نیچه در مورد اسلام و محمد چه گفت؟دوستان دل نازک وارد نشید عکس هاش بالای 18 ساله

1392/02/04

نیچه:

"آنچه را که محمد به عنوان دین و آیین به پیروان خود داده است و به جهانیان پیشکش نموده است اگر نام دین بر آن نمی گذاشتند آدمی چنین می پنداشت که این گفتار مشتی مردم جنگلی است که به شهرنشینها پیشنهاد کرده اند. زیرا دین که نمی تواند چنین خشن و دور از انسانیت باشد.

دینی که پر از فرمان کشتن و بریدن دست و پا و ربودن و تصاحب زنان مردم باشد و یا دستور چاپیدن دارایی و هستی مردم را بدهد دین نیست بلکه فرمان نابودی اندیشه و روان و کالبد است.

من دینی به این بیدادگری و ستم پیشگی ندیده ام.
راست است که این دین از بیابان آمده و بنابر این درخور همان بیابان نشینهاست و جایی در میان مردم متمدن ندارد و نمی تواند داشته باشد! "‬

http://3.bp.blogspot.com/-e2NwAAmzbN8/UXJRVIPoOGI/AAAAAAAAZd8/fq_MyBnvKiI/s640/2.jpg http://3.bp.blogspot.com/-izEHE4GvPqE/UW-zCpW1u1I/AAAAAAAAZaU/1mnC6tyxbKE/s640/1.jpg http://1.bp.blogspot.com/-aFrv0kws-A0/UW-zTq1Y2EI/AAAAAAAAZac/6WzSDLGt458/s640/1.jpg http://3.bp.blogspot.com/-Tuqbeuv32dI/UXJQIQzFS5I/AAAAAAAAZdc/jvKVnpi4kLU/s640/2.jpg http://3.bp.blogspot.com/-rfBDJAAiPik/UW-yxP8_dII/AAAAAAAAZaE/WJOkx6etvJo/s640/1.jpg
126558 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2013-04-25 06:30:28 +0430 +0430

به هر حال این واقیعته… تقصیر این دوستان هم نیست… باورش سخته…
کسی رو که امام و پیشرو خودشون میدونن… ینطور جنایتکار باشه و دست به کارهای پست بزنه… دوستان علی اگر علی بود نزد مرمدش محبوبت داشت…به خودمون بیایم…

1 ❤️

2013-04-25 07:02:37 +0430 +0430

سلام.فقط اگه میخوای چیزی بفهمی برو دنباله اصلش!تو ایران دنبال اسلام نباش رفیق!ما تو دین اسلام چیزی به نام معصومین نداریم!که شما هی میگی!اگه دنبال حقیقت هستین برین تو گوگل فرکانس شبکه کلمه رو پیدا کنین اونجا میتونین اسلام را تاحدودی پیدا کنین

0 ❤️

2013-04-25 07:05:44 +0430 +0430

[quote=savalan22]هه هه هه… یادم رفته بود اسلام فقط مال ایرانه… اخوی تو همین ایران قانون سنگ سار هنوز هستا…[/quote]
خون شد

0 ❤️

2013-04-25 07:10:37 +0430 +0430

[quote=Reno]سلام.فقط اگه میخوای چیزی بفهمی برو دنباله اصلش!تو ایران دنبال اسلام نباش رفیق!ما تو دین اسلام چیزی به نام معصومین نداریم!که شما هی میگی!اگه دنبال حقیقت هستین برین تو گوگل فرکانس شبکه کلمه رو پیدا کنین اونجا میتونین اسلام را تاحدودی پیدا کنین[/quote]

0 ❤️

2013-04-25 07:35:24 +0430 +0430

اسلام کاملترين دينه موجوده و براي هر حرفي که زده دليلي علمي اورده.سني و شيعه باهم برادرند.دشمنان علي و محمد و کفار حقشونه که گردن زده بشن.حقيقته که علي گردن ميزده ولي بدون دليل اينکارو نميکرده.شماها اگه به ناموس و وطنتون تجاوز بشه چيکارميکنيد!؟همه ي دينها با دشمن جنگيدند و گردن زدن.ايا يهود الان نميگه بايد بااسلام جنگيد يا بامسيحيت!؟
شمارو به اعتقاداتتون قسم تحريف نکنيد و کاري به دين ديگران نداشته باشيد.

0 ❤️

2013-04-25 07:46:45 +0430 +0430

[quote=sirboy…2]اسلام کاملترين دينه موجوده و براي هر حرفي که زده دليلي علمي اورده.سني و شيعه باهم برادرند.دشمنان علي و محمد و کفار حقشونه که گردن زده بشن.حقيقته که علي گردن ميزده ولي بدون دليل اينکارو نميکرده.شماها اگه به ناموس و وطنتون تجاوز بشه چيکارميکنيد!؟همه ي دينها با دشمن جنگيدند و گردن زدن.ايا يهود الان نميگه بايد بااسلام جنگيد يا بامسيحيت!؟
شمارو به اعتقاداتتون قسم تحريف نکنيد و کاري به دين ديگران نداشته باشيد.[/quote]

ذوست عزیز…مثل اینکه این عرب های ملخ خور بودند که به کشور ما حمله کردند…غارت کردن کشور عزیزمان را…کی گفته باید گردن زده بشن… من چرا نباید دینم رو خودم انتخاب کنم؟؟؟
مگه زوره… من از اسلام متنفرم… دینی که با زور شمشیر و تجاوز به زنان پاک ایران تحمیل شد…

0 ❤️

2013-04-25 07:47:56 +0430 +0430

[quote=sirboy…2]اسلام کاملترين دينه موجوده و براي هر حرفي که زده دليلي علمي اورده.سني و شيعه باهم برادرند.دشمنان علي و محمد و کفار حقشونه که گردن زده بشن.حقيقته که علي گردن ميزده ولي بدون دليل اينکارو نميکرده.شماها اگه به ناموس و وطنتون تجاوز بشه چيکارميکنيد!؟همه ي دينها با دشمن جنگيدند و گردن زدن.ايا يهود الان نميگه بايد بااسلام جنگيد يا بامسيحيت!؟
ببینید رفیق یاوه گویی های قران نمیخوام دوباره برات شرح بدم{تو تاپیک خردگرایی…من و امید همه رو توضیح دادیم}
علی یه خونخوار بوده تا جایی که مردم در اون زمان بهش لقب{قتال العرب}دادن<همه رو تو پستای قبلی توضیح دادم>
چرا یهود ضد اسلامه،چون قران ضد یهود،چون محمد یهودی رو نجس میدونست
از طرفی کشوری مث اسراییل وقتی میبینه طالبان و القاعده که با مجوز از قران جنایت و ترور میکنن با اسلام مخالفت میکنه
شما خر حدیث های دروغین و خرافی شیعه شدین،این حدیث از کتابای درسی خوندی:
اگه نیمی از جهان را در دست چپم و نیم دیگر انرا در دست راستم نهند هرگز موجب ازار مورچه ای نخواهم شد
{حضرت علی}

0 ❤️

2013-04-25 07:50:53 +0430 +0430

[quote=H_O_S_E_I_N]نیچه … خورد که این حرفو زد تو هم الکی ادای آدمای … رو در نیار[/quote]

به امضات دقت کردی؟؟؟؟ آدمی را آدمیت لازم است

تو اگه آدم بودی به شخصی مثل نیچه که من خودم ارزشش رو خیلی خیلی بالاتر محمد و امثال محمد میدانم توهین نمیکردی…
آدمی را آدمیت لازم است… ادم باش ومثل ادم زندگی کن

0 ❤️

2013-04-25 08:02:43 +0430 +0430

[quote=شیشه ای][quote=sirboy…2]اسلام کاملترين دينه موجوده و براي هر حرفي که زده دليلي علمي اورده.سني و شيعه باهم برادرند.دشمنان علي و محمد و کفار حقشونه که گردن زده بشن.حقيقته که علي گردن ميزده ولي بدون دليل اينکارو نميکرده.شماها اگه به ناموس و وطنتون تجاوز بشه چيکارميکنيد!؟همه ي دينها با دشمن جنگيدند و گردن زدن.ايا يهود الان نميگه بايد بااسلام جنگيد يا بامسيحيت!؟
ببینید رفیق یاوه گویی های قران نمیخوام دوباره برات شرح بدم{تو تاپیک خردگرایی…من و امید همه رو توضیح دادیم}
علی یه خونخوار بوده تا جایی که مردم در اون زمان بهش لقب{قتال العرب}دادن<همه رو تو پستای قبلی توضیح دادم>
چرا یهود ضد اسلامه،چون قران ضد یهود،چون محمد یهودی رو نجس میدونست
از طرفی کشوری مث اسراییل وقتی میبینه طالبان و القاعده که با مجوز از قران جنایت و ترور میکنن با اسلام مخالفت میکنه
شما خر حدیث های دروغین و خرافی شدین،این حدیث…[/quote]
همين طالبان و القاعده که ميگي خوارج دين شدن.همينهان که اسلام رو بد جلوه دادن و همين اسراييل کثيف خودش از القاعده و طالبان حمايت ميکنه که شما ميگي باهاش مخالفه.تو اصلا الله رو قبول نداري اونوقت راجب دينهايي که فرستاده بحث ميکني.ازکجامعلوم شما خر حديثهاي دينت نشدي!!؟؟ضمنا توي احاديث وايات تحريف زياد شده.

0 ❤️

2013-04-25 08:51:54 +0430 +0430

زمان گذشته جنگی میان اعراب و ایرانیان رخ داد اعراب به ایران حمله کردن ایرانیان که شجاعت جنگ را نداشتند زنان و دخترانشون را لخت به پیشواز سربازان اعراب فرستادند تا با تا حد توان سکس کنند تا موقع جنگ سست و بیحال و نای جنگ کردن نداشته باشن اعراب همه زنان و دختران ایرانیان را گاییدن و حتی بعضی از زنان را باردار کردن و برخلاف افکار و نقشه ایرانیان عملی نشد اعراب جنگیدن و ایرانیان را شکست دادند و ایران به تصرف اعراب در آمد پس دوستان اطلاع داشته باشید که همتون حرامزاده هستید کوسکش های متعفن آتشپرست :-)

0 ❤️

2013-04-25 08:53:24 +0430 +0430

من ساکن امارات هستم پدر اماراتی و مادرم ایرانی ولی از ایرانی ها متنفرم بخاطر همین نژاد پرستی و کثافت کاری که دارن تف به نسل بی خاصیتتون

0 ❤️

2013-04-25 08:57:31 +0430 +0430

[quote=یاسمين]زمان گذشته جنگی میان اعراب و ایرانیان رخ داد اعراب به ایران حمله کردن ایرانیان که شجاعت جنگ را نداشتند زنان و دخترانشون را لخت به پیشواز سربازان اعراب فرستادند تا با تا حد توان سکس کنند تا موقع جنگ سست و بیحال و نای جنگ کردن نداشته باشن اعراب همه زنان و دختران ایرانیان را گاییدن و حتی بعضی از زنان را باردار کردن و برخلاف افکار و نقشه ایرانیان عملی نشد اعراب جنگیدن و ایرانیان را شکست دادند و ایران به تصرف اعراب در آمد پس دوستان اطلاع داشته باشید که همتون حرامزاده هستید کوسکش های متعفن آتشپرست :-)[/quote]
طبق کدوم منبع تاریخی یاسمین خانوم

0 ❤️

2013-04-25 08:59:49 +0430 +0430

[quote=یاسمين]من ساکن امارات هستم پدر اماراتی و مادرم ایرانی ولی از ایرانی ها متنفرم بخاطر همین نژاد پرستی و کثافت کاری که دارن تف به نسل بی خاصیتتون[/quote]
دوست عزيز ياسمين،چرا توهين ميکني،شايد ايرانيهاي نسلهاي قديم بيغيرت بودن ولي نسل امروزي نيستن.ايراني هرچي باشه نژادپرست نيست،همه مردم دنيا و همه اديان الهي(بجز مذاهب خودساخته بشر)قابل احترام اند.شما که ريشه ايراني داريد حداقل به اصل خودتون توهين نکنيد …

0 ❤️

2013-04-25 09:05:49 +0430 +0430

[quote=sirboy…2][quote=یاسمين]من ساکن امارات هستم پدر اماراتی و مادرم ایرانی ولی از ایرانی ها متنفرم بخاطر همین نژاد پرستی و کثافت کاری که دارن تف به نسل بی خاصیتتون[/quote]
دوست عزيز ياسمين،چرا توهين ميکني،شايد ايرانيهاي نسلهاي قديم بيغيرت بودن ولي نسل امروزي نيستن.ايراني هرچي باشه نژادپرست نيست،همه مردم دنيا و همه اديان الهي(بجز مذاهب خودساخته بشر)قابل احترام اند.شما که ريشه ايراني داريد حداقل به اصل خودتون توهين نکنيد …[/quote]
اولا چند تا سوتی خیلی واضح داد که بعد از گذاشتن پست میگم
ایشون اگه با سند حرف زده باشه بنده قبولش دارم

0 ❤️

2013-04-25 09:09:58 +0430 +0430

احمق جان بدون اطلاعات حرف مفت نزن با دوتا عکس بی ربط و نقاشی کس شعر اومدی کوس شعر میگی؟
تا وقتی تعصبی به قضیه نگاه کنی هیچ چیز بجز اونی که خودت میخوای نمیفهمی
من خودم افکار اسلامی ندارم ولی اسلام دین کاملیه این کوس شعرا بهش نمیچسبه برو کونتو بده چاقال

0 ❤️

2013-04-25 09:10:43 +0430 +0430

باز این وهابیا پیدا شون شد.
فی چه قدر دادن

0 ❤️

2013-04-25 09:14:23 +0430 +0430

آقا توهین نکن… ادم باش…

0 ❤️

2013-04-25 09:15:33 +0430 +0430

برو کتاب طبریتون را بخون همه چی واضح نوشته شده .

0 ❤️

2013-04-25 09:17:32 +0430 +0430

ببینید دوستان من تا حالا هیچ نظری ندادم ولی میگم کردار نیک رفتار نیک پندار نیک همین تمام ادیان و جوامع بشری رو رستگار میکنه و همه فقط رستگاری میخوایم پس دیگه هیچی باقی نمیمونهدر مرودش بحث کنیم

0 ❤️

2013-04-25 09:17:38 +0430 +0430

[quote=یاسمين]برو کتاب طبریتون را بخون همه چی واضح نوشته شده .[/quote]
طبری16جلده
هرجلد4000صفحه ست
چه جلدی و چه صفحه ای

0 ❤️

2013-04-25 09:27:32 +0430 +0430

این اسلام نیست که چنین جنایاتی را انجام میدهد این اشخاصی وحشی هستند که به نام اسلام جنایت میکنند واسم اسلام وانسانیت راخراب میکنندهیچ انسای باهر دین وآیینی چنین دستوراتی نداده اسلام کاملترین دین وبرنامه زندگی است اگر درت وکامل انجام شود نه طبق سلیقه شخصی اشخاص.این اشخاص گرگن در لباس میش که متاسفانه در هر دینی پیدا میشوند .اینان حیوان هم نیستندچه برسه به انسان .

0 ❤️

2013-04-25 09:27:35 +0430 +0430

[quote=شیشه ای][quote=یاسمين]برو کتاب طبریتون را بخون همه چی واضح نوشته شده .[/quote]
طبری16جلده
هرجلد4000صفحه ست
چه جلدی و چه صفحه ای[/quote]
ولش کن طرف يچي گفت که اظهار وجود کنه.

0 ❤️

2013-04-25 09:31:11 +0430 +0430

لﻴﺲ ﻓﻲ ﺑﻮﻝ ﺍﻷﺋﻤﻪ ﻭ ﻏﺎﺋﻄﻬﻢ ﺍﺳﺘﺨﺒﺎﺙ ﻭ ﻻ ﻧﺘﻦ ﻭ
ﻻ ﻗﺬﺍﺭﺓ، ﺑﻞ ﻫﻤﺎ ﻛﺎﻟﻤﺴﻚ ﺍﻷﺫﻓﺮ، ﺑﻞ ﻣﻦ ﺷﺮﺏ
ﺑﻮﻟﻬﻢ ﻭ ﻏﺎﺋﻄﻬﻢ ﻭ ﺩﻣﻬﻢ ﻳﺤﺮﻡ ﺍﻟﻠﻪ ﻋﻠﻴﻪ ﺍﻟﻨﺎﺭ ﻭ
ﺍﺳﺘﻮﺟﺐ ﺩﺧﻮﻝ ﺍﻟﺠﻨﻪ ) ﺍﻧﻮﺍﺭ ﺍﻟﻮﻻﯾﻪ/ﺹ (440 ﺩﺭ
ﺍﺩﺭﺍﺭ ﻭ ﻣﺪﻓﻮﻉ ﺍﻣﺎﻣﺎﻥ ﻧﻪ ﭘﻠﯿﺪﯼ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﻧﻪ
ﮔﻨﺪﯼ ﻭ ﭼﺮﮐﯽ، ﺑﻠﮑﻪ ﺁﻥ ﺩﻭ )°{ﺍﺩﺭﺍﺭ ﻭ ﻣﺪﻓﻮﻉ}ﻣﺎﻧﻨﺪ
ﻣﺸﮏ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺧﻮﺷﺒﻮ ﻫﺴﺘﻨﺪ؛ ﺍﻣﺎ ﻫﺮ ﮐﺲ ﮐﻪ ﺍﺩﺭﺍﺭ،
ﻣﺪﻓﻮﻉ ﻭ ﺧﻮﻥ ﺁﻧﺎﻥ ﺑﻨﻮﺷﺪ ﺍﻟﻠﻪ ﺁﺗﺶ ﺟﻬﻨﻢ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺍﻭ
ﺣﺮﺍﻡ ﻣﯽﮔﺮﺩﺍﻧﺪ ﻭ ﺩﺧﻮﻝ ﺑﻬﺸﺖ ﺑﺮ ﺍﻭ ﻭﺍﺟﺐ
ﻣﯽﺷﻮﺩ

0 ❤️

2013-04-25 09:37:08 +0430 +0430

همه مسلمونا حواسشون باشه،من ضد اسلام بودم و با اعراب مشکلی نداشتم
حتی تو خوزستان دوستان عرب زیادی دارم اما از امروز روی سگ منو میبینین که چطور برینم به پیامبرتون
علی سگ کش و فاطمه جنده هم رحم نمیکنم

0 ❤️

2013-04-25 09:38:14 +0430 +0430

[quote=شیشه ای]لﻴﺲ ﻓﻲ ﺑﻮﻝ ﺍﻷﺋﻤﻪ ﻭ ﻏﺎﺋﻄﻬﻢ ﺍﺳﺘﺨﺒﺎﺙ ﻭ ﻻ ﻧﺘﻦ ﻭ
ﻣﯽﺷﻮﺩ[/quote]
نويسنده اين کتابي که بعنوان منبع گذاشتي کيه!؟
حتما يه بودايي يا وهابي يا… که از اسلام دل خوشي نداره.بابا دوست عزيز يبار گفتم دوبارم ميگم تحريفات توي اسلا م اونقدر زياده که ديگه بهيچي نميتوني اعتماد.کني. اينجاس که ميگن بشنو وباور نکن.

0 ❤️

2013-04-25 09:38:58 +0430 +0430
http://1.bp.blogspot.com/-JmQEL70C950/UVGDM56s-7I/AAAAAAAAY9Q/Xe4hWkJ-fOE/s640/2.jpg

مقایسه کنید:

داریوش هخامنشی:
«اهورامزدا دروغ را از سرزمین و مردم من بدور نگه دارد»

کوروش کبیر :
«مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ»
و

توصیه محمد رسول الله به امام علی:
«ای علی در سه جا دروغ نیکوست:
1.در میدانِ جنگ
2.وعده به زنها
3. اصلاح بین مردم»

0 ❤️

2013-04-25 09:41:43 +0430 +0430

[quote=شیشه ای]همه مسلمونا حواسشون باشه،من ضد اسلام بودم و با اعراب مشکلی نداشتم
حتی تو خوزستان دوستان عرب زیادی دارم اما از امروز روی سگ منو میبینین که چطور برینم به پیامبرتون
علی سگ کش و فاطمه جنده هم رحم نمیکنم[/quote]
منطق رو ول ميکني و ميري سراغ توهين… همتون اينجوريد ،البته يه نوع مشکل روانشناسي واسه اينکه بگي کم نياوردي فوش ميدي.

0 ❤️

2013-04-25 09:42:45 +0430 +0430

[quote=sirboy…2][quote=شیشه ای]لﻴﺲ ﻓﻲ ﺑﻮﻝ ﺍﻷﺋﻤﻪ ﻭ ﻏﺎﺋﻄﻬﻢ ﺍﺳﺘﺨﺒﺎﺙ ﻭ ﻻ ﻧﺘﻦ ﻭ
ﻣﯽﺷﻮﺩ[/quote]
حتما يه بودايي يا وهابي يا… که از اسلام دل خوشي نداره.بابا دوست عزيز يبار گفتم دوبارم ميگم تحريفات توي اسلا م اونقدر زياده که ديگه بهيچي نميتوني اعتماد.کني. اينجاس که ميگن بشنو وباور نکن.[/quote]
انوارالولایه یکی از کتابهای شیعه س عزیزم
صفحه شم نوشتم

0 ❤️

2013-04-25 09:45:39 +0430 +0430

[quote=savalan22]http://1.bp.blogspot.com/-JmQEL70C950/UVGDM56s-7I/AAAAAAAAY9Q/Xe4hWkJ-fOE/s640/2.jpg

مقایسه کنید:

داریوش هخامنشی:
«اهورامزدا دروغ را از سرزمین و مردم من بدور نگه دارد»

کوروش کبیر :
«مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ»
و

توصیه محمد رسول الله به امام علی:
«ای علی در سه جا دروغ نیکوست:
1.در میدانِ جنگ
2.وعده به زنها
3. اصلاح بین مردم»[/quote]
اخه اين حديث رو از کجا اوردي!؟چرا انقد به چرنديات ضداسلام اهميت ميدي!؟به يگانه افريينده ي هستي.که ميپرستم اينها همه دروغه.

0 ❤️

2013-04-25 09:49:09 +0430 +0430

[quote=شیشه ای][quote=sirboy…2][quote=شیشه ای]لﻴﺲ ﻓﻲ ﺑﻮﻝ ﺍﻷﺋﻤﻪ ﻭ ﻏﺎﺋﻄﻬﻢ ﺍﺳﺘﺨﺒﺎﺙ ﻭ ﻻ ﻧﺘﻦ ﻭ
ﻣﯽﺷﻮﺩ[/quote]
حتما يه بودايي يا وهابي يا… که از اسلام دل خوشي نداره.بابا دوست عزيز يبار گفتم دوبارم ميگم تحريفات توي اسلا م اونقدر زياده که ديگه بهيچي نميتوني اعتماد.کني. اينجاس که ميگن بشنو وباور نکن.[/quote]
انوارالولایه یکی از کتابهای شیعه س عزیزم
صفحه شم نوشتم[/quote]
شيعه باشي و اين چرنديات رو بنويسي!محاله!
بهر حال ميرم اين کتاب رو پيدا ميکنم و ميخونم البته نسخه کاغذيش رو نه نسخه اينترنتيش رو…

0 ❤️

2013-04-25 09:50:57 +0430 +0430

بر طبق حدیث معتبر زیر که امام صادق (ع) نقل شده است، از آنجا که در زمان پیش از محمد رسول الله، اعراب جاهل هنوز خداوند را نمی شناختند، در زمان جماع و زمانی که پدر محمد رسول الله آلت خود را در مهبل مادر محمد (ص) می گذاشت، به دلیل نا آشنایی وی با نام خداوند و عدم استفاده از این نام، شیطان هم آلت خود را ضمیمه آلت پدر محمد رسول الله نموده و در فرج مادر محمد(ص) فرو برده و در جماع و نطفه وی شریک گردیده است.

در نتیجه گمان می رود که محمد رسول الله حاصل یک سکس سه نفره threesome است در حالتی که دو آلت در مهبل آمنه، مادر محمد رسول الله قرار گرفته است!!!

http://4.bp.blogspot.com/-8UFrWbo4K6U/UWXXNW4DbxI/AAAAAAAAZTs/Raah95-5HUw/s640/4.jpg

از این سوتی ها زیاده ها… بازم بزارم… عجب گاف هایی میدن

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «