ما ایرانی هستیم با فرهنگ و تمدن خیلی قوی نه تازی پرست و دشمت خرافه پرستی

1391/10/03

سلام به همگی
ما ایرانی هستیم با یه فرهنگ و تمدن چند هزار ساله دارن فرهنگمونو نابود میکنن تا بتونن فرهنگ نداشتشونو بهمون غالب کنن ،نمونش حذف تاریخ قبل از اسلام از کتب تاریخ مدارس یا خراب کردن آثار باستانی برای مثلا ساخت یه راه یا بنا
من نمیدونم اگه مسجدم بود خرابش میکردن؟ یا مواردی از این دست
من میخوام اینجا هر کسی مطلبی از تاریخمون میدونه که تحریف شده چون اگر گفته بشه مردم فرهنگ آخوندی رو میریزن دور بگه تا حداقل ما هم سهممونو و دینمونو به ایران عزیزمون به نوعی ادا کنیم
تا کی روشنگری به اصطلاح دینی کمی هم روشنگری فرهنگ و تمدن ایرانی
فقط خواهش میکنم ایرانی باشیم و نذاریم چراغ این پست خاموش بشه
همتونو دوست دارم

61128 👀
5 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-08-20 00:58:01 +0430 +0430

بخونید لطفا
30 اردیبهشت بود که سرتیپ باقر‌زاده گفت: پیکرهای ۱۷۵ تن از شهدایی که وارد کشور شدند متعلق به غواصان عملیات کربلای 4 است که برخی از پیکرهای مطهر این شهدا کشف شد که هیچ جراحتی نداشت و متوجه شدیم که آن‌ها زنده به گور شدند. عبارت واضح بود. برخی از شهدا… ولی خب سریع این کلمه * برخی* گم شد و تبدیل شده به 175 …!! بعد یک نمایشگاه برگزار شد و فقط یک شهید بدون آنکه بگویند خانواده اش چه زجری میکشد رفت داخل ویترین
کلی عکس از همان یک شهید کاملا تزئین شده گرفتند و بعد کلی کارهای گرافیکی دادند بیرون و حسابی تبلیغات. همان اول کاملا مشخص بود که یک برنامه تبیلیغاتی برای بهره بردای از شهدا چیده شده.در یک هفته اخیر مرتب گفته شد این شهدا پیامی آورده اند. خب تا اینجا حرفی نیست ولی پیام چه بود ؟؟ در رسانه ها مستقیم و غیر مستقیم مشخص شد پیام آورده شده شهدا چیست !! دیروز هم شعارها و بنر و بروشوری که پخش شد معلوم شد پیام شهدا این است که نباید ملت ایران در مذاکرات هسته ای با آمریکا کنار بیاید و تن به سازش دهد !! من کاری ندارم که چگونه برخی فهمیده اند نظر امروز شهدا درباره مذاکرات هسته ای چیست !! اما خب من میگویم حرف آقایان درست !! سوال اصلی من چیز دیگری است !! چرا شهدا فقط درباره مذاکرات هسته ای پیام آورده اند ؟؟ مثلا هیچ کدام از این 175 شهید درباره احمدی نژاد که دیروز بالای جایگاه بود و عین … دست تکان میداد نظری ندارند ؟؟ برای او پیامی نیاورده اند که چرا 2 معاون و دها مقام دولتش در زندان هستند و صدها پرونده فساد بزرگ و کوچک از او رو شده؟؟ چرا شهدا درباره گم شدن 100 میلیارد دلار پول در زمان واگذاری های اصل 44 نظری ندارند؟؟ چرا شهدا امروز از مسئولان سوال نکردند که چرا آمار زنان معتاد نسبت به 5 سال پیش 2 برابر شده؟ این شهدا خبر دارند که در تهرانی که درآن تشییع شدند چند هزار زن خیابانی هست؟؟ تعجب میکنم که شهدا درباره ریز مذاکرات هسته ای در ژنو و اتفاقات سوریه نظر دارند اما درباره وقایع مجلس ایران حرفی ندارند!!؟؟ راستی شهدا درباره آمار بیکاری ، تورم ، فقر ، تعداد زندانیان ، تعداد پروندهای قوه قضاییه ، فرار مغزها پیامی ندارند؟؟ کاش روی تابوت آنها روزنامه هفته قبل را میزدند که نوشته بود : بقایی معاون رئیس جمهور 20 هزار میلیارد تومان پول از کشور به مقصد کشورهای عربی خارج کرده !! همان کشورهای عربی که پول دادند صدام تا شما را زنده به گور کند … کاش روزنامه میخواندید بلکه پیامی در این موارد هم میدادید… و البته فراموش نشود… پابوس همه شهداییم و تا ابد مدیون اونها.تف به جماعت نادان…شهدا رو مصادره نکنیم

0 ❤️

2015-08-20 16:26:06 +0430 +0430

[quote=خونه به دوش]بخونید لطفا
30 اردیبهشت بود که سرتیپ باقر‌زاده گفت: پیکرهای ۱۷۵ تن از شهدایی که وارد کشور شدند متعلق به غواصان عملیات کربلای 4 است که برخی از پیکرهای مطهر این شهدا کشف شد که هیچ جراحتی نداشت و متوجه شدیم که آن‌ها زنده به گور شدند. عبارت واضح بود. برخی از شهدا… ولی خب سریع این کلمه * برخی* گم شد و تبدیل شده به 175 …!! بعد یک نمایشگاه برگزار شد و فقط یک شهید بدون آنکه بگویند خانواده اش چه زجری میکشد رفت داخل ویترین
کلی عکس از همان یک شهید کاملا تزئین شده گرفتند و بعد کلی کارهای گرافیکی دادند بیرون و حسابی تبلیغات. همان اول کاملا مشخص بود که یک برنامه تبیلیغاتی برای بهره بردای از شهدا چیده شده.در یک هفته اخیر مرتب گفته شد این شهدا پیامی آورده اند. خب تا اینجا حرفی نیست ولی پیام چه بود ؟؟ در رسانه ها مستقیم و غیر مستقیم مشخص شد پیام آورده شده شهدا چیست !! دیروز هم شعارها و بنر و بروشوری که پخش شد معلوم شد پیام شهدا این است که نباید ملت ایران در مذاکرات هسته ای با آمریکا کنار بیاید و تن به سازش دهد !! من کاری ندارم که چگونه برخی فهمیده اند نظر امروز شهدا درباره مذاکرات هسته ای چیست !! اما خب من میگویم حرف آقایان درست !! سوال اصلی من چیز دیگری است !! چرا شهدا فقط درباره مذاکرات هسته ای پیام آورده اند ؟؟ مثلا هیچ کدام از این 175 شهید درباره احمدی نژاد که دیروز بالای جایگاه بود و عین … دست تکان میداد نظری ندارند ؟؟ برای او پیامی نیاورده اند که چرا 2 معاون و دها مقام دولتش در زندان هستند و صدها پرونده فساد بزرگ و کوچک از او رو شده؟؟ چرا شهدا درباره گم شدن 100 میلیارد دلار پول در زمان واگذاری های اصل 44 نظری ندارند؟؟ چرا شهدا امروز از مسئولان سوال نکردند که چرا آمار زنان معتاد نسبت به 5 سال پیش 2 برابر شده؟ این شهدا خبر دارند که در تهرانی که درآن تشییع شدند چند هزار زن خیابانی هست؟؟ تعجب میکنم که شهدا درباره ریز مذاکرات هسته ای در ژنو و اتفاقات سوریه نظر دارند اما درباره وقایع مجلس ایران حرفی ندارند!!؟؟ راستی شهدا درباره آمار بیکاری ، تورم ، فقر ، تعداد زندانیان ، تعداد پروندهای قوه قضاییه ، فرار مغزها پیامی ندارند؟؟ کاش روی تابوت آنها روزنامه هفته قبل را میزدند که نوشته بود : بقایی معاون رئیس جمهور 20 هزار میلیارد تومان پول از کشور به مقصد کشورهای عربی خارج کرده !! همان کشورهای عربی که پول دادند صدام تا شما را زنده به گور کند … کاش روزنامه میخواندید بلکه پیامی در این موارد هم میدادید… و البته فراموش نشود… پابوس همه شهداییم و تا ابد مدیون اونها.تف به جماعت نادان…شهدا رو مصادره نکنیم[/quote]
اي آقا
شما هم دلت خوشه
من که اصلاً نه شهيد برام مهمه و نه حکومت و حتي اين کشور!
تو کشوري که حق زندگي نداري، حق شادي کردن نداري، حق نظر دادن نداري! ديگه چه اهميتي داره که 175 غواص کي بودن و کجا رفتن و براي چي رفتن؟!
کس اول و آخر همه مفسدان اين رژيم اسلامي با تمام مقدساتشون diablo

0 ❤️

2015-10-17 05:39:24 +0330 +0330

بنام خرد
مراسم عاشورا هر ساله يكي از پرشورترين مراسميست كه در شهرها و روستاهاي مختلف و هر كدام با رسومات خاص خود برگزار ميشود.
رسوماتي همچون قمه زني و در گل غلتيدن كه خرد انسان را انگشت به دهان ميكند.
در اين نوشتار نقدي كوتاه بر زندگي حسين و رابطه اش با يزيد و معاويه بر اساس اسناد معتبر تاريخي زده شده تا شما خردمندان عزيز با واقعياتي كه امروز به يك داستان افسانه اي و اغراق اميز تبديل شده بيشتر اشنا شويد.

اميد است با خواندن اين نوشتار و نشر آن دريچه هاي اگاهي به روي شما خردمندان گشوده شود و ايران عزيز از اين جهل سالانه كه گريبان فرزندان اين مرز و بوم را گرفته و انها را به سمت خرافه پرستي و اسطوره سازي غلط سوق ميدهد رهايي يابد.

در بخش بعد نوشتاري قرار خواهم داد تا داستان دروغين تشنه لب بودن حسين و يارانش بر شما خوانندگان آشكار گردد.

• معاویه ابن ابوسفیان که بود؟

معاویه پسر ابوسفیان بود نام ابوسفیان صخر بود پسر حرب که نسبش به قصی بن کلاب می رسید.مادرش هند دختر عتبه بن ربیعه بودو کنبه اش ابوعبدالرحمان.

وی کاتب وحی بود و از دبیران حضرت محمد به شمار می رفت. همچنین وی مدت نوزده سال و سه ماه خلیفه مسلمین بود.وی اولین کسی بود که خلافت را در خانواده اش موروثی نمود. ( تاریخ طبری . جلد 4 .صفحه 1303)

• ایا امام حسن تمایلی به جنگ با معاویه داشت؟

خیر. به نقل از طبری ، حسن جنگ نمی خواست بلکه می خواست هر چه می تواند از معاویه بگیرد.(تاریخ طبری ، جلد 7 ، صفحه 2713)

• ماجرای صلح امام حسن و معاویه چه بود؟

در سال چهلم پس از هجرت بعد از کشته شدن حضرت علی مردم عراق با امام حسن بیعت کردند.اولین کسی که با امام حسن بیعت کرد قیس بن سعد بود.قیس بن سعد سردار سپاهی بود که حضرت علی با چهل هزار کس برای نگهبانی از عربان در اذربایجان اماده کرده بود.

سپس امام حسن با لشگر بسوی مدائن حرکت کرد و قیس بن سعد را بهمراه دوازده هزار نفر به سمت مسکن جایی که معاویه با سپاه شام در انجا اردو زده بود روانه کرد. در این میان که امام حسن در مدائن اردو زده بود در میان سپاه شایعه شد که قیس بن سعد کشته شده و لشگر امام حسن شروع به فرار کردند و سراپرده امام حسن را غارت نمودند انچنانکه برای بردن فرشی که زیر پای خود داشت به وی ضربت زدند. چون حسن پراکندگی کار خود بدید پیک نزد معاویه فرستاد و طلب صلح کرد.(تاریخ طبری ، جلد 7 ، صفحه 2714)

• شرایط صلح امام حسن با معاویه چه بود؟

انچه در بیت المال کوفه هست به امام حسن تعلق گیرد و هم چنین خراج شهر دارابگرد (از شهرهای ایران) متعلق به امام حسن شود. (تاریخ طبری ، جلد 7 ، صفخه 2715)
هر سال مبلغ دو میلیون درهم نیز به امام حسین پرداخت شود. (اخبارالطوال ، صفحه 265)

• رابطه معاویه با امام حسین و امام حسن پس از صلح با امام حسن چگونه بود؟

در سفرهای معاویه به مکه و مدینه امام حسن و امام حسین از اولین کسانی بودند که به پیشواز معاویه می شتافتند و معاویه را در اغوش می گرفتند. (اخبار الطوال،صفحه 243) (روضه الصفا ، جلد 3 ، صفحه 80-83)

رابطه امام حسین با معاویه به شکلی بود که در سال 49 هجرت بفرمان معاویه در جنگ قسطنطنیه شرکت کرد. (زندگانی امام حسین، صفحه 122)
امام حسین در نامه ای که به معاویه نوشت تاکید کرد من خواهان مقابله و جنگ با تو نیستم و یه یارانش فرمود :تا زمانی که معاویه زنده است باید خانه نشینی را پیشه خود سازید. (اخبار الطوال، صفخه 272) (روضه الصفا، جلد 3 ، صفحه 15)

• مقرری سالیانه امام حسن و امام حسین در زمان خلیفه گری عمر و معاویه چقدر بود؟

مقرری امام حسن و امام حسین در زمان عمر سالیانه5 هزار درهم بود که در زمان خلیفه گری معاویه به سالی یک میلیون درهم (معادل 4 هزار کیلو نقره) رسید. (تاریخ تمدن اسلام ، جلد 4 ، صفحه 88)

• چه کسانی با یزید بن معاویه بیعت نکردند؟

همه مسلمانان با یزید بیعت کردند به جز چهار کس .

1- حسین بن علی
2- عبدالله بن عمر
3- عبدالله بن زبیر
4- عبدالرحمان بن ابوبکر
(تاریخ طبری ، جلد 7 ، صفحه 2888) (اخبار الطوال ، صفحه 274 )

• وصیت معاویه بن ابوسفیان به یزید پسرش چه بود؟

پسرکم سفر و رفت وامد را از پیش تو برداشتم و کارها را هموار کردم و عربان را به طاعت تو اوردم مگر چهارکس از قریش :

اول : حسین بن علی که مردی است کم خطر نسبتی بزرگ دارد و غرابت با حضرت محمد چنانچه می بینم مردم عراق او را به قیام وادار میکنند اگر به او دست یافتی گذشت کن که اگر من باشم گذشت می کنم.

دوم : عبدالله بن عمر مردی است که کار دین وی را از پا در اورده و اگر کسی جز او نماند باتو بیعت می کند.

سوم : عبدالرحمان بن ابو بکر که همه دلبستگی های او زن است و سرگرمی وقتی ببیند یارانش کاری کرده اند او نیز همان کار را می کند .

چهارم : عبدالله بن زبیر که چون شیر اماده جستن است و چون روباه مکاری می کند چون به او دست یافتی پاره پاره اش کن. (تاریخ طبری ، جلد 7 ، صفحه 2888)

• ماجرای فرار شبانه امام حسین از مدینه به مکه پساز فوت معاویه چه بود؟

پس از فوت معاویه ، ولید حاکم مدینه کس نزد امام حسین فرستاد تا که با یزید بیعت کند.

امام حسین به دارلاماره نزد ولید بن عتبه رفت و گفت کسی چون من پنهانی بیعت نمیکند فردا چون مردم را جمع کردی من نیز خواهم امد و با یزید بیعت میکنم.چون شب فرارسید و هوا تاریک شد امام حسین بهمراه دو خواهرش زینب و ام کلثوم و برادرانش ابوبکر و جعفر و عباس و خانواده اش پنهانی به مکهگریخت. (تاریخ طبری ، جلد 7 ، صفحه 2909) (اخبار الطوال ، صفحه 276)

• چرا امام حسین مسلم بن عقیل را به کوفه فرستاد؟

پس ار انکه امام حسین از مدینه به مکه گریخت مردم کوفه و فرستادگانشان نزد امام حسین امدند که ما مردم کوفه خویشتن را برای تو نگهداشته ایم و با ولایتداران به نماز جمعه حاضر نمی شویم ، نزد ما ای. امام حسین مسلم بن عقیل را پیش خواند و گفت به کوفه برو و در مورد انچه به من نوشته اند بنگر تا اگر درست بود بسوی انها رویم . (تاریخ طبری ، جلد 7، صفحه 2916)

ماجرای سرقت و مصادره کاروانی از کالاهای یزید توسط امام حسین در راه کوفه چه بوده است؟

امام حسین از مکه به سمت کوفه حرکت کرد تا به حوالی تنعیم رسید کاروانی را انجا دید که از جانب حاکم یمن برای یزید فرستاده شده بود. بار کاروان روناس و حله بود که پیش یزید می بردند، امام حسین کاروان را بگرفت و همراه ببرد . (تاریخ طبری ، جلد 7 ، صفحه 2968) (اخبار الطوال ، صفحه 292)

• پس از محاصره کاروان امام حسین در کربلا توسط سپاهیان یزید امام حسین از سپاهیان یزید چه در خواستی کرد؟

امام حسین فرمود :

یکی از سه چیز را از من بپذیرید :

اول : یا به همانجا که از ان امده ام باز میگردم.

دوم : یا دست در دست یزیدبن معاویه می گذارم که در کار فی مابین رای خویش را بگوید.

سوم : یا مرا به هر یک از مرزهای مسلمانان که مشغول جنگ با کفار هستند ( دیلمستان ایران ، قسطنطنیه ) بفرستید که یکی از مردم مرز باشم و حقوق و تکالیفی همانند انها داشته باشم.(تاریخ طبری ، جلد 7 ، صفحه 3008)

• پس از انکه سپاهیان یزید درخواست امام حسین را برای عبیدالله بن زیاد (حاکم کوفه ) فرستادند وی در پاسخ چه گفت؟

ابتدا عبید الله بن زیاد درخواست امام حسین را پذیرفت اما از انجا که امام حسین به ولید (حاکم مدینه) نیز قول داده بود که با یزید بیعت کند اما شبانه از مدینه به مکه گریخت و همینطور گفته شمربن ذی الجوشن که به عبیدالله بن زیاد گفت : اکنون که در سرزمین توست این را از او می پذیری؟ به خدا اگر از دیار تو برود و دست در دست تو ننهاده باشد قوت و عزت از ان او باشد و ضعف و ناتوانی از ان تو.باید امام حسین و یارانش به حکم تو تسلیم شوند که اگر عقوبت می کنی اختیار عقوبت با تو باشد و اگر می بخشی به اختیار تو باشد که به خدا شنیده ام عمر سعد (فرمانده سپاهیان یزید که امام حسین را محاصره کرده بودند) و حسین بیشتر شب را در میان دو اردوگاه نشسته اند و با هم سخن می کنند. عبیدالله بن زیاد گفت : چه خوب گفتی رای تو درست است. (تاریخ طبری ، جلد 7 ، صفحه 3009)

• ایا امام حسین در کربلا به عمر سعد (فرمانده سپاهیان یزید ) پیشنهاد دادن خانه و املاک خوبی در مدینه را داد به شرط انکه از جنگ با امام حسین خودداری کند؟

بله ، امام حسین به عمر سعد گفته بود دو اردو را رها خواهیم کرد و با هم به نزد یزید خواهیم رفت.عمر سعد گفت : در این صورت خانه ام را ویران میکنند.امام حسین گفت : من انرا برایت می سازم.عمر سعد گفت : املاکم را می گیرند. امام حسین گفت : ار املاک خودم در حجاز بهتر از ان به تو می دهم. (تاریخ طبری ، جلد 7 ، صفحه 3008)

• ایا کاروان امام حسین در مدت محاصره در کربلا تشنه ماندند؟

خیر ، وقتی تشنگی بر حسین و یارانش سخت شد ، امام حسین عباس بن ابی طالب را پیش خواند و با سی سوار و بیست پیاده فرستاد و بیست مشک همراهشان کردندکه شبانگاه برفتند و نزدیک اب رسیدند. پانصد تن از سپاهیان یزید مراقب ابگاه بودند. چون به نزدیک ابگاه رسیدند عباس گفت : امده ایم از این اب که از ان ما را بداشته اند بنوشیم گفتند بنوش نوش جانت.عباس گفت تا حسین و این گروه از یارانش که می بینی تشنه اند یک قطره نخواهم نوشید .انگاه عباس به پیادگان گفت مشکها را پر کنند پس از ان کسان نمودار شدند و درگیری اندکی شد. یاران حسین با مشکها بیامدند و اب را پیش وی بردند .(تاریخ طبری ، جلد 7 ، صفحه 3007)
از دیگر دلایلی که در خیمه امام حسین در کربلا اب وجود داشت می توان به این نکته اشاره کرد:
پیش از شروع جنگ در کریلا امام حسین فرمودند خیمه ای به پا کنند انگاه امام حسین وارد خیمه شد و نوره کشید (نوره کشیدن یعنی اصلاح موهای زائد بدن) و چون امام حسین فراغت یافت دیگران رفتند و نوره (اصلاح موهای زائد بدن) کشیدند. (تاریخ طبری، جلد 7 ، صفحه 3021)

• سن امام حسین در زمان شهادت در کربلا چقدر بود؟

امام حسین در سن 57 سالگی در کربلا به شهادت رسید.

- پس از کشته شدن امام حسین در کربلا رفتار یزید بن معاویه با بازماندگان امام حسین چگونه بود؟

پس از واقعه کربلا بازماندگان امام حسین را به شام نزد یزید فرستادند که علی بن حسین نیز در بین انان بود.انگاه یزید رو به علی بن حسین کرد و گفت: ای علی به خدا پدرت حق خویشاوندی مرا رعایت نکرد و با من بر سر قدرتم به نزاع پرداخت و خدا با او چنان کرد که دیدی و این ایه قران را خواند :
انچه از رنج و مصائب به شما می رسدهمه از دست اعمال زشت خود شماست در صورتیکه خدا بسیاری از اعمال بد را عفو می کند. (قران . سوره شوری . ایه 30)
پس از ان بازماندگان امام حسین به خانه یزید رفتند و از زنان خاندان معاویه کس نماند که گریه کنان به پیشواز نیامده باشد.سه روز عزای حسین گرفتند و یزید همواره این جمله می گفت : خدا عبیدالله بن زیاد را لعنت کند به خدا اگر کار حسین به دست من بود هر چه می خواست می پذیرفتم حتی با تلف شدن جان یکی از فرزندانم مرگ را از حسین دور می کردم ولی خدا چنان مقدر کرده بود. سپس یزید کس نزد زنان فرستاد که از تو چه گرفته اند هرکه هرچه گفت دو برابر انرا به انها داد بطوریکه سکنیه (دختر امام حسین ) گفت :هیچ کس را که منکر خدا باشد از یزیدبن معاویه بهتر ندیدم .انها را به همراه محافظی پارسا به مدینه فرستاد. (تاریخ طبری ، جلد 7 ، صفحه 3077)

0 ❤️

2015-10-17 05:54:37 +0330 +0330

[quote=mehranjoon1356]47301_561656490517752_1593153000_n_3.jpg[/quote]
درود مهران جان
من شما رو ارجاع میدم به دیدن کلیپ کامل مصاحبه این فرد به طور زیر نویس یا دوبله ، چون سوال خبرنگار و نوع جواب این فرد با رنگ و لعابی که شما در تصویر می بیند فرق دارد در این عکس کمی اغراق و غرض به گفتار نصرالله اضافه شده چون اصلا جوابش فرق داشت .

0 ❤️

2015-10-22 14:59:24 +0330 +0330

من تا چند وقت پیش مسلمون بودم ولی حالا نیستم آزادم از هر قید و بند . گور بابای هر چی آخونده سگ صفته. گور بابای اسلام. گور بابای تمام آخوندای کون گشاد مفت خور که افتادن رو این مملکت و خون مردمو مکیدن. اصلا چه معنی داره تو عاشورا واسه یه آدمی که 1200 ساله پیش مرده تو سرو کلمون بزنیم. آخوندا از ما همینو میخوان . میخوان همیشه عزا دار باشیم و در چارچوب اونا حرکت کنیم تا حکومت کیریشون پابرجا بمونه و بتونند از قدرت لذت ببرن و کیف کنند و من ایرانی بدبخت باید فرهنگ خودمو فراموش کنم و فرهنگ عربهای ملخ خور رو بدوش بکشم . یعنی ماها واقعا بیچاره ایم . ما ها ایرانی نیستیم ماها عربیم یعنی باید عرب باشیم چون آخوند میخواد…یعنی وای برما که از اول زیر یک استعماری بودیم حالام باید زیر استعمار این آخوندا باشبم. اینا روحمونو ثروتمونو همرو استعمار کردند ولی ما در خوابیم و هیچی حالیمون نیست… وای برما …

0 ❤️

2015-10-22 17:30:09 +0330 +0330

[quote=iranain army][quote=mehranjoon1356]47301_561656490517752_1593153000_n_3.jpg[/quote]
درود مهران جان
من شما رو ارجاع میدم به دیدن کلیپ کامل مصاحبه این فرد به طور زیر نویس یا دوبله ، چون سوال خبرنگار و نوع جواب این فرد با رنگ و لعابی که شما در تصویر می بیند فرق دارد در این عکس کمی اغراق و غرض به گفتار نصرالله اضافه شده چون اصلا جوابش فرق داشت .[/quote]
سلام داداش ممکنه لطفا کنی همینجا متن سخنرانیشو آپ کنی تا من و بقیه دوستان هم ببینیم؟خیلی گلی جیگرتو داداش

0 ❤️

2015-10-22 17:54:04 +0330 +0330

[quote=iranain army][quote=mehranjoon1356]47301_561656490517752_1593153000_n_3.jpg[/quote]
درود مهران جان
من شما رو ارجاع میدم به دیدن کلیپ کامل مصاحبه این فرد به طور زیر نویس یا دوبله ، چون سوال خبرنگار و نوع جواب این فرد با رنگ و لعابی که شما در تصویر می بیند فرق دارد در این عکس کمی اغراق و غرض به گفتار نصرالله اضافه شده چون اصلا جوابش فرق داشت .[/quote]

ویدیو اصلی رو اینجا ببینید:

https://www.youtube.com/watch?v=m7ntj_cu2CY

برای کسانی که نمی تونن ببنن متنش رو میذارم:

…اگر منظورتان ایران است
همانا در ایران چیزی به نام پارسی یا تمدن پارسی وجود ندارد
آنچه در ایران هست تمدن اسلامی است
آنچه در ایران هست دین عربی محمد (ص) است
که عربی، مکی قریشی تهامی و از تمیم و مطهر است
و بنیانگزار جمهوری اسلامی هم عرب بوده و فرزند عرب است و فرزند پیامبر خدا (ص) است
رهبر کنونی جمهوری اسلامی حضرت امام خامنه ای هم سید قریشی
و پسر هاشمی و پسر پیامبر خداست
پسر علی بن ابی طالب و فاطمه زهراست. او هم عرب است
در کل اما اگر منظورتان ایران است
مردم یک تلاشی کردند و تسلیم شدند (اشاره به جنبش سبز)
در هفته های اخیر یک عده ی یک رویایی داشتند
که انقلاب اسلامی را پایان دهند و نظام جمهوری اسلامی را سرنگون کنند
اما اینها خیال های باطلی بود
این ایران،‌که خیلی ها در دنیا از حوادث اش صحبت می کنند
امروز به شما اطمینان می دهم که این ایران
ایران، نظامش و دولتش و مردم و نخبگانش وجود دارند
به برکت وجود رهبر فرزانه و شجاع و مدیر و مدبر و مهربان
این رهبر تاریخی حضرت امام خامنه ای (خدا عمرش را طولانی کند)
و به برکت حضورت تاریخی سی ساله مردم در صحنه
ایران امروز از این بحران و معضل {جنبش سبز} خارج شد
و حالا قوی تر و سرسخت تر از سابق است

0 ❤️

2015-10-22 18:40:14 +0330 +0330

اسلام به خودی خود باعث بدبختی امروز ایرانیان نیست.اگر اینجوری بود .کشورهای مثل قطر و کویت در صدر ثروتمندان جهان نبودن. یا امارات متحده عربی یا عربستان…اگر اعراب ایران رو حمله کردن…پس نادر شاه افشار هم هند رو بی دلیل غارت کرد…حالا خوبه هندیا شاکی ما باشن الان بعد چند قرن…بدبختی خودمون باعث شیم…

0 ❤️

2015-10-22 19:03:25 +0330 +0330

[quote=shahram6]اسلام به خودی خود باعث بدبختی امروز ایرانیان نیست.اگر اینجوری بود .کشورهای مثل قطر و کویت در صدر ثروتمندان جهان نبودن. یا امارات متحده عربی یا عربستان…اگر اعراب ایران رو حمله کردن…پس نادر شاه افشار هم هند رو بی دلیل غارت کرد…حالا خوبه هندیا شاکی ما باشن الان بعد چند قرن…بدبختی خودمون باعث شیم…[/quote]

بله اسلام باعث بدبختی ما نیست. عامل بدبختی ما اینه که پست و ترین و احمق ترین ایرانیان (يعنی آخوندهای شیعه) دارند روی این کشور می رینند. و این ملاهای شیعه تمام مشروعیت شون رو از اسلام می گیرند. ولی فقیه قراره جانشین امامان شیعه باشه دیگه. این رو که فراموش نکردی؟
اگر اسلام نبود این دیکتاتوری اسلامی هم وجود نداشت. و اون وقت وضع ما خیلی بهتر از الان بود.

اسلام عامل خوشبختی هیچ جا هم نیست. قطر و امارات که مثال زدی به خاطر اسلام نیست که ثروتمند هستن بلکه به خاطر نفت زیاد و جمعیت کمه! یعنی با این همه پول بادآورده نفت و این جمعیت کم هر چقدر هم حاکمان احمق و دزد باشند بازم کشور ثروتمنده چون مقدار پول نفتی که به هر نفر می رسه این قدر زیاده که حتی اگر ۸۰ درصدش رو هم حاکمان حیف و میل کنند با خیلی برای مردم می مونه.

به علاوه تهاجم اسلام به ایران فقط یک تهاجم فیزیکی مثل حمله نادر به هند یا چنگیز به ایران نبود که با رفتن لشکر مهاجم تمام بشه و به تاریخ سپرده بشه
تهاجم اسلام به ایارن ه یک تهاجم فرهنگی بود که هنوز داریم تاوانش رو می پردازیم…
فراموش نکینم که کشورمون نزدیک چهل ساله توسط عده ملای الاغ عرب پرست اداره می شده. اگر اسلام نبود تبعا آخوندی هم نبود و حکومت آخوندی هم وجود نداشت.

برای فهم این قضیه لازم نیست آدم انشتین باشه

0 ❤️

2015-10-22 19:08:55 +0330 +0330

خوشحال شدم یه تاپیک غیر سکسی خوندم مطالب جالبی بود حتما ادامه بدین موفق پیروز باشین

0 ❤️

2015-10-23 04:53:29 +0330 +0330

“مصدق در دادگاه لاهه”

مصدق وارد شد و رفت روی صندلی نماینده انگلستان نشست! هر چی نماینده انگلیس بالا و پایین دوید و داد و بیداد که اینجا جایگاه ماست و شما باید اونطرف بشینی, مصدق بی اعتنا دستش رو روی میز گذاشت و سرش رو روی دستش!
همه از این حرکت مصدق حیرت زده بودن!! تا اینکه قاضی وارد شد و نماینده انگلیس با تظلم خواهی به این حرکت مصدق اعتراض کرد! قاضی از مصدق توضیح خواست و مصدق سرش رو بلند کرد و گفت:
جناب قاضی من تنها چند دقیقه بر جایگاه این انگلیسیها نشستم و اینها اینچنین برافروخته اند!! پس ملت من چه باید بگویند که اینها عمریست در سرزمین و جایگاه آنها چمبره زده اند و نمیروند!!
.
.
.
پاسخ زیبا و ویرانگر مصدق چنان تا پایان دادگاه بر فضا سیطره پیدا کرده بود که در نهایت رای به نفع ایران صادر شد و نفت ایران ملی گشت!
.
.
.
بعدها خبرنگاری از “چرچیل” پرسید آیا از خود زیرک تر و سیاستمدار تر میشناسید؟
و چرچیل پاسخ داد: فقط یک ایرانی هست که استاد من در سیاست است “مصدق” !
.
.
.
روحش شاد…

0 ❤️

2015-10-23 05:38:40 +0330 +0330

ﻧﺎﻣﻪ ﺳﺮﮔﺸﺎﺩﻩ ﻣﺪﯾﺮ ﻣﺮﺳﺪﺱ ﺑﻨﺰ ﺁﻟﻤﺎﻥ
ﺑﻪ ﻣﺪﯾﺮﺍﻥ ﺻﻨﻌﺖ ﺧﻮﺩﺭﻭ ﺍﻳﺮﺍﻥ :
ﺑﺎ ﺳﻼﻡ ﻭ ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ

ﻣﺎ ﺳﺎﻟﯿﺎﻥ ﺳﺎﻝ ﺍﺳﺖ ﺑﺎ ﺳﺨﺖﺗﺮﯾﻦ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﮐﯿﻔﯿﺖ، ﺗﻌﺒﯿﻪ
ﭘﯿﺸﺮﻓﺘﻪﺗﺮﯾﻦ ﺳﯿﺴﺘﻢﻫﺎﯼ ﺍﯾﻤﻨﯽ، ﻭﺳﯿﻊﺗﺮﯾﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺑﺎﺯﺍﺭﯾﺎﺑﯽ،
ﭘﺮﻫﺰﯾﻨﻪﺗﺮﯾﻦ ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺕ ﻭ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻓﺮﻭﺵ، ﺧﻮﺩﺭﻭ
ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﯽﮐﻨﯿﻢ ﻭ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺣﺎﻝ ﺩﺍﯾﻤﺎ ﺗﺤﺖ ﻓﺸﺎﺭ ﻣﺼﺮﻑﮐﻨﻨﺪﻩ
ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﺑﺎ ﮐﯿﻔﯿﺖﺗﺮ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﻣﺠﺒﻮﺭﯾﻢ ﺑﺎ ﺭﻗﺒﺎﯼ
ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺷﺎﻧﻪ ﺑﻪ ‌ ﺷﺎﻧﻪ ﺭﻗﺎﺑﺖ ﮐﻨﯿﻢ.
ﺍﮔﺮ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺷﺮﮐﺖﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩﺭﻭﺳﺎﺯﯼ ﺍﯾﺮﺍﻥ، ﻣﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻏﻼﻣﯽ
ﻗﺒﻮﻝ ﮐﻨﻨﺪ، ﺣﻀﻮﺭ ﻣﺤﺘﺮﻣﺸﺎﻥ ﺷﺮﻓﯿﺎﺏ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺳﻮﺍﻝﻫﺎ ﺭﺍ
ﺍﺯ ﻣﺤﻀﺮ ﮔﺮﺍﻣﯽﺷﺎﻥ ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﭘﺮﺳﯿﺪ :

ﯾﮏ - ﭼﻄﻮﺭ ٦ ﻣﺎﻩ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺗﺤﻮﯾﻞ ﻣﺎﺷﯿﻦ،
ﺍﺯ ﻣﺸﺘﺮﯼ ﭘﻮﻝ ﻣﯽﮔﯿﺮﯾﺪ ؟

ﺩﻭ - ﭼﻄﻮﺭ ﺁﻧﻬﺎ ﭘﻮﻝ ﻣﯽﺩﻫﻨﺪ ؟ ! ؟

ﺳﻪ - ﺍﯾﻦﮐﻪ ﻣﯽﮔﻮﯾﻨﺪ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺛﺒﺎﺕ ﻣﺪﯾﺮﯾﺘﯽ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﺩ ﺑﻪ
ﭼﻪ ﻣﻌﻨﺎﺳﺖ ؟
ﺍﯾﻦﺟﺎ ﯾﮏ ﭘﯿﭻ ﻭ ﻣﻬﺮﻩ ﮔﻢ ﺷﻮﺩ،
ﮔﻢﺍﺕ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ !!

ﭼﻬﺎﺭ - ﭼﻪ ﻭﺭﺩﯼ ﻣﯽﺧﻮﺍﻧﯿﺪ ﮐﻪ ﻣﺸﺘﺮﯼ
ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ٦ ﻣﺎﻩ، ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻧﻘﺮﻩﺍﯼ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺟﺎﯼ
ﻣﺎﺷﯿﻦ ﺳﻔﯿﺪﺭﻧﮓ ( ﮐﻪ ﺛﺒﺖﻧﺎﻡ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ )
ﻗﺒﻮﻝ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺻﺪﺍﯾﺶ ﺩﺭ ﻧﻤﯽﺁﯾﺪ ؟

ﭘﻨﺞ - ﻣﯽﺁﯾﯿﺪ ﮐﺸﻮﺭﻫﺎﯾﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﻋﻮﺽ ﮐﻨﯿﻢ ؟

ﺑﺎ ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ ﻭ ﺗﻌﺠﺐ.

ﻣﺎﻧﻔﺮﺩ ﺷﻔﻦ ‌ ﻫﺎﺧﻦ.
ﻣﺪﯾﺮ ﻋﺎﻣﻞ ﻣﺮﺳﺪﺱ ﺑﻨﺰ

0 ❤️

2015-10-23 06:29:21 +0330 +0330

موافقم

0 ❤️

2015-10-24 10:42:14 +0330 +0330
12046617_1656726847946185_7215837063192039519_n.jpg
0 ❤️

2015-10-24 13:34:58 +0330 +0330

ویژگیهای کورش که در تمامی مردمان جهان بی همتاس و هیچکس در جهان پیدا نشد مثل او باشد.

۱.تنها مرد مقتدر جهان بود که یک همسر داشت.

۲.تنها مرد جهان بود که برده داری را برانداخت و خودش برده و کنیز نداشت.

۳.تنها مرد جهان بود که به ایین دیگر مردمان اهانت نکرد وانان را گرامی داشت.

۴.تنها مرد جهان بود که به یاری مظلومان پرداخت وهیچگونه چشم داشتی به انان نداشت.

۵.تنها مرد جهان بود که به همسر دشمنش تجاوز نکرد و او را گرامی داشت و نگهبانی برای او نهاد تا اورا حفظ کند.

۶.تنها مرد جهان بود که در اوج قدرتش بار عام میداد تا ضعیفترین و فقیر ترین مردمانش اورا ببینند و هر خاسته ای دارند او بشنود.

۷.تنها مرد جهان بود که دشمنانش را بعد از شکست گرامی داشت وانان را نکشت تا بدانند مهر اریایی یعنی چه.

۸.تنها مرد جهان بود که دوسوم جهان را فتح کرد و هرشب نان و بادام کوهی و ماست میخورد زیرا خوراک ضعیفترین مردمان این خوراک بود.

۹.تنها مرد جهان بود که هیچگاه دروغ نگفت و همیشه دروغگویان و چاپلوسان را شماتت میکرد.

۱۰.تنها مرد جهان بود که هیچکدام از دوستان خود را در کار حکومتی نگذاشت و همیشه به شایسته سالاری حکم میدادو دعایش این بود که خدایا مملکت مارا از دروغ ودروغگویی وریا کاری حفظ کن.

(نقل از کتاب امپراطور هخامنشی)

0 ❤️

2015-10-24 13:37:29 +0330 +0330

اسلام چیست؟

و امّا مسلمان کیست؟!

مسلمان شخصی است که مسلمان است ولی از اسلام چیزی زیادی ﻧﻤﻰداند! و قرآن را تا بحال به زبانِ خود نخوانده!

اگر پرسشی در موردِ دینش از او بپرسید، خود را فاقدِ سَواد در دین ﻣﻰداند و شما را به علمای دینی ارجاع ﻣﻰدهد!

اگر زیاد سؤال کنید شما را کافر ﻣﻰنامد و اگر محکومش کنید شما را مُرتد ﻣﻰنامد!

اگر حرفﻫﺎی او را قبول نکنید به ﺑﻰسَوادی متّهم ﻣﻰشوید!

اگر به او بگوئید: چرا محمّد ۲۰ زن داشته؟
به شما ﻣﻰگوید: حتماً حکمتی بوده!

اگر به او بگوئید: چرا الله به محمّد گفته اگر کسی به دینِ تو نیامد دست و پای آن را بر خلافِ جهتِ همدیگر قطع کن؟! (سورۀ مائده، آیۀ ۳۳)
ﻣﻰگوید: منظورِ الله چیزِ دیگری بوده!

اگر بگوئید الله در قرآن به مسلمانان ﻣﻰگوید: کافران را در هر جا یافتید بکشید! (سورۀ توبه، آیۀ ۵)
به شما ﻣﻰگوید: حرف حرفِ الله است، ولی اسلام به حقوقِ مَردم و حقوقِ بَشر احترام ﻣﻰگذارد!!

اگر از زنان بپرسید، ﻣﻰگوید: بهشت زیر پای مادران است ولی شما مجازید ۴ و یا بیشتر، چند همسر داشته باشید! (سورۀ نساء، آیۀ ۳)

اگر از کافران (دگر اندیشان) بپُرسی، ﻣﻰگوید: که آنان حقّ و حقوقی دارند، ولی اگر آنﻫﺎ را به اسارت بگیریم، تجاوز به زنان کافران، حقِ مُسلمِ مسلمانان است! (سورۀ نساء، آیۀ ۲۴)

و در نهایت اگر بگوییم که تمامِ این احکام در بینِ گروهﻫﺎی اسلام گرا مثلِ: داعش، بوکوحرام و القاعده در حالِ اجرا است!
ﻣﻰگویند: این اسلامِ واقعی نیست!

و اگر بگویی: پس اسلامِ واقعی چیست؟
ﻣﻰگوید: اسلامِ واقعی هیچگاه اجرا نشده است.

داستانِ اسلامِ مسلمانان مثلِ این است به شخصی بگویی چه میوهﺍی را دوست داری و او بگوید موز، چون موز تُرش و آبدار و گِرد است و رنگِ پرتقالیِ قشنگی هم دارد.
حال موزی را نشانش بدهی او خواهد گفت: نه این موز واقعی نیست…!
موز واقعی تُرش و آبدار و گِرد و پرتقالی است…!!!

مسلمانی به ما گفت: اگر راست می‌گویید یک آیه مانندِ قرآن بیاورید…

(سورۀ محمّد، آیۀ ۴): «هنگامی که با کافران در میدانِ جنگ رو به رو می‌شویـد گردن‌هایـشان را بـزنـید، و همچـنان ادامه دهیـد تا به اندازۀ کافی دشمن را در هم بکوبید، در این هنـگام اسیـران را محکم ببنـدید، سپس بر آنﻫﺎ منّت گذارید و (آزادشان کنید) یا در برابرِ آزادی از آنﻫﺎ غَرامت بگیرید»

آیۀ مـن: هرگز بخاطرِ باور و عقیدۀ دیگران با آنان نجنگید، خدای هرکس آن است که خِرَد او ﻣﻰگوید، جنگ برای دین و باور موجبِ ننگِ مقامِ شامخِ انسان است. هرگز کوشش نکنید باور و عقیدۀ خود را بر دیگران تحمیل کنید، دیگران را کافر و نجس ننامید و اگر کسی از دینِ شما خارج شد، مُرتد ننامیدش و دستورِ قتلش را صادر نکنید، هرکس آزاد است هرگونه می‌خواهد باورهای شخصیﺍش را برگزیند.

با شرمندگی، دوستِ مسلمانِ گرامی، من ﻧﻤﻰتوانم یک آیه مانندِ آنچه پیامبر گفته، بیاورم، من به انسانیّت عمیقاً باور دارم.
, امامزاده ها از کجا امدند؟؟؟؟؟

امامزاده به کسانی اطلاق میشود که از نسل امامان شیعه باشند…

در زمان یورش اعراب به ایران انها به مناطق زیادی حمله کردن و نواحی گسترده ای از ایران را ویران کردند و به خاک و خون کشیدند…
بخصوص در نواحی گیلان و مازندران ایرانیان مقاومت جانانه ای کردند…

جنگ تا مدت زیادی ادامه داشت تا قسمت های ماورا النهر و خراسان که در این بین از هر دو طرف کشته می شدند…

جالب اینجاست هر گاه از لشگر اعراب فرمانده یا فرماندهانی کشته میشدن اعراب برای انها مقبره ای می ساختن و طبق رسوم اعراب جاهلیت ان مکان را مقدس میشمردن و بعد از فتح منطقه به ایرانیان تحمیل میکردند و چون به اسم اسلام وارد خاک ایران شده بودن این قبور را قبور صحابه ی رسول الله تفهیم میکردن و ایرانیان را مجبور میکردند که این قبور را مورد عزت و احترام قرار بدهند…

دقیقا از این زمان بنیان امامزاده و امامزاده سازی در ایران شروع شد…

برای مثال:

در کجور حوالی مازندران قبر “مسلم باحلی”
هستش که این شخص یکی از فرماندهان لشگر اعراب بود که در سراسر مازندران کشتار بی رحمانه ای از ایرانیان رو به اسم خودش ثبت کرده
تو تاریخ و در طی حمله به گیلان کشته شد که در منطقه ی کجور مازندران دفن شد و امروزه تعداد زیادی از ایرانیان به زیارت قبر این شخص رفته و از او طلب حاجت و نیاز میکنند…

« نفهمی بد دردیست »

منبع:

-تاریخ اجتماعی ایران
-تاریخ پس از اسلام نوشته ی استاد مشکور
-تاریخ طبری
-بهرام چوبینه:پژوهشگر تاریخ اجتماعی ایران

0 ❤️

2015-10-25 08:10:39 +0330 +0330

ﻧﺰﺩﯾﮏ ٣٨ ﺳﺎﻟﻪ ﻫﻤﻪ ﺟﻮﺭ ﺩﻋﺎ ﻭ ﻋﺰﺍ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﻧﺎﻟﻪ ﻭ ﻧﻔﺮﯾﻦ ﮐﺮﺩﯾﻢ؛

٨ ﺳﺎﻝ ﺑﺎ ﻧﺼﻒ ﺩﻧﯿﺎ ﺟﻨﮕﯿﺪﯾﻢ؛

15 ﺳﺎﻟﻪ ﺩﺭ ﺗﺤﺮﯾﻢ ﻫﺴﺘﯿﻢ!!!

ﭼﻪ حکمتیه ﺭﻭﺯ ﺑﻪ ﺭﻭﺯ ﻫﻤﮥ ﺩﻧﯿﺎ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﻣﯿﮑﻨﻦ؟؟!!!

ﺗﺮﮐﯿﻪ ﻗﻄﺐ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﻣﯿﺸﻪ،

ﺩﺑﯽ ، مركز تجاري ﺁﺳﯿﺎ ﻣﯿﺸﻪ،

ﮐﺮﻩ ﺟﻨﻮﺑﯽ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺍﺗﻮﻣﺒﯿﻞ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺭﺍ ﻣﺎﻝ ﺧﻮﺩﺵ ﻣﯿﮑﻨﻪ؛

ژاپن کل بازار الکترونیک جهان رو به خودش اختصاص میده.

ﻗﻄﺮ ﺛﺮﻭﺗﻤﻨﺪ ﺗﺮﯾﻦ ﮐﺸﻮﺭ ﺩﻧﯿﺎ ﻣﯿﺸﻪ!!!

ارمنستان اولین درآمدش صادرات برق به ایران میشه،

تایلند اولین مشتری توریستش ایرانیها میشن،

اسپانیا زعفران ایران رو میگیره و اولین درآمدش صادرات زعفران به دنیا میشه.
‫#‏اونوقت‬
ﻣﺎ ﺍﺯ ﺳﻮﻣﺎﻟﯽ ﻭ ﺑﻨﮕﻼﺩﺵ ﻓﻘﯿﺮ ﺗﺮ ﻣﯿﺸﯿﻢ؛

ﺗﻮ ﺻﻒ ﺳﺒﺪ ﮐﺎﻻ ﺁﺩﻡ ﻫﺎ ﻣﯿﻤﯿﺮﻧﺪ!!!..

كجاي ﮐﺎﺭ ﻣﺎ ﺩﺭﺳﺖ ﻧﯿﺴﺖ؛؟؟؟؟؟

ﯾﺎ ﺩﻋﺎﻫﺎ ﺭﻭ، ﻋﻮﺿﯽ ﻣﯿﺨﻮﻧﯿﻢ،
ﯾﺎ ﺩﻋﺎﯼ ﻋﻮﺿﯽ ﻣﯿﺨﻮﻧﯿﻢ،
ﯾﺎ ﻋﻮﺿﯽ ﺩﻋﺎ ﻣﯿﺨﻮﻧﯿﻢ،
ﯾﺎ ﺑﺎ ﻋﻮﺿﯽ ﻫﺎ ﺩﻋﺎ ﻣﯿﺨﻮﻧﯿﻢ،
ﯾﺎ ﻋﻮﺿﯽ ﻫﺎ ﺑﺮﺍﻣﻮﻥ ﺩﻋﺎ ﻣﯿﺨﻮﻧﻦ،
ﯾﺎ ﻋﻮﺿﻤﻮﻥ ﮐﺮﺩﻥ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺩﻋﺎ ﺑﺨﻮﻧﯿﻢ،
یا عوضیا دارن میبرن و میخورن و ما فقط دعا ميخونيم.!!!
.
مگر خدای ما با خداي آنها فرق میکند؟؟؟؟؟
در ایران باستان ٬ هنگامی کودکی به دنیا می آمد ٬ درختی در زمین می کاشتند

اکنون که کودکی زاده می شود ٬خون حیوانی را به زمین می ریزند
بزرگترین حقارت تاریخ، یخ زدگی مغزانسانهاییست که از اختراع ادیسون استفاده می کنند وباروشن شدن چراغ،بر اعراب درود می فرستند…

یا اینکه در خاک سرزمین کورش بزرگ زندگی می کنند وخاک سرزمینهای اعراب را تبرک می دانند…

دلخوشیم به کدام راه نجات؟؟؟
« در روزگاري كه همه از “مرغ” حرف می زنند كسی از “خروس” نمیگوید، زیرا همه به فكر سیر شدن هستند نه بیدارشدن…!
فانوسهای ده میدانند بیهوده روشنند!
و سگان ده نیز میدانند بیهوده بیدارند!!!
وقتی در روشنی روز دزدها به مهمانی کدخدا میروند!! »

0 ❤️

2015-11-03 01:53:28 +0330 +0330

[quote=shahram6]اسلام به خودی خود باعث بدبختی امروز ایرانیان نیست.اگر اینجوری بود .کشورهای مثل قطر و کویت در صدر ثروتمندان جهان نبودن. یا امارات متحده عربی یا عربستان…اگر اعراب ایران رو حمله کردن…پس نادر شاه افشار هم هند رو بی دلیل غارت کرد…حالا خوبه هندیا شاکی ما باشن الان بعد چند قرن…بدبختی خودمون باعث شیم…[/quote]

درود بر شما…

اون کشورا ، دین رو از سیاست جدا کردن…

و ظاهرن خبری از “دزدان نامحسوس” در اون بلاد دیده نمیشه…

توی قَطر، از درآمد نفتیشون، ی فرودگاه زدن در حد “…؟؟؟؟…”…

راستش لغتی پیدا نکردم که عظمت اونو توصیف کنم…

0 ❤️

2015-11-06 23:18:16 +0330 +0330

ﻧﺎﻣﻪ ﻋﻤﺮ ﺑﻪ ﯾﺰﮔﺮﺩ:
ﺍﺯ ﻋﻤﺮ ﺑﻦ ﺍﻟﺨﻄﺎﺏ ﺧﻠﯿﻔﻪ ﻣﺴﻠﻤﯿﻦ ﺑﻪ ﯾﺰﺩﮔﺮﺩ ﺳﻮﻡ
ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻩ ﭘﺎﺭﺱ
ﯾﺰﺩﮔﺮﺩ، ﻣﻦ ﺁﯾﻨﺪﻩ ﺭﻭﺷﻨﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻮ ﻭ ﻣﻠﺖ ﺗﻮ ﻧﻤﯽ ﺑﯿﻨﻢ
ﻣﮕﺮ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﺮﺍ ﺑﭙﺬﯾﺮﯼ ﻭ ﺑﺎ ﻣﻦ ﺑﯿﻌﺖ ﮐﻨﯽ . ﺗﻮ
ﺳﺎﺑﻘﺎ ﺑﺮ ﻧﺼﻒ ﺟﻬﺎﻥ ﺣﮑﻢ ﻣﯽ ﺭﺍﻧﺪﯼ ﻭﻟﯽ ﺍﮐﻨﻮﻥ ﮐﻪ
ﺳﭙﺎﻫﯿﺎﻥ ﺗﻮ ﺩﺭ ﺧﻄﻮﻁ ﻣﻘﺪﻡ ﺷﮑﺴﺖ ﺧﻮﺭﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﻭ ﻣﻠﺖ
ﺗﻮ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﻓﺮﻭﭘﺎﺷﯽ ﺍﺳﺖ. ﻣﻦ ﺑﻪ ﺗﻮ ﺭﺍﻫﯽ ﺭﺍ
ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ ﺗﺎ ﺟﺎﻧﺖ ﺭﺍ ﻧﺠﺎﺕ ﺩﻫﯽ.
ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻦ ﺑﻪ ﭘﺮﺳﺘﺶ ﺧﺪﺍﯼ ﻭﺍﺣﺪ، ﺑﻪ ﯾﮑﺘﺎ ﭘﺮﺳﺘﯽ، ﺑﻪ
ﻋﺒﺎﺩﺕ ﺧﺪﺍﯼ ﯾﮑﺘﺎ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰﺭﺍ ﺍﻭ ﺁﻓﺮﯾﺪﻩ. ﻣﺎ ﺑﺮﺍﯼ
ﺗﻮ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻤﺎﻡ ﺟﻬﺎﻥ ﭘﯿﺎﻡ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﺍﯾﻢ، ﺍﻭ ﮐﻪ
ﺧﺪﺍﯼ ﺭﺍﺳﺘﯿﻦ ﺍﺳﺖ.
ﺍﺯ ﭘﺮﺳﺘﺶ ﺁﺗﺶ ﺩﺳﺖ ﺑﺮﺩﺍﺭ ﻭ ﺑﻪ ﻣﻠﺖ ﺧﻮﺩ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﺑﺪﻩ
ﮐﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﻧﯿﺰ ﺍﺯ ﭘﺮﺳﺘﺶ ﺁﺗﺶ ﮐﻪ ﺧﻄﺎﺳﺖ ﺩﺳﺖ ﺑﮑﺸﻨﺪ،
ﺑﻤﺎ ﺑﭙﯿﻮﻧﺪ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﮐﺒﺮ ﺭﺍ ﭘﺮﺳﺘﺶ ﮐﻦ ﮐﻪ ﺧﺪﺍﯼ ﺭﺍﺳﺘﯿﻦ
ﺍﺳﺖ ﻭ ﺧﺎﻟﻖ ﺟﻬﺎﻥ.
ﺍﻟﻠﻪ ﺭﺍ ﻋﺒﺎﺩﺕ ﮐﻦ ﻭ ﺍﺳﻼﻡ ﺭﺍ ﺑﻌﻨﻮﺍﻥ ﺭﺍﻩ ﺭﺳﺘﮕﺎﺭﯼ
ﺑﭙﺬﯾﺮ . ﺑﻪ ﺭﺍﻩ ﮐﻔﺮ ﺁﻣﯿﺰ ﺧﻮﺩ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺑﺪﻩ ﻭ ﺍﺳﻼﻡ ﺑﯿﺎﻭﺭ ﻭ
ﺍﻟﻠﻪ ﺍﮐﺒﺮ ﺭﺍ ﻣﻨﺠﯽ ﺧﻮﺩ ﺑﺪﺍﻥ .
ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﻧﺠﺎﺕ ﺑﺪﻩ ﻭ ﺻﻠﺢ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ
ﭘﺎﺭﺳﯿﺎﻥ ﺑﺪﺳﺖ ﺁﺭ . ﺍﮔﺮ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯽ
ﺑﺮﺍﯼ ﻋﺠﻢ ﻫﺎ ( ﻟﻘﺒﯽ ﮐﻪ ﻋﺮﺑﻬﺎ ﺑﻪ ﭘﺎﺭﺳﯿﺎﻥ ﻣﯽ ﺩﺍﺩﻧﺪ
ﺑﻌﻤﻨﯽ ﮐﻮﺩﻥ ﻭ ﻻﻝ) ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﻫﯽ ﺑﺎ ﻣﻦ ﺑﯿﻌﺖ ﮐﻦ.
ﺍﻟﻠﻪ ﺍﮐﺒﺮ
ﺧﻠﯿﻔﻪ ﻣﺴﻠﻤﯿﻦ
ﻋﻤﺮﺑﻦ ﺍﻟﺨﻄﺎﺏ
ﻧﺎﻣﻪ ﯾﺰﮔﺮﺩ ﺑﻪ ﻋﻤﺮ:
ﺍﺯ ﺷﺎﻩ ﺷﺎﻫﺎﻥ، ﺷﺎﻩ ﭘﺎﺭﺱ، ﺷﺎﻩ ﺳﺮﺯﻣﯿﻨﻬﺎﯼ ﭘﺮﺷﻤﺎﺭ،
ﺷﺎﻩ ﺁﺭﯾﺎﯾﯽ ﻫﺎ ﻭ ﻏﯿﺮ ﺁﺭﯾﺎﯾﯽ ﻫﺎ، ﺷﺎﻩ ﭘﺎﺭﺳﯿﺎﻥ ﻭ
ﻧﮋﺍﺩﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﻋﺮﺑﻬﺎ، ﺷﺎﻩ ﻓﺮﻣﺎﻧﺮﻭﺍﯾﯽ ﭘﺎﺭﺱ،
ﯾﺰﺩﮔﺮﺩ ﺳﻮﻡ ﺳﺎﺳﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﻋﻤﺮﺑﻦ ﺍﻟﺨﻄﺎﺏ ﺧﻠﯿﻔﻪ ﺗﺎﺯﯾﺎﻥ
( ﻟﻘﺒﯽ ﮐﻪ ﭘﺎﺭﺳﯿﺎﻥ ﺑﻪ ﻋﺮﺑﻬﺎ ﻣﯽ ﺩﻫﻨﺪ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﯽ ﺳﮓ
ﺷﮑﺎﺭﯼ )
ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺍﻫﻮﺭﺍ ﻣﺰﺩﺍ ﺁﻓﺮﯾﻨﻨﺪﻩ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻭ ﺧﺮﺩ
ﺗﻮ ﺩﺭ ﻧﺎﻣﻪ ﺍﺕ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺍﯼ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯽ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺭﺍﻩ
ﺭﺍﺳﺖ ﻫﺪﺍﯾﺖ ﮐﻨﯽ، ﺑﻪ ﺭﺍﻩ ﺧﺪﺍﯼ ﺭﺍﺳﺘﯿﻨﺖ، ﺍﻟﻠﻪ ﺍﮐﺒﺮ،
ﺑﺪﻭﻥ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻫﯿﭽﮕﻮﻧﻪ ﺁﮔﺎﻫﯽ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯽ ﮐﻪ ﻣﺎ ﮐﻪ
ﻫﺴﺘﯿﻢ ﻭ ﭼﻪ ﺭﺍ ﻣﯽ ﭘﺮﺳﺘﯿﻢ.
ﺍﯾﻦ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺷﮕﻔﺖ ﺍﻧﮕﯿﺰ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻮ ﻟﻘﺐ ﻓﺮﻣﺎﻧﺮﻭﺍﯼ
ﻋﺮﺑﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺩﺕ ﻏﺼﺐ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺁﮔﺎﻫﯽ ﻭ ﺩﺍﻧﺶ
ﺗﻮ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺍﻣﻮﺭ ﺩﻧﯿﺎ ﺑﻪ ﻫﻤﺎﻥ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﻋﺮﺑﻬﺎﯼ ﭘﺴﺖ ﻭ
ﻣﺰﺧﺮﻑ ﮔﻮ ﻭ ﺳﺮﮔﺮﺩﺍﻥ ﺩﺭ ﺑﯿﺎﺑﺎﻧﻬﺎﯼ ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ ﻭ
ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎﯼ ﻋﻘﺐ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺑﯿﺎﺑﺎﻥ ﮔﺮﺩ ﺍﺳﺖ.
ﻣﺮﺩﮎ، ﺗﻮ ﺑﻪ ﻣﻦ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﯽ ﮐﻪ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﯾﮑﺘﺎ ﺭﺍ
ﺑﭙﺮﺳﺘﻢ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯿﮑﻪ ﻧﻤﯽ ﺩﺍﻧﯽ ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ ﺳﺎﻝ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ
ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﯾﮑﺘﺎ ﺭﺍ ﻣﯽ ﭘﺮﺳﺘﻨﺪ ﻭ ﺭﻭﺯﯼ ﭘﻨﺞ ﺑﺎﺭ ﺑﻪ
ﺩﺭﮔﺎﻩ ﺍﻭ ﻧﻤﺎﺯ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻧﻨﺪ. ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ ﺳﺎﻝ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ
ﺍﯾﺮﺍﻥ، ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻭ ﻫﻨﺮ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﯾﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺭﻭﺯﻣﺮﻩ
ﻣﺎﺳﺖ.
ﺯﻣﺎﻧﯿﮑﻪ ﻣﺎ ﺩﺍﺷﺘﯿﻢ ﻣﻬﺮﺑﺎﻧﯽ ﻭ ﮐﺮﺩﺍﺭ ﻧﯿﮏ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺟﻬﺎﻥ
ﻣﯽ ﭘﺮﻭﺭﺍﻧﺪﯾﻢ ﻭ ﭘﺮﭼﻢ ﭘﻨﺪﺍﺭ ﻧﯿﮏ، ﮔﻔﺘﺎﺭ ﻧﯿﮏ، ﮐﺮﺩﺍﺭ
ﻧﯿﮏ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺩﺳﺘﻬﺎﯾﻤﺎﻥ ﺑﻪ ﺍﻫﺘﺰﺍﺯ ﺩﺭﻣﯽ ﺁﻭﺭﺩﯾﻢ ﺗﻮ ﻭ
ﭘﺪﺭﺍﻥ ﺗﻮ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ ﺳﻮﺳﻤﺎﺭ ﻣﯿﺨﻮﺭﺩﻧﺪ ﻭ ﺩﺧﺘﺮﺍﻧﺘﺎﻥ ﺭﺍ
ﺯﻧﺪﻩ ﺑﮕﻮﺭ ﻣﯽ ﮐﺮﺩﯾﺪ.
ﺷﻤﺎ ﺗﺎﺯﯾﺎﻥ ﮐﻪ ﺩﻡ ﺍﺯ ﺍﻟﻠﻪ ﻣﯽ ﺯﻧﯿﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻓﺮﯾﺪﻩ ﻫﺎﯼ
ﺧﺪﺍ ﻫﯿﭻ ﺍﺭﺯﺷﯽ ﻗﺎﺋﻞ ﻧﯿﺴﺘﯿﺪ ، ﺷﻤﺎ ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻥ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ
ﮔﺮﺩﻥ ﻣﯽ ﺯﻧﯿﺪ، ﺍﺳﺮﺍﯼ ﺟﻨﮕﯽ ﺭﺍ ﻣﯽ ﮐﺸﯿﺪ، ﺑﻪ ﺯﻧﻬﺎ
ﺗﺠﺎﻭﺯ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﺪ، ﺩﺧﺘﺮﺍﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺯﻧﺪﻩ ﺑﻪ ﮔﻮﺭ ﻣﯽ
ﮐﻨﯿﺪ، ﺑﻪ ﮐﺎﺭﻭﺍﻧﻬﺎ ﺷﺒﯿﺨﻮﻥ ﻣﯽ ﺯﻧﯿﺪ، ﺩﺳﺘﻪ ﺩﺳﺘﻪ
ﻣﺮﺩﻡ ﺭﺍ ﻣﯽ ﮐﺸﯿﺪ، ﺯﻧﺎﻥ ﻣﺮﺩﻡ ﺭﺍ ﻣﯿﺪﺯﺩﯾﺪ ﻭ ﺍﻣﻮﺍﻝ
ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺳﺮﻗﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﺪ . ﻗﻠﺐ ﺷﻤﺎ ﺍﺯ ﺳﻨﮓ ﺳﺎﺧﺘﻪ
ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ . ﻣﺎ ﺗﻤﺎﻡ ﺍﯾﻦ ﺍﻋﻤﺎﻝ ﺷﯿﻄﺎﻧﯽ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ
ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﯽ ﺩﻫﯿﺪ ﻣﺤﮑﻮﻡ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ. ﺣﺎﻝ ﺑﺎ ﺍﯾﻨﻬﻤﻪ ﺍﻋﻤﺎﻝ
ﻗﺒﯿﺢ ﮐﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﯽ ﺩﻫﯿﺪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﺑﻪ ﻣﺎ
ﺩﺭﺱ ﺧﺪﺍﺷﻨﺎﺳﯽ ﺑﺪﻫﯿﺪ؟
ﺗﻮ ﺑﻤﻦ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﯽ ﺍﺯ ﭘﺮﺳﺘﺶ ﺁﺗﺶ ﺩﺳﺖ ﺑﺮﺩﺍﺭﻡ، ﻣﺎ
ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ ﻋﺸﻖ ﺑﻪ ﺧﺎﻟﻖ ﻭ ﻗﺪﺭﺕ ﺧﻠﻘﺖ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻧﻮﺭ
ﺧﻮﺭﺷﯿﺪ ﻭ ﮔﺮﻣﯽ ﺁﺗﺶ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﯿﻢ . ﻧﻮﺭ ﻭ ﮔﺮﻣﺎﯼ
ﺧﻮﺭﺷﯿﺪ ﻭ ﺁﺗﺶ ﻣﺎ ﺭﺍ ﻗﺎﺩﺭ ﻣﯽ ﺳﺎﺯﺩ ﮐﻪ ﻧﻮﺭ ﺣﻘﯿﻘﺖ
ﺭﺍ ﺑﺒﯿﻨﯿﻢ ﻭ ﻗﻠﺒﻬﺎﯾﻤﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﻧﺰﺩﯾﮑﯽ ﺑﻪ ﺧﺎﻟﻖ ﻭ ﺑﻪ
ﻫﻤﻨﻮﻉ ﮔﺮﻡ ﺷﻮﺩ. ﺍﯾﻦ ﺑﻤﺎ ﮐﻤﮏ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﺗﺎ ﺑﺎ ﻫﻤﺪﯾﮕﺮ
ﻣﻬﺮﺑﺎﻧﺘﺮ ﺑﺎﺷﯿﻢ ﻭ ﺍﯾﻦ ﻧﻮﺭ ﺍﻫﻮﺭﺍﯾﯽ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺍﻋﻤﺎﻕ ﻗﻠﺒﻤﺎﻥ
ﺭﻭﺷﻦ ﻣﯽ ﺳﺎﺯﺩ.
ﺧﺪﺍﯼ ﻣﺎ ﺍﻫﻮﺭﺍ ﻣﺰﺩﺍﺳﺖ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺷﮕﻔﺖ ﺍﻧﮕﯿﺰ
ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﺗﺎﺯﻩ ﺍﻭ ﺭﺍ ﮐﺸﻒ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﻭ ﻧﺎﻡ ﺍﻟﻠﻪ
ﺭﺍ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﺁﻥ ﮔﺬﺍﺭﺩﻩ ﺍﯾﺪ . ﺍﻣﺎ ﻣﺎ ﻭ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﯾﮏ
ﺳﻄﺢ ﻭ ﻣﺮﺗﺒﻪ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ، ﻣﺎ ﺑﻪ ﻫﻤﻨﻮﻉ ﮐﻤﮏ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ ،
ﻣﺎ ﻋﺸﻖ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺁﺩﻣﯿﺎﻥ ﻗﺴﻤﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ، ﻣﺎ ﭘﻨﺪﺍﺭ
ﻧﯿﮏ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺑﯿﻦ ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎ ﺗﺮﻭﯾﺞ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ، ﻣﺎ ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ
ﺳﺎﻝ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﭘﯿﺶ ﺭﻓﺘﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ ﺑﻪ
ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ ﻣﯽ ﮔﺴﺘﺮﺍﻧﯿﻢ ، ﺩﺭ
ﺣﺎﻟﯿﮑﻪ ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺍﻟﻠﻪ ﺑﻪ ﺳﺮﺯﻣﯿﻨﻬﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﺣﻤﻠﻪ ﻣﯽ
ﮐﻨﯿﺪ، ﻣﺮﺩﻡ ﺭﺍ ﺩﺳﺘﻪ ﺩﺳﺘﻪ ﻗﺘﻞ ﻋﺎﻡ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﺪ، ﻗﺤﻄﯽ
ﺑﻪ ﺍﺭﻣﻐﺎﻥ ﻣﯽ ﺁﻭﺭﯾﺪ ﻭ ﺗﺮﺱ ﻭ ﺗﻬﯽ ﺩﺳﺘﯽ ﺑﻪ ﺭﺍﻩ ﻣﯽ
ﺍﻧﺪﺍﺯﯾﺪ، ﺷﻤﺎ ﺍﻋﻤﺎﻝ ﺷﯿﻄﺎﻧﯽ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﯽ
ﺩﻫﯿﺪ . ﭼﻪ ﮐﺴﯽ ﻣﺴﺌﻮﻝ ﺍﯾﻨﻬﻤﻪ ﻓﺎﺟﻌﻪ ﺍﺳﺖ؟
ﺁﯾﺎ ﺍﻟﻠﻪ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﺩﺳﺘﻮﺭ ﺩﺍﺩﻩ ﻗﺘﻞ ﮐﻨﯿﺪ، ﻏﺎﺭﺕ ﮐﻨﯿﺪ ﻭ
ﻭﯾﺮﺍﻥ ﮐﻨﯿﺪ؟
ﯾﺎ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﭘﯿﺮﻭﺍﻥ ﺍﻟﻠﻪ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺍﻭ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭﻫﺎ ﺭﺍ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﯽ
ﺩﻫﻨﺪ؟ ﻭ ﯾﺎ ﻫﺮﺩﻭ؟
ﺷﻤﺎ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﻋﺸﻖ ﺑﻪ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﮔﺮﯼ ﻭ
ﻗﺪﺭﺕ ﺷﻤﺸﯿﺮ ﻫﺎﯾﺘﺎﻥ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﯾﺎﺩ ﺑﺪﻫﯿﺪ. ﺷﻤﺎ ﺑﯿﺎﺑﺎﻥ
ﮔﺮﺩﻫﺎﯼ ﻭﺣﺸﯽ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﺑﻪ ﻣﻠﺖ ﻣﺘﻤﺪﻧﯽ ﻣﺜﻞ ﻣﺎ
ﺩﺭﺱ ﺧﺪﺍﺷﻨﺎﺳﯽ ﺑﺪﻫﯿﺪ . ﻣﺎ ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ ﺳﺎﻝ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻭ
ﺗﻤﺪﻥ ﺩﺭ ﭘﺸﺖ ﺳﺮ ﺧﻮﺩ ﺩﺍﺭﯾﻢ، ﺗﻮ ﺑﺠﺰ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﮔﺮﯼ،
ﻭﺣﺸﯽ ﮔﺮﯼ، ﻗﺘﻞ ﻭ ﺟﻨﺎﯾﺖ ﭼﻪ ﭼﯿﺰﯼ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﺭﺗﺶ
ﻋﺮﺑﻬﺎ ﯾﺎﺩ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﯼ؟ ﭼﻪ ﺩﺍﻧﺶ ﻭ ﻋﻠﻤﯽ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ
ﯾﺎﺩ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺣﺎﻻ ﺍﺻﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﯼ ﺑﻪ ﻏﯿﺮ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﻧﯿﺰ
ﯾﺎﺩ ﺑﺪﻫﯽ؟ ﭼﻪ ﺩﺍﻧﺶ ﻭ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﺕ ﺁﻣﻮﺧﺘﻪ
ﺍﯼ ﮐﻪ ﺍﮐﻨﻮﻥ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯽ ﺑﻪ ﺯﻭﺭ ﺑﻪ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻫﻢ
ﺑﯿﺎﻣﻮﺯﯼ؟
ﺍﻓﺴﻮﺱ ﻭ ﺍﯼ ﺍﻓﺴﻮﺱ … ﮐﻪ ﺍﺭﺗﺶ ﭘﺎﺭﺳﯿﺎﻥ ﻣﺎ ﺍﺯ
ﺍﺭﺗﺶ ﺷﻤﺎ ﺷﮑﺴﺖ ﺧﻮﺭﺩ ﻭ ﺣﺎﻻ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﺎ ﻣﺠﺒﻮﺭﻧﺪ
ﻫﻤﺎﻥ ﺧﺪﺍﯼ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺭﺍ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺑﺎ ﻧﺎﻡ ﺍﻟﻠﻪ ﭘﺮﺳﺘﺶ
ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﻫﻤﺎﻥ ﭘﻨﺞ ﺑﺎﺭ ﻧﻤﺎﺯ ﺭﺍ ﺑﺨﻮﺍﻧﻨﺪ ﻭﻟﯽ ﺍﯾﻨﮑﺎﺭ ﺑﺎ
ﺯﻭﺭ ﺷﻤﺸﯿﺮ ﺑﺎﯾﺪ ﻋﺮﺑﯽ ﻧﻤﺎﺯ ﺑﺨﻮﺍﻧﻨﺪ ﭼﻮﻥ ﮔﻮﯾﺎ ﺍﻟﻠﻪ
ﺷﻤﺎ ﻓﻘﻂ ﻋﺮﺑﯽ ﻣﯽ ﻓﻬﻤﺪ .
ﻣﻦ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ ﮐﻪ ﺗﻮ ﻭ ﻫﻤﺪﺳﺘﺎﻧﺖ ﺑﻪ ﻫﻤﺎﻥ
ﺑﯿﺎﺑﺎﻧﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺳﺎﺑﻘﺎ ﻋﺎﺩﺕ ﺩﺍﺷﺘﯿﺪ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﯿﺪ
ﺑﺮﮔﺮﺩﯾﺪ . ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﺮﮔﺮﺩﺍﻥ ﺑﻪ ﻫﻤﺎﻥ ﺟﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻋﺎﺩﺕ
ﺩﺍﺷﺘﯿﺪ ﺟﻠﻮﯼ ﺁﻓﺘﺎﺏ ﺍﺯ ﮔﺮﻣﺎ ﺑﺴﻮﺯﻧﺪ، ﺑﻪ ﻫﻤﺎﻥ ﺯﻧﺪﮔﯽ
ﻗﺒﯿﻠﻪ ﺍﯼ ، ﺑﻪ ﻫﻤﺎﻥ ﺳﻮﺳﻤﺎﺭ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﻫﺎ ﻭ ﺷﯿﺮ ﺷﺘﺮ
ﻧﻮﺷﯿﺪﻧﻬﺎ.
ﻣﻦ ﺗﻮ ﺭﺍ ﻧﻬﯽ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﻢ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺍﯾﻦ ﺩﺳﺘﻪ ﻫﺎﯼ ﺩﺯﺩ
ﺭﺍ ( ﺍﺭﺗﺶ ﺗﺎﺯﯾﺎﻥ) ﺩﺭ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﺁﺑﺎﺩ ﻣﺎ ﺭﻫﺎ ﮐﻨﯽ ، ﺩﺭ
ﺷﻬﺮ ﻫﺎﯼ ﻣﺘﻤﺪﻥ ﻣﺎ ﻭ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﻣﻠﺖ ﭘﺎﮐﯿﺰﻩ ﻣﺎ.
ﺍﯾﻦ ﭼﻬﺎﺭ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺳﻨﮕﺪﻝ ﺭﺍ ﺁﺯﺍﺩ ﻣﮕﺬﺍﺭ ﺗﺎ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﺎ ﺭﺍ
ﻗﺘﻞ ﻋﺎﻡ ﮐﻨﻨﺪ، ﺯﻧﺎﻥ ﻭ ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻥ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺑﺮﺑﺎﯾﻨﺪ، ﺑﻪ
ﺯﻧﻬﺎﯼ ﻣﺎ ﺗﺠﺎﻭﺯ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺩﺧﺘﺮﺍﻧﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﻨﯿﺰﯼ ﺑﻪ
ﻣﮑﻪ ﺑﻔﺮﺳﺘﻨﺪ . ﻧﮕﺬﺍﺭ ﺍﯾﻦ ﺟﻨﺎﯾﺎﺕ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ
ﺩﻫﻨﺪ، ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﺟﻨﺎﯾﺘﮑﺎﺭﺍﻧﻪ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺑﺪﻩ.
ﺁﺭﯾﺎﯾﻬﺎ ﺑﺨﺸﻨﺪﻩ، ﺧﻮﻧﮕﺮﻡ ﻭ ﻣﻬﻤﺎﻥ ﻧﻮﺍﺯﻧﺪ، ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎﯼ
ﭘﺎﮎ ﺑﻪ ﻫﺮ ﮐﺠﺎ ﮐﻪ ﺑﺮﻭﻧﺪ ﺗﺨﻢ ﺩﻭﺳﺘﯽ، ﻋﺸﻖ ، ﺁﮔﺎﻫﯽ
ﻭ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺭﺍ ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﮐﺎﺷﺖ ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﺁﻧﻬﺎ ﺗﻮ ﻭ ﻣﺮﺩﻡ ﺗﻮ
ﺭﺍ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﺟﻨﺎﯾﺘﮑﺎﺭﺍﻧﻪ ﻣﺠﺎﺯﺍﺕ ﻧﺨﻮﺍﻫﻨﺪ
ﮐﺮﺩ.
ﻣﻦ ﺍﺯ ﺗﻮ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﻢ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﮐﺒﺮﺕ ﺩﺭ ﻫﻤﺎﻥ
ﺑﯿﺎﺑﺎﻧﻬﺎﯼ ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ ﺑﻤﺎﻧﯽ ﻭ ﺑﻪ ﺷﻬﺮﻫﺎﯼ ﺁﺑﺎﺩ ﻭ ﻣﺘﻤﺪﻥ
ﻣﺎ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﻧﺸﻮﯼ ، ﺑﺨﺎﻃﺮ ﻋﻘﺎﯾﺪ ﺗﺮﺳﻨﺎﮐﺖ ﻭ ﺑﺨﺎﻃﺮ
ﺧﻮﯼ ﻭﺣﺸﯽ ﮔﺮﯾﺖ.
ﻣﻨﺒﻊ: http://www.ict-center.ir
ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻮﺿﯿﺤﺎﺕ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺭﺍﺟﻊ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﻭ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ
ﺻﺤﺖ ﻭ ﺳﻘﻢ ﺍﯾﻦ ﻧﺎﻣﻪ ﻣﯿﺘﻮﻧﯿﻦ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻟﯿﻨﻚ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ
ﻛﻨﯿﺪ

0 ❤️

2015-11-07 10:16:52 +0330 +0330
12226999_1648378665411553_2074272520406994230_n.jpg

ﺧﯿﺎﻧﺖ ﺑﺰﺭﮒ ﺗﺎﺭﯾﺨﯽ ﺧﺎﻣﻨﻪ ﺍﯼ حرامزاده
ﺧﺎﻣﻨﻪ‌ﺍﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﺟﻠﺐ ﺣﻤﺎﯾﺖ ﺭﻭﺳﯿﻪ ﺍﺯ ﺣﮑﻮﻣﺖ
ﺍﺳﻼﻣﯽ، ﻣﻮﺍﻓﻘﺖ ﮐﺮﺩ ﺑﺨﺶ ﻋﻤﺪﻩ‌ﺍﯼ ﺍﺯ ﻣﻨﺎﺑﻊ
ﻋﻈﯿﻢ ﻧﻔﺖ ﻭ ﮔﺎﺯ ﺗﺎﺯﻩ ﮐﺸﻒ ﺷﺪﻩ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺭ
ﺩﺭﯾﺎﯼ ﺧﺰﺭ،ﻃﯽ ﯾﮏ ﻗﺮﺍﺭﺩﺍﺩ ﻧﻨﮕﯿﻦ ﺑﻪ ﺭﻭﺳﯿﻪ
ﻭﺍﮔﺬﺍﺭ ﺷﻮﺩ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﺭﻭﺳﯽ ﺍﺟﺎﺯﻩ
ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﺑﻪ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﺩﻓﺎﻉ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻣﻨﺎﺑﻊ، ﺍﻣﺎ ﻋﻤﻼ
ﺑﺮﺍﯼ ﺩﻓﺎﻉ ﺍﺯ ﺣﺎﮐﻤﯿﺖ ﻭﯼ، ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ۸۰ ﻫﺰﺍﺭ
ﻧﯿﺮﻭﯼ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﺗﺎ ﻋﻤﻖ ۷۰ ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮﯼ ﺟﻨﻮﺏ ﺑﻨﺪﺭ
ﺍﻧﺰﻟﯽ ﻭﺍﺭﺩ ﺧﺎﮎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺷﻮﻧﺪ .
ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۲۰۰۸ ﻣﯿﻼﺩﯼ ﯾﮏ ﻗﺮﺍﺭﺩﺍﺩ
ﻧﻔﺘﯽ ﻣﺸﺘﺮﮎ ﺑﯿﻦ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﺭﻭﺳﯿﻪ ﺑﻪ ﺍﻣﻀﺎﺀ ﺭﺳﯿﺪﻩ
ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﻋﻤﻠﯿﺎﺕ ﺍﮐﺘﺸﺎﻑ ﻧﻔﺖ ﻭ ﮔﺎﺯ ﺟﺪﯾﺪ ﺍﯾﺮﺍﻥ
ﺩﺭ ﺩﺭﯾﺎﯼ ﺧﺰﺭ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺭﻭﺱ‌ ﻫﺎ ﻭﺍﮔﺬﺍﺭ ﻣﯽ‌ ﮐﺮﺩ. ﺍﯾﻦ
ﻗﺮﺍﺭﺩﺍﺩ ﺑﻪ ﺍﻣﻀﺎﯼ ﻣﺴﻌﻮﺩ ﻣﯽ‌ﺭﮐﺎﻇﻤﯽ ﻭﺯﯾﺮ ﻧﻔﺖ
ﻭﻗﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﺍﺷﻨﺎﺗﮑﻮ ﺍﺯ ﺭﻭﺳﯿﻪ ﺭﺳﯿﺪ. ﺩﺭ ﺍﯾﻦ
ﻗﺮﺍﺭﺩﺍﺩ ﯾﮏ ﺍﻟﺤﺎﻗﯿﻪ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﻫﻢ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺷﺖ ﮐﻪ
ﺳﺮﺩﺍﺭﻓﯿﺮﻭﺯ ﺁﺑﺎﺩﯼ ﺑﻪ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﺩﻓﺘﺮ
ﻋﻠﯽ ﺧﺎﻣﻨﻪ‌ﺍﯼ ﻭ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻫﯽ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺩﺭﯾﺎﯾﯽ ﺭﻭﺳﯿﻪ
ﺁﻥ ﺭﺍ ﺍﻣﻀﺎﺀ ﮐﺮﺩﻧﺪ.
ﭘﺲ ﺍﺯ ﺩﻭ ﺳﺎﻝ، ﺍﮐﺘﺸﺎﻓﻬﺎﯼ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺷﺪﻩ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ
ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺑﻪ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺭﺳﯿﺪ ﻭ ﻣﻘﺪﻣﺎﺕ ﺑﻬﺮﻩ ﺑﺮﺩﺍﺭﯼ ﺍﺯ
ﺁﻥ ﻫﻢ ﺑﻪ ﻋﻤﻞ ﺁﻣﺪ . ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺑﺮﺭﺳﯽ‌ ﻫﺎﯼ ﺍﮐﺘﺸﺎﻓﯽ
ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۲۰۱۱ ﺍﻣﺎ ﻧﺸﺎﻥ ﺩﺍﺩ ﮐﻪ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻧﻔﺖ ﻭ
ﮔﺎﺯ ﻗﺎﺑﻞ ﺍﺳﺘﺨﺮﺍﺝ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﭘﯿﺶ‌ﺗﺮ ﺭ
‌ ﺗﺮ ﺗﺼﻮﺭ ﻣﯽ‌ﺷﺪ .
ﺩﺭ ﻣﺎﻩ ﻣﻪ ﺳﺎﻝ ۲۰۱۱ ﻣﻘﺎﻣﻬﺎﯼ ﻧﻔﺘﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﺩﺭ
ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ‌ ﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩﺭﺳﻤﺎ ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻋﻤﻖ
۲۴۰۰ ﻣﺘﺮﯼ ﺁﺑﻬﺎﯼ ﺩﺭﯾﺎﯼ ﺧﺰﺭ ۴۶ ﺣﻮﺯﻩ ﮔﺎﺯ ﻭ
ﻧﻔﺖ ﺭﺍ ﮐﺸﻒ ﮐﺮﺩﻩ‌ﺍﻧﺪ ﻭ ﺑﺰﻭﺩﯼ ﺍﺳﺘﺨﺮﺍﺝ ﻧﻔﺖ ﻭ
ﮔﺎﺯ ﺍﺯ ﺁﻥ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺁﻏﺎﺯ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ. ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯿﮑﻪ
ﺁﻣﺎﺭﻫﺎﯼ ﺭﺳﻤﯽ ﺗﺤﺖ ﺍﺧﺘﯿﺎﺭ ﮐﺎﺭ‌ ﺷﻨﺎﺳﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺳﺒﺰ
ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽ‌ ﺩﻫﺪ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺣﻮﺯﻩ‌ﻫﺎﯼ ﻧﻔﺖ ﻭ ﮔﺎﺯ ﮐﺸﻒ
ﺷﺪﻩ ﻧﻪ ۴۶ ﻣﻮﺭﺩ ﺑﻠﮑﻪ ۷۱ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺩﺭ ﻋﯿﻦ
ﺣﺎﻝ ﺧﯿﺎﻧﺖ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﻧﯿﺰ ﻣﺤﺪﻭﺩ
ﺑﻪ ﺍﻋﻼﻡ ﺁﻣﺎﺭﻫﺎﯼ ﻏﻠﻂ ﺍﮐﺘﺸﺎﻓﯽ ﻧﯿﺴﺖ. ﺑﻠﮑﻪ
ﺧﯿﺎﺗﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻭﺍﮔﺬﺍﺭﯼ ﺍﺭﺍﺿﯽ ﺷﻤﺎ ﮐﺸﻮﺭ،
ﺍﻣﻨﯿﺖ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﺩﺭﯾﺎﯼ ﺧﺰﺭ ﻭ ﺗﺎﺭﺍﺝ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻭ ﻣﻨﺎﻓﻊ
ﻣﻠﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻣﻨﺘﻬﯽ ﻣﯽ‌ ﺷﻮﺩ .

0 ❤️

2015-11-07 10:59:48 +0330 +0330

سلام من حاضرم جواب تمام سوالات شمارو بدم اما با یک سری شرایط…اگه حاضر به بحث و مناظره هستید بگید که شرایطو بگم

0 ❤️

2015-11-08 02:47:31 +0330 +0330

[quote=mehdiel]سلام من حاضرم جواب تمام سوالات شمارو بدم اما با یک سری شرایط…اگه حاضر به بحث و مناظره هستید بگید که شرایطو بگم[/quote]
سلام عزیزم
کسی که جواب داشته باشه اونو بی منت در اختیار خواننده قرار میده تا خودشون بخونن و نتیجه گیری کنن بدون شرط و شروط
به نظر من آزادی بیان و مباحصه بدون شرط و شروط و با احترام متقابل خیلی میتونه سازنده باشه

0 ❤️

2015-11-08 19:05:30 +0330 +0330
812222747_7884.jpg
0 ❤️

2015-11-08 20:50:11 +0330 +0330

*** ﻣﻌــﺮﻓﯽ ۱٨ ﺯﻥ ﭘﺮ ﺍﻓﺘــﺨﺎﺭ ﺍﯾــﺮﺍﻥ ﺑﺎﺳﺘــﺎﻥ ***
ﯾـﻮﺗﺎﺏ : ﺳﺮﺩﺍﺭ ﺯﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﮐﻪ ﺧﻮﺍﻫﺮ ﺁﺭﯾﻮﺑﺮﺯﻥ ﺳﺮﺩﺍﺭ ﻧﺎﻣﺪﺍﺭ ﺍﺭﺗﺶ
ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻫﯽ ﺩﺍﺭﯾﻮﺵ ﺳﻮﻡ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ . ﻭﯼ ﺩﺭﻧﺒﺮﺩ ﺑﺎ ﺍﺳﮑﻨﺪﺭ
ﮔﺠﺴﺘﮏ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺁﺭﯾﻮﺑﺮﺯﻥ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻫﯽ ﺑﺨﺸﯽ ﺍﺯ ﺍﺭﺗﺶ ﺭﺍ ﺑﺮ ﻋﻬﺪﻩ
ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﺍﻭ ﺩﺭ ﮐﻮﻫﻬﺎﯼ ﺑﺨﺘﯿﺎﺭﯼ ﺭﺍﻩ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺍﺳﮑﻨﺪﺭ ﺑﺴﺖ . ﻭﻟﯽ
ﯾﮏ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺭﺍﻩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﺳﮑﻨﺪﺭ ﻧﺸﺎﻥ ﺩﺍﺩ ﻭ ﺍﻭ ﺍﺯ ﻣﺴﯿﺮ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺑﻪ ﺍﯾﺮﺍﻥ
ﻫﺠﻮﻡ ﺁﻭﺭﺩ . ﺍﺯ ﺍﻭ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺷﺎﻩ ﺁﺗﺮﻭﭘﺎﺗﺎﻥ ‏( ﺁﺫﺭﺑﺎﯾﺠﺎﻥ ‏) ﺩﺭ ﺳﺎﻟﻬﺎﯼ
٢٠ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﻣﯿﻼﺩ ﺗﺎ ٢٠ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻣﯿﻼﺩ ﻧﯿﺰ ﯾﺎﺩﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ . ﺑﺎ ﺍﯾﻨﻬﻤﻪ ﻫﻢ
ﺁﺭﯾﻮﺑﺮﺯﻥ ﻭ ﻫﻢ ﯾﻮﺗﺎﺏ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﻭﻃﻦ ﮐﺸﺘﻪ ﺷﺪﻧﺪ ﻭ ﻧﺎﻣﯽ ﺟﺎﻭﯾﺪ ﺍﺯ
ﺧﻮﺩ ﺑﺮﺟﺎﯼ ﮔﺬﺍﺷﺘﻨﺪ .
ﮐﺎﺳﺎﻧــﺪﺍﻥ : ﭘﺲ ﺍﺯ ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻩ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﻭ ﻧﺨﺴﯿﻦ ﺷﺨﺼﯿﺖ ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪ
ﮐﺸﻮﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ . ﮐﺎﺳﺎﻧﺪﺍﻥ ﺗﺤﺖ ﻧﺎﻡ ﻣﻠﮑﻪ٢٨ ﮐﺸﻮﺭ ﺁﺳﯿﺎﯾﯽ
ﺩﺭ ﮐﻨﺎﺭ ﻫﻤﺴﺮﺵ ﮐﻮﺭﺵ ﺑﺰﺭﮒ ﺣﮑﻤﺮﺍﻧﯽ ﻣﯿﮑﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ . ﻣﻮﺭﺧﯿﻦ
ﯾﻮﻧﺎﻧﯽ ‏( ﮔﺰﻧﻔﻮﻥ ‏) ﺍﺯ ﻭﯾﺒﺎ ﻧﯿﮑﯽ ﻭ ﺑﺰﺭﮒ ﻣﻨﺸﯽ ﯾﺎﺩ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ .
ﺁﺭﺗﻤﯿــﺰ : ﻧﺨﺴﯿﺘﻦ ﻭ ﺗﻨﻬﺎ ﺯﻥ ﺩﺭﯾﺎﺳﺎﻻﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯ . ﺍﻭ ﺑﻪ ﺳﺎﻝ
۴٨٠ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﻣﯿﻼﺩ ﺑﻪ ﻣﻘﺎﻡ ﺩﺭﯾﺎﺳﺎﻻﺭﯼ ﺍﺭﺗﺶ ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻫﯽ ﺧﺸﯿﺎﺭﺷﺎ
ﺭﺳﯿﺪ ﻭ ﺩﺭ ﻧﺒﺮﺩ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﯾﻮﻧﺎﻥ ﺍﺭﺗﺶ ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻫﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻣﺮﺯﻫﺎﯼ
ﺩﺭﯾﺎﯾﯽ ﻫﺪﺍﯾﺖ ﻣﯽ ﮐﺮﺩ . ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻧﻮﯾﺴﺎﻥ ﯾﻮﻧﺎﻥ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺯﯾﺒﺎﯾﯽ –
ﺑﺮﺟﺴﺘﮕﯽ ﻭ ﻣﺘﺎﻧﺖ ﺳﺮﺁﻣﺪ ﻫﻤﻪ ﺯﻧﺎﻥ ﺁﻥ ﺭﻭﺯﮔﺎﺭ ﻧﺎﻣﯿﺪﻩ ﺍﻧﺪ . ﺁﺭﺗﻤﯿﺲ
ﻧﯿﺰ ﺩﺭﺳﺖ ﻣﯿﺒﺎﺷﺪ .
ﺁﺗﻮﺳﺎ : ﻣﻠﮑﻪ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ٢٨ ﮐﺸﻮﺭ ﺁﺳﯿﺎﯾﯽ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭﯼ ﺩﺍﺭﯾﻮﺵ .
ﻫﺮﻭﺩﻭﺕ ﭘﺪﺭ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺍﺯ ﻭﯼ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺷﻬﺒﺎﻧﻮﯼ ﺩﺍﺭﯾﻮﺵ ﺑﺰﺭﮒ ﯾﺎﺩ ﮐﺮﺩﻩ
ﺍﺳﺖ ﻭ ﺁﺗﻮﺳﺎ ﺭﺍ ﭼﻨﺪﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺩﺭ ﻟﺸﮕﺮﮐﺸﯽ ﻫﺎ ﺩﺍﺭﯾﻮﺵ ﯾﺎﻭﺭ ﻓﮑﺮﯼ ﻭ
ﺭﻭﺣﯽ ﺩﺍﺭﯾﻮﺵ ﺩﺍﻧﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ . ﭼﻨﺪ ﻧﺒﺮﺩ ﻭ ﻟﺸﮕﺮ ﮐﺸﯽ ﻣﻬﻢ ﺗﺎﺭﯾﺨﯽ
ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ ﻫﺮﻭﺩﻭﺕ ﺑﻪ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﻣﻠﮑﻪ ﺁﺗﻮﺳﺎ ﺻﻮﺭﺕ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ
ﻣﺎﻧﺪﺍﻧﺎ : ﻣﺎﻧﺪﺍﻥ ﯾﺎ ﻣﺎﻧﺪﺍﻧﺎ ﺩﺭ ﻟﻐﺖ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﯽ ﺷﺎﻩ ﺑﻮﯼ ﻋﻨﺒﺮ ﺳﯿﺎﻩ،
ﺩﺧﺘﺮ ﺁﮊﯼ ﺩﻫﺎﮎ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﭘﺎﺩﺷﺎﻩ ﻣﺎﺩ ﮐﻪ ﻫﻤﺴﺮ ﮐﻤﺒﻮﺟﯿﻪ ﭘﺪﺭ ﮐﻮﺭﻭﺵ
ﺷﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻭﺻﻠﺖ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﻣﺘﻮﻟﺪ ﮔﺮﺩﯾﺪ . ﺍﻭ ﺩﺭ ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻭ ﻧﯿﺰ ﺍﻧﺘﻘﺎﻝ
ﻗﺪﺭﺕ ﺑﻪ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺳﻬﻢ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻣﻮﺛﺮﯼ ﺩﺍﺷﺖ . ﻣﺎﻧﺪﺍﻥ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﻣﺪﺭﺳﻪ
ﺟﻤﻌﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺑﺮﮔﺰﯾﺪﮔﺎﻧﯽ ﺍﺯ ﭘﺴﺮﺍﻥ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﺑﻨﯿﺎﻥ ﻣﯿﻨﻬﺪ ﮐﻪ ﺧﻮﺩ
ﺷﺨﺼﺎ ﺑﻪ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﺍﻥ ﺍﯾﻦ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺩﺭﺱ ﺣﻘﻮﻕ ﻭﻗﺎﻧﻮﻥ ﺭﺍ ﻣﯽ
ﺁﻣﻮﺧﺖ ﻭ ﺑﻪ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﻣﯽ ﺁﻣﻮﺧﺖ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﭘﺎﯾﻪ ﻭ ﺍﺳﺎﺱ ﻇﻠﻢ ﻭ
ﺑﯿﺪﺍﺩﯼ ﺭﺍ ﻭﯾﺮﺍﻥ ﻧﻤﺎﯾﺪ ﻭ ﺩﺭ ﻫﺮ ﺣﺎﻝ ﯾﺎﺭ ﻭ ﻫﻤﯿﺎﺭ ﺯﯾﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺑﺎﺷﺪ . ﺩﺭ
ﺍﯾﻦ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﻓﻨﻮﻥ ﺳﻮﺍﺭﮐﺎﺭﯼ ﻭ ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯﯼ ﻭ ﻧﺒﺮﺩ ﻧﯿﺰ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺩﺍﺩﻩ
ﻣﯿﺸﺪ .
ﺁﺭﺗﺎﺩﺧﺖ : ﻭﺯﯾﺮ ﺧﺰﺍﻧﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﺍﻣﻮﺭ ﻣﺎﻟﯽ ﺩﻭﻟﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ
ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻫﯽ ﺍﺭﺩﻭﺍﻥ ﭼﻬﺎﺭﻡ ﺍﺷﮑﺎﻧﯽ . ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ ﮐﺘﺎﺏ ﺍﺷﮑﺎﻧﯿﺎﻥ ﺍﺛﺮ
ﺩﯾﺎﮐﻮﻧﻮﻑ ﺭﻭﺳﯽ ﺧﺎﻭﺭ ﺷﻨﺎﺱ ﺑﺰﺭﮒ ﺍﻭ ﻣﺎﻟﯿﺎﺕ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺳﺎﻣﺎﻥ ﺑﺨﺸﯿﺪ
ﻭ ﺩﺭ ﺍﺩﺍﺭﻩ ﺍﻣﻮﺭ ﻣﺎﻟﯽ ﺧﻄﺎﯾﯽ ﻣﺮﺗﮑﺐ ﻧﺸﺪ ﻭ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩ ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭﯼ
ﭘﺎﺭﺗﯿﺎﻥ ﺭﺍ ﺭﻭﻧﻖ ﺑﺨﺸﯿﺪ
ﺁﺯﺭﻣﯽ ﺩﺧﺖ : ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻩ ﺯﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۶٣١ ﻣﯿﻼﺩﯼ . ﺍﻭ ﺩﺧﺘﺮ
ﺧﺴﺮﻭ ﭘﺮﻭﯾﺰ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﭘﺲ ﺍﺯ ” ﮔﺸﺘﺎﺳﺐ ﺑﻨﺪﻩ ” ﺑﺮ ﭼﻨﺪﯾﻦ ﮐﺸﻮﺭ
ﺁﺳﯿﺎﯾﯽ ﭘﺎﺩﺷﺎﻫﯽ ﮐﺮﺩ . ﺁﺫﺭﻣﯿﺪﺧﺖ ﺳﯽ ﻭ ﺩﻭﻣﯿﻦ ﭘﺎﺩﺷﺎﻩ ﺳﺎﺳﺎﻧﯽ
ﺑﻮﺩ . ﻭﺍﮊﻩ ﺍﯾﻦ ﻧﺎﻡ ﺑﻪ ﭼﻢ ‏( ﻣﻌﻨﯽ ‏) ﭘﯿﺮ ﻧﺸﺪﻧﯽ ﻭ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺟﻮﺍﻥ ﺍﺳﺖ
ﺁﺫﺭﺁﻧﺎﻫﯿﺪ : ﻣﻠﮑﻪ ﻣﻠﮑﻪ ﻫﺎﯼ ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭﯼ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻫﯽ
ﺷﺎﭘﻮﺭ ﯾﮑﻢ ﺑﻨﯿﺎﻧﮕﺬﺍﺭ ﺳﻠﺴﻠﻪ ﺳﺎﺳﺎﻧﯽ . ﻧﺎﻡ ﺍﯾﻦ ﻣﻠﮑﻪ ﺑﺰﺭﮒ ﻭ
ﺍﻗﺪﺍﻣﺎﺕ ﺩﻭﻟﺘﯽ ﺍﻭ ﺩﺭ ﻗﻠﻤﺮﻭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﮐﺘﯿﺒﻪ ﻫﺎﯼ ﮐﻌﺒﻪ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺩﺭ
ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻓﺎﺭﺱ ﺑﺎﺭﻫﺎ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺳﺘﺎﯾﺶ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ . ‏( ٢۵٢
ﺳﺎﺳﺎﻧﯿﺎﻥ ‏)
ﭘﺮﯾــﻦ : ﺑﺎﻧﻮﯼ ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ . ﺍﻭ ﺩﺧﺘﺮ ﮐﯿﻘﺒﺎﺩ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ٩٢۴
ﯾﺰﺩﮔﺮﺩﯼ ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ ﺑﺮﮒ ﺍﺯ ﻧﺴﺨﻪ ﻫﺎﯼ ﺍﻭﺳﺘﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﭘﻬﻠﻮﯼ ﺑﺮﺍﯼ
ﺁﯾﻨﺪﮔﺎﻥ ﺍﺯ ﮔﻮﺷﻪ ﻭ ﮐﻨﺎﺭ ﻣﻤﺎﻟﮏ ﺁﺭﯾﺎﯾﯽ ﮔﺮﺩﺁﻭﺭﯼ ﻧﻤﻮﺩ ﻭ ﯾﮑﺒﺎﺭ ﮐﺎﻣﻞ
ﺁﻧﺮﺍ ﻧﻮﺷﺖ ﻭ ﻧﺎﻣﺶ ﺩﺭ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺯﻣﯿﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺛﺒﺖ ﮔﺮﺩﯾﺪﻩ
ﺍﺳﺖ . ﺍﺯ ﺍﻭ ﭼﻨﺪ ﮐﺘﺎﺏ ﺩﯾﮕﺮ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺍﺣﺘﻤﺎﻝ ﺯﯾﺎﺩ
ﺩﺭ ﺁﺗﺶ ﺳﻮﺯﯼ ﻫﺎﯼ ﺳﭙﺎﻩ ﺍﺳﻼﻡ ﺍﺯ ﻣﯿﺎﻥ ﺭﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ .
ﺯﺭﺑﺎﻧﻮ : ﺳﺮﺩﺍﺭ ﺟﻨﮕﺠﻮﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ . ﺩﺧﺘﺮ ﺭﺳﺘﻢ ﻭ ﺧﻮﺍﻫﺮ ﺑﺎﻧﻮ ﮔﺸﺴﺐ
. ﺍﻭ ﺩﺭ ﺳﻮﺍﺭ ﮐﺎﺭﯼ ﺯﺑﺪﻩ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻧﺒﺮﺩﻫﺎ ﺩﻻﻭﺭﯼ ﻫﺎ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ
ﺍﺯ ﺧﻮﺩ ﻧﺸﺎﻥ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ . ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻧﺎﻡ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺟﻨﮕﺠﻮﯾﯽ ﮐﻪ ﺁﺯﺍﺩ ﮐﻨﻨﺪﻩ
ﺯﺍﻝ – ﺁﺫﺭﺑﺮﺯﯾﻦ ﻭ ﺗﺨﻮﺍﺭ ﺍﺯ ﺯﻧﺪﺍﻥ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﺛﺒﺖ ﮐﺮﺩﻩ .ﻓﺮﺥ ﺭﻭ :
ﻧﺎﻡ ﺍﻭ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺑﺎﻧﻮﯼ ﻭﺯﯾﺮ ﺩﺭ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺛﺒﺖ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ
ﻭﯼ ﺍﺯ ﻃﺒﻘﻪ ﻋﺎﻡ ﮐﺸﻮﺭﯼ ﺑﻪ ﻣﻘﺎﻡ ﻭﺯﯾﺮﯼ ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭﯼ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺭﺳﯿﺪ
ﮔﺮﺩﺁﻓﺮﯾﺪ : ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﺮ ﺍﺯ ﭘﻬﻠﻮﻧﺎﻥ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﺍﯾﺮﺍﻥ . ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺍﺯ ﺍﻭ ﺑﻪ
ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺩﺧﺘﺮ ﮔﮋﺩﻫﻢ ﯾﺎﺩ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﺎﻟﺒﺎﺳﯽ ﻣﺮﺩﺍﻧﻪ ﺑﺎ ﺳﻬﺮﺍﺏ ﺯﻭﺭ
ﺁﺯﻣﺎﯾﯽ ﮐﺮﺩ . ﻓﺮﺩﻭﺳﯽ ﺑﺰﺭﮒ ﺍﺯ ﺍﻭ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺯﻧﯽ ﺟﻨﮕﺠﻮ ﻭ ﺩﻟﯿﺮ ﺍﺯ
ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﭘﺎﮐﺎﻥ ﯾﺎﺩﻣﯿﮑﻨﺪ
ﺁﺭﯾﺎﺗﺲ : ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺳﺮﺩﺍﺭﺍﻥ ﻣﺒﺎﺭﺯ ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺳﺎﻟﻬﺎﯼ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ
ﻣﯿﻼﺩ . ﻣﻮﺭﺧﯿﻦ ﯾﻮﻧﺎﻧﯽ ﺩﺭ ﭼﻨﺪ ﺟﺎ ﻧﺎﻣﯽ ﮐﻮﺗﺎﻩ ﺍﺯ ﻭﯼ ﺑﻪ ﻣﯿﺎﻥ ﺁﻭﺭﺩﻩ
ﺍﻧﺪ
ﮔﺮﺩﯾﻪ : ﺑﺎﻧﻮﯼ ﺟﻨﮕﺠﻮﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ . ﺍﻭ ﺧﻮﺍﻫﺮ ﺑﻬﺮﺍﻡ ﭼﻮﺑﯿﻨﻪ ﺑﻮﺩ .
ﻓﺮﺩﻭﺳﯽ ﺑﺰﺭﮒ ﺍﺯ ﺍﻭ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻫﺴﻤﺮﺧﺴﺮﻭﭘﺮﻭﯾﺰ ﯾﺎﺩ ﮐﺮﺩﻩ ﮐﻪ ﺩﺭ
ﭼﻨﺪ ﻧﺒﺮﺩﻫﺎ ﺩﺭ ﮐﻨﺎﺭ ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻩ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺩﻻﻭﺭﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ
ﺧﻮﺩ ﻧﺸﺎﻥ ﺩﺍﺩﻫﺎﺳﺖ . ‏( ﺳﺎﺳﺎﻧﯽ ٣۴٨ ﺷﺎﻫﻨﺎﻣﻪ ﻓﺮﺩﻭﺳﯽ
ﺩﻏﺪﻭﯾـــﻪ : ﺩﻏﺪﻭﯾﻪ ﯾﺎ ﺩﻭﻏﺪﻭ ﻣﺎﺩﺭ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﺻﻼ ﺍﺯ ﺷﻬﺮ ﺭﯼ
ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ . ﻭﯼ ﺩﺭ ﺁﻧﺠﺎ ﺑﺎ ﮐﻮﯼ ﻫﺎ ﻭ ﮐﺮﭘﻦ ﻫﺎ ﮐﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﺭﺍ ﮔﻤﺮﺍﻩ ﻣﯽ
ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﻣﺮﺗﺐ ﻓﺪﯾﻪ ﻭ ﻗﺮﺑﺎﻧﯽ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﺳﺘﻨﺪ ﻭ ﺩﯾﻦ ﺭﺍ ﻭﺳﯿﻠﻪ
ﺍﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﺍﻣﯿﺎﻝ ﻭ ﺧﻮﺍﺳﺘﻬﺎﯼ ﻧﺎﺭﻭﺍﯼ ﺧﻮﺩ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﺑﻪ
ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ . ﭘﺪﺭ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﺵ ﭼﻮﻥ ﺟﺎﻥ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺧﻄﺮ ﺩﯾﺪﻧﺪ ﺍﻭ ﺭﺍ
ﻧﺰﺩ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻧﺰﺩﯾﮑﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺁﺫﺭﺑﺎﯾﺠﺎﻥ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻧﺪ ﺍﻭ ﺩﺭ ﺁﻧﺠﺎ ﺑﺎ
ﭘﻮﺭﻭﺷﺴﺐ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺛﻤﺮﻩ ﺍﯾﻦ ﭘﯿﻮﻧﺪ ﻫﻤﺎﯾﻮﻥ، ﺯﺭﺗﺸﺖ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ
ﺑﺰﺭﮒ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ ﺍﺳﺖ .
ﭘﻮﺭﺍﻥ ﺩﺧﺖ : ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻩ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﺳﺎﺳﺎﻧﯽ . ﻭﯼ ﺯﻧﯽ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺑﺮ
ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ١٠ ﮐﺸﻮﺭ ﺁﺳﯿﺎﯾﯽ ﭘﺎﺩﺷﺎﻫﯽ ﻣﯿﮑﺮﺩ .ﺍﻭ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺍﺭﺩﺷﯿﺮ
ﺷﯿﺮﻭﯾﻪ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺑﯿﺴﺖ ﻭ ﭘﻨﺠﻤﯿﻦ ﭘﺎﺩﺷﺎﻩ ﺳﺎﺳﺎﻧﯽ ﺑﺮ ﺍﺭﯾﮑﻪ
ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻫﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻧﺸﺴﺖ ﻭ ﻓﺮﺍﻣﺎﻧﺮﻭﺍﯾﯽ ﻧﻤﻮﺩ
ﺷﯿﺮﯾﻦ : ﺷﺎﻫﺰﺍﺩﻩ ﺍﺭﻣﻨﯽ . ﺍﺭﻣﻨﺴﺘﺎﻥ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺷﻬﺮﻫﺎﯼ ﮐﻮﭼﮏ ﺍﯾﺮﺍﻥ
ﺑﻮﺩ ﻭ ﺷﺎﻩ ﺍﺭﻣﻨﺴﺘﺎﻥ ﺯﯾﺮﺍ ﻧﻈﺮ ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻩ ﺍﯾﺮﺍﻥ . ﺧﺴﺮﻭ ﭘﺮﻭﯾﺰ ﻭ
ﺷﯿﺮﻥ ﺣﻤﺎﺳﻪ ﺍﯼ ﺍﺯ ﺧﻮﺩ ﺳﺎﺧﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺩﺭ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻣﺎﻧﺪﮔﺎﺭ ﻣﺎﻧﺪ .
ﺷﯿﺮﯾﻦ ﺍﺯ ﺧﺴﺮﻭ ۴ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﺑﻪ ﻧﺎﻣﻬﺎﯼ ﻧﺴﺘﻮﺭ – ﺷﻬﺮﯾﺎﺭ – ﻓﺮﻭﺩ ﻭ
ﻣﺮﺩﺍﻧﺸﻪ ﺑﺪﻧﯿﺎ ﺁﻭﺭﺩ ﮐﻪ ﻫﺮ ﭼﻬﺎﺭ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﻭﯼ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﺍﻥ ﮐﺸﺘﻪ ﺷﺪﻧﺪ .
ﭘﺲ ﺍﻭ ﺳﺮ ﺑﺮ ﺑﺎﻟﯿﻦ ‏( ﺟﺴﺪ ﺑﯽ ﺟﺎﻥ ‏) ﺧﺴﺮﻭ ﻧﻬﺎﻧﺪ ﻭ ﺑﺎ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮﯼ
ﻋﺸﻖ ﺍﺵ ﺑﻪ ﺧﺴﺮﻭ ﺭﺍ ﺟﺎﻭﺩﺍﻧﻪ ﺳﺎﺧﺖ ﻭ ﻫﺮﺩﻭ ﺟﺎﻥ ﺑﺎﺧﺘﻨﺪ .
ﻫﻼﻟﻪ : ﭘﺎﺩﺷﺎﻩ ﺯﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ ﮐﺘﺎﺏ ﺩﯾﻨﯽ ﻭ ﺗﺎﺭﯾﺨﯽ ﺑﻨﺪﻫﺶ
‏( ٣٩١ ﯾﺸﺘﻬﺎ ۱ + ۲۷۴ ﯾﺸﺘﻬﺎ ۲ ‏) ﮐﯿﺎﻧﯿﺎﻥ ﺑﺮ ﺍﺭﯾﮑﻪ ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻫﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ
ﻧﺸﺴﺖ . ﺍﺯ ﺍﻭ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻫﻔﺘﻤﯿﻦ ﭘﺎﺩﺷﺎﻩ ﮐﯿﺎﻧﯽ ﯾﺎﺩ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ
ﻧﺎﻣﺶ ﺭﺍ “ ﻫﻤﺎﯾﭽﻬﺮ ﺁﺯﺍﺩ ” ‏( ﻫﻤﺎﯼ ﻭﻫﻤﻮﻥ ‏) ﻧﯿﺰ ﮔﻔﺘﻪ ﺍﻧﺪ . ﺍﻭ ﻣﺎﺩﺭ
ﺩﺍﺭﺍﺏ ﺑﻮﺩ ﻭ ﭘﺲ ﺍﺯ “ﻭﻫﻮﻣﻦ ﺳﭙﻨﺪﺩﺍﺗﺎﻥ ” ﺑﺮ ﺗﺨﺖ ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻫﯿﺎﯾﺮﺍﻥ
ﻧﺸﺴﺖ . ﻭﯼ ﺑﺎ ﺯﯾﺒﺎﯾﯽ ﺗﻤﺎﻡ ﺳﯽ ﺳﺎﻝ ﭘﺎﺩﺷﺎﻩ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻫﯿﭻ
ﮔﺰﺍﺭﺷﯽ ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﺑﺪﮐﺮﺩﺍﺭ ﺑﻮﺩﻥ ﻭﯼ ﻭ ﺛﺒﺘﻘﻮﺍﻧﯿﻦ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﻭ ﻇﺎﻟﻤﺎﻧﻪ ﺍﺯ
ﻭﯼ ﺑﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺮﺳﯿﺪﻩ ﺍﺳﺖ .
ﺑﺎﻧﻮ ﮔﺸﻨﺴﺐ : ﺩﺧﺘﺮ ﺩﯾﮕﺮ ﺭﺳﺘﻢ – ﺧﻮﺍﻫﺮ ﺯﺭﺑﺎﻧﻮﯼ ﺩﻟﯿﺮ . ﻧﺎﻡ ﺑﺎﻧﻮ
ﮔﺸﺴﺐ ﺟﻨﮕﺠﻮ ﺩﺭ ﺑﺮﺯﻭﻧﺎﻣﻪ ﻭ ﺑﻬﻤﻦ ﻧﺎﻣﻪ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ . ﯾﮑﯽ ﺍﺯ
ﻣﺸﻬﻮﺭﺗﺮﯾﻦ ﺣﮑﺎﯾﺖ ﻫﺎﯼ ﺍﻭ ﻧﺒﺮﺩ ﺳﻪ ﮔﺎﻧﻪ ﻓﺮﺍﻣﺮﺯ – ﺭﺳﺘﻢ ﻭ
ﺑﺎﻧﻮﮔﺸﺴﺐ ﺍﺳﺖ . ﺍﻭ ﻣﻨﻈﻮﻣﻪ ﺍﯼ ﻧﯿﺰ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺧﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ ﮐﻪ ﻫﻢ ﺍﮐﻨﻮﻥ
ﻧﺴﺨﻪ ﺍﯼ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺩﺭ ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ﻣﻠﯽ ﭘﺎﺭﯾﺲ ﻭ ﺩﺭ ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ﻣﻠﯽ
ﺑﺮﯾﺘﺎﻧﯿﺎﻣﻮﺟﻮﺩ ﺍﺳﺖ .

0 ❤️

2015-11-08 20:53:55 +0330 +0330

ﺍﻣﺎﻡ ﺣﺴﯿﻦ ﮐﯿﺴﺖ؟
ﺣﺴﻴﻦ ﺑﻦ ﻋﻠﯽ ﺍﻣﺎﻡ ﺳﻮﻡ ﺷﻴﻌﻴﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﻣﻴﮕﻮﻳﺪ : ‏« ﻣﺎ ﺍﺯ ﺗﺒﺎﺭ ﻗﺮﻳﺶ
ﻫﺴﺘﻴﻢ ﻭ ﻫﻮﺍ ﺧﻮﺍﻫﺎﻥ ﻣﺎ ﻋﺮﺏ ﻭ ﺩﺷﻤﻨﺎﻥ ﻣﺎ ﺍﻳﺮﺍﻧﯽ ﻫﺎ ﻫﺴﺘﻨﺪ .
ﺭﻭﺷﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﺮ ﻋﺮﺑﯽ ﺍﺯ ﻫﺮ ﺍﻳﺮﺍﻧﯽ ﺑﻬﺘﺮ ﻭ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﻭ ﻫﺮ ﺍﻳﺮﺍﻧﯽ ﺍﺯ
ﺩﺷﻤﻨﺎﻥ ﻣﺎ ﻫﻢ ﺑﺪﺗﺮ ﺍﺳﺖ . ﺍﻳﺮﺍﻧﻴﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﺎﻳﺪ ﺩﺳﺘﮕﻴﺮ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺑﻪ ﻣﺪﻳﻨﻪ
ﺁﻭﺭﺩ٫ ﺯﻧﺎﻧﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻔﺮﻭﺵ ﺭﺳﺎﻧﻴﺪ ﻭ ﻣﺮﺩﺍﻧﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺑﺮﺩﮔﯽ ﻭ ﻏﻼﻣﯽ
ﺍﻋﺮﺍﺏ ﮔﻤﺎﺷﺖ . ‏»
‏( ﺳﻔﻴﻨﻪ ﺍﻟﺒﺤﺎﺭ ﻭ ﻣﺪﻳﻨﻪ ﺍﻻﺣﮑﺎﻡ ﻭ ﺍﻵﺛﺎﺭ ﺻﻔﺤﻪ ۱۶۴ ٫ ﺣﺎﺝ ﺷﻴﺦ
ﻋﺒﺎﺱ ﻗﻮﻣﯽ ‏)
ﺑﻠﻪ ﺩﺭﺳﺖ ﺍﺳﺖ ﺗﻌﺠﺐ ﻧﮑﻨﻴﺪ ﺍﻳﻦ ﺳﺨﻨﺎﻥ ﺍﻣﺎﻡ ﺣﺴﻴﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ۱۴۰۰
ﺳﺎﻝ ﻫﻤﻮﻃﻨﺎﻥ ﻣﺎ ﻫﺮ ﺳﺎﻟﻪ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﻭ ﻋﺰﺍﺩﺍﺭﯼ ﻣﻴﮑﻨﻨﺪ ﻭ ﺑﺮ ﺳﺮ ﻭ
ﺻﻮﺭﺕ ﺧﻮﺩ ﻣﻴﮑﻮﺑﻨﺪ ﻭ ﻋﺪﻩ ﺍﯼ ﻫﻢ ﭘﺎ ﺭﺍ ﻓﺮﺍﺗﺮ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪ ﻭ
ﺑﺮﺍﯼ ﻗﺎﺗﻞ ﭘﺪﺭﺍﻥ ﻣﺎ ﻗﻤﻪ ﺑﺮ ﺳﺮ ﻭ ﺑﺪﻥ ﺧﻮﺩ ﻣﻴﺰﻧﻨﺪ ﻭ ﺟﻮﯼ ﺧﻮﻥ ﺭﺍﻩ
ﻣﯽ ﺍﻧﺪﺍﺯﻧﺪ!!!ﻭﺣﺘﯽ ﮐﺎﺭ ﺍﻳﻦ ﺯﻥ ﺑﺪﺑﺨﺖ ﺷﻴﻌﻪ ﺑﺠﺎﻳﯽ ﺭﺳﻴﺪﻩ ﮐﻪ
ﺑﺨﺎﻃﺮ ﻳﮏ ﺗﺎﺯﯼ ﺟﻨﺎﻳﺘﮑﺎﺭ ﭼﻪ ﺑﻼﻳﯽ ﺑﺮ ﺳﺮ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﺑﻴﮕﻨﺎﻩ ﺧﻮﺩ ﻣﻴﺎﻭﺭﺩ
ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﮐﯽ؟ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﭼﯽ؟ ! ﺗﺎ ﮐﯽ ﺑﺎﻳﺪ ﺍﻳﺮﺍﻧﯽ ﺩﺷﻤﻨﺎﻥ ﻗﺴﻢ
ﺧﻮﺭﺩﻩ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﭘﺮﺳﺘﺶ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺖ ﺑﺴﺎﺯﺩ؟ ﻫﻤﻴﻦ ﺍﻣﺎﻡ ﺣﺴﻴﻦ
ﮐﻪ ﻳﮑﯽ ﺍﺯ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﻳﻦ ﺑﺘﻬﺎﯼ ﺷﻴﻌﻴﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﮐﺴﯽ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ
ﺑﺮﺍﺩﺭﺵ ﺣﺴﻦ ﺩﺭ ﮐﺸﺘﺎﺭ ﻣﺮﺩﻡ ﻃﺒﺮﺳﺘﺎﻥ ﺷﺮﮐﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ .
ﺁﻳﺎ ﺍﻳﻦ ﺍﻣﺮ ﻏﻴﺮ ﻗﺎﺑﻞ ﻗﺒﻮﻝ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ ﺩﻭﻟﺘﻬﺎ ﻭ ﺩﺳﺖ
ﺍﻧﺪﺭﮐﺎﺭﺍﻥ ﺗﺎﺯﯼ ﭘﺮﺳﺖ ﻭ ﺑﻪ ﺧﺼﻮﺹ ﻣﻼﻫﺎﯼ ﮐﺜﻴﻒ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﺍﺳﻼﻣﯽ
ﮐﻪ ﺳﻨﮓ ﺷﻴﻌﻪ ﻭ ﻋﻠﯽ ﻭ ﺩﻭﺍﺯﺩﻩ ﺍﻣﺎﻡ ﺭﻭ ﺑﻪ ﺳﻴﻨﻪ ﻣﻴﺰﻧﻨﺪ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﺍﺳﻨﺎﺩ
ﻭ ﻣﺪﺍﺭﮎ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺩﺭ ﮐﺘﺎﺑﻬﺎﯼ ﺗﺎﺭﻳﺨﯽ ﺭﺍ ﭘﺎﮎ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﻳﺎ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﻧﺪ
ﺗﺎ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺧﻮﺍﺏ ﻧﻨﮓ ﺁﻟﻮﺩ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﯽ ﻧﮕﺎﻩ ﺩﺍﺭﻧﺪ؟ !
ﺳﺎﻟﻬﺎﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺳﺎﻧﺴﻮﺭ ﻭ ﺩﺳﺘﮑﺎﺭﯼ ﺩﺭ ﺍﺳﻨﺎﺩ ﻭ ﮐﺘﺎﺑﻬﺎﯼ ﺗﺎﺭﻳﺨﯽ
ﺳﻌﯽ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺍﻧﺪ ﺗﺎ ﭼﻬﺮﻩ ﺯﺷﺖ ﻭ ﻭﺣﺸﯽ ﺍﻳﻦ ﺟﻨﺎﻳﺘﮑﺎﺭﺍﻥ ﺑﻴﺎﺑﺎﻧﮕﺮﺩ
ﺭﺍ ﭘﻨﻬﺎﻥ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﭼﻬﺮﻩ ﺍﯼ ﻣﻌﺼﻮﻡ ﻭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ (!)
ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺍﻧﺪ ﻭ ﺍﻳﻦ ﻳﮑﯽ ﺍﺯ ﺍﺳﺮﺍﺭ ﭘﺎﻳﺪﺍﺭﯼ ﺍﺳﻼﻡ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺍﺳﺖ
ﻳﻌﻨﯽ ﺳﺎﻧﺴﻮﺭ ﺷﺪﻳﺪ ﻭ ﻧﮕﺎﻩ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ ﺟﻬﻞ ﻭ ﻧﺎﺩﺍﻧﯽ . ﭼﻪ ﺑﺴﺎ
ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﻏﻴﺮ ﺍﺯﺍﻳﻦ ﻣﻴﮑﺮﺩﻧﺪ ﺍﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﻫﻴﭻ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺣﺪﺍﻗﻞ
ﺩﺭ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺩﻭﺍﻡ ﻧﻤﯽ ﺁﻭﺭﺩ . ﺍﮔﺮ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﺎ ﺑﺪﺍﻧﻨﺪ ﮐﻪ ﺍﻳﻦ ﺍﺷﺨﺎﺻﯽ ﮐﻪ ﺍﺯ
ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺖ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺍﻧﺪ٫ ﭼﻪ ﺟﻨﺎﻳﺎﺗﯽ ﺑﺮ ﭘﺪﺭﺍﻥ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﺍﻥ ﻣﺎ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ
ﻫﺮﮔﺰ ﺩﻳﻦ ﺍﺳﻼﻡ ﺩﺭ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺷﺖ .
ﺩﺭ ﺍﻳﻨﺠﺎ ﻣﻴﺨﻮﺍﻫﻢ ﺑﻪ ﺍﺳﺘﻨﺎﺩ ﺑﻪ ﭼﻨﺪ ﺳﻨﺪ ﻣﻌﺘﺒﺮ ﺗﺎﺭﻳﺨﯽ ﮐﻪ ﮔﻮﺷﻪ
ﺍﯼ ﺍﺯ ﺍﺳﻨﺎﺩ ﺟﻨﺎﻳﺎﺕ ﺍﻳﻦ ﺗﺎﺯﻳﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺷﻤﺎ ﺑﻴﺎﻭﺭﻡ ﺗﺎ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺑﺎ
ﭼﻬﺮﻩ ﺯﺷﺖ ﻭ ﮐﺜﻴﻒ ﺗﺎﺯﻳﺎﻥ ﺁﺷﻨﺎ ﺷﻮﻳﺪ .
ﻓﺘﻮﺡ ﺍﻟﺒﻠﺪﺍﻥ - ﺑﻼﺫﺭﯼ ﺻﻔﺤﻪ ۳۰۳
‏« ﻋﺜﻤﺎﻥ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۲۹ ﻫﺠﺮﯼ ﺳﻌﻴﺪ ﺍﺑﻦ ﻋﺎﺹ ﺭﺍ ﻭﺍﻟﯽ ﮐﻮﻓﻪ ﮐﺮﺩ ﻭ
ﻋﺒﺪﺍﻟﻠﻪ ﺑﻦ ﻋﺎﻣﺮ ﮐﺮﻳﺰ ﺭﺍ ﻭﺍﻟﯽ ﺑﺼﺮﻩ ﻣﺮﺯﺑﺎﻥ ﻃﻮﺱ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﺩﻭ ﻧﻔﺮ
ﻧﻮﺷﺖ ﻭ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺧﺮﺍﺳﺎﻥ ﺩﻋﻮﺕ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﻫﺮ ﮐﺪﺍﻡ ﻓﺎﺗﺢ ﺷﺪﻧﺪ ﻣﺎﻟﮏ
ﺁﻧﺠﺎ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﻮﻧﺪ . ﻫﺮ ﺩﻭ ﺣﺮﮐﺖ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻋﺒﺪﺍﻟﻠﻪ ﺍﺯ ﺍﻭ ﭘﻴﺸﯽ ﮔﺮﻓﺖ
ﻭ ﺳﻌﻴﺪ ﺑﻪ ﺳﻮﯼ ﻃﺒﺮﺳﺘﺎﻥ ﺭﻓﺖ ﮐﻪ ﺁﻧﺠﺎ ﺭﺍ ﻓﺘﺢ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺳﭙﺎﻩ ﺍﻭ
ﺣﺴﻦ ﻭ ﺣﺴﻴﻦ ﻫﺮ ﺩﻭ ﺑﻮﺩﻧﺪ«…
ﺯﻧﺪﮔﺎﻧﯽ ﺍﻣﺎﻡ ﺣﺴﻴﻦ – ﺯﻳﻦ ﺍﻟﻌﺎﺑﺪﻳﻦ ﺭﻫﻨﻤﺎ – ﺟﻠﺪ ﺩﻭﻡ – ﻓﺼﻞ
ﺳﻮﻡ – ﺻﻔﺤﻪ ۲۰
ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ﺱ ﺍﻡ ﻫﺠﺮﯼ ﻳﻌﻨﯽ ﻫﻔﺖ ﺳﺎﻝ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺧﻼﻓﺘﺶ ‏( ﻋﺜﻤﺎﻥ ‏) ﺁﻥ
ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻩ ﻣﺎﺟﺮﺍﺟﻮﯼ ﻋﺮﺏ ‏( ﺳﻌﻴﺪ ﺑﻦ ﻋﺎﺹ ‏) ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﻴﺮﻭﯼ ﺗﺎﺯﻩ ﻧﻔﺲ ﺍﺯ
ﮐﻮﻓﻪ ﺑﺴﻮﯼ ﻃﺒﺮﺳﺘﺎﻥ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩ . ﺩﻭ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﻋﻠﯽ ﺍﻣﺎﻡ ﺣﺴﻦ ﻭ ﺍﻣﺎﻡ
ﺣﺴﻴﻦ ﻫﻢ ﺑﺴﻤﺖ ﻣﺠﺎﻫﺪﺍﻥ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﮐﻪ ﺍﻳﻦ ﺟﻬﺎﺩ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﺮ ﺧﺎﻧﺪﺍﻥ
ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﻭﻇﻴﻔﻪ ﺑﺸﻤﺎﺭ ﻣﻴﺎﻣﺪ ﺯﻳﺮ ﺩﺳﺖ ﺍﻳﻦ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻩ ﺍﻣﻮﯼ ﺣﺮﮐﺖ
ﮐﺮﺩﻧﺪ .… ﺍﻳﻦ ﻧﻴﺮﻭﯼ ﺗﺎﺯﻩ ﻧﻔﺲ ﺑﻪ ﺣﺪﻭﺩ ﻃﺒﺮﺳﺘﺎﻥ ﺭﺳﻴﺪﻭ ﻧﺨﺴﺖ ﺑﺎ
ﺩﮊ ﻣﺴﺘﺤﮑﻢ ﻭ ﻗﻠﻌﻪ ﻧﺎﮔﺸﻮﺩﻧﯽ ﺁﻥ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﮐﺮﺩ . ﺳﻌﻴﺪ ﺑﻦ ﻋﺎﺹ
ﺩﺍﻧﺴﺖ ﮐﻪ ﺗﺼﺮﻑ ﺍﻳﻦ ﺩﮊ ﻧﺎﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ . ﺳﻌﻴﺪ ﻫﻴﺌﺘﯽ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻗﻠﻌﻪ
ﻓﺮﺳﺘﺎﺩ ﻭ ﺗﻘﺎﺿﺎﯼ ﺻﻠﺢ ﻭ ﺗﺎﺩﻳﻪ ﺟﺰﻳﻪ ﻧﻤﻮﺩ . ﭘﺲ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﮕﻮﯼ ﺑﺴﻴﺎﺭ
ﺳﭙﻬﺒﺪ ﻗﻠﻌﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺟﻠﻮﮔﻴﺮﯼ ﺍﺯ ﺧﻮﻧﺮﻳﺰﯼ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩ ﺻﻠﺢ ﺍﻭ ﺭﺍ ﭘﺬﻳﺮﻓﺖ
ﺑﺸﺮﻁ ﺍﻳﻨﮑﻪ ﻧﻴﺮﻭﯼ ﺗﺎﺯﻳﺎﻥ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﻗﻠﻌﻪ ﻭ ﺩﻓﺎﻉ ﮐﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﺍﻳﻦ ﺩﮊ
ﺁﺳﻴﺒﯽ ﻧﺮﺳﺎﻧﻨﺪ . ﺍﻳﻦ ﺷﺮﻁ ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪ ﻭ ﺳﭙﻬﺒﺪ ﺩﺳﺘﻮﺭ ﮔﺸﻮﺩﻥ
ﺩﺭﻭﺍﺯﻩ ﻫﺎﯼ ﮐﻮﻩ ﭘﻴﮑﺮ ﻗﻠﻌﻪ ﺭﺍ ﺩﺍﺩ . ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺑﺎﺯ ﺷﺪﻥ ﺩﺭﻭﺍﺯﻩ ﺑﺰﺭﮒ ﻗﻠﻌﻪ
ﮐﻪ ﭼﻨﺪﻳﻦ ﮔﺰ ﻃﻮﻝ ﻭ ﻋﺮﺿﺶ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺑﺎ ﮐﺒﮑﺒﻪ ﻭ ﻭﻗﺎﺭﯼ ﺁﻫﺴﺘﻪ ﺁﻫﺴﺘﻪ
ﺭﻭﯼ ﭘﺎﻳﻪ ﻫﺎﯼ ﻗﻄﻮﺭ ﺁﻫﻨﯽ ﻣﻴﭽﺮﺧﻴﺪ ﻭ ﺑﺎﺯ ﻣﻴﺸﺪ ﻋﺮﺑﻬﺎ ﺑﻪ ﺗﻤﺎﺷﺎﯼ
ﺁﻥ ﺍﻳﺴﺘﺎﺩﻩ ﻭ ﺣﻴﺮﺕ ﺯﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ! ﺳﻌﻴﺪ ﺑﻦ ﻋﺎﺹ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻩ ﻋﺮﺏ ﺑﺎ
ﺗﻤﺎﻡ ﻧﻴﺮﻭﯼ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺩﺭﻭﻥ ﻗﻠﻌﻪ ﺁﻣﺪ ﻭ ﻣﻄﺎﺑﻖ ﻧﻘﺸﻪ ﺍﯼ ﮐﻪ ﻗﺒﻼ ﻃﺮﺡ
ﺭﻳﺰﯼ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﺩﺳﺘﻮﺭ ﺩﺍﺩ ﺑﻴﺪﺭﻧﮓ ﻧﻘﺎﻁ ﺑﻠﻨﺪ ﻭ ﺳﺨﺖ ﻗﻠﻌﻪ ﺭﺍ
ﺍﺷﻐﺎﻝ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﻧﻴﺮﻭﯼ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺧﻠﻊ ﺳﻼﺡ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ . ﻓﺮﺩﺍﯼ ﺁﻥ ﺭﻭﺯ
ﻳﮑﺎﻳﮏ ﻣﺪﺍﻓﻌﺎﻥ ﻗﻠﻌﻪ ﺭﺍ ﮔﺮﻓﺖ ﺑﻌﻀﯽ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺯﻧﺠﻴﺮ ﻧﮕﺎﻩ ﺩﺍﺷﺖ ﻭ
ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﮐﺸﺖ . ﮐﺸﺘﺎﺭﯼ ﺑﻴﺮﺣﻤﺎﻧﻪ ﺩﺭ ﻗﻠﻌﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﺍﺩ .
ﺯﻧﺪﮔﺎﻧﯽ ﺍﻣﺎﻡ ﺣﺴﻴﻦ – ﺯﻳﻦ ﺍﻟﻌﺎﺑﺪﻳﻦ ﺭﻫﻨﻤﺎ – ﺟﻠﺪ ﺍﻭﻝ – ﻓﺼﻞ
ﺑﻴﺴﺖ ﻭ ﻧﻬﻢ – ﺻﻔﺤﻪ ۱۸۳
ﺍﺭﻳﻨﺐ ‏( ۱ ‏) :
ﺁﺭﯼ ﺍﻭ ‏( ﺣﺴﻴﻦ ‏) ﺭﺍ ﺩﻳﺪﻩ ﺍﻡ ﺍﺯ ﻣﺮﺩﺍﻧﮕﯽ ﻭ ﺷﺠﺎﻋﺘﻬﺎﯼ ﺍﻭ ﻫﻢ ﺩﺭ
ﺟﻨﮕﻬﺎﯼ ﺁﻓﺮﻳﻘﺎ ﻭ ﻫﻢ ﺩﺭ ﻧﺒﺮﺩ ﻃﺒﺮﺳﺘﺎﻥ ﭼﻴﺰﻫﺎ ﺷﻨﻴﺪﻩ ﺍﻡ .
ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ – ﺯﻳﻦ ﺍﻟﻌﺎﺑﺪﻳﻦ ﺭﻫﻨﻤﺎ – ﺟﻠﺪ ﺳﻮﻡ – ﺻﻔﺤﻪ ۶۵۹ – ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ
ﺧﺴﻨﺎﺀ ﺷﺎﻋﺮﻩ ﻋﺮﺏ
ﺍﻳﻦ ﺯﻥ ﺷﺎﻋﺮﻩ ‏( ﺧﺴﻨﺎﺀ ‏) ﺁﻧﻘﺪﺭ ﺩﺭ ﺍﻳﻤﺎﻧﺶ ﻗﻮﯼ ﻭ ﺩﺭ ﻋﻘﻴﺪﻩ ﺍﺵ ﺑﻪ
ﺍﺳﻼﻡ ﭘﺎﻳﺪﺍﺭ ﻣﺎﻧﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺟﻨﮓ ﻗﺎﺩﺳﻴﻪ ﺑﺎ ﭼﻬﺎﺭ ﻓﺮﺯﻧﺪﺵ ﺷﺮﮐﺖ ﮐﺮﺩ
ﻭ ﺁﻥ ﻭﺻﻴﺖ ﻣﺸﻬﻮﺭ ﺭﺍ ﻧﻤﻮﺩ ﻭ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺻﺒﺮ ﻭ ﻣﻘﺎﻭﻣﺖ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ
ﺩﺷﻤﻦ ﺗﺤﺮﻳﺺ ﻭ ﺗﺸﻮﻳﻖ ﮐﺮﺩ ﺗﺎ ﻫﺮ ﭼﻬﺎﺭ ﻧﻔﺮ ﺁﻧﻬﺎ ﮐﺸﺘﻪ ﺷﺪﻧﺪ .…
ﺑﻠﻪ ﻳﮑﯽ ﺩﻳﮕﺮ ﺍﺯ ﺑﺪﺑﺨﺘﻴﻬﺎﯼ ﻣﺎ ﺍﻳﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﻧﻮﻳﺴﺎﻥ ﻭ
ﻣﺤﻘﻘﺎﻥ ﻣﺎ ﺍﻳﺮﺍﻧﻴﺎﻥ ﺭﺍ ‏« ﺩﺷﻤﻦ ‏» ﻭ ﺳﺮﺩﺍﺭﺍﻥ ﻋﺮﺏ ﺭﺍ ‏« ﻣﺎﺟﺮﺍﺟﻮ ‏»
ﻣﯽ ﻧﺎﻣﻨﺪ ﺑﺎ ﺍﻳﻦ ﺣﺎﻝ ﻭ ﺭﻭﺯ ﻋﺎﻗﺒﺘﯽ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺯﺍﻳﻦ ﻧﺨﻮﺍﻫﻴﻢ ﺩﺍﺷﺖ .
ﭘﺎﻭﺭﻗﯽ :
۱ - ﺍﺭﻳﻨﺐ - ﺯﻧﯽ ﮐﻪ ﻧﺨﺴﺖ ﻧﺎﻣﺰﺩ ﻳﺰﻳﺪ ﻣﻴﺸﻮﺩ ﻭ ﭼﻮﻥ ﺣﺴﻴﻦ ﺍﻭ ﺭﺍ
ﮔﻤﺮﺍﻩ ﻣﻴﮑﻨﺪ ﻭ ﺑﺎ ﮔﻮﻝ ﺯﺩﻥ ﺳﻮﯼ ﺧﻮﺩ ﻣﻴﮑﺸﺪ ﺑﺪﻳﻨﮕﻮﻧﻪ ﮐﻴﻨﻪ ﺟﻮﻳﯽ
ﻳﺰﻳﺪ ﺑﺮﺍﻧﮕﻴﺨﺘﻪ ﻣﻴﺸﻮﺩ ﻭ ﺣﺴﻴﻦ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺳﺮ ﺍﻳﻦ ﺯﻥ ﺑﻪ ﮐﺸﺘﻦ
ﻣﻴﺪﻫﺪ

0 ❤️

2015-11-08 20:55:51 +0330 +0330

بيا حاجي

عجم را دشمني همچون عرب نيست

سروده هاي  فردوسي عجب نيست !

عرب اهريمني  بد ذات و پست است

الاغي سركِش  و شهوت پرست است

همان قومي كه  در بند ِ  لواط  است

فقط  با  دام  و دَد  در اختلاط است

حكيم ِ توس  اشعارش  درست  است

عرب  را  پايه ِ اخلاق  سُست است

عرب  با  طينت  و خوي  گُرازي

كند  با  قوم ِ  تازي ؛  تُركتازي !

خدايا   غيرت ِ   ايرانيان   كو ؟!

هماورد ِ   يل ِ   تورانيان   كو ؟!

عرب   با  آن   نژاد ِ   گوژ پُشتي

كند  بر  قوم ِ  ايراني  درشتي !

خدايا  رُستم   و آرش  كجايند ؟

كه  تا  ناموس ِ  ايراني  بپايند ؟

اگر   آيد   دوباره    مازياري

نمانَد   بر عرب ها   روزگاري

بيا  حاجي ز ِ  حج  رفتن حذر كن

مزار ِ  حضرت ِ  كوروش گذر كن

خدا در مكه زير ِ صخره ها نيست

هميشه  با  تو  و از تو جدا  نيست

خدايي را كه  با او مي شوي مست

ز ِ گردن هم  به  تو نزديك ترهست

تو را اين بينش و انديشه ننگ است

كه پنداري خدايت  زير ِ سنگ است

خداوندي  كه  رحمان و رحيم است

مكانش  در دل  و چشم ِ  يتيم است

بيا   از  بُت پرستي   دست   بردار

نرو  مكه   خدايت   را  نيازار !

به موري نان دهي در زير ِ خُمره

بُوَد  نيكوتر  از صد حج ِ عُمره !

اگر حاجي  مسلماني  چنين  است

كه  نفرين ِ خدا بر اهل ِ دين است

0 ❤️

2015-11-08 20:57:30 +0330 +0330

ﭘﯿﮑﺮﻩ ﺷﺎﭘﻮﺭ ﯾﮑﻢ ، ﺩﻭﻣﯿﻦ ﺷﻬﺮﯾﺎﺭ ﺧﺎﻧﺪﺍﻥ ﺳﺎﺳﺎﻧﯽ ، ﻓﺮﺯﻧﺪ
ﺍﺭﺩﺷﯿﺮ ﺳﺎﺳﺎﻧﯽ
ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﯾﻦ ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻫﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ
ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺳﻪ ﺍﻣﭙﺮﺍﺗﻮﺭ ﺭﻭﻡ ﺭﺍ ﺷﮑﺴﺖ ﺩﺍﺩ . ﮔﻮﺭﺩﯾﺎﻧﻮﺱ ﺩﺭ
ﺟﻨﮓ ﺑﺎ ﺷﺎﭘﻮﺭ ﮐﺸﺘﻪ ﺷﺪ ﻭ ﻭﺍﻟﺮﯾﺎﻧﻮﺱ ﺑﻪ ﺍﺳﯿﺮﯼ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪ ﻭ
ﻓﯿﻠﯿﭗ ﺑﺎﺟﮕﺬﺍﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﮔﺸﺖ .
ﻣﮑﺎﻥ : ﻏﺎﺭ ﺷﺎﭘﻮﺭ ، ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﮐﺎﺯﺭﻭﻥ ، ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻓﺎﺭﺱ
ﻏﺎﺭ ﺷﺎﭘﻮﺭ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﻬﺎﯼ ﺗﻨﮓ ﭼﻮﮔﺎﻥ ﻭ ﺩﺭ ﭼﻬﺎﺭ ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮﯼ ﺷﻬﺮ
ﺑﯿﺸﺎﭘﻮﺭ ﺩﺭ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﮐﺎﺯﺭﻭﻥ ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﭘﺎﯾﺘﺨﺖ ﺳﺎﺳﺎﻧﯿﺎﻥ ﺩﺭ
ﺍﺭﺗﻔﺎﻉ ﺣﺪﻭﺩ ۸۰۰ ﻣﺘﺮﯼ ﺍﺯ ﺳﻄﺢ ﺯﻣﯿﻦ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺩﻫﺎﻧﻪٔ ﺁﻥ
ﺣﺪﻭﺩ ۳۰ ﻣﺘﺮ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ . ﺩﺭ ﺩﻫﺎﻧﻪٔ ﺍﯾﻦ ﻏﺎﺭ ﻣﺠﺴﻤﻪٔ ﺷﺎﭘﻮﺭ ﻗﺮﺍﺭ
ﮔﺮﻓﺘﻪﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺩﻟﯿﻞ ﺍﯾﻦ ﻏﺎﺭ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺷﺎﭘﻮﺭ ﻣﻌﺮﻭﻑ
ﺷﺪﻩﺍﺳﺖ. ﻣﺠﺴﻤﻪٔ ﺷﺎﭘﻮﺭ ﺍﺯ ﯾﮏ ﺳﺘﻮﻥ ﭼﮑﯿﺪﻩ ﻏﻮﻝﭘﯿﮑﺮ ﮐﻪ ﺩﺭ
ﺍﯾﻦ ﻏﺎﺭ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺗﺮﺍﺷﯿﺪﻩ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺑﺎ ﻭﺟﻮﺩ ﮔﺬﺷﺖ ۱۷۰۰
ﺳﺎﻝ ﻫﻢﭼﻨﺎﻥ ﭘﺎﺑﺮﺟﺎ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﺗﻨﻬﺎ ﻣﺠﺴﻤﻪٔ ﺑﺎﻗﯽﻣﺎﻧﺪﻩ ﺍﺯ
ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺑﺎﺳﺘﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺣﺪﻭﺩ ۷ ﻣﺘﺮ ﺍﺭﺗﻔﺎﻉ ﺩﺍﺭﺩ . ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﮔﺬﺷﺖ
ﺳﺎﻝﻫﺎ ﮐﻤﺎﮐﺎﻥ ﺳﺮ ﺍﯾﻦ ﻣﺠﺴﻤﻪ ﺳﺎﻟﻢ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ ﻭﻟﯽ ﺩﻭ ﺩﺳﺖ ﺁﻥ
ﺷﮑﺴﺘﻪﺍﻧﺪ . ﻣﺠﺴﻤﻪ ﻭﺍﮊﮔﻮﻥ ﺷﺪﻩﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۳۳۶ ﺗﻮﺳﻂ
ﺍﺭﺗﺶ ﺩﺭ ﺟﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺖ . ﺍﯾﻦ ﻣﺠﺴﻤﻪ، ﺷﺎﭘﻮﺭ ﺭﺍ ﺑﻪ
ﺻﻮﺭﺕ ﺍﯾﺴﺘﺎﺩﻩ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽﺩﻫﺪ .
ﺩﺭ ﺩﻫﺎﻧﻪ ﻏﺎﺭ ﺩﻭ ﮐﺘﯿﺒﻪ ﺳﻨﮕﯽ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ ﮐﻪ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺗﺮﺟﻤﻪ
ﮐﺘﯿﺒﻪ ﺷﺎﭘﻮﺭ ﺩﺭ ﻧﻘﺶ ﺭﺟﺐ ﻭ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﻧﺤﻮﻩ ﺑﺮﭘﺎﺳﺎﺯﯼ ﻣﺠﺪﺩ
ﻣﺠﺴﻤﻪ ﭘﺲ ﺍﺯ ۱۰۰۰ ﺳﺎﻝ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۳۳۶ ﺗﻮﺳﻂ ﺍﺭﺗﺶ ﺭﺍ ﺷﺮﺡ
ﻣﯽﺩﻫﺪ . ﻫﺮ ﺩﻭ ﮐﺘﯿﺒﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﺍﺭﺗﺶ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ .
ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺟﺮﯾﺎﻥ ﺍﻓﺘﺎﺩﻥ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻓﺎﺭﺱ ﺍﻣﺮﻭﺯﯼ ﺑﻪ
ﺩﺳﺖ ﺍﻋﺮﺍﺏ، ۲۵ ﺁﮔﻮﺳﺖ ﺳﺎﻝ ۶۳۳ ﻣﯿﻼﺩﯼ ﯾﮏ ﺳﺮﺩﺍﺭ ﻋﺮﺏ ﺑﻪ
ﻧﺎﻡ ﻧﺼﺮ ﺍﺑﻦ ﺳﯿﺎﺭ ﻭﺍﺭﺩ ﻏﺎﺭ ﺷﺎﭘﻮﺭ ﺷﺪ ﻭ ﻏﺎﺭ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺯﻣﺎﻥ ﭘﺮ ﺍﺯ
ﺁﺛﺎﺭ ﺗﺎﺭﯾﺨﯽ ﻭ ﻫﻨﺮﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ ﺑﻮﺩ . ﻧﺼﺮ ﺩﺳﺘﻮﺭ ﺍﻓﮑﻨﺪﻥ ﻣﺠﺴﻤﻪ
ﺷﺎﭘﻮﺭ ﺍﺯ ﺟﺎﯾﮕﺎﻫﺶ ﺩﺍﺩ ﻭ ﺁﺛﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ ﻫﻢ ﺍﺯ ﺁﺳﯿﺐ ﺩﺭ ﺍﻣﺎﻥ
ﻧﻤﺎﻧﺪ . ﻧﺼﺮ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﺤﻞ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﻣﻘﺪﺍﺭﯼ
ﺯﺭ ﺍﺯ ﺁﻧﺎﻥ، ﺍﺟﺎﺯﻩ ﺩﻫﺪ ﮐﻪ ﻣﺠﺴﻤﻪ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺣﺎﻟﺖ ﺍﻭﻝ ﺑﺎﺯﮔﺮﺩﺍﻧﻨﺪ،
ﺭﺩ ﮐﺮﺩ .

0 ❤️

2015-11-08 21:03:44 +0330 +0330

تاریخ ایران در یک نگاه :
ایران از ابتدا تا کنون
پادشاهی ماد
1- دیااکو

2-فرورتیش
3- هووخشتر
4- اژی دهاک
پادشاهی هخامنشیـان
1- کورش بزرگ هخامنشی
2- کمبوجیـه :
3-گئومات
4- داریوش
5-خشایارشا
6-ارتخشـیر اول
7- خشایارشا دوم
8- سغدیانس
9- داریوش دوم
10- اردشیر دوم :
11- اردشیر سوم
12-آراسک
13-داریوش سوم
حمله اسکندر مقدونی و حکومت وی بر ایران
سلوکیـان
1-سلوکوس اول
2-آنتیوخوس اول
3-آنتیوخوس دوم
پادشاهی اشکانیـان
1-ارشـک بزرگ
2- تیرداد
3- اردوان اول
4-فریاپات
5- فرهاد اول
6- مهرداد اول
7-فرهاد دوم
8-اردوان دوم
9-مهرداد دوم
10- سندروک
11-فرهاد سوم
12-مهرداد سوم
13- ارد اول
14-فرهاد چهارم
15-فرهاد پنجم
16-ارد دوم
17- واتان اول
18- اردوان سوم
19- بلاش اول
20- اردوان چهارم
21-خسرو
22- بلاش دوم
23-بلاش سوم-چهارم
24- بلاش پنجم
25-اردوان پنجم

ساسانیان
1- اردشیر بابـکان
2- شاپور اول
3- هرمز اول
4- بهرام اول
5- بهرام دوم
6- بهرام سوم
7- نرسی
8-هرمز دوم
9- آذرنرسی
10-شاپور دوم
11- اردشیر دوم
12- شاپور سوم
13- بهرام چهارم
14- یزدگرد اول
15-هرمز سوم
16- فیروز اول
17- بلاش
18- قباد اول ( بار اول )
19- جاماسب
20- قباد اول ( بار دوم )
21- خسرو انوشیـروان
22- هرمز چهارم
23- خسرو پرویز
24-قباد دوم
25- اردشیر سوم
26-خسرو سوم
27-جوانشیر
28-بانو پوراندخت
29-گشتاسب بنده
30-بانو آزرمیدخت
31- هرمز پنجم
32- خسرو چهارم
33- فیروز دوم
34- خسروپنجم فرخزاد
35- یزدگـرد سوم
حمله مسلمانان به ایران
خلفـای راشدیـن
1-عمر بن خطاب
2-عثمان بن عفان
3-علی بن ابیطالب
4-حسن مجتبی
خلفای بنی امـیه
1-معاویة بن ابوسفیان
2-یزیـد بن معاویه
3-معاویة بن یزید
4-مروان بن حکم
5-عبدالملک بن مروان
6-ولید بن عبدالملک
7-سلیمان بن عبدالملک
8-عمر بن عبدالعزیز
9-یزید بن عبدالملک
10-هشام بن عبدالملک
11-ولید بن یزید
12-یزید بن ولید
13-ابراهیم بن ولید
14-مروان بن محمد
خلفای بنی عباس
1- ابوالعباس سفاح
2-منصور دوانیقی
3-محمد مهدی
4-موسی الهادی
5-هارون الرشید
6-محمد امین
7-عبدالله مامون
پادشاهی طاهریـان
1-طاهر ذوالیمینین
2-طلحه بن طاهر
3-عبدالله بن طاهر
4-طاهر بن عبدالله
پادشاهی صفـاریـان
1-یعقـوب لیث صفاری
2-عمرو لیث صفاری
پادشاهی سامانیـان
1- امیراسماعیل سامانی
2- ابونصـر احمد سامانی
3- ابوالحسن نصر سامانی
پادشاهی زیاریان
1- مردآویچ زیاری
2- وشـمگیر زیاری
3- بهسـتون زیاری
4- کاووس زیاری

سلسله غزنویـان
1-
سلطان محمود غزنوی
2-سلطان محمد غزنوی
3- سلطان مسعود غزنوی
پادشاهی سلجوقیـان
1- رکن الدین طغرل
2- عضدالدین الب ارسـلان
3- معز الدین ملکشـاه
4-ابوالمظفر برکیـارق
پادشاهی خوارزمشاهیان
1- قطب الدین محمد خوارزمشاه
2- علاءالدین ابوالمظفر خوارزمشاه
3- تاج الدین ابوالفتح ایل ارسلان خوارزمشاه
4- جلال الدین محمود خوارزمشاه
5- علاءالدین تکش خوارزمشاه
6- سلطان جلال الدین محمد خوارزمشاه :
7- سلطان جلال الدین منکبرنی

ایـلخانان مغول
1- هلاکو
2- آباقاخان
3-سلطان احمد تگودار
4- ارغـون خان
5- گیخاتـون
6-بایدوخان
7-غازان خان
8- اولجایـتو خدابنده
9- ابوسعید بهادرخان
10- ارپاگاوون
11- موسی خان
12- محمدخان
13- ساتی بیک
14- جهان تیمور
15-سلیمان خان
16-طغاتیمور خان
17- انوشیروان عادل
سربداران
1- خواجه یحیی کرابی
2-شاه خواجه ظهیر کرابی
3- پهلوان حیدر قصاب
4-میرزا لطف الله
5-شاه پهلوان حسن دامغانی
6-شاه خواجه نجم الدین علی مؤیـد
تیـموریـان
1- تیـمور بزرگ گورکانی
2- شاهرخ میرزا
3-میرزا الغ بیک
4-شاه میرزا عبداللطیف :
5 میرزا عبدالله
6- میرزا بابر :
7-ابوسعیـد
پادشاهی آق قویونلـو
1-شاه حسن بیک
2-شاه سلطان خلیل
3- یعقوب بیک
4- بایسنقـر
5-شاه رسـتم
6-شاه احمد
7- الوند بیک
سلسله صفـویه
1-شاه اسماعیل صفـوی :
2- شاه تهماسب اول
3-شاه اسماعیل دوم
4- سلطان محمد خدابنده
5-شاه عباس اول
6-شاه صفـی
7-شاه عباس دوم
8-شاه سلیمان صفوی
9-شاه سلطان حسین صفوی
استیلای افاغنه
10-شاه تهماسب دوم
11-شاه عباس سوم
پادشاهی افشار
1- نادرشاه افشار
2-عادلشـاه افشار
3-ابراهیم شاه افشار
4-شاهرخ شاه افشار
سلسله زند یه
1- کریـم خان زند
2- ابوالفتح خان زند
3- علیمراد خان زند ( بار اول )
4- محمدعلیخان زند
5- صادقخان زند
6-شاه علیمرادخان زند ( بار دوم )
7-شاه جعفرخان زند
یدمرادخان زند
9-شاه لطفعلـی خان زند
پادشاهی قـاجار
1-آغا محمدخان قاجار
2-فتحعلی شاه قاجار
3-محمدشاه قاجار
4-ناصرالدین شاه قاجار
5-مظفرالدین شاه قاجار
6-محمدعلی شاه قاجار
7-احمدشاه قاجار
پادشاهی پهـلوی
1-رضـا خان پهلـوی
2-محمـدرضا پهـلوی
جمهوری اسلامی
1- روح ا لله خمینی
2- سید علی خامنه ای

0 ❤️

2015-11-08 21:05:12 +0330 +0330

ﻣﺎ ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻥ ﺁﺩﻡ ﻭ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ﻭ ﻣﻮﺳﯽ ﻭ ﻋﯿﺴﯽ ﻭ ﻣﺤﻤﺪ ﻭ ﭘﯿﺮﻭﺍﻥ ﻭ
ﻫﻔﺖ ﺟﺪ ﺁﺑﺎﺩﺷﻮﻥ ﺭﻭ ﻣﯿﺸﻨﺎﺳﯿﻢ …
ﺁﯾﺎ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﭘﯿﺎﻡ ﺁﻭﺭ ﺻﻠﺢ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺭﺍ ﻫﻢ ﻣﯿﺸﻨﺎﺳﯿﻢ

0 ❤️

2015-11-09 06:18:41 +0330 +0330

[quote=رئال مادرید]ﻣﺎ ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻥ ﺁﺩﻡ ﻭ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ﻭ ﻣﻮﺳﯽ ﻭ ﻋﯿﺴﯽ ﻭ ﻣﺤﻤﺪ ﻭ ﭘﯿﺮﻭﺍﻥ ﻭ
ﻫﻔﺖ ﺟﺪ ﺁﺑﺎﺩﺷﻮﻥ ﺭﻭ ﻣﯿﺸﻨﺎﺳﯿﻢ …
ﺁﯾﺎ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﭘﯿﺎﻡ ﺁﻭﺭ ﺻﻠﺢ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺭﺍ ﻫﻢ ﻣﯿﺸﻨﺎﺳﯿﻢ[/quote]

درود بر شما…

همینو …ادامه بده …

اما، فقط از دیدِ زیبایی شناسیِ تفکراتِ یک انسانِ نیک… نه بعنوان “باز-تشریحِ” یا ذکر نکات قوت این دین…

دین، دیگه بسه… مجالی نیس…

ادامه بده… دوست گرامی…

منتظریم.

0 ❤️

2015-11-09 06:41:14 +0330 +0330

درودوخسته نباشی به شماوتمام ایراندوستان

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «