تشکر ویژه حکومت از کسانی که در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند!

1397/11/29

حکومت ج.ا موقتا برای تشکر از … هایی که هنوز به این‌‌ حکومت باور دارن ، مخصوصا اونایی که تو این سایت بودند و حال میکردن برای راهپیمایی و تبریک میگفتند یه سورپرایز موقت رو کرد :

**با سلام
بدینوسیله از مردم فهیم که در راهپیماییه 22 بهمن شرکت کردن تشکر میکنم و جوایز شما را اعلام میدارم
سیب درختی هر کیلو 9000
پیاز 4000
گوجه 7000
پرتغال 8000
آجیل هر کیلو 200000
مرغ 17000
شب عیدی خوش باشید **

قیمت وسایل نقلیه ، خانگی و … رو‌ که دیگه لازم نیست بگم.

• تشکر از یه عده مردم فهیم و باشعور … واقعا!
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-02-18 22:31:04 +0330 +0330
نقل از: سفیدبرفی74
نقل از: سایه+روشن+جنگل
نقل از: Mahdi2222222222 بنظرم این موضوع گرونی ربطی ب حکومت نداره.... چون این حکومت نتیجه انتخاب ما نبود این ریس جمهوری هست که نتیجه انتخاب ما هست.... مقصر هم خودمونیم

اگه منظورت از حکومت رهبر ایرانه و ایشون رو داری مصون میداری که باید بگم سخت در اشتباه هستی چون رهبر جامعه ما اصلا یک رهبر دینی نیس و عملا همه کاره جامعه هست، در زیر یه سری وظایفش که رسمی هست و همه میدونن رو میگم:

اصل ۱۱۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:

تعیین سیاستها کلی نظام جمهوری اسلامی ایران پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام.
    نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام.
    فرمان همه‌پرسی.
    فرماندهی کل نیروهای مسلح.
    اعلام جنگ و صلح و بسیج نیروهای مردمی.
    نصب و عزل و قبول استعفای:
        فقهای شورای نگهبان.
        رئیس قوه قضاییه.
        رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران.
        رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران.
        فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.
        فرماندهان عالی نیروهای نظامی و انتظامی
    حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه.
    حل معضلات نظام که از طرق عادی قابل حل نیست، از طریق مجمع تشخیص مصلحت نظام.
    امضاء حکم ریاست‌جمهوری پس از انتخاب مردم. صلاحیت داوطلبان ریاست‌جمهوری از جهت دارا بودن شرایطی که در این قانون می‌آید، باید قبل از انتخابات به تأیید شورای نگهبان و در دورهٔ اول به تأیید رهبری برسد.
    عزل رئیس‌جمهور با در نظر گرفتن مصالح کشور پس از حکم دیوان عالی کشور به تخلف وی از وظایف قانونی، یا رأی مجلس شورای اسلامی به عدم کفایت وی بر اساس اصل هشتاد و نهم.
    عفو یا تخفیف مجازات محکومیت در حدود موازین اسلامی پس از پیشنهاد رئیس قوه قضاییه.

البته گفتم وظایف رسمیش. کیه که ندونه حتی وزیرها و بقیه سیاسیون مهم جامعه که توی این لیست اسمشون از قلم افتاده، هم بدون اجازه رهبر آب نمیخورن…

خیلی دلم میخواد بدونم منظورت از حکومت چیه؟؟

اینا جدیدن؟اخه قبلا اینقدر وظیفه نداشت

اره وظایفش بیشتر شده، بعد اونوقت یه زمانی توی مجلس دنبال این بودن قانون بزارن با دوشغله ها برخورد کنن ? ?

1 ❤️

2019-02-18 22:38:08 +0330 +0330
نقل از: سفیدبرفی74
نقل از: Mahdi2222222222 بنظرم این موضوع گرونی ربطی ب حکومت نداره.... چون این حکومت نتیجه انتخاب ما نبود این ریس جمهوری هست که نتیجه انتخاب ما هست.... مقصر هم خودمونیم

اگه منظورت از حکومت رهبر ایرانه و ایشون رو داری مصون میداری که باید بگم سخت در اشتباه هستی چون رهبر جامعه ما اصلا یک رهبر دینی نیس و عملا همه کاره جامعه هست، در زیر یه سری وظایفش که رسمی هست و همه میدونن رو میگم:

اصل ۱۱۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:

تعیین سیاستها کلی نظام جمهوری اسلامی ایران پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام.
    نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام.
    فرمان همه‌پرسی.
    فرماندهی کل نیروهای مسلح.
    اعلام جنگ و صلح و بسیج نیروهای مردمی.
    نصب و عزل و قبول استعفای:
        فقهای شورای نگهبان.
        رئیس قوه قضاییه.
        رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران.
        رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران.
        فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.
        فرماندهان عالی نیروهای نظامی و انتظامی
    حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه.
    حل معضلات نظام که از طرق عادی قابل حل نیست، از طریق مجمع تشخیص مصلحت نظام.
    امضاء حکم ریاست‌جمهوری پس از انتخاب مردم. صلاحیت داوطلبان ریاست‌جمهوری از جهت دارا بودن شرایطی که در این قانون می‌آید، باید قبل از انتخابات به تأیید شورای نگهبان و در دورهٔ اول به تأیید رهبری برسد.
    عزل رئیس‌جمهور با در نظر گرفتن مصالح کشور پس از حکم دیوان عالی کشور به تخلف وی از وظایف قانونی، یا رأی مجلس شورای اسلامی به عدم کفایت وی بر اساس اصل هشتاد و نهم.
    عفو یا تخفیف مجازات محکومیت در حدود موازین اسلامی پس از پیشنهاد رئیس قوه قضاییه.

البته گفتم وظایف رسمیش. کیه که ندونه حتی وزیرها و بقیه سیاسیون مهم جامعه که توی این لیست اسمشون از قلم افتاده، هم بدون اجازه رهبر آب نمیخورن…

خیلی دلم میخواد بدونم منظورت از حکومت چیه؟؟

اینا جدیدن؟اخه قبلا اینقدر وظیفه نداشت

اره وظایفش بیشتر شده، بعد اونوقت یه زمانی توی مجلس دنبال این بودن قانون بزارن با دوشغله ها برخورد کنن ? ?

گناهم داره طفلک ،داره یک تنه بارسنگین نظامو بدوش میکشه

1 ❤️

2019-02-19 04:48:20 +0330 +0330
نقل از: mofo56
نقل از: فکرتوکوص-کیرتوکار
نقل از: mofo56 پراید 45 تومن رو خدابیامرزه،47 تومن شد این قوطی روغن نباتی متحرک

اون حتما نسخه فووول آپشششن هستش. ? ?

آقا من سال 83 یه پراید دس دوم مدل 81 خریده بودم 6 تومن از یه خانوم نازی?
رفتیم کلاجشو عوض کردیم شد مثه نو.صفرش یادمه حدود هفت و دویست-سیصد بود اونموقع.تازه اونا 60-70 درصد قطعاتش کره ای بود

الان زِه بغل در پراید جزو اپشنهاش حساب میشه.۱۳۱،۱۳۲،۱۱۱،صبا،۱۶۱،ex,sx,sl,el

تمام اینا کلا تفاوتش تو یه abs یا airbag که هیچ کدومش کار نمیکنه.

پراید وانت یا همون ۱۵۱ که بهش میگن پراید دمپایی نیکتا.

0 ❤️

2019-02-19 05:07:36 +0330 +0330

یخچال ساید ۴۶ میلیون تومن یادت رفت

0 ❤️

2019-02-20 20:24:39 +0330 +0330
نقل از: deba69 عیب نداره عوضش امنیت داریم ?

خیلی زیاد هم داریم :)
از امنیت ذهنی و روانی گرفته …
تا جانی و مالی …
بازم خدا رو شکر زنده ایم و بجای اینکه با چاقوی واقعی سرمون رو ببرن ، روانمون رو سر بریدن :)

1 ❤️

2019-02-20 20:29:43 +0330 +0330

آخوندا بهترین و ساده ترین وسیله ها رو واسه رسیدن به معراج مهیا میکنن.
از قاطر عصر حجر تا پراید …
منتها این وسط یه پولی هم باید گیرشون بیاد دیگه …
آدم باید خاکی باشه :دی : ))

0 ❤️

2019-02-20 20:33:32 +0330 +0330

از همه چی خستم واقعا
نمیدونم به فکر مشکلات مالی خانواده و از بین رفتن پدر مادرم طی این اعصاب خرد کنیا باشم که کلی مرض گرفتن
یا به فکر نیاز جنسی یا رابطه عاطفی حتی
یا اینکه ببینم رفیقام عشق و حال میکنن چون پول دارن ولی من نه یا حتی چیزای نسبتا ارزون
دیگه خیلی چیزا برام مهم نیس تو این سن پژمرده شدم و چیزی نیس که خوشحالی واقعی بهم بده
این بحث هم تهش هیچی نیس جز اعصاب خرد کنی فقط قیمتا رو میفهمی نه کسی از مسئولین به تخمشه
کل تاپیکا همینه تهش یا پورناش جق میزنی نصف غذایی که خوردیو میریزی تو چاه و تمام

0 ❤️

2019-02-20 20:34:05 +0330 +0330
نقل از: athena69 کیر تو این مملکت و ملت

با آلت ، مشکلمون حل نمیشه وگرنه آخوندا این همه در موردش نمی نوشتن ?

0 ❤️

2019-02-20 20:37:11 +0330 +0330
نقل از: diferents

یکار میکنن خوده دختره به خاطره یک پرس غذا یا پول بره کس بده امنیت واسه پولداراست

امنیت پشتیبان دروغین آخونداست و البته برای پر کردن جیبشون ، که صد البته خوب جواب داده ، این ملت رو همیشه با احساساتشون میشه شکست داد :)

0 ❤️

2019-02-20 20:39:35 +0330 +0330
نقل از: Ryder همین که حرضت عمام خامنه ای سلامت باشند برای ما کافیه ! اینشالا عمام زمان ظهور کنه همه چی درست میشه ! فقط یک میلیون سال دیگه باید صبر کنیم تا خداوند راست نماید و دستور بدهد عمام پدیدار شود ...!

مسلمون واقعی کسیه که ارزونی و گرونی براش فرقی نداشته باشه و به امید لذتای موهوم شهوانی تمام زندگیش بدبختی بکشه و کفر نگه که اگر کفر بگه خداوند مهربان و تعال سیخ داغ تو کونش فرو میکنه …!

به دین من گروو استریت ایمان بیاورید که خدایش «بیگ اسموک» است ! ?

(بجای ساندیس آبجو میدیم!)

منجی دو عالم کی بودی تو ?
مسلمان واقعی کسی است که مسلمان نباشد (مردم ایران در حال اشاره به وضعیت زندگی و اخلاق خارجی ها) :)

1 ❤️

2019-02-20 20:43:34 +0330 +0330
نقل از: کیون.نگو.بلا.بگوز ک*س ننه ی جن*دشون ، زن جن*ده‌های ک*س ک*ش چون دارن منو هر روز از کون مجانی میگان ، کی*ریا (dash) (dash)

از خوبی های حکومت دینی همین شرعی بودنشه.

میگن حکومت درست و بر حقیم و مردمو خوب میکنن ؛ البته چون بر حق هستن ، حق دارن و کاملا شرعیه :)

1 ❤️

2019-02-20 20:45:45 +0330 +0330
نقل از: Djmahmoud455 یخچال ساید ۴۶ میلیون تومن یادت رفت

دیگه کم کاری های منو نادیده بگیرید ، چون حکومت ترتیب همه رو داده قبلا :)

با اون راهپیمایی هم نشون دادن راضی ان مردم :)

0 ❤️

2019-02-20 20:50:20 +0330 +0330
نقل از: Boy_80 از همه چی خستم واقعا نمیدونم به فکر مشکلات مالی خانواده و از بین رفتن پدر مادرم طی این اعصاب خرد کنیا باشم که کلی مرض گرفتن یا به فکر نیاز جنسی یا رابطه عاطفی حتی یا اینکه ببینم رفیقام عشق و حال میکنن چون پول دارن ولی من نه یا حتی چیزای نسبتا ارزون دیگه خیلی چیزا برام مهم نیس تو این سن پژمرده شدم و چیزی نیس که خوشحالی واقعی بهم بده این بحث هم تهش هیچی نیس جز اعصاب خرد کنی فقط قیمتا رو میفهمی نه کسی از مسئولین به تخمشه کل تاپیکا همینه تهش یا پورناش جق میزنی نصف غذایی که خوردیو میریزی تو چاه و تمام

یه فایده همین تاپیک ها همینه که حداقل حرفاتو میزنی …

حالا اگر خیلی ها نمیخوان این حکومت بره ، و بهش امید دارن ، دیگه تقصیر خودمونه ، خیلی ها باید خیلی از مسائل رو بدونن که کسی بهشون نمیگه …

1 ❤️

2019-02-20 21:19:42 +0330 +0330

جنده کونی خوب -250
اینو یادت رفت

0 ❤️

2019-02-20 21:22:49 +0330 +0330
نقل از: DarkWeb

تنها کاری که از دستمون میاد همین فحشه که تازه از 80 میلیون نفر نصفشون حتی جرات فحش دادن هم ندارن

0 ❤️

2019-02-20 21:49:46 +0330 +0330

بالاخره یکی پیداشدویک حرف حسابی زد
چون درزمان احمدی نژادهم گرونی شدامابامدیریت کنترلش کردپرایداز10میلیون رفت تا20میلیون اماظرف کمتراز3ماه آوردش تا11میلیون
واگرکسی میخوادکه حسن کلیدسازروبشناسه ازتوی اینترنت کتاب تماس رودانلودکنه ومطالعه کنه همش هم باسندومدرک هست

0 ❤️

2019-02-20 21:56:02 +0330 +0330
نقل از: فکرتوکوص-کیرتوکار

اون حتما نسخه فووول آپشششن هستش. ? ?

با اجازتون امروز پراید شد 50 تومن! ی سانروف هم به عنوان اشانتیون میدن بعدا اگه خواستی نصب کنی روش!نگران نباش سقف هم خودشون برات سوراخ کردن!

فقط هر کاری کردیم کاور های دور در ها رو ندادن شرمنده!

4 ❤️

2019-02-20 22:09:42 +0330 +0330
نقل از: علوس

چون درزمان احمدی نژادهم گرونی شدامابامدیریت کنترلش کردپرایداز10میلیون رفت تا20میلیون اماظرف کمتراز3ماه آوردش تا11میلیون
واگرکسی میخوادکه حسن کلیدسازروبشناسه ازتوی اینترنت کتاب تماس رودانلودکنه ومطالعه کنه همش هم باسندومدرک هست

یه لحظه فک کردم سر کلاس دکتر نیلی نشستم اینقد بحث اقتصادی سنگینی بود…

دوستان عزیز: الان یه جوی در جامعه دارن حاکم میکنن که همه تقصیرهارو بندازن گردن روحانی و بگن ما اگه اینیم همش مقصر روحانیه و اصل نظام مشکل نداره. این وسط یه سری افراد به ظاهر اپوزیسیون همچون احمدی نژاد و خزعلی و … که دقیقا دست پرورده خودشون هستن رو دوباره رو کنن و این سیستم فاسد رو ادامه بدن. اینکه احمدی نژاد چه خیانتی به ایران کرده که دربارش حرف زدن بی ارزشه، همینکه نصف کابینشو همین حکومت جمهوری اسلامی بازداشت کرد به جرم اختلاس های کلان، خودت تا تهش برو. اما گول امثال خزعلی که در بین مردم جامعه هنوز ناشناخته هستن و جدیدا دارن به سرعت توی شبکه های اخوندی مثل بی بی سی نقش اپوزیسیون رو بازی میکنن نخورین. اینا سر و ته یه کرباسن.

1 ❤️

2019-02-20 22:36:18 +0330 +0330

فقط دلم به حال اون رفیقمون سوخت که نوشته ریاست جمهوری انتخاب ماست

2 ❤️

2019-02-21 10:35:16 +0330 +0330
نقل از: Boy_80 از همه چی خستم واقعا نمیدونم به فکر مشکلات مالی خانواده و از بین رفتن پدر مادرم طی این اعصاب خرد کنیا باشم که کلی مرض گرفتن یا به فکر نیاز جنسی یا رابطه عاطفی حتی یا اینکه ببینم رفیقام عشق و حال میکنن چون پول دارن ولی من نه یا حتی چیزای نسبتا ارزون دیگه خیلی چیزا برام مهم نیس تو این سن پژمرده شدم و چیزی نیس که خوشحالی واقعی بهم بده این بحث هم تهش هیچی نیس جز اعصاب خرد کنی فقط قیمتا رو میفهمی نه کسی از مسئولین به تخمشه کل تاپیکا همینه تهش یا پورناش جق میزنی نصف غذایی که خوردیو میریزی تو چاه و تمام

حالا اگر خیلی ها نمیخوان این حکومت بره ، و بهش امید دارن ، دیگه تقصیر خودمونه ، خیلی ها باید خیلی از مسائل رو بدونن که کسی بهشون نمیگه …

منم اصلا این حکومتو قبول ندارم و راضی به موندنش نیستم ولی چه فایده داره وقتی خودتو خالی میکنی؟ همش تلقینه و بعد دوباره که بری مغازه حالت گرفته میشه

0 ❤️

2019-02-22 21:08:13 +0330 +0330
نقل از: zafar97 جنده کونی خوب -250 اینو یادت رفت

اگر قیمت این باشه. که اونا خیلی منصف تر بودن نسبت به بقیه مردم!

0 ❤️

2019-02-22 21:09:55 +0330 +0330
نقل از: athena69

تنها کاری که از دستمون میاد همین فحشه که تازه از 80 میلیون نفر نصفشون حتی جرات فحش دادن هم ندارن

اشتباه میکنی …
خیلی از کارها رو با همین موبایل ها میشه انجام داد…
منتها کسی حال نداره و حرکتی نمیکنه…
همه میگن بیخیال…
یا بقول شما جرات ندارن.

0 ❤️

2019-02-22 21:14:38 +0330 +0330
نقل از: علوس

قبلا جواب این آقا رو دادم…
یه سوال : اگر خامنه ای قدرت داره و این همه فساد رو میبینه و میدونه …
چرا کاری نمیکنه؟
میترسه؟
مگه خودشو عادل نمیدونه؟
تو این چهل سال جز تفرقه افکنی و جنگ طلبی و افزایش فقر و فساد و خودکشی و دزدی و اختلاس …
چکار کرده…
هر کاری کردن ، همت مردم بوده…
نه جمهوری اسلامی ، که همه رو به نام خودش زده.
مشکل انتخاب حسن نیست.
مشکل انتخابیه که یه عده تو سال ۵۷ کردن.

0 ❤️

2019-02-22 21:16:27 +0330 +0330
نقل از: Boy_80

منم اصلا این حکومتو قبول ندارم و راضی به موندنش نیستم ولی چه فایده داره وقتی خودتو خالی میکنی؟ همش تلقینه و بعد دوباره که بری مغازه حالت گرفته میشه

حرفا که زده بشه ، جرات ها بیشتر میشه…
شاید منجر به حرکت هم بشه…

0 ❤️

2019-02-24 09:41:47 +0330 +0330

بدبختی جامعه الان ما اینه که زوم کردن روی امنیت، و فک میکنن فقط اینا میتونستن امنیت جامعه رو تا یه حد استاندارد توی منطقه برسونن. بابا شما که با تلاش و پیشرفت خودتون به این جایگاه نرسیدین. هرکی جای شما می بود که این امنیت رو حتی بهتر ایجاد میکرد. میگی نه؟؟؟ متن زیر رو از یکی از بهترین کتابای ممکن درباره تاریخ معاصر ما بخونین. ببینین در زمان محمد رضا وضعیت نظامی و امنیتی ما چطور بوده توی منطقه و جهان:

پس اینقد نیان این امنیت رو بزرگ کنن و از دستاوردای خودشون بدونن. کشوری که این همه پول و نیروی انسانی داشته باشه پولشو خرج خرید تجهیزات نظامی کنه. معلومه میتونه وضعیت امنیتشو خوب کنه…پس اینقد زوم کردن روی این موضوع و بزرگ جلوه دادنش از سوی سران حکومت خیلی مضحکه.

ببخشید من تازه الان این پست رو دیدم .بله قبول دارم ولی همونطور که خودتون هم گفتید حرف من کنایه و شوخی بود .ولی بازم مرسی از توضیحات کاملتون ?

1 ❤️

2019-02-24 09:44:04 +0330 +0330

تا جانی و مالی …
بازم خدا رو شکر زنده ایم و بجای اینکه با چاقوی واقعی سرمون رو ببرن ، روانمون رو سر بریدن :)

عوضش اینجوری در تحمل سختیها آبدیده میشیم و صبوری یاد میگیریم ?

1 ❤️

2019-02-24 09:56:53 +0330 +0330
نقل از: deba69

بدبختی جامعه الان ما اینه که زوم کردن روی امنیت، و فک میکنن فقط اینا میتونستن امنیت جامعه رو تا یه حد استاندارد توی منطقه برسونن. بابا شما که با تلاش و پیشرفت خودتون به این جایگاه نرسیدین. هرکی جای شما می بود که این امنیت رو حتی بهتر ایجاد میکرد. میگی نه؟؟؟ متن زیر رو از یکی از بهترین کتابای ممکن درباره تاریخ معاصر ما بخونین. ببینین در زمان محمد رضا وضعیت نظامی و امنیتی ما چطور بوده توی منطقه و جهان:

پس اینقد نیان این امنیت رو بزرگ کنن و از دستاوردای خودشون بدونن. کشوری که این همه پول و نیروی انسانی داشته باشه پولشو خرج خرید تجهیزات نظامی کنه. معلومه میتونه وضعیت امنیتشو خوب کنه…پس اینقد زوم کردن روی این موضوع و بزرگ جلوه دادنش از سوی سران حکومت خیلی مضحکه.

ببخشید من تازه الان این پست رو دیدم .بله قبول دارم ولی همونطور که خودتون هم گفتید حرف من کنایه و شوخی بود .ولی بازم مرسی از توضیحات کاملتون ?

مهم این نیس چه وقتی خوندین. مهم اینه که خوندین. فک کنم شما تنها کسی بودین که خوندین ? ?

0 ❤️

2019-02-24 10:37:38 +0330 +0330

من خونده بودمش ولی چون کامنت های دیگه هم داشتم جواب میدادم و یهو کار پیش اومد
کلا از دستم در رفت…

عالیه…
البته تاریخ ممنوعه است.
اگر اسم یا فایل پی دی افش رو داری یه تاپیک براش بزن حتما…
خیلی ها باید بخونن این مطالب رو…

خیلی از امکانات جنگی رو از زمان شاه دارن…
اگر اونا نبودن در جنگ با عراق
در کمترین زمان ممکن نابود میشدن
البته بعد از انقلاب خیلی از نظامی ها رو قتل عام کردن…
و توی جنگ بلد نبودن از ابزار درست استفاده کنند.

خلاصه که زیاد روی امنیت دروغین مانور میدن…

1 ❤️

2019-02-24 10:38:51 +0330 +0330

تا جانی و مالی …

ایشالا برا عذاب قبر و جهنم بکار ملت میاد حتما ?

0 ❤️

2019-02-24 10:42:27 +0330 +0330

مهم این نیس چه وقتی خوندین. مهم اینه که خوندین. فک کنم شما تنها کسی بودین که خوندین ? ?

خواهش میکنم و باز هم ممنون بابت توضیحات خوبتون :)

1 ❤️

2019-02-24 10:42:53 +0330 +0330

تا جانی و مالی …

ایشالا برا عذاب قبر و جهنم بکار ملت میاد حتما ?

نه دیگه اینهمه این دنیا عذاب کشیدیم حقمون نیست بریم جهنم ?

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «