اگه شاهین نجفی ترور میشد ...!

1395/01/06

نخست شفاف کنم که نه طرفدارشم، نه مخالفش. (گرچه با بعضی آهنگاش حال میکنم)
موضوعی که الان به نظرم جالب اومده و یجورایی کرمم گرف بیام مطرحش کنم؛ فقط از جنبه ساختار خلق و خوی آشنای این ملته که برداشت من درمورد اتفاقیه که زمانی احتمال وقوعش زیاد بود و اگه روی میداد ممکن بود در عین تلخ بودنش، یه قهرمان جدید معاصر ساخته بشه قبل از اینکه خودش ریده باشه به کارنامه کاریش! درضم خاطر نشان میکنم که این موضو فقط یه چالش جالب به نظرم رسید و نه قصد خاصی از این حرفا دارم و نه هیچ گونه آرزویی در این مورد!

بعد از ترانه “نقی”، میشه گف جناب “شاهین نجفی” به یکی از جنجالی‌ترین چهره‌های ضد تابوی حکومتی ایران تبدیل شد که توی اون شرایط یهو شد مرکز توجهات، و سیل عظیمی از جمعیت مسلمون (شیعه)، یهو رگ گردنشون باد کرد، به خون این بشر تشنه شدنو با رگباری از فوش و نفرین تو شبکه‌های مجازی ازش پذیرایی کردن. بحث جایزه گذاشتن واسه سرش و ترور کردنش بخاطر توهین به مقدسات دینی، اون روزا خعلی داغ بود.
اما مضمون ترانه “نقی”، چیزی جز معضلات اجتماعی-سیاسی ایران نبود که با قسم دادن به امام شیعیان پیوند خورده بود. توهینی مستقیم به حرضت نقی در کار نبود. لاکن جَو طوری پیش رف که اوضاع این بدبخ شد آش نخورده و دهن سوخته! خودشم تو مصاحبه با BBC اعلام کرد قصدش توهین نبوده (یجورایی خایه کرده بود!). هرچن خودِ شخص شاهین نجفی، به عنوان یه بی‌دین(خداناباور) شناخته شده‌س ولی تو هیشکودودم از پیامایی که از کارای اعتراضیش میشه دریاف کرد، **حمله‌ای مستقیم به دین و مذهب وجود نداره. **

شعرِ “نقی” با وجود موزیک دهنی و مضحکش، یکی از بهترین نداهای اعتراضی کاراش بود، درست مث بیشتر کارای رپ قبلیش که بغض ناشی از مشکلات کشورو طوری هنرمندانه ضجه میزد که سوزشش تا مغز اسخون رسوخ میکرد.
ولی ایشون بعدِ این ترانه، جوری که انگار یکی با پتک پس کلّه‌ش کوبیده باشه، یهو کسخل شد زد تو خط کسشر! از آلبوم هیچ‌هیچ‌هیچ به بعد، با وجود قوای موسیقیایی کاراش (از حق نگذریم؛ آهنگا قشنگ بودن) ولی شعر و مفهوم، یجوری ریدمال شد که انگار اون شاهینِ آشنای قبلی که با حرفاش خیلیا درد کشیده بودن و اشک ریخته بودن، دیگه مُــرد!
اون ندای اعتراضی قوی شاید فقط تو کارِ “سلام” یجورایی بازگش ولی باقی کارای این جناب دیگه چیزی نیس جز چسناله‌های یه چُس‌فیلسوفِ متوهمِ تازه به دوران رسیده پلشت که فک میکنه به مرحله‌ای رسیده که گوزم اگه بده، طرفداراش با شوق بو میکشن میگن به‌به عجب فسفر نابی!
اون شاهینی که شاهکارایی مث “طرف ما” ، “قسم” ، “ما مرد نیسیم” و… داده بود بیرون، الان که میخونه فقط یه مش گلواژه مضحک میشنوم با چاشنی عرعری که شبیه شیشکی کرگردن تو پیت روغن ترمز ماشین میمونه! [نظر شخصی]

ولی شاید اگه خرمذهبای کسمغز، قبل اینکه این کسشرا رو بخونه میزدن میشکشتنش (ناگفته نماند که من به هیچ عنوان موافق چنین چیزی نیسم فقط دارم جوانب چنین اتفاقی رو که البته هرگزم نیفتاده و امیدوارم هیچ وخ نیفته، درنظر میگیرم) اونموقع دیگه شاهین نجفی‌ای تو خاطر مردم ایران میموند که بهترین موسیقیای اعتراضی که از درد دلای خودِ این ملت سرچشمه میگیره رو با سبک رپ اجرا کرده که ندای اعتراضش حتی پشمو هم به تن سیخ میکنه… ازش خاطره تنها رپری میموند که سال 88 خایه داشت حقایق کثیف اون روزا رو بی‌تعارف قاطی کاراش بالا بیاره بیرون… و شایدم توسط مردمی که کاراشو گوش کرده بودن یه قهرمان بزرگ ملی در دوران معاصر ازش ساخته میشد که تا سالیان سال نامش از یادها نمیرف و سمبلی میشدو برای همیشه میشد خار تو چشم جمهوری اسلامی!

نظر شما در این مورد چیه؟

8566 👀
4 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-08-19 02:40:31 +0430 +0430

یه جوری میگی درد

فکر میکنم که

انگار داری کون میدی

نگو تو رو اون خودآت

1 ❤️

2016-08-19 02:48:20 +0430 +0430

میگه طرفدارش نیستم

کلا خایمالی ی یه کس مغذ که

امثال شما پول میدن که

اون کس مغذ

خزعبلاتی که معلوم نیست با کی کار داره

تفت میده

فقط شما موسیقی رو تعریف کن واسم

میتونی کپی کنی از تو نت

همونارو بگو

1 ❤️

2016-08-19 02:54:06 +0430 +0430

دیدم تاپیکی به اسم شاهین نجفی

فهمیدم تاپیک کسخولاس

گفتم برینم بهشون تا ذهن بغیرو خراب نکنن

اینا رو باید ببرن دیودنه خونه اگه صلاحیت دیوونه خونه رو داشته باشن

1 ❤️

2016-08-19 04:22:01 +0430 +0430

شاهین قجری نگائیدم ?

1 ❤️

2016-08-19 04:34:01 +0430 +0430

حالا نظر جنوب تهران دم طرفدارای شاهین گرم بعد دهن بد خواهشم گایدم کیر محمود طالبی تو دهنشون با کیر خودم

داداش پرچمت پیش اشرار بالاست

0 ❤️

2016-08-19 05:31:20 +0430 +0430
نقل از: Hgh1394
نقل از: salsabar آره همون بهتر که بلایی سرش نیومد . نظرت درمورد اون ترانش که میگه : به اسم اعظم شر و چشم سه و تن مانا ... چیه ؟ کسی که به وجود یه موجود غیر ارگانیک مثل شیطان اعتقاد داره میتونه خداناباور باشه ؟!

هر کس به امام معصوم توهین کنه قطعا ولد الزنا هست.کیرم تو ناموس شاهین نجفی

شما اینجا چی ‌میخوای

0 ❤️

2016-08-19 06:35:20 +0430 +0430
نقل از: boyzbe

فهمیدم تاپیک کسخولاس

ناموسا بیشتر از اینکه از حرفات ناراحت بشم دلم برات میسوزه.من فکر می کنم در یک مقطع زمانی هرجایی که حرف می زدی وهر چیزی که می گفتی یه خفه شو پشت بندش میشنیدی واسه همین عقده ی صحبت داری.پسر خوب یه خورده با خودت کار کن .گذشته رو هم فراموش کن:)

0 ❤️

2016-08-19 08:06:40 +0430 +0430
reality: با اجازه . . . . . . سلام و درود ب صاحب تاپیک عزیز دوست خوبم.اول اینکه رفیق ازت انتظار نداشتم اینطوری ب ی خواننده ای ک با قاطعیت میگم یکی از دلسوزترین خواننده های ایرانیه فوش و ناسزا بگی!!دوم اینکه واقعن جای تاسفه ک فوش دادن خیییلی عادی شده و الان دیدم ک اونایی ک مخالف این خواننده هستن چجوری بش ناسزا میگن امیدوارم ی تاپیک درست بشه برای از بین بردن این فرهنگ شوم و غلط ک الان کارمون ب جایی رسیده ک وقتی شمشیر کار امریکایی حریف ایرانیش رو برد صفحه ی اینستا گرامشو خصوصی کرد و در توضیحش گفته بود ک میدونم الان ایرونیا هجوم میارن و شرو میکنن ب فوش دادن همون کاری رو ک با مسی و دختر اوباما کردن!!سوم اینکه در مورد شخصیت ایشون ک فرمودید چس فیلسوف متوهم ب شدت با شما مخالفم چون کارای جدید ایشون ی نوع تنوع بود و صدالبته خود بنده هم زیاد برام جالب نبودن اما چیزی ک این خواننده رو برام خییلی دوس داشتنی کرده رک بودن و صداقت و اینکه ب هیچ جناح سیاسی و هیچ شخصی وابستگی نداره.ببین کهربا جان وقتی شما با ی ملت دینی و خرافاتی طرفید ک ب خاطر ترانه ی نقی ک ب نظر من هیچ توهینی توش نیس اینطوری ب ی خواننده ای ک هدفش اگاهی دادن و بازگویی دردای جامعه س توهین و ناسزا میگه نباید هیچ انتظاری داش!امیدوارم شاهین نجفی خواننده ی بسیار مورد علاقه ی بنده بتونه دوباره ب نهایت اوج خودش برگرده.ببخشید داشی اگه ی کم تند رفتم.

_

درود بهت
عرض شود که ناراحت شدنت تا حدودی واسم قابل درکه چون خودمم یه زمان با آهنگای این بابا حال میکردمو یجورایی خواننده‌ی مورد علاقه‌ی منم بود. ولی برادر من، بهتره هیچ وخ از هیچ کس واسه خودمون بت نسازیم.
نخست اینکه فوش و ناسزا هرچی هم باشه، بلخره خود عاقا شاهین که استادشه! احیانن آهنگی که برا لس‌آنجلسیا خونده بودو شنیدی؟ شرط میبندم نشنیدی چون اگه شنیده بودی الان حرفای من اینجا خعلی هم شیک و مؤدبانه و لفظ قلم به نظرت میرسید! کسی که خودش از هرگونه فوشی امتنا نکرده و جماعتی رو به لجن کشیده، چطور انتظار داری خودش از هرگونه گزند در امان باشه؟ دوم اینکه کاملن باهات موافقم که فرهنگ فوش دادن و تِرمالی باید از بین بره که خود این عاقام یکی از سردمدارانشه. و همچنین میدونی که نقد با فحاشی فرق میکنه که تو تاپیک "احترام به عقاید..." مفصل درموردش توضی دادم.
پس من اگه میگم ایشون بعد آهنگ نقی یهو کسخل شد، با دلیل دارم میگم:
بهم بگو چه توجیهی داری واسه کشیدن پائین وسط کنسرت به نیت همدردی (بهتره بگم هم‌شورتی) با زندانیای سیاسی اوین؟ اونم با این شعار که «اگه یک نفر از ما را لخت کنید همه لخت میشویم!» بنظرت خعلی قهرمانانه‌س این حرکت؟ حالا این عاقا طبق همین فلسفه پس برا همدردی با اونایی که شیشه‌نوشابه تو ماتحتشون رف چیکار میخواد بکنه؟ اگه رویکردش متناقض نباشه پس باید یه حالی به کونش بده. اگرم این کارو نکرد پس خودشم نفمیده چن چنده با این سبک همدردی کردنش. ینی به طرز فجیعی ریده که خودشم مونده توش... حال اسم همچین کسیو اگه کسخل نذارم پس چی بذارم بنظرت؟
یا خوندن آهنگ «پریود» اونم بعد از قرار گرفتن در اوج توجهات رسانه‌ای که قشنگ رید به کارنامه‌ی کاری خودشو همه آهنگایی که قبلن با مضمون دفا از حقوق زن خونده بود. بعدشم که دیگه قشنگ رف تو باقالیا و خوشحالم خودتم صادقانه گفتی نتونسی با آهنگاش ارتباط برقرار کنی. به زبون ساده ایشون بعد از خطر کردن دیگه هیچ حرف مهمی برا گفتن نداش که به درد چار نفر بخوره تا مخشون رابیفته بلکه جامعه‌ی روشنفکری یه رونقی بگیره. یه مش کسواژه سر داد. مصاحبه‌هاشم که همه از دم کسشر. یه مصاحبه با کامبیز حسینی اواخر ازش دیده بودم که حتی یه جمله‌ی درست حسابی هم توش نگف. افتخار میکرد یه مش لات و لوت و ارازل طرفدارشن! یا این شاپسر بعد از وقایع هشتادوهش مگه نگف تا زمانی که خون نداها و سهراب‌ها جبران نشه موهاشو کوتا نمیکنه؟ خخخخخ پس لابد الان خونشون جبران شده که موهاش کوتاس، هان؟! خب اینجا یه ضرب‌المثل لری هس که میگه: «وختی نمیتونی گوه بخوری، گوه میخوری که گوه میخوری!» که درمورد این پسرک جَوگیر کاملن صادقه.
یا مهتر از همه: این جوجه‌کمونیست ادعا داره نسبت به هیچ‌گونه‌ ایدئولوژی‌ای وابسه نیس (از جمله وطن‌‌دوستی) چه بسا میگه عید نوروزو هم قبول نداره و هیچ عشقی به تاریخ ایران یا بزرگان این سرزمین دروجودش نیس. ولی در کمال بی‌بتگی رفته دخیل بسه به کمونیسم و مدام خایه‌های چگوارا رو داره میماله. خاک بر سرش
خلاصه گفتنیا درمورد تِرهایی که زده بسیاره، زیاد سرتو درد نمیارم ولکن سعی کن بدون تعصب درموردش فک کنی داداش گلم.

0 ❤️

2016-08-19 08:06:47 +0430 +0430
Master_Fucker: اسم چه حماسه ای رو آوردی که حرف سرش زیاد دارم .

اول از همه بگم شاهین واسه من دو بخشه [ بخش اول اون یسری کسشری که خونده ] و [بخش دوم شخصیتش]

از بخش اول بشدت بیزارم اللخصوص از وقتی که زد تو کار خوندن توهین به عقاید و… بنظرم زیاده روی کرد . عقیدش هر چی که هس لازم نبود با این بیان جار بزنه چون واقعا آخرشو رید البته از حق نگذریم یسری آهنگاشم فول توپ بود و حقایق جامعه رو میخوند برای همین نمیشه جمع بست .

و اما بخش دوم که باعث شده همیشه بش احترام بزارم شخصیتی بود که داشت و داره و به جرات میگم این شخصیت و روحیه ی ستیزه گرشو هیچ جا ندیدم . شاهین واقعا از لحاظ صداقت و روراستی و رک بودن اسطورس و پرچمش به عنوان یه مرد واقعی همیشه بالاس.

همه اینا و کلن بحث شاهین به کنار.

میبینم یه مسلمون داره از مخالف دینش بعنوان “یه مرد واقعی” یاد میکنه!

جای بسی شکر و امیدواریست!

niu.sha: موافقم من جسارت و نوع شعرشو دوست دارم.اما اواخر کیفیت شعرهاش پایین اومده.خودشم تو هپروت سیر میکنه

این “هپروت” رو خوب اومدی ?

alone1998: شاهینو دوست دارم چون صدای ملته کاری با عقایدش ندارم و توهین هاش در کل دوسش دارم چون با بعضی تابو ها بازی میکنه و به بعضی ها حال اساسی میده آهنگ هکش فوق العاده است البوم صاد که فک کنم 4 ترک داده بیرون دوباره شاهینو داره بر میگردونه

در کل باحاله و جالب

صاد که واسه خعلی وخ پیش بود. کجای کاری؟!

shabtab: کاملا حرفات درسته وبجا. در مورد این جاکشا ونون خورای بیشعور شون هم بایدبگم که اصلا تو اسطوره سازی استادن. مگه سلمان روشتی نبود. یه نویسنده معمولی بودوازدست همین آقای خامنه ای جایزه گرفته بوددرنمایشگاه کتاب تهران، امابعدازاون فتوای احمقانه یک شبه تبدیل شدبه یکی ازچهره های سیاسی «روجلدی بااسکرت محافظ تشکیلات تابه امروزوازثروت زیادی هم بهره منداست

آی گل گفتی، آی گل گفتی ?

بشرا_خامنه_ای: کلا به این جماعت چپ و کمونیست نمیشه دل بست. اینا از ی طرف می زنن زیر مذهب و دین و از طرف دیگه میرن زیر خیمه ی عزاداری سینه میزنن. شما پستای اینستاگرامی شاهین راجع به حسین و کربلا و میرزا کوچک جنگلی رو‌خوندین حتمن. بی خیالشون. بادی هستن که میان و میگذرن. اما اونی که میگه به شاهین فحش ندین! خب شاهین که خودش استاد فحش و حرف رکیکه. اصلا یکی از بنیادگزارای نابودی فرهنگ کلامی مردم ایران خودشه. جماعت کمونیست همینن. ماکیاول وار از ریشه همه چی رو نابود می کنن. اونم پنهانی و با نقاب روشنفکری. فرهنگ اصیل مردم که نابود شه بره یه فرهنگ دروغین جاشو می گیره که افسار می زنه به گردن همه برای بردگی حتی اگه باعث و بانیش ضد بردگی به نظر میومده باشه

درمورد چپ و چول بودنش که آره ولی این پستایی که میگی راجب حسین و کربلا گذاشته ندیدم، اگه چیزی ازش دم دستت هس بذار. مهمه.

باقی حرفاتم عینهو حرف دل خودم بود، مرسی ?

شرارت: حالا نظر جنوب تهران دم طرفدارای شاهین گرم بعد دهن بد خواهشم گایدم کیر محمود طالبی تو دهنشون با کیر خودم

داداش پرچمت پیش اشرار بالاست

همین که یکی مث تو میاد اینجوری ازش طرفداری میکنه خودش کافیه! ;)

0 ❤️

2016-08-19 08:23:03 +0430 +0430
نقل از: unknown.boy95

فهمیدم تاپیک کسخولاس

ناموسا بیشتر از اینکه از حرفات ناراحت بشم دلم برات میسوزه.من فکر می کنم در یک مقطع زمانی هرجایی که حرف می زدی وهر چیزی که می گفتی یه خفه شو پشت بندش میشنیدی واسه همین عقده ی صحبت داری.پسر خوب یه خورده با خودت کار کن .گذشته رو هم فراموش کن:)

_
ولش کن این بیچاره مدام داره به کیر و خایه این و اون آویزون میشه و بی‌تابی میکنه. حسرت رو دلش مونده بلخره یکی اینجا به پشم تخمش حسابش کنه.
از بس از این کسشرا زده مخش کسپر شده. چاره کارش فقط آمپول آرامبخشه و تمرگیدن رو تختش همونجا که خودش اسمشو اورد.

0 ❤️

2016-08-19 08:32:35 +0430 +0430

فهمیدم تاپیک کسخولاس

امثال تو فرق عرعر خررو با صدای انریکه نمیتونن تشخیص بدن

حالا میان ادعای فضل میکنن

1 ❤️

2016-08-19 09:43:54 +0430 +0430

دادا اسکلت بی احترامی نباشه اما گفتم بزار به اونایی که به کسی توهین میکنن جوابشو بگیرن به خاطر عصبی شدنم شرمنده

1 ❤️

2016-08-19 10:12:34 +0430 +0430
نقل از: شرارت دادا اسکلت بی احترامی نباشه اما گفتم بزار به اونایی که به کسی توهین میکنن جوابشو بگیرن به خاطر عصبی شدنم شرمنده

_

مشکلی نیس رفیق ?

0 ❤️

2016-08-19 10:16:35 +0430 +0430
نقل از: اسکلت حشری
نقل از: شرارت دادا اسکلت بی احترامی نباشه اما گفتم بزار به اونایی که به کسی توهین میکنن جوابشو بگیرن به خاطر عصبی شدنم شرمنده

_

مشکلی نیس رفیق ?

صفاتو عشق است خیلی گلی پسر ?

0 ❤️

2016-08-19 12:10:31 +0430 +0430

همه اینا و کلن بحث شاهین به کنار. میبینم یه مسلمون داره از مخالف دینش بعنوان "یه مرد واقعی" یاد میکنه! جای بسی شکر و امیدواریست!

شما میدونی مشکلت چیه دادا؟؟ این که نمیتونی توی یه شخص یا یه مساله دو تا موضوع جدارو ا هم تشخیص بدی..... انگا تو عالم شما چیزی به اسم مخلوط وجود ناره همه چی یا همگن همگن باس باشه یا ناهمگن!

اما اینجوری نی ! چه تو شاهین ! چه تو دین ! چه تو اسلام ! هم خوب هست هم بد ؛ هم شاخص های مثبت هس هم منفی

شاهین اگه بی اعتقاده من به تخمم نی ؛ با اتقادش کاری نارم قرارم که نی باش زندگی کنم ، شاهین اما چیزی که داره و یه دنیا نداره جسارت و صداقت و یرنگی و مردونگیشه ، من واس این خصوصیات کلامو واسش ا سر برمیدارم . مسائلو باهم غرو قاطی نکن دادا

اگه میفهمیدی تو دینم همین مساله که در مورد شاهین گفتم صادقه اونوق شاید بهتر حرفامو درک میکردی ؛ همونطور که تو اسلامم آدم پدرسوخته ی مسلمون هس که جانمازم از قضا آب میکشه ،، یه بی پدر بیناموس لامذهبم هس که دست خیلیارو تو زندگی گرفته که یه موش میرزه به صدتا مسلمون!

قرار که نی اگه یکی فقط مسلمون نبود تو آدم حسابش نکنی بگی باس بره جهنم ! این برداشت ؛ برداشته شما کافرای نامسلمونه که فک میکننین هرکی اتقاد نداش باس پروندشو بست اما اینجوری نی دادا… لااقل واس من اینجوری نی

0 ❤️

2016-08-19 12:40:40 +0430 +0430
نقل از: Master_Fucker

همه اینا و کلن بحث شاهین به کنار. میبینم یه مسلمون داره از مخالف دینش بعنوان "یه مرد واقعی" یاد میکنه! جای بسی شکر و امیدواریست!

شما میدونی مشکلت چیه دادا؟؟ این که نمیتونی توی یه شخص یا یه مساله دو تا موضوع جدارو ا هم تشخیص بدی..... انگا تو عالم شما چیزی به اسم مخلوط وجود ناره همه چی یا همگن همگن باس باشه یا ناهمگن!

اما اینجوری نی ! چه تو شاهین ! چه تو دین ! چه تو اسلام ! هم خوب هست هم بد ؛ هم شاخص های مثبت هس هم منفی

شاهین اگه بی اعتقاده من به تخمم نی ؛ با اتقادش کاری نارم قرارم که نی باش زندگی کنم ، شاهین اما چیزی که داره و یه دنیا نداره جسارت و صداقت و یرنگی و مردونگیشه ، من واس این خصوصیات کلامو واسش ا سر برمیدارم . مسائلو باهم غرو قاطی نکن دادا

اگه میفهمیدی تو دینم همین مساله که در مورد شاهین گفتم صادقه اونوق شاید بهتر حرفامو درک میکردی ؛ همونطور که تو اسلامم آدم پدرسوخته ی مسلمون هس که جانمازم از قضا آب میکشه ،، یه بی پدر بیناموس لامذهبم هس که دست خیلیارو تو زندگی گرفته که یه موش میرزه به صدتا مسلمون!

قرار که نی اگه یکی فقط مسلمون نبود تو آدم حسابش نکنی بگی باس بره جهنم ! این برداشت ؛ برداشته شما کافرای نامسلمونه که فک میکننین هرکی اتقاد نداش باس پروندشو بست اما اینجوری نی دادا… لااقل واس من اینجوری نی

_
این که اتفاقن مشکل بارز عقیده‌ی اسلامیه!
پسرجون اینارو تو نمیخواد به من بگی، خودم فعلن دارم تاپیکی با مضمون «نگرش سیاسفید» تدارک میچینم مختص همین قضیه. ولکن شاخصه‌های مثبت و منفی همش قراردادیه که صدالبته دین و ایمون شما قرارداد مرارداد حالیش نیس، میگه فقط خدا و پیغمبر گفتن ولاغیر. که خطرات ناشی از این نگرشو هم صدبار تالا گفتیم! نیازی به تکرارش اینجا نیس. فلذا این حرفا رو ببر به سردمدارای دینی خود بگو، نه به ما
و جالب اینجاس که این نگرش حماقت آمیزو که شاخصه‌ی اصلی خود اسلام هس داری به خیک ما میبندی!!! من کِی گفتم هرکی مسلمون نبود آدم حسابش نمیکنم و باس بره جهنم؟ فک کنم خودتم حالیت نی چی داری میگی. پسر خوب «جنهم» که ساخته‌ی خود شما مسلموناس. اون مختو درست به کار بگیری میفمی اتفاقن طبق نص صریح کتاب اسلامه که هرکی مسلمون نی باس بره جهنم:

وَ مَنْ‌ يَبْتَغِ‌ غَيْرَ الْإِسْلاَمِ‌ دِيناً فَلَنْ‌ يُقْبَلَ‌ مِنْهُ‌ وَ هُوَ فِي‌ الْآخِرَةِ مِنَ‌ الْخَاسِرِينَ‌
و هر کس جز اسلام برای خود انتخاب کند، از او پذیرفته نخواهد شد؛ و او در آخرت، از زیانکاران است.
(آل عمران ٨٥)

تو هم اگه یه مسلمون واقعی باشی باس حکتم ارتداد شاهین نجفیو جدی بگیری، چه بسا واسه کشتنشم اقدام کنی چون اصل دینت همینه. (منم واسه همین تعجب کردم از حرفت) مگه اینکه یه دین ساخته‌پاخته‌ی ذهن خودت از اسلام کشیده باشی بیرون که در اینصورت اینو باس بدونی که دین مغازه سبزی فوروشی نیس که هرچی عشخت کشید ازش سَوا کنی و الباقیشو بگی قبول ندارم. یا کامل تسلیم میشی یا سرت قط میشه. همون کاری که بنیانگذار خود این دین با مخالفاش میکرد.
وسلام

0 ❤️

2016-08-19 13:07:17 +0430 +0430

_
پسرجون اینارو تو نمیخواد به من بگی، خودم فعلن دارم تاپیکی با مضمون «نگرش سیاسفید» تدارک میچینم مختص همین قضیه. ولکن شاخصه‌های مثبت و منفی همش قراردادیه که صدالبته دین و ایمون شما قرارداد مرارداد حالیش نیس، میگه فقط خدا و پیغمبر گفتن ولاغیر. که خطرات ناشی از این نگرشو هم صدبار تالا گفتیم! نیازی به تکرارش اینجا نیس. فلذا این حرفا رو ببر به سردمدارای دینی خود بگو، نه به ما
و جالب اینجاس که این نگرش حماقت آمیزو که شاخصه‌ی اصلی خود اسلام هس داری به خیک ما میبندی!!! من کِی گفتم هرکی مسلمون نبود آدم حسابش نمیکنم و باس بره جهنم؟ فک کنم خودتم حالیت نی چی داری میگی. پسر خوب «جنهم» که ساخته‌ی خود شما مسلموناس. اون مختو درست به کار بگیری میفمی اتفاقن طبق نص صریح کتاب اسلامه که هرکی مسلمون نی باس بره جهنم:

وَ مَنْ‌ يَبْتَغِ‌ غَيْرَ الْإِسْلاَمِ‌ دِيناً فَلَنْ‌ يُقْبَلَ‌ مِنْهُ‌ وَ هُوَ فِي‌ الْآخِرَةِ مِنَ‌ الْخَاسِرِينَ‌
و هر کس جز اسلام برای خود انتخاب کند، از او پذیرفته نخواهد شد؛ و او در آخرت، از زیانکاران است.
(آل عمران ٨٥)

تو هم اگه یه مسلمون واقعی باشی باس حکتم ارتداد شاهین نجفیو جدی بگیری، چه بسا واسه کشتنشم اقدام کنی چون اصل دینت همینه. (منم واسه همین تعجب کردم از حرفت) مگه اینکه یه دین ساخته‌پاخته‌ی ذهن خودت از اسلام کشیده باشی بیرون که در اینصورت اینو باس بدونی که دین مغازه سبزی فوروشی نیس که هرچی عشخت کشید ازش سَوا کنی و الباقیشو بگی قبول ندارم. یا کامل تسلیم میشی یا سرت قط میشه. همون کاری که بنیانگذار خود این دین با مخالفاش میکرد.
وسلام

هه میگن ریشه ای که ا بیخ و بن خرابرو باس کشیدش بیرون !

اول از همه من منظورم از **باس بره جهنم ** همون شعار عامیونه ی خودمون ینی **بره به درک و باش کاری نداریم کلا ** بود نه اینکه در جهنم تو آتیش بسوزه 🙄 انقد مخت درگیر مسائل اسلام و دینه که معنی جملات عامیونرو هم بش میبندی lol من منظورم اون چیزی نبود که متوجه شدی دادا

و اما شما یه چیزایی رو بد فهمیدی . اسلام واقعیرو بد فهمیدی همونطور که داش ارو ، که بش ارادت داری نوشته های دین رو بدتریناش رو به بدترین شکل ممکن بزرگنمایی کرده که بگه عاقا ببینین این دین همش خونه و کشت و کشتار! من بازم میگم صد سال هم بگذره باز میگم که اینجوری نی . هر اتفاقی که افتاده تعبیر خودشو داشته و داره که بحث سر این قضیه بین کافرا و مسلمونا واقعا بیفایدس خودتم میدونی ;)

اسلام واقعی این جنایت هایی که الان داری میبینی نیست و نبوده ! نمیدونم کجای درک این قضیه انقد سخته! آیات مربوط به جهنم تفسیر خاص خودشو داره که شماها میگید نه قرآنو نباس تفسیر کرد چون خدا گفته ما این کتابو به ساده ترین و روشن و شکل ممکن فرستادیم! پس آتیش و جهنم ینی هر کی نماز نخوند توش جزغاله شه…

عاقا خو شما که سرتو کردی زیر برف و به هیچ عنوان حاضر نیستی تو دین تفکر و تدبر کنی و میگی هرچی خدا و پیامبر بگه و گفته همونه من چی بگم بهت؟؟؟!

مثلا یه سری آخوند کی.ون نشور جیره ای ورداشتن از خودشون به اسم اسلام چارتا رسالت نامه بیرون دادن که همشو بخونی کسشری بیش نی ! اونوقت شما همونو میگیرید میکوبید فرق سر اسلام ! کی گفته هرکی در مورد دین چیزی نوشت و مسلمون بود حرفش درسته؟!! مگه شماها عقل ندارین ؟ اگه یکم رو مسائل فک کنین میفهمین چی درسته چی غلط!
مشکل اینجاس شما راه عقلو بستین و تکیه زدین رو منابع و کتابای اسلام که ملوم نی نویسندش کی بوده و راست گفته یا نه ! جالب تر اینکه خودتون دارین از حرفای خدا علیه خودش سواستفاده میکنین …

برین یکم عقلتونو بکار بگیرین به جای جبهه گرفتن خدا گفته 1 ساعت مطالعه و تدبر از 70 سال عبادت بالاتره

بهتره بحثم ادامه ندیم ! شاهین نجفی واسم قابل احترام خواهد بود هر عقیده ای که میخواد داشته باشه ! من ویژگیهای دیگه ای توش دیدم که قابل تمجیده همونطور که خیلی از انسان های بزرگ تاریخ که مسلمان نبودن اما از صدتا مسلمان روحشون شفاف تر بود…

حالا اصا تو فک کن ما لائیک! زیاد مهم نی

ولی نگرش شماها صدی نود اشتباس

0 ❤️

2016-08-19 13:35:15 +0430 +0430

_

(آل عمران ٨٥)

وسلام

هه میگن ریشه ای که ا بیخ و بن خرابرو باس کشیدش بیرون !

اول از همه من منظورم از باس بره جهنم همون شعار عامیونه ی خودمون ینی بره به درک و باش کاری نداریم کلا بود نه اینکه در جهنم تو آتیش بسوزه 🙄 انقد مخت درگیر مسائل اسلام و دینه که معنی جملات عامیونرو هم بش میبندی lol من منظورم اون چیزی نبود که متوجه شدی دادا

و اما شما یه چیزایی رو بد فهمیدی . اسلام واقعیرو بد فهمیدی همونطور که داش ارو ، که بش ارادت داری نوشته های دین رو بدتریناش رو به بدترین شکل ممکن بزرگنمایی کرده که بگه عاقا ببینین این دین همش خونه و کشت و کشتار! من بازم میگم صد سال هم بگذره باز میگم که اینجوری نی . هر اتفاقی که افتاده تعبیر خودشو داشته و داره که بحث سر این قضیه بین کافرا و مسلمونا واقعا بیفایدس خودتم میدونی ;)

اسلام واقعی این جنایت هایی که الان داری میبینی نیست و نبوده ! نمیدونم کجای درک این قضیه انقد سخته! آیات مربوط به جهنم تفسیر خاص خودشو داره که شماها میگید نه قرآنو نباس تفسیر کرد چون خدا گفته ما این کتابو به ساده ترین و روشن و شکل ممکن فرستادیم! پس آتیش و جهنم ینی هر کی نماز نخوند توش جزغاله شه.....

عاقا خو شما که سرتو کردی زیر برف و به هیچ عنوان حاضر نیستی تو دین تفکر و تدبر کنی و میگی هرچی خدا و پیامبر بگه و گفته همونه من چی بگم بهت؟؟؟!

مثلا یه سری آخوند کی.ون نشور جیره ای ورداشتن از خودشون به اسم اسلام چارتا رسالت نامه بیرون دادن که همشو بخونی کسشری بیش نی ! اونوقت شما همونو میگیرید میکوبید فرق سر اسلام ! کی گفته هرکی در مورد دین چیزی نوشت و مسلمون بود حرفش درسته؟!! مگه شماها عقل ندارین ؟ اگه یکم رو مسائل فک کنین میفهمین چی درسته چی غلط! مشکل اینجاس شما راه عقلو بستین و تکیه زدین رو منابع و کتابای اسلام که ملوم نی نویسندش کی بوده و راست گفته یا نه ! جالب تر اینکه خودتون دارین از حرفای خدا علیه خودش سواستفاده میکنین ......

برین یکم عقلتونو بکار بگیرین به جای جبهه گرفتن خدا گفته 1 ساعت مطالعه و تدبر از 70 سال عبادت بالاتره

بهتره بحثم ادامه ندیم ! شاهین نجفی واسم قابل احترام خواهد بود هر عقیده ای که میخواد داشته باشه ! من ویژگیهای دیگه ای توش دیدم که قابل تمجیده همونطور که خیلی از انسان های بزرگ تاریخ که مسلمان نبودن اما از صدتا مسلمان روحشون شفاف تر بود....

حالا اصا تو فک کن ما لائیک! زیاد مهم نی

ولی نگرش شماها صدی نود اشتباس

_

همون ماسمالیای تکراری همیشگی...
خسه شدیم لاقل یه ماسمالی جدید بیار حوصلمون سر رف بس جواب اینارو دادیمو این میخ آهنین تو مخ سنگی شماها فورو نرف.

در وصف گیرایی ضعیفت همین بس که نفمیدی اون تعریف جنهمو من استعاره از همون حرف عامیونه کشیدم بیرون منتهی نمیدونسم مخت به این چیزا قد نمیده و بقول خودت همه چیو همگن میبینی. شرمنده اشتبا از من بود زیاد دس بالا گرفتمت!

این جوک تکراری اسلام واقعی رم که صدبار تالا بهش پرداختیم. معلوم نی سرت با کجات بازی میکرده تو این مدّت.
یه نمونه از هزاران نمونه‌ی اسلام واقعی، سرتو از اونجایی که توش گیر کرده بکش بیرون خوب دقت کن:

او (محمد) در جنگ با بنی قریظه که گروهی یهودی بودند، پس از اینکه تمامی مردان آنان را کشت، نوبت به کودکان رسید؛ وی دستور داد تا تمامی کودکان بالغ این قبیله را بکشند، ملاکش در این کشتار وحشیانه، رویش مو در اطراف آلت تناسلی آنان بود؛ او پس از این جنایت، تمامی زنان و کودکان را پس از دریافت سهم خویش که یک پنجم آنان بود میان پیروانش تقسیم نمود و تعداد زیادی از این زنان و کودکان اسیر را در نجد فروخت و در برابرش اسلحه خرید.
مسلم الانصاری گفت که رسول الله مرا بر اسیران بنی قریظه گماشت، پس نگاه به آلت تناسلی نوجوانان پسر می‌کردم، اگر می‌دیدم که موئی بر آلتش روئید گردنش را می‌زدم و اگر نروئید بود جزء غنایم جنگی گماشته می‌شد.
(مجمع الزوائد / الهیثمی / جلد 6 / صفحه 141 )
(اعیان الشیعه / محسن الامین / جلد 3 / صفحه 303)
و دهها منبع دیگر

یه سرچ ساده هم بزنی راه دوری نمیره. هرچن خودتم به خوبی اعتراف کردی صد سالم بگذره بازم سرت همونجایی که گیر کرده میمونه و این چیزا حالیت نمیشه!! (دیگه اعتراف به حماقت قشنگ‌تر از این؟ ? ) پس هر اتفاقی افتاده تعبیر خودشو داشته، هان :D ؟! فعلن برو دمبال یه آخوند بگرد تعبیر این گوهکاریا رو واست دراره:

"عصماء" دختر مروان شاعری آزاده و دلیر بود درصدر اسلام وی بدلیل اشعار انتقادی که در مذمت قتل عام یهودیان و همچنین ترور "ابو عفک" سروده بود. بدستور حضرت محمد " عمیر بن عدی" مامور کشتن "عصماء" شد. "عمیر" شبانه به خانه "عصماء" می رود و او را می کشد و صبح زود خبر کشته شدن "عصماء" را به حضرت محمد می‌دهد. حضرت محمد می گوید: (ای "عمیر" خدا و رسولش را یاری کردی)
(سیره ابن هشام .جلد 2. صفحه 412 )

پس از شکست " ائیل " حضرت محمد به حضرت علی دستور داد که " نضر" پسر" حارث " را سر ببرد.همینطور در منطقه ای دیگر بنام " الظیه " از میان اسرا "عتبه" پسر" ابی معیظ " بدستور حضرت محمد و بدست حضرت علی سر بریده شد. (منتهی الامال . جلد 1.صفحه 57)

مردی بنام "عتبه" که بخاطر عدم پخش مساوی غنایم بین لشکریان اسلام به صورت حضرت محمد تف کرده بود بوسیله حضرت علی سر بریده شد. (تاریخ طبری . جلد 5 .صفحه 1103)

و صدها مورد دیگه که حال ندارم ذکر کنم و اینجا هم جاش نیس
نمیدونم کودوم گوساله‌ای میتونه از اینا تعبیری غیر از جنایت و کشت‌و کشتار بکشه بیرون که امثال تو هیچ‌جوره حالیشون نمیشه اسلام از همون اولشم چیزی جز این گوهکاریا نبوده و نیس.

0 ❤️

2016-08-19 13:44:28 +0430 +0430
angry_boy: از یه طرف میگید ما آخوندا رو قبول نداریم و از طرفی میگگید که قران تفسیر و حکمت داره و تفسیرش رو هم از همین کتابای اخوندا میگیرد!!!!!!! (dash) (dash) (dash)

_

0 ❤️

2016-08-19 13:57:27 +0430 +0430
angry_boy: از یه طرف میگید ما آخوندا رو قبول نداریم و از طرفی میگگید که قران تفسیر و حکمت داره و تفسیرش رو هم از همین کتابای اخوندا میگیرد!!!!!!! (dash) (dash) (dash)

_

واس اینکه تاپیکت بگا نره جواب این موردو خصوصی بت میدم ;)

0 ❤️

2016-08-19 13:59:37 +0430 +0430

_

واس اینکه تاپیکت بگا نره جواب این موردو خصوصی بت میدم ;)

_
تاپیک خعلی وخته به گا رفته. راحت باش

0 ❤️

2018-01-22 19:31:32 +0330 +0330

که عاشقتم

دووست دارم هم بیشتر شد با شنیدن حرفای خودم

???

0 ❤️

2018-12-26 22:33:16 +0330 +0330

شاهین

اول از همه یه هنرمند و انسانه
و هنوز شاید تو تعدادی از آهنگاش نه
ولی در هرجا که بتونه فعالیت های سیاسی خودشو انجام میده
چرا باید میمرد و تبدیل به یک نماد میشد؟
به قول شاهین
“اینجا که شعر هیچ غلطی نمیکند”
ما افراد زیادی داشتیم که در این راه جون دادن اما کم کم تصویرشون داره محو میشه
شاهین هم میشد یکی از همون انسان ها
شاید سالی یبار عکس استوری اینستای یسری میشد
و دیگه هیچ
ما هنوز به اون درجه از رشد فکری نرسیدیم

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «