یک خطای دید جالب

1398/01/30

هر بار به دختر چپ و راس نیگا کنید و سپس بنگرید دختر میانی نزد چش و چال شما به کدام سو میچرخد…

هشدار: لطفاً مراقب باشید کصخل نشوید!
پ‌ن: ممه‌های قشنگی دارد.
پ‌ن٢: کون خوشفرمی هم دارد.
پ‌ن٣: لطفا جق بزنید و سپس دوباره بررسی کنید.

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-04-19 00:13:45 +0430 +0430
نقل از: Angel_of_Death گیج شدم این چی بود دگه ? ?

من فکر میکنم بر اثر جق زدن زیاد چشمامون قاطی میکنه لابد این چالش هدفش این هست که بگه باید کمتر میزدیم ! زاررررررررررررت

3 ❤️

2019-04-19 00:23:50 +0430 +0430

خودم نیز به راستی گوزپیچ شدم اساسی!

نقل از: گوزوی خوشبخت
من فکر میکنم بر اثر جق زدن زیاد چشمامون قاطی میکنه لابد این چالش هدفش این هست که بگه باید کمتر میزدیم ! زاررررررررررررت

میشود اینچنین هم برداش نمود... (دخترک را در خیالِ خود!)

نقل از: number.13 داداش چ کردی با ما!!!!! اون هشدارو باید اول تاپیک میوردی ن آخر تاپیک ک کسخل شدیم رفت ? ? مثل همیشه خیلی عالی و البته خلاقانه بود داداش اسکلت گل یه تنه ب سایت رنگ و لاعاب میدی ? ? ? ? ?

جیگرتو

2 ❤️

2019-04-19 03:02:32 +0430 +0430

نچرخ لنتی نچررررخ (dash) (dash)

1 ❤️

2019-04-19 07:26:44 +0430 +0430

خل شدم انقد نگاشون کردم :)))

1 ❤️

2019-04-19 07:28:06 +0430 +0430

حس میکنم به طرف چپ میچرخن همشون ?

1 ❤️

2019-04-19 18:43:38 +0430 +0430

مخم تاب برداشت 🙄

2 ❤️

2019-04-19 18:46:37 +0430 +0430

عجبزززز…جالبه

2 ❤️

2019-04-19 18:47:51 +0430 +0430

واسه من باز نمیشه (dash):|

2 ❤️

2019-04-20 07:34:03 +0430 +0430
نقل از: Different man واسه من باز نمیشه (dash):|

عخی ?

1 ❤️

2019-04-20 12:18:59 +0430 +0430
نقل از: WILD.121 من که تحریک شدیم (wanking)

فک میکردم فقط خودم فول حشرم (erection)

1 ❤️

2019-04-21 14:11:00 +0430 +0430
نقل از: sepideh58

عخی ?

با شاه ایکس هماهنگ کردم قراره روی “الف” شهوانی یدونه پرچم یا دیفیه مظلوم نصب کنن! :( ?

1 ❤️

2019-04-21 15:01:04 +0430 +0430
نقل از: Different man

عخی ?

با شاه ایکس هماهنگ کردم قراره روی “الف” شهوانی یدونه پرچم یا دیفیه مظلوم نصب کنن! :( ?

اره واقعا هم که برازندته ? مگه داریم مظلومتر از تو !؟حسین دوران 🙄

1 ❤️

2019-04-21 16:11:42 +0430 +0430

عخی ?

تیکه ننداز دختر :)

اینا حقیقته حسین اصن مظلوم نبود الکی انداختن روش!مظلوم واقعی منم :( ?

1 ❤️

2019-04-21 17:36:45 +0430 +0430

عخی ?

بهش میگم :( بعد از این به تو میگم دیفی مظلوم شهید هم بشی عالیه جنسمون جور میشه ?

1 ❤️

2019-04-21 17:51:00 +0430 +0430

عخی ?

بهش میگم :( بعد از این به تو میگم دیفی مظلوم شهید هم بشی عالیه جنسمون جور میشه ?

هیچی دیگه! همینم مونده بود ازم استفاده ابزاری کنن (dash)

0 ❤️

2019-04-21 18:11:24 +0430 +0430

کاش کمی هم درباره علت به وجود اومدن چنین خطای دیدی توضیح میدادی. با تشکر

یه روانشناس ژاپنی هم یه سری تصاویر درباره خطای دید طرح کرده که توی لینک زیر میتونی ببینیشون؛ جالبن.

http://www.ritsumei.ac.jp/~akitaoka/index-e.

تصویر زیر یکی از کارای همین روانشناس هستش:

2 ❤️

2019-04-21 18:20:41 +0430 +0430
نقل از: سایه+روشن+جنگل

یه روانشناس ژاپنی هم یه سری تصاویر درباره خطای دید طرح کرده که توی لینک زیر میتونی ببینیشون؛ جالبن.

شک نکن اگر میدونسم توضی میدادم.

همچنین میتوانید بنگرید به:

buzzfeed.com/kellyoakes/captivating-optical-illusion-gifs-that-will-make-your-brain

تا جایی که اطلا دارم این مقوله اوپ‌آرت (Optical Art) نامیده میشود.

2 ❤️

2019-04-21 18:40:06 +0430 +0430

چن مورد خطای دید دیگر (که با مبانی ابتدایی‌تر ساخته شده.)

پ ن: تصاویر فوق همگی ثابت بوده و هیش کودوم متحرک (gif) نیس.

2 ❤️

2019-04-21 18:41:49 +0430 +0430

من حالم ب_______د بید!..اسکلت جان دمت گرم داداش داشتیم؟اونم نصف شبی؟قشنگ بود ایییییییول

1 ❤️

2019-04-21 18:43:55 +0430 +0430

خطای دید باحالی بود فقط شما اسم ممه را آوردید کی با بنده هماهنگ کردید که از ممه استفاده خواهید کرد؟

0 ❤️

2019-04-21 19:46:16 +0430 +0430
نقل از: اسکلت حشری

شک نکن اگر میدونسم توضی میدادم.

همچنین میتوانید بنگرید به:

buzzfeed.com/kellyoakes/captivating-optical-illusion-gifs-that-will-make-your-brain

تا جایی که اطلا دارم این مقوله اوپ‌آرت (Optical Art) نامیده میشود.

صداقتت ویران کننده بود ? دمت گرم. لینکی که دادی هم عالی بود، ششمیش رو توی مترو تهرانم انجام میدن فک کنم ? ? و اینکه فک کنم اینقد این خطاهای دید جذاب هستن که اگه سعی کنی در ادامه تاپیک باز موارد جدید بزاری تاپیک رو پررونق تر میکنی.

1 ❤️

2019-04-21 19:55:28 +0430 +0430

یه مطلب درباره دلایل خطای دید خوندم یه قسمتی از مطالب جالب بود:

دانشمندان علوم اعصاب معتقدند یکی از دلایل وقوع خطای دید این است که بعضی از اشکال با نحوه پردازش کنتراست رنگ آنها توسط مغز تداخل دارند و به همین دلیل زمانی که ما به این تصویر نگاه می‌کنیم رنگ‌های سفید و سیاه یک دسته از نورون‌ها را فعال می‌کنند و در همین زمان رنگ آبی و زرد دسته دیگری از نورون‌ها را فعال می‌کنند که پاسخدهی آنها کمی آرام‌تر از دسته اول است.

با توجه به نحوه قرارگیری این رنگ‌ها در تصاویر، نورون‌های حساس به حرکت در این زمان دچار اختلال شده و با فعال شدن خود این پیام را صادر می‌کنند که تصویر در حال حرکت است.

توضیح شکل بالا:

نکته جالب توجه این است که در زمان نگاه مستقیم به هر کدام از این دایره‌ها، آنها ثابت به نظر می‌رسند اما وقتی نگاه به دایره کناری منتقل می‌شود همان دایره ثابت شروع به حرکت می‌کند.

دلیل این پدیده این است که مردمک چشم دارای متراکم‌ترین حسگرهای ممکن نسبت به نور است که به ما امکان این را می‌دهد که جزئیات را دقیق‌تر ببینیم و به همین دلیل اختلالات نورونی در زمان نگاه مستقیم قادر نیستند تصویر را برای چشم متحرک کنند اما این اتفاق برای دوایر کناری نمی‌تواند رخ دهد.

محققان اعلام کرده‌اند که این خطای دید در گربه‌ها نیز به همین ترتیب دیده می‌شود و آنها پس از دیدن این تصویر تا مدتی در شکار کردن خود دچار مشکل می‌شوند.

2 ❤️

2019-04-21 20:18:08 +0430 +0430
نقل از: مهران.mehrban دهنت سرویس گوز گیجه گرفتم

Mission Accomplished

نقل از: Hornfull نچرخ لنتی نچررررخ (dash) (dash)
میرخصد و میچرخد و میگاید چشمانت.
نقل از: erny19qwerty فهمیدم درونم : چیز نخور نخخور نفهمیدی
که اینطور. _________
نقل از: Sexi_life خل شدم انقد نگاشون کردم :)))
هشدار ایمنی رو جدی نگرفتی.
نقل از: Sexi_life حس میکنم به طرف چپ میچرخن همشون ?
معلومه خل شدی پس. قاعدتاً به چپی نیگا کنی، وسطی به چپ باید بچرخد، به راسی نیگا کنی وسطی به راس.
نقل از: 1Kirkoloftesf خیلی باحال بود دمت گرم
سپاس
نقل از: هنرمند بی هنر لکن وقتی میبینی در شطرنج داری میبازی باید بازی را بهم بزنی. بنابراین من هم تاپیکت را محکوم به کسشر بودن مینمایم. هشتگ من عیسا هستم
هشتک #اندر_مزایای_دموکراسی
نقل از: sepideh58 مخم تاب برداشت 🙄
مگه قبلاً نداشت؟
بیا عمو اسی برات بازش کنه.
ژونم امیلیا کلارک...
نقل از: pepperoni چششششمااااااممممم!
پششششمااااااممممم.
نقل از: داریوشم : من حالم ب_د بید!...اسکلت جان دمت گرم داداش داشتیم؟اونم نصف شبی؟قشنگ بود ایییییییول
جیگرتو
نقل از: شبح سیاه- : خطای دید باحالی بود فقط شما اسم ممه را آوردید کی با بنده هماهنگ کردید که از ممه استفاده خواهید کرد؟

?WTF

شک نکن اگر میدونسم توضی میدادم. همچنین میتوانید بنگرید به:
[buzzfeed.com/kellyoakes/captivating-optical-illusion-gifs-that-will-make-your-brain](https://www.buzzfeed.com/kellyoakes/captivating-optical-illusion-gifs-that-will-make-your-brain) تا جایی که اطلا دارم این مقوله اوپ‌آرت (Optical Art) نامیده میشود.
صداقتت ویران کننده بود ? دمت گرم. لینکی که دادی هم عالی بود، ششمیش رو توی مترو تهرانم انجام میدن فک کنم ? ? و اینکه فک کنم اینقد این خطاهای دید جذاب هستن که اگه سعی کنی در ادامه تاپیک باز موارد جدید بزاری تاپیک رو پررونق تر میکنی.
به قول زنده یاد بهرام_هات_بیست: *بزرگترین زرنگی درستی و صداقته*! خخخ
عوضش لینکی که تو دادی برام عکسی نیورد. آره اینا تو متروی تهران به وفور فروش میرود. درضم اگه درمورد چگونگی کارکرد این خطاهای دید اطلا داری، مایه‌ی خرسندی‌ست که علمتو به اشتراک بذاری باهامون. عکسا هم تا همینجاش چش و چالمو نمود... یوخوده دیدم بهتر شد باز میذارم.
1 ❤️

2019-04-21 20:27:59 +0430 +0430
نقل از: سایه+روشن+جنگل یه مطلب درباره دلایل خطای دید خوندم یه قسمتی از مطالب جالب بود:

دانشمندان علوم اعصاب معتقدند یکی از دلایل وقوع خطای دید این است که بعضی از اشکال با نحوه پردازش کنتراست رنگ آنها توسط مغز تداخل دارند و به همین دلیل زمانی که ما به این تصویر نگاه می‌کنیم رنگ‌های سفید و سیاه یک دسته از نورون‌ها را فعال می‌کنند و در همین زمان رنگ آبی و زرد دسته دیگری از نورون‌ها را فعال می‌کنند که پاسخدهی آنها کمی آرام‌تر از دسته اول است.

با توجه به نحوه قرارگیری این رنگ‌ها در تصاویر، نورون‌های حساس به حرکت در این زمان دچار اختلال شده و با فعال شدن خود این پیام را صادر می‌کنند که تصویر در حال حرکت است.

توضیح شکل بالا:

نکته جالب توجه این است که در زمان نگاه مستقیم به هر کدام از این دایره‌ها، آنها ثابت به نظر می‌رسند اما وقتی نگاه به دایره کناری منتقل می‌شود همان دایره ثابت شروع به حرکت می‌کند.

دلیل این پدیده این است که مردمک چشم دارای متراکم‌ترین حسگرهای ممکن نسبت به نور است که به ما امکان این را می‌دهد که جزئیات را دقیق‌تر ببینیم و به همین دلیل اختلالات نورونی در زمان نگاه مستقیم قادر نیستند تصویر را برای چشم متحرک کنند اما این اتفاق برای دوایر کناری نمی‌تواند رخ دهد.

محققان اعلام کرده‌اند که این خطای دید در گربه‌ها نیز به همین ترتیب دیده می‌شود و آنها پس از دیدن این تصویر تا مدتی در شکار کردن خود دچار مشکل می‌شوند.

پست بسیار ارزنده‌ و بجایی بود، بسی اسفاده بردیم.
به نظرم هنر و پشتکار زیادی میخواد کنار هم چیدن اینچنین عناصر با مبانی تجسمی که در عین حال خطای دید قشنگی هم بیافریند ولی کاش اینم میفمیدیم که آیا نیگا کردن بهشون موجب آسیب خاصی هم میشود یا خیر و اگر میشود پس اون هنرمند بدبخ چی کشیده؟
چون خودم که چن تاشو الان سرچ زدم بیارم بذارم چشام به حد کافی به گا رف.

1 ❤️

2019-04-21 20:32:57 +0430 +0430

نه منم تا الان در این باره اطلاع خاصی نداشتم و صرفا تاپیکت رو دیدم کمی توی نت دربارش خوندم چون برام جالب بود تاپیک. بنده در لینک گذاری در این سایت مشکل دارم و البته سایت نیز با ما مشکل دارد. من آدرس صفحه رو کپی کردم اینجا برای خودم باز میکنه(فقط میتونم بگم متاسفم راه دیگه ای به ذهنم نمیرسه).

ربطی به تاپیک نداره اما هیجانش باعث میشه اینجا مطلب رو بزارم:

یه ویدئو الان توی یوتیوب دیدم پشم ریزان بود اینکه توی سریال گات نایت کینگ همون برن هست. تحلیل بسیار جالبی هم داشت، مگه میشه؟؟ داریم مگه؟؟

1 ❤️

2019-04-22 13:03:42 +0430 +0430
نقل از: مهران.mehrban دهنت سرویس گوز گیجه گرفتم

Mission Accomplished

نقل از: Hornfull نچرخ لنتی نچررررخ (dash) (dash)
میرخصد و میچرخد و میگاید چشمانت.
نقل از: erny19qwerty فهمیدم درونم : چیز نخور نخخور نفهمیدی
که اینطور. _________
نقل از: Sexi_life خل شدم انقد نگاشون کردم :)))
هشدار ایمنی رو جدی نگرفتی.
نقل از: Sexi_life حس میکنم به طرف چپ میچرخن همشون ?
معلومه خل شدی پس. قاعدتاً به چپی نیگا کنی، وسطی به چپ باید بچرخد، به راسی نیگا کنی وسطی به راس.
نقل از: 1Kirkoloftesf خیلی باحال بود دمت گرم
سپاس
نقل از: هنرمند بی هنر لکن وقتی میبینی در شطرنج داری میبازی باید بازی را بهم بزنی. بنابراین من هم تاپیکت را محکوم به کسشر بودن مینمایم. هشتگ من عیسا هستم
هشتک #اندر_مزایای_دموکراسی
نقل از: sepideh58 مخم تاب برداشت 🙄
مگه قبلاً نداشت؟
بیا عمو اسی برات بازش کنه.
ژونم امیلیا کلارک...
نقل از: pepperoni چششششمااااااممممم!
پششششمااااااممممم.
نقل از: داریوشم : من حالم ب_د بید!...اسکلت جان دمت گرم داداش داشتیم؟اونم نصف شبی؟قشنگ بود ایییییییول
جیگرتو
نقل از: شبح سیاه- : خطای دید باحالی بود فقط شما اسم ممه را آوردید کی با بنده هماهنگ کردید که از ممه استفاده خواهید کرد؟

?WTF

شک نکن اگر میدونسم توضی میدادم. همچنین میتوانید بنگرید به:
[buzzfeed.com/kellyoakes/captivating-optical-illusion-gifs-that-will-make-your-brain](https://www.buzzfeed.com/kellyoakes/captivating-optical-illusion-gifs-that-will-make-your-brain) تا جایی که اطلا دارم این مقوله اوپ‌آرت (Optical Art) نامیده میشود.
به قول زنده یاد بهرام_هات_بیست: *بزرگترین زرنگی درستی و صداقته*! خخخ
عوضش لینکی که تو دادی برام عکسی نیورد. آره اینا تو متروی تهران به وفور فروش میرود. درضم اگه درمورد چگونگی کارکرد این خطاهای دید اطلا داری، مایه‌ی خرسندی‌ست که علمتو به اشتراک بذاری باهامون. عکسا هم تا همینجاش چش و چالمو نمود... یوخوده دیدم بهتر شد باز میذارم.

بقول ارثلس نوپ !
من خانم باهوش با کمالات بدون تاب مخ بودم.با این تاپیک مخم تابیده شد 🙄

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «