میز گردی با شما (وطنپرستی و برتریجویی)

1394/07/29

از امشب قرار موضوعاتی هر چند شب در مورد معضلات پیرامونمون مطرح بشه لذا از همه دوستان با هر گرایشی و هر اعتقادی چه موافق وچه مخالف تقاضا دارم از هرگونه توهین بیاحترامی بی ادبی به همدیگه پرهیز کنید و حرفاتونو بر اساس منطق دلیل امار و منبع در صورتی که دلیلی ارایه میدید قید کنید از مغلطه کردن و یا جناح داری خود داری کنید تا در کمال احترام یه میز گرد داغ داشته باشیم و بتونیم در کنار هم و یه جمع هر چند کوچک تمرین دموکراسی داشته باشیم و اینم بدونن اونایی که قصد انحراف تایپیک یا فحاشی داشته باشن گزارش و یا دایورت میشن به جناح چپ از نیمه بدن مبارک لذا احترام خودتون و دیگران رو حفظ کنید با تشکر از همه دوستان وطن پرست و حقیقت جو Give rose
زمان شروع میزگرد شبانه ساعت یازده شب به بعد لطف کنید با حضور گرمتون تایپیک رو سر پا نگه دارید

موضوعاتی هم که قراره مورد نقد وبررسی قرار بگیره بر طبق ارای کاربران تعیین میشه

mizegerd_0.jpg

13909 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-01-30 22:11:47 +0330 +0330
0 ❤️

2016-01-30 22:15:46 +0330 +0330

این آخوند سه‌ بار بقعهٔ آرامگاهِ حافظ را ویران کرد
آخوند علی‌اکبر فال اسیری کسی‌ است که سه‌ بار بقعهٔ آرامگاهِ حافظ شیرازی را ویران کرد. چندی بعد حکومت وقت قصد ساختن مقبرهٔ حافظ را داشت، آخوند علی اکبر بر روی منبر رفته فریاد زد: «اگر شاه بسازد و هزار مرتبه بسازد من خراب می‌کنم.»این همان است که می‌‌گفت: «ای مردم، موقع جهاد عمومی است. بکوشید تا جامهٔ زنان نپوشیدآیت الله که پیشتر هم بنایِ قدیمی‌ تری که توسط یک زرتشتی برایِ حافظ ساخته شده بود (سال ۱۲۸۰) را ویران کرده بود.
سپس آرامگاه بدستور حاکم فارس، شاهزاده ملک منصور میرزا ملقب به شعاع السلطنه بازسازی شد.
.آخوند علی‌اکبر فال اسیری در سالِ ۱۳۱۴ خورشیدی مُرد و پس از آن بود که امکان ساختن بنایی‌ تازه فراهم شد…
دور فلکی یکسره بر منهج عدل است * خوش باش که ظالم نبرد راه به مقصود “حافظ شیرازی”

0 ❤️

2016-01-30 22:17:42 +0330 +0330

رومن گیرشمن می گوید:
ملت ایران در برابر همه تهاجمات مقدونیه، عرب، مغول، ترک نه تنها توانست نیروی ادامه زندگی خویش را حفظ کند بلکه همچنین توانست این عناصر خارجی را ایرانی سازد، این ملت در طی تاریخ متمادی خویش نیروی حیاتی خارق العاده‌ای نشان داده است.
این نیروی شگفت انگیز همان فرهنگ کهن و ریشه دار ایرانیست.
بن مایه:ایران از آغاز تا اسلام

0 ❤️

2016-01-30 22:19:03 +0330 +0330

دوست عزیز اقای زرنگ قراره اینجا دوستان به مباحثه بشینن و بحث کنن قرار نیس اطلاعات شخصیمونو بزاریم چون کسایی که وارد بحث میشن همگی ادمهای فهیمین مثل شما پس بهتر نیس بحث وارد تبادل نظر بشه نه تایپیک برای اطلاعات و خبر دادن اینکه چه تمدنی داشتی یا فلان مقبره کجاس لطف کنید جوری باشه که دوستان وارد بحث بشن و نتیجه ای ازش بگیریم ممنون ازتون

0 ❤️

2016-01-30 22:20:23 +0330 +0330

“تمبر کشور هندوستان به مناسبت بزرگداشت کوروش بزرگ”
این تمبری است که در سال ۱۹۶۹ در هندوستان، و به مناسبت بزرگداشت کوروش بزرگ در دوهزار و پانصدمین سالگرد پادشاهی اش چاپ شده است.

0 ❤️

2016-01-30 22:24:54 +0330 +0330
نقل از: jack.sparr0w دوست عزیز اقای زرنگ قراره اینجا دوستان به مباحثه بشینن و بحث کنن قرار نیس اطلاعات شخصیمونو بزاریم چون کسایی که وارد بحث میشن همگی ادمهای فهیمین مثل شما پس بهتر نیس بحث وارد تبادل نظر بشه نه تایپیک برای اطلاعات و خبر دادن اینکه چه تمدنی داشتی یا فلان مقبره کجاس لطف کنید جوری باشه که دوستان وارد بحث بشن و نتیجه ای ازش بگیریم ممنون ازتون

مثلا چه نتیجه ای؟؟ بگیم میهن دوستی بده یا خوبه ؟؟اینارو بخاطر این میزارم کسایی هستن که بگن به چیمون بنازیم

0 ❤️

2016-01-31 20:49:16 +0330 +0330

0 ❤️

2016-01-31 21:02:57 +0330 +0330

مث اینکه موضوع این تاپیک باید عوض شه.باید اسمشو بزاریم میهن پرستی ( یا بهتر بگم کوروش پرستی) در حد لالیگا.
اقا زرنگه دوست من خواهش میکنم شما دیگه مث مردم ایران این پیام های میهن پرستی و کوروش پرستی افراطی رو پخش نکنید.اگه میخواین کمک کنین بجای تعریف های هایی که معلوم نیست منبعش کجاس تاریخ حقیقی ایرانو بدون هیچ گونه طرفداری از شخص خاصی عنوان کنید نه فقط تاریخ یک شخص .مشخص کنید علت اینکه کشور ما بگا رفت چی بود و این بگا رفتن از کجا شروع شد.مشخص کنید چی شده که مردم ایران از روی کون سوزی دارن کوروش پرستی میکنن.مردم ما ادعا زیاد دارن ولی وقت عمل همشون به خواب خرگوشی میرن.نمونش همین که خودتون گفتین ایران کشور مردمان ازادس و در ایران به همه اقوام احترام میزارن فقط یه جوک بی مزس.مردم ما معیار احترام گزاشتنشون به اقوام و نژاد ها میزان ثروتمند بودن کشور یا سرزمین و سطح رفاه مردم اون کشوره.نمونش همین افغانستان.که البته دیگه گفتن نداره همه خودمون میدونیم اوضاع از چه قراره.ولی مثلا اگه یه نفر توریست از اروپا بیاد ایران همه کلی بهش احترام میزاریم و تحویلش میگیریم.به جای شعار دادن باید واقعیت هارو دید اقا واقعیت.

0 ❤️

2016-01-31 22:12:04 +0330 +0330
نقل از: محسن 1010 مث اینکه موضوع این تاپیک باید عوض شه.باید اسمشو بزاریم میهن پرستی ( یا بهتر بگم کوروش پرستی) در حد لالیگا. اقا زرنگه دوست من خواهش میکنم شما دیگه مث مردم ایران این پیام های میهن پرستی و کوروش پرستی افراطی رو پخش نکنید.اگه میخواین کمک کنین بجای تعریف های هایی که معلوم نیست منبعش کجاس تاریخ حقیقی ایرانو بدون هیچ گونه طرفداری از شخص خاصی عنوان کنید نه فقط تاریخ یک شخص .مشخص کنید علت اینکه کشور ما بگا رفت چی بود و این بگا رفتن از کجا شروع شد.مشخص کنید چی شده که مردم ایران از روی کون سوزی دارن کوروش پرستی میکنن.مردم ما ادعا زیاد دارن ولی وقت عمل همشون به خواب خرگوشی میرن.نمونش همین که خودتون گفتین ایران کشور مردمان ازادس و در ایران به همه اقوام احترام میزارن فقط یه جوک بی مزس.مردم ما معیار احترام گزاشتنشون به اقوام و نژاد ها میزان ثروتمند بودن کشور یا سرزمین و سطح رفاه مردم اون کشوره.نمونش همین افغانستان.که البته دیگه گفتن نداره همه خودمون میدونیم اوضاع از چه قراره.ولی مثلا اگه یه نفر توریست از اروپا بیاد ایران همه کلی بهش احترام میزاریم و تحویلش میگیریم.به جای شعار دادن باید واقعیت هارو دید اقا واقعیت.

چند نکته در حرفات هست حیفه بی جواب بمونه چون ممکنه کسان دیگه هم همین نظر شما رو داشته باشن سعی میکنم خلاصه توضیح بدم
1-شما به اسم تاپیک دقت نکردی برا همین میگی اسم تاپیک وبزاریم میهن پرستی در حالی که موضوع بحث هم همینه(وطن پرستی)
2-متوجه نشدم منظورت از میهن پرستی افراطی یا غیر افراطی چیه یکم بیشتر توضیح بدید ممنون میشم و اینکه دونستن افتخارات گذشتگان و بیانشون چه اشکالی داره
3-در اکثر پست ها منبع وسند رو اوردم پس در این مورد ایجاد شبهه نکنید
4-در مورد به گا رفتن کشور هم بهتره پست های منو با دقت بیشتری بخونید ولی در اینجا هم تکرار میکنم که این علت و چیزی جز ورود اسلام به کشور نمیدونم (با سند و دلیل) و راه حل این مشکل هم قبلا گفتم
5-مشخص کنید که تعریف شما از کون سوزی چیه ؟اینکه عده ای (نه همه) متوجه مشکل اساسی کشور باشن و راه مقابله رو در بازگشت به گذشته پر شکوه بدونن (درست یا اشتباه) کون سوزیه؟ شما در چه جایگاهی هستید که به مردم بگید کون سوز؟!نکنه فکر میکنید از شما عالم تر و باهوش تر وجود نداره؟ و مردم همیشه راه اشتباه ومیرن
6-در مورد خواب خرگوشی هم این شما هستید که در خوابید و نمیدونید اطرافتون چی میگذره ستار بهشتی ها، فرزادکمانگرها ،اصلانی ها ،نداها که برای آزادی میهن جونشون ودادن و کسانی که الان هم در زندان هستن و دارن شکنجه میشن رو نمی بینید و میگید که مردم در خوابن !نه عزیز من مردم خواب نیستن اگه کاری نمیکنن نه به خاطر اینه که نمیفهمن بخاطر شقاوت و بی رحمی آخونده نمیتونن کاری بکنن درست مثل شما که تا الان کاری نکردید!
7-احترام گذاشتن به دیگران یا توهین به افغانی ربطی به بحث این تاپیک نداره و این شما هستید که موضوع تاپیک و متوجه نشدید ولی اینم بدونید که در تمام دنیا از توریست های کشورهای ثروتمند و شاخص به خوبی استقبال میشه این و در ارزش پاسپورت کشورها میتونید ببینید چون درامد و تجارت ربطی به نژادپرستی و میهن پرستی نداره شما یه مشتری پولدار داشته باشی که خوب خرید کنه بهتر هواش و داری یا کسی که بیاد نسیه ببره و الکی سرتون ودرد بیاره؟یه جای دنیا نشون بدید اینطور نباشه ممنون میشم

0 ❤️

2016-02-01 19:44:18 +0330 +0330

نمیدونم چی چی شد همه پستا و پیامای چن ساعت پیش پرپر شد رف! چون این پستم مهم بود و از شانسم متنشو تو آب نمک نیگه داشته بودم به ناچار مجدداً‌ میفرسم:

با دورود به دوستان و عرض پوزش بابت تأخیر. متسفم که این دو روزو درگیر بودم نتونسم همراه بحثی باشم که خودم مطرحش کردم، حالا هم اومدم میبینم یجورایی خلط مبحث شده… برا همین لازم دونسم درمورد اصل موضوع یه توضیحاتی بدم:

لُب مطلب، پیرامون وطن‌پرستی؛ {احساسات ملّی/قومی، بالیدن به هویت موروثی و تمدن گذشته} و برتری‌طلبی؛ {توهم خودبرتربینی و خارشمردن دیگر فرهنگ‌ها}ست و اتفاقاً با «تحقیر افغانیا» و «کینه‌توزی علیه نژاد اعراب» ارتباط کاملاً مستقیم داره. مرز بین دو مقوله مذکور خــــــعـــــــلی باریکه! بعله گاهی دیگه اونقد غرق احساسات و ارق میهنی میشیم که یه سری خیالات و تخیّلات خنده‌داری ورمون میداره و خودمونم خبر نداریم! تقریباً بیشتر ما ایرانیا کم و بیش درگیر توهماتی عمومی از قبیل «ضریب هوشی بالاتر، نژاد پاک، غنی‌ترین فرهنگ و تاریخ و تمدن و…» هسیم. به خیال خاممون واقعا یه گوهی هسیم!.. خلاصه جوری تا خرخره تو فانتزیای قـُـلّه‌وار فرو رفتیمو خودمونو تافته جدابافته فرض کردیم که خبر نداریم از گوشه و کنار داریم واسه خودمون دشمن میتراشیم. حتی تو دل میهن خودمون پانترکیسم‌ها و پانکردیسم‌ها پرورش دادیم که سایه تمدن این کشورو با تیر میزنن، دیگه چه برسه به اعراب خارج از کشور و ملل دیگه!

حال قراره به ریشه‌های خودبرتربینی و فاشیسم و درکنارش روحیات ناسیونالیسمی و وطنی بپردازیم که برامون روشن بشه که مرز بالیدن به تمدن و فرهنگ موروثی، تا کجا مجازه که از اصول بشری تخطی صورت نگیره. تا حدودی میشه گف این بحث به صورتی کُلی‌تر در امتداد همون تاپیک محسنه که خودشم لینکشو گذاش. عجیبه ولی شاید تالا با خودمون فک نکردیم که توی جهان امروز دیگه اِلقاب الفاظی مث “ملخ‌خور” و توهین و تحقیر نــژادِ اعراب ینی زیر پا گذاشتن حقوق چن‌صدمیلیون نفر از کرّه زمین! با این حرکات نژادستیز فقط آبروی خودمونو میبریم و بیش از پیش خودمونو به عنوان یه ایرانی تو دنیا “نژادپرست” معرفی میکنیم.

ناگفته نماند که خودم به مراتب از جنایات اعراب صدر اسلام در حق آبا و اجدادم و تخریب فرهنگ این سرزمین آگاهم و حتی قبول دارم تابحال یک عرب هم در طول تاریخ خدمتی به بشریت نکرده! (امیدوارم عکسش ثابت شه!) از غارت و وحشی‌گریای ترکان هم در طول تاریخ گذشته در حق مردم ایران مطلعم. از جرم و خلاف و جنایت افغانیای امروز هم در سراسر ایران اطلاع دارم ولی بــــــاز هم طبق معیارای فکریم نمیتونم این گوهکاریا رو به پای “نژاد” و “قومیت” بذارم! مقصر خلق و خو و ویژگیای ضدبشری اینا نیس، راه حلشم شعار و نفرت پراکنی علیه نژاد نیس.

الان تو این کشور یه سری ترکُا علیه مان، برخی کُردا علیه مان، عربای جنوب هم پاشون بیفته پان‌عربیسم میسازن تِر زده میشه به همبستگی ایرانی. ینی یکپارچگی ملت به معنای اساسی به گای عظما نائل شده رفته پی کارشو ما داریم به کوروش و تخت جمشید و حقوق بشر دوهزاروپونصد سال پیش مینازیم. شعارای آبکی و سخنانی فیک که هیچ وخ کوروش نگفته! ترکای جدایی‌طلب (پانترکا) هم شرو کردن تاریخ جعلی دسو پا کردن و خراب کردن فرهنگ پارسی، پانکردا هم به مراتب همینطور. تنها یه هدف اینا با ما فارسا مشترکه (جویایی برتری). در حال حاضر قرن بیسویکمیم ولی هنوز اینجا هر قوم داره زور میزنه که خودشو برتر بدونه و دلشو خوش کرده به چیزایی که خعلی وخته دیگه پوسیده شده رفته!

معمولاً وقتی میخوایم این همبستگی از بین رفته رو احیا کنیم یه جمله معروف میگیم که بیخیال این حرفای تخمی باوا ما هممون ایرانی هسیم! حال با این سخن لر و کرد و ترک و فارس و همه میان زیر یه پرچم: ایرانی. ولی افغانی و عرب و بقیه موندن بیرون، پس اونا دشمنن، مجازیم فحشکشون کنیم عب نداره کون لقشون بلخره اینا اجدادشون سرزمینمونو غارت کردن لابد دیپلماتاشونم که چش ندارن فرهنگ مارو ببین پس کیر تو همشون! از طرفی بدمون نمیاد خودمونو به فرهنگ غربی- اروپایی و آمریکایی بچسبونیم ولی عارمونه با عرب و افغان هم‌تراز بشیم، اَخه تُفه! اگه وسیع‌تر فک کنیم بجای «ما همه “ایرانی” هسیم» چی باید بگیم؟

به نظر میرسه چیزی که ما داریم در مقابلش مقاومت میکنیم پذیرفتن خودمون به عنوانه یه انـسـانـه، فارق از نژاد و کشور و جنسیت و…

انسان مدرن دیگه خودشو قاطی این توهمات نباید بکنه، کم کم دیگه باید بپذیریم مرزای جغرافیایی فقط تو نقشه‌س و بس. البته بد نیس که ما به آرمانهای مثبت و ارزشای سرزمینمون افتخار کنیم ولی عیب اینجاس که انقد خودمونو با این محدوده مرزی هیپنوتیزم کنیم که ارزشای ممالک غریبه رو پس بزنیم و به طریقی جویای نوعی خلوص باشیم که این صدالبته خودِ خطر فاشیسم رو به همراه داره.

به شخصه برای من به عنوان یه جاندار(!)، اهمیت چندانی نداره که ایرانی‌ و از نژاد فارسم. من همونقد به کوروش و فردوسی و… افتخار میکنم که به ماهاتماگاندی و نلسون ماندلا و آبراهام لینکلن و… . از نظر من یه اثر مثبت متعلقه به کل بشریت،‌ نه فقط محدود به سرزمینش. من با موسیقی سنتی کشور خودم حال نمیکنم، چه ایرادی داره که جذب موسیقی غربی کلاسیک بتهوون و موتزارت بشم؟!

در عاخر بد نیس یه دلنوشته از [نه یه کله گنده در علم فلسفه و ادبیات و سیاست و… بلکه از] یه دختر 14ساله نقل کنم:

"از قدیم گفته‌اند وطن‌دوستی نیمی از ایمان است. ولی امروزه ما باید بدانیم که این افتخار نیست که انسان فقط وطنش را دوست داشته باشد و گرامی بدارد؛ افتخار آنست که جهان را دوست بدارد." (مقدمه کتاب زندگی به روایت بودا)

0 ❤️

2016-02-01 20:13:17 +0330 +0330

ما ایرانیا کلا عادت داریم از یه طرف پشت بوم بیفتیم و زیاد فرقی نمیکنه از کدوم طرفش باشه. همیشه یا در حال افراطیم یا تفریط.

به نظر من :

وطن دوستی و وطن پرستی خیلی خوب و ارزشمنده ، به شرطی که تبدیل به بیگانه ستیزی نشه.

اهمیت دادن به تاریخ و احترام به تاریخ و افتخار به تاریخ هم خیلی خوب و ارزشمنده ، به شرطی که عوض اینکه لنگا رو هوا کنیم و در باد افتخارات کوروش و نادر بخوابیم سعی کنیم از تاریخ عبرت بگیریم و قسمتهای مثبتش رو سرلوحه کارمون قرار بدیم.

0 ❤️

2016-02-01 21:18:12 +0330 +0330
نقل از: Arrow11 **ما ایرانیا کلا عادت داریم از یه طرف پشت بوم بیفتیم و زیاد فرقی نمیکنه از کدوم طرفش باشه. همیشه یا در حال افراطیم یا تفریط.**

به نظر من :

وطن دوستی و وطن پرستی خیلی خوب و ارزشمنده ، به شرطی که تبدیل به بیگانه ستیزی نشه.

اهمیت دادن به تاریخ و احترام به تاریخ و افتخار به تاریخ هم خیلی خوب و ارزشمنده ، به شرطی که عوض اینکه لنگا رو هوا کنیم و در باد افتخارات کوروش و نادر بخوابیم سعی کنیم از تاریخ عبرت بگیریم و قسمتهای مثبتش رو سرلوحه کارمون قرار بدیم.

درود بر شما.وطن پرستی خیلی فرق داره با نژاد پرستی.اگر به فکر سربلندی کشورباشیم.میشیم وطن پرست.اما اگر بیایم رو یک توهم دروغ درخودمون ایجاد کنیم که ما از همه بهتریم.زرنگ تریم.و نژاد برتریم واقعا جز بدبختی و نابودی چیزی نداره.

0 ❤️

2016-02-01 22:35:52 +0330 +0330

ممنونم از اینکه بازم پستتو گذاشتی و میتونم بگم با حرفات بازم موافقم ?
اما در مورد اینکه کلی پست گذاشتم تو تایپیک پیامبران عصر جدید و اینجا همش پریده فقط یه چیز میتونم بگمو بس

0 ❤️

2016-02-01 22:38:28 +0330 +0330
نقل از: Arrow11 **ما ایرانیا کلا عادت داریم از یه طرف پشت بوم بیفتیم و زیاد فرقی نمیکنه از کدوم طرفش باشه. همیشه یا در حال افراطیم یا تفریط.**

به نظر من :

1 ❤️

2016-02-01 22:40:43 +0330 +0330
نقل از: parviz_parviz

به نظر من :

درود بر شما.وطن پرستی خیلی فرق داره با نژاد پرستی.اگر به فکر سربلندی کشورباشیم.میشیم وطن پرست.اما اگر بیایم رو یک توهم دروغ درخودمون ایجاد کنیم که ما از همه بهتریم.زرنگ تریم.و نژاد برتریم واقعا جز بدبختی و نابودی چیزی نداره.

0 ❤️

2016-02-01 22:44:15 +0330 +0330
نقل از: jack.sparr0w ممنونم از اینکه بازم پستتو گذاشتی و میتونم بگم با حرفات بازم موافقم ? اما در مورد اینکه کلی پست گذاشتم تو تایپیک پیامبران عصر جدید و اینجا همش پریده فقط یه چیز میتونم بگمو بس

عاغا نا شکر نباش دیگه

بده ادی هواتو داره و آخر شب میاد نیگا میکنه هرچی پست زائد و اضافی تو تاپیکت باشه میریزه بیرون؟

(از جمله همین پست) ?

0 ❤️

2016-02-02 08:06:37 +0330 +0330

به این میگن اپشن جدید اخه پست های منم حذف شد …کلهم

0 ❤️

2016-02-02 10:19:55 +0330 +0330
نقل از: آقای+زرنگ به این میگن اپشن جدید اخه پست های منم حذف شد ...کلهم
آقای+زرنگ: وقتی ناسیونالیسم بر اساس ((خون و نژاد)) باشه میشه همونی که ما به اسم فاشیسم میشناسیم ،وطن پرستی خوبه که بر اساس(( تمدن و فرهنگ ))و افتخارات گذشته در جهت ارائه به بشریت و خدمت به مردم باشه نه اینکه برای برتری جویی و تسلط به اقوام و ملیت های دیگه ! منم همین قدر که به امیر کبیر باید بنازم به ماندلا و مارتین لوتر هم باید بنازم اگه هدفم کمک به آزادی و خدمت به بشریت باشه ولی مشکل اینجاست که من هنوز بزرگان فرهنگ و تمدن خودم و نمیشناسم و ارجهیت باید با شناخت فرهنگ داخل و عرضه اون به جهان باشه وقتی کره و ژاپن که دروازه تمدنی قرن رو فتح کردن هنوز با چوب غذا میخورن وقتی سیل فیلم های تاریخی و فرهنگی رو به جهان روانه میکنن تا جایگاهی در فرهنگ دنیا داشته باشن دست ما هم خالی نیست که بشینیم و نگاه بکنیم در حالی که یک اختاپوس فاشیستی مذهبی در داخل داریم که کمر به نابودی تمدن و گذشته و هویت ایرانی ما بسته ،دفاع از فرهنگ و زنده نگه داشتن اون رو باید تک تک ما بدون حس برتریجویی و تمسخر دیگر اقوام و ملیت ها وظیفه خودمون بدونیم ... امیدوارم منظورم و این دفعه رسونده باشم...
jack.sparr0w: دوست عزیز حرفای خوبی زدید اما خدایی ما از این مردم دور از جون گوسفند انتظار تصرف ینگه دنیا رو نداریم همین ایران و ایرانی رو بگا ندن به ریش پر خون حبیب ابن مظاهر من راضی به زحمت این قشر تند رو نیستم فیلم بسازن همین اثار تاریخی و هویتیمونو بگا ندن خودش کلیه ?
آقای+زرنگ: البته با پوزش از گوسفندان محترم هستند کسایی که روی گوسفند رو در به به یی بودن سفید کردن و تعدادشون هم کم نیست و راحت میشه تشخیص داد کین کافیه 22 بهمن یا روز انتصابات یه نگاه به خیل عظیم گوسفندان بندازیم که بع بع کنان میریزن به خیابون!ولی انسان روشن و بیدار شده هم کم نداریم کسانی که دیگه نمیخوان گوسفند باشن و تا همین چند سال پیش حرفهایی که الان زده میشه رو کمتر کسی جرات میکرد بزنه پس به مرور آگاهی جای نادانی و میگیره هر چند خیلی زمانبره (من هم یک زمانی گوسفند بودم ولی الان دیگه نیستم)باید به هم آگاهی بدیم کاری که چند سال پیش بهترین دوستم در خدمت برای من کرد و به اصطلاح روشنم کرد!
1 ❤️

2016-02-02 10:43:21 +0330 +0330
نقل از: Arrow11
نقل از: jack.sparr0w ممنونم از اینکه بازم پستتو گذاشتی و میتونم بگم با حرفات بازم موافقم ? اما در مورد اینکه کلی پست گذاشتم تو تایپیک پیامبران عصر جدید و اینجا همش پریده فقط یه چیز میتونم بگمو بس

عاغا نا شکر نباش دیگه

بده ادی هواتو داره و آخر شب میاد نیگا میکنه هرچی پست زائد و اضافی تو تاپیکت باشه میریزه بیرون؟

(از جمله همین پست) ?

.

حذف پستای این تاپیک بخاطر “ممنوعیت گپ” تو “تالار بحث‌های موضوعی بود” که عاخرین بار دیگه حاج ادمین کلافه شد تاپیکو انتقال داد به “تالار کافه” و خیال خودشو راحت کرد.

منم اینو قفل فرمون زدم وقتی جرثقیل اومد بردش دیگه بهتون ثابت میشه! ?

1 ❤️

2016-02-02 10:52:55 +0330 +0330

0 ❤️

2016-02-02 11:24:55 +0330 +0330

به نظر من که فرق است میان ناسیونالیسم و فاشیسم

حالا اگه نازیسم و فاشیسم بود یه چیزی!

ناسیونالیسم حس میهنپرستی و افتخار به سرزمین خود ولی فاشیسم نوعی برتری طلبی و تسلط بر عده ای زیردست در جهت رسیدن به اهداف فاشیستی مث موسولینی یا هیتلر

وطن پرستی خیلی هم خوبه. چه ایرادی داره آدم تمدن سرزمینش رو پاس بداره؟ من همیشه هر جا که باشم افتخار میکنم به ایرانی بودنم و به دنبالش هم با افتخار بیشتر میییییگگگگگگگوووووووزم به تمدن و فرهنگ اسلامی اعراب!

0 ❤️

2016-02-02 20:48:57 +0330 +0330
نقل از: Arrow11

lممنون از این عکس با معنی داداژ میدونی من قبلا کی بودم؟جهان پهلوان جک اسپارو خخخخ
در مورد پاک شدن پستها هم و حذف پستها اینهمه تایپیک با موضوعاتدر پیت هست و ادمین کاریشون نداره اما اینجا تو کافه هم گپ میزنیم ادمین شروع به ممیزی میکنه که البته من خوشحال میشم میبینم سایه یکی رو سرمونه و به امون خدا رها نشدیم ? سایه شما ای بزرگوار مستدام ?
بعدشم اینکه یه میز گرد بدون لاس زدن منو یاد کلاسای درس ریاضی میندازه که خشک و رسمی برگزار میشد و همیشه ازش فراری بودم در کنار بحث گاهی اون بنده خدای استاد هم یه ربع وقت جیش داشتیم اینجا ظاهرن اونم ممنوعه وگرنه موضوع داره هدفمند و سودمند جلو میره امیدوارم ادمینم اون یه ربع رو جهت هواخوری و لاس زدنمون بهمون ببخشه ?
ادمین مدیونی یک در دنیا صد در قیامت دیگه به پستامون دست بزنی ?
متاسفانه یه پست گذاشتن از کنکور سالای 50-60 سختتره ادمین لطفی کن و جمعمونو اگه سیبیل داری زیر سیبیلی رد کن ? هر چند که تا الانمش که کاربریم هنوز نفس میکشه نشون میده هوامونو داشتی خدا این ازادی رو از ما نگیره ?

0 ❤️

2016-02-02 20:54:13 +0330 +0330

از همه دوستان عزیزم تشکر میکنم که نظر دادن و یه لطف دارم از همتون که این بحث رو زودتر جمع کنیم تا بحث جدید و تایپیک جدید رو به سر انجام برسونیم
بقول امیر دودو تو اخراجی ها (ما که عکسامونو گرفتیم بریم دیگه) ?
مام بحث تایپیک رو به سرانجام برسونیم عکسامونو بگیریم و بریم سراغ بحث بعدی تا ادمینم از ما خشنود و راضی باشه بعدشم الله مدینه قربونش برم ?

0 ❤️

2016-02-02 21:28:47 +0330 +0330
jack.sparr0w: از همه دوستان عزیزم تشکر میکنم که نظر دادن و یه لطف دارم از همتون که این بحث رو زودتر جمع کنیم تا بحث جدید و تایپیک جدید رو به سر انجام برسونیم بقول امیر دودو تو اخراجی ها (ما که عکسامونو گرفتیم بریم دیگه) ? مام بحث تایپیک رو به سرانجام برسونیم عکسامونو بگیریم و بریم سراغ بحث بعدی تا ادمینم از ما خشنود و راضی باشه بعدشم الله مدینه قربونش برم ?

__

عاقا خلاصه کلام اینکه وطن‌پرستی و بالیدن به ارزش‌های سرزمین مادری تا اونجا که موجب حس برتری‌طلبی و بیگانه‌ستیزی نشه، جایز و صدالبته مایه احترامه. کما اینکه همبستگی هم‌وطنان؛ لازمه‌ش کنار اومدن قومیت‌های ایرانی با هم و اشتراک ارزش‌های قومی به عنوان ارزش‌های میهنی و ایضاً در همین راستا و طبق همین روال، همبستگی ایرانیان به طرق مسالمت آمیز با تمام فرهنگ‌های جهان نیز جاری باشد!

بریم سر بحث بعدی...

0 ❤️

2016-02-02 21:38:28 +0330 +0330
نقل از: اسکلت حشری
jack.sparr0w: از همه دوستان عزیزم تشکر میکنم که نظر دادن و یه لطف دارم از همتون که این بحث رو زودتر جمع کنیم تا بحث جدید و تایپیک جدید رو به سر انجام برسونیم بقول امیر دودو تو اخراجی ها (ما که عکسامونو گرفتیم بریم دیگه) ? مام بحث تایپیک رو به سرانجام برسونیم عکسامونو بگیریم و بریم سراغ بحث بعدی تا ادمینم از ما خشنود و راضی باشه بعدشم الله مدینه قربونش برم ?

__

عاقا خلاصه کلام اینکه وطن‌پرستی و بالیدن به ارزش‌های سرزمین مادری تا اونجا که موجب حس برتری‌طلبی و بیگانه‌ستیزی نشه، جایز و صدالبته مایه احترامه. کما اینکه همبستگی هم‌وطنان؛ لازمه‌ش کنار اومدن قومیت‌های ایرانی با هم و اشتراک ارزش‌های قومی به عنوان ارزش‌های میهنی و ایضاً در همین راستا و طبق همین روال، همبستگی ایرانیان به طرق مسالمت آمیز با تمام فرهنگ‌های جهان نیز جاری باشد!

بریم سر بحث بعدی...

لایک

0 ❤️

2016-02-02 22:52:38 +0330 +0330

__

بریم سر بحث بعدی...

داداش کوتاه و پر محتوی مفهومو رسوندی ?
قربون دستت کلید اون قفل فرمونم یه سویچ اضافی بساز بده منو برادر ارو ?
فعلا امشب اومدم دیدم امضامم نیس عین الت مبارک اسی ?
فکر کنم منشوری بوده قربون دستت یه قفل فرمونم واسه امضام بساز ?

0 ❤️

2016-02-02 23:26:54 +0330 +0330
نقل از: jack.sparr0w

__

بریم سر بحث بعدی...

داداش کوتاه و پر محتوی مفهومو رسوندی ?
قربون دستت کلید اون قفل فرمونم یه سویچ اضافی بساز بده منو برادر ارو ?
فعلا امشب اومدم دیدم امضامم نیس عین الت مبارک اسی ?
فکر کنم منشوری بوده قربون دستت یه قفل فرمونم واسه امضام بساز ?

جدی امضاتو بردن؟ چی بود مگه؟ اگه مشکل منکراتی داره تو خصوصی بفرست لطفا، کنجکاو شدم. (dash)

0 ❤️

2016-02-03 09:34:25 +0330 +0330

با سلام

بنظر من هم وطنپرستی تا زمانی که تبدیل به نژاد پرستی نشه خیلی هم خوب میباشد ?

0 ❤️

2016-02-03 09:40:43 +0330 +0330
jack.sparr0w: داداش کوتاه و پر محتوی مفهومو رسوندی ? قربون دستت کلید اون قفل فرمونم یه سویچ اضافی بساز بده منو برادر ارو ? فعلا امشب اومدم دیدم امضامم نیس عین الت مبارک اسی ? فکر کنم منشوری بوده قربون دستت یه قفل فرمونم واسه امضام بساز ?

_

باید با بالا تماس گرف تا مینیم جریان چیه...

شاید با جرثقیل برده باشنش! در اونصورت دیگه قفل فرمون کارایی نداره! ?

0 ❤️

2016-02-04 12:28:43 +0330 +0330
نقل از: Wounded با سلام

بنظر من هم وطنپرستی تا زمانی که تبدیل به نژاد پرستی نشه خیلی هم خوب میباشد ?

خوشحالم قابل دیدین و به جمعمون خوش اومدین

0 ❤️

2016-02-04 12:40:32 +0330 +0330
jack.sparr0w: داداش کوتاه و پر محتوی مفهومو رسوندی ? قربون دستت کلید اون قفل فرمونم یه سویچ اضافی بساز بده منو برادر ارو ? فعلا امشب اومدم دیدم امضامم نیس عین الت مبارک اسی ? فکر کنم منشوری بوده قربون دستت یه قفل فرمونم واسه امضام بساز ?

_

باید با بالا تماس گرف تا مینیم جریان چیه...

شاید با جرثقیل برده باشنش! در اونصورت دیگه قفل فرمون کارایی نداره! ?

اینم حرفیه اما جرثقیلم بردن خخخخخ

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «