قرآن چیست؟ (۲)

1399/12/07

با درود خدمت کاربران عزیز
دیروز که تاپیک قرآن چیست رو زدم تا بخوام پست اول رو آماده کنم و بذارم بحث دوستان تو تاپیک بالا گرفت و تاپیک رسید به صفحه سوم و دیدم گذاشتن مطلب برای روشنگری تو اون تاپیک دیگه بی فایده میشه و برای همین یه تاپیک دیگه زدم فقط برای گذاشتن مطالب که قابل مطالعه و استفاده باشه و اون یکی تاپیک هم برای بحث پیرامون مطالب این تاپیک بمونه و از دوستان عزیز هم تقاضا دارم حتی الامکان این موضوع رو رعایت کنن و اگه بحثی خواستن انجام بدن تو تاپیکی لینکش رو زیر میذارم انجام بدن.
با تشکر

https://shahvani.com/forum/topic/قران-چیست-

5880 👀
13 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-05-10 14:50:48 +0430 +0430

↩ xiakia

ول اینکه هونطور که خودتون اقرار کردید دوران نزول آیات مکی و مدنی کلا دو دوره جدا بودن و اصولا تاریخ اسلام مبداش هجرت به مدینه هستش نه چیز دیگه ای که این خودش یعنی نقطه عطفی بزرگ در تاریخ !
دوم هم همونطور که این دو دوره کانلا متفاوت از نظر شرایط هستش ، با توجه به همین اختلاف شرایط محیطی ( از تشکیل حکومت _ افزایش درآمد ها _ اتحاد قبایل عرب و مهاجرت گسترده به مدینه که دیگه بعد از اون آن چندان طبق فرمایش شما قصبه ای کوچک نماند و جمعیت قبایل خودش و اطرافش از 100 هزار نفر تجاوز می کرد ) عقلا موضاعات جدید و بروز دوره خودش رو می طلبید
چون دیگه تنها مسئله مسئله پیدا کردن پیروان نبود ، اون ایات قبلا تبیین شده بودند ، مسئل جدید مسئله احکام دین و تنظیم قوانین اجتماعی و مباحث حاکمیت بر مردم میشد ! من تعجب می کنم که ایم موضوع چرا مورد اعتراض شماست و شما تصور می کنید که دو گانه ای متضاد تشکیل میده ؟

خیلی جالبه
دقیقا حرفهای منو میزنین ولی در نهایت نتیجه گیری رو به نفع خودتون انجام میدین
خوشبختانه خودتونم متوجه اختلاف فاحش بین آیات مکی و مدنی رو چه از نظر تعداد چه محتوا قبول دارین
عزیز من هونطور که خودتونم فرمودین به نسبت مکه، تو مدینه مشغله و گرفتاری محمد زیاد شده بود نه خدا.
اگه بگین دلیل این اختلاف این بوده که سر خدا هم شلوغ شده بود اون موقع اون ذاتی که از خدا تعریی کردین رو زیر سوال بردین و اگه بگین دلیلش این بوده که سر محمد شلوغ بوده که اعتراف کردین آیات قرآن از طرف هیچ خدایی نیست و ابداع خود محمد هست.
الان به نظرتون کدوم درسته؟

در باب کمک های الله به پیامبر هم باید این رو متذکر بشم ! چرا باید خدا به پیامبر کمک می کرد ؟ خلقت جهان در نگاه توحیدی یک فرصت برابر برای همه ایجاد کرده تا با انتخاب های خودشون بتونند مسیر زندگی خودشون رو انتخاب بکنند
این قضیه اختیار داشتن انسان در انتخاب دین و ... رو نمیدونم شما چقدر باور دارین ولی برای من با توجه به آیات متعددی تو قرآن فقط یه شوخی بی مزه هست. لطفا با توجه به این آیاتی که میذارم‌ میشه راهنمایی کنین چجوری انسان میتونه اختیار داشته باشه:

پس چون ماه‏هاى حرام سپرى شد مشركان را هر كجا يافتيد بكشيد و آنان را دستگير كنيد و به محاصره درآوريد و در هر كمينگاهى به كمين آنان بنشينيد پس اگر توبه كردند و نماز برپا داشتند و زكات دادند راه برايشان گشاده گردانيد زيرا خدا آمرزنده مهربان است.
(سوره توبه - 5 )

با كسانى از اهل كتاب كه به خدا و روز بازپسين ايمان نمى ‏آورند و آنچه را خدا و فرستاده ‏اش حرام گردانيده ‏اند حرام نمى ‏دارند و متدين به دين حق نمى ‏گردند كارزار كنيد تا با [كمال] خوارى به دست‏ خود جزيه دهند.
(سوره توبه - 29 )

و هر كجا بر ايشان دست‏ يافتيد آنان را بكشيد و همان گونه كه شما را بيرون راندند آنان را بيرون برانيد [چرا كه] فتنه [=شرك] از قتل بدتر است [با اين همه] در كنار مسجد الحرام با آنان جنگ مكنيد مگر آنكه با شما در آن جا به جنگ درآيند پس اگر با شما جنگيدند آنان را بكشيد كه كيفر كافران چنين است.
(سوره بقره - 191 )

با آنان بجنگيد تا ديگر فتنه ‏اى نباشد و دين مخصوص خدا شود پس اگر دست برداشتند تجاوز جز بر ستمكاران روا نيست.
(سوره بقره - 193 )

من هم همه حرف هام رو نزدم … به نوعی حرف های من نزده تمام شد ( یعنی ادامه دارد )

لطفا اگه میخواین بحثی بکنین که مفید واقع بشه لطفا موارد رو به جای کلی گویی، تک تک و تو پستهای کوتاه مطرح کنین.
طبق تجربه میگم کاربر شهوانی حوصله اش نمیکشه متن طولانی بخونه 🙏

0 ❤️

2021-05-10 19:05:34 +0430 +0430

↩ hotb5555

چه معجزه ای بهتر از قرآن برای حاکمان اسلامی میتواند باشد.وقتی دستورات خود را به جای خدا می نگارند تا هر جنبنده مخالفی به جرم ارتداد به خدا سر بریده شود.ایا خدای به این بزرگی خو د زبان نداشت که از بین میلیاردها انسان گوسفند چران عرب را به عنوان زبان خود آنهم حتی برای کسانی که زبانشان را نمی فهمید برگزید.چرا خداوند به زبان عربی سخن میگوید آیا زبانهای دیگر آفریده اونیست یا بلد نیست به زبانهای دیگری حرف بزند ؟خداوند چرا باید نتواند حتی کوچکترین محاسبه ریاضی در تقسیم ارث را انجام دهد؟دلیل خداوند برای سر بریدن مخالفان محمد چیست آیا نمی تواند آنها را با زبان منطق بیان کند و آیا آنقدر از اثبات وجود خود عاجز است که برای حرف زدن با مخلوق خود به واسطه نیاز دارد؟…

متنت عالی بود
برا همین هیچ حرفی ندارم 🙏 🌹

1 ❤️

2021-05-10 19:32:15 +0430 +0430

↩ V2

دوست چرا اينجور ترجمه مي كني؟ اينجوري چهاربار ترجمه خوندي؟

ايه ٦ سوره ي نور
وَ الَّذِينَ يَرْمُونَ أَزْواجَهُمْ وَ لَمْ يَكُنْ لَهُمْ شُهَداءُ إِلَّا أَنْفُسُهُمْ فَشَهادَةُ أَحَدِهِمْ أَرْبَعُ شَهاداتٍ بِاللَّهِ إِنَّهُ لَمِنَ الصَّادِقِينَ

كلمه ي ازواجهم معني مركب هست هم زن و هم مرد يا به معني فارسي تر يعني همسر يعني هم مرد و هم زن اگر شاهدي براي زناي طرف مقابل ندتشته باشند ٤ بار شهادت به خدا بدن به همراه يك لعنت كه در ايه هاي بعد هست

ترجمه واقعي: اونجاها كه پرانتزه رو تغيير دادي

و كسانى كه به (همسران )خود نسبت زنا دهند، و جز خودشان شاهدى نداشته باشند، گواهى (هر يك )از آنان چنين است كه چهار مرتبه به خدا سوگند ياد كند كه از راستگويان است.

وجدانا ایراد هم میخواین بگیرین یه چیز درست و حسابی پیدا کنین، اینا چیه از خودتون ابداع میکنین؟ الان ینی به گفته شما این آپشن برای زنها هم هست،؟
انتظار داری الان در آن واحد گوشامون مخملی بشه و این ادعای خنده دار رو باور کنیم؟
میشه یه مدرک بیاری که همچین قانونی وجود داره؟
الان ترجمه ای که خودم گذاشتم رو به همراه چنتا ترجمه دیگه میذارم تا معلوم شه دست بردم تو آیه یا نه

ترجمه ای که در صفحه اول تاپیک من گذاشتم:

و کسانیکه زنان خود را به زنا متهم میکنند، اگر نتوانند 4 شاهد پیدا کنند میتوانند خود چهار بار شهادت بدهند در راه خدا که او از راستگویان است

آیتی
و کساني که زنان خود را به زنا متهم مي کنند و شاهدي جز خود ندارند ،، شهادت هر يک از آنها را چهار بار شهادت است به نام خدا که از راستگويان است

خرمشاهی
و كسانى كه به زنانشان تهمت [زن] مى زنند، و شاهدى جز خويشتن ندارند، [بايد] چهار بار به نام خداوند سوگند بخورند كه ايشان راستگو هستند.

کاویانپور
كسانى كه به زنان خود نسبت زنا دهند و براى اثبات آن جز خودشان شاهدى نداشته باشند، نخست مرد بايد چهار بار بنام خدا سوگند ياد كند و شهادت دهد كه وى راست ميگويد.

سراج
و آنانكه نسبت زنا مى‏دهند به زنان خويش و نبود آن شوهران را گواه مگر خودشان پس گواهى دادن يكى از نسبت دهندگان چهار گواهى بخداست كه شوهر (در نسبت زنا بزن خود) از راستگويانست

حلبی
و آن كسان كه زنان خود را نسبت زنا دهند و ايشان را [جهت رفع حدّ] گواهانى نباشد جز خودشان پس شهادت يكيشان چهار گواهى است نزد خدا، بى‏گمان او از راستگويان است.

خوشابر مسعود انصاري
و كسانى كه به زنانشان نسبت زنا مى‏دهند و جز خود گواهان [ديگر] نداشته باشند، [بدانيد حكم‏] شهادت هر يك از آنان [اين است‏] كه چهار بار به نام خداوند سوگند ياد كنند كه او از راستگويان است.

انصاریان
و کسانی که همسران خود را متهم به زنا می کنند و بر آنان شاهدانی جز خودشان نباشد، پس هر کدام از آن شوهران [برای اثبات اتهامش] باید چهار بار شهادت دهد که سوگند به خدا، او [درباره همسرش] در این زمینه قطعاً راست می گوید،

مکارم
و کسانی که همسران خود را (به عمل منافی عفّت) متهمّ می‌کنند، و گواهانی جز خودشان ندارند، هر یک از آنها باید چهار مرتبه به نام خدا شهادت دهد که از راستگویان است؛

بین اینهمه ترجمه فقط مکارم نوشته همسرانشان که اونم اگه میخوای در عمل بدونی معنیش چیه میتونی بری ببینی تو قوه قضاییه همسر رو چی تفسیر میکنن

1 ❤️

2021-05-11 02:35:07 +0430 +0430

↩ Arrow11
تو قوه قضاييه
زوج و زوجه معني كردن
مصدر از زوج هست كه معني همسر هست براي مرد همون زوج و براي زن ه تانيث(دوره دبيرستان لازم نيست زبانت عربي باشه!)
در يه تاپيك قبلي هم گفتي من عربي بلد نيستم! اگر بلد نيستي كه بحثت چي هست اگر هستي كه خب بگو !
من ميگم مكارم ترجمش درسته ! دليل شما براي ردش چيه؟

اشتباه مي كني رفيق راه رو كمي اشتب گرفتي! ميخاي اصلاحات كني! مي خاي انقلاب كني؟ بايد از خود دين استفاده كني !
مثل هميشه اميدوارم كه موفق باشي اما اين روشش نيست
با دروغ گقتن و اعداد ايات و معناي و جابجا كردن و در رفرنس الكي يه چيزي اوردن (قبلا با هم بحثش و كرديم بي خيال ميشيم)
شما هم مثل اخوندايي كه اينجور! هرچي بخاي براي خودت ميگي بعدم ميگي نه اوني كه من ميگم درسته! حرف حرف منه!
بستگي داره شما چي بخاي استنباط بكني؟ ميخاي بگي جزو ايات تضييع حقوق زنه ؟ باشه! من نمي گم براي زن قوانين با مرد متفاوت نيست هست ولي اين ايه اوني نيست به درد بخوره برات! دو ايه قبلش هم يا سه ايه قبلش حد زنا رو هم براي زن هم براي مرد گفته ! در اين ايه هم براي هردو گفته! حالا بماند شما فقط روخواني كردي در حد همون روخواني مي گيم دمت گرم كه حداقل روخواني كردي

0 ❤️

2021-05-11 12:49:38 +0430 +0430

↩ xiakia
این پستتون رو مثل قبلیها جزء به جزء جواب ندادم چون کلا نا امیدم کردین
وقتی کسی که تحصیلات عالیه داره این ادعای بچه گانه رو که خلقت کره زمین ۴ روز طول کشید و خلقت بقیه دنیا ۲ روز رو منطقی میدونه چه بحثی بکنم؟ بحث کردم به چی قراره برسم؟
این ادعا عین این میمونه که بگیم توالت اطاقک نگهبانی دم در ورودی برج میلاد تو ۴ روز ساخته شد و بقیه برج تو دو روز.
حدستون در مورد من کاملا درسته و دقیقا هدفم از بین بردن یه چیزیه تو وجود بعضیا هست. شما بهش میگین ایمان و ما بهش میگیم سم، شما میگین بی دینی ما میگیم بیداری، …
نیازی هم نیست از الله بخواین هوای منو داشته باشه، شرش به ما نرسه، خیرشو نمیخوایم

0 ❤️

2021-05-11 17:49:06 +0430 +0430

↩ V2

تو قوه قضاييه
زوج و زوجه معني كردن
مصدر از زوج هست كه معني همسر هست براي مرد همون زوج و براي زن ه تانيث(دوره دبيرستان لازم نيست زبانت عربي باشه!)
در يه تاپيك قبلي هم گفتي من عربي بلد نيستم! اگر بلد نيستي كه بحثت چي هست اگر هستي كه خب بگو !

چرا فکر میکنین اگه قضیه رو پیچیده اش کنین بقیه حق رو به شما میدن؟
وجدانا یه بار خودت متنتو بخون ببین چیزی سر در میاری؟

سوال من خیلی واضح و روشن بود:
شما که ادعا داری قرآن تو سوره نور حق ۴ بار شهادت رو به زوجین میده نه فقط مرد، من پرسیدم آیا این ادعای شما تو قوه قضاییه هم اجرا میشه یا نه؟
جواب سوال من یه آره یا نه هست نه اون داستان حسین کورد شبستری که شما بافتی.

من ميگم مكارم ترجمش درسته ! دليل شما براي ردش چيه؟
**شما دوس داری سرتو بکنی زیر برف میل خودته، ولی ما رو هم نمیتونی مجبور کنی مثل شما باشیم. این منطق شما فقط تو عطاری یه مسلمان ممکنه پیدا بشه. نه تا ترجمه برات گذاشتم که از بینشون فقط یکیشون به دلخواه شما نوشتن (که تازه اونم اجرا نمیشه) و شمام دست گذاشتی روش و مثه بچه ها میگی من فقط اینو موخام** 😀
با دروغ گقتن و اعداد ايات و معناي و جابجا كردن و در رفرنس الكي يه چيزي اوردن (قبلا با هم بحثش و كرديم بي خيال ميشيم)
**ببین شازده تا حالا تو اکثر پستهات اولش اومدی یه کلمه دوست نوشتی و بعدش هرجوری خواستی توهین کردی و هیچی بهت تگفتم ولی اینجوری بخوای بهتان بزنی و نسبت دروغ بدی بهت بی احترامی میکنم،حواست باشه.**
شما هم مثل اخوندايي كه اينجور! هرچي بخاي براي خودت ميگي بعدم ميگي نه اوني كه من ميگم درسته! حرف حرف منه!
**اینجا کلی گویی نداریم همونطور که تک به تک آیه ها رو گذاشتم و ایرادشون رو گذاشتم، در مورد هر کدومشون که فکر میکنی دروغ نوشتم مشخصا بیا اینجا مطرح کن و مطمئن اگه حرفت منطقی باشه قبول میکنم که هیچ،حتما ازت تشکر هم میکنم اگه نه که لطفا برو کنار و بذار حداقل باد بیاد**
1 ❤️

2021-05-11 18:54:50 +0430 +0430

↩ xiakia

اولا من گفتم خلقت آسمان 4 روز طول کشید نه زمین ،

عزیزم شما هر چی گفتی برا خودت گفتی
ما اینجا گفته های شما رو که نقد نمیکنیم، قران رو نقد میکنیم و قرآن هم در سوره فرقان آیه ۵۹، سوره هود آیه ۷، سوره یونس آیه ۳، سوره الاعراف آیه ۵۴ به صراحت گفته الله دنیا رو در ۶ روز آفرید و در سوره فصلت آیات ۹ تا ۱۲) هم گفته که خلقت زمین ۴ روز طول کشید و بقیه دنیا ۲ روز.

ثانیا منظور از روز روز های الان نیست که معادل 24 ساعت باشه ، دقت بفرمایید که واژه روز برای موقع و زمانی به کار رفته که حتی کره زمینی وجود نداشته !!
واقعا من همیشه از سطح IQ مسلمین مخصوصا تحصیل کرده هاش متعجب میشم ببین عزیزم معیار شما دقیقه، ساعت، روز، هفته، ماه، سال، قرن، سال نوری، دوره، ... هر چی که باشه در اصل قضیه هیچ فرقی نمیکنه متر و معیارتون هرچی که باشه مهم نیست، مهم اینه که طبق معیار دلخواه شما خلقت زمین دوبرابر آسمان طول کشیده. باور کن این خیلی ابتدایی و ساده هست.
ثانیا چون من میدونستم اگه کلمه روز رو بیارم می خواهید حتما یه گیری بدین از قصد گذاشتم که بحث رو بکشونم به اون سمت البته الان دیگه نمی خوام به این بحث ادامه بدم چون اصلا فایده نداره شما حتی در متنی که ن براتون نوشتم دقت نکردید تا یه جواب درست به من بدید
بابا زیرنگ برام تله گذاشته بودی؟ پس چقد بد میشه برا یکی تله بذاری ولی خودت بیفتی توش 😀
الان دیگه مطمئنم قرآن رو همینطوری 4 دور خوندین !! حیف اون وقتی که برای خوندن قرآن گذاشتید اون هم 4 دور ( طبق ادعای شما )
شدیدا توصیه میکنم احترام خودتو نگه داری چون من استعداد بالقوه ای تو قهوه ای کردن آدما دارم و اگه ازش استفاده نمیکنم معنیش این نیست که هرجور بخوای میتونی توهین کنی بهتره شما نگران اون زمانی باشی که متوجه میشی این همه سال چه کلاه گشادی سرت رفته

البته من

یه دور معنی جزیه رو به شما توضیح بدم !!
جزیه پولی هست که غیر مسلمان به حکومت اسلامی که درش زندگی می کنه باید بپردازه ، همونطوری که مسلمان ها باید خمس و زکات بدهند !
البته جزیه پولی هست که از غیر مسلمون ها “مطالبه” میشه !!

این ماست مالی شما زمانی جواب میده که ایرانیان غیر مسلمان مهاجرت کرده باشن سرزمین اعراب مسلمان زندگی کنن نه که مسلمانان حمله کنن و یه کشور رو اشغال کنن و به مردم اون کشور بگن باید اینقدر از درآمد زحمتتون رو بدید به ما و این پولی که ازتون میگیریم اگه مسلمان شده باشین اسمشو میذاریم زکات ولی اگه مسلمان نشده باشین اسمش رو میذاریم جزیه.

اصلا هم ربطی به جنگ کردن و اسارت و بردگی نداره !!! که شما فقط سعی دارید جزیه رو به این ربط بدید
پس احتمالا این کنیزها و غلامها هم چون نذر داشتن به میل خودشون بلند شدن رفتن حجاز و گفتن اومدیم کنیزیتون رو بکنیم نه؟ موقع نوشتن این حرفها خودتون اصلا در باره شون فکر نمیکنین؟
البته مهم ترین نکته که فراموش کردم این بود که شرکت در جهاد برای مسلمون ها واجب بود و گریزی ازش معمولا نداشتن و اگر نوبتشون میشد باید شرکت می کردند اما اهل کتابی که در قلمرو اسلام زندگی می کردند با پرداخت جزیه از شرکت در جنگ معاف بودن و مسلمان می بایست از جان و مال اون ها محافظت می کردند !!!
یه نفری که تونسته تا دانشگاه خودش رو برسونه باورم نمیشه قدرت پردازش مغزش اینقد پایین باشه شما احتمال زیاد خودتو زدی به اون راه که متوجه نیستی این غیر مسلمان بدبخت کشورش توسط مسلمانها اشغال شده بود، بعد چه لزومی داشت به خاطر کشورگشایی اعراب بره بجنگه تا نجنگیدنشم باهاشون خشکه حساب کنه؟
و نکته آخر اینکه جزیه بر خلاف تصور شما در واقع یک رسم دیوانداری ایرانی بود ، در دوره ساسانیان حکومت از یهود و نصاری مالیات گزیت ( جزیة از همین ریشه هست ) رو می گرفته و در ازاش از شرکت در کارزار معاف بودن !!!
در این حد مهمل بافی واقعا دیگه شاهکاره مالیات ساسانی رو با جزیه اسلامی تو دیگ هم بجوشونی قاطی نمیشن اصلا.
1 ❤️

2021-05-11 19:14:06 +0430 +0430

↩ xiakia

و فاجعه ای دیگر در معنی آیات توشط شما :
سوره نور آیه 6 :

شما آیه رو به نوعی معنی کردی که انگار قرآن گفته اگه زنت رو در حال زنا دیدی و شاهد نداشتی خودت 4 بار به خدا قسم بخور تا حد انجام بشه !!!
واقعا خنده داره !!
در صورتی که تو آیه اومده اگر همسرتون رو در حال زنا دیدید و شاهد دیگری غیر از خودتان داشتید برای اجرای حد “یکی از آن 2”( احدهما : احد یعنی یک از ، و هما ضمیر متصل به معنی آن دو نفر( جنسیت نامشخص) ) باید به خدا قسم بخوره که این کار رو کرده ،" نه یک بار، نه دو بار، نه 3 بار، بلکه 4 بار "، یعنی اگر نزد قاضی 3 بار به خدا قسم بخورند که این کهر رو کردند ولی بار 4 ام بگن نه ، هیچ مجازاتی براشون در نظر گرفته نمیشه !!!
چنانچه زن یا مرد متهم به زنا ، توسط همسرشون ازشون شکایت بشه اگه خودشون 4 بار به خدا قسم بخورند و قبول بکنند ، اون وقت حد روشون اجرا میشه !!
طبق خود قرآن !
امیدوارم از دروغ گویی دست بردارید

این اظهارات شما فقط دوتا دلیل میتونه داشته باشه
یا نادانی یا وقاحت
من دومی رو بیشتر احتمال میدم
بنابراین منم آرزو میکنم (امیدوار نیستم) که شما هم از این وقاحتتون دست بردارید

آیتی
و کساني که زنان خود را به زنا متهم مي کنند و شاهدي جز خود ندارند ،، شهادت هر يک از آنها را چهار بار شهادت است به نام خدا که از راستگويان است

خرمشاهی
و كسانى كه به زنانشان تهمت [زن] مى زنند، و شاهدى جز خويشتن ندارند، [بايد] چهار بار به نام خداوند سوگند بخورند كه ايشان راستگو هستند.

کاویانپور
كسانى كه به زنان خود نسبت زنا دهند و براى اثبات آن جز خودشان شاهدى نداشته باشند، نخست مرد بايد چهار بار بنام خدا سوگند ياد كند و شهادت دهد كه وى راست ميگويد.

انصاریان
و کسانی که همسران خود را متهم به زنا می کنند و بر آنان شاهدانی جز خودشان نباشد، پس هر کدام از آن شوهران [برای اثبات اتهامش] باید چهار بار شهادت دهد که سوگند به خدا، او [درباره همسرش] در این زمینه قطعاً راست می گوید،

سراج
و آنانكه نسبت زنا مى‏دهند بزنان خويش و نبود آن شوهران را گواه مگر خودشان پس گواهى دادن يكى از نسبت دهندگان چهار گواهى بخداست كه شوهر (در نسبت زنا بزن خود) از راستگويانست

پورجوادی
كسانى كه به همسران خود نسبت زنا مى‏دهند و جز خودشان گواهى ندارند بايد هر يك چهار بار خدا را شاهد بگيرد كه راستگوست

حلبی
و آن كسان كه زنان خود را نسبت زنا دهند و ايشان را [جهت رفع حدّ] گواهانى نباشد جز خودشان پس شهادت يكيشان چهار گواهى است نزد خدا، بى‏گمان او از راستگويان است.

اشرفی
و آنانكه نسبت زنا دهند بهمسرانشان و نباشد ايشانرا گواهان مگر خودشان پس گواهى يكيشان چهار گواهى بخداست كه اوست هر آينه از راستگويان

خوشابر مسعود انصاري
و كسانى كه به زنانشان نسبت زنا مى‏دهند و جز خود گواهان [ديگر] نداشته باشند، [بدانيد حكم‏] شهادت هر يك از آنان [اين است‏] كه چهار بار به نام خداوند سوگند ياد كنند كه او از راستگويان است.

مکارم
و کسانی که همسران خود را (به عمل منافی عفّت) متهمّ می‌کنند، و گواهانی جز خودشان ندارند، هر یک از آنها باید چهار مرتبه به نام خدا شهادت دهد که از راستگویان است؛

مجتبوی
و كسانى كه زنان خويش را به زنا نسبت دهند و آنان را گواهانى نباشد مگر خودشان پس گواهى يكى از آنان چهار بار گواهى با سوگند به خداست كه او هر آينه از راستگويان است

مصباح زاده
و آنانكه نسبت زنا دهند بهمسرانشان و نباشد ايشان را گواهان مگر خودشان پس گواهى يكيشان چهار گواهى بخداست كه اوست هر آينه از راستگويان

معزی
و آنان كه پرتاب كنند بسوى زنان خود (پرتاب كردن بمعنى نسبت زنا دادن است) و نباشدشان گواهانى جز خويشتن پس گواهى يكيشان چهار گواهى است سوگند به خدا كه آن مرد است از راستگويان

قمشه ای
و آنان که به زنان خود نسبت زنا دهند و جز خود بر آن شاهد و گواهی ندارند (چون حد لازم آید، برای رفع حد) باید از آن زن و مرد نخست مرد چهار مرتبه شهادت و قسم به نام خدا یاد کند که البته او (در این دعوی زنا) از راستگویان است.

رشاد خليفه
و اما کساني که همسرانشان را متهم مي کنند و شاهدان ديگري ندارند، شهادتشان در صورتي پذيرفته مي شود که مرد چهار بار به خدا سوگند ياد کند که راست مي گويد.

این آخرین جواب من به شما بود
چون با اصرار زیاد ثابت کردی شایستگی وقتی که برای جواب دادن بهت میذارم رو نداری

1 ❤️

2021-05-11 19:35:55 +0430 +0430

↩ xiakia

سلام دوست عزیز ، وقتتان بخیر باشه ، ایراد اصلی اصلا معنی کلمه هم نبود بلکه قسمت " یکی از آن دونفر ( اشاره به زانی یا زانیه ) بود که اصلا به نحوی معکوس ترجمه کرده بودند ، البته نه سهوا بلکه عمدا ! این بار سومه که دارم می بینم یه آیه رو جور دیگه ای معنی کردند ، البته بگم کلا فقط سه تا از ایه های این تاپیک رو بررسی کردم !!!
کلا بحث کردن فایده ای نداره ، من امیدوارم که افراد ساده دل کمتری در دام دروغ و جهالت این افراد بیفتند انشاالله

0 ❤️

2021-05-11 21:29:44 +0430 +0430

↩ Arrow11
سلام
اين پست شما
ايه ٣٨ سوره انبيا

ايه اين هست
و يَقُولُونَ مَتى‌ هذَا الْوَعْدُ إِنْ كُنْتُمْ صادِقِينَ

شما هم سعي كنيد براي وقتي كه ديگران براي خوندن مطلبت ميزارن ارزش قايل باش و حداقل يك بار به خودت زحمت بده متني كه كپي برداري مي كني رو يه نگاهي سطحي بنداز

1 ❤️

2021-05-11 22:00:11 +0430 +0430

به نظر من بحث در مورد کتاب قرآن در اینجا درست نیست چون تو این جور جاها کسی نیست که قرآن شناس باشه و هرکس هرچی بگه بقیه که نمی دونن باور میکنن
بدون دلایل درست و منطقی

1 ❤️

2021-05-11 23:01:05 +0430 +0430

↩ V2

سلام
اين پست شما
ايه ٣٨ سوره انبيا

ايه اين هست
و يَقُولُونَ مَتى‌ هذَا الْوَعْدُ إِنْ كُنْتُمْ صادِقِينَ

شما هم سعي كنيد براي وقتي كه ديگران براي خوندن مطلبت ميزارن ارزش قايل باش و حداقل يك بار به خودت زحمت بده متني كه كپي برداري مي كني رو يه نگاهي سطحي بنداز

واقعا جدی هستی یا گرفتی منو؟
الان به نظرت با نوشتن این پست شما من فهمیدم منظورت کدوم مست هست؟
وجدانا برگرد دوباره یه نگاه پست خودت بنداز
من ازت خواهش کردم اگه رو یکی از پستهام ریپلای میزنی طوری مطرحش کنی که من مجبور نشم برم از اول تاپیک دونه دونه پستهامو چک کنم تا بفهمم منظورت کدومه که شمام الان به خیال خودت ابتکار به خرج دادی
الان با این مدل نوشتن شما برای پیدا کردن پستی که روش ریپلای زدی اگه بتونی راهی غیر از دوباره چک کردن تک تک پستام بهم معرفی کنی من قول میدم تمام تاپیکهام و کاربریمو حذف کنم و برم پی کارم

به نظرت چرا من تو تمام پستهام متن پستی که میخوام بهش جواب بدم رو هم کپی پیست میکنم؟
وقتم اضافیه؟
مغز خر خوردم؟
میخوام تاپیک الوان بشه؟
…؟
هیچکدومشون نیست
دقیقا همون قضیه احترام به مخاطب هست که شما به این آشکاری جلو چشمت متوجه نیستی و دوباره ازم میخواییش.
راسی نتیجه بحث قبلیمون چی شد؟
چرا شماها هیچوقت به هیچکدوم از سوالات من جواب نمیدین؟
کی گفته فقط شما حق سوال پرسیدن دارین و وظیفه منم فقط جواب دادنه؟
لطفا اول تکلیف موضوع قبلی رو روشن کن بعد موضوع جدید مطرح کن

0 ❤️

2021-05-12 15:09:25 +0430 +0430

↩ Arrow11
سلام
خوبي ؟ خوشي ؟

اين پست شماست :
داستان خلقت آسمان به نقل از قرآن و تناقضات آشکار آن با دانش کیهان شناسی (بخش 3)
اما کیفیت حرکت خورشید:
و خورشيد به [سوى] قرارگاه ويژه خود روان است، این است تقدير آن عزيز دانا!
(سوره انبیاء آیه ۳۸)
صفحه سوم تاپيك

اما در خصوص بحث كردن در اين موضوعات چنتا نكته از ديد من هست
اول: دوست عزيز شما درباره ي قراني بحث مي كني كه ادعاش اينه از جانب خداست، پس اول از همه بايد ببيني خدا عقلا هست يا امكان بودنش هست؟ اگر قبول بكني خدا هست كه خوب بحث رو قران هم ميشه كرد ولي اگر قبول نكني كه نيست بحث روي قران ديگه چه هدفي داره؟ اگر ميخاي بگي از طرف خدا نيست كه خب باز معلوم نشد خدايي هست يا نه، اگر خدا هست پس شكل روخواني ايه و تفهيم ايه هم با فرض وجود خدا بايد باشه اگر هم كه نيست قران و هر كتاب ديگه اي درباره ي خدا براي شما كتاب داستانه

دوم: شما ميخاي يك مكتب فكري و نقد كني، حالا ميگي من ابزار اين مكتب فكري رو قبول ندارم، مثل تفسير و تاويل و شان نزول و وو اين ابزار ها براي من قابل قبول نيست و مغلطه هست خب سوال اينجاست نقاد بايد به اسبابي(حتي اگر دستاويز اون مكتب باشه)كه اون مكتب فكري اصولش و پايه گذاشته همممم اگاه باشه و بتونه با همون ابزار نقد كنه، كه يكي از مهمترين ابزار همين مكتب وجود خالق هست كه اين خالق محدود نيست يعني باز هم بايد اول از همه وجود خالق رو نقض كني،

سوم: شما ميگي من عربي نمي دونم، يكي از ويژگي هاي مهم زبان عربي هست كه خود كلمه بدون نشستن در جمله خصوصياتي از حالت كلمه رو بيان ميكنه، وقتي ميگن فصاحت داره قران يعني كلمات در جمله اي كه نشسته تناسب داره، و وقتي ميگي من عربي نمي دونم يعني به حالت جمله اشرافي نداري، من هم ندارم من نمي گم من دارم ولي حداقل براي نقد ميشه يه نيم نگاهي به دستور و قواعد همون زبان هم كرد كه مثلا اين كلمه با چه مفاهيمي همراه هست

چهارم: كاملا اصول خودت رو به نقل ها و ترجمه هايي كه به نفع مطلبي كه مي خاي بگي ميچيني و اصلا هيچ توجه به عقل نمي كني، تو همون ايه كه مربوط به شهادت هست ازواجهم رو خودت با چند معني اوردي كه حداقل سه چهار موردش همسران ترجمه شده مي گي نه اينا قبول نيست فقط اوني كه با مقصود حرف من همراهي داره، در حالي كه سه چهار ايه قبل از همون ايه حد زن و مرد زنا كار(هم مرد هم زن) رو عنوان كرده و دوم اينكه بجاي نسائكم از كلمه ازواجكم استفاده كرده عقلت چي مي گي؟(شما وسيله رو براي هدف به اتش مي كشي)

پنجم: نقل رو به عقل ترجيح ميدي. تو مساله ي عايشه هرچي نقل بود اوردي كه عايشه ٩ سالش بود اما من براي شما با همون كتاب ها نقلي اوردم كه تمام فرزندان ابوبكر قبل از بعثت به دنيا اومدن و با يه حساب كتاب حداقلي سن عايشه حدود ١٧ سال بوده ولي شما اصلا هيچ توجهي نمي كني ميگي بابا اينا ها تو كتاب ها خودتون نوشتن! نه فقط در همين موضوع بلكه در تمام موضوعات تاريخي عقل هم بايد باشه، مثلا بريده شدن سر كورش توسط سكاها كه خيلي از تاريخدان ها اين مطلب رو بعيد ميدونن كه كورش به اون شكل كشته شده و سپاه شكست خورده جسدش و بياره حالا كي نوشته هرودت، اقا چون هرودت نوشته عقل بندازيم بيرون؟

شما هيچ اصولي رو رعايت نمي كني، نه نقلي(ترجمه ها رو هرجور بخاي مياري، رفرنس ها صحيح نيست بعدم راحت ميگي من چاپي كه دستم هست مال فلان ساله متفاوته) نه عقلي و نه عقايدي(نه شان نزول نه تاويل نه تفسير) خوب اصلا بحث معني داره؟ خيلي راحت اول تاپيك بنويس اقايون خانومااا، من نظر خودم رو ميگم شايد غلط شايد درست نظرم هست(اون شايد غلط شايد درست حداقل به خواننده يه مجالي ميده بره يه ذره تحقيق كنه)
حداقل به عنوان يه بحث تاريخي ميشه تا حدودي امانت دار بود حالا عقيده ات هرچي كه ميخاد باشه

0 ❤️

2021-05-12 18:22:05 +0430 +0430

↩ sara_8282

یعنی چی هیچکس نتونسته مثل قرآن بیاره؟ قران چیز خاصی نداره توی متنش که بگیم شگفت انگیزه
من هزار جورشو برات میارم : ای قوم نادان ترشی زیتون نخورید و صبح ها زود بیدار شوید به یاد من هویج بخورید باشد که رستگار شوید

بفرمایید یه سوره هم من تقدیمتون میکنم
یکی از دوستان خیلی عزیز تو پیوی فرستاوه و جدیدِ جدید هم هست.

2 ❤️

2021-05-12 19:35:17 +0430 +0430

↩ V2
در مورد قسمت اول پستت تو پست قبلی هم عرض کردم اول بحثی که قبل این باز کردی و من جوابت رو دادم رو تعیین تکلیف کن و مختومه اش کن بعد موضوع جدیدی باز کن.
قرار نیست شما مدام بیای ادعای کذب مطرح کنی و من دهنم سرویس بشه تا جواب مستند بهت بدم و شمام تا کم آوردی خودتو بزنی به ندیدن و فوری یه موضوع جدید مطرح کنی و ما رو بفرستی دنبال نخود سیاه
.
در مورد فلسفه بافیهای قسمت دوم متنت که فقط چند خط اولش رو خوندم هم عرض کنم که عزیز دل برادر، با اینجور بهونه ها اینجا چیزی کاسب نمیشی
اگه میتونی به زبان ساده و با منطق از آیات قران دفاع کنی بفرما این گوی و اینم میدان
وگرنه با این متنهای طولانیِ حوصله بر و بی سر و ته که با یقین میگم هیشکی هم حوصله اش نمیکشه بخونه به جایی نمیرسی.
همونطور که برای فهمیدن اینکه پراید ماشین مزخرفی هست لازم نیست طراح ماشین باشی یا دکترای مکانیک داشته باشی، برای فهمیدن بی محتوا بودن قرآن هم لازم نیست حتما مجتهد باشی.
برای اثبات چِرت و بی اساس بودن ادعای شما این آیات رو هم به عنوان کادو از من قبول کن:

این قرآن را بر زبان تو آسان کردیم تا پرهیزکاران را مژده دهی و ستیزه گران را بترسانی
(سوره مریم آیه 98)

ما ادای سخن خویش بر زبان تو را آسان کردیم، باشد که پند گیرند.
(سوره الدخان آیه 58)

و این قرآن را آسان ادا کردیم تا از آن پند گیرند. آیا پند گیرنده ای هست؟
(سوره القمر آیه 17)

(سوره القمر آیه 22)

(سوره القمر آیه 32)

(سوره القمر آیه 40)

1 ❤️

2021-05-12 20:57:38 +0430 +0430

داستان خلقت آسمان به نقل از قرآن و تناقضات آشکار آن با دانش کیهان شناسی (بخش 4)

پس آسمان سقف یزرگی بوده که الله آنرا از روی زمین بالا برده است:
سوگند به سقف بالا برده شده(از سوی الله)
(طور/5)

و آنرا بالانس نمود:
و آسمان را بالا برد و (در آن) ترازو گذاشت.
(سوره الرحمن آیه ۷)
این میزان(ترازو)، چیزی جز ستارگانی که به شکل ترازو در آسمان هستند نیست.
.
او آسمان را بدون ستون قابل دیده‌شدن بنا نمود، زیرا برای محمد ابن عبدالله غیر قابل تصور بود که آسمان به این بزرگی ستونی نداشته باشد، بنابراین از ستونهای نامرئی سخن می‌گوید:
الله كسى است كه آسمان‌ها را بدون ستون‌هايى كه آنها را ببينيد بالا برد، آنگاه بر عرش قرار گرفت و خورشيد و ماه را رام گردانيد هر كدام براى مدتى معين به حرکت خود ادامه مىدهند در امور تدبير می‌کند و نشانه‌ها را به روشنى بيان می‌نمايد، باشد كه شما به دیدار پروردگارتان يقين نمائید.
(سوره رعد آیه ۲)

آسمان‌ها را بدون ستون‌هائی كه آن را ببينيد (بدون ستون مرئی) خلق كرد و در زمين كوه‌هاى محکمی را گذاشت تا شما را بجنباند و در آن از هر گونه جنبندهاى پراكنده گردانيد و از آسمان آبى فرو فرستاديم و از هر نوع [گياه] نيكو در آن رويانيديم.
(سوره لقمان آیه ۱۰)

و آسمان را با دستش بنا نموده است:
ما آسمان را با دست بنا نمودیم و همانا ما آنرا وسعت دهنده(ی همه چیز) هستیم.
(سوره ذاریات آیه ۴۷)

البته برخی از مترجمین معاصر ید را به قدرت ترجمه نموده‌اند که صد البته تحریف معنا و عدم رعایت امانتداری ترجمه است. او انسان را هم با دستش خلق نمود

0 ❤️

2021-05-13 01:58:33 +0430 +0430

↩ Arrow11
مثال پرايد زدي در مثال هم مناقشه نيست پس منم يه مثال ميزنم كه گاهي اوقات يه نفر كه قاطر سواري هم بلد نيست بدون گواهينامه بهش پرايد بدي يا بنز فرقي نداره ميزنه به جدول

در مورد سوالتون اينكه ايا در فقه اسلامي براي زن همچين حقي قايل هستند؟ بله هستند و يكي از راه هاي طلاق هست ولي اگر شاهدي نباشه حد جاري نميشه نه بر زن نه بر مرد
فرهنگ عميد و دهخدا رو هم اگر واژه ي ازواج رو معني كنيد زوج ها، جفت ها و همسران هم مياد
اينكه در قوه قضاييه اجرا ميشه يا نميشه من اطلاعي ندارم، مثل اين هست كه بگي بهداشت جهاني دستورالعمل پيشگيري نداده چون مردم رعايت نمي كنن در حالي كه داده و اينكه مردم رعايت نكنن ارتباطي به اون سازمان نداره و حرف بي پايه اي هست قضاوتش با خواننده
اينكه متن من و نميخوني نمايانگر ميزان تكبر و غرور شماست و هم نمايانگر اين ميتونه باشه كه مطلب رو متوجه نميشي(البته كه ميخوني مثال پرايدت يعني قشنگ متوجه شديد من چي گفتم)اما مطلب براي كسي هست كه واقعا علاقه داره و اين مطالب باعث ميشه كمي صحبت هاي ستيزه جويانه شما(كه قطعا نقد نيست) سرعت گير داشته باشه

0 ❤️

2021-05-13 02:14:44 +0430 +0430

↩ Arrow11
فقط مختصر درباره پست اخرت!
ته پست نوشتي البته كلمه ي يد به معني دست است(كه فرهنگ عميد خلاف گفته شماست) و مترجمين امانت دار نبودند!
سوال:
در فارسي ميگيم طرف دست و دلباز هست! يعني چي؟ كنايه از سخاوتمندي هست يا بر حسب امانتداري در ترجمه بايد بگيم يعني دستش بازه و دلش هم بازه؟
يا در فارسي مي گيم طرف در فلان كار يد طولايي داره؟ كنايه از تجربه هست يا نه بر حسب امانتداري در ترجمه بايد بگيم دستش دراز است؟
در عربي هم مثل فارسي معني كنايي( اصطلاحا مجاز) هست!

هفت هشت سال پيش مطالبي تو فيسبوك مثل مطالب شما بود خودشي؟

و ببخشيد يه مطلبم ميگم خودموني! مشتي خودت ميگي ٤ بار قران و خوندي، ٤٠ تا ايه هم از ٦ ، ٧ هزارتا ايه اينجا گذاشتي ميگم ايه ٣٨ انبيا صفحه سه تاپيك اوني نيست كه گذاشتي! اسمون به زمين اومدن نيست كه! يعني توي ٤٠ تا ايه كه مثلا با تحقيق اوردي يادت نمي اد ٣٨ انبيا چي بوده يه دقه برو اصلاحش كن چيزي نميشه كه تو گوگل ترجمه اي كه گذاشتي رو بزن شماره ايه مياد خيلي راحت عوض كن ؟

0 ❤️

2021-05-13 11:42:14 +0430 +0430

↩ V2

مثال پرايد زدي در مثال هم مناقشه نيست پس منم يه مثال ميزنم كه گاهي اوقات يه نفر كه قاطر سواري هم بلد نيست بدون گواهينامه بهش پرايد بدي يا بنز فرقي نداره ميزنه به جدول

در مورد سوالتون اينكه ايا در فقه اسلامي براي زن همچين حقي قايل هستند؟ بله هستند و يكي از راه هاي طلاق هست ولي اگر شاهدي نباشه حد جاري نميشه نه بر زن نه بر مرد
فرهنگ عميد و دهخدا رو هم اگر واژه ي ازواج رو معني كنيد زوج ها، جفت ها و همسران هم مياد
اينكه در قوه قضاييه اجرا ميشه يا نميشه من اطلاعي ندارم، مثل اين هست كه بگي بهداشت جهاني دستورالعمل پيشگيري نداده چون مردم رعايت نمي كنن در حالي كه داده و اينكه مردم رعايت نكنن ارتباطي به اون سازمان نداره و حرف بي پايه اي هست قضاوتش با خواننده
اينكه متن من و نميخوني نمايانگر ميزان تكبر و غرور شماست و هم نمايانگر اين ميتونه باشه كه مطلب رو متوجه نميشي(البته كه ميخوني مثال پرايدت يعني قشنگ متوجه شديد من چي گفتم)اما مطلب براي كسي هست كه واقعا علاقه داره و اين مطالب باعث ميشه كمي صحبت هاي ستيزه جويانه شما(كه قطعا نقد نيست) سرعت گير داشته باشه

جسارتا این مثال قاطر و بنز که زدی خیلی چِرت و بی ربط بود
چون اولا برای رانندگی با بنز لزومی نداره که حتما قاطر سواری بلد باشی
دوما نه داشتن گواهینامه الزاما به معنی مهارت در رانندگیه و نه نداشتنش به معنی بلد نبودن رانندگی
سوما حداقل تا اینجاش ثابت کردم هم تو روندن قاطر و هم تو روندن بنز از شما خیلی واردترم
.
آقا شما چرا اینقد با منطق مشکل داری؟
اومدی یه ادعایی رو مطرح کردی که تو دنیا فقط شما و مکارم قبولش دارین
از چندین مترجم مختلف برات ترجمه گذاشتم که بفهمی اشتباه میکنی ولی خودتو زدی به کوچه علی چپ
با اینکه جواب رو خودم میدونستم ولی باز ازت پرسیدم که آیا این ادعای شما تو قوه قضاییه هم اینجوری تفسیر میشه یا نه که خودت متوجه بشی اشتباه میکنی باز خودتو زدی به کوچه علی چپ
عزیز من قرآن کجاش زن رو آدم حساب کرده و براش ارزش قائل شده که این دومیش باشه؟
قرآن و اسلام کلا زن رو نصف آدم حساب میکنن و همونطور که ارث زن رو نصف مرد حساب کرده، همونطور که دیه زن رو نصف مرد حساب کرده، همونطور هم شهادتش رو نصف مرد حساب کرده
باور کن برای مسئله به این سادگی اصلا نیاز نیست اینقد روش بحث کنیم

1 ❤️

2021-05-14 22:03:57 +0430 +0430

↩ xiakia

همانگونه که خواندن یاسین برای خر فایده ندارد !
آوردن دلیل برای شما نیز فایده نخواهد داشت !
چون که “خر” خودش را با هر چیز خسته می کند مگر با فهم و اندیشه !!!

به شخصه اگه قرار باشه کسی منو به اسم یه حیوان خطاب کنه خیلی خوشحال میشم که اون حیوان خر باشه.
چون خر حیوان بسیار باهوشی هست. خیلی خیلی باهوشتر از گوسفندی مثل شما
خر تو مسیری اگه یه بار براش مشکل درست بشه یا دیگه اون مسیر رو نمیره یا اگه بره اون خطا رو دوباره تکرار نمیکنه ولی شما گوسفندوار فقط نگاه میکنی ببینی بزرگترت کجا میره تا یه بعع بکنی و دنبالش بری

از طرفی صحبت با فردی که حتی سواد درست و حسابی برای نوشتن و انتخاب کلمات در سخن ندارد ، فایده ندارد ، ضرر هم دارد !
قبول دارم صحبت کردن با من برات ضرر داره چون یواش یواش داری متوجه میشی که تا این سن همون گوسفنده بودی که بالا اشاره کردم
حالا شما هرچه قدر دوست داری من را قهوه ای کن و عقده های روحی و روانی خودت را تخلیه کن !!!
عزیزم برا قهوه ای کردن نه نیاز هست رنگ روت بپاشم و نه دور از جونت wc ببرمت همون که به هارت و پورت اومدی و ادعای صد من یه غاز کردی و تهش فهمیدی تا حالا اندازه بزغاله هم از دینت حالیت نبود خودش قهوه ای کردن بود تو نمیدونی این شکی که به دلت افتاد قراره باهات چیکار کنه فعلا تنت داغه و حالیت نیست
بسیار بسیار سپاسگزام ، هم صحبتی با جنابتان تجربه خوبی بود ! در ضمن اگر جواب من را هم بدهید من اصلا دیگر جوابی به شما نخواهم داد !
بدی یا ندی به خودت ربط داره ولی من ازت ممنونم که دوباره بهم یادآوری کردی که مسلمان معتقد که به نفهمی خودش اصرار داره عین اسپرم میمونه و از چند میلیون تاش یکی آدم میشه
خدا را شکر که بار دیگر درست بودن مسیر اسلام برایم محرض شد
! الحمد الله رب العالمین که خودت با رضایت قلبی قبول داری هرجقدرم درس بخونی و دکتر و پروفسور بشی در نهایت طبق احکام دین خودت ارزش کل زندگیت برابر با ارزش بیضه راست من و کمتر از ارزش بیضه چپ من هست (با پوزش از تمام بانوان دیگه)
0 ❤️

2021-05-15 13:26:52 +0430 +0430

↩ V2

فقط مختصر درباره پست اخرت!
ته پست نوشتي البته كلمه ي يد به معني دست است(كه فرهنگ عميد خلاف گفته شماست) و مترجمين امانت دار نبودند!
سوال:
در فارسي ميگيم طرف دست و دلباز هست! يعني چي؟ كنايه از سخاوتمندي هست يا بر حسب امانتداري در ترجمه بايد بگيم يعني دستش بازه و دلش هم بازه؟
يا در فارسي مي گيم طرف در فلان كار يد طولايي داره؟ كنايه از تجربه هست يا نه بر حسب امانتداري در ترجمه بايد بگيم دستش دراز است؟
در عربي هم مثل فارسي معني كنايي( اصطلاحا مجاز) هست!

هفت هشت سال پيش مطالبي تو فيسبوك مثل مطالب شما بود خودشي؟

و ببخشيد يه مطلبم ميگم خودموني! مشتي خودت ميگي ٤ بار قران و خوندي، ٤٠ تا ايه هم از ٦ ، ٧ هزارتا ايه اينجا گذاشتي ميگم ايه ٣٨ انبيا صفحه سه تاپيك اوني نيست كه گذاشتي! اسمون به زمين اومدن نيست كه! يعني توي ٤٠ تا ايه كه مثلا با تحقيق اوردي يادت نمي اد ٣٨ انبيا چي بوده يه دقه برو اصلاحش كن چيزي نميشه كه تو گوگل ترجمه اي كه گذاشتي رو بزن شماره ايه مياد خيلي راحت عوض كن ؟

شرمنده متوجه این پست نشده بودم
چنتا مورد:
چجوریه که ما وقتی میخوایم برا موارد قرآن از زبان فارسی مثال بزنیم یا با قواعد ادبیات فارسی مقایسه کنیم ما رو میذارین بیخ دیوار که قیاس مع الفارق هست و … ولی وقتی خودتون نیاز به قیاس پیدا میکنین خیلی راحت انجام میدین؟
نه خیر من نه فیسبوک نه هیچ جای دیگه ای در این مورد فعالیت نداشته ام غیر از شهوانی.
اون آیه ۳۸ سوره انبیا که نوشتم اولین بار که اشاره کردین رفتم دیدم و فهمیدم ایرادش کجاست ولی اصلاحش نکردم و چیزی هم در موردش نگفتم تا ببینم شما کی تکلیف بحث قبلی رو روشن میکنی که نکردی.

0 ❤️

2021-05-16 17:39:52 +0430 +0430

↩ Ahmad913

متاسفانه عده ای صحبت از توهم قرآن می‌زنند که مطمئن هستم روخوانی قرآن را بلد نیستند چه برسد به تجوید و تحویل معنی یک کلمه را توی گوگل سرچ می‌کنند و اینجا خزعبلات تحویل ما می‌دهند از اعجاز قرآن همین بس که با حرکت فتحه یا ضمه کل معنی کلمه یا آیه عوض میشه دلیل اینکه قران باید با حرکات نوشته و خوانده شود همین است.

اشتباه نکن عزیزم
اعجاز قرآن اون نیست، اعجازش اینه که میتونه برای امثال شما توهمی ایجاد کنه که بیای در عین نادانی بقیه رو به نادانی متهم کنی.
استاد قرآن پژوه، نسخه های اولیه قرآن مثل نسخه های امروزی اِعراب نداشتن.
اگه حرف شما رو درست فرض کنیم پس قرآن اولش معجزه نبوده و بعدا یهو معجزه شد 😀

1 ❤️

2021-05-17 14:45:59 +0430 +0430

↩ Ahmad913

کافر همه را به کیش خود پندارد. تو نادان هستی فکر میکنی بقیه نادانند و باید دنباله رو تو باشند اما مردم هوشیارند و فکر میکنند

بعضی وقتا واقعا از میزان وقاحت شماها تو حیزت میمونم
آقا باشه
من نادان تو دانا ولی منِ نادان دارم باسند ثابت میکنم که توِ دانا چیزی بارت نیست
اگه میتونی شمام با سند ثابت کن که من از تو هم نادان تر هستم
اگرم نمیتونی لطفا برو کنار بذار باد بیاد
در ضمن مثال کافر رو برا تحقیر من اگه گفتی بدون که کافر بودن برا من افتخاره نه تحقیر 😀

1 ❤️

2021-05-17 16:48:53 +0430 +0430

↩ Ahmad913

کسی که توهین به مقدسات دین خودش و دین دیگران را افتخار می کند چی بگم که لیاقتش را داشته باشد. یک سوال میپرسم اگر جواب دادی حق با تو هست میزارم باد بیاد و گرنه تو برو تا آفتاب بتابد. چرا بازیگران فیلم پورن ژاپن آلت تناسلی مرد و زن مو دارد و شیو نمی‌کنند؟

توهین؟؟؟
میشه توهین رو برام معنی کنی؟
چجوریه که شما آزادین طرفدارای ادیان و مذاهب دیگه رو سر ببرین ولی کسی حق نداره در مورد دین شما سوال هم بپرسه؟
در مورد سوالتم شرمنده، تا حالا در اون حد بیکار نبودم که نگران اصلاح موهای زائد ژاپنیها باشم ولی دلیلش هرچی باشه نگو که به قرآن ربط داره 😀

0 ❤️

2021-05-18 05:47:00 +0430 +0430

1 ❤️

2021-05-18 21:58:43 +0430 +0430

↩ Ahmad913

اگر توی یک کشور عده‌ای مسلمان نمای تند رو به نام دین جنایت می‌کنند تقصیر اسلام نیست بلکه مقصر رهبران گروه‌ها هستند که برداشت ناقص از دین را به نام احکام شریعت اسلام اجرا میکنن. مدی زائد ژاپنی ها مر بوط به مذهب است برو مطالعه کن

مشکل ۹۰٪ مسلمونا اینه که نه در مورد دینشون اطلاعات کافی دارن و نه دنبال اطلاعات هستن و اون ۱۰٪ هم کسایی هستن که اطلاعات کافی از دین دارن ولی از نا آگاهی بقیه دارن نون میخورن.
به قول صادق هدایت مسلمونا اگه به جای ۱۷ رکعت نماز در روز ۱۷ دقیقه مطالعه میکردن الان دیگه تو دنبا مسلمان وجود نداشت.
عزیز من شمام مشخصه اطلاعاتی در مورد دین خودت نداری
اسلام واقعی دقیقا همون چیزی بود که داعش اجرا کرد
تک تک کارهایی که داعش انجام داد یا بر اساس آیه قرآن بود یا سیره و سنت پیامبر
به راحتی هم قابل اثباته

0 ❤️

2021-05-19 11:29:27 +0430 +0430

↩ Ahmad913

کسی که خوابیده میشه بیدارش کرد اما کسی خودش را به خواب زده هرگز

آقا شما یا آخرش با چنتا ایموجی خنده میگی دستتون انداخته بودم و خودمم اعتقاد ندارم یا جسارتا یه مقدار شیرین میزنی.
مشدی تمام جمله ها اصطلاحاتی که یه عمر ما به مسلمونا گفتیم الان شما داری به خود ما میگی؟ 😂 👏
من که برای هر ادعام یا سند میذارم یا منبع معرفی میکنم خودمو زدم به خواب یا شما که فقط شنیده های پامنبری رو همینجوری پرت میکنی؟
تو این چنتا پستی که گذاشتی کدوم حرف به درد بخور رو زدی که ما رو از خواب بیدار کنه ولی نشدیم؟؟؟
نگو که چون ژاپنیا پشم معامله شون رو نمیزنن پس اسلام دینِ بر حق هست!!! 😂
یه توصیه دوستانه: اون جمله ای که برا من نوشتی رو یه هفته و روزی ۳ بار وایستا جلو آینه و به خودت بگو، احتمال زیاد مشکل با همین حل بشه

1 ❤️

2021-06-20 10:18:36 +0430 +0430

↩ Arrow11
چون بسی ابلیس آدم روی هست پس به هر دستی نشاید داد دست
برو این دام بر مرغی دگر نه. که عنقا را بلند است آشیانه
مردم کسایی که این رو میخونین چند وقت پیش یکی تو همین سایت به من پیام داد ۱۰۰دلار بهت میدم از این اراجیف تحویل مردم بده منم پولم رو گرفتم. ولی بعد فکر کردم آخرش چی؟مگه انسان شرافتش رو به دلار های عربی و عبری و بالاخص آمریکایی میفروشه؟برین بابا یعنی ۱.۵میلیارد نفر مغز خر خوردن و شما از همه برترین.

0 ❤️

2021-06-20 10:24:04 +0430 +0430

↩ Arrow11
چند وقت پیش با یه وحابی و یه اسراییلی بحث کردم آخر سر زایه شدن شروع کردن به فهاشی هر چقدر حرف میزنن آزادی بیانه تا می‌خوایم جواب بدم بحث رو به حاشیه و بیراهه میکشند آخر سر میگن فحاشی داری می‌کنی.

0 ❤️

2021-06-20 10:35:29 +0430 +0430

↩ Arrow11
شمام همه افسر جنگ نرم هستین و من یه روستایی ساده. بیایین اون کتاب هایی که یه عده وهابی افراطی نوشتن رو بزار کنار اون ترجمه هایی که مترجم نظر شخصی رو نوشته بذارین کنار قرآن واقعی رو اگه هرکس خواست قرآن واقعی رو بهش نشون بدم پیام بده. راستی یک سوال، چجوری شما جناب اررو همیشه و بیشتر مواقع آنلاین هستی و از کارو زندگی گذشتی و مردم رو براه راست ارشاد میکنی؟ فکر کنم شغل جنابعالی انداختن خره به افکار ما مسلمانانه چرا بقیه ادیان رو بررسی نمیکنی؟ حدس من اینه شما به روش اون جاسوس انگلیسی که وهابیت رو را انداخته دارین کار میکنین. لعنت به هرچی انگلیسی و فرانسوی که از این غلطا می‌کنه.

0 ❤️

2021-06-20 13:22:01 +0430 +0430

↩ mahdi082

چون بسی ابلیس آدم روی هست پس به هر دستی نشاید داد دست
برو این دام بر مرغی دگر نه. که عنقا را بلند است آشیانه
مردم کسایی که این رو میخونین چند وقت پیش یکی تو همین سایت به من پیام داد ۱۰۰دلار بهت میدم از این اراجیف تحویل مردم بده منم پولم رو گرفتم. ولی بعد فکر کردم آخرش چی؟مگه انسان شرافتش رو به دلار های عربی و عبری و بالاخص آمریکایی میفروشه؟برین بابا یعنی ۱.۵میلیارد نفر مغز خر خوردن و شما از همه برترین.

دروغ بچه گانه گفتن از صفات بارز یه مسلمان معتقد هست.
چجوریه که من اینهمه سال تو سایت بودم، اینهمه تاپیک نقد دین دارم، … تا حالا کسی دسته خر هم بهم پیشنهاد نداده ولی شما که عمر کاربریت هنوز به ماه نکشیده، حتی یه پست هم در نقد دین ننوشتی برات اسپانسر پیدا شد و ۱۰۰ دلار هم بهت داد؟
😀

چرا یه مسلمان هرچی اعتقاداتش محکمتر میشه شرم و حیاش کمتر میشه؟؟؟

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «