آیا دین موجب نابودی زندگی انسان است؟

1395/03/12

سلام دوستان,بی مقدمه میرم روی متن اصلیم تا حوصله خواننده ها سر نره

شاید یکی از مهم ترین دلائل برخی ادم ها برای بی دین یا بی خدا شدن این جمله باشه:قرار بود دین به من خدمت کند!!

امروز میخام اینو برسی کنم و بعدش ی جواب بهش بدم از نظرات منصفانه و غیر مغرضانه و ارام هم کاملا با آغوش باز استقبال میکنم

خب,اول بریم سر این ک دین دقیقا ب کجای زندگی انسان ها ضربه وارد کرده برای این کار اول باید معنای واژه دین الهی رو بدونیم:دین الهی ب معنای راه و روش و برنامه رسیدن ب خداوند است. پس وقتی میگوییم طرف بی دین هست یعنی بی برنامه هست.(ممکنه خالق رو هم قبول داشته باشه)
همون طوری ک میدونیم برنامه ریزی ب زندگی انسان جهت میده و کسی ک بی برنامه هست عملا بی هدف هست و اگه ب زندگی خودش نگاه کنه(ک چقدر بی هدفی توش موج میزنه یا چقدر اهداف کاذب و بی ارزش توش زیاد شده)ممکنه حتی دست ب خودکشی هم بزنه…انسانی ک هدف داره دین داره و انسانی ک دین داره میتونه برای ادامه زندگی خودش توجیه داشته باشه(حداقل در سطح روان خودش)شاید بگید حرف خیلی الکیه چون ادم های بی دینی هستن ک کاملا شاد هستن…در جواب باید بگم اولا منظور من از دین صرفا ادیان الهی نبود دوما از کجا میدونید ک اون انسان ها برای خودشون هدفی بزرگ طراحی نکردن که امید بهشون بده؟(شاید یاد فیلم های هالیوودی بیوفتید ک وقتی طرف ب هدفش میرسه خودکشی میکنه خخخخ)

تا اینجا متوجه شدیم دین برای انسان نیاز هست اگر نباشد انسان تهی میشه

(این ک دین باید الهی باشه یا نه جاش اینجا نیست ک روش صحبت کنیم پس ی جهش میزنیم)

انسانی ک از همون اول نتونه این مسائل رو برای خودش جا بندازونه قطعا ی جای کار یا جا میزنه یا خسته میشه یا برمیگرده.
همون طور ک گفتم اگر کسی برای خودش معین کرده بود ک برنامه ای ک انتخاب کرده صحیحه دیگه با برگشتن خودش و بقیه افرادی ک اون دینو انتخاب کرده بودن رو مسخره کرده…

تا این جا متوجه شدیم ک این دین نیست ک زندگی ی انسان رو خراب میکنه بلکه بی دینی هست.
بی دینی هم تنها نمیتونه نداشتن دین معنا بشه بلکه ممکنه کسی دیندار باشه ولی اصلا از دینش استفاده نکنه(که این از بی دینی ب معنای واقعی کلمه بدتره)

انسان هایی ک میگن دین قرار بود بهشون خدمت کنه,دین رو دست نشناخته ان کورکورانه انتخاب کردن و بعد پشیمون شدن
من شما خواننده های گرامی سوال میکنم اینجا مقصر کیه؟

خب پس متوجه شدیم ک دین نیاز انسانه.و نبودش موجب ضربه خوردن ب انسان و اگر اسما دیندار باشه ضربه بدتر خواهد بود. پس بیاید سعی کنیم بهترین دین ها رو (چ در شاخه اومانیسم چه در شاخه تئویسم)انتخاب کنیم دینی ک ارزش تبعیت داشته باشه و هدفش هدفی باشه ک انسان با فکر کردن بهش ب وجد بیاد.

2001 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-06-01 12:52:48 +0430 +0430

فقط چند خط اول و خوندم

0 ❤️

2016-06-01 13:00:14 +0430 +0430
نقل از: تبهکار فقط چند خط اول و خوندم

ای کاش بیشتر میخوندی عزیز شاید نظرت عوض میشد.

0 ❤️

2016-06-01 13:10:56 +0430 +0430

اون چیزایی که شما گفتی اسمش هدفه نه دین…دین راه رسیدن به هدفه که با پیشرفت علم دیگه لازم نیست ازش پیروی شه چون انسان به طور مصنوعی شرایط جهانو عوض کرده و درنتیجه چیزایی که تو ادیان هستند بدرد زندگی امروز نمیخورند… در جهان علم باید به روش علمی راه رسیدن به هدفو طی کرد نه روش دینی

0 ❤️

2016-06-01 13:11:50 +0430 +0430

به نظر من دین چارچوب زندگی انسان رو مشخص می کنه . منظورم دین خاصی نیست . می تونه همه ی ادیان و باورها و مسلک ها رو دربر بگیره . تازمانی که ارزشهای مذهبی برای خود اشخاص محترم باشه و باعث نشه تا انسانها صرفا بر اساس تفاوت دیدگاه روبه روی هم بایستند، دین می تونه مفید باشه . برداشت هر کسی از دین بر اساس موارد متفاوتی می تونه باشه . کسی که دین را دستمایه ی تجاوز ، جنگ و پایمال کردن حقوق دیگران قرار میده درد دین نداره . نکته ای رو توجه کنید . تعبیر هر کسی از دین مربوط به خود اوست . ولی به طور کلی ، دینی خوبه که بتونه انسان رو به سمت انسان بودن سوق بده نه به سوی توحش و وحشیگری . خیلی ها چون اثرات منفی حرکات و اداب بعضی ادیان رو می بینند قید هر نوع دین را میزنن. ولی به طور کلی میشه گفت فرد کافر و بی دین وجود نداره . هر کسی در اعماق وجود خود یه حد اقل هایی رو قبول داره . بازم تاکید می کنم منظورم دین خاصی نیست . مسلک و مرام و باورهای هر کسی زندگی اون فرد رو شکل میده . فرد بر اساس آن باورها با دیگران تعامل می کند و در اجتماع زندگی میکند . بنابراین ، این فرد برای خود باورهایی دارد که بر همه واجب است به باورهای او احترام بگذارند ولو اینکه مخالف باورهای او باشد .

0 ❤️

2016-06-01 13:27:13 +0430 +0430

منم حوصله م نکشید بخونم اینا رو از بچگی توی گوش ملت کردن و میکنن که حکومت کثیف دینی در ایران ادامه پیدا کنه. اگر قرار باشه دینی برای خودم انتخاب کنم دین من حقوق بشره. حقوقی که توسط دین کثیف اسلام و پیروانش در ایران سرکوب و زیر پا گذاشته میشه. آنجا که آزادی عقیده نباشد. آنجا که پیروان دین کثیف اسلام عقاید کثیف خود را در جامعه تحمیل کنن. آنجا که آزادی تشکیل احزاب و رسانه نباشد چیزی که زیر پا گذاشته شده حقوق بشره. پس اگر دنبال دین برتر هستیم این دین کثیف اسلام نیست بلکه آیین و منش حقوق بشره که برای تک تک انسانها پیام آور آزادی های اساسی هست. ممنوعیت برده داری ممنوعیت شکنجه آزادی های اجتماعی و فرهنگی از برکات رفتن به زیر پرچم حقوق بشره. چیزی که در دین کثیف اسلام وجود ندارد.

0 ❤️

2016-06-01 13:50:37 +0430 +0430
نقل از: Footfetish71 اون چیزایی که شما گفتی اسمش هدفه نه دین...دین راه رسیدن به هدفه که با پیشرفت علم دیگه لازم نیست ازش پیروی شه چون انسان به طور مصنوعی شرایط جهانو عوض کرده و درنتیجه چیزایی که تو ادیان هستند بدرد زندگی امروز نمیخورند... در جهان علم باید به روش علمی راه رسیدن به هدفو طی کرد نه روش دینی

که با پیشرفت علم دیگه لازم نیست ازش پیروی شه چون انسان به طور مصنوعی شرایط جهانو عوض کرده و درنتیجه چیزایی که تو ادیان هستند بدرد زندگی امروز نمیخورند

عزیز من خیلی چیز ها هستن ک انسان یا علم هیچ وقت و هرگز نمیتواند به اونا ب طور مصنوعی دست پیدا کنه.(منظور صرفا موارد متا فیزیکی نبود)

بعد هم عزیز توی متن بنده توضیح دادم ک همینو ک دین هدف رو مشخص میکنه و راهش هم میگه

0 ❤️

2016-06-01 13:53:59 +0430 +0430
نقل از: sme_1364

به نظر من دین چارچوب زندگی انسان رو مشخص می کنه . منظورم دین خاصی نیست . می تونه همه ی ادیان و باورها و مسلک ها رو دربر بگیره . تازمانی که ارزشهای مذهبی برای خود اشخاص محترم باشه و باعث نشه تا انسانها صرفا بر اساس تفاوت دیدگاه روبه روی هم بایستند، دین می تونه مفید باشه . برداشت هر کسی از دین بر اساس موارد متفاوتی می تونه باشه . کسی که دین را دستمایه ی تجاوز ، جنگ و پایمال کردن حقوق دیگران قرار میده درد دین نداره . نکته ای رو توجه کنید . تعبیر هر کسی از دین مربوط به خود اوست . ولی به طور کلی ، دینی خوبه که بتونه انسان رو به سمت انسان بودن سوق بده نه به سوی توحش و وحشیگری . خیلی ها چون اثرات منفی حرکات و اداب بعضی ادیان رو می بینند قید هر نوع دین را میزنن. ولی به طور کلی میشه گفت فرد کافر و بی دین وجود نداره . هر کسی در اعماق وجود خود یه حد اقل هایی رو قبول داره . بازم تاکید می کنم منظورم دین خاصی نیست . مسلک و مرام و باورهای هر کسی زندگی اون فرد رو شکل میده . فرد بر اساس آن باورها با دیگران تعامل می کند و در اجتماع زندگی میکند . بنابراین ، این فرد برای خود باورهایی دارد که بر همه واجب است به باورهای او احترام بگذارند ولو اینکه مخالف باورهای او باشد .

سلام. عزیز نظر شما کاملا صحیح اما شما داری نظر خودتو بر دیگری تحمیل میکنی منظور این جمله هست:ینی خوبه که بتونه انسان رو به سمت انسان بودن سوق بده

گلم,شاید برای عده ای هدف چیز دیگه باشه…دعوا های دینی از وقتی شروع شد ک عده ای سعی کردن ایده ی خودشون رو بر عده ای تحمیل کنن و اون عده هم دلشون میخاست آزاد باشن…عقیده خودمون رو بر دیگران تحمیل نکنیم.

0 ❤️

2016-06-01 14:01:54 +0430 +0430
نقل از: webcamsx منم حوصله م نکشید بخونم اینا رو از بچگی توی گوش ملت کردن و میکنن که حکومت کثیف دینی در ایران ادامه پیدا کنه. اگر قرار باشه دینی برای خودم انتخاب کنم دین من حقوق بشره. حقوقی که توسط دین کثیف اسلام و پیروانش در ایران سرکوب و زیر پا گذاشته میشه. آنجا که آزادی عقیده نباشد. آنجا که پیروان دین کثیف اسلام عقاید کثیف خود را در جامعه تحمیل کنن. آنجا که آزادی تشکیل احزاب و رسانه نباشد چیزی که زیر پا گذاشته شده حقوق بشره. پس اگر دنبال دین برتر هستیم این دین کثیف اسلام نیست بلکه آیین و منش حقوق بشره که برای تک تک انسانها پیام آور آزادی های اساسی هست. ممنوعیت برده داری ممنوعیت شکنجه آزادی های اجتماعی و فرهنگی از برکات رفتن به زیر پرچم حقوق بشره. چیزی که در دین کثیف اسلام وجود ندارد.

عزیز روی صحبت من روی دین اسلام نبود روی کلمه دین بود. از نظر من دین ی برنامه هست ک هم هدف رو مشخص میکنه هم باعث میشه راه رسیدنش رو بیابی. همین ادمو اروم میکنه …

ب نظر من دینی ک حقوق بشر از ب وجود اومده دین خوبیه.

0 ❤️

2016-06-01 14:03:15 +0430 +0430
نقل از: Mr.Hyde این افراط و تفریطه که بده و نه بی دینی و دینداری

اگه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم ?

0 ❤️

2016-06-01 14:09:38 +0430 +0430
نقل از: مینولتا اکثریت قاطع مردم امریکا مذهبی هستن و به خوبی و خوشی دارن کنار هم زندگی میکنن و مراسم و مناسکشون رو هم انجام میدن علت اینه که هرکسی هر چیزی که دوست داره و آزادانه انتخاب میکنه ولی وقتی در کشوری مثل عربستان یا ایران وظایفی که به عهده حکومت هست ( رفاه - معیشت - اشتغال - ازدواج - اقتصاد و امنیت و ...) رو بطور کلی نادیده میگیره و وظایف اصلی خودش رو انجام نمیده و اتفاقا دخالت آشکار میکنه در امور خصوصی مردم مثل ( ماهواره - پارتی - حجاب - مشروب و .... ) نمیشه انتظار داشت که مردم از دین اجباری حکومتی خیر ببینند و نتیجه میشه دین گریزی و دین ستیزی مردم! که خب حقم دارن

خیلی از متدین های اسلامی رو در ایران میشناسم که از رژیم ایران و سیاست های دینیش متنفرن و معتقدن در تضاد شدید با اصل اسلام هست! از جمله همین مساله حجاب اجباری!

در زمان حکومت پیامبرشون هم حجاب اجباری نبود! در زمان عمر و عثمان حمله میکردن به کشورها از جمله ایران که سنگ بنای توحش رو گذاشتن!

در نهایت اگر آزادی که حق اولیه و مسلم هر انسانی هست بهش داده بشه اونوقت میشه در مورد انتخاب دین یا روش صحبت کرد

وقتی دین اجباری باشه پشیزی ارزش نداره.

عزیز من من ب شما میگم فلان کار رو بکن و شما قبول بکنی بعد بزنی زیرش تقصیر منه یا ن اگه فلان کار تحمیلی باشه؟

تک تک مسائلی ک مثال زدی فرق بین ادیان هست…روی صحبت من خود دین هست. ومعناش و این ک چی میشه ی نفر میگه دین باعث شد من فلان اتفاق برام بیافته. ببین عزیزم اگه دین اسلام گفته بود مشروب بخورید حکومت اسلامی میگفت نخوردید شما میتونستی بگی حکومت مخالف مردمه. ولی وقتی مردمی ک حکومت رو انتخاب کردن ب اسم اسلام احکامشم قبول کردن وقتی اکثریت قاطع این کشور مقید ب احکام هستن و ب اجرای احکام توسط حکومت رای دادن دیگه نمیشه گفت این حکومته خرابه…عزیزم سیاست امریکا سکولار هست سیاست ایران سکولار نیست.

در کل من روی صحبتم روی دین بود ن احکام

0 ❤️

2016-06-01 14:29:56 +0430 +0430

تو جامعه ای داریم حرف از دین میزنیم که مردم انسانیت رو فراموش کردن.

0 ❤️

2016-06-01 14:50:27 +0430 +0430
نقل از: m2513
نقل از: Footfetish71 اون چیزایی که شما گفتی اسمش هدفه نه دین...دین راه رسیدن به هدفه که با پیشرفت علم دیگه لازم نیست ازش پیروی شه چون انسان به طور مصنوعی شرایط جهانو عوض کرده و درنتیجه چیزایی که تو ادیان هستند بدرد زندگی امروز نمیخورند... در جهان علم باید به روش علمی راه رسیدن به هدفو طی کرد نه روش دینی

که با پیشرفت علم دیگه لازم نیست ازش پیروی شه چون انسان به طور مصنوعی شرایط جهانو عوض کرده و درنتیجه چیزایی که تو ادیان هستند بدرد زندگی امروز نمیخورند

عزیز من خیلی چیز ها هستن ک انسان یا علم هیچ وقت و هرگز نمیتواند به اونا ب طور مصنوعی دست پیدا کنه.(منظور صرفا موارد متا فیزیکی نبود)

بعد هم عزیز توی متن بنده توضیح دادم ک همینو ک دین هدف رو مشخص میکنه و راهش هم میگه

منظورم اینه که تعریف شما از دینو کسی قبول نداره (خود دیندارا) با فرض پذیرش تعریف شما از دین معلومه که باعث نابودی زندگی انسان نمیشه…همه از نوجوانی بدنبال هدفند و هرکی راهیو برای رسیدن به هدفش انتخاب میکنه و لزوما اسمشو دین نمیذاره…
در مورد اینکه خیلی چیزا رو آدم نمیتونه بهشون دست پیدا کنه حق با شماست اما علتشو علم میگه این که جهان محدودیتهایی داره…با روش علمی میشه به محدودیتای جهان پی برد و اونا رو به اسم قوانین طبیعت خلاصه کرد…دین به شما نمیگه محدودیت جهان چیه اما علم میگه در نتیجه وقتت تلف نمیشه کار بیخود انجام بدی کاریو انجام میدی که عملی باشه نه خیالی…

0 ❤️

2016-06-01 15:01:21 +0430 +0430
نقل از: webcamsx منم حوصله م نکشید بخونم اینا رو از بچگی توی گوش ملت کردن و میکنن که حکومت کثیف دینی در ایران ادامه پیدا کنه. اگر قرار باشه دینی برای خودم انتخاب کنم دین من حقوق بشره. حقوقی که توسط دین کثیف اسلام و پیروانش در ایران سرکوب و زیر پا گذاشته میشه. آنجا که آزادی عقیده نباشد. آنجا که پیروان دین کثیف اسلام عقاید کثیف خود را در جامعه تحمیل کنن. آنجا که آزادی تشکیل احزاب و رسانه نباشد چیزی که زیر پا گذاشته شده حقوق بشره. پس اگر دنبال دین برتر هستیم این دین کثیف اسلام نیست بلکه آیین و منش حقوق بشره که برای تک تک انسانها پیام آور آزادی های اساسی هست. ممنوعیت برده داری ممنوعیت شکنجه آزادی های اجتماعی و فرهنگی از برکات رفتن به زیر پرچم حقوق بشره. چیزی که در دین کثیف اسلام وجود ندارد.

عزیزم خواهشا درست صحبت کن دین اسلام کثیف نیست شاید پیروانش پیرو درستی نمی کنن و نام اسلام زیبا را بد جلوه می دن یه کم منطقی و منصف باش و حرف دهنت را لطفا بفهم. اشکال از مسلمانی ماست نه اسلام

0 ❤️

2016-06-01 16:51:28 +0430 +0430
نقل از: asgarshah

عزیزم خواهشا درست صحبت کن دین اسلام کثیف نیست شاید پیروانش پیرو درستی نمی کنن و نام اسلام زیبا را بد جلوه می دن یه کم منطقی و منصف باش و حرف دهنت را لطفا بفهم. اشکال از مسلمانی ماست نه اسلام

ولمون کن مرد حسابی. اسلام با توهین شروع شده و قتل اونوقت تو داری چی به هم میبافی. اون شلاقی که به بدن بچه های ایران میزنن بفرما ببینم از کجا اومده؟ اگه از اسلام نیومده پس از کجا اومده؟ روز قربان و وحشی گری های دین اسلام نسبت به حیوانات به سرش بخوره به ما بفرما ببینم چرا قرآن برده داری رو ممنوع اعلام نکرده؟ اون پیامبر کثیف اسلام برده داشت یا نه؟
شما اهمیت یک اثر یک ایدئولوژی یک کتاب رو در پیامدهای اجتماعیش میبینی. یک جامعه خوشبخت مسلمان به من نشون بده… وجود نداره. ولی من میشناسم کشوری که این دین کثیف رو از کشورش بیرون انداخت و به سعادت رسید. اون کشور اسپانیا هست. آزادی و دموکراسی داره.

1 ❤️

2016-06-01 17:54:53 +0430 +0430

رفتي از كتاب ديني و زندگي دبيرستانت اينجا نوشتي فكر كردي خيلي حاليته؟؟؟؟؟؟؟اي خاك بر اون سرت كنن…دوستان به اين تاپيك دقت نكنين.كسشره

0 ❤️

2016-06-01 22:01:18 +0430 +0430

مرسی…

جوابِ متفاوتی بود…

1 ❤️

2016-06-01 22:06:33 +0430 +0430

چنتا مثال بیار…

0 ❤️

2016-06-01 23:04:46 +0430 +0430

قضیه خیلی ساده‌تر از این حرف‌هاس: فرض کنیم خدایی وجود داشته باشه، چرا این خدا تا حالا پیامبر نفرستاده؟ والسلام!

البته کتب دینی پیامبرانِ خودخواندهٔ خدا ۱۰۰٪ هم کسوشعر نیستن، مثلاً نگارنده یا نگارندگان عهد جدید قوهٔ تخیل قوی‌ای داشتن و من شخصاً مکاشفات یوحنی رو در تراز رمان‌های خوبی مثل هری پاتر می‌بینم. ولی نگارندهٔ قرآن گویی روانگسیختگی داشته! یک سیر روایی و طرح داستان و انسجام درونی سوره‌ها رو هم نتونسته رعایت کنه ولی باز دلیل نمیشه صد در صد کسوشعر باشه.
0 ❤️

2016-06-01 23:20:37 +0430 +0430

سر قضیهٔ پدوفیل بودن محمد، یک محقق دینی به اسم آقای خلجی توی بی‌بی‌سی گفت که: «قضاوت اعمال و سنت پیامبر با معیارهای مدرن و معاصر مصداق آناکرونیسم یا زمان‌پریشی است.» سوالی که برای من پیش اومده اینه:

چطوره که انگ پدوفیل به محمد زدن زمان‌پریشیه، ولی اجرای احکام و کتبِ "آسمانیِ" ادیانِ بیابانی، که یه مشت خرسوارِ جاهلِ ماقبل‌ِتاریخی سرِهم کرده اند، زمان‌پریشی نیست!!؟!! آن هم در قرن بیست و یکم!!!!!!

0 ❤️

2016-06-02 09:55:15 +0430 +0430
نقل از: Gayaneh.Kirakosian

سر قضیهٔ پدوفیل بودن محمد، یک محقق دینی به اسم آقای خلجی توی بی‌بی‌سی گفت که: «قضاوت اعمال و سنت پیامبر با معیارهای مدرن و معاصر مصداق آناکرونیسم یا زمان‌پریشی است.» سوالی که برای من پیش اومده اینه:

چطوره که انگ پدوفیل به محمد زدن زمان‌پریشیه، ولی اجرای احکام و کتبِ "آسمانیِ" ادیانِ بیابانی، که یه مشت خرسوارِ جاهلِ ماقبل‌ِتاریخی سرِهم کرده اند، زمان‌پریشی نیست!!؟!! آن هم در قرن بیست و یکم!!!!!!

مرسی…

ممنونیم از نکته سنجی شما…

0 ❤️

2016-06-05 01:09:00 +0430 +0430
نقل از: Footfetish71

منظورم اینه که تعریف شما از دینو کسی قبول نداره (خود دیندارا) با فرض پذیرش تعریف شما از دین معلومه که باعث نابودی زندگی انسان نمیشه…همه از نوجوانی بدنبال هدفند و هرکی راهیو برای رسیدن به هدفش انتخاب میکنه و لزوما اسمشو دین نمیذاره…
در مورد اینکه خیلی چیزا رو آدم نمیتونه بهشون دست پیدا کنه حق با شماست اما علتشو علم میگه این که جهان محدودیتهایی داره…با روش علمی میشه به محدودیتای جهان پی برد و اونا رو به اسم قوانین طبیعت خلاصه کرد…دین به شما نمیگه محدودیت جهان چیه اما علم میگه در نتیجه وقتت تلف نمیشه کار بیخود انجام بدی کاریو انجام میدی که عملی باشه نه خیالی…

درسته دوست عزیز بله نمیشه اسم اون هدف رو دین گذاشت (البته تعریف منو از دین خیلی ها قبول دارن حداقل مسلمونا) ولی راه رسیدن ب هدف رو دین میگن همون طوری ک عرض کردم,خب کاملا درسته ک علم چی میگه دین چی میگه اساس علم برای دانایی مردم نسبت ب اطراف هست اساس دین ارامش قلبی و همین طور کمال. خب اینو دو باهم منافاتی ندارن(من نیمخام بگم اسلام خوبترینه ولی اسلام بیشترین توصیه ب علم و تعقل رو داره) از اون گذشته علم خودش نیازمنده هواس پنج گانه هست برای تکامل. خیلی چیزا هست ک علمیه ولی با هیچکدوم از هواس پنجگانه درک نمیشه. علم فقط میگه هست. مثل سیاهچاله مثل نور مثل اتش و…

0 ❤️

2016-06-05 01:31:17 +0430 +0430
نقل از: webcamsx
نقل از: asgarshah

ولمون کن مرد حسابی. اسلام با توهین شروع شده و قتل اونوقت تو داری چی به هم میبافی. اون شلاقی که به بدن بچه های ایران میزنن بفرما ببینم از کجا اومده؟ اگه از اسلام نیومده پس از کجا اومده؟ روز قربان و وحشی گری های دین اسلام نسبت به حیوانات به سرش بخوره به ما بفرما ببینم چرا قرآن برده داری رو ممنوع اعلام نکرده؟ اون پیامبر کثیف اسلام برده داشت یا نه؟
شما اهمیت یک اثر یک ایدئولوژی یک کتاب رو در پیامدهای اجتماعیش میبینی. یک جامعه خوشبخت مسلمان به من نشون بده… وجود نداره. ولی من میشناسم کشوری که این دین کثیف رو از کشورش بیرون انداخت و به سعادت رسید. اون کشور اسپانیا هست. آزادی و دموکراسی داره.

چیزای ک گفتی منو مجبور کرد تا کمی تا قسمتی ابری شبیه خودتون متن بنویسم البته سعی میکنم قضاوت نکنم.
از برکات همین حکومت ک شما کثیف میدونیدش اینه ک الان دست همون مداعی حقوق بشر از نفت این مملکت کوتاهه و دست اون استعمارگر پیر ک 9میلیون ایرانی رو ب کشتن داد تا منافعش کم نشه و سربازاش گرسنه نمونن رو از این خاک کوتاه کرد.برکت دیگه ک این حکومت داشت ب ایرانی جماعت و دنیا فهموند ادم نیاز ب دیگران نداره خودش میتونه برا خودش دنیا سازی کنه بدون این که از کسی درخواستی داشته باشه. اونجایی سلطه باشه همین اتفاقات میافته افرادی ک فقط ب س مسئله فکر میکنن سرکار میان و احساس میکنن ک بهترین کارها رو هم انجام میدن. شهید مطهری جواب خیلی جالبی ب شما داده توی خدمات متقابل. میگه از وقتی اسلام اومد توی ایران ایران شد سردمدار علم توی منطقه. پیشرفت کرد تعقیر کرد. اما درست وقتی ب دوران سیاه خودش وارد شد که همزمان با اروپا ک مسیحیت رو گذاشت کنار اسلام رو گذاشت کنار…چی شد؟
هیچ فقط از اونا عقب افتاد. …
از برکات دیگه این دین این بود ک فهموند ب من و امثال من ک اونایی ک برای خدا سجده میکنن جلوی ظالم سر جدا شدشون هم سجده نمیکنه/…

بارها ب خودم قبولوندم ک این ادبیات رو هیچ جا بکار نبرم ولی نمیشه.

ی چیز هم بگم که قشنگ بهش فکر کنید.

چرا وقتی دنبالکش های همین اجراکننده های حقوق بشر هر غلطی دلشون میخاد میکنن هیچ سازمان جهانی اعلامیه صادر نمیکنه…ولی تا اسم ایران میاد همه سازمان ها صداشون در میاد؟

0 ❤️

2016-06-05 01:43:44 +0430 +0430
نقل از: Julia رفتي از كتاب ديني و زندگي دبيرستانت اينجا نوشتي فكر كردي خيلي حاليته؟؟؟؟؟؟؟اي خاك بر اون سرت كنن....دوستان به اين تاپيك دقت نكنين.كسشره

عزیز کتاب دین زندگی دبیرستان از خودش ک حرف نزده خخخ

خدایی نیم ساعته دارم ب متنت میخندم. خخخ

راستی. شما ی سر ب کتاب انسان کامل شهید مطهری بزن. قسمت مکتب محبت رو حتما بخون. با نقدش.

0 ❤️

2016-06-05 01:50:27 +0430 +0430

قضیه خیلی ساده‌تر از این حرف‌هاس: فرض کنیم خدایی وجود داشته باشه، چرا این خدا تا حالا پیامبر نفرستاده؟ والسلام!

البته کتب دینی پیامبرانِ خودخواندهٔ خدا ۱۰۰٪ هم کسوشعر نیستن، مثلاً نگارنده یا نگارندگان عهد جدید قوهٔ تخیل قوی‌ای داشتن و من شخصاً مکاشفات یوحنی رو در تراز رمان‌های خوبی مثل هری پاتر می‌بینم. ولی نگارندهٔ قرآن گویی روانگسیختگی داشته! یک سیر روایی و طرح داستان و انسجام درونی سوره‌ها رو هم نتونسته رعایت کنه ولی باز دلیل نمیشه صد در صد کسوشعر باشه.

فرض کنید پیامبری آمد مثلا میخاد چ تعلیم الا توحید و معاد داشته باشه؟(مشترک ترین چیز بین ادیان)
اما چیزی ک در مورد قوه تخیل و این چیزا گفتید. حالا من نیمخام بشم ملا مغالطه گیر…اما ب این میگن مغالطه تحقیر برای فرار فک کنم اسمش بود توهین. البته. یاد ی بنده خدا افتادم ک وقتی توی بحث بهش گفتن فلان دانشمند اینو میگه شما از کجا گفت اصلا ارزش نداشت برم دنبالش…

0 ❤️

2016-06-05 01:55:30 +0430 +0430

عزیز تخته گاز گرفتی داری میری ها خخخ

اولا جریان عائشه توی اهل سنت هست خودشون میدونن از نظر ما ک سندیت نداره. دوما تا همین چند دهه پیش ملت پسر دختراشون رو زود میفرستادن خونه بخت.

اگر نتیجه گیری شما مبنی بر اون مسئله صحیح بود اونقت میتونستید با این مسئله ک ایا این احکام در این زمان حکمت دارن یا نه بحث کنید. فرق هست بین برگشتن ب زمان برای برسی رفتار های اون زمان تا برگشت ب اون زمان برای برسی اقوال. اگه این طور ک شما نتیجه گیری کردی بخایم صحبت کنیم…اقا 1000 سال پیش ملت هم عمل جنسی داشتن هم باهم صحبت میکردن هم لباس میپوشیدن…الان 1000 سال گذشته اینا بدرد قرن 21 نمیخوره!!!

0 ❤️

2016-06-07 12:05:08 +0430 +0430
نقل از: mane.tanha خطرناک ترین چیز اینه که مانند میمونی مقلد، هر چه از کودکی در ذهنمان ریـ.ـدند، رو تا بزرگی باور کنیم..!!! آقای ام2513 شما زیادی پشم شیشه نگاه میکنی.. بهت توصیه میکنم با همون منطق کیری پشم شیشه..ما رو قانع نکنی و یه چیزی از خودت بیار.. مغالطات ملاها شاید برای تو قانع کننده باشه و شاید هم از همون راه نون میخوری! ولی عزیزم.. ما احـ.مق و یا جیره خور نیستیم که این مغلطه ها رو باور کنیم..امروزه اسلام جهادی رو به نابودی است..خود اسلامش هم تا چند سال دیگه کاملا نابود میشه..اسلام در قرن 21 مرده ای است که ملاها پشتش ایستاده اند و تکانش میدهند تا بگویند زنده است..!

به قول اون دوست عزیزمون. دیدم منطق ی دگر اندیش را وقتی هیچ گفته ای برای اثبات حرف خود نداشت.
ممنونم. البته غیر از اینم انتظار نمیرفت.

0 ❤️

2016-06-07 12:11:35 +0430 +0430
نقل از: angry_boy

شما از همون اول خودت رو عقل کل فرض کردی و عاقل و با منطق و ما رو هم به پشم کیرت هم حساب نکردی!(ببخشید این رو حرف رو میزنم ولی برا توصیف اوضاع لازم بود) . فک کنم رو حرفای من و یا خیلی از دوستان حتی یه دقیقه هم فک نکردی!جنابعالی به عنوان یه مهاجم وارد شدی و میخوای به هر زوری شده عقایدت رو به خورد ما بدی. همین الآن هزار تا غلط فاحش علمی و اخلاقی میتونم از اسلام بگیرم که حتی ماله کشیای آخوندا هم نتونه جوابشون رو بده(که نداده!)!

یه سوال میتونم بپرسم. اینکه منابع تحقیق شما کیا و چیا بودن؟! جوری که معلومه فقط حرف آخوندا و رسانه های جهموری اسلامی رو گوش کردی و حتی حاضر نشدی به خودت اجازه بدی که اندازه ی یه نوک سوزن حرف مخالفا رو گوش کنی و روشون فک کنی! برا تحقیق کردن باس نظرات مختلف رو شنید. تازه مطمئنم اگه حتی نظرات مخالف رو هم گوش کردی(که زیاد هم نبوده) بازم حرفاشون رو پشیزی حساب نکردی و به ماله کشی آخوندا اکتفا کردی.

خخخ عزیز اعصابی هم نداری ها.

ببین اولا منابع تحقیق من از کتب درون دینی هست تا مطالب نقد کننده تازه ن برای چند سال پیش بلکه توی مناظره و بحث که شخصی برات توضیح بده. خداروشکر از این طرف من ب اندازه خودم ک شده تحقیق داشتم و هنوز هم درحال تحقیقم.
دوما من امدم ک صرفا گفته باشم همیشه عاقل بودن ب بی دین بودن نیست.
سوما من امدم ک نشون داده باشم بی دین بودن تهش میرسه ب همین(تکفیر نفر مقابل)
چهارما من امدم ک بگم هیچ وقت نمیشه در جائی ک هیچ وجود خاصی از ی مطلبی حس نمیشه نقد درست حسابی داشت از اون چیز. این مطالب ک اینجا در مورد دین گفته میشه و اسمش میشه نقد دین همه مثل این میمونه ک یک کتاب بنویسی بعد بزاری توی گاوصندوق درشم قفل کنی. بعد بگی من کتاب نوشتم ب این موضوع.
درکل. من با اولین تاپیکم گفتم اینو. با این تاپیک فقط میخاستم بگم شما تو چ مقطعی هستید. امیدوارم متوجه شده باشید.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «