نزدیکان کیخسرو برای پاس داشت دین اسلام، روا نمی دانند تا چهر ی زنی نا مسلمان بر سکه ها نقش بندد. با پایفشاری کیخسرو، چاره ای اندیشیده می شود تا از این بن بست بیرون آیند. پیکره ی شیری بر سکه نگاشته می شود و بر فراز آن، خورشید که نشان از چهره ی زیباروی گرجی است جای می گیرد و بدین گونه خواسته ی دلبر بر آورده می گردد. سکه های بسیاری از آن سکه ها هم اکنون در دست است که استوارگر داستانی است که ابن عبری می گوید.»

اما آنچنان که از این گفته برمی آید، کسروی به منابع دوره ی هخامنشی و ساسانی دسترسی نداشته و پیداست آنچه از قول این مورخ اسلامی و بر مبنای آگاهیهای آن روز نقل کرده اند بدون در نظر گرفتن مدارک موجود از کشفیات باستانشناسی است که نمونه های آن پیشتر ذکر شد و بدیهی است چنانچه شاهزاده ی گرجی در قالب خورشید بر پشت شیر نقش شده صرفا در قالب نشانی بوده که از دوران باستان به روزگار سلجوقیان رسیده است.

در دوران صفوی و افشاریه هم پیوسته این نماد بر روی درفش ملی ایران به چشم می خورد و از دوران شاه عباس به صورت نشان اصلی درفش ایران در آمد.

با پیروزی قاجاریه و سلطنت «آغا محمد خان» وی که ذاتا شخصی کینه توز بود به سبب دشمنی با نادر شاه و از آنجا که شیر و خورشید را نشان سلطنت نادر می دانست فرمان دگرگونی آن را صادر کرد.

اطرافیان وی گفتند که شیر نماد «اسداالله علی» و خورشید هم نور حق است. از اینرو آغا به جهت مذهبی بودن دستور داد که اگر شیر علی است ذوالفقاری هم به دستش دهید و اینگونه شمشیری خمیده(شمشیر ایرانی صاف است) به این نشان علاوه گردید. (ن.ک:ناصر انقطاع ,شير و خورشيد نشان سه هزار ساله)

از آنجا که با گذشت زمان و تغییرات در باورها و آرای مردمان, اسطوره ها و نمادها هم رنگ و بوی اعتقادات مردم رابه خود می گیرند و از آنجا که قرنها اعتقادی بااین مضمون که شیر نماد علی است وجود داشته این گفته که پرچم ایران نشانگر پیروی از علی و خورشید حق است به هیچ وجه نادرست نیست.

در پایان خاطرنشان می کنم سه رنگ پرچم ایران و همچنین نشان شیر وخورشید بر روی آن پس از دوران مشروطه و با گشایش مجلس شورای ملی به عنوان نماد ملی ایران ( نه نشان سلطنت طلبان) رسما به تایید پارلمان رسید و هیچگاه در طول چند هزار سال گذشته منظور از نمایش آن تمایلات سیاسی گروهی خاص نبوده بلکه صرفا نمایشگر هویت و پیشینه ی ملتی است که اگرچه در طول تاریخ خود با فراز و نشیبهای فراوانی روبرو شده اما کماکان هستی و موجودیت خود را حفظ نموده است
http://tarnama.org/shirokhorshid.htm

0 ❤️

2014-10-02 09:33:09 +0330 +0330
0 ❤️

2014-10-02 09:34:20 +0330 +0330

خسته نباشی!!!همین الان این سایت رو کنار 5 تا دیگه خوندم!با یه گل که بهار نمیشه!بیشتر بخون تا بیشتر مطمئن شی ماین هرر

0 ❤️

2014-10-02 09:50:40 +0330 +0330

فک نکنم کار جالبی بشه

0 ❤️

2014-10-02 09:53:48 +0330 +0330

خیلی عکس نایسی شده واقعا سلیقه ات حرف نداره
مرسی

0 ❤️

2014-10-02 16:35:41 +0330 +0330

باز یه ادم احمقی بحث ضد اسلام راه انداخت!به کیرتون که پرچم ایران شیروخورشید بوده حالا شده االله.پرچم ایران همیشه درحال تغییر بوده.اولش اصلا شیرو خورشیدی درکار نبوده !الان حکومت اسلامیه ترجیح داده الله باشه وسط پرچم ملت ما هم اکثرن مسلمونن پس اشکالی نداره به نظر اکثریت احترام گذاشت!نه؟شما اگه خیلی دلسوزی یه دردی از این مملکت دوا کن شیروخورشید واسه ملت ما تو این دوره که نصف دنیا ازخداشونه حکومت و مملکت ما از هم بپاشه بیان جولان بدن ,نون و آب نمیشه.

1 ❤️

2014-10-06 05:54:44 +0330 +0330

[quote=amir_2010]ممنون از این دوستموم بهرام که یه کامنت بسیار جالب فرستاد و به نکته بسیار جالب و قشنگی اشاره کرد که پرچم ایران تنها پرچمیه که روی اون به زبان غیر رسمی خودش نوشته شده ! جای تاسف داره واسه ما ایرانیا[/quote]

خواهش دوست عزیز
هر چند تلخ ولی حقیقته و بدتر اینکه اشکال پرچممون فقط همین یه دونه نیست.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «