تناسخ

1401/04/29

آیا تناسخ یا تولد مجدد واقعیت دارد؟ ماجرای عجیب زن دانمارکی و بخاطر آوردن جزئیات دقیق از زندگی گذشته اش… جتی : من 200 سال پیش در آن روستا زندگی کرده ام… اعزام یک تیم مستندساز بهمراه او برای یافتن حقیقت…
يكي از تاپيك هاي بسيار جنجالي و مورد بحث در حوزه مسائل پارانورمال موضوع تولد مجدد يا اصطلاحا تناسخ مي باشد. سوال ساده است. آيا ما مجددا بعد از مرگ متولد خواهيم شد. برخي معتقدند چنين سناريويي واقعيت دارد. البته كه شواهد و دلايل مستند براي اين ادعايشان ندارند و شواهد و مداركشان مبتني بر اتقاقات و گزارشات افراد در اين زمينه و يكسري فرضيات است. طرفداران اين نظريه البته با هم ديگر در نوع تناسخ هم نظر نيستند برخي معتقدند انسان ممكن است به شكل يك حيوان و برخي مي گويند به شكل يك انسان مجددا متولد مي شود. بعنوان مثال برخي از فرقه ها در هندوستان معتقد به تناسخ به شكل حيوان هستند. اما گذشته از نظريات مختلف در اين رابطه كه هيچ پايه و مبناي علمي ندارند و آنچه كه علم مي گويد اينست كه تا بحال دليل و مدركي بر اينكه بعد از مرگ چه اتفاقي براي انسان مي افتد وجود ندارد و بنابراين ما نمي دانيم، اما گزارشات مختلفي از تناسخ به ثبت رسيده است كه در اينجا به يك مورد اشاره مي كنيم. در سال 2003 زني بنام جتي از دانمارك براي ديدن روستايي به نام آتول به اسپانيا رفت زيرا ادعا مي كرد كه در زندگي قبلي اش در سال 1850 در انجا زندگي مي كرده است. او به انجا مسافرت كرد تا از اين امر مطمئن شود. اما چرا او چنين اداعايي داشت؟ در واقع از سن 7 سالگي به گفته او خاطراتي براي او در ذهنش از زنديگ قبلي اش پديدار گرديد. خاطراتي كه به او مي گفت او در روستايي بنام آتول در ناحيه لاريوجا در اسپانيا با نام خانوادگي بيمونته زندگي مي كرده است. سرانجام او تصميم گرفت تا به انجا برود همراه او يك تيم از تلويزيون دانمارك براي ساختن مستندي از زندگي او همراه شدند. آنها كه به او مشكوك بودند او را بارها امتحان نمودند. او از كليساي روستا گفت و آنرا بر روي كاغذي كشيد و وقتي انها به كليسا رسيدند شباهت بسياري در بين نقاشي و كليسا وجود داشت وقتي وارد كليسا شدند جتي از تغييرات زيادي كه در آنجا داده شده بود خبر داد. نكته ديگر اينكه او نام شهردار آنجا را در زندگي قبلي اش گفت فردي بنام جراردو گونزالس ،وقتي آنها به شهرداري رفتند و دفتر شهرداري را چك كردند متوجه شدند كه او راست مي گويد و شهرداري با همان نام در آن زمان بوده است. براي بررسي نام خانوادگي جتي بنام بيمونته ليست ثبت نام غسل تعميدها را در دفتر كليسا چك كردند و با وجوديكه مردم محل با چنان اسمي نا آشنا بودند اما در كمال تعجب اسمي با نام نيكارونا بيمونته متولد 1825 و 5 سال بعد اسم ديگري با نام ماريا بيمونته در دفتر ثبت شده بود. با توجه به اين شواهد جتي اطمينان يافت كه خاطرات او از زندگي قبلي اش مي بايست واقعي باشد.

11 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2022-07-20 16:54:22 +0430 +0430

↩ baharak8
درووود برشما و تشکر میکنم بابت حضورتون…
دقیقا ما همیشه حس میکنیم بعضی اوقات در لحظه ای که هستیم چقدر آشناست انگار قبلا این مسیر رو طی کردیم و اون لحظه رو زندگی…
اینجا بحث اطمیان نیست باید تجربه کرد تا درک کرد این وقایع رو تو زندگی امیدوارم درک کنید هرچی که دلتون رو روشن میکنه و همیشه خوب باشین با لحظاتتون…
عشق ، ریسک کردن در پس خوردن است
زندگی کردن ، ریسک کردن در مردن است
امیدوارم بودن ، ریسک کردن در ناامید شدن است
امتحان کردن برای انجام کاری ، ریسک کردن در شکست خوردن است
ریسک کردن یک نیاز است
و تنها کسی که جرات ریسک کردن دارد یک انسان آزاد است

آلدا_مرینی

2 ❤️

2022-07-20 21:15:25 +0430 +0430

من چند بار تو خواب زندگی های قبلیمو دیدم
حالش نیس اینجا توضیح بدم ولی بنظر من کاملا حقیقت داره

2 ❤️

2022-07-20 23:12:00 +0430 +0430

من هرچی زور میزنم تا زندگیهای قبلیمو یادم بیاد فقط آخوند میبینم!😥

4 ❤️

2022-07-21 08:27:34 +0430 +0430

↩ Hotzir
درووود دوست عزیز
تشکر بابت همراهیت
بله دیدن رویا مصداقی هست بر تناسخ و میشه گفت روح همیشه به جاهای که عاشقش بود برمیگرده و اون لحظه حتما یه لحظه خوب نمیتونه باشه ممکنه یه اتفاق بد یا هرچیز دیگری باشه…
من هم مثل شما موافقم و چیزهایی دیدم که باور دارم به این قضیه…

0 ❤️

2022-07-21 08:29:08 +0430 +0430

↩ Szahed
درووود سعید عزیز
آقا مارو دنبال کن دیگه برادر ما که جز خوبان دنبال کننده شماییم 🙏
الان که دیگه داری بابا میشی راستشو بگو اعظمو وقتی خواب دیدی چه حسی داشتی؟!!

0 ❤️

2022-07-21 08:30:20 +0430 +0430

↩ مرجع تقلید
درووود رفیق عزیز
تشکر بابت همراهیت
شما باید ملای درونتو بکشی تا از این آخوند تناسخیت دربیای 😁 😎

2 ❤️

2022-07-21 08:32:18 +0430 +0430

↩ تشنه عشق
درووود رفیق قدیمی
مرسی از حضورت
مراقب باش آخوندا دنبالت میان برای انتقام غیبت نکن اینقده…
تا هست جهان، هست بهاریّ و خزانی
دل بسته‌ی این وضعِ مکرّر نتوان داشت
نظیری‌_نیشابوری

2 ❤️

2022-07-22 19:56:15 +0430 +0430

برای تناسخ باید به روح معتقد باشیم که متاسفانه من اعتقاد ندارم . بنابراین نمیتونم اظهار نظر کنم .

1 ❤️

2022-07-23 08:03:39 +0430 +0430

↩ سالومه۲۸
در این خصوص دوست دارم با شما بیشتر گفتگو کنم خواهر خوبم
خواهش دارم برای من مستنداتی که دارید رو مطرح کنین که چرا به روح اعتقاد ندارید؟
تا بنده هم بتونم اون چیزهایی که در تفکر خودم هست عنوان کنم در این خصوص…

1 ❤️

2022-07-28 14:02:35 +0430 +0430

↩ vahidjudo
شما چرا به روح اعتقاد دارید؟

1 ❤️

2022-07-28 14:04:16 +0430 +0430

↩ vahidjudo
برای اثبات وجود چیزی نیاز به دلیل و مدرک داریم نه برای عدم وجودش

1 ❤️

2022-07-28 14:05:45 +0430 +0430

↩ سالومه۲۸
اون چیزهایی که تجربه کردم منو به این امر واقف کرده تعصبی ندارم که وجود داره یا نه…
شما سوال منو با سوال جواب ندید خواهش میکنم دلایل و مستنداتی که دارید رو رو کنید علاقه مندم ببینم دلایلتون بر وجود نداشتن روح رو بدونم و خیلی کنجکاوم…

1 ❤️

2022-07-28 14:09:13 +0430 +0430

↩ سالومه۲۸
برای نفی هر چیزی برهان و دلیل و علت وجود دارد…
بهتره با زبان ساده صحبت کنیم چه چیز باعث شده با قاطعیت بگین روح در انسان وجود ندارد…
اینو برام تشریح کنین خیلی دوست دارم روشن بشم 🙏

1 ❤️

2022-07-29 02:05:58 +0430 +0430

↩ vahidjudo
بار اثبات برعهده مدعی است نه کسی که رد میکنه!
کسی که جنّ و روح و فرشته و خدا را ادعا میکنه باید اثبات کنه نه کسی که قبول نمیکنه!!
قوری پرنده راسل را سرچ فرمائید…

1 ❤️

2022-07-29 02:08:01 +0430 +0430

↩ vahidjudo
درباره برهان های وجود روح و رد اونها به ویدیوهای شلی کیگن در یوتیوب نگاه کنید توضیح دادند

1 ❤️

2022-07-29 02:26:02 +0430 +0430

یسریا قبول دارن
یسریا ندارن

ولی نمیشه ک تو دنیا بااین همه بزرگیش
یه پلاک گذر موقت بهمون بدن و یه عمری رو طی کنیم و دیگر هیچ

2 ❤️

2022-07-29 08:58:10 +0430 +0430

خان داداش عزیز میدونید که من آتئیست هستم من چیزی رو قبول دارم که به صورت علمی وجودش ثابت شده باشه. شاید وجود روح در سالیان آینده به صورت علمی ثابت بشه و اون موقع قبولش کنم ول تا اون موقع ، من به شما راهکار میدم برای تحقیق وجود و یا عدم وجود روح 🥰🌺🙏

پاسخ تک تک این سوالات را تحقیق کنید البته نه تنها شما بلکه تمام کسانی که هنوز هم به روح باور دارند یا در مورد وجود روح میخواهند تحقیق کنندد لازمه که به سوالات زیر جواب منطقی و ملموس دهند:
۱- روح را تعریف کنید
۲- روح از چی ساخته شده است
۳- روح برای انجام وظائفش از چه انرژی ای استفاده می کند
۴- ساختار متابولیسمی ان چگونه است و در کجا قرار دارد
۵- فضولات روح که محصول متابولیسم ان هستند کجا ریخته می شوند
۶- روح‌ در کجای بدن قرار می گیرد
۷- روح چگونه با بدن رابطه برقرار می کند
۸- سازنده ی روح کیست
۹- کارگاه و کارگران سازنده ی روح کجا هستند
۱۰- روح با چه وسیله ی نقاله ای از محل کارگاه به کره ی زمین منتقل می شود
۱۲- روح چه وقت و چگونه وارد بدن می شود
۱۳- ایا همه ی ارواح مثل محصول یک کارخانه عین هم هستند یا هر کدام ماهیت و ویژگی های خاص خودشان را دارند
۱۴- کی انتخاب می کند کدام روح به کدام جسم برود
۱۵- وظیفه ی این روح را کی تعیین می کند، خالق یا مخلوق
۱۶-وظیفه ی این روح چیست
۱۷-مسئولیت رفتار این روح با کیست خالق ان یا ان که بدون انتخاب وارد جسمش شده است
۱۸- این روح بعد از مرگ جسم چگونه تا ابد در برزخ معلق می ماند و برای این ادامه انرژیش را ازکجا می اورد و مقصود از این بقا چیست
۱۹- در روز قیامت این مخلوق به نام انسان و روح او مسئولند یا خالق هر دو که در صدد محاکمه ی دست سازان معیوبش در می اید
و اخرین سوال: ۲۰- حالا که زیربنای همه ی افعال و کردار و تفکرات و ابداعات و تخیلات و رویاهای خواب و بیداری و جایگاه همه و زیربنای الکتروشیمیائی انها بدون هیچ شکی روشن شده چه وظیفه ای برای روح باقی مانده که انجام دهد
هر کسی از ظن خود برداشتی بدون‌امکان اثبات ارائه داده است.
باید یک گام جلو رفت و قبول کرد چنین چیزی نمی تواند وجود داشته باشد خوداگاهی در اینسولای مغز و بر اساس ساختار چهار طبقه ای هسته ی جانب بازوئی، شیار داخل اهیانه ای، لوب اهیانه ای و اینسولا بر اساس اطلاعات داخلی و خارجی ساخته شده و در سطح داخلی قشر جلوپیشانی به اگاهی می رسد.

وقتی یهودیان با هوش مدینه از محمد پرسیدند روح چیست جوابی نداشت و بازرنگی خاص خودش رفت و مشاوره کرد و‌بعد از سه روز برگشت و گفت خدا گفته روح کار من است و‌علم شناسائی ان را به شما نداده ایم. وقتی رهبر روحانی یک دینی که علم غیب داشته خدا این دانش الکی را از او‌دریغ کرده پس هم‌محمد دروغ می گفته و هم‌همه ی کسانی که بطریقی در باره ی ان حرف می زنند و جرات ندارند بگویند چنین مزخرفاتی وجود نداشته است و این روح محصول دروغ بافی های یهودیان و اعصار باستانی است که مثل خدا دست بردار از تفکر انسانها نیست!

1 ❤️

2022-07-29 08:59:30 +0430 +0430

چقدر حرف زدم 😅🥰🌺🙏

1 ❤️

2022-07-30 07:30:17 +0430 +0430

↩ سالومه۲۸
درووود خواهر نازنینم
قصدم از این تاپیک همین بود میخواستم سنگی پرتاب کنم و توجه اگر داشتی بخاطر همین ازتون خواستم که دنبالم کنین شما و هاینریش بزرگ و موفق هم شدم…
در خصوص عقاید شما از قبل اطلاع داشتم و موقع اون رسیده بود که حضورتون چالش هایی رو آغاز کنم که خودم روشن تر بشم تو مبانی اعتقادیم…
همه اطلاعات ارزشمندی که در پستهاتون گذاشتین رو مطالعه خواهم کرد و بزودی جواب پستهاتون رو خواهم داد…
بدونین با ارزشترین هشدارها و شکهای اعتقادی زندگیمو شما بهم دادین و همیشه متشکر خواهم بود ممنون که به صراط مستقیم راهنماییمون میکنین 🙏

0 ❤️

2022-07-30 07:38:15 +0430 +0430

↩ سالومه۲۸
چقدر خوب که حرف زدید من رو بدنبال یه سری سوال فرستادید تا تحقیق بیشتر کنم ممنون که اینهمه چراغ روشن کردین در مغز من خواهر…
در اینکه دروغ بافی یهودیان عصر باستان باعث تحمیق بشریت بوده است برای بهره کشی شکی بدان نیست و جالب اینجاست که خودشان به نقاط حساس و معایب کار دینهای الهی دسترسی داشتن و اومدن محمد رو به چالش دعوت کردن درخصوصش که با جوابی مواجه شدن که یه عمر خودشون برای تحمیق بشریت استفاده میکردن…
دوست دارم بدونم اون 3 روز رو محمد با کی مشورت کرده احتمال میدم سلمان فارسی بوده باشه 😁 😎 🥰🌺🙏

0 ❤️

2022-07-30 07:48:46 +0430 +0430

↩ زندگی*فانتزی1400
دروود دوست عزیز ممنون که در تاپیک بنده نظر دادین
جواب شما در همین عکس خلاصه میشه

چیزی که هنوز علم نتونسته ثابتش کنه و چراغ دانش ما بر او نتابیده یا متافیزیکه یا دین…
بنابراین بهتر است که با داشته های علمیمون زندگی کنم نه با اوهام دینیمون 🙏

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «