آزار سازمانی🙄😖🙄😖

1400/06/23

باسلام
در ابتدا اگه خوندن تاپیک باعث یادآوری یا ناراحتی دوست عزیزی بشه پوزش میخوام.🤗🤗🤗🤗
آزار سازمانی یعنی مزاحمت برای کارمندان اعم از زنان و مرداندر محل کار_مسئله برای بانوان بیشتر در جوامع نمود و در مورد اقایان پنهان است_ مسئله‌ای جهانی است که به شکل‌های مختلف آزار کلامی، تلفنی، مکاتبه‌ای، فیزیکی و جنسی رخ می‌دهد.
برخی از زنان و مردان در محیط کار خود با آزار جنسی روبه‌رو هستند، آزار جنسی لزوماً به معنای تعرض فیزیکی نیست، بلکه به هر نوع رفتاری گفته می‌شود که از جانب فرد دیگری اتفاق افتاده و بار جنسی داشته باشد و کارمند راضی به دریافت آن نباشد، در اکثر مواقع افراد در برابر این آزارها سکوت می‌کنند تا آبرو و کار خود را حفظ کنند.
اگرچه بیشتر آزار و تجاوزهای جنسی در محل کار بین مرد بالا رده و زن پایین رده اتفاق می‌افتد اما در مواقع نادری این دو می‌توانند هم‌سطح هم باشند. مثلاً زنی به همکار مرد خود اعتماد می‌کند و مسائل شخصی خودش را با او در میان می‌گذارد و مرد با سوءاستفاده از این اطلاعات، زن را تهدید می‌کند که اگر به میل جنسی او تن ندهد این اطلاعات را در اختیار دیگران قرار می‌دهد و برعکس.
برخی اوقات آزار و تجاوز جنسی در محل کار به شکل واضح انجام می‌شود،مردی از زن یا زنی از مرد سواستفاده میکند. مثلاً مقام بالادست شما، از شما درخواست می‌کند که درازای ترفیع درجه یا چشم‌پوشی از اشتباهات شما، عملی جنسی برای او انجام دهید؛ اما برخی اوقات آزار و اذیت جنسی به‌سادگی قابل‌تشخیص نیست، حال چه باید کرد؟چه اقداماتی باید انجام گیرد؟در این خصوص با این اقدامات میتوان تا حدودی از آزار سازمانی جلوگیری کرد:
▪آزار را باید اعلام کرد و نترسید.
▪آموزش جرئت مندی به همه کارمندان.
▪شناخت مرز فردی؛ زنان و مردان باید بدانند که هر فردی یک مرز شخصی دارد و نباید اجازه دهد کسی در محیط کار در این مرز وارد و تعارض کلامی، لمسی و فیزیکی را به وجود بیاورد، اگر افراد به مرز آشنایی پیدا کنند اطلاعات شخصی خود را بازگو نمی‌کنند و به افراد اجازه ورود به زندگی شخصی داده نمی‌شود.
▪آموزش نحوه برخورد با افراد غیرهمجنس و شناخت روحیات آنها.
نکته آخر باید توجه داشته باشیم که آزارهای جنسی در محیط کار دوسویه است و دوطرف باعث قطع یا تشدید آزار از طرفین میشوند.

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-09-14 17:22:07 +0430 +0430

1- کارمند خانم بارها دیر امده آخر ماه میخوان عذرشو بخوان! التماس میکنه به رئیس هرکاری میکنم! رئیس سکس میخواد! زن میگه نه! مدیر اخراجش میکنه اگرم اعتراض کنه میگن هر روز دیر میومد! گفت اخراجم نکن گوش ندادم خواست با بردن آبروم انتقام بگیره!!
2- مردی در موقعیتی است که کسی رو استخدام کنه! در بین لیست متقاضیان زیباترین دختران رو انتخاب و پروندشون رو میزاره کنار! به اولی زنگ میزنه و سکس میخواد! میگه نه به دومی تا… به کسی برسه که به دلیل فقر مالی تن به کثافت بده! زن میتونه بگه نه! ولی استخدام نمیشه! میتونه اعتراض کنه! ولی مدیر میگه خواست استخدامش کنم قبول نکردم حالا میخواد انتقام بگیره!
3- در محیط کار یک باند وجود داره! زنی یک ترفیع رو میخواد ولی عضو باند نیست! به یکی از اعضای باند رو میزنه که فلان ترفیع رو به من بدید! براش شرط سکس میزارن! به حراست اعتراض میکنه! اعضای باند میگن اومد فلان ترفیع رو خواست ندادیم چون صلاحیت نداشت! تهدید کرد اگر ندیم ما رو به درخواست سکس متهم میکنه!! حراست میبینه ترفیعی داده نشده سکسی هم اتفاق نیوفتاده! از زنه میپره چی شد اومدن سراغت؟؟ زن یا دروغ میگه که اومدن گفتن سکس بدی ترفیع مال تو یا راستشو میگه خودم رفتم سراغشون!! در حالت اول دروغش لو بره حراست رو با خودش دشمن کرده در حالت دوم حرف اعضای باند قابل باوره! چرا رفتی سراغشون؟ مدیریت انتخاب میکنه به کی پست بده نه تو!! چرا حدتو ندونستی؟؟
4- منشی به صورت توافقی با مدیر سکس میکنه و از حقوق و مزایای منشی مدیر بودن بهره مند میشه! ولی بعد از مدتی فکر میکنه اخراج نشدنی است!! دیر میاد! زود میره! تو محل کار سیگار میکشه! در حالی که کارهاش عقب افتاده سرش همش تو موبایلشه! چون به این توهم افتاده که با رئیس بخوابم دیگه نباید کاری انجام بدم! کسی هم نمیتونه چیزی بهم بگه رئیس هوامو داره! رئیس از کم کاری ها و بی مسئولیتی خسته میشه! تذکر میده ولی جدی گرفته نمیشه! رئیس به فکر عوض کردن منشی میوفته یا اخراج یا انتقال به شغلی بی اهمیت تر با حقوقی کمتر! منشی حاضر به از دست دادن امتیازاتش نیست! اعتراض میکنه ولی جوری قلمداد میشه که میخواد از رئیس بابت اخراجش انتقام بگیره!!
5- کارمند زن کلینیک بابت سکس با دکتر مدیر کلینیک به درجه ای از اعتماد به نفس میرسه که سر ارباب رجوع داد میزنه! ولی ارباب رجوع شاه ایکس است میشوره آویزونش میکنه! بیماران هرهر به کارمند میخندن مدیر شخصا میاد سالن انتظار و بنده رو به دفترش دعوت میکنه! سعی میکنه نصیحت کنه ولی نصیحت میشه!! اینهمه کارمند زن داری! اگر به مساوات و نوبت کونشون بزاری تو توهم غیر قابل جایگزین بودن نمیرن و واسه بیماران ژست دکتر بودن نمیگیرن!! و در آخر میپرسه شما آدمشون میکنید یا جلسه بعد که اومدم خودم بشورمشون!! جلسه بعد زنه سرشو بالا نمیاره ولی موقع رفتن تیکه میاندازه!! مجددا شسته و آویزون میشه! اینبار یک پزشک دیگه میاد و قضیه رو رفعو رجوع میکنه! جلسه سوم اون زن دیگه مسئول رسپشن نیست!! زنی که در این توهمه دادنش باعث قوی شدنش شده!! فرق زیر رئیس بودنو با رئیس بودن نمیدونه!! فکر میکنه خود رئیس زانو میزنه کسم رو میخوره بقیه چیکارن!! ولی ارباب رجوع با اون فاحشه سکس نداره پس دلیلی نداره بخواد تحملش کنه اشکشو در میاره! زن ادای قربانی ها رو درمیاره ولی فقط قربانی حماقت خودشه!!

دنیا سیاهو سفید نیست. صرفا اعتراض کردن و رئیس صاحب قدرت رو کوبیدن هم به همین آسانی نیست!! مخصوصا که رئیس های بکن از اول زنانی رو استخدام میکنن که با دادن بهشون مشکل نداشته باشن نه اینکه طرف بیاد بعد از شیش ماه یا نده یا اگر به دادن رضایت داد توقع حقوق در حد هیئت مدیره رو داشته باشه!!

7 ❤️

2021-09-14 17:23:46 +0430 +0430

اینها بوده و فکر کنم بازم ادامه داشته باشه بهر حال نوعی غریزه است البته کنترلش با اموزش فکر کنم شدنیه من خودم همسرم کارمنده میگه حتی با نگاهاشون میشه متوحه شد که یک حسی دارن حتی خانم ها فرق هم نداره نه اینکه فقط اقایون ایجور باشن

2 ❤️

2021-09-14 17:27:09 +0430 +0430

↩ arashkarimi44
دقیقا مبنای آزار ندیدن و کم کردن تاثیراتش مستلزم اموزش هست که متاسفانه در ایران بشدت ضعیف هست چه از طرف خانواده چه جامعه . مرسی از حضورت😊🙏🌹🙏

4 ❤️

2021-09-14 17:28:54 +0430 +0430

↩ 90poil
واقعا تنفر امیزه . ولی با اگاهی و اموزش میشه کمتر مواجه شد. مرسی از حضورت🤗😊🌹

3 ❤️

2021-09-14 17:30:10 +0430 +0430

↩ moh2220
بله جدیدا من در خانمها هم دیدم که اقایون رو آزار میدند ولی چون ملموس نیست در موردش بحث نمیشه 🙏😊🌹مرسی

3 ❤️

2021-09-14 18:00:12 +0430 +0430

↩ shahx-1
متن کامنت بسیار بامحتوا و قابل تامل هست و مسلما اکه متن تاپیک رو مطالعه کرده باشی فقط خانمها مظلوم واقع نشدند و ذکر شده که اقایون هم مورد سواستفاده قرار میگیرند ولی چون ملموس نیست نتونستم عکس آزار مرد رو پیدا کنم وگرنه به موارد ذکر شده شما هم توجه کردم . نمیشد وگرنه متن تاپیک بسیار طولانی و خوانشش سخت میشد. مرسی از حضورت😊🙏🌹

2 ❤️

2021-09-14 21:46:36 +0430 +0430

↩ gadabout

شناخت مرز فردی؛ زنان و مردان باید بدانند که هر فردی یک مرز شخصی دارد و نباید اجازه دهد کسی در محیط کار در این مرز وارد و تعارض کلامی، لمسی و فیزیکی را به وجود بیاورد، اگر افراد به مرز آشنایی پیدا کنند اطلاعات شخصی خود را بازگو نمی‌کنند و به افراد اجازه ورود به زندگی شخصی داده نمی‌شود.

دقیقا گلی، این قسمت اشاره به حرف تو داره . مرسی از حضورت 🤗🤗🤗🌹

2 ❤️

2021-09-14 22:04:39 +0430 +0430

↩ gadabout
خواهش گلی خوشحالم دوست داشتی🤗🤗🤗

2 ❤️

2021-09-15 11:20:11 +0430 +0430

من همیشه معتقد بوده و هستم کسی که توی برقرار کردن روابط روزمره رضایت نداشته باشه و بقول معروف تا خودش نخواد همون همکلام شدن اجباری هم یکنوع اذیت و آزار حساب میشه و متنفرم از کسایی که از موقعیتشون سو استفاده میکنن و هر غلطی بخوان میکنن
مرسی از موضوع انتخابیتون 👍
تصاویر هم عالی بود

1 ❤️

2021-09-15 11:48:17 +0430 +0430

↩ jstat6081
دقیقا من خودم هم تا از تفکرات طرف مقابلم مطمئن نشم و خوشم نیاد همکلام نمیشم چون نظر دارم شاید اون از اخلاق من خوشش نیاد و همکلامی با من براش زجر آور باشه. 😄😄😄
مرسی از حضور و کامنتت🙏🙏🙏🙏😊🌹

2 ❤️

2021-09-16 15:24:26 +0430 +0430

↩ Shab.n1
عالی بود 👍👍⚘❤

1 ❤️

2021-09-16 15:42:32 +0430 +0430

↩ Mr.Feeling
خواهش مرسی از حضورت مستر احساسات 🤗😊🙏🌹

1 ❤️

2023-02-01 08:33:11 +0330 +0330

عالی بود 👌 😎

1 ❤️

2024-04-24 23:15:46 +0330 +0330

↩ shahx-1
اینجاست که یک مردم آزار عینهو سوپرمن سر میرسه و بدون نیاز به بوروکراسی قانونی خوار مادر رئیسو…

2 ❤️

2024-04-24 23:18:30 +0330 +0330

اگر در همچین شرایطی گیر کردید، حتما رئیس فکر همه جا رو کرده که دم به تله نده.
پس فورا با یک مردم آزار تماس بگیرید تا مشکلتان را رفع کند!

1 ❤️

2024-04-25 00:30:31 +0330 +0330

↩ thani amir kabir
مردم ازار اسمش روشه بعد رئیس پوست خودمونو میکنه 😁😁😁😁

2 ❤️

2024-04-25 02:28:14 +0330 +0330

↩ Shab.n1
sexual harassment

آزار سازمانی نیست مزاحمت جنیسه!!

پی نوشت: بیخود نیست ابرقهرمانها همشون ماسک میزنن شناخته نشن ! بس که مردم قدرنشناسن!!

1 ❤️

2024-04-25 07:18:52 +0330 +0330

↩ shahx-1
والا.
هیچوقت یادم نمیره تو شربت مسجد مسهل ریختم و در دستشوییشم قفل زدم. با اینکه کلی مسجد رو خلوت کردم ولی هیچکی یبارم از من تشکر نکرد!( البته اینکه نمیدونستن کار کیه هم تاثیر داشت)!!

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «