اراجیفی که از بچگی تو مخمون چپوندن

1395/12/07

همه‌مون درس تعلیمات دینی رو از اول دبستان داشتیم و خعلی چیزاش یادمونه…
اون شستوشوی مغزی ماهرانه و بازی با احساسات خام و روح روان بچگونه‌ی ما برا آروم آروم فورو کردن میخ اسلام تو کلّه‌هامون طوری که خودمونم نفمیم چجوری رف تو مخمون!

ینی یجوری داستان به هم میبافتن که خودبخود خیال کنیم اسلام و پیامبرش و اماماش از همه نظر پاک و منزه بودن و آدمِ بی‌نهایت خوبه‌ی داستان (!) ولی معلوم نی چرا همون زمان خودشونم عرضه نداشتن این منش انقد خوبِشونو به کرسی بشونن و کار به جنگ و خونریزی کشید! یا شایدم خدای مطلقن خوبی که اینارو فرساده بود عرضه نداش! ولی خب ما که اونموقع بچه بودیم عقلمون زیاد نمیرسید…
فک میکردیم کلن آدما به دو دسه‌ی «خوب / بد» تقسیم میشن و اونام که با اینا مخالفن لابد همشون از دسه‌ی دوم حساب میشن دیگه! جزای کارشونم که اون دنیا میبینین؛ خدای مهربون میاد همچین سیخ داغ تو کونشون میکنه که بگن گوه خوردیم که به خواست و اراده‌ی خودت بر ضد خودت شدیم آخه تو از قبلش همه چیو میدونسی ولی مارو آفریدی حالام چون مخلوق خودتیم پس گردنمون حق داری فلذا کونمون تقدیمت هرکاری میخوای بکن!

توی این تاپیک از طریقه‌ی شست و شوی مغزی آموزش پرورش که خودم شخصن از اون دوران یادمه مینویسم شاید بعضیاش با خاطرات کاربرای دیگه‌ هم مشترک باشه. و همچنین حرفایی که باعث شده بود خودم همون موقع‌شم یجورایی ته مهای دلم شک کنم به قضایا ولی نه بطور کامل.

10 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2017-03-11 15:45:40 +0330 +0330
نقل از: amir-6886
نقل از: bn_ya
نقل از: اسکلت حشری

یادمه میگفتن خدا انسانو با گِل خلق کرد... ولی روح خودشو دمید توش که شد این شکلی!

اگه روح خدا گِل رو کرده گوشت؛ پس خدا قطعن روحشو در حیوونا هم دمیده! چون ساختار بدن انسان و حیوانات از لحاظ زیستی عین همدیگه‌س با یه سری تفاوتای جزئی که به مرور زمان بواسطه‌ی فرگشت شکل گرف...

چیزی که بهش علم نداری رو مسخره نکن…دقیقا رفتارت مثل اون آدمای بود که به دانشمندی که میگفت زمین گرد هستش میخندیدند و الی آخر…باید بررسی کنی منظور از گل چیه…چون تا اطلعاتی که من دارم منطقی هستش…بدن انسان آب داره گل هم آب داره…مواد معدنی و آلی داره خب گل هم داره…کاملا مشترک هستند و از این دید باید نگاه کرد…

سلام به همه تون . من از شما و اسکلت حشری یه سوال دارم . در مورد شکل گیری این سیاره و همچنین نسل انسان ها چند تا فرضیه علمی و مذهبی داریم . مثل انفجار بیگ بنگ ، آفرینش آسمونا و زمین در 7 روز توسط خدای اسلام و مسیحیت و یهود ، جد مشترک با شامپانزه ها و فرضیه تکامل ، فرضیه دینی خلق آدم و حوا و ...

به هر حال ممکنه یکی یا هیچ یا همه ی اینا درست باشن (مثلا اینا ممکنه مکمل همدیگه باشن و وقتی تو اسلام از خلق آسمونا و زمین و آدم و حوا صحبت شده منظور این بوده که مراحل شکل گیری سیاره رو به زبون ساده و نمادین توضیح بده و بعدها تئوری بیگ بنگ اومده از راه علمی و دقیق شرحش داده باشه)

آخرش چی میشه ؟ فرقش چیه که در صورت تمایز بین این فرضیه ها ، کدوم شون درست باشن ؟ من تنها نتیجه ای که از تمام این تئوری های علمی یا دینی میتونم بگیرم ، اینه که در نهایت همه ی ما ریشه های برابر و یکسان داریم . حالا یا همه جد مشترک با شامپانزه داریم یا همه از نسل آدم و حوا هستیم . پس چرا باید در تاریخ بعضیا بیان به عنوان پادشاه یا لیدر یا هر منصب و لقبی به صورت مادام العمر به مردم یک کشور حکومت کنن و بالاتر از هر قانون و منطق و قاعده ای باشن ؟؟؟

این بحث اومانیستی که شما مطرح میکنید یجورایی خود دین و ریشه‌هاشو هم هدف قرار میده:
اگه هممون برابریم پس چرا خداوندگار جهان به برخی از ما، امتیاز و برتری (پیامبری، امامت، ولایت و...) داده و مام باید تابع اونا باشیم؟

0 ❤️

2017-03-11 17:53:16 +0330 +0330
نقل از: xlxxlx
نقل از: bn_ya قد که به مرور زمان داره کمتر میشه...این دیگه یه چیز اثبات شده است...سوادت نمیکشه برو حداقل مطالعه کن چرا الکی یه چیزی رو زیره سوال میبری... (dash) (dash) (dash) (dash)

اوه اوه هیچوقت در راه تبلیغ اسلام مخاطب رو به مطالعه بیشتر و تفکر و… دعوت نکن ? تهش بگو اسلام خوبه تو نمیفهمی اینجوری سنگین تری ?

سخنی از مادر عروس…چه ربطی به اسلام داشت حالا این قضیه؟؟؟میخوای بگی منم هستم؟؟؟؟باشه بابا تو هم بلدی و باش تو قضیه…آرزو بر جوانان عیب نیست (clap) (clap) (clap) (clap) (clap)

عاشق کیر و خایه اون بچه نشدی که ازش دفاع میکنی…دیدی واسه دفاع از اسلام ریده تو اومدی جاشو اب بریزی بشوره ببره ولی غافل از اینکه اسلام در ذات گه هست ربطی نداره توسط چه کسی و با چه زبانی تبلیغش کنن

از اون دسته از آدمای جاهلی هستی که بیایی بگی آسمان چه زیباست یا بگی زمین گرد است یا بگی انسان در بدن اش قلب دارد جواب میدی اسلام چرت و پرتی بیش نیست…دوست دارید تو هرجوابی مطلب و پاسخ اتون رو به اسلام بکشونید تا اندک اطلاعات ناقص اتون رو روی دایره بریزید و بگید منم بلدم…منم خبر دارم خبر مرگم…منم بلدم از ضد اسلام حرف بزنم…ادامه نده به اینکارت…آبروی افراد بی خدا رو هم میبری تو… ? ? ✋ ✋ ✋

اولا از اینکه از کون گشادت مایه گزاشتی و دوبار به کامنتم جواب دادی معلومه خیلی روت تاثیر گزاشتم ? دوما شما نگفتی اسمان چه زیباست زمین گرد است به به چه کس و کونی… علنا و صراحتا داری از کسی دفاع میکنی که از اسلام دفاع کرده…اگه به کیون گشادت فشار نمیاد برو کامنتای من تو سایت بخون ببین چند جا اصن حرف از دین و خدا زدم که بخام اطلاعات پراکنی کنم…شاید شما اولین کسخلی باشی که دارم بهش گیر میدم که البته افتخار کمی نیس فک میکردم امثال شما منقرض شدن ? و در نهایت دو حالت میمونه…یا شما خیلی گه خوردی تظاهر به کافر بودن میکنی…یا گه خوردی که از بچه مسلمون که اندازه خر از دین خودش حالیش نیس دفاع میکنی البته یه حالت سومم هست که اصلا گه میخوری گه بخوری ?

اول بگم…حرفات به چپمم نیست…بعد اینکه بحث من با شخص دیگه سره اسلام نبود بلکه سره یه بحث علمی و منطقی بود که تو اومدی زر زر کردی و ربط دادی به اسلام…شخصیت های شماها رو میشناسم…لحن حرف زدن هاتون رو و میزان آگاهی و اطلاعاتتون رو…شماها مایه ننگ افراد بی دین هستید…افرادی که از روی کمبود و نداشتن توجه دست به این کار زدن…و دلیل و منطقی پشت سرشون نیست…شاید تو این چند سال تو این سایت تنها با یکی دو نفر بی خدا برخورد کردم که واقعا اطلاعات کافی از دین های مختلف و یا دلیل بر روی بی خدایی اشون داشته باشند…بقیه اتون شعر میبافید فقط و جو گیر و تحت تاثیر هستید…از اونای هستید تا یه جمله بگی بسیجی میشی و چرت و پرت های دیگه…بحث کردن با شما فقط وفت آدم رو به بطالت و حرومی میگذرونه…اینم آخرین جواب من به تو در این تاپیک خواهد بود…چون اصلا ارزش نداره که بخوام بیام از این به بعد با تو حرف بزنم…برو یکم اطلاعات کسب کن بعد بیا اینجا اظهار فضل کن…در مورد گوه خورد هم باید بگم من تو رو نمیخورم…چون بدنم با خوردن گوه سازگاری نداره… ? ?

به به الان که به چپت نیس داری خودتو جر میدی اگه به چپت بود چه میکردی ? اولا که شما گه خوردی بحث منطق و علمی میکردی سرتاسر کامنتات از اول تا اخر کسشر و کسه شر و کوسشر و کسوشر و… بود ? دوما هر گهی خوردی مربوط به اسلام و دفاع از اون بچه مسلمون بود حالا خودتم میدونی اسلام جای دفاع نداره خودتم فهمیدی اگه خودتو کافر جا بزنی جایگاه بهتری داری…والا دفاع از مزخرفات و خزعبلات فقط جایگاه ادم میاره پایین که شماهم این موضوع متوجه شدی ? سوما اگه میخای به کسی گیر بدی که اندازه خر از حرفا و اعتقاداتش بارش نیس برو یه سر به مسلمونا بزن که نصفشون (واقعا هرجور فک میکنم نصف واقعا ظلمه بزار بگم 90 درصد) حتی شکیات نماز هم بلد نیستن تو عمرشون یبار قران کامل نخوندن…بقیه حرفاتم یه مشت توهین بود که حوصله تایپ کردن جوابیه ندارم فقط میگم گه نخور

دانایی را گفتن ادب از که آموختی…گفت: از بی ادبان…و الی آخر…موفق باشی…همینطوری به زندگیت ادامه بده… (clap) (clap) (clap)

تو گه خوردی اگه دانا باشی ? چه به خودشم امتیاز میده مرتیکه منافق چپی راستی ?اخر نفهمیدیم تو کافری یا کافر نما ولی شواهد میگه که…

مثل اینکه با گوه رابطه ای خیلی خوب و شایسته ای داری …شایدم حتما خیلی مصرف میکنی که انقدر در جملاتت بکار میبری…کمتر از فرهنگ خانوادگی به رخ سایر افراد اینجا بکشون… ? ? ?

همون عینکی که زدی تو کیونت ? الان لابد فک میکنی خیلی در برابر من اطلاعات سطح بالایی داری خب ادمو مجبور میکنی بهت بگه گه نخور ?

خب زمانی که درباره یه چیزی اطلاعات نداری اقرار کن بهش…اگه همه فکر کنی درباره همه چیز میدونی اسکولی بیش نیستی…

من ادعا نکردم همه چیز میدونم ولی با دانسته های خودم به این نتیجه رسیدم اسلام غلطه شاید شما به این نتیجه برسی که درسته چون طبعا منطق و مسیر شما با من فرق داره…ولی هیچکدوم حق نداریم اون یکی رو وادار به پذیرش فکر و نظر اون یکی کنیم و هیچ خدایی (اگه وجود داشته باشه) حق نداره من رو بخاطر اینکه طرز فکرم متفاوت بود عذاب بده…در حالیکه شملا معتقدی من بخاطر تفاوت نظری که با شما دارم سزاوار اینم که تا ابد در اتش بسوزم…نمونه بارز فاشیست…

چه عجب بلاخره از شما طرز صحیح بحث کردن و صحبت کردن که جزو ابتدایی ترین آموزش های انسانی و روانی اشخاص هست رو دیدیم…جای بسی شادمانی و تبریک داره…میگی با دانسته های خودم…خب از کجا میدونی دانسته های که داری اولا درست و صحیح و معتبر هستش؟؟؟بعد اینکه از کجا میدونی با اون مقدار اطلاعات بشه تصمیم گرفت و قضاوت کرد؟؟؟میگی وادار…خب پس چرا میایی همه اش تو تاپیک های دینی از مخالفت صحبت میکنی؟؟؟تو اصلا چیکار داری؟؟؟به کارت برس…بزار بقیه مسلمانان هم تو جهل خودشون ( از نظر تو) بمونند و همون اعتقاد رو داشته باشند…بلاخره هرکسی رو تو قبر خودش میزارند و کسه دیگه ای پاسخگو نیست…درباره جمله آخرت حالا یه چیزی…اصلا فرض بگیریم حرفای تو درست…وجود نداره…ولی احتمال بگیر یک درصد اشتباه فکر میکنی…حتی یک درصد یا یک صدم درصد که خودایی وجود داره و قیامت و جهنم و الی آخر…آیا توان پاسخگویی آیا توان مقابله با خلاف های که کردی تو اون دنیا داری؟؟؟

لحن اولیه من متناسب با لحن کامنتای شما بود بگذریم…از نظر اطلاعات متاسفانه نه شما دانای کلی نه من نه هیچ کس دیگه ای…هر کس متناسب با اطلاعاتی که بدست میاره تصمیم گیری میکنه…

خب از کجا میدونی دانسته های که داری اولا درست و صحیح و معتبر هستش؟؟؟

اگه بخایم منطقی به قضیه نگاه کنیم اول باید این سوال از خود شما هم بپرسیم…از کجا تشخیص میدین حدیثی که 1400 سال پیش نوشته شده واقعیه یا جعلی؟آیا چیزی بغیر از سلیقه شما هم مطرحه؟؟درباره دانسته های من و اینکه چرا بهشون مطمعنم…وقتی برای هر پدیده ای علم جوابی منطقی داده نمیدونم چرا باید بگیم پای ماورا وسطه…

نمیخوام همه مسلمونا رو باهم جمع ببندم یه عده واقعا سرشون تو کارشونه با اعتقادات خودشون که قابل احترامن…مشکل کسیکه حکم سنگسار اجرا میکنه به پوشش شخصی افراد کار داره به خورد خوراک بقیه کار داره کنسرت لغو میکنه جلوی گسترش علم وتکنولوژی رو میگیره ضریح طلا میسازه و پولای ملت خرج فلسطین میکنه…وگرنه شما راحتی بری روزی هزار رکعت نماز بخونی روزه بگیری اگه کسی حرفی زد…

حالا اون روی سکه رو ببین…فقط یه درصد احتمال بده حق با هندیا بود و گاو خدا بود!اون وقت چجوری میخای جواب تمام قورمه ها و قیمه هایی که خوردی بدی؟ ? یا دین حق دین مسیح بود یا فرقه پیامبر سنی بود یا…از کجا مطمعنین که مسیر شما کاملا درسته؟؟خدا خودش اومد پایین گفت یا شیعه یا جهنم؟هزاران فرقه و روش و مسلک هست جناب…از طرف دیگه من یه سوال میپرسم…شما حاضری سر زندگی 50 سالت یا حتی بیشتر قمار کنی؟؟

دوست عزیز در مورد سنگ ساز نوشتی.
مایلم بدونم وقتی یک انسان عادی هستی و پس از روز پر کار و خسته کننده برای خانوادت برمیگردی خونه میبینی زنت تو بغل یکی دیگه داره جامپ میزنه، میشینی میگی اقا حله؟ واقعاً میتونی به خودت بگی اقا حله میرم ده دقیقه دیگه میام؟ یا میری کمک میکنی؟ اگر ذره ای غیرت باشه حداقل کار به سنگسار میرسه که زنی که میتونه عقل داشته باشه و به جای خیانت درست انتخاب کنه و یا طلاق بگیره میره همچین عملی انجام میده.
در ادامه اثباتش بسی سخته و در ایران هم انچنان این حکم اجرا نمیشه.

در ثانی یهود و مسیحی و سنی هم اگر دین خودشون رو درست شناخته باشن از خدای واحد جدا نیستند و اونها هم بهشت وعده گاهشون هست حتی اون گاو پرست اگر تحقیق کرده و دیده خدای واحد گاو نه من شیر ده هست اون هم به بهشت گاویش میرسه.
مشکل اینه که ما تحقیق نمیکنیم و سر چهار تا اطلاعات درست و غلطی که رسیده دستمون داریم دیگران رو هم به انحراف میکشونیم.

0 ❤️

2017-03-11 21:20:44 +0330 +0330
نقل از: bn_ya اولا شیعه خیلی از احادیث رو قبول نداره...بعد از پیامبر سه چهار نفر یهودی بودند که اینها فقط کارشون جعل حدیث بود...ابن داوود و کحب الاحبار(املای نوشتن اش یادم نیست) و بقیه...که حتی میگند ابن داوود به تنهای چند هزار حدیث جعل کرده....پس برای همین خوده پیامبر فرمودند که هر حدیثی دیدید و خوندید اگه با قرآن تطبیق نداشت بکوبید به دیوار و قبول نیست...حالا هرچی بخواد باشه...پای ماورا وسطه کجا شعیه همچین حرفی زده؟؟؟برای هرچیزی هم علم توجیه کننده نیست...یک کور از نظر علمی هیچ وقت بینا نمیشه...یه فلج از کمرو مهره هاش هیج وقت بهبود پیدا نمیکنه و الی آخر..مثل ام اس و غیره...ولی یهو میبینی طرف کاری میکنه بعد چند ساعت شفا پیدا میکنه..این دیگه قطعا نمیشه با علم توجیه کرد...درباره سنگسار هم باید بررسی دقیق بشه و ببینی چرا یه زنی که شوهر داره میره با یه مرد غریبه رابطه برقرار میکنه و اونم خودش کلی مراحل داره و راحت نیست...هیچ وقت یه گاو خدا نمیشه...حتی یه درصد هم امکان نداره...درباره سنی هم اولا اصول مشترک هست و فرقی نداره..درباره چند تا چیز با شیعه اختلاف دارند که حق با شیعه است و خلافت بعد پیامبر باید به امامان برسه نه به خلافای ثلاثه...و الی آخر...

اولا شیعه خیلی از احادیث رو قبول نداره

بله و وسیله سنجش احادیث هم شده سلیقه مردم مسلمان…میگن تاریخ دروغگوی پیره حتی تاریخ اسلام صد سال بعدش نوشته شده اینکه شما تشخیص میدی کدوم حدیث قطعا و صددرصد جعلیه و حتی یک درصد احتمال درست بودنشو نمیدی امتیاز بزرگیه…اگه بخوایم قران ملاک قرار بدیم دیگه بدتر…برای خود قران و ایاتش هزار هزار تفسیر و بیانیه صادر شده جوریکه تکلیف خود قران دقیقا مشخص نیس چه برسه قرار باشه برای احادیث تکلیف مشخص کنه…

یک کور از نظر علمی هیچ وقت بینا نمیشه

بله درسته چون هیچ کوری شفا پیدا نکرده…مگه تو داستانا و قصه ها…شما اگه ینفر به من نشون دادی با معجزه پاهای قطع شدش دراومده من حرفی ندارم…معجزه باید پدیده صددرصد غیر ممکن باشه نه پدیده با احتمال وقوع پایین…

چرا یه زنی که شوهر داره میره با یه مرد غریبه رابطه برقرار میکنه

جدای از اینکه این بحث گستردس من یه سوال از خود شما میپرسم…گناه زنی که شوهر داره و میره با مرد غریبه رابطه برقرار میکنه بیشتره یا گناه مردی که زن شوهردار اسیر رو به کنیزی میبره و بهش تجاوز میکنه؟

هیچ وقت یه گاو خدا نمیشه…حتی یه درصد هم امکان نداره…

این جواب شما کاملا و قطعا طبق سلیقه شما بود پس درنظر گرفته نمیشه…بهر حال کسایی هستن که گاو رو بعنوان خدا بپرستن و این نشون میده احتمالش بیشتر از اونیکه شما فکر میکنی

درباره سنی هم اولا اصول مشترک هست و فرقی نداره

فرقی نداره پیامبر حدیثی داره که میگه (البته اگه از دید شما جعلی نباشه) بعد از من امت به 72 فرقه میشوند که یکی از انها نجات پیدا میکند و بقیه اهل اتشند…ینی اینکه اصول مشترک دارین و نماز و قرانتون یکیه کمکی نخواهد کرد…

درباره چند تا چیز با شیعه اختلاف دارند که حق با شیعه است و خلافت بعد پیامبر باید به امامان برسه نه به خلافای ثلاثه

حرف شما مثل این بود که برای اثبات قران به یه کافر بگی چون قران کلام خداست اون میپرسه از کجا میدونی کلام خداست تو بگی چون تو قران نوشته…شما چون شیعه هستی طبعا امامت رو قبول داری و طبیعتا حق داری امامت رو ارجع بدونی ولی برای یک سنی امام و یک انسان عادی فرقی ندارن

خب میگی قرآن تحریف شده…این بحث اش جداست…تو دلایل ات رو برای این حرف بیار…منم حرفام رو برای دلایل ات میارم…این از این…معجزه رو باید برید دنبالش بگردی…چیزی نیست که هر روز اتفاق بیوفته واسه هرکسی…ولی به طور مثال…عموی پدر من همسرش نازا بود…حدود حدود سی سال گذشته بود از ازدواجشون…حالا بعد مدت ها رفتند مشهد و دعا و فلان…حدود یک سال و خورده ای بعدش بچه اشون بدنیا اومد…زنه تو سن حدود 50 سالگی بچه دار شده بود…خب از نظر علمی منطقی نیست این کار…تنها هم یه بچه تونستند داشته باشند…یا اینکه یکی دیگه از آشناهامون زمان قدیم پنجاه سال پیش…تمامی بچه هاش دختر بودند…نه تا دختر داشت…آخر میره کلی نذر و دعا کربلا و فلان…دهمین بچه اش پسر میشه…معجزه حتما نباید کور شفا پیدا کنه…یه چیزای تو زندگیون اتفاق میوفته که فکر میکنیم عامل اش شانس بوده…از کجا معلوم معجزه نبوده…میبینی تصادف میکنه طرف میگند اگه یک سانتی متر اینور تر بود الان مرده بود…یا هزارتای چیز دیگه که میگیم شانس آورد طرف…

0 ❤️

2017-03-11 21:26:27 +0330 +0330
نقل از: bn_ya اولا شیعه خیلی از احادیث رو قبول نداره...بعد از پیامبر سه چهار نفر یهودی بودند که اینها فقط کارشون جعل حدیث بود...ابن داوود و کحب الاحبار(املای نوشتن اش یادم نیست) و بقیه...که حتی میگند ابن داوود به تنهای چند هزار حدیث جعل کرده....پس برای همین خوده پیامبر فرمودند که هر حدیثی دیدید و خوندید اگه با قرآن تطبیق نداشت بکوبید به دیوار و قبول نیست...حالا هرچی بخواد باشه...پای ماورا وسطه کجا شعیه همچین حرفی زده؟؟؟برای هرچیزی هم علم توجیه کننده نیست...یک کور از نظر علمی هیچ وقت بینا نمیشه...یه فلج از کمرو مهره هاش هیج وقت بهبود پیدا نمیکنه و الی آخر..مثل ام اس و غیره...ولی یهو میبینی طرف کاری میکنه بعد چند ساعت شفا پیدا میکنه..این دیگه قطعا نمیشه با علم توجیه کرد...درباره سنگسار هم باید بررسی دقیق بشه و ببینی چرا یه زنی که شوهر داره میره با یه مرد غریبه رابطه برقرار میکنه و اونم خودش کلی مراحل داره و راحت نیست...هیچ وقت یه گاو خدا نمیشه...حتی یه درصد هم امکان نداره...درباره سنی هم اولا اصول مشترک هست و فرقی نداره..درباره چند تا چیز با شیعه اختلاف دارند که حق با شیعه است و خلافت بعد پیامبر باید به امامان برسه نه به خلافای ثلاثه...و الی آخر...

بله و وسیله سنجش احادیث هم شده سلیقه مردم مسلمان…میگن تاریخ دروغگوی پیره حتی تاریخ اسلام صد سال بعدش نوشته شده اینکه شما تشخیص میدی کدوم حدیث قطعا و صددرصد جعلیه و حتی یک درصد احتمال درست بودنشو نمیدی امتیاز بزرگیه…اگه بخوایم قران ملاک قرار بدیم دیگه بدتر…برای خود قران و ایاتش هزار هزار تفسیر و بیانیه صادر شده جوریکه تکلیف خود قران دقیقا مشخص نیس چه برسه قرار باشه برای احادیث تکلیف مشخص کنه…

بله درسته چون هیچ کوری شفا پیدا نکرده…مگه تو داستانا و قصه ها…شما اگه ینفر به من نشون دادی با معجزه پاهای قطع شدش دراومده من حرفی ندارم…معجزه باید پدیده صددرصد غیر ممکن باشه نه پدیده با احتمال وقوع پایین…

جدای از اینکه این بحث گستردس من یه سوال از خود شما میپرسم…گناه زنی که شوهر داره و میره با مرد غریبه رابطه برقرار میکنه بیشتره یا گناه مردی که زن شوهردار اسیر رو به کنیزی میبره و بهش تجاوز میکنه؟

این جواب شما کاملا و قطعا طبق سلیقه شما بود پس درنظر گرفته نمیشه…بهر حال کسایی هستن که گاو رو بعنوان خدا بپرستن و این نشون میده احتمالش بیشتر از اونیکه شما فکر میکنی

فرقی نداره پیامبر حدیثی داره که میگه (البته اگه از دید شما جعلی نباشه) بعد از من امت به 72 فرقه میشوند که یکی از انها نجات پیدا میکند و بقیه اهل اتشند…ینی اینکه اصول مشترک دارین و نماز و قرانتون یکیه کمکی نخواهد کرد…

درباره چند تا چیز با شیعه اختلاف دارند که حق با شیعه است و خلافت بعد پیامبر باید به امامان برسه نه به خلافای ثلاثه

حرف شما مثل این بود که برای اثبات قران به یه کافر بگی چون قران کلام خداست اون میپرسه از کجا میدونی کلام خداست تو بگی چون تو قران نوشته…شما چون شیعه هستی طبعا امامت رو قبول داری و طبیعتا حق داری امامت رو ارجع بدونی ولی برای یک سنی امام و یک انسان عادی فرقی ندارن

زن شوهردار اسیر رو به کنیزی میبره و بهش تجاوز میکنه؟…اولا این جمله ات درست نیست…از کجا آوردیش آخه…چرا انقدر ساده هستید…اگه قوم غیر مسلمونی…بهتون حمله کنه و شما دفاع کنید…و شوهر زنی در اون جنگ بمیره و اگه زن اون شخص همراهش باش شما میتونید زن شوهر مرده غیر مسلمون رو به عقد خودت دربیاری…که بنظرم خیلی خوبه اینکار…صد تا دلیل برای خوب بودنش هست…خدا چطور گاو میشه؟؟؟یعنی تعدد خدا داریم؟؟؟خدا باید یدونه باشه یا چندتا؟؟؟اگه خدا گاو هست چرا هیچ نشونه ای نداره؟؟؟هیچ قدرتی نداره؟/…امامام رو نمیشه مردم عادی در نظر گرفت…اگه اونطوری باشه پیامبر رو هم نباید قبول داشته باشند…مثل این میمونه من شخصی رو قبول دارم همه حرفاش رو و ازش اطاعت میکنم …ولی دو سه تا جمله اش رو قبول ندارم…اینکه نمیشه…وقتی تو کسی رو قبول داری باید تمامی حرفاش رو هم قبول داشته باشی…همه حرفاش رو گوش کنی…

0 ❤️

2017-03-11 21:49:23 +0330 +0330

خب میگی قرآن تحریف شده…این بحث اش جداست…تو دلایل ات رو برای این حرف بیار…منم حرفام رو برای دلایل ات میارم…این از این…معجزه رو باید برید دنبالش بگردی…چیزی نیست که هر روز اتفاق بیوفته واسه هرکسی…ولی به طور مثال…عموی پدر من همسرش نازا بود…حدود حدود سی سال گذشته بود از ازدواجشون…حالا بعد مدت ها رفتند مشهد و دعا و فلان…حدود یک سال و خورده ای بعدش بچه اشون بدنیا اومد…زنه تو سن حدود 50 سالگی بچه دار شده بود…خب از نظر علمی منطقی نیست این کار…تنها هم یه بچه تونستند داشته باشند…یا اینکه یکی دیگه از آشناهامون زمان قدیم پنجاه سال پیش…تمامی بچه هاش دختر بودند…نه تا دختر داشت…آخر میره کلی نذر و دعا کربلا و فلان…دهمین بچه اش پسر میشه…معجزه حتما نباید کور شفا پیدا کنه…یه چیزای تو زندگیون اتفاق میوفته که فکر میکنیم عامل اش شانس بوده…از کجا معلوم معجزه نبوده…میبینی تصادف میکنه طرف میگند اگه یک سانتی متر اینور تر بود الان مرده بود…یا هزارتای چیز دیگه که میگیم شانس آورد طرف…

درباره قران…هرچند متن و کلمات قران دست نخورده ولی ترتیب ایات و سوره های قران در زمان عثمان کاملا بهم ریخت…که اختلاف نظرات زیادی هست که اخرین ایه نازل شده چی بوده و …که اینا زیاد مهم نیستن…تحریف اصلی تو تفسیرهایی که از قران میشه…کاش کلمات قران تحریف میشد ولی حکم مشخص و قابل فهم همگانی و روشنی میداد نه ایاتی متضاد و نامفهوم که هر کسی بتونه هر جور بخواد برداشت کنه…بهرحال قانون بد بهتر از بی قانونیه…قرانی که هم داعش بهش استناد میکنه هم جمهوری اسلامی…البته جمهوری اسلامی با تمام خشونت هایی که داره سعی کرده دور خیلی از احکام خط بکشه و خلاصه یه اسلام ژیگول پیگول درست کرده ولی داعش علاوه بر قران به شیوه پیامبر در صدر اسلام بسنده میکنه…

اگه از نظر فرهنگ دینی بررسی کنیم اینایی که شما گفتی معجزه نیس امداد های الهیه…که البته این موارد کم نظیر که شما گفتی برای همه افراد کره زمین ممکنه پیش بیاد حتی بی خداها و کافرا…شما فک کن تو یه قرعه کشی بین ده میلیون ادم برنده شدی…اسمشو میزاری معجزه؟در هر صورت چه خدا میخاست معجزه کنه یا نه بالاخره یکی باید برنده میشد طبیعتا…

تو که به خدا اعتقادی نداری پس چرا میایی حرف من رو با امداد الهی توجیه میکنی؟؟؟وقتی خدای نیست اون امداد از کجا میخواد بیاد؟؟؟خدا مخصوص شیعه ها نیست که…برای همه است و به همه کمک میکنه

0 ❤️

2017-03-11 22:57:59 +0330 +0330

sale avl dabirstan moalme parvareshimon dar morede shaqol qamr goft ke yki az hmonayi ke rft mah inaro dido moslmon shode yktabm darmordsh nvsht
migoft anishtayn shie bod ba emam khomeyni mokatbe mikrd!!! bad ke fhmid kos gofte gofr borojerdi
ta ychiziam migoftim ye khande mozhek mikrd migoft ke shoma hichi haliton nist
dabstanm bodim ke dige az bas maro taraonde bodn ke jorat ndashtim be bad bodnshon fkr konim

1 ❤️

2017-03-11 23:03:50 +0330 +0330
نقل از: Shadow18 sale avl dabirstan moalme parvareshimon dar morede shaqol qamr goft ke yki az hmonayi ke rft mah inaro dido moslmon shode yktabm darmordsh nvsht migoft anishtayn shie bod ba emam khomeyni mokatbe mikrd!!!!!!! bad ke fhmid kos gofte gofr borojerdi ta ychiziam migoftim ye khande mozhek mikrd migoft ke shoma hichi haliton nist dabstanm bodim ke dige az bas maro taraonde bodn ke jorat ndashtim be bad bodnshon fkr konim

اولن ممنون که افتخار دادی یکی از اراجیفی که تو مخت کردنو به اشتراک گذاشتی. ولی دومنش اینه که همش تا دو خطشو بیشتر نتونسم بخونم چون چش و چالم دراومد!
فارسی بنویس لاقل بشه خوندش.

2 ❤️

2017-03-12 06:18:40 +0330 +0330
نقل از: IKnowYou
نقل از: bn_ya قد که به مرور زمان داره کمتر میشه...این دیگه یه چیز اثبات شده است...سوادت نمیکشه برو حداقل مطالعه کن چرا الکی یه چیزی رو زیره سوال میبری... (dash) (dash) (dash) (dash)

اوه اوه هیچوقت در راه تبلیغ اسلام مخاطب رو به مطالعه بیشتر و تفکر و… دعوت نکن ? تهش بگو اسلام خوبه تو نمیفهمی اینجوری سنگین تری ?

سخنی از مادر عروس....چه ربطی به اسلام داشت حالا این قضیه؟؟؟میخوای بگی منم هستم؟؟؟؟باشه بابا تو هم بلدی و باش تو قضیه...آرزو بر جوانان عیب نیست (clap) (clap) (clap) (clap) (clap)

عاشق کیر و خایه اون بچه نشدی که ازش دفاع میکنی...دیدی واسه دفاع از اسلام ریده تو اومدی جاشو اب بریزی بشوره ببره ولی غافل از اینکه اسلام در ذات گه هست ربطی نداره توسط چه کسی و با چه زبانی تبلیغش کنن

از اون دسته از آدمای جاهلی هستی که بیایی بگی آسمان چه زیباست یا بگی زمین گرد است یا بگی انسان در بدن اش قلب دارد جواب میدی اسلام چرت و پرتی بیش نیست...دوست دارید تو هرجوابی مطلب و پاسخ اتون رو به اسلام بکشونید تا اندک اطلاعات ناقص اتون رو روی دایره بریزید و بگید منم بلدم...منم خبر دارم خبر مرگم...منم بلدم از ضد اسلام حرف بزنم...ادامه نده به اینکارت...آبروی افراد بی خدا رو هم میبری تو... ? ? ✋ ✋ ✋

اولا از اینکه از کون گشادت مایه گزاشتی و دوبار به کامنتم جواب دادی معلومه خیلی روت تاثیر گزاشتم ? دوما شما نگفتی اسمان چه زیباست زمین گرد است به به چه کس و کونی... علنا و صراحتا داری از کسی دفاع میکنی که از اسلام دفاع کرده...اگه به کیون گشادت فشار نمیاد برو کامنتای من تو سایت بخون ببین چند جا اصن حرف از دین و خدا زدم که بخام اطلاعات پراکنی کنم...شاید شما اولین کسخلی باشی که دارم بهش گیر میدم که البته افتخار کمی نیس فک میکردم امثال شما منقرض شدن ? و در نهایت دو حالت میمونه...یا شما خیلی گه خوردی تظاهر به کافر بودن میکنی..یا گه خوردی که از بچه مسلمون که اندازه خر از دین خودش حالیش نیس دفاع میکنی البته یه حالت سومم هست که اصلا گه میخوری گه بخوری ?

اول بگم...حرفات به چپمم نیست...بعد اینکه بحث من با شخص دیگه سره اسلام نبود بلکه سره یه بحث علمی و منطقی بود که تو اومدی زر زر کردی و ربط دادی به اسلام...شخصیت های شماها رو میشناسم...لحن حرف زدن هاتون رو و میزان آگاهی و اطلاعاتتون رو...شماها مایه ننگ افراد بی دین هستید...افرادی که از روی کمبود و نداشتن توجه دست به این کار زدن...و دلیل و منطقی پشت سرشون نیست...شاید تو این چند سال تو این سایت تنها با یکی دو نفر بی خدا برخورد کردم که واقعا اطلاعات کافی از دین های مختلف و یا دلیل بر روی بی خدایی اشون داشته باشند...بقیه اتون شعر میبافید فقط و جو گیر و تحت تاثیر هستید....از اونای هستید تا یه جمله بگی بسیجی میشی و چرت و پرت های دیگه...بحث کردن با شما فقط وفت آدم رو به بطالت و حرومی میگذرونه...اینم آخرین جواب من به تو در این تاپیک خواهد بود..چون اصلا ارزش نداره که بخوام بیام از این به بعد با تو حرف بزنم...برو یکم اطلاعات کسب کن بعد بیا اینجا اظهار فضل کن...در مورد گوه خورد هم باید بگم من تو رو نمیخورم...چون بدنم با خوردن گوه سازگاری نداره... ? ?

به به الان که به چپت نیس داری خودتو جر میدی اگه به چپت بود چه میکردی ? اولا که شما گه خوردی بحث منطق و علمی میکردی سرتاسر کامنتات از اول تا اخر کسشر و کسه شر و کوسشر و کسوشر و... بود ? دوما هر گهی خوردی مربوط به اسلام و دفاع از اون بچه مسلمون بود حالا خودتم میدونی اسلام جای دفاع نداره خودتم فهمیدی اگه خودتو کافر جا بزنی جایگاه بهتری داری...والا دفاع از مزخرفات و خزعبلات فقط جایگاه ادم میاره پایین که شماهم این موضوع متوجه شدی ? سوما اگه میخای به کسی گیر بدی که اندازه خر از حرفا و اعتقاداتش بارش نیس برو یه سر به مسلمونا بزن که نصفشون (واقعا هرجور فک میکنم نصف واقعا ظلمه بزار بگم 90 درصد) حتی شکیات نماز هم بلد نیستن تو عمرشون یبار قران کامل نخوندن...بقیه حرفاتم یه مشت توهین بود که حوصله تایپ کردن جوابیه ندارم فقط میگم گه نخور

دانایی را گفتن ادب از که آموختی...گفت: از بی ادبان...و الی آخر....موفق باشی...همینطوری به زندگیت ادامه بده... (clap) (clap) (clap)

تو گه خوردی اگه دانا باشی ? چه به خودشم امتیاز میده مرتیکه منافق چپی راستی ?اخر نفهمیدیم تو کافری یا کافر نما ولی شواهد میگه که...

مثل اینکه با گوه رابطه ای خیلی خوب و شایسته ای داری ....شایدم حتما خیلی مصرف میکنی که انقدر در جملاتت بکار میبری...کمتر از فرهنگ خانوادگی به رخ سایر افراد اینجا بکشون... ? ? ?

همون عینکی که زدی تو کیونت ? الان لابد فک میکنی خیلی در برابر من اطلاعات سطح بالایی داری خب ادمو مجبور میکنی بهت بگه گه نخور ?

خب زمانی که درباره یه چیزی اطلاعات نداری اقرار کن بهش....اگه همه فکر کنی درباره همه چیز میدونی اسکولی بیش نیستی...

من ادعا نکردم همه چیز میدونم ولی با دانسته های خودم به این نتیجه رسیدم اسلام غلطه شاید شما به این نتیجه برسی که درسته چون طبعا منطق و مسیر شما با من فرق داره...ولی هیچکدوم حق نداریم اون یکی رو وادار به پذیرش فکر و نظر اون یکی کنیم و هیچ خدایی (اگه وجود داشته باشه) حق نداره من رو بخاطر اینکه طرز فکرم متفاوت بود عذاب بده...در حالیکه شملا معتقدی من بخاطر تفاوت نظری که با شما دارم سزاوار اینم که تا ابد در اتش بسوزم...نمونه بارز فاشیست..

چه عجب بلاخره از شما طرز صحیح بحث کردن و صحبت کردن که جزو ابتدایی ترین آموزش های انسانی و روانی اشخاص هست رو دیدیم..جای بسی شادمانی و تبریک داره...میگی با دانسته های خودم...خب از کجا میدونی دانسته های که داری اولا درست و صحیح و معتبر هستش؟؟؟بعد اینکه از کجا میدونی با اون مقدار اطلاعات بشه تصمیم گرفت و قضاوت کرد؟؟؟میگی وادار..خب پس چرا میایی همه اش تو تاپیک های دینی از مخالفت صحبت میکنی؟؟؟تو اصلا چیکار داری؟؟؟به کارت برس..بزار بقیه مسلمانان هم تو جهل خودشون ( از نظر تو) بمونند و همون اعتقاد رو داشته باشند...بلاخره هرکسی رو تو قبر خودش میزارند و کسه دیگه ای پاسخگو نیست...درباره جمله آخرت حالا یه چیزی...اصلا فرض بگیریم حرفای تو درست...وجود نداره...ولی احتمال بگیر یک درصد اشتباه فکر میکنی...حتی یک درصد یا یک صدم درصد که خودایی وجود داره و قیامت و جهنم و الی آخر...آیا توان پاسخگویی آیا توان مقابله با خلاف های که کردی تو اون دنیا داری؟؟؟

لحن اولیه من متناسب با لحن کامنتای شما بود بگذریم...از نظر اطلاعات متاسفانه نه شما دانای کلی نه من نه هیچ کس دیگه ای...هر کس متناسب با اطلاعاتی که بدست میاره تصمیم گیری میکنه...

خب از کجا میدونی دانسته های که داری اولا درست و صحیح و معتبر هستش؟؟؟

اگه بخایم منطقی به قضیه نگاه کنیم اول باید این سوال از خود شما هم بپرسیم...از کجا تشخیص میدین حدیثی که 1400 سال پیش نوشته شده واقعیه یا جعلی؟آیا چیزی بغیر از سلیقه شما هم مطرحه؟؟درباره دانسته های من و اینکه چرا بهشون مطمعنم...وقتی برای هر پدیده ای علم جوابی منطقی داده نمیدونم چرا باید بگیم پای ماورا وسطه...

نمیخوام همه مسلمونا رو باهم جمع ببندم یه عده واقعا سرشون تو کارشونه با اعتقادات خودشون که قابل احترامن...مشکل کسیکه حکم سنگسار اجرا میکنه به پوشش شخصی افراد کار داره به خورد خوراک بقیه کار داره کنسرت لغو میکنه جلوی گسترش علم وتکنولوژی رو میگیره ضریح طلا میسازه و پولای ملت خرج فلسطین میکنه...وگرنه شما راحتی بری روزی هزار رکعت نماز بخونی روزه بگیری اگه کسی حرفی زد...

حالا اون روی سکه رو ببین...فقط یه درصد احتمال بده حق با هندیا بود و گاو خدا بود!اون وقت چجوری میخای جواب تمام قورمه ها و قیمه هایی که خوردی بدی؟ ? یا دین حق دین مسیح بود یا فرقه پیامبر سنی بود یا...از کجا مطمعنین که مسیر شما کاملا درسته؟؟خدا خودش اومد پایین گفت یا شیعه یا جهنم؟هزاران فرقه و روش و مسلک هست جناب...از طرف دیگه من یه سوال میپرسم...شما حاضری سر زندگی 50 سالت یا حتی بیشتر قمار کنی؟؟

دوست عزیز در مورد سنگ ساز نوشتی. مایلم بدونم وقتی یک انسان عادی هستی و پس از روز پر کار و خسته کننده برای خانوادت برمیگردی خونه میبینی زنت تو بغل یکی دیگه داره جامپ میزنه، میشینی میگی اقا حله؟ واقعاً میتونی به خودت بگی اقا حله میرم ده دقیقه دیگه میام؟ یا میری کمک میکنی؟ اگر ذره ای غیرت باشه حداقل کار به سنگسار میرسه که زنی که میتونه عقل داشته باشه و به جای خیانت درست انتخاب کنه و یا طلاق بگیره میره همچین عملی انجام میده. در ادامه اثباتش بسی سخته و در ایران هم انچنان این حکم اجرا نمیشه.

در ثانی یهود و مسیحی و سنی هم اگر دین خودشون رو درست شناخته باشن از خدای واحد جدا نیستند و اونها هم بهشت وعده گاهشون هست حتی اون گاو پرست اگر تحقیق کرده و دیده خدای واحد گاو نه من شیر ده هست اون هم به بهشت گاویش میرسه. مشکل اینه که ما تحقیق نمیکنیم و سر چهار تا اطلاعات درست و غلطی که رسیده دستمون داریم دیگران رو هم به انحراف میکشونیم.

فرمایش شما متین ولی یه مشکلی هست...اگه فردی تو زندگی شخصیش با همسرش به مشکل برخورد کنه خودشون حق انتخاب باید داشته باشن که چجوری با قضیه کنار بیان حتی شاید بدتر از سنگسار اجرا کنه یا شاید ببخشه...نه که باید و حتما و قطعا سنگسار باشه...

در ثانی یهود و مسیحی و سنی هم اگر دین خودشون رو درست شناخته باشن از خدای واحد جدا نیستند

این فتوای شماست و علما نظر متفاوتی دارن...اگر حرف شما درست باشه منم با تحقیق به این نتیجه رسیدم که خدا نیست پس منم باید برم بهشت دیگه...

داداش گلم وقتی شخصی در هر جا.معه ای شک.ایتش رو نزد داد.گاه میبره با توجه به جر.م برای اون مجا.زات پیش بینی شده. مردی که در ایر.ان شکا.یت میکنه به دلیل ز.نای همسر.ش، طبق قا.نون حد مجاز.ات برای زن سنگ.سار میتونه باشه در صورت ثبو.ت که همون طور که عرض کردم کار مشکلی هست و اگر قا.ضی ذره ای اکر.اه داشته باشه مجا.زات جایگزین اجرا میشه.

بنابراین اگر مرد میخواست خودش مساله رو حل کنه میتونست شکا.یت نکنه! ما نمیتونیم هم عدا.لت رو بخوایم هم انتخاب خودمون رو از عدا.لت!

دوست عزیز این فتوا.ی من نیست.
سوره توبه ایه 106 میفرماید: وَ آخَرُونَ مُرْجَوْنَ لِأَمْرِ اللَّهِ إِمَّا يُعَذِّبُهُمْ وَ إِمَّا يَتُوبُ عَلَيْهِمْ وَ اللَّهُ عَليمٌ حَکيمٌ

0 ❤️

2017-03-12 06:21:54 +0330 +0330

خدا.وند دو دسته رو که دین خودشون رو نشناختند و درک نکردند مورد بخ.شش قرار میده:
دسته اول انسانهایی که مستض.عف هستند و امکانات این رو نداشتند که بروند دنبال دین و تحقیق و یا به راه حل نرسیدند و اگر شد ایجاد شد امکان تحقیق بیشتر رو نداشتند.
اونهایی که عقل داشتند و گفتند دزد.ی بد هست چش.م چرو.نی بد هست و انجام ندادند اما نما.ز نخوندند، حداوند به کر.مش اونها رو هم میبخشه.
اما داریم إِمَّا يُعَذِّبُهُمْ یعنی یه عده هم بودند عقل و امکانش رو داشتند مثل ماها که بریم دنبالش و تحقیق کنیم، خداوند میفرمایند اگر مسی.حی و یهو.دی و مسل.مان امکان این رو داشتند که در مورد اسلام تحقیق کنند و نکردند خداوند اونها رو عذ.اب میکنه که امکان و عق.لش رو بهتون دادم اما نرفتید دنبالش.

بنابراین اگر شما تحقیق اصو.لی و کا.فی کنید و ببینید که بله نه ا.سلام هست نه قرا.ن نه تور.ات و ا.نجیل و هیچ کدوم بر حق نیست و از عا.لمش بپرسید و براتون به ا.ثبات برسه خد.ا شما رو به بهشت بیخد.ایی خدتون میبره.
هرچند که این رو اضافه کنم که در بی خد.ایی بهشتی وجود نداره عملاً و این یه مقدار منافات داره که جای بحث نیست.

اما در مجموع تحقیق کنید و از وسایل معتبر استفاده کنید و با چهار تا مسل.مون واقعی نشست و برخواست کنید ببینید اگر بد بودند و آموزه های الهی بر مبنای حرفشون بود بدونید ا.سلام هم بد هست که این بر عهده تحقیق شماست و این همه منابع فراوان.

0 ❤️

2017-03-12 06:24:15 +0330 +0330
نقل از: Shadow18 sale avl dabirstan moalme parvareshimon dar morede shaqol qamr goft ke yki az hmonayi ke rft mah inaro dido moslmon shode yktabm darmordsh nvsht migoft anishtayn shie bod ba emam khomeyni mokatbe mikrd!!!!!!! bad ke fhmid kos gofte gofr borojerdi ta ychiziam migoftim ye khande mozhek mikrd migoft ke shoma hichi haliton nist dabstanm bodim ke dige az bas maro taraonde bodn ke jorat ndashtim be bad bodnshon fkr konim

خب الان این شد برا شما حجت؟
یعنی اگر یکی اومد چهار تا چیز غلط رو در کنار چهار تا چیز درست گفت کار تمامه و این میشه مبنای عقلی شما؟ شما خودت نباید بری تحقیق کنی و چون یکی یه اشتباهی کرده دیگه باید برینی به همه چی؟

0 ❤️

2017-03-12 06:37:27 +0330 +0330
نقل از: IKnowYou خدا.وند دو دسته رو که دین خودشون رو نشناختند و درک نکردند مورد بخ.شش قرار میده: دسته اول انسانهایی که مستض.عف هستند و امکانات این رو نداشتند که بروند دنبال دین و تحقیق و یا به راه حل نرسیدند و اگر شد ایجاد شد امکان تحقیق بیشتر رو نداشتند. اونهایی که عقل داشتند و گفتند دزد.ی بد هست چش.م چرو.نی بد هست و انجام ندادند اما نما.ز نخوندند، حداوند به کر.مش اونها رو هم میبخشه. اما داریم إِمَّا يُعَذِّبُهُمْ یعنی یه عده هم بودند عقل و امکانش رو داشتند مثل ماها که بریم دنبالش و تحقیق کنیم، خداوند میفرمایند اگر مسی.حی و یهو.دی و مسل.مان امکان این رو داشتند که در مورد اسلام تحقیق کنند و نکردند خداوند اونها رو عذ.اب میکنه که امکان و عق.لش رو بهتون دادم اما نرفتید دنبالش.

بنابراین اگر شما تحقیق اصو.لی و کا.فی کنید و ببینید که بله نه ا.سلام هست نه قرا.ن نه تور.ات و ا.نجیل و هیچ کدوم بر حق نیست و از عا.لمش بپرسید و براتون به ا.ثبات برسه خد.ا شما رو به بهشت بیخد.ایی خدتون میبره.
هرچند که این رو اضافه کنم که در بی خد.ایی بهشتی وجود نداره عملاً و این یه مقدار منافات داره که جای بحث نیست.

اما در مجموع تحقیق کنید و از وسایل معتبر استفاده کنید و با چهار تا مسل.مون واقعی نشست و برخواست کنید ببینید اگر بد بودند و آموزه های الهی بر مبنای حرفشون بود بدونید ا.سلام هم بد هست که این بر عهده تحقیق شماست و این همه منابع فراوان.

اینم البته حرف جالبی بود (بهشتِ بیخدایی)!
ولی برخلاف تصور شیرین شما، خدای اسلام انقد رومانتیک نیس. مگه اینکه خدای دیگه‌ای رو مد نظر قرار داده باشی.
هرچن خودم بشخصه نیازی به بهشت و پاداش بعد از مرگ ندارم، همون آرامش ابدی و مطلق واسم کافیه.
1 ❤️

2017-03-12 06:47:31 +0330 +0330
نقل از: IKnowYou خدا.وند دو دسته رو که دین خودشون رو نشناختند و درک نکردند مورد بخ.شش قرار میده: دسته اول انسانهایی که مستض.عف هستند و امکانات این رو نداشتند که بروند دنبال دین و تحقیق و یا به راه حل نرسیدند و اگر شد ایجاد شد امکان تحقیق بیشتر رو نداشتند. اونهایی که عقل داشتند و گفتند دزد.ی بد هست چش.م چرو.نی بد هست و انجام ندادند اما نما.ز نخوندند، حداوند به کر.مش اونها رو هم میبخشه. اما داریم إِمَّا يُعَذِّبُهُمْ یعنی یه عده هم بودند عقل و امکانش رو داشتند مثل ماها که بریم دنبالش و تحقیق کنیم، خداوند میفرمایند اگر مسی.حی و یهو.دی و مسل.مان امکان این رو داشتند که در مورد اسلام تحقیق کنند و نکردند خداوند اونها رو عذ.اب میکنه که امکان و عق.لش رو بهتون دادم اما نرفتید دنبالش.

ولی برخلاف تصور شیرین شما، خدای اسلام انقد رومانتیک نیس. مگه اینکه خدای دیگه‌ای رو مد نظر قرار داده باشی.
هرچن خودم بشخصه نیازی به بهشت و پاداش بعد از مرگ ندارم، همون آرامش ابدی و مطلق واسم کافیه.

دوست عزیزم این صحبت ها از همون ایه 106 سوره توبه اومده. من حرفی رو از خودم نزدم.
بنابراین این خدا خیلی شیرینه وقتی درست بشناسیمش.
حتی شما هم اعماق وجودت دوست داره به ارامش ابدی برسی و این نشون میده شما هم به منشائی نیاز دارید که به ارامشتون دست پیدا کنید.
اما اون منشا شما این نیست که دینتون رو به زمین بزنید. میتونید نرم تر سوالاتتون رو مطرح کنید من خودم به تمام شبهات شما پاسخ میدم در حد توان محدودم.

0 ❤️

2017-03-12 07:04:19 +0330 +0330

دوست عزیزم این صحبت ها از همون ایه 106 سوره توبه اومده. من حرفی رو از خودم نزدم.
حتی شما هم اعماق وجودت دوست داره به ارامش ابدی برسی و این نشون میده شما هم به منشائی نیاز دارید که به ارامشتون دست پیدا کنید.
اما اون منشا شما این نیست که دینتون رو به زمین بزنید. میتونید نرم تر سوالاتتون رو مطرح کنید من خودم به تمام شبهات شما پاسخ میدم در حد توان محدودم.

منظورمو از آرامش ابدی درست متوجه نشدید. یا شایدم البته من منظورمو بد رسوندم. منظور همون نیستی مطلقه.
«زندگی پس از مرگ» برا اوناس که از مُردن میترسنو طمع دارن همیشه زندگی کنن.

درضم دوست بزرگوار، به نظر میرسه همون سوره توبه رو شما کامل مطالعه نفرمودی که ازش شیرین استدلال نمودی.

برای نمونه بنگرید به ← «حکم تکفیر نزد خداوند شیرین اسلام»

1 ❤️

2017-03-12 07:06:52 +0330 +0330

ایضن تعجب میکنم شما که قرآن رو منبع قرار میدی این استدلالای بشردوستانه و متمدنانه ازتون بعیده!
طبق همون قرآن **«کُفر (ردِ خدا) تنها گناهیه که اون دنیا بخشیده نمیشه و کافرِ به خدا تا ابد در آتش جهنم خواهد سوخ»**
1 ❤️

2017-03-12 07:11:07 +0330 +0330

به این تاپیک تون که لینک گذاشتید حدود ساعت چهار عصر پاسخ میدم حتماً.

0 ❤️

2017-03-12 07:13:17 +0330 +0330

ایضن تعجب میکنم شما که قرآن رو منبع قرار میدی این استدلالای بشردوستانه و متمدنانه ازتون بعیده!
طبق همون قرآن **«کُفر (ردِ خدا) تنها گناهیه که اون دنیا بخشیده نمیشه و کافرِ به خدا تا ابد در آتش جهنم خواهد سوخ»**

همون طور که عرض کردم اگر شما با این همه منبع و بزرگان دینی به این نتیجه برسی که دین و خدا وجود نداره قطعاً بهشت برای شما گشوده هست.

اما متاسفانه باید بگم در اون صورت احتمال بیخدایی صفر مطلق هست.
بهتره بگم اگر بریم دنبال حقیقت پیداش میکنیم.

0 ❤️

2017-03-12 08:53:19 +0330 +0330

یعنی اگر یکی اومد چهار تا چیز غلط رو در کنار چهار تا چیز درست گفت کار تمامه و این میشه مبنای عقلی شما؟ شما خودت نباید بری تحقیق کنی و چون یکی یه اشتباهی کرده دیگه باید برینی به همه چی؟

dost aziz mn sohbti dar morede in ke tahqiq nkrdn y kardn zdm in typke goft az khatrarteton bgin mnm khob ino goftm
ama dar morede tahqiqi ke goftin ble mn tahqiq krdm mn to khanevade mazhbi be donya omdm pas tabiatn moshkli ba in qese ha ndashtm vli khob adma yejayi ye talangori mikhore bhshon mn on talngoro khordm rftm donbal haqiqt edeayi dar donsteham ndarm vli ba qatiat mitonm bgm khodayi vojod ndare na be shkli ke dinha be ma goftn na eslam hme din ha
vli ye mozoyi in vast mimone arzo mikonm barmigshtm be gozashte ta nrm donbale haqiqt khyli ro rohyatm tasire manfi dashto dare hese dogangie badie

0 ❤️

2017-03-12 09:13:07 +0330 +0330
نقل از: Shadow18

dost aziz mn sohbti dar morede in ke tahqiq nkrdn y kardn zdm in typke goft az khatrarteton bgin mnm khob ino goftm
ama dar morede tahqiqi ke goftin ble mn tahqiq krdm mn to khanevade mazhbi be donya omdm pas tabiatn moshkli ba in qese ha ndashtm vli khob adma yejayi ye talangori mikhore bhshon mn on talngoro khordm rftm donbal haqiqt edeayi dar donsteham ndarm vli ba qatiat mitonm bgm khodayi vojod ndare na be shkli ke dinha be ma goftn na eslam hme din ha
vli ye mozoyi in vast mimone arzo mikonm barmigshtm be gozashte ta nrm donbale haqiqt khyli ro rohyatm tasire manfi dashto dare hese dogangie badie

متاسفانه یه منبعاب اگر سه هزار گالن بگیره، گاهی ادم فکر میکنه با ریختن دو هزار امکان انفجار هست.
وقتی ما حقیقت ها رو به روش نادرست پیدا میکنیم این میشه که از خدای خودمون هم روی گردان میشیم.
اگر سیم اتصال ما با خدا نادرست هست بهتره منبع رو دست نزنیم و سیم رو عوض کنیم.

مادامی که با اطلاعات کم خودمون و مشکلات جامعه بخوایم دین رو محل اشکال بدونیم میشه همین. دنبال حقیقت باشیم نه اینکه دنبال گول زدن خودمون.
اگر چهار نفر ادم رو به واسطه چهار تا اطلاعات نادرست به لبه پرتگاه کشوندند خودمون رو هل ندیم پایین. راحت اون چه رو که باید پیدا کنیم.
ادم تا لحظه اخر عمرش فرصت داره برای هر چیزی. چه خوب چه بد. پس قدرشون رو بدونیم که در نود سالگی افسوس نخوریم که چرا در سی سالگی اینچنین نکردیم.

0 ❤️

2017-03-12 09:15:24 +0330 +0330

یه مثال برای شما میزنم…فرض کنین تو یه مدرسه مدیر یه چاقو بده دست معلم و بگه حق داری هر دانش اموزی که درس بلد نبود با چاقو بزنی…طبعا اون معلم شاید هیچوقت از این حقش استفاده نکنه ولی نظر شما درباره مدیر که همچین حقی رو برای معلم قائل شده چیه؟اگه یه ایده غلط باشه اینکه ما ازش استفاده نکنیم از غلط بودن ایده چیزی کم نمیکنه
من وارد مسائل حقوقی نمیتونم بشم اما انسانی که پایه های خانواده رو داره از بین میبره مر.گ کمترینه براش. مثل مجرمی هست که اسلحه دست بگیره و نفر.اتی رو بکشه. فرزندی که در دا.من همچین افرادی متولد میشه مطمعناً فرزندان خلف.ی نم.یشوند. جامعه گاهاً نیاز داره با مر.گ یک نفر ارامش رو به جامعه برگردونه وگرنه که سنگ روی سنگ بند نمیشه.

**جالبه چون در جایی دیگر میفرماید:و من یبتغ غیر الاسلام دیناً فلن یقبل منه…حالا اینکه کدوم آیه درسته معلوم نیست… **
دوست عزیز ایه فوق الذکر شما منافاتی با ایه 106 توبه نداره. همون طور که تف.سیر شد، اگر انسانی شرایط و عقلش رو داشته باشه که بین سایر اد.یان و ا.سلام، ا.سلام رو انتخاب نکنه به مجاز.ات میرسه و پذیرفته نیست چراکه محمد.(ص) اخرین فرستاده خد.است. بنابراین باز هم اگر شخصی به دو دلیل فوق الذکر امکانش رو نداشته باشه خد.اوند ایشان رو میبخشه اما در حال حاظر در زمانی هستیم که اینترنت مکان رو از بین برده و همه میتونند با تحقیق بین اد.یان انتخاب درست رو انجام بدهند پس حج.ت در این زمان بر اکثر انسا.نها تمام است.

0 ❤️

2017-03-12 09:39:48 +0330 +0330

متاسفانه یه منبعاب اگر سه هزار گالن بگیره، گاهی ادم فکر میکنه با ریختن دو هزار امکان انفجار هست.
وقتی ما حقیقت ها رو به روش نادرست پیدا میکنیم این میشه که از خدای خودمون هم روی گردان میشیم.

مادامی که با اطلاعات کم خودمون و مشکلات جامعه بخوایم دین رو محل اشکال بدونیم میشه همین. دنبال حقیقت باشیم نه اینکه دنبال گول زدن خودمون.
اگر چهار نفر ادم رو به واسطه چهار تا اطلاعات نادرست به لبه پرتگاه کشوندند خودمون رو هل ندیم پایین. راحت اون چه رو که باید پیدا کنیم.
ادم تا لحظه اخر عمرش فرصت داره برای هر چیزی. چه خوب چه بد. پس قدرشون رو بدونیم که در نود سالگی افسوس نخوریم که چرا در سی سالگی اینچنین نکردیم.

bbinin man afsos nmikhorm ke chera haqiqto donstm afsos mikhorm ke eykash nmidonstm dar har sort shoma az manabe mn khbr ndari mn be matalbe In site va … basnde nkrdm vqti goftm tahqiq krdm yni be khyli az manabe sar zdm intor nist ke ehsasi tasmim grfte bashm masln maqale haye havkingo khondm ke khob dar hal hazr dana trin shakhse donyas
monkre in nmishm khodayi vojod ndare chera hast vli ne be in sort qyr az on in khoda hatman qodrt mand tar az bashr nist ensasn shyd btone onharm knar bzne
pas qadre motlq nist

0 ❤️

2017-03-12 09:52:07 +0330 +0330

bbinin man afsos nmikhorm ke chera haqiqto donstm afsos mikhorm ke eykash nmidonstm dar har sort shoma az manabe mn khbr ndari mn be matalbe In site va … basnde nkrdm vqti goftm tahqiq krdm yni be khyli az manabe sar zdm intor nist ke ehsasi tasmim grfte bashm masln maqale haye havkingo khondm ke khob dar hal hazr dana trin shakhse donyas
monkre in nmishm khodayi vojod ndare chera hast vli ne be in sort qyr az on in khoda hatman qodrt mand tar az bashr nist ensasn shyd btone onharm knar bzne
pas qadre motlq nist

خداوند دانای مطلق هست و میدونه هر قدمی که برمیدارم به کجا میره اما راه رو باز گذاشته تا خودمون انتخاب کنیم. مثل یک بازی منچ که انسان خودش تاس رو میچرخونه اما با این تفاوت که در زندگی کاملاً به اوضاع مسلط هست و شانس درش کمه!
بنابراین اگر شما تحقیق کردید به من هم کمک کنید تا از این گمراهی در بیام.
همیشه با خوندن یک یا دو جلد کتاب رفرنس مشکلات ما حل نمییشه.

0 ❤️

2017-03-12 09:56:08 +0330 +0330

pas qadre motlq nist

خداوند دانای مطلق هست و میدونه هر قدمی که برمیدارم به کجا میره اما راه رو باز گذاشته تا خودمون انتخاب کنیم. مثل یک بازی منچ که انسان خودش تاس رو میچرخونه اما با این تفاوت که در زندگی کاملاً به اوضاع مسلط هست و شانس درش کمه!
بنابراین اگر شما تحقیق کردید به من هم کمک کنید تا از این گمراهی در بیام.
همیشه با خوندن یک یا دو جلد کتاب رفرنس مشکلات ما حل نمییشه.

moshkel ine ke nmikhaym bavr konim mn khodm be shakhse5sal to faze tahqiq bodm vli taze 1sale in tfkoro qbol krdm ba in hal bazm aramsh ndarm az vaze hazrm
fqt ychizi qoran mige ma shomaro az gel afridim vli haqiqt mige az takamol sakhte shodim ino chtor tojih mikoni(sade trin msal)

0 ❤️

2017-03-12 16:37:42 +0330 +0330

پیام ها زیاد شد و قاطی پاتی شد…من از بحث خارج میشم…کسی با من کار داشت به حرفم نقل بزنه جوابش رو بدم

0 ❤️

2017-03-12 17:42:19 +0330 +0330

دوست عزیز اون کسی که تحقیق میکنه باید راجع به اسلام هم تحقیق کنه. اگر تحقیق کرد و فرض بر محال متوجه شد مسیحی بر حق هست و مسلمان ناحق خدا ایشون رو میبخشه.
اما اگر انتخابش به دلیل عدم تحقیق درست باشه ایشون بخشیده نمیشه. در حقیقت نتیجه تحقیق بطبع اسلام خواهد بود برای انسان روشنی که مایل به درک حقیقت هست.
اما با همه اینها اگر فرد مسلمان هم با توجه به عقلش خلاف نکرد و زنا نکرد و … اما نماز نخواند ایشان هم به کرم خداوند بخشیده خواهد شد.

0 ❤️

2017-03-12 18:34:53 +0330 +0330

یادمه میگفتن خدا انسانو با گِل خلق کرد... ولی روح خودشو دمید توش که شد این شکلی!

اگه روح خدا گِل رو کرده گوشت؛ پس خدا قطعن روحشو در حیوونا هم دمیده! چون ساختار بدن انسان و حیوانات از لحاظ زیستی عین همدیگه‌س با یه سری تفاوتای جزئی که به مرور زمان بواسطه‌ی فرگشت شکل گرف...

چیزی که بهش علم نداری رو مسخره نکن…دقیقا رفتارت مثل اون آدمای بود که به دانشمندی که میگفت زمین گرد هستش میخندیدند و الی آخر…باید بررسی کنی منظور از گل چیه…چون تا اطلعاتی که من دارم منطقی هستش…بدن انسان آب داره گل هم آب داره…مواد معدنی و آلی داره خب گل هم داره…کاملا مشترک هستند و از این دید باید نگاه کرد…

گه هم اب داره بدن تو هم اب داره گه هم مواد الی داره بدن تو هم مواد الی داره از این زاویه چطوره؟ (inlove)

0 ❤️

2017-03-13 00:20:22 +0330 +0330
نقل از: IKnowYou دوست عزیز اون کسی که تحقیق میکنه باید راجع به اسلام هم تحقیق کنه. اگر تحقیق کرد و فرض بر محال متوجه شد مسیحی بر حق هست و مسلمان ناحق خدا ایشون رو میبخشه. اما اگر انتخابش به دلیل عدم تحقیق درست باشه ایشون بخشیده نمیشه. در حقیقت نتیجه تحقیق بطبع اسلام خواهد بود برای انسان روشنی که مایل به درک حقیقت هست. اما با همه اینها اگر فرد مسلمان هم با توجه به عقلش خلاف نکرد و زنا نکرد و ... اما نماز نخواند ایشان هم به کرم خداوند بخشیده خواهد شد.

خوژژم اومد که آخوندهای زیادی را پرورش دادم مثل این آقا که برای ژوماها از ازلام حرف بزند و سرتون گرم بشه به دین قلابی ازلام تا من راحت بتونم حکومت کنم و شماها رو بچاپم.

1 ❤️

2017-03-13 00:28:08 +0330 +0330
نقل از: IKnowYou **یه مثال برای شما میزنم...فرض کنین تو یه مدرسه مدیر یه چاقو بده دست معلم و بگه حق داری هر دانش اموزی که درس بلد نبود با چاقو بزنی...طبعا اون معلم شاید هیچوقت از این حقش استفاده نکنه ولی نظر شما درباره مدیر که همچین حقی رو برای معلم قائل شده چیه؟اگه یه ایده غلط باشه اینکه ما ازش استفاده نکنیم از غلط بودن ایده چیزی کم نمیکنه** من وارد مسائل حقوقی نمیتونم بشم اما انسانی که پایه های خانواده رو داره از بین میبره مر.گ کمترینه براش. مثل مجرمی هست که اسلحه دست بگیره و نفر.اتی رو بکشه. فرزندی که در دا.من همچین افرادی متولد میشه مطمعناً فرزندان خلف.ی نم.یشوند. جامعه گاهاً نیاز داره با مر.گ یک نفر ارامش رو به جامعه برگردونه وگرنه که سنگ روی سنگ بند نمیشه.

**جالبه چون در جایی دیگر میفرماید:و من یبتغ غیر الاسلام دیناً فلن یقبل منه…حالا اینکه کدوم آیه درسته معلوم نیست… **
دوست عزیز ایه فوق الذکر شما منافاتی با ایه 106 توبه نداره. همون طور که تف.سیر شد، اگر انسانی شرایط و عقلش رو داشته باشه که بین سایر اد.یان و ا.سلام، ا.سلام رو انتخاب نکنه به مجاز.ات میرسه و پذیرفته نیست چراکه محمد.(ص) اخرین فرستاده خد.است. بنابراین باز هم اگر شخصی به دو دلیل فوق الذکر امکانش رو نداشته باشه خد.اوند ایشان رو میبخشه اما در حال حاظر در زمانی هستیم که اینترنت مکان رو از بین برده و همه میتونند با تحقیق بین اد.یان انتخاب درست رو انجام بدهند پس حج.ت در این زمان بر اکثر انسا.نها تمام است.

آفرین به ژوما که مردم را سرگرم کارهای بیهوده کردی تا من راحت بتوانم حکومت کنم و از دژمن فرضی سخن بگویم و پول مردم را بچاپم و بالا بکشم. ادامه بده تا من بیشتر دزدی و جنایت کنم …ژوما هم آخر هفته بیا بیت من تا بهت یه خودروی شاسی بلند هدیه بدم که خوب مردم را سرکار گذاشتی و مثل خودم همش ازلام ازلام میکنی . دین ماله مردم احمقه تا ما بتونیم روی اونا حکومت کنیم و برینیم به هیکلشان. برو قم ادامه بده درست رو تا خودم بکنمت امام جمعه ی موقت تهران. چون خوب بلدی ملت رو گول بزنی .آورین.

1 ❤️

2017-03-13 00:43:51 +0330 +0330
نقل از: ssh99 من یه جواب دیگه فرستادم گفت حاوی متن نامناسب است شهوانی هم با شماست هههه

خیلی روی حرفای که میزنند اهمیت نده…چون جزو ساده ترین و ابتدایی ترین حرفاست و راحت میشه نقض اش کرد…یعنی اگه یه نفر یه اطلاعات کم و جزئی از اسلام داشته باشه میتونه جواب اکثره اینها رو بده…چون حرفای که میزنند مسخره و بی ربط و بی معنی هستش

آورین به ژوماها بسیجی های دست پرورده ی خودم .از منافع من و بیت معظم من تا پای خون خود دفاع کنید .هدیه های ژوماها نزد من محفوظه. برای ژوماها خانه خریدم تا از منافع من و ازلام دفاع کنید و دژمنان ازلام را در اینجا عقب برانید.آخر هفته به بیت من بیایید تا هدایا را بدهم .آورین به حضور دژمن شکن ژوما عزیزان دل رهبر .

1 ❤️

2017-03-13 06:10:21 +0330 +0330

متاسفم برای شما که نه دین خودتون رو شناختید نه رهبر خودتون رو و دارید با بی مبالاتی و یا بلعکس با علم و فکر کشور خودتون و مردمتون رو ضعیت میکنید.
امیدوارم با دید بهتر به قضایا بنگرید بلکه ببینید شک و شبه در همه چیز زندگی هست و راهش تحقیق هست نه پشت پا زدن به ارمان های کشورت.

0 ❤️

2017-03-13 06:34:43 +0330 +0330

منم یه خاطره خوب دارم وقتی دبستان بودیم یه برادر ارزشی معلم درس دینی مون بود بود که داشت برامون از شهادت علی اصغر میگفت که چقدر درد ناک بوده و اله و بله یه بیت شعر هم خوند که خوب یادمه میگفت امام حسین رفت تو قلب دشمن و گفت به زعم شما گرچه این پر گناه بکردست طومار عصیان سیاه چه تقصیر دارند طفلان من که در پای اب روان جان دهند خیلیا رو به گریه انداخته بود منم پریدم وسط گفتم اقا خب اگه اونجوری باشه پس با عدم پرداخت قبض اب از سوی پدر عصیان گر خانواده اب نباید بر طفلان بی گناه او قطع بشه و این جمهوری اسلامی یه اقدام شمری یزیدی هست و باید سریعا حذف بشه اونم که حسابی گیج شده بود و منبر روضش به کمدی الهی تبدیل شده بود نمیتونست خنده بچه ها رو بخوابونه فقط روشو به سقف کرد و گفت البته این یه قیاس مع الفارق هست!خوشم میاد همیشه حرفای گنده تر از دهنشون میزدن این جونورا :( (inlove) ?

0 ❤️

2017-03-13 06:53:48 +0330 +0330
نقل از: Paytan منم یه خاطره خوب دارم وقتی دبستان بودیم یه برادر ارزشی معلم درس دینی مون بود بود که داشت برامون از شهادت علی اصغر میگفت که چقدر درد ناک بوده و اله و بله یه بیت شعر هم خوند که خوب یادمه میگفت امام حسین رفت تو قلب دشمن و گفت به زعم شما گرچه این پر گناه بکردست طومار عصیان سیاه چه تقصیر دارند طفلان من که در پای اب روان جان دهند خیلیا رو به گریه انداخته بود منم پریدم وسط گفتم اقا خب اگه اونجوری باشه پس با عدم پرداخت قبض اب از سوی پدر عصیان گر خانواده اب نباید بر طفلان بی گناه او قطع بشه و این جمهوری اسلامی یه اقدام شمری یزیدی هست و باید سریعا حذف بشه اونم که حسابی گیج شده بود و منبر روضش به کمدی الهی تبدیل شده بود نمیتونست خنده بچه ها رو بخوابونه فقط روشو به سقف کرد و گفت البته این یه قیاس مع الفارق هست!خوشم میاد همیشه حرفای گنده تر از دهنشون میزدن این جونورا :( (inlove) ?

ما تابع قانونیم اقای نمک.

اگر شما بری توی دشت و جمهوری اسلامی بیاد اب رود رو بر شما ببنده و در اون مصلحتی منجمله ساخت شد و انحراف رود و … نباشه، باید بگیم حکومت شمری هست! اما وقتی مشترک قوانین ابفا رو مبنی بر پرداخت بدهی امضا میکنه و ابفا تا 4-5 دوره یعنی یکسال برای قطعی صبر میکنه و در نهایت اگر بدهی سنگین بشه که معنی اون مصرف بی رویه اب هست، اقدام به قطع میکنه که همه جای دنیا رایج هست. بعد اون خانواده هم از بی ابی نمیمیرن! همسایه دارن! بنابراین این نه تنها قیاس مع القارق نیست بلکه نمک دونی و بی فکری رو میرسونه!

متاسفانه اینطوری میشه که یکسری هم بدون فکر جبهه میگیرن نسبت به نظام و حکومت خودشون!

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «