آینده سیاسی ایران

1397/09/23

درود
دوستان عزیز پیش بینی شما از آینده سیاسی ایران چیه؟
از نظر شما قرار چه اتفاقاتی بیوفته در این چند ماه اخیر
چه اتفاقاتی میوفته
و چه اتفاقاتی باید بیوفته!
اینم به مناسبت بازگشت کاربری گلمون ترومن عزیز ^=^
خلاصه بشکافین سفره دلتون رو؛)))

0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-12-15 18:46:14 +0330 +0330

البته همینجا بگم که من هیچ تعصبی روی هیچ شخصی ندارم. چه میخواد حسینی باشه یا رضا پهلوی که خودم دو سال پیش تو همین سایت واسش تبلیغ میکردم.

0 ❤️

2018-12-15 19:26:46 +0330 +0330
نقل از: ترومن راستی ببینم اینجا کسی به محمد حسینی و جنبش ریستارتش امیدوار هست؟

:(((( خیر اون که …

0 ❤️

2018-12-15 19:29:54 +0330 +0330
نقل از: shadow69

خخخخخخخ. چرا ناراحنی پس ?

خب اون چی؟

1 ❤️

2018-12-15 19:35:12 +0330 +0330

هیچی آقا :|
هراتفاقی هم بیفته باز کشور میوفته دست همینایی که الان هستن…
شیش تیغ میکنن و سر جاشون…
فقط شاید این وسط اسمی عوض شه…

1 ❤️

2018-12-15 19:38:05 +0330 +0330

شادو خان به نظر من هیچ تغییری قرار نیست رخ بده حداقل تا ده سال دیگه اینو مطمعنم. برای تغییرات عمده و اساسی یه سری از پیش نیازها لازمه که مهمترینش بلوغ سیاسیه. متاسفانه اکثر ایرانیا هنوز به این بلوغ نرسیدن. حتی قشر به اصطلاح روشن فکر این مملکتم خودشون هنوز نمیدونن چی رو باید بخوان. هنوز هستن کسایی که به فلان شاه و فلان شیخ امید دارند که فقط باید به حالشون گریه کرد

1 ❤️

2018-12-15 19:39:06 +0330 +0330
نقل از: ترومن
نقل از: خوش_غیرت

کم و بیش. ولی متاسفه دیگه از اکت عملگراشون خبری نیست. فقد توهم و چسبیدن به خرافات

خودش گفته دلیل سکوتمون بایکوتیه که از طرف رسانه ها شدیم!

ولی بارها و بدرستی به تظاهراتهای دی ماه و نقش پر رنگ ریستارتیها اشاره کرده. اونها که دست کشیدن مردم هم عقب نشستن :(

خودش بارها اعلام کرد که اصن ما کاری نکردیم یعنی دی ماه بهمن میگفت ما هنوز هیچ کاری نمیکنیم

0 ❤️

2018-12-15 19:46:12 +0330 +0330
نقل از: dariusho0oo0o

نوچ دادا عددی نیست ؛فقط رضا پهلوی

.‌…‌‌‌‌‌…
پشت سر ،پشت سر، پشت سر جهنمه ،روبرو روبرو قتلگاه آدمه…‌

این آقا ی کار عملگرا نکرده و بیانیه عملگرایی نداده. فقد ور زده و هشتگ زده، این چ لیدریه آخه؟ ما که ازش چیزی ندیدیم

یه آدم زرنگ هیچ وقت آثش رو بی هدف بیرون نمیزاره
این که یه سری آدم بی محابا رفتار میکنن نشون از عدم پختگی خودشون

0 ❤️

2018-12-15 19:47:53 +0330 +0330

خب اون چی؟

یه دلقک کله خر که فک می‌کنه از کیون فیل افتاده
ببخشید صریح گفتم ?

0 ❤️

2018-12-15 19:57:59 +0330 +0330
نقل از: strong_boy شادو خان به نظر من هیچ تغییری قرار نیست رخ بده حداقل تا ده سال دیگه اینو مطمعنم. برای تغییرات عمده و اساسی یه سری از پیش نیازها لازمه که مهمترینش بلوغ سیاسیه. متاسفانه اکثر ایرانیا هنوز به این بلوغ نرسیدن. حتی قشر به اصطلاح روشن فکر این مملکتم خودشون هنوز نمیدونن چی رو باید بخوان. هنوز هستن کسایی که به فلان شاه و فلان شیخ امید دارند که فقط باید به حالشون گریه کرد

مشکل این با وجود این نظام حاکم قرار نیست هیچ وقت به اون بلوغ برسیم

0 ❤️

2018-12-15 20:03:27 +0330 +0330
نقل از: strong_boy شادو خان به نظر من هیچ تغییری قرار نیست رخ بده حداقل تا ده سال دیگه اینو مطمعنم. برای تغییرات عمده و اساسی یه سری از پیش نیازها لازمه که مهمترینش بلوغ سیاسیه. متاسفانه اکثر ایرانیا هنوز به این بلوغ نرسیدن. حتی قشر به اصطلاح روشن فکر این مملکتم خودشون هنوز نمیدونن چی رو باید بخوان. هنوز هستن کسایی که به فلان شاه و فلان شیخ امید دارند که فقط باید به حالشون گریه کرد

ببین این مشکل دو طرفس. هیچ حکومتی اینقدر قدرت ندار که بشه همه تقصیرارو گردنش انداخت.

1 ❤️

2018-12-15 20:32:29 +0330 +0330
نقل از: hotstar1980 حقیقت اینه که به نظر من‌بعید می دونم اتفاق خاصی بیوفته، اولا که هر کسی که از ننه ش قهر کرده اومده یه اپوزوسیون تشکیل داده ک جالبیش اینه که خود اپوزوسیون ها هم با هم متحد نیستن و بعضا با هم مخالفن! ترومن درست میگه! هنوز یک فرد قوی سیاستمدار مثل خمینی سال ۵۷ وحود نداره که یک لیدر قوی باشه و البته هیچ قدرت خارجی هم نیستش که جانبداری کنه

الان به نفع همه ست ! اینا که بر سر حکومتشون هستن ،امریکا و روسیه و چین و هند که حسابی دارن ازین اوضاع می خورن! اروپا هم که خیلی راحت داره انرژی مفتی می گیره بدون حتی یک پنی پول دادن!

اگر سال ۵۷ انقلاب شد، فضای سیاسی بازتری رو داشتیم ، و البته مردم شجاع که خیلی راحت گول خوردن و اومدن بیرون

الان ببخشید جوری تخم ها رو کشیدن که به نظر من اگر شرایط ۱۰۰ بار سخت تر از این هم بشه باز هم جیک کسی در نمیاد

خمینی یه آدم بی سواد بود که خیلی ها سواری گرفتن ازش
بیشتر وجه نمادین داشت

0 ❤️

2018-12-15 20:33:51 +0330 +0330
نقل از: strong_boy

ببین این مشکل دو طرفس. هیچ حکومتی اینقدر قدرت ندار که بشه همه تقصیرارو گردنش انداخت.

آره خوب یه سری عادات نا مناسب بین مردم نهادینه شده از جمله همین بی سوادی

0 ❤️

2018-12-15 20:44:30 +0330 +0330

پیشگویی جالب شاه نعمت الله ولی از کتاب اصلی ،که قدمت آن به ششصد سال پیش می‌رسد و همه پیشگویی وی تا الان همه درست بوده و اکنون در خارج از کشور توسط پیروانش نگهداری می شود.بعضی از اشعار او،در کتابهای دوران اخیر به دلایل سیاسی، حذف شده است. :

قدرت کردگار می بینم حالت روزگار می بینم
از نجوم این سخن نمی گویم بلکه از سرّ یار می بینم
از سلاطین گردش دوران یک به یک را سوار می بینم

اشاره به دوران رضاشاه :
نوجوانی مثل سرو بلند
رستمش بنده وار می بینم
در امور شهی است با تدبیر
دولت بخت یار می بینم
احتساب و حساب در عهدش
محکم و استوار می بینم
ظلم پنهان خیانت و تزویر
بر اعاظم شعار می بینم
در حقیقت شهی بود عالم
عاری از گیرو دار میبینم
علمای زمان او دائم
همه را تزویر دروغ می بینم
دایم اسبش به زیر زین سوار
کمتران را بی قرار می بینم
چون فریدون به تخت بنشیند
پسرانش قطار می بینم
کارو بار زمانه با او وارونه
قحطی و جنگ در دیارمی بینم
عدل و انصاف در زمانه او
همچو هیمه به نار می بینم
متصف بر صفات سلطانیست
لیکنش مثل شیراستوار می بینم
چون دو ده سال پادشاهی کرد
شهیش را ناتمام می بینم

اشاره به دوران محمدرضاشاه… پسرش چون به تخت بنشیند
روزگار مردم شاد می بینم
جنگ و آشوب و فتنه بسیار
او را مقتدر باوقار می بینم
شور و غوغای دین شود پیدا
سر به سر کارزار می بینم
عالمان رحم بر پسر نکنند
دشمنی با او ز بالای منبرزیاد میبینم
جنگ سختی شود درمیان
اشتباه بزرگ مردمان ساده میبینم
تاج و تخت پایین کشند
جملگی مردم را در اشتباه می بینم
بعد از آن شاهی از میان برود
دولتی ظالم پایدار می بینم
چونکه چند سال از زمانه گذشت
عالِم که رفت دغل می بینم
جنگی از سر غرور سید
کشته شدن جوانان زیاد میبینم
(اشاره به جنگ هشت ساله)

? بظاهر عالِم ولی از درون درنده
سروری بی وقار می بینم
بندگان جناب حضرت او
سر به سر العمامه می بینم
بدست گرفته و جولان میدهد سید
همه را دشمن و زیان میبینم
هر چه میخواهد میکند ظلم
در این دیار دین را زبون میبینم
برود از قلب مردم ایمان و شرع
از ظلم علما فقر زیاد میبینم
هر چه خواهد کند آن عالم تاج سیه
روزگار مردم همه تیره و تار میبینم
خود به دردی گرفتار شده
آخر قصهٔ او بدبختی و نکبت بار میبینم
عاقبت کار نبَرَد ظلم به جا
مردم قیام کرده تاج فرو افتاده میبینم
از این مُلک رود عالم دغل برای مدتها
بعد حکم سید مملکت آباد میبینم
تا چهل سال ای برادر جان
دورهٔ آن ملعون عالم نما می بینم
دوره ایشان تمام خواهد شد
شادی و برکت در این مُلک خدا میبینم
??? پیشگویی بدون تحریف شاه نعمت الله ولی
نشر دهید ?

1 ❤️

2018-12-15 20:49:11 +0330 +0330

نمیدونم چی بگم…دلم به حال خودمون میسوزه :(

1 ❤️

2018-12-15 21:03:57 +0330 +0330

اگر شما برگردین به ۴۰ سال پیش نتیجش بعد چندین سال میشه دوباره جمهوری اسلامی.رضا پهلوی ادم بی عرضه ای و اگر میخواست کاری کنه تو این ۴۰ سال کرده بود . چیزی که مردم ایران نیاز دارین دموکراسی نیست . یک ادم دلسوز واسه مملکته که همه ی امور رو بدست بگیره یک چیزی مثل هیتلر یا استالین درسته استالین بی رحم بود ولی در زمانش فساد معنی نمیداد چون همرو از تیرباران میکرد

1 ❤️

2018-12-15 21:13:00 +0330 +0330

خب اون چی؟

یه دلقک کله خر که فک می‌کنه از کیون فیل افتاده
ببخشید صریح گفتم ?

خخخخخخ

من روی هیچ آدمی تعصب ندارم نخسوزن از نوع سیاسیش! پس راحت باش.

اتفاقاً خودشم بارها گفته که من همون دلقکی هستم که قراره همه چیز رو عوض کنه ;)

و البته وجه تمایزش با باقی لیدرها همون کله خر بودنشه. وگردنه یک سیاستمدار محافظه کار به چه دردی میخوره؟ که الا ماشالاه هم از این دست آدمها تو همین مملکت داریم.

1 ❤️

2018-12-15 21:14:23 +0330 +0330

معنی ازادی همه نمیدونن اگر قرار باشه شما ازاد باشی و هر کاری خواستی بکنی اون وقت اونجا میشه جنگل شما در جنگل هم هر کار بخوای میکنی. فکر نکنم مردم ایران ازادی به این معنا رو دوست داشته باشن چون اون طوری به ضرر میزنه.بحث حجاب که هم تا اخر جمهوری اسلامی باقی میمونه چون حکومت اسلامیه و اگر قوانینش اسلامی نباشه دیگه حکومت معنی نمیده و مشروعیت نداره .‌ به نظر من مردم هنوز نمیدونن واقا چی میخوان هم خرو میخوان هم خرما

1 ❤️

2018-12-15 21:23:33 +0330 +0330
نقل از: strong_boy

موافقم.

الان همین اینترنت دنیایی از اطلاعات مکتوب و موثق هست که اتفاقاً ۹۹ درصد سرورهای اینترنتی هم خارج از ایران و سیطره آخوندهاس. این همه هم مطالب روشنگری سیاسی و دینی و کانالهای کتابخونه مجازی داره.
اما ایرانیا چه استفاده ای ازش میکنن؟؟

همشون یه اینستا نصب کردن و فقط اتلاف وقت… :(

خود مردم هم باید بخوان که تغییر کنن☝

1 ❤️

2018-12-15 21:29:49 +0330 +0330
نقل از: Kia1144 اگر شما برگردین به ۴۰ سال پیش نتیجش بعد چندین سال میشه دوباره جمهوری اسلامی.رضا پهلوی ادم بی عرضه ای و اگر میخواست کاری کنه تو این ۴۰ سال کرده بود . چیزی که مردم ایران نیاز دارین دموکراسی نیست . یک ادم دلسوز واسه مملکته که همه ی امور رو بدست بگیره یک چیزی مثل هیتلر یا استالین درسته استالین بی رحم بود ولی در زمانش فساد معنی نمیداد چون همرو از تیرباران میکرد

حالا هیتلر بمونه طلبمون!

ما اگه به جای مقام عظما، یکی مثل همون "کیم جونگ اون" رو اون بالا داشتیم، الان انقدر فساد در بدنه این رژیم نهادینه نشده بود.

مطمئناً اکثر کاربرها صحنه های اعدام مفسدان مالی کره شمالی رو که خیلی مبتکرانه همه هست دیدن ?

2 ❤️

2018-12-15 21:33:16 +0330 +0330

کم و بیش. ولی متاسفه دیگه از اکت عملگراشون خبری نیست. فقد توهم و چسبیدن به خرافات

ولی بارها و بدرستی به تظاهراتهای دی ماه و نقش پر رنگ ریستارتیها اشاره کرده. اونها که دست کشیدن مردم هم عقب نشستن :(

خودش بارها اعلام کرد که اصن ما کاری نکردیم یعنی دی ماه بهمن میگفت ما هنوز هیچ کاری نمیکنیم

مطمئنی؟؟

چون اتفاقاً بارها خیلی صریح گفته که تظاهراتهای دی ماه که به بیش از ۱۴۰ شهر ایران رسید، کار وندتاهای ما بود. و الان هم تظاهراتها فروکش کرده، به این دلیله که ما کنار کشیدیم!

اگه خواستی عکس کانال تلگرامش رو هم میزارم

1 ❤️

2018-12-15 22:30:02 +0330 +0330
نقل از: Ryder راستی بازگشتت مبارک داش ترومن گل ? ?

خیلی ممنون. شرمنده نکنید لطفاً ?

راستی من شما رو بجا نیاوردم. معرفی میکنی؟

چقدر بَده اینجوری، همه منو بشناسن اما من هیچکیو نشناسم یا یادم نیاد :(

2 ❤️

2018-12-15 22:56:04 +0330 +0330

ری استارت که راه و مسیرش مشخصه و قوانینش هم تعیین کرده همین وجهش از بقیه اپوزیشن ها متمایزش میکنه

1 ❤️

2018-12-15 23:07:11 +0330 +0330
نقل از: Ryder
نقل از: Ryder راستی بازگشتت مبارک داش ترومن گل ? ?

خیلی ممنون. شرمنده نکنید لطفاً ?

راستی من شما رو بجا نیاوردم. معرفی میکنی؟

چقدر بَده اینجوری، همه منو بشناسن اما من هیچکیو نشناسم یا یادم نیاد :(

والا فک نمیکنم منو بشناسید ، زیاد مثل شادو ، موفو و اسی قدیمی نیستم ؛ نام کاربری قبلیم «بزرگوار استوراخچی» بود .

پستا و تاپیکای قدیمی شما رو زیاد تو شهوانی دیدم و کاملا مشخصه که جزو کاربران قدیمی و محبوب هستید (که روی سر من جا دارن) و منتظر بودم که یروز برگردید …

قربونت داداش. انقدر شکسته نفسی نکن. اتفاقاً این اسمی که گفتی رو قبلاً دیده بودم. چون اولاً فارسی بود بعدشم متمایز بود ;)

به هر حال ممنون از محبتت. امیدوارم لایق محبت شما و دیگر دوستان از جمله صاحب همین پست باشم ?

1 ❤️

2018-12-16 06:13:42 +0330 +0330

مطمئنی؟؟

چون اتفاقاً بارها خیلی صریح گفته که تظاهراتهای دی ماه که به بیش از ۱۴۰ شهر ایران رسید، کار وندتاهای ما بود. و الان هم تظاهراتها فروکش کرده، به این دلیله که ما کنار کشیدیم!

من خودم به عنوان شخصی که حضور فعال داشتم تو تظاهرات دارم میگم
یا ملت این نمیشناختن
یا به عنوان تفاله سیاسی ازش یاد میکردن
ایشون هیچ عددی نیست همش ادعا پشت ادعا

1 ❤️

2018-12-16 08:32:03 +0330 +0330

مطمئنی؟؟

من خودم به عنوان شخصی که حضور فعال داشتم تو تظاهرات دارم میگم
یا ملت این نمیشناختن
یا به عنوان تفاله سیاسی ازش یاد میکردن
ایشون هیچ عددی نیست همش ادعا پشت ادعا

تفاله سیاسی؟

این بنده خدا فقط دو ساله که وارد سیاست شده. تفاله کسیه که مدت زیادی سیاستمدار بوده و در عین حال هیچ غلطی هم نکرده مثل رجوی.

با اومدن حسینی بود که مردم شروع کردن پمپ بنزین آتیش زدن. مساجد و حوزه های جهلیه آخوند پروری رو سوزوندن. رو بنر کاندیداهای انتخابات رنگ میپاشیدن.
همشونم به خاطر چالشهای آتش و رنگ حسینی بود.

وگرنه مردم ما کی جرأت داشتن که همچین کارهایی بکنن؟

حسینی هیچ کاری هم که نکرده باشه، ولی بدجوری گند زد به قداست این رژیم، و همینطور دل و جرأت یک اعتراض درست و حسابی رو به مردم داد.

اون یکی ها چکار کردن؟ از جمله خود رضا پهلوی یا همون رجوی؟

خودت قضاوت کن داداش☝

1 ❤️

2018-12-16 09:52:45 +0330 +0330

من فقط کامنتهای صفحه اول رو خوندم پس امیدوارم مطلب تکراری و یا پَرتی نگم؛
نظر شخصی من اینه که اپوزیسیون در داخل کشور که همگی …اشون رو حکومت دور گردنشون انداخته و خارج از کشور هم با توجه به ایرانی بودن و خصلت‌های ویژه‌اش، مطمئن باشید هیچگاه متحد نخواهند شد چونکه هر کدوم برای خودش مدعی رهبری و فرماندهی بوده و نظرات خودش را تنها درست و کاربردی میدونه و جایگزینی منافع شخصی به جای عمومی و کشور تقریبا در اکثر ما ایرانی‌ها همه‌گیر شده و بصورت فرهنگ درآمده است؛ یکی از آیتم‌های فرهنگی در
فرهنگ تازه تأسیس 40 ساله که فرهنگ چند هزار ساله رو داخل رینگ از نفس انداخته و چیزی به مغلوب کردن کاملش نمانده.
از نظر داشتن رهبر و لیدر متاسفانه همانطور که یکی از دوستان به درستی اشاره کرد، در حال حاضر کسی که دارای شخصیت کاریزماتیک باشه نداریم و در مورد رضا پهلوی باید بگم اینکه بسیاری از مردم اونو دوست دارند شکی نیست اما اون صلابت و قاطعیت لازم؛ اصلی‌ترین چیزی که برای مقابله با یک حکومت دیکتاتوری، و آن هم از نوع ایدئولوژیک و مذهبی لازم است رو نداره و در مقابل این نظام قوانین دموکراسی و برخورد مسالمت آمیز و بدون خشونت محال، محال و محاله که جواب بده.
در خصوص حمله نظامی آمریکا و ناتو هم باید عرض کنم مجوز شورای امنیت لازمه و تا وقتی این نظام با دادن باجهای بسیار سنگین، روسیه و چین را همراه خود ساخته و قطعنامه‌های شورای امنیت را وتو می‌کنند، این امر نیز انجام شدنی نخواهد بود. در خصوص خیزش از داخل نیز ممکنه باز هم شاهد مواردی باشیم که بزرگتر و جدی‌تر از دی‌ماه 96 باشد (لزوما در دی 97 منظورم نیست و حرکت بعدی رو عرض میکنم) ولی با توجه به نداشتن رهبر، نقشه راه و برنامه‌ریزی، امکانات و مهمتر از همه متحد و همسو کردن مردم برای رسیدن به هدف، غیر ممکن که نه ولی موفق شدن با احتمال بسیار ضعیف همراه است.
… و اما مورد اقتصادی:
در این خصوص، با توجه به مخارج سنگین حکومت در هزینه کردن برای سوریه، لبنان، فلسطین و عراق به منظور ایجاد هلال شیعی و دستیابی به کمترین فاصله با اسرائیل و نیز هزینه‌های تخصیصی به کشورهای آفریقایی جهت شیعه‌پروری و صدور انقلاب و همچنین کشورهای آمریکای جنوبی برای داشتن حیاط خلوت در نزدیکی آمریکا برای اعلام تهدید به آمریکا و نیز دادن باج‌های هنگفت به روسیه و چین به‌خاطر همراهی و پشتیبانی ج. ا، بعلاوه بودجه دولت و هزینه‌های جاری کشور و اختلاس‌ها و دزدی‌های فراوان که تعداد اندکی رو ما مطلع میشیم، می‌توانیم تأثیر اعمال تحریم‌ها رو به خوبی مشاهده کنیم که چند حالت ممکنه بوقوع بپیونده؛ یا با دادن باج‌های دیگر و دور زدن تحریم‌ها بازم لنگان لنگان این اقتصاد به شدت مریض چند گامی رو برمی‌داره و سرانجام فروپاشیده خواهد شد، یا با ادامه روند افزایشی تورم و کمتر شدن قدرت خرید جامعه خیزش مذکور در فوق اتفاق میفته (محتمل‌ترین گزینه) و یا نظام با وقاحت بیشتر در چپاول منابع ملی زمان سرنگونی خودش رو مدتی به تعویق می‌اندازه و در این مسیر، سپاه رسما دولت و حکومت رو به دست خواهد گرفت و کره شمالی دیگری خواهیم شد. ممنون از شکیبایی و حوصله شما

4 ❤️

2018-12-16 11:39:50 +0330 +0330

از چاه این دیکتاتور بیایم بیرون و با سر بریم تو چاه اون دیکتاتور؟!

2 ❤️

2018-12-16 11:56:57 +0330 +0330
نقل از: kambiz55

با خوندن کامنتت یاد حرف یه بزرگی افتادم که اسمش متأسفانه یادم نیستش.

گفته بود در دنیا دو نوع دیکتاتور داریم. دیکتاتور خوب و دیکتاتور بد.
خمینی همون دیکتاتور بده هست که کشورو به فنا میده. اما رضاخان همون دیکتاتور خوبه اس که کشور رو حداقل ۱۰۰ سال به جلو پرت میکنه.

حالا هیتلر هم مطمئناً همون دیکتاتور خوبه هست ?

3 ❤️

2018-12-16 12:20:45 +0330 +0330

گفته بود در دنیا دو نوع دیکتاتور داریم. دیکتاتور خوب و دیکتاتور بد. خمینی همون دیکتاتور بده هست که کشورو به فنا میده. اما رضاخان همون دیکتاتور خوبه اس که کشور رو حداقل ۱۰۰ سال به جلو پرت میکنه.

ممنون ترومن عزیز حرف دل منو زدی ؛ هیتلر اگر دیکتاتورم بود حداقل وطن پرست بود و آلمان رو کلی جلو برد ، حالا بعضی سیاستای اشتباهش مثل نژاد پرستی و جنگاش بحثشون جداس ؛ هیچ انسانی کامل نیست ....

قربونت.

اصلاً ببینید. باید اینو در نظر بگیریم که یک "دیکتاتوری" برای چی بوجود میاد؟

یکی مثل رضاخان دیکتاتور بود. برای انجام سیاستهاش و بریدن صدای مخالفها از جمله آخوندهای انگلیسی و روشنفکران عموماً چپگرا، جامعه رو تک صدا کرد تا ایرانو بسازه، و خب خیلی از روشنفکرهای اون زمان مثل صادق هدایت قربانی اون جوّ دیکتاتوری شدند. اما در عوضش تا همین الان خود ما ثمره زحمتهای این بزرگمرد رو داریم میبینیم.

اما یکی مثل خمینی با ندای وا اسلاما و وامصیبتا دیکتاتور میشه و خامنه ای هم ادامه اش میده. خب حال و روزمونم میبینید.

هیتلر هم از اون دست از مردان بزرگ هست. مهندسان آلمانی رو مجبور کرد تا در همه زمینه ها اختراع و اکتشاف کنند و همه صنایع طی سیاستهای رایش سوّم پیشرفتهای عجیبی کردند.

مسلسل ام جی ۴۲. فولکس بدون رادیاتور، نوارهای مغناطیسی که تا همین ۲ دهه پیش باهاشون آهنگ اندی و داریوش گوش میدادیم، تعداد کمی از پیشرفتهاییه که به برکت وجود آلمان تک صدا بوجود آمد :)

من نژادپرست نیستم اما احترام خاصی برای رایش سوم قائلم

حالا هم همینه. ما خودمون بهتر از همه خودمونو میشناسیم و میدونیم که لیاقت آزادی رو نداریم. فقط همون آزادی ای که محمدرضاشاه به مردم سال ۵۷ داد رو در نظر بگیریم تا اندازه شایستگیمون دستمون بیاد :(

2 ❤️

2018-12-16 12:53:57 +0330 +0330

گفته بود در دنیا دو نوع دیکتاتور داریم. دیکتاتور خوب و دیکتاتور بد. خمینی همون دیکتاتور بده هست که کشورو به فنا میده. اما رضاخان همون دیکتاتور خوبه اس که کشور رو حداقل ۱۰۰ سال به جلو پرت میکنه.

درسته ترومن عزیز؛ اما دیکتاتور خوب داریم تا دیکتاتور خوب! هیتلر دیکتاتور خوبی بود با میلیونها کشته در نتیجه دیکتاتوریش و رضا شاه هم دیکتاتوری بود با حداقل تعداد کشته شده برای پیش بردن ایران به سمت جلو، رضا شاه اصلا قابل مقایسه با کسی مثل هیتلر نبوده و نخواهد بود. جهت اطلاع شما دوست عزیزم باید عرض کنم که در کل تاریخ این سرزمین که بیش از 320 شاه به خود دیده است، 6 نفر آنان لقب کبیر را گرفتند که رضا شاه یکی از آن 6 نفر و آخرین آنها بوده است. ممنونم ?

2 ❤️

2018-12-16 13:07:23 +0330 +0330

گفته بود در دنیا دو نوع دیکتاتور داریم. دیکتاتور خوب و دیکتاتور بد.
خمینی همون دیکتاتور بده هست که کشورو به فنا میده. اما رضاخان همون دیکتاتور خوبه اس که کشور رو حداقل ۱۰۰ سال به جلو پرت میکنه.

ممنون ترومن عزیز حرف دل منو زدی ؛ هیتلر اگر دیکتاتورم بود حداقل وطن پرست بود و آلمان رو کلی جلو برد ، حالا بعضی سیاستای اشتباهش مثل نژاد پرستی و جنگاش بحثشون جداس ؛ هیچ انسانی کامل نیست …

فکر نکنم هیتلر باعث جلو رفتن مملکتش شد؛ در پایان جنگ جهانی دوم که تلی از خاک و آوار به جای ماند از آلمان و بعلاوه مردم آواره و بد نام در نگاه بسیاری از کشورها، نتیجه دیکتاتوری هیتلر رو میتونیم پیشرفت برای اول آمریکا، بعد شوروی سابق و سپس انگلستان و فرانسه دونست؛ و اون هم به این دلیل که بودجه‌های هنگفتی رو به تحقیقات و نوآوری در صنایع تسلیحاتی و نظامی، پزشکی، ژنتیک، هوا و فضا و… اختصاص داده بود و خیلی هم در زمان خود از دنیا پیشی گرفته بود اما پس از پایان جنگ، تمامی دانشمندان و طرح‌ها و تکنولوژی‌های آلمان توسط کشورهایی که ذکر کردم ربوده شدند و بعدها شاهد ارائه آنها به اسم کشور خودشان بودیم. برای خود آلمان چیزی به اسم پیشرفت که نماند هیچ و فقط سالیانه پرداخت غرامت به اکثراً یهودیان و بالاخص اسرائیل برای نسل‌کشی انجام شده در زمان حکومت هیتلر باقی ماند.

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «