اندکی بیاندیشیم.....

1397/11/02

هنوز…!
درهمين نزديكی ما…!

مردى گوسفند می‌کُشد و خونش را به ماشين چند صد ميليونى‌اش ميمالد!

پسری پشت ماشینش می‌نویسد: “بیمه قمر بنی هاشم”، يا اينکه می‌نويسد “يا جد فلانی”؛ اما مثل یابو میراند!

هنوز برای ازدواج استخاره می‌کنند نه تحقیق!

هنوز توی چاه پول می‌ریزند و نامه عربی پست می‌کنند!

هنوز مردم چشم ديدن بوسه عشق را ندارند درحاليكه برای ديدن صحنه اعدام با شور و شوق حاضر می‌شوند!

هنوز قبل از پدر شدن، حتی يك كتاب تربيت كودك پارسی نمی‌خوانند اما هرشب در مسجد دعای عربی می‌خوانند!

درحاليكه تنها نان‌آور همسايه، بعلت بيماری‌ و بی‌پولی درحال مرگ است، فرسنگها مسير را جهت زيارت خدایی می‌روند كه خودش به وضوح بیان کرده که: از رگ گردنتان به شما نزديكترم….

هنوز بر آزادگی حسین اشک می‌ریزند اما حاضر نیستند یک روز آزاده زندگی کنند.

زبان و کلامشان مملوّ از جملات زیباست اما عملشان سرشار از زشتی و ناپاکی است!

آری این است بلای تعصب کورکورانه جاهلی؛ بلای خانمانسوز ایران

به یاد دیالوگی بس قشنگ و معنی‌دار از سریال امام‌علی افتادم؛

“معاویه: قوی‌تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
عمروعاص: آری، جهل مردم…!”

آیا در سایهٔ همین جهل و پذیرش و تقلیدهای بدون تفکر و کورکورانه نیست که حاکمان و سردمداران ما به خودشان چنین اجازه می‌دهند تا با بی‌شرمی تمام، این گفتارهای سخیف و البته برای خودشان منفعت دار و ضامن بقای حکومت و نظام را به زبان جاری کنند؟!

علاوه بر این، علم‌الهدی امام جمعه مشهد، در پاسخ به این گفته حسن روحانی؛ “مردم را نباید به زور و شلاق به بهشت ببریم”، این را بیان کرد که: “شلاق که سهل است، با تمام قوا جلوی کسانی که مانع رفتن مردم به بهشت می‌شوند، خواهیم ایستاد!”

به راستی چه کسی این وظیفه را برای حاکم اسلامی تعیین کرده است؟! چرا آخوند باید مردم را به زور و با شلاق به بهشت ببرد؟! چگونه این حق را برای خود قائل می‌شود که به اسم نماینده خدا در تمام امور زندگی مردم دخالت کند؟! چه منفعتی برای او دارد؟! واقعا اگر آخوند جماعت تا این حد دلسوز جامعه و به فکر مردم میبود، آیا این همه مصیبت و بلا نصیب مردم ایران میشد؟!

و در نهایت؛

آیا جهل و تعصب و تقلید کورکورانه اکثریت مردم باعث به وجود آمدن چنین دیدگاه‌هایی برای سردمداران حکومت نشده است؟!

تفکر عقلانی و منطقی به دور از تعصب و تقدّس؛ اولین قدم برای ایجاد تغییر

14 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-01-23 02:43:49 +0330 +0330
نقل از: mohandes_sexy
نقل از: kambiz55
نقل از: mohandes_sexy جهل امروزه ۲ لبه برنده دا ره یکیش تعصب و حماقت کورکورانه هست که شما هم در این تاپیک به درستی و زیبایی اونو به تصویر کشیدین و اما لبه دوم اون روشنفکری کورکورانه هست که متاسفانه کمتر به اون توجه میشه و دلیلشم بلایی هست که تعصب و مذهب و فرصت طلبی مذهبی سر ما ملت اورده . نمونه اش همین الان چند تا کپشن دیدم اینجا که واقعا جای تاسف و خجالت داره داره . مثلا طرف تاپیک زده بعنوان کپشن بیغیرتی ! کل فلسفشم اینه که چطور ۴ تا کیر کلفت زن و مادر و خواهرشو بگایند !!!!! و دهها نمونه دیگه ازین نوع تفکرات که متاسفانه اینا هم زاییده و عوارض تفکرات بدبختی و جهان سومی ما هست ! موفق باشید

بله فرمایش شما درسته و روشنفکری اگر در جهت یکسری اهداف خاص به کار گرفته شود به همان اندازه جهل و تعصب می‌تواند زیانبار واقع شود؛ مصداق بارز این حالت رو من علی شریعتی میدونم که در قالب روشنفکری، متأسفانه افکار پوسیده و متحجرانه‌ای رو به خورد ملت داد و به نفع روحانیون و آخوندها عملکردش بود. در خصوص مثال شما در این سایت هم، من اینطور فکر میکنم که اینها بیشتر گرایشات جنسی هستند تا روشنفکری، منظورم اینه که کسی که این موارد رو دنبال میکنه و به اونها علاقه‌منده بخاطر اثبات روشنفکر بودنش نیست بلکه نوعی میل و گرایش جنسی و لذت سکسی باعث و دلیل این تصمیم اون شخصه، ممنون از حضورتون ?

ممنون از محبتتان ! من با شما در مورد شریعتی و متعفن بودن تفکراتش بسیار موافقم ! اما امثال شریعتی و جلال ال احمد و .... رو من به شخصه نمیتونم بعنوان روشنفکر تلقی کنم از نظر من اونها ماله کش های از نوع مذهبی بودند که همون موقع در حال ماله کشی بر روی هزاران ایراد وارد شده بر تفکر و عقیده های رایج اسلامی اون دوره بودند . و متاسفانه اونقدر ملت ما در سطح پایینی از اگاهی اجتماعی و فرهنگی قرار داشتند که حرفهای این حضرات در میان مردم خریدار هم پیدا کرده بود . از طرف دیگر فرمایش شما در خصوص گرایشات جنسی نیز صحیح هست اما فراموش نکنیم که گرایشات جنسی هم مانند موارد دیگر میتونه تحت تاثیر روشن فکری و یا تعصب قرار بگیره ! با سپاس ?

با فرمایشات شما موافقم و شریعتی و آل احمد رو من هم بعنوان روشنفکر قبول ندارم بلکه منظور عرایضم این بود که در اون زمان، جامعه به عنوان روشنفکر این اشخاص رو باور کرده بود و این آقایون هم افکار پوسیده متروک رو با بَزَک دوزَک کردن به خورد ملت ساده‌لوح می‌دادند. از معیارهای روشنفکری در اون زمان اصلاح ریش و سبیل با تیغ، کت و شلوار و کشیدن سیگار بود که شریعتی هر سه مورد رو انجام می‌داد تا روشنفکر جلوه کند. من هم از شما مهندس جان ممنونم

2 ❤️

2019-01-23 03:17:16 +0330 +0330

ببينيد، همونطور که قبلا هم گفتم،دين فقط ابزاري براي انسان هاي سست اراده محسوب ميشه تا با قبول کردن يه سري هنجار ها در قالب دين و تقليد از اون، گذران زندگي کنن.
همونطور که خود اسلام ميگه، تعدد و تنوع اديان به دليل رشد تدريجي انديشه و تفکر انسان عه.
انسان امروز، با تکيه بر پشتکار و خرد جمعي، توانسته گام هاي بزرگي در راه پيشرفت علم و شکوفايي انديشه خود بردارد و بتواند راه و مسير زندگي خود را خودش انتخاب کند.
اديان براي انسان ها به مثابه نقشه راهنما بودند در حالي که بشر مدرن به جي پي اس متصل است…!
التماس_تفکر…

1 ❤️

2019-01-23 13:28:17 +0330 +0330

bashr

0 ❤️

2019-01-23 15:51:42 +0330 +0330
نقل از: mohandes_sexy
نقل از: mohandes_sexy جهل امروزه ۲ لبه برنده دا ره یکیش تعصب و حماقت کورکورانه هست که شما هم در این تاپیک به درستی و زیبایی اونو به تصویر کشیدین و اما لبه دوم اون روشنفکری کورکورانه هست که متاسفانه کمتر به اون توجه میشه و دلیلشم بلایی هست که تعصب و مذهب و فرصت طلبی مذهبی سر ما ملت اورده . نمونه اش همین الان چند تا کپشن دیدم اینجا که واقعا جای تاسف و خجالت داره داره . مثلا طرف تاپیک زده بعنوان کپشن بیغیرتی ! کل فلسفشم اینه که چطور ۴ تا کیر کلفت زن و مادر و خواهرشو بگایند !!!!! و دهها نمونه دیگه ازین نوع تفکرات که متاسفانه اینا هم زاییده و عوارض تفکرات بدبختی و جهان سومی ما هست ! موفق باشید

بله فرمایش شما درسته و روشنفکری اگر در جهت یکسری اهداف خاص به کار گرفته شود به همان اندازه جهل و تعصب می‌تواند زیانبار واقع شود؛ مصداق بارز این حالت رو من علی شریعتی میدونم که در قالب روشنفکری، متأسفانه افکار پوسیده و متحجرانه‌ای رو به خورد ملت داد و به نفع روحانیون و آخوندها عملکردش بود. در خصوص مثال شما در این سایت هم، من اینطور فکر میکنم که اینها بیشتر گرایشات جنسی هستند تا روشنفکری، منظورم اینه که کسی که این موارد رو دنبال میکنه و به اونها علاقه‌منده بخاطر اثبات روشنفکر بودنش نیست بلکه نوعی میل و گرایش جنسی و لذت سکسی باعث و دلیل این تصمیم اون شخصه، ممنون از حضورتون ?

ممنون از محبتتان ! من با شما در مورد شریعتی و متعفن بودن تفکراتش بسیار موافقم ! اما امثال شریعتی و جلال ال احمد و .... رو من به شخصه نمیتونم بعنوان روشنفکر تلقی کنم از نظر من اونها ماله کش های از نوع مذهبی بودند که همون موقع در حال ماله کشی بر روی هزاران ایراد وارد شده بر تفکر و عقیده های رایج اسلامی اون دوره بودند . و متاسفانه اونقدر ملت ما در سطح پایینی از اگاهی اجتماعی و فرهنگی قرار داشتند که حرفهای این حضرات در میان مردم خریدار هم پیدا کرده بود . از طرف دیگر فرمایش شما در خصوص گرایشات جنسی نیز صحیح هست اما فراموش نکنیم که گرایشات جنسی هم مانند موارد دیگر میتونه تحت تاثیر روشن فکری و یا تعصب قرار بگیره ! با سپاس ?

با فرمایشات شما موافقم و شریعتی و آل احمد رو من هم بعنوان روشنفکر قبول ندارم بلکه منظور عرایضم این بود که در اون زمان، جامعه به عنوان روشنفکر این اشخاص رو باور کرده بود و این آقایون هم افکار پوسیده متروک رو با بَزَک دوزَک کردن به خورد ملت ساده‌لوح می‌دادند. از معیارهای روشنفکری در اون زمان اصلاح ریش و سبیل با تیغ، کت و شلوار و کشیدن سیگار بود که شریعتی هر سه مورد رو انجام می‌داد تا روشنفکر جلوه کند. من هم از شما مهندس جان ممنونم

و به امید روزهای روشن !

1 ❤️

2019-01-27 19:55:02 +0330 +0330
نقل از: Aaphrodite میخواستم یه تاپیک بزنم با همین عنوان :/

اگه زودتر میدونستم تغییر میدادم، فقط عنوانش مشابه بود یه محتواش هم شبیه این در نظر داشتی؟!

1 ❤️

2019-01-27 20:05:31 +0330 +0330
نقل از: Aaphrodite
نقل از: Aaphrodite میخواستم یه تاپیک بزنم با همین عنوان :/

اگه زودتر میدونستم تغییر میدادم، فقط عنوانش مشابه بود یه محتواش هم شبیه این در نظر داشتی؟!

نه فرق داشت عوضش گذاشتم هیپنوتیزم

میشد معادل هم بگذاری، مثلا کمی تأمل یا قدری تفکر…

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «