آنچه در باره رضا شاه پهلوی نمیدانید

1399/11/22

اول از هر چیزی خیلی واضح، صریح، به ضرس قاطع عرض میکنم معنی دفاع از عملکرد رضا شاه سلطنت طلب بودن من نیست، چون اصولا قائم به فرد بودن یک حکومت رو از اساس قبول ندارم، حالا این قرد میخواد پادشاه باشه یا ولی وقیح.
به اعتقاد من هر شخصی تو هر حکومتی که فصل الخطاب باشه هرچقدر هم آدم ملایمی باشه بدون برو برگرد تبدیل به دیکتاتور میشه.
با ذکر این مقدمه باز اگه کسی بیاد بخواد انگ سلطنت طلبی بزنه خیلی انتظار برخورد محترمانه نداشته باشه.

انگیزه این تاپیک یه کاربر روانپریشی شد که چند وقتیه میبینم تاپیکهای جنجالی با مطالب غیر واقعی و فقط با انگیزه به هم ریختن جو سایت و ایجاد درگیری بین کاربرها میزنه و بعد چند ساعت تاپیک رو حذف میکنه که دیشب با یه سری دروغ و دغل در مورد پانتورک یه تاپیک زده بود و پربشب تاپیکی زده بود با عنوان خیانتهای رضاشاه به ایران و مطالبی تو این تاپیک علیه رضاشاه عنوان شده بود که جمهوری اسلامی هم با تمام وقاحتی که داره تا حالا همچین خزعبلاتی به ذهنش نرسیده بود که مطرح کنه.
همزمانی این قضیه با سیاه ترین روز تاریخ ایران (۲۲ بهمن) سبب خیر شد تا تو این تاپیک از بزرگمردی ایران دوست و ایران ساز که اگه نبود شاید الان کشوری به اسم ایران با این شکل گربه وجود نداشت مطالبی گذاشته بشه.
فقط بعد از خوندن مطالب برای خائن یا خادم بودن رضا شاه حتما این موارد رو در نظر بگیرین:
کل مدت حکومت رضا شاه ۱۶ سال بوده
در دوره رضا شاه ایران درآمد نفتی و صادرات خاصی نداشت
رضا شاه حکومت در کشوری رو شروع کرد که به تازگی از آفت قحطی و انواع بیماریهای همه گیر و قاجار خلاص شده بود.

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-03-25 23:35:56 +0430 +0430

سلااااام arrow دوست خوبم در مورد نوشته هات من کاملا باهات موافقم .
تو جملات اولت دلیل از بین. رفتن دیکتاتوری ها رو ذکر کردی تقریبا اونم خفه کردن صدای مخالفه

متاسفانه خفه کردن صدای مخالف انرژی منفی رو اینقدر جمع میکنه تا یه جا بترکه و همه چیز رو داغون کنه

در اینکه کارهای بزرگی انجام شده شکی نیست ولی نمیدونم چرا حکومتهای ایران دوس دارن مخالفشون رو زود خفه کنن

همین هم باعث نابودی میشه هم مملکت نابود میشه هم عمر مردم

وای از ۲۲ بهمن وای پدرم تعریف میکرد میگفت زمان تظاهرات مغازشو میبسته میرفته شرکت کنه یک حاجی بازاری همیشه جلوشو میگرفته میگفته برو آقاجان این مردم نفهم رو ول کن برو بچسب به کاسبیت بعدش به بابام میگفته بیچاره انقلاب کنین نون میشه دونه ای صد تومن بابا میگفت توی دلم هزار جور فحش بهش میدادم اما الان همیشه براش خیرات میکنه که حلالش کنه

خفه کردن مخالف برخورد قهری با مخالف خیلی پیامدهای بدی داره

1 ❤️

2021-03-26 17:26:28 +0430 +0430

↩ Omid v Arezo

درود بر شما دوست عزیز هم اندیش
بسیار زیبا وجامع بود
به امید رهایی میهن از دست این اهریمنان

ممنون از لطف شما 🙏

1 ❤️

2021-03-26 17:37:48 +0430 +0430

↩ ShivaBanoo

جلوی آدم با شخصیت و روشن فکر و متینی مثل شما، خیلی باید احمق باشم که احساس بزرگی کنم…

مرسی عزیز
شما همیشه زیاده از حد به من لطف دارین و من هم بارها گفتم شخصیت و شجاعت شما برای من خیلی خیلی بیشتر از اونکه تصور کنین قابل احترام هست
🙏 🌹 🙏

1 ❤️

2021-03-26 17:40:22 +0430 +0430

شما کمتر عکسی از رضاشاه بدون چکمه و تجهیزات جنگی پیدا میکنین
در مقابل،چنتا عکس از خمینی بدون تخت و توی حالت ایستاده پیدا میکنین؟

1 ❤️

2021-03-26 17:54:52 +0430 +0430

↩ mosi27374

سلااااام arrow دوست خوبم در مورد نوشته هات من کاملا باهات موافقم .
تو جملات اولت دلیل از بین. رفتن دیکتاتوری ها رو ذکر کردی تقریبا اونم خفه کردن صدای مخالفه
متاسفانه خفه کردن صدای مخالف انرژی منفی رو اینقدر جمع میکنه تا یه جا بترکه و همه چیز رو داغون کنه
در اینکه کارهای بزرگی انجام شده شکی نیست ولی نمیدونم چرا حکومتهای ایران دوس دارن مخالفشون رو زود خفه کنن
همین هم باعث نابودی میشه هم مملکت نابود میشه هم عمر مردم
وای از ۲۲ بهمن وای پدرم تعریف میکرد میگفت زمان تظاهرات مغازشو میبسته میرفته شرکت کنه یک حاجی بازاری همیشه جلوشو میگرفته میگفته برو آقاجان این مردم نفهم رو ول کن برو بچسب به کاسبیت بعدش به بابام میگفته بیچاره انقلاب کنین نون میشه دونه ای صد تومن بابا میگفت توی دلم هزار جور فحش بهش میدادم اما الان همیشه براش خیرات میکنه که حلالش کنه
خفه کردن مخالف برخورد قهری با مخالف خیلی پیامدهای بدی داره

خفه کردن مخالف فقط تو ایران نیست و تقریبا معضل کل خاورمیانه هست
مثال هم همین کشور همسایه خودمون ترکیه که فیگور اروپایی هم میگیره
۷ - ۸ سال پیش یه کودتای ساختگی راه انداختن و به بهانه اون تا الان هزاران نفر رو اعدام کردن و هنوزم که هنوزه تو اخبار میشنوی یه عده رو به خاطر مشارکت تو اون کودتا دستگیر کردن.
باز خوبه پدر شما در این حد شهامت داره که اعتراف میکنه،خیلیا کلا حاشا میکنن

0 ❤️

2021-03-26 18:08:18 +0430 +0430

↩ Amirreza_tabriz68

چرا در دوران وی ایران درآمد نفتی نداشت ؟ نفت نداشت یا درآمد نداشت؟

داشت ولی خیلی ناچیز بود
کل استخراج نفت ایران با شرکت دارسی انگلستان بود که قراردادش قبل از رضاشاه بسته شده بود و از کل نفت استخراج شده فقط ۱۶٪ سهم ایران بود و از طرفی هم نفت قیمت آنچنانی نداشت.
در آمد نفتی ایران تو کل ۵۵ سال حکومت پهلویها ۳۹ میلیارد دلار بود ولی از اول انقلاب تا شروع ریاست جمهوری روحانی ۱۳۲۰ میلیلرد دلار بود

0 ❤️

2021-03-26 18:19:45 +0430 +0430

↩ Sasan shah

شما کمتر عکسی از رضاشاه بدون چکمه و تجهیزات جنگی پیدا میکنین
در مقابل،چنتا عکس از خمینی بدون تخت و توی حالت ایستاده پیدا میکنین؟

فرمایشتون کاملا درسته
رضاشاه در طول پادشاهیش فقط یک بار رو سرش تاج گذاشت که اونم فقط تو مراسم تاجگذاری بود
رضا شاه پادشاهی رو برای لذت و رفاه خودش نمیخواست،فقط برای این میخواست که برای اجرای اهدافش دستش باز باشه. اگه غیر از این بود نمیومد روز اول تاجگذاری حرمسرای ۱۳۰۰ ساله رو منحل کنه

1 ❤️

2021-03-29 15:03:02 +0430 +0430

↩ Sasan shah
و نیز چند تا عکس از حضرت امام با آفتابه موجود است.

2 ❤️

2021-03-29 22:00:18 +0430 +0430

↩ 0912912912

اگه رضا شاه کبیر فونداسیون ایران مدرن رو نمیریخت الان یه زندگی در سطح افغانستان داشتیم و حکومتی شبیه طالبان

و تمام این کارها در مدت ۱۶ سال با حداقل امکانات و تکنولوژی انجام شده

1 ❤️

2021-03-29 22:20:48 +0430 +0430

↩ mamehdoost

و نیز چند تا عکس از حضرت امام با آفتابه موجود است.

0 ❤️

2021-03-30 00:20:00 +0430 +0430

↩ nima2360

از اونجاییکه شما آدم بسیار آگاهی هستید و روشنگری میکنید، و قلم مناسبی برای اینکار دارید، لطفا به سایت یوتوب، امیر عباس فخر آور،نویسنده کتاب رفیق آیت اله مراجعه کنید، در مورد نقش فرح دیبا در کوتای پنجاه و هفت مطالبی رو عنوان کرده که همیشه آخوندها و سلطنت طلبان مخفی کردن , بررسی کنید و اگه تشخیص دادید منطقی هست، در این مورد هم آگاه سازی کنید، همچنین ایشون با آقای علی مسعود انصاری،پسرخاله فرح و از ملازمان وقت محمدرضا شاه فقید ،در مورد همین موضوع یه لایو چند ساعته گذاشتن ❤️

اول از همه بگم در این که شما لطف زیاده از حد به من دارین شکی نیست و بابتش سپاسگذارم.
در مورد فخر آور و کتابش و فرح دیبا هم عرض کنم که کتاب رفیق آیت الله رو از همون روز رونماییش که اگه اشتباه نکنم اسفند ۹۴ بود پیگیرش بودم که اول کار چون کتاب چاپیش تو ایران نبود ۳ فصل اول رو به صورت PDF گزاشتن برا دانلود و بعد کاملش رو بعد نسخه چاپیش رو تهیه کردم و به خیلیها هم توصیه کردم خوندنش رو و حتی تو تاپیک “کتابخانه شهوانی” خودم هم لینکش رو برا دانلود گذاشتم و همچنان اعتقاد دارم شاهکار تاریخی هست.
خود فخرآور رو هم از اولین لایوهاش با خسرو فروَهر که تو فیسبوک اجرا میکردن پیگیرش بودم تا حدود یک و نیم سال پیش.
متاسفانه فخرآور هر چقدر نویسنده خوبی هست به نظر من همونقدر سخنران افتضاحی هست و دو سالی میشه یه مقدار دچار خودبزرگ بینی مزمن شده و همین رفتارش بهونه ای میده دست بعضیها که کتابش رو هم زیز سوال ببرن ولی به نظر من ارزش اصلی اون کتاب و درستی ادعاهاش بعد از سقوط جمهوری اسلامی مشخص خواهد شد.
در مورد فرح دیبا هم عرض کنم من به شخصه خیلی دوستش دارم و در عشق و علاقه اش به ایران و خدمات بزرگی که به ایران، مخصوصا هنر ایرانی کرد هیچ شکی نیست ولی متاسفانه ناخواسته و نا آگاهانه با میدان دادن به یک سری اطرافیانش مثل پسر داییش رضا قطبی (رییس صدا و سیما) یا گذاشتن یکی از دوستان کمونیستش (اسمش یادم نیست) به عنوان رییس کانون پرورشی کودک و نوجوان و قانع کردن شاه برای اعلام حزب رستاخیز و … ضربات مهلکی هم به حکومت پهلوی زد که البته هیچکدومشون عامدانه و از روی سوء نیت نبود
اون برنامه یوتیوب هم که فرمودین سعی میکنم حتما ببینمش

1 ❤️

2021-03-30 00:22:08 +0430 +0430

رفیق خودمی رفیق
آفرین خیلی خوب توضیح میدی
هزاران لایک

2 ❤️

2021-03-30 00:58:24 +0430 +0430

↩ فامیل.دور

فیق خودمی رفیق
آفرین خیلی خوب توضیح میدی
هزاران لایک

ارادت داریم استاد
درسایی که از شما یاد گرفتیم رو تحویل میدیم
🙏 🌹

2 ❤️

2021-03-30 18:09:43 +0430 +0430

↩ azgharkabir
کاش خودش بُکن بود ولی جاکش نبود
اگه بکن بود در سال نهایتا ۱۰۰ تا رو میتونست بکنه ولی الان به لطف جاکشی ولایت عظما تمام کلوپهای شبانه کشورهای همسایه پر از دخترای جوان و کم سن ایرانیه.
یه زمانی اتحاد جماهیر شوروی کلوپها و فاحشه خونه های دنیا رو ساپورت میکرد الان ما برا گرجستان گشنه هم دختر صادر میکنیم.
زمان جنگ تو خرمشهر عراقیها به یه دختر ایرانی تجاوز کرده بودن و کشته بودنش و بعدشم جنازه لختش رو از تیر برق آویزون کرده بودن.
برای پایین آوردن اون جنازه تیپ ۷۲ تکاوران ارتش ۳ تا شهید داد تا ناموس ایرانی بیشتر از اون بی عصمت نشه ولی الان همون عراقی بدون جنگ و خونریزی به اسم حشد الشعبی و کتائب و … با دلارهای نفتی که حکومتمون تو جیبشون میذاره راحت میرن مشهد و دخترای ایرانی رو چنتا چنتا باهم میکنن.
این بی شرف ضحاک هم اگه بود در نهایت در روز ۲ نفر رو میکشت

3 ❤️

2021-03-30 19:25:26 +0430 +0430

↩ Arrow11
ارادت Arrow عزیز
من چند سال قبل با دیدن تاپیک های سیاسی و روشنگری بخصوص مطالب پر محتوای شما برای عضویت ترغیب شدم.
امیدوارم از این مطالب منطقی و حقیقی و شیوا، دوستان استفاده کنن.
ادامه بدید دوست عزیز.

2 ❤️

2021-03-30 19:27:32 +0430 +0430

↩ azgharkabir
ببین این ملت بسیجی چقدر بی ریشه و بی وجودن که جای پای این انگل را میبوسن
ایرانی را عملا برده ذهنی کردن

3 ❤️

2021-03-30 19:50:07 +0430 +0430

↩ فامیل.دور

ارادت Arrow عزیز
من چند سال قبل با دیدن تاپیک های سیاسی و روشنگری بخصوص مطالب پر محتوای شما برای عضویت ترغیب شدم.
امیدوارم از این مطالب منطقی و حقیقی و شیوا، دوستان استفاده کنن.
ادامه بدید دوست عزیز.

از اینهمه لطفی که به من داری سپاسگذارم دوست عزیز
امیدوارم هرجا که هستی ایام به کامت باشه و به زودی همه گی باهم خلاص شدن از این کابوس رو تو خیابونا جشن بگیریم
🙏 🌹

2 ❤️

2021-04-15 15:30:53 +0430 +0430

در سال 1302، روزی در جایگاهِ نخست‌‌وزیری برای رضاخان نامه‌ای آمد که روی پاکت نامه چنین نوشته بود:

«حضور مهر ظهور بندگان حضرت مستطاب اجل اکرم اشرف امنع اعظم اقای رضا سردار سپه وزیر جنگ و رئیس الوزرا و فرمانده کل قوا دامت افاضاته»

رضاخان پس از نگاه کردن به روی پاکت، عدل الملک(عدالت کشور)، قائم مقام خود را احضار کرد و به او گفت: روی پاکت که اینهمه نام من را نوشته‌اند ببینید توی نامه دیگر چقدر اضافات نوشته اند؟؟!! و به وی فرمان داد از امروز همه القاب و عناوین در کشور حذف شوند! و خودش نام لقب سپه سالار و فامیل پهلوی را برای خود برگزید و فرمان داد هر نامه ای که زین پس جز این دو القابی به او چسبانده باشند، برگشت داده خواهد شد.

این نخستین باری بود که شاه آینده نام خانوادگی برای خودش بر می‌گزید.

1 ❤️

2021-07-26 21:47:47 +0430 +0430

۴ مرداد سالروز درگذشت رضا شاه کبیر، بزرگمرد ایران ساز گرامی باد

و ملت وحشی که در حال تخریب آرامگاهش هستند

2 ❤️

2021-07-28 14:28:12 +0430 +0430

۵ مرداد سالروز درگذشت محمدرضا شاه پهلوی رو به دوستدارانش تسلیت میگم
یه کلیپ کوتاه از انورسادات، با معرفتترین و بامرام ترین رفیق دنیا در مورد شاه
https://up.shahvani.com/u/ydblnwvfqo.mp4

3 ❤️

2021-11-10 15:42:06 +0330 +0330

رضا شاه دید که شاهان قاجار دارن مملکت رو میدن به گا زدشون کنار برخی از نزدیکان این شاه گرامی:
هرگز تکیه نمیزد"چون میگفت مرد تنبل میشل
هیچ کس نمی تونست مستقیم توی چشمش نگاه کنه چون جذبه و ابهت داشت اما الان یه ریقو ریشو کونی شده رهبرمون

3 ❤️

2021-11-10 15:49:40 +0330 +0330

↩ blackhandnn
دقیقا

1 ❤️

2021-11-12 02:11:25 +0330 +0330

↩ Arrow11
البته درستش اوضاع ایران در زمان به قدرت رسیدن رضا خان هست ، چون رضا خان قبل از رضا شاه شدن به اوضاع سیاسی کشور سر و سامون داد

1 ❤️

2021-11-12 02:35:11 +0330 +0330

↩ Mahdie.mohoom
رضا شاه تنها پادشاهی بعد از اسلام بود که بدون پشتوانه خانوادگی ، ایلی و داشتن ثروت به سلطنت در ایران رسید ، اما توی جهان نمونه زیاد داریم مثل چنگیز خان ، اسپارتاکوس شاه برده ها ، قذافی ، ناپلئون و … تازه اگه بخوای رئیس جمهورها رو هم بگی که خیلی میشه مثل هیتلر ، هوشی مین ، مصطفی کمال آتا ترک و …

1 ❤️

2021-11-12 03:03:46 +0330 +0330

↩ Arrow11
در یک کلام بخوام تفاوت روحانیت و رضا شاه رو بگم همین مورده که رضا شاه تو تمام سخندانی هاش از جنله انسان ممکن الخطاس استفاده میکرد و توی جمهوری اسلامی همه میگن انسان جایز‌الخطاس
ریدم تو اون دینی که اجازه خطا بده به کسی

1 ❤️

2021-11-13 15:45:48 +0330 +0330

↩ roxana-vampire-2002

خیلی ممنونم از مطالب مفید بسیاری که گذاشتید.
تنها اکانت کاربری در سایت که مطالبش از نظرم بدرد بخور جلوه میکنه ، تاپیک های شماست .
خیلی ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون قرار میدید. 

منم خیلی خوشحالم که مطالب به نظرتون مفید اومدن و از وقتی هم که برای خوندنشون گذاشتین ممنوم 🙏

0 ❤️

2021-11-13 16:03:47 +0330 +0330

↩ آساگ

رضا شاه دید که شاهان قاجار دارن مملکت رو میدن به گا زدشون کنار برخی از نزدیکان این شاه گرامی:
هرگز تکیه نمیزد"چون میگفت مرد تنبل میشل
هیچ کس نمی تونست مستقیم توی چشمش نگاه کنه چون جذبه و ابهت داشت اما الان یه ریقو ریشو کونی شده رهبرمون

رضا شاه پادشاهی رو از روی قدرت طلبی یا راحت طلبی نمیخواست
پادشاه شدنش دو دلیل داشت
یکی اینکه دید تو هر استان یه نفر برا خودش دار و دسته درست کرده و دارن کشور رو تیکه پاره میکنن
یکی هم اینکه میخواست برای اجرای طرحهایی که تو سرش هست دستش باز باشه و نیاز نباشه از یه آقا بالاسر بی مصرف دم به ساعت اجازه بگیره
وگرنه در طول ۱۶ سال پادشاهی خودش فقط چند دقیقه تاج به سرش گذاشت که اونم تو مراسم تاجگذاری بود و تا زمانی که ایران بود لباس نظامی تنش بود و چکمه به پاش.

0 ❤️

2021-11-13 21:47:40 +0330 +0330

↩ Mahdie.mohoom

اتفاقا پادشاهی مشروطه در دوران پهلوی بود.
رضا شاه بزرگ تنها پادشاهی در تاریخ جهان هست که با توانایی‌های خودش به پادشاهی رسید بدون هیچ پشتوانه ی ایل و ثروت
.
رضا شاه شدیدا طرفدار حکومت جمهوری بود و میخواست پیاده هم بکنه ولی سید ضیاء و بعضی رجال سیاسی با این دلیل که با وضعیت نابسامان ایران حکومت جمهوری شکست میخوره منصرفش کردن.
محمدرضا شاه هم طرفدار پادشاهی پارلمانی بود و میخواست فقط سلطنت کنه و تصمیم جدی به اجراش داشت و به خاطر همین هم اختباراتی که به مصدق به عنوان نخست وزیر داده بود تا حالا تو دنیا به هیچ تخست وزیری داده نشده ولی وقتی با خیانت مصدق مواجه شد بیخیال پارلمان و سلطنت شد و شروع کرد به حکومت کردن.

0 ❤️

2021-11-14 15:56:35 +0330 +0330

↩ mj.kirkoloft

البته درستش اوضاع ایران در زمان به قدرت رسیدن رضا خان هست ، چون رضا خان قبل از رضا شاه شدن به اوضاع سیاسی کشور سر و سامون داد

نمیدونم رو کدوم پست ریپلای زدین ولی فرمایشتون کاملا درسته
ممنون بابت تذکر 🙏

0 ❤️

2021-11-14 16:12:45 +0330 +0330

↩ foxmrj220

در یک کلام بخوام تفاوت روحانیت و رضا شاه رو بگم همین مورده که رضا شاه تو تمام سخندانی هاش از جنله انسان ممکن الخطاس استفاده میکرد و توی جمهوری اسلامی همه میگن انسان جایز‌الخطاس
ریدم تو اون دینی که اجازه خطا بده به کسی

جالب بود نشنیده بودم اینو
و جالبتر اینکه خودم شدیدا با لفظ جایز الخطا مشکل دارم و همیشه میگم انسان ممکن الخطاست بدون اینکه از رضا شاه شنیده باشم
لفظ جایزالخطا یه جورایی راه دادن به آدم سوء استفاده کن برای انجام خطا هست

0 ❤️

2021-11-15 01:08:50 +0330 +0330

↩ Arrow11
دقیقاا

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «