10 اثر مشهور از میکل آنژ

1397/11/26

میکل آنژ یک هنرمند ایتالیایی رنسانس بود که آثار او تاثیر بی نظیری بر توسعه هنر در غرب داشت. او به عنوان بزرگترین مجسمه ساز در غرب شناخته شده است، با وجود اینکه علاقه کمی به نقاشی داشت، نقاشی هایش بر روی سقف و “آخرین قضاوت” بر روی دیوار محراب کاخ سیتین,جایگاهی را در میان بهترین نقاشان تمام ادوار تضمین میکنند. میکل آنژ,همچنین یکی از بهترین معماران زمان خود بود. شاید بتوان گفت که او بزرگترین هنرمند تاریخ بود.

10.Doni Tondo

در اوایل دههی 15 میلادی، میکل آنژ توسط Angelo Doni سفارش داده شد تا یک “خانواده مقدس” را به عنوان یک هدیه برای همسرش، مادالینا استروزی نقاشی کند. میکل آنژ از شکل تاندو یا قاب گرد برای نقاشی استفاده کرد. دونی تاندو، خانواده ی مقدس مسیحی (عیسی کودک,مریم و سن ژوزف) همراه با یحیی تعمیددهنده در پیش زمینه، و شامل پنج مرد مبهم و برهنه در پس زمینه است.این تنها نقاشی تکمیل شده توسط میکل آنژِ بالغ است که باقی مانده.

9.Bacchus

تکمیل شده توسط میکل آنژ در سن 22 سالگی, این اثر معروف خدای رومی Bacchus(خدای شراب) را نشان می دهد که یک جام شراب را در دست راست خود و در دست چپ پوست یک ببر،حیوانی که با این خدا مرتبط است,را نگه داشته.یکfaun پشت او نشسته است، که انگورهایی را از دست Bacchus میخورد. درکنار Pietà **Bacchus ** یکی از 2 مجسمه به جا مانده از دوره اول میکل آنژ در روم است.

8.Madonna of Bruges

Madonna of Bruges که مریم را با طفل مسیح به تصویر میکشد، بر خلاف تصاویر دیگری از همان موضوع توسط هنرمندان دیگری بود که تمایل داشتند باکره مقدس را خندان بر روی عیسی به نمایش بگذارند. همچنین به عنوان مدونا و کودک و مدونای بروژ شناخته شده است؛ این مجسمه مریم را به گونه ای جدا از مسیح (از نظر احساسی) نشان میدهد که مریم به جایی دیگر نگاه میکند به طوری که انگار آینده پسرش را میداند, در حالی که طفل عیسی بدون محافظت و در حال جدا شدن از مادرش و قدم گذاشتن به دنیا است.

7.Laurentian Library

در سال 1524، میکل آنژ توسط پاپ مدیچی برای طراحی کتابخانه برای کلیسای سن لورنزو در فلورانس ایتالیا، سفارش داده شد. میکل آنژ ورودی کتابخانه و سالن آن را طراحی کرد. او پیشگام سبک منریسم (تکلف کرایی)در طراحی کتابخانه بود که بخاطر معماری اش مشهور شد. کتابخانه لورانتی یکی از مهمترین دستاوردهای معماری میکل آنژ است و نوآوری های آن و استفاده از فضا در کتابخانه انقلابی بوده است.

6.Moses

در سال 1505، پاپ جولیوس دوم، میکل آنژ را سفارش داد تا آرامگاه خود را بسازد. واقع در کلیسای سن پیِترو (S. Pietro) در Vincoli رم،که بیشتر برای مجسمه مرمری موسی مشهور است. این مجسمه تصویر موسی در کتاب مقدس را با شاخ در سرش نشان می دهد. میکل آنژ احساس کرد که این مجسمه واقعی ترین آفرینش اوست و افسانه ها حکایت از این دارند که وقتی آن را تکمیل کرد، میکل آنژ با یک چکش به زانوی مجسمه زد و به آن دستور داد تا سخن بگوید.

Pietà.5

Pietà مریم را در حال عذا داری بر روی جنازه مسیح, بعد از به صلیب کشیده شدنش را به تصویر میکشد.این موضوع بخشی از روایت های کتاب مقدس درباره ی مصلوب شدن مسیح نیست اما در بین مجسمه های مذهبی اروپای شمالی در زمان قرون وسطی مشترک بود.میکل آنژ در زمان به پایان رسیدن این اثر که به زودی به یکی از بزرگترین شاهکارهای مجسمه سازی مبدل شد,تنها 24 سال سن داشت.

4.The Last Judgement

آخرین قضاوت یکی از تاثیر گذار ترین آثار نقاشی دیواری در تاریخ هنر غربی است. بر روی دیوار محراب کلیسای سیستین( Sistine Chapel) در شهر واتیکان نقاشی شده است، این اثر آمدن دوباره مسیح (بازگشت عیسی مسیح به زمین در آینده) و قضاوت نهایی و ابدی توسط خدای تمام بشریت را به تصویر میکشد. عیسی در مرکز نقاشی نشان داده شده و توسط مقدسین برجسته احاطه شده است. در حالی که رستاخیز مردگان و نزول جهنمیان به جهنم در قسمت پایین نشان داده شده است.

3.St. Peter’s Basilica

کلیسای سن پیتر در شهر واتیکان مشهورترین اثر معماری رنسانس است، بهترین ساختمان زمان خودش در نظر گرفته شده و همچنین یکی از دو بزرگترین کلیساها در جهان است. در 74 سالگی، میکل آنژ بر Antonio da Sangallo Young به عنوان معمار اصلی ساختمان پیروز شد. او به عنوان طراح اصلی بخش بزرگی از ساختمان در نظر گرفته شده و اگرچه قبل از اتمام پروژه جان خود را از دست داد، اما این میکل آنژ بود که ساخت آن را به نقطه ای رساند که بدون او نیز میتوانست ادامه پیدا کند.

2.The Creation of Adam

اثر ساخته شده توسط میکل آنژ بر روی سقف کلیسای سیستین سنگ بنای هنر رنسانس است و خلقت آدم معروف ترین شاهکار نقاشی دیواری است. محبوبیت این نقاشی در رتبه دوم بعد از مونا لیزا است. و در کنار شام آخر داوینچی، تکرار شده ترین نقاشی مذهبی در تمام دوران است. تصویر لمس (near-touching)دستان خداوند و آدم، تبدیل به تصویری نمادین برای بشریت و به دفعات بیشمار تقلید و کپی شده است.

1.David

مشهورترین کار میکل آنژ، مجسمه داووداست. معروف ترین مجسمه در غرب، این شاهکار میکل آنژ را به عنوان یکی از بزرگترین مجسمه سازان تمام دوران تبدیل کرد. این مجسمه قهرمان کتاب مقدس,داوود را ظاهرا پس از اینکه تصمیم خود را برای مبارزه با Goliath گرفته بود نشان میدهد اما قبل از مبارزه واقعی. این مجسمه عظیم، با ارتفاع 5.17 متر (17.0 فوت)، مهارت استثنایی میکل آنژ و همچنین قدرت تخیل نمادین او را نشان می دهد.

به جزئیات مجسمه (رگ دستش مثلا) توجه کنید 😁

منبع: https://learnodo-newtonic.com/michelangelo-famous-works

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-02-20 19:31:38 +0330 +0330
نقل از: kambiz55
نقل از: ._.Moonlight._.
نقل از: kambiz55 داری تاپیکهای مجسمه‌ای رو مثل اثر انگشت منحصر به خودت میکنی؛ تاپیک‌های نقاشی رو هم با روناک مشترکاً به خودتون اختصاص دادید ?

جالبه که مجسمه سازی رتبه ی 5 رو داره بین رشته های هنری که بهشون علاقه دارم ?

میتونم بپرسم اولویت‌بندی شاخه‌های هنر بر اساس همون شماره‌بندی شاخه‌های هنری (هنر اول رقص،… ، هنر هفتم سینما) هستش یا متفاوت با اونه؟ اگه متفاوته دوست دارم اولویت‌بندی و سلیقه تو رو بدونم

اولویت بندی من بر اساس علاقه شخصیم اینطوریه:

موسیقی (inlove), معماری, نقاشی, سینما, مجسمه سازی/عکاسی, شعر, تئاتر, رقص

از جایگاه اول بین‌المللی به جایگاه آخر سلیقه تو با مغز سقوط کرد! (dash)

شاید عجیب به نظر بیاد ولی هیچ وقت با رقص حال نکردم ?

1 ❤️

2019-02-20 20:02:26 +0330 +0330
نقل از: kambiz55 داری تاپیکهای مجسمه‌ای رو مثل اثر انگشت منحصر به خودت میکنی؛ تاپیک‌های نقاشی رو هم با روناک مشترکاً به خودتون اختصاص دادید ?

جالبه که مجسمه سازی رتبه ی 5 رو داره بین رشته های هنری که بهشون علاقه دارم ?

میتونم بپرسم اولویت‌بندی شاخه‌های هنر بر اساس همون شماره‌بندی شاخه‌های هنری (هنر اول رقص،… ، هنر هفتم سینما) هستش یا متفاوت با اونه؟ اگه متفاوته دوست دارم اولویت‌بندی و سلیقه تو رو بدونم

اولویت بندی من بر اساس علاقه شخصیم اینطوریه:

موسیقی (inlove), معماری, نقاشی, سینما, مجسمه سازی/عکاسی, شعر, تئاتر, رقص

از جایگاه اول بین‌المللی به جایگاه آخر سلیقه تو با مغز سقوط کرد! (dash)

شاید عجیب به نظر بیاد ولی هیچ وقت با رقص حال نکردم ?

اصلا چیز عجیبی نیست، سلیقه‌های افراد با هم متفاوته و یه نفر یه موردی رو خیلی دوست داره و میپسنده ولی همون مورد میتونه از دید نفر دیگه خیلی چیز مسخره و بیخودی به نظر بیاد.

1 ❤️

2019-03-11 09:49:17 +0330 +0330

در یونان قدیم به کسی که آلت بزرگی داشت توهین میکردن و مورد تمسخر قرار میدادن والا باز خوبه میکل مال عصر حاضر نبوده وگرنه مجسمه داود الان این شکلی نبود. خخخ

1 ❤️

2019-03-11 09:53:18 +0330 +0330

راستی مگه ایتالیایی نبوده Michel angelo میشه آنجل لو دیگه با تلفظ صحیح . چرا فرنچ تلفظ میکنیم همیشه

1 ❤️

2019-03-11 11:20:06 +0330 +0330
نقل از: Lostpiece

در یونان قدیم به کسی که آلت بزرگی داشت توهین میکردن و مورد تمسخر قرار میدادن والا باز خوبه میکل مال عصر حاضر نبوده وگرنه مجسمه داود الان این شکلی نبود. خخخ

جای شکرش باقیه :D

1 ❤️

2019-03-11 11:27:41 +0330 +0330
نقل از: Lostpiece

راستی مگه ایتالیایی نبوده Michel angelo میشه آنجل لو دیگه با تلفظ صحیح . چرا فرنچ تلفظ میکنیم همیشه

ایتالیای تلفظ بشه بهتره ولی خب جفتش صحیحه. مثل بی ام دابلیو و ب ام وِ یا آرشیتکت و آرکیتکت. فقط نحوه تلفظشون فرق داره. اینکه چرا فرنچ تلفظ میکنیم بخاطر اینه که زمان قاجار و پهلوی سفر به فرانسه بیشتر بود تا ایتالیا. خیلیا واسه درس خوندن میرفتن فرانسه یا خیلی از فرانسویا تو ایران زندگی و کار میکردن مثل آندره گدار.

2 ❤️

2019-03-13 08:53:25 +0330 +0330
نقل از: Navid.master اگه نميگى كس ليسى كرد ميگم قشنگ بود بازم بذار من دنبال ميكنم

نه نمیگم :D

گذاشتنشو میذارم فقط باید حسش بیاد? تاپیک رنسانسمو میخوام متناشو ترجمه کنم بذارم که کامل شه.

1 ❤️

2019-03-13 08:57:29 +0330 +0330
نقل از: Navid.master
نقل از: Navid.master اگه نميگى كس ليسى كرد ميگم قشنگ بود بازم بذار من دنبال ميكنم

نه نمیگم :D

گذاشتنشو میذارم فقط باید حسش بیاد? تاپیک رنسانسمو میخوام متناشو ترجمه کنم بذارم که کامل شه.

مرسى

خواهش میکنم, خوشحالم که دوس داشتی ?

0 ❤️

2019-03-13 09:12:21 +0330 +0330

ممرسی مهتاب جونم بابت اطلاعاتی که دادی (inlove)راستش من فقط اسمشو شنیده بودم ،کاراشو ندیده بودم،تازشم فک میکردم فقط نقاشه خخ ،چقدر اون مجسمه عذاداری مریم قشنگه خیلی دوس دارمش

1 ❤️

2019-03-13 09:45:49 +0330 +0330
نقل از: سفیدبرفی74 ممرسی مهتاب جونم بابت اطلاعاتی که دادی (inlove)راستش من فقط اسمشو شنیده بودم ،کاراشو ندیده بودم،تازشم فک میکردم فقط نقاشه خخ ،چقدر اون مجسمه عذاداری مریم قشنگه خیلی دوس دارمش

خواهش میکنم عزیز دلم (inlove) خوشحالم که دوسشون داشتی ?(inlove)

1 ❤️

2019-05-12 03:48:00 +0430 +0430

میگن تو نقاشی creation of adam اون قرمز رنگ که خدا و فرشته ها توشن مغز انسان و ایم نقاشی به برتری مغز انسان اشاره داره البته واسه ی این فرضیه میشه یه نقض راحت آورد اون هم مذهبی بودن میکل آنژ با وجود اینکه فرضیه ی منطقیه

1 ❤️

2019-05-27 10:19:25 +0430 +0430

عالی… و … مرسی ?

1 ❤️

2019-05-29 18:48:51 +0430 +0430
نقل از: هایپربولیک ممنون تاپیک قشنگی بود.

من البته به نظرم تا جایی که دیدم جیان لورنتسو برنینی از میکل آنژ هم خلاق‌تره و هم بااستعداد تر توی مجسمه سازی

مرسی ?

دوس دارم کاراشو ولی میکل آنژ بنظرم بهتره, البته مجسمه مورد علاقم این اثر Antonio Corradini هستش. بهترین مجسمه ایه که تا حالا دیدم, به طرز عجیبی قشنگ ساخته شده

1 ❤️

2019-06-13 11:30:04 +0430 +0430

میکل آنژ،شاعر،مجسمه ساز،معمار دوره رنسانس بود،کارش رو از کپی برداری از یک هنرمند یونانی شروع کرد ولی بعدا صاحب سبک شد،هنرمند بسیار قدرتمند و خلاقی بوده ولی به نظر من بزرگترین هنرمند تاریخ نبوده.

0 ❤️

2019-06-13 11:36:21 +0430 +0430
نقل از: pesar_e_horny میکل آنژ،شاعر،مجسمه ساز،معمار دوره رنسانس بود،کارش رو از کپی برداری از یک هنرمند یونانی شروع کرد ولی بعدا صاحب سبک شد،هنرمند بسیار قدرتمند و خلاقی بوده ولی به نظر من بزرگترین هنرمند تاریخ نبوده.

به نظر خودم چیزی به اسم بهترین وجود نداره مخصوصا تو هنر. هیچ چیزی 100% قطعی و همیشگی نیس

1 ❤️

2023-01-31 12:58:18 +0330 +0330

عالی بود. فکر میکردم فقط مجسمه سازه 👏 😎

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «