غیرت رضا شاه!

1398/05/27

اول کمی مقدمه: ابتدا باید بگم که من کلا با نگاه سیاه و سفید به همه چیز, بخصوص شخصیت های تاریخی, شدیدا مخالفم! هم رضا شاه و هم آتاتورک, تاثیرات بسیار عمیق و دراز مدتی بر سرنوشت ملت های خودشون داشتند و با وجود نقاط ضعف و قوت هر دوی آنها, از 3 خصوصیت بارز این دو شخصیت تاریخی نمیتوان بسادگی عبور کرد: استحکام شخصیت, قدرت اراده و میهن دوستی!

این ویدیویی است از تنها سفر خارجی رضا شاه که به ترکیه رفته بوده و آتاتورک هم استقبال باشکوهی از او میکنه:

https://www.youtube.com/watch?v=1S7gvVYF3qA

اما یک داستان تاریخی در مورد این سفر که من اولین بار اون رو از یک راهنمای تور شنیدم و بعدا هم جاهای دیگه اون رو خوندم. البته نمیشه از درستی 100 درصد اون مطمئن بود, اما با توجه به کاراکتر رضا شاه, من اون رو قریب به واقعیت میدونم:

**کاخ "دولما باغچه"**

**در زمان دیدار رضاشاه از ترکیه, آتاتورک برای اینکه نشون بده که چقدر او براش میهمان ویژه ای هست, دستور میده که رضاشاه را در کاخ “دولما باغچه” که کاخ سلطنتی مخصوص بوده و خارجیها رو به اون راه نمیدادن, اسکان بدن و همینطور دستور میده که برای تفریح او چند تا دختر رو شب هنگام نزد او بفرستند…رضاشاه به کسی که دختر ها رو آورده میگه: سلام من رو به مصطفی کمال برسون و ازش تشکر کن اما من نمیتونم این دخترها رو بپذیرم! میپرسه چرا؟ میگه اگر من اونها رو بپذیرم, وقتی او هم به ایران میاد من باید متقابلا رسم میهمان نوازی رو بجا بیارم و دخترهای ایرانی رو برای او بفرستم و غیرت من این رو قبول نمیکنه! **

1368 👀
2 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-08-18 05:20:46 +0430 +0430
نقل از: WILD.121 خب ما بر خلاف چیز هایی تو این سایت اکثرا میبینیم غیرت داریم ما منظور ایرانی هاس

…البته این یک ژست میهن پرستانه هم بوده…

2 ❤️

2019-08-18 08:18:27 +0430 +0430
نقل از: Fantasysister اما یه سوال دارم از خاندان پهلوی.شما که دم از عرضه و جنم زیادتون میزدین،شما که ژاندارم منطقه بودین،شما که ادعای مدیریت داشتین،شما که دم از مردمی بودن میزدید،شما که ایران ایران میکردید،و شما...و شما...و هزاران سوالی که نثل ما از شما داره! چرا اجازه دادین که این آخوندها حاکم بشن و ایران را در سراشیبی نابودی قرار بدن/چرا من به جای اینکه تو کشور خودم آینده ام را رقم بزنم،حالا باید توی کشور غریب،صبح تا شب جون بکنم و هر روز از ایرن خبر بد بشنوم(لطفا دوستان باز نیان بگن که: شاه به خاطر مردم رفت.شاه نخواست مردم را بکشه.شاه گفت:مردم منو نخواستن،من رفتم.یا اینگه شاه جلوی انگلیس و آمریکا وایساد،اونا هم گذاشتنش کنار آخوندا را آوردن/این حرفا به درد من نمیخوره)

دوست عزیز صحبت های شما رو درک میکنم و من هم مدت زیادی رو در شرایط مشابه شما زندگی کردم… همونطور که اول گفتم نمیشه سیاه و سفید دید مطالب رو. ضمنا بین “رضا” شاه و “محمد رضا” شاه از نظر کاراکتر فرق زیادی هست. مطالب شما بر میگرده به “محمد رضا” شاه که متاسفانه شخصیت قوی نداشته… اما اگر زندگینامه رضا شاه رو بخونی میبینی که از نظر نیروی اراده و جنم واقعا صحبتی نمیشه در موردش کرد. اما خوب بیسواد بوده…

این داستان هم قطعیت 100 درصدی نداره اما من چند جا دیدم که تاییدش کردن…

2 ❤️

2019-08-18 08:37:36 +0430 +0430
نقل از: Fantasysister
نقل از: axm432
نقل از: Fantasysister اما یه سوال دارم از خاندان پهلوی.شما که دم از عرضه و جنم زیادتون میزدین،شما که ژاندارم منطقه بودین،شما که ادعای مدیریت داشتین،شما که دم از مردمی بودن میزدید،شما که ایران ایران میکردید،و شما...و شما...و هزاران سوالی که نثل ما از شما داره! چرا اجازه دادین که این آخوندها حاکم بشن و ایران را در سراشیبی نابودی قرار بدن/چرا من به جای اینکه تو کشور خودم آینده ام را رقم بزنم،حالا باید توی کشور غریب،صبح تا شب جون بکنم و هر روز از ایرن خبر بد بشنوم(لطفا دوستان باز نیان بگن که: شاه به خاطر مردم رفت.شاه نخواست مردم را بکشه.شاه گفت:مردم منو نخواستن،من رفتم.یا اینگه شاه جلوی انگلیس و آمریکا وایساد،اونا هم گذاشتنش کنار آخوندا را آوردن/این حرفا به درد من نمیخوره)

دوست عزیز صحبت های شما رو درک میکنم و من هم مدت زیادی رو در شرایط مشابه شما زندگی کردم… همونطور که اول گفتم نمیشه سیاه و سفید دید مطالب رو. ضمنا بین “رضا” شاه و “محمد رضا” شاه از نظر کاراکتر فرق زیادی هست. مطالب شما بر میگرده به “محمد رضا” شاه که متاسفانه شخصیت قوی نداشته… اما اگر زندگینامه رضا شاه رو بخونی میبینی که از نظر نیروی اراده و جنم واقعا صحبتی نمیشه در موردش کرد. اما خوب بیسواد بوده…

این داستان هم قطعیت 100 درصدی نداره اما من چند جا دیدم که تاییدش کردن…

این شاهزاده که یه عده رفتن پشتش چی.اینکه یک دهم اونا هم نیست

اون رو دیگه اصلا صحبتش رو نکن...سلطنت در ایران تمام شد و رفت چه خوشمون بیاد چه...

2 ❤️

2019-08-20 06:29:24 +0430 +0430
نقل از: Arshasm78

وقتی اکثریت مردم بریزن تو خیابون مرگت رو بخوان ، چاره ایی جز رفتن هم باقی میمونه ؟ شاه لیاقت مردم رو در این دید که خودش بره و قدرت هم بیفته دست اینایی که مردمو پشمشون هم حساب نمیکنن :))

راستش داستان کمی پیچیدست! یکی از عواملی که به سقوط محمد رضا شاه کمک زیادی کرد, تردید و دودلی او بود در اینکه در برابر مخالفین چکار باید بکنه! آیا باید شدت عمل نشون بده و سرکوب کنه؟ یا اینکه مدارا کنه و قضیه رو مسالمت آمیز حل کنه؟

شما در مملکتی مثل ایران نباید تردید نشون بدی…و نمیتونی زیگ زاگ بری! یا رومی روم یا زنگی زنگ!

اینجا, این تردید به صورت علامتی از ضعف تلقی میشه و مخالفین جری تر میشن! البته علت اصلی این تردید هم میگن داروهایی بوده که برای سرطان خونش مصرف میکرده…خلاصه داستان به اون سر راستی هم نیست…

2 ❤️

2019-08-20 06:40:23 +0430 +0430
نقل از: Adtenos35

خودت جواب خودت را تو پرانتز دادی
چون دانی و پرسی سوالت خطاست

دوست من, اصل قضیه کمی پیچیدست. شما اگر کتابهای خاطرات اطرافیان نزدیک شاه مثل "علم", "فردوست", کتاب "پاسخ به تاریخ" خود شاه, مصاحبه های فرح, خاطرات "ویلیام سولیوان" سفیر آمریکا در ایران, خاطرات "اردشیر زاهدی"...رو بخونی متوجه میشی اصل داستان, شخصیت ضعیف و متزلزل محمدرضا شاه بوده که برمیگرده به تربیتش زیر سایه یک پدر قلدر...و البته اون چند سال آخر هم سرطان خون داشته که اونم اوضاع رو بدتر کرده بوده...

1 ❤️

2019-08-20 06:59:14 +0430 +0430
نقل از: excavator افسانه است و ساخته پهلوی پرستان متوهم.اگه غیرت داشت کشور رو تسلیم نمیکرد میجنگید و با اشاره ارباب هاش بارشو نمیبست بره و میومند حداقل میکشتنش .

منظورت خود “رضا” شاهه؟ من مدافع اون نیستم و معتقدم که اشتباهات زیادی هم کرده! اما وقتی 3 تا ابر قدرت بلامنازع (انگلیس, آمریکا و روسیه) بهت از جنوب و شمال حمله میکنن و تو هم یک مملکت ضعیف و یک ارتش کوچک و تازه پا گرفته داری و بیشتر افسرانت هم خیانت میکنن و نمیجنگن… کار زیادی نمیتونی بکنی!

1 ❤️

2019-08-20 07:13:43 +0430 +0430
نقل از: عسدولا خب منظورتون از بیان این داستانئ چیه ؟ میخواهید غیرتمندی رضاشاه رو معرفی کنید؟ یعنی غیرتمندی که بین ملت ایران رایج بوده وهست و سایتهای سکسی ایرانی منجمله همین شهوانی سالهاست کمرهمت به پایین کشیدن ارزش رایج غیرتمندی بسته اند و فیلم سکس یک فاحشه رو هزار جور انگولک ومونتاژ میکنن وبعنوان سکس همسرم و عناوین مشابه با تگ بی غیرتی وارد اینترنت میکنن بالاخره چیز خوب یا بدیه؟ رضاشاه رو برای ماجرایی که اینجا تعریف شده و در صحت اون کمتر منبعی شک کرده و عموما واقعی تلقی میکنن براش کف بزنیم وهورا بکشیم یا نه بعنوان نقطه ضعف و ایراد براش تلقی کنیم؟ به این نوع مسایل دودوزه بازی کردن و سواستفاده گفه میشه . ملت رو ابله ونادون فرض نکنید .ازهزار طرف غیرت رو در فرهنگ ایرانی دارید لگدمال میکنید از یه طرف از غیرت برای تعالی و بزرگنمایی رضاشاه میخواهید بهره ببرید . این عرایض بنده چیزی از ارزش خدمات رضاشاه کم نمیکنه هرچند خطاهای ایشان هم نادیده گرفته نباید بشه

دوست من! همونطور که خودت تصدیق میکنی, من مسئول مطالبی که دیگران توی این سایت میذارن نیستم! اینکه مثلا اونا زنای با محارم رو ترویج میکنن به خودشون مربوطه نه به من نه به رضا شاه و نه حتی به گردانندگان این سایت! باید سعی کنیم کمی دقیقتر صحبت کنیم و مسایل رو از هم تفکیک کنیم. طرف خدماتی داشته و اشتباهاتی… اینم صرفا یک خاطرست که بخشی از کاراکتر اون رو نشون میده همین و بس! 😁

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «