اندر حکایات شهوانی

1395/04/29

اندر حکایت های شهوانی B-)

باید یسری چیزا رو درباره شهوانی گفت که میگم 😁

شما به دل نگیرید :|
وگرنه زیر دلتون درد میگیره :-D
از ما گفتن بود 😁

13 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-10-14 19:17:16 +0330 +0330
نقل از: jeezezcrysed یه سری هم هستن مث من خایه نمیکنن نظر بدن! تا الان 4 بار اکانتم حذف شده. واقعا هم کامنتام در حد همین کامنت الانه!

آخ دادا حرف دلمو زدی ۵تا اکانتم سر همین موضوع به فاک رفت

0 ❤️

2016-10-15 19:48:38 +0330 +0330

در شهوانی اعضای زیادی فقط برای دوستیابی و پیدا کردن یک پارتنر وقت میگذارند!

اما بدانید و اگاه باشید ?
که یک خانم هیچوقت شخصیت خودشو نمیشکنه و به پسری درخواست دوستی بده … در حقیقت درخواست دوستی معمولا یک رفتار مردانه تلقی میشود ?

ولی خب دلیل نمیشه خانم ها هم درخواست دوستی ندن ?

ولی خانم ها باید چراغ سبز بدن خب ، در کل :-)

در شهوانی بخاطر جامعه ی مذهبی و محدود ایران ، خانم ها قادر به فعالیت نیستند!

و همانطور که شاهدید ، بیشتر پسر ها عضو میشن و فعالیت میکنن!

لذا شرایط از محدود به محدودتر تغییر کرده و پسرها و در خواست هاشون به جایی نمیرسه… ?

بعضی ها شکایت میکنن چرا همه کسایی که برای سکس ، لز ، گروهی ، تری سام. و غیره پیدا میکنند ، تقلبی و دروغی هستند!

با توجه به وضعیت ایران ، و جامعه مجازی ایرانی ! این یه چیز عادیه!

خیلی ها ترس از رفتن آبرو و ترد شدن دارن! خیلی ها ترس از داستان هایی که منجر به مرگ میشه دارن! تجاوز. و غیره

لذا با این تفاسیر جق زدن در تاریکی شب و با فکر سکس با دختر همسایه ? خیلی بهتر از گذاشتن عکس الت گرامی در همه تاپیک ها و دوستیابی هاست ?

2 ❤️

2016-10-15 19:52:07 +0330 +0330
نقل از: DarkWeb

شهوانی رو بعضی ها ، با سایت : کیر من دات کام ( :دی ) اشتباه ?گرفتن. و مرتب عکس آلت تناسلی خود را در آپلود سنتر سایت فرو میکنند که لقاح حاصل از این دو . ، تاپیک های کیر من چطوره؟ ، عکس کیر من ، کیرم کلفته ؛ کی کیر میخاد و غیره می باشد. 🙄 . عاغا کیر همتون خوبه ، عالیه اصن :دی گاییدید اصن . فقط سایتو نگایید عزیزان آلت به دست ، نوکرتونم هستیم. . از ادمین عزیز تقاضای پیگیری یک تاپیک جامع عکس کیر عزیزان میشود ، بگا رفتیم ناموسا ? :دی

ایول خوب گفتی (dash)

0 ❤️

2016-10-15 20:00:07 +0330 +0330

شهوانی یه سایت آزاد هستش .همین آزادیش جذابش کرده..ولی تاپیکها رنگ تکرار گرفته همش شده عکسمو ببین نظر بده

0 ❤️

2016-10-15 20:16:37 +0330 +0330
نقل از: ..SamaN..

شهوانی یه سایت آزاد هستش .همین آزادیش جذابش کرده..ولی تاپیکها رنگ تکرار گرفته همش شده عکسمو ببین نظر بده

بعضی ها هم تازه پسورد اکانتشون رو پیدا کردن بعد چندین سال ?

درد و غصه هات تو حلق مازی ?

اجرتم با عمام بیژن ?

0 ❤️

2016-10-15 20:22:49 +0330 +0330

اجرتم با عمام بیژن ?

سلام بر پسر تنهای آسمان ? …دقیقا کصافط بعد چند سال زدم…چه حافظه ای دارم داداش…پسورد رو درس زدم. ?
یاده بچه های قدیم بخیر مازی و وحیدو امام بیژن …
کجان این ارازل

0 ❤️

2016-10-15 20:36:37 +0330 +0330

اجرتم با عمام بیژن ?

سلام بر پسر تنهای آسمان ? …دقیقا کصافط بعد چند سال زدم…چه حافظه ای دارم داداش…پسورد رو درس زدم. ?
یاده بچه های قدیم بخیر مازی و وحیدو امام بیژن …
کجان این ارازل

درود خدایان شهوانی بر تو ?

تو بازم تعریف خودتو دادی ? ادما میان و میرن اما اخلاقشون عوض نمیشن ?

این کصافط گفتنم یادته :-D

یاد قدیمی ها بخیر ، روحشون شاد ?

0 ❤️

2016-10-15 20:41:36 +0330 +0330

اصن عادت کردم داخل کادر عنوان بنویسم کافه بامعرفتا. ?
الان جدیدآ می گم دیشونه
یه فحش جدید از خودم بدر کردم ?
یه چی بین دیوونه و بیشعور هستش
خدایان شهوانی بیاآمرزدتشان

0 ❤️

2016-10-15 20:58:22 +0330 +0330

بعضی ها هم بعد از خواندن داستان های سکسی محارم :

بدلیل نداشتن دوست دختر ? و نبودن جنده خونه های عمومی ?

هوا و هوسشان سر به فلک میکشد و روی محارم خود راست میکنند :|

و تاپیک های به نام: چطور خواهرمو راضی کنم؟
مامانم خیلی سکسیه چطور بکنمش؟
اوف خالم خیلی هاته میخام بکنمش راه حل بدید؟ ? و غیره میزنند …

عرض شود که عزیزان بهتره جق با سرعت ۴G بزنید و بیخیال بشید که ذهنتون میگادتتون ? از ما گفتن بود :-D

2 ❤️

2016-10-15 21:26:16 +0330 +0330

بعضیام تاپیک می زنن می خام خودکشی کنم دوستان ?
یه سری باهاش حرف می زنن منصرفش کنن
یه سری دیگه می گن چطور با چه روشی خودکشی کن که باحال تر بمیری ?
یه سری هم کلا فحش می دن به طرف

0 ❤️

2016-10-15 22:34:09 +0330 +0330

شهوانی رو بعضی ها ، با سایت : کیر من دات کام ( :دی ) اشتباه ?گرفتن. و مرتب عکس آلت تناسلی خود را در آپلود سنتر سایت فرو میکنند که لقاح حاصل از این دو . ، تاپیک های کیر من چطوره؟ ، عکس کیر من ، کیرم کلفته ؛ کی کیر میخاد و غیره می باشد. 🙄 . عاغا کیر همتون خوبه ، عالیه اصن :دی گاییدید اصن . فقط سایتو نگایید عزیزان آلت به دست ، نوکرتونم هستیم. . از ادمین عزیز تقاضای پیگیری یک تاپیک جامع عکس کیر عزیزان میشود ، بگا رفتیم ناموسا ? :دی

خخخخ واقعا

0 ❤️

2016-10-17 05:53:09 +0330 +0330

شهوانی اعضای زیرخاکی بسیاری دارد که از پختگان و خیر اندیشان و روشنفکران و دیوثان مدرس شهوانی ، بودند ?

با این حساب که ایدی بنده حذف شده و زیاد نمیتونم مانور قدیمی بودن و قدمتمو در شهوانی بدم ، متاسفانه :( ?

اما مثل اینکه قدیمی ها دارن دوباره میان ?
همه از شهوانی عثطیم و به شهوانی باز میگردیم ?

احتمالش هست که شیخ و بیژن و میرزا هم از افلاین ابدی به انلاین بازگردند و ارشادمون کنن ?

خلاصه جدیدی ها ، حرمت قدیمی ها رو نگه دارید ، پاتون رو جلوشون دراز نکنید ?

اینقد تاپیک کیر نزنید ?

خشم بیژن ممکنه بگیرتتون و شیرش بره تو حلقتون ?

2 ❤️

2016-10-17 05:58:00 +0330 +0330

درک و مفهوم جامعی از شهوانی ارائه دادی درود به شرَفِت

0 ❤️

2016-10-29 15:22:24 +0330 +0330

عاغاااااااا ، خااااااانوم :O
حالا چرا اینقدر داد زدم ؟ ?

برخی از اعضای سایت اصلاااا ، ینی اصلا و ابدا متن اول تاپیک ها رو نمیخونن :|

خو این چه وعضشع ?

دختره اسم تاپیک رو گذاشته عکس کسم ? بعد تو متن اول تاپیک نوشته به دلایل عرفانی حذفیدم :-D

بعد پسره اومده نوشته پ کو عکست 🙄

خو داداچ همش نبین کور میشی ، یکمم متن بخون ?

حالا اونا رو ولش ، من تاپیک زدم ، بعد نوشتم لطفا نظر ندید تا تاپیک منظم بمونه ، نفر اول نرسیده نوشت خسته نباشید :|

خلاصه بیخیال :-)
به همین روال ادامه بدید
من حرفمو زدم
مرسی أه ?

2 ❤️

2016-10-29 15:32:57 +0330 +0330

این پکیج رو میتونید به صورت رایگان در انجمن سایت مشاهده فرمایید ?

یسری ها حوصلشون سر رفته ، هی تاپیک میزنن ، هی سوال میپرسن ?

آیا تخم داری؟
چند بار دادی؟
چندبار کردی؟
برم بدم؟ یا میکنی؟
شهوانی کجاس؟
خاله میترا کوجا رفته؟

خو گوگولی یه تاپیک بزن به اسم سوالات تخمی من ، لیست سوالاتتم بذار تو متن اول تاپیک ، قول میدم همه سوالاتو جواب بدم ?

عا ببخشید یکم تند مزاج شدم ، فلفل خوردم ?
چاکرم ، شما سوالتو بپرس گل من :-* ?

2 ❤️

2016-10-29 15:56:54 +0330 +0330

ای دمت گررررم خخخخ

0 ❤️

2016-10-29 16:08:04 +0330 +0330

وای وای یه عمره زیر این داستانا فحش و نقد و جوک و پسند و غیره است…

عزیزان لطفا توجه فرمایید:

(امیر تتل… عه اون مال یه داستان دیگس) ?

داستان رو برای خوندن گذاشتن

حالا اگه حال کردی یه نظری هم بده…

بدبخت نویسنده خانواده اشو از سر کوچه نخریده ناموسا ?
خودشم پشت و جلوشو لازم داره ?

اینقدر اذیتشون نکنید ?
مثلا دلم سوخته :-D

1 ❤️

2016-10-29 16:08:26 +0330 +0330

این یه چیز شخصیه اما…

از نظر من ( اگه به تخم و پشمتون نباشه ? )
باشه هم مشکلی ندارم ?

گذاشتن عکس کیر ، کس ، کون ، ممه (اعضای جنسی) ، تصاویر چندش آور از دید عموم ( هر چیزی که میگن اَ چندش ? )

ممکنه نتیجه عکس داشته باشه…

شما برای دوستیابی ، پارتنر یابی و غیره اومدید…

اما با همین یه عکس پروفایل ممکنه شخصیت شما زیر سوال بره ، و حتی اگر مدرک دکترا داشته باشید ، بهتون اهمیت ندن!

خلاصه همین دیگه
عرضی به درز نیست ?

1 ❤️

2016-10-29 16:09:32 +0330 +0330

یه سری ها میان تاپیک میزنن که عاغا فلان دختر ، پسره :|
شارژ منو خورده :|
بهم نداده ?

عرض شود که در دنیای مجازی
.
.
نه ببخشید
.
در دنیای مجازی ایرانی ?
تعداد زیادی پسران دخترنما وجود دارند ?

این ها سر پسر های کم سن ، یا مرد های بی تجربه رو کلاه میذارن و شارژ ها قورت میدن ?

تازه به دوست هاشون هم نشون میدن که ببینن چقدر مهارت دارن ?

لذا سادگی و بی تجربگی عاملی شده که شاکیان این ماجرا زیاد شده ?

من جق با سرعت 4G رو پیشنهاد میکنم 🙄
اگر احساس تنهایی میکنید …
که متاسفانه دیگه توصیه ای ندارم براش ?

2 ❤️

2016-11-01 19:26:31 +0330 +0330

اون قبلنا که ۱۷ ، ۱۸ سالم بود و میومدم شهوانی ، همیشه ازین که بهم میگفتن بچه متنفر بودم! ?

بیشتر دعواها و جنگ های اعتقادی و دفاع از دین و رفیق بازی شهوانی و غیره … همش تقصیر من بود بین دوستای شهوانیم ?

خلاصه حالا میفهمم چرا به زیر ۲۰ سال ها میگن بچه ?

ناموسا یه حرفایی میزنن ادم خندش میگیره ?
اخه متاسفانه هنوز خام و جوونن و نمیخان به یسری چیزا فکر کنن و یه حرفایی رو قبول کنن ?

یسری هاشونم که پسر هستن داستان سکسی محارم خوندن و چون دوست دختر و پارتنر ندارن ، خواهر و مادرشون رو کیس خوبی میبینن :|

عرضی نیست دگر ?

2 ❤️

2016-11-01 20:21:16 +0330 +0330

یاد شهدای شهوانی به خیر شیر خاله میترا تو دهنشون

0 ❤️

2016-11-02 03:38:24 +0330 +0330

خیلی کنجکاوم بدونم ;
این سایت متعلق به کیه؟
هزینه هاش مثل هزینه برنامه نویسیش ، بروز کردن و مدیریتش که مطمئنم کار یه تیم باید باشه ، هزینه سرور و… از کجا تامین میشه؟
از اونجایی که بر خلاف ما بقیه کشورها تو هیچ کشور فارسی زبونی نمیشه با اداره همچین سایتی درآمد زایی کرد و درآمدی از قبایل فعالیت های تبلیغاتی نداره پس هدف نهایی راه اندازی … پشتیبانی و توسعه مداومش چیه؟
ادمین جایی هست بتونم اینارو بفهمم؟

0 ❤️

2016-11-02 03:45:59 +0330 +0330
نقل از: WEB_Mahtab خیلی کنجکاوم بدونم ; این سایت متعلق به کیه؟ هزینه هاش مثل هزینه برنامه نویسیش ، بروز کردن و مدیریتش که مطمئنم کار یه تیم باید باشه ، هزینه سرور و..... از کجا تامین میشه؟ از اونجایی که بر خلاف ما بقیه کشورها تو هیچ کشور فارسی زبونی نمیشه با اداره همچین سایتی درآمد زایی کرد و درآمدی از قبایل فعالیت های تبلیغاتی نداره پس هدف نهایی راه اندازی ... پشتیبانی و توسعه مداومش چیه؟ ادمین جایی هست بتونم اینارو بفهمم؟

عرض شود که هدف چیه نمیدونم…

ولی شهوانی سایت آزاد برای ازادی بیان!
دوستیابی ، سرگرمی های جنسی ، اموزش و خیلی چیز های دیگه است!

هزینه سایت به گفته خود ادمین از طریق پاپ اپ ها و تبلیغاتی که کنار سایت مشاهده میشه تامین میشه…

البته با گوشی قابل دیدن نیست

1 ❤️

2016-11-11 21:09:56 +0330 +0330

شکایت از کلاه برداران شهوانی :-D

اعضایی هستند که هنوز نمیدونن فضای اینترنت ایران چطوریه ، و مدام شکایت میکنن که فلانی ازم چند شارژ کند و فلانی ازم پول کش رفت و غیره. :|

بدانید و اگاه باشید که در اینترنت پسر های دخترنما بسیارند و هدفشان بگا دادن شارژ و خالی کردن جیبتان عثط ?

بنده خودم دقت کردم و فهمیدم در ایران تا نام کاربری دخترونه رو پسرا مشاهده میکنن ، غرایز جنسیشون گل میکنه ، و حتی اگه فکر کنن طرف پسره ، بازم دوست دارن حتما ثابت بشه و در نهایت بگا میرن ?. ?

لذا در صورت مشاهده بانویی که دوست دارید به ۷۰ روش سامورایی باهاش سکس کنید ? ازش بخواهید حتما نوشته ای روی اندام جنسی ، شامل ممه ، کون ، کص و غیره بنویسه و براتون ارسال کنه ، یا ویس ای ارسال کنه که حرف خاصی بزنه ، در غیر این صورت یک علامت فاک عظما به او نشان دهید ? ?

اما بازم در صورت زن یا دختر بودن شخص ، تضمینی به بازخورد پرداختی شما ندارد ، و ممکنه بازم کلاه سرتون بره 🙄

در کل در فضای مجازی توهم فاکیدن هر نام کاربری دخترونه رو نداشته باشید ?

اگر بگا رفتید ، شهوانی هیچ مسئولیتی ندارد ?

2 ❤️

2016-11-11 21:12:07 +0330 +0330

این داستان های شهوانی هم معضل؟ معذل؟ خلاصه شر شده ?

دومین باره دارم توضیح میدم اما کو گوش شنوا ? ?

عرض شود که ، قبلنا که داستان میخوندیم ، کامنت ها همش فحش و توهین بود ? الانم همون روال قبله :-D

منتها قبلا دیدم اگر کسی توی شهوانی عضو باشه و اعضایی بشناسنش محترمانه نظر میدن :|

این عثط که آشنا بودن خودش یه فرهنگ سازی محسوب میشه ?

اما عده ای همیشه معترض که چرا طرف داستان توهمی نوشته ، عرض شود که از اسمش معلومه

داستان یعنی خیال پردازی ذهنی ?

دوم اینکه : داستان های سکس با محارم و بیغیرتی رو خیلی ها فیوزشون میپره که اشغال و فلان و... :| باید گفت که : این افراد هم فانتزی های سکسی خودشون رو دارن ، فانتزی سکسی یچیزی شبیه ادیانه ، بنابراین شما با توهین به طرف دارید عقایدش رو مسخره یا دیوانه تعریف میکنید ، تنها راهش اینکه نخونید داستانش رو ?

والا اینهمه اعصاب خوردی که چی بشه ، که طرف دوس داره ملت زنشو یا مادرشو بگان؟ ?

عده ای هم متعرض ان که چرا ادمین اینا رو میذاره ، عرض شود که ادمین یه سایت مثل مدیر یه شرکته ، فقط میتونه امضا بزنه وگرنه به بقیه کارها نمیرسه ، شما خودتون رو بذارید جای ادمین ، حوصلتون میشه اینهمه داستان رو بخونید و تایید یا رد کنید؟ ?

عده ای هم کلا نقد میکنن ، بیخیال عمویی ، بگو خوشم اومد یا نیومد یا کامنت نذار ، والا 🙄

عرض شود که داستان داستان است ، حالا اونایی که اصرار میکنن داستانشون واقعیه رو بیخیال ?

کلهم سخت گیر نباشید همش یه قصه اس برای تحریک شدن ، فلذا لذت ببرید ? ?

2 ❤️

2016-11-11 21:15:30 +0330 +0330

خـیلی ها هنوز نمیدونن که به راحتی میشه یه عکس رو از سایر سایت های پورن ذخیره و در شهوانی به اسم زن ، دوست دختر ، عکس های کص و کونش ، یواشکی و غیره اپلود کرد ?

عزیزان دقت فرمایید : در شهوانی این افراد زیادن ، که عده ای از اون ها عقده دیده شدن ، به رخ کشیدن و غیره رو دارن ، کصلیسی نکنید ? اما نظر مثبت و منفی میتونید بدید :-)

و همیشه اینو در نظر بگیرید که هر چیزی که ایجاد کننده تاپیک در مورد عکس نوشته ، صرفا حقیقت محض نیست ?

1 ❤️

2016-11-11 21:17:40 +0330 +0330

عرض شود عده ای حتی با گذشت چند سال از عضویتشون در شهوانی :|

خیال میکنن با گذاشتن عکس کیر ، یا مشخصات در تاپیک ها میتونن پارتنر سکس پیدا کنن ?

عرض شود که داداچیا دارید اشتباه میزنید ، ینی پست میذارید ?

مطمئن باشید همیشه شخصیت یه فرد خیلی بیشتر تاثیر میذاره ، اگه شما در تاپیکی که طرف عکس زنش رو گذاشته و نظر خواسته ، سریع عکس کیرت رو بذاری و حواله کنی به زنش ، ممکنه نتیجه معکوس بده و بگا بری ?

اگر تو یه تاپیک دیگه که ربطی به این چیزا نداشته باشه ، پست بذاری که دیگه فحشتم میدن اخوی 🙄

همیشه تاپیک شخصی خیلی تاثیر داره ، اما نه تاپیکی که نظر سنجی بذاری که کیرم کوچیکه یا کجه و فلان :| اینطوری معلومه بعد دیدن فیلم سوپر یه سیاهپوست تاپیک زدی ?

خلاصه شخصیتتو نگه دار که شاید بهت پا بدن ، خود دانی ?

1 ❤️

2016-11-11 21:26:24 +0330 +0330

بعضی اعتراض میکنن که چرا شهوانی شده گی خونه ، چرا دختر نیست ؟

باید گفت که تقصیر پسر ها و اقایون محترمه :

شما قاعدتا دوست ندارید در یک روز بیش از ۱۰۰ پیام مختلف دریافت کنید ، و همه ی پیام ها هم درخواست و کصلیسی و غیره باشه

یا یه نظر ساده بدید و طرف عکس کیرش رو در پاسخ بهت بده

این رفتار ها باعث شده کمتر دختری در شهوانی فعالیت کنه!

رفتارهای توهین امیز ، و دید شهوتی نه شخصیتی!

توقع نداشته باشید با این رفتار ها دختری یا خانمی در شهوانی فعالیت کنه!

یا اگر خانمی فعالیت کنه و عکس بذاره ، سریع یه نفر دیگه به اسم خودش عکس رو تو یه سایت دیگه میذاره

شهوت جای شخصیت و شعور را گرفته عثط :|

(ایا میدانستید : این رفتار ها جزوه تجاوز ها و ازار و اذیت های جنسی محسوب میشه)

2 ❤️

2016-11-11 21:28:15 +0330 +0330

در شهوانی عده ای خواستار تحریم تاپیک های ضد دین و عقاید میشن!

اولا که این سایت جز اموال جمهوری اسلامی ایران حساب نمیشه!

دوما که در شهوانی آزادی عقاید داریم !

سوما که جهت جلوگیری از تخریب اعصاب تون ، و ایجاد خشم بهتره وارد تالار دین نشید ، چون جز نقد ادیان شاهد چیزی نخواهید بود!

در اخر باید گفت : (احترام به عقاید هیچوقت وجود نداشته و نخواهد داشت)

2 ❤️

2016-11-11 21:39:24 +0330 +0330
نقل از: DarkWeb عاغا بعضی از اعضای جدید نگاه به تاریخ تاپیک ها نمیکنن فقط ریپلی میزنند و پاسخی دلنشین میدهند. :-D

مورد داشتیم تاپیک مال سال ۹۰ بوده ، دختره عکس گذاشته اندامم چطوره ؟ :-)

پسره ۲۹/۰۴/۱۳۹۵ جواب داده عالیه عشقم

خصوصی جواب بده :|

خخخخخخ.
کلی به این حکایتت خندیدم.
دهنت سرویس.
عالی بود.
من از همون اول خیلی دقت کردم سوتی ندم فک کنم تا الان سوتی نداده باشم تو این مورد.
حکایاتتان مستدام

0 ❤️

2016-11-11 21:45:22 +0330 +0330

در شهوانی عده ای خواستار تحریم تاپیک های ضد دین و عقاید میشن!

اولا که این سایت جز اموال جمهوری اسلامی ایران حساب نمیشه!

دوما که در شهوانی آزادی عقاید داریم !

سوما که جهت جلوگیری از تخریب اعصاب تون ، و ایجاد خشم بهتره وارد تالار دین نشید ، چون جز نقد ادیان شاهد چیزی نخواهید بود!

در اخر باید گفت : (احترام به عقاید هیچوقت وجود نداشته و نخواهد داشت)

در مورد احترام به عقاید با شما مخالفم.
وجود داره و باید بیشتر همدیگر رو رعایت کنیم تا حال هممون بهتر شه.
امیدوارم که با رعایت همدیگه بتونیم اوقات خوشی رو اینجا داشته باشیم چون تقریبا تنها جایی هست که هر کسی میتونه خودش باشه و یه کمی از دغدغه هاش و نارحتیاش رو اینجا فراموش کنه اگه احترام نباشه که اینجا بدتر از بیرون میشه.

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «