خلقیات بعضی از نسوان ما!

• axm432  

• عضو از
    1398/2/7

• پست‌ها: 4291

• 4828

میدونم که با گفتن این حرفها دارم با دست خودم حکم مرگم با جوخه آتش رو امضا میکنم! اما دیگه هر چه بادا باد!

پس ای شمشیرها مرا دریابید! بگذارید همه بدانند که مردی از سرزمین پارس برخاست و جان خویش را بر سر بیان حقیقت گذاشت! ;)

توجه بفرمایید که این خصوصیات "یک بخش قابل توجهی" از خانمهای ایرانی است "نه همگی" آنها! پس در ادامه بدون اینکه مرتب بگم "بعضی خانمها", فقط میگم "خانمها"!

*زنها هر چقدر هم که نازیبا, خنگ و کسل کننده باشند خیلی راحت باور میکنند که زیبا, باهوش و فوق العاده و استثنایی هستند. کافی است مردی این مطلب را به صورتی قابل قبول و مکرر به آنها بگوید!

*زنها براحتی افسانه شاه پریان را باور میکنند. آنها از صمیم قلب باور دارند که مردی با جایگاه اجتماعی, اقتصادی, فرهنگی...بسیار بالاتر از آنها براحتی شیفته آنها خواهد شد و از آنها درخواست ازدواج خواهد کرد!

*تقریبا خانمی رو ندیدم که فکر کند خیلی زیبا نیست! یکجور اعتماد به نفس عجیبی در این زمینه در جامعه نسوان ما موج میزند. یک خاطره شخصی: خدمتکار خانمی داشتم که خانمی بود با قد حدود 155 و وزن حوالی 100 کیلو! مطلقه با دو تا بچه, کمی لوچ, شدیدا افسرده, کند ذهن و کم سواد!...اما با همه اینها این خانم انقدر به خودش امیدوار بود که نه تنها رفته بود توی کار بنده بلکه شماره خونه رو به یکی از دوستانش هم داده بود که ایشون هم مستفیض بشن...! (این رو به عنوان یک مورد خیلی حاد تعریف کردم اما اصل قضیه بقوت خودش باقی هست)

*زن شرقی به ازدواج نه به عنوان یک نوع مشارکت دو فرد نسبتا همسان, بلکه به عنوان یک روش جهش طبقاتی نگاه میکند! کمتر زن شرقی را دیدم که با مردی همتراز (زبانم لال پایین تر از!) خودش از نظر تحصیلی, فرهنگی اقتصادی, اجتماعی...ازدواج کند.

*زن ایرانی داستان شتر مرغ را به یاد می آورد که وقتی به او گفتند تخم بگذار گفت شترم و وقتی به او گفتند بار ببر گفت مرغم! او از یک طرف خود را مدرن و امروزی ...میداند و میخواهد همپای زنان غربی حقوق اجتماعی مساوی با مردان داشته باشد, اما از طرف دیگر حاضر نیست مثل مردان کار کند! هر کجا هم به نفعش هست زن سنتی شرقی میشود!: مثلا اگر کاری نسبتا سخت و سنگین از او خواسته شود فوری میگوید "اوا! آخه زنی گفتن! مردی گفتن!" وقتی پای ازدواج در میان است مهریه و شیر بها میخواهد! وقتی پای کار کردن و کسب درآمد و مشارکت در هزینه های زندگی در میان است یا کار نمیکند یا میگوید "این وظیفه مرد است که زندگی را تامین کند". وقتی صحبت به خانه داری و آشپزی و بچه داری میرسد, کاملا غربی میشود: "این کارها در شان یک زن مدرن نیست!" و "مگه کلفت آوردی!"... و با وجود تمام این تکنیک های ماهرانه زیر آبی!, باز هم مدام غر میزند که حق او خورده شده است!

*سطحی و خالی زنک بودن! همه رو شامل نمیشه اما خیلی شایع هست. شما کمتر خانمهایی رو میبینین که وقتی دور هم جمع میشن غیر از غیبت و مقایسه و پشت هم اندازی حرف دیگه ای بزنن! بندرت خانمهایی رو میبینین که وقتی با هم هستند راجع به موضوعات عمیقتری صحبت کنند!

*دست پیش را میگیرند تا پس نیافتند! چون معمولا سعی میکنند که در رابطه هایشان جهش طبقاتی کنند برای اینکه بالاتر بودن طرف مقابل را خنثی کنند به یک جنگ تبلیغاتی تمام عیار دست میزنند و با گرفتن انواع ایرادها از خود فرد خانواده او...سعی میکنند یک نوع تعادل ساختگی ایجاد کنند!

ادامه در کامنت ها

پ.ن. وقتی در اینجا خصوصیات اخلاقی (بعضی) خانمهای ایرانی لیست میشه, بهیچوجه به این معنی نیست که مردان ایرانی خصوصیات اخلاقی بد زیادی ندارند! منطقا این دو موضوع به هم ارتباطی ندارند!

خواهران و برادران گرامی! تاپیک "خلقیات بعضی از رجال ما!" هم ایجاد شده که به صورت مشابهی به خصوصیات اخلاقی بعضی از آقایون ایرانی میپردازد! به اونجا هم سر بزنین و نظراتتون رو بگین! با تچکر!

ـــــــــــ

کار نیکان را قیاس از خود مگیر // گرچه باشد در نوشتن شیر شیر

• 6

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 4291

• 4828

*زنان ایرانی اکثرا موجوداتی تمامیت طلب هستند!...

*زنان ایرانی اکثرا موجوداتی تمامیت طلب هستند! برخلاف ظاهر نرم و گفتار ملایم و ادعای مهربانی و عطوفت...اگر در مسند قدرت قرار بگیرند بیرحمانه تر از هر مردی با زیر دستان خود برخورد میکنند. خصوصا با زیردستان مونث! ظلمی که خود خانمها در حق همدیگر روا میدارند را هیچ مردی در حق آنها نمیکند!

*بخش دیگری از داستان تمامیت طلبی خانمها در حس مالکیتشان نسبت به مرد زندگیشان تجلی میابد! اگر به تمامی دعواهای تاریخی بین عروس و مادر شوهر یا عروس و خواهر شوهر در جامعه ما توجه کنید میبینید که فصل مشترک تمامی این دعواها این موضوع است که هر کدامشان آن مرد را "تمام و کمال" برای خود میخواهد وحاضر نیست که به بخشی از وجود او قانع باشد. مادر و خواهر پسر مورد نظر, عروس خانواده را در حکم دزدی میبینند که پسر/برادرشان را دزدیده و مال خود کرده و عروس هم آنها را در حکم رقبایی میبیند که باید از صحنه حذف شوند!

*شعار دادن! اگر پای صحبت آنها بشینین تا دلتان بخواهد شعار میدهند که مادیات مهم نیست و "فقط" عشق مهم است و...اما پای عمل که به میان میاید ناگهان مادیات در راس فهرست خودنمایی میکند! خونمون فلان جا باشه! ماشینمون شاسی بلند باشه! فلان سرویس طلا رو میخوام! مبلمان استیل فلان جور داشته باشیم! لباس و کفشم برند باشه...

*قضاوتهای یکطرفه و حق به جانب بودن! اگر شما راجع به ظاهر خانمی ایراد بگیرین تبدیل میشین به سطحی ترین! بی شعورترین! بی اخلاق ترین ...انسان روی کره زمین که "به خودش جرات داده" دیگران رو قضاوت کنه! اما امان از روزی که آقایی به خواستگاری همین خانم محترم بره و مثلا تحصیلاتش خیلی پایین تر از او باشه یا قدش خیلی کوتاه باشه یا طاس باشه! همین خانمی که شدیدا شعار برابری و قضاوت نکردن افراد رو میدادن آنچنان المشنگه ای بپا خواهد کرد که بیا و ببین! (biggrin)

*سیمرغ بلورین بازیگر نقش جسد! بسیاری از خانمهای ایرانی (عمدتا به دلایل تربیتی) سکس رو یکجور گرفتاری و انجام وظیفه میدونن که دارن با اکراه بهش تن میدن! بنابراین مرتب باید نه و نو کنن و طاقچه بالا بذارن...و در نهایت هم وانمود کنن که "صرفا" بخاطر آقا به "این کار" تن دادن و در طی انجام فریضه مقدس! هم بدون ذره ای جنبش و تکاپو صرفا نظاره گر باشند که "کِی تموم میشه"! (biggrin)

*"زنان ایرانی زیباترین زنان دنیا هستند!" این ادعای هشت ریشتری جمله قصاری هست که از بسیاری از خانمهای ایرانی میشنوید بدون اینکه به خود زحمتی برای تحقیق در مورد صحت آن داده باشند! نمیدونم این خواهران عزیزمون دختران سوئدی, اکراینی, روسی, ونزوئلایی, ایتالیایی, لبنانی ...رو قبل از بیان این جمله قصار درنظر گرفتن؟ و مهمتر اینکه, همه میدونیم که ایران یکی از بالاترین سرانه های مصرف لوازم آرایشی و عمل های زیبایی در جهان رو داره! اگر واقعا خانمهای ما انقدر زیبا هستند اونوقت...!

*چشم و هم چشمی! رقابت! و حسادت! -- فکر نمیکنم این آیتم احتیاج به توضیح بیشتری داشته باشه! متاسفانه ریشه اون برمیگرده به عزت نفس پایین در جامعه ما که در آقایون هم هست اما در خانمها شدیدتره.

*خرید! خرید! خرید! بعضی از خانمهای ایرانی مرد زندگیشون رو صرفا به صورت یک دستگاه خودپرداز میبینین که تنها وظیفش فراهم کردن پول کافی برای خریدهای اونهاست! آنها بعد از ازدواج صاحب برده ای شده اند که تمام هم و غمش باید تهیه پول کافی برای تحقق رویاها و آرزوهای سرکار خانم باشد! (biggrin)

*امان از وقتی که شما از زیبایی, خانه داری, موفقیت شغلی...خانم دیگه ای جلوی اونها تعریف کنین! تبدیل میشین به بیشعورترین فرد روی کره خاکی! اما در عوض اونها اجازه دارن که مرتب شما رو با مردان دیگه مقایسه کنن و از اینکه خانمهای دیگه چه شوهران با عرضه و با لیاقتی دارن ابراز تاسف و ناراحتی کنن! (biggrin)

*غیر منطقی بودن!

راه دوری نریم! من مخصوصا داستان خدمتکار خونه خودم رو اینجا مطرح کردم چون میدونستم که چه واکنشهایی رو به همراه خواهد داشت! ;)

اجازه بدین یک دور با هم داستان رو مرور کنیم! این خانم مطلقه بودن با دوتا بچه! حدودا 7-8 سالی از بنده بزرگتر بودن! متاسفانه از افسردگی شدید رنج میبردن (که البته بهشون در این زمینه کمکهایی شد), شدیدا چاق, زشت رو, سواد در حد سیکل و کند ذهن (منظور اینه که خیلی مطالب ساده رو چند بار باید به ایشون توضیح میدادی..) و شاید از همه مهمتر ایشون برای کار استخدام شده بودن نه چیز دیگه ای!

و دیدین که بعضی خانمها چه گاردی در برابر داستان گرفتن!

حالا بیاین مطلب رو معکوس کنیم: خانم دکتر جوانی آقای میانسالی رو برای پیشخدمتی در مطبش استخدام میکنه. این آقا سوادی در حد سیکل داره. چاق و کوتاه بی ریخت هست. آدم نسبتا کم هوشی هست... اما همین آقا از این خانم دکتر تقاضای ازدواج میکنه!

حالا نظر خانمهای محترم راجع به این آقا چی هست؟ (biggrin) ;)

*تحصیلات خانمها, چماقی بر سر مرد خانه که در عمل نقش تزئینی دارد! خیلی از خانمهای عزیز مدرک دانشگاهیشون رو خیلی زیبا به دیوار آویزان میکنند و هیچوقت استفاده عملی از اون نمیکنند! اما در موقع صحبت با همسرشون, مدام دم از تحصیلات و مدارج علمیشون میزنند!

ادامه دارد...

ـــــــــــ

• 7

• deba69  

• عضو از 1395/6/5

• پست‌‌‌ها: ‌ 440

• 568

سلام

یکجور اعتماد به نفس عجیبی در این زمینه در جامعه نسوان موج میزند. خدمتکار خانمی داشتم که خانمی بود با قد حدود 155 و وزن حوالی 100 کیلو! کمی لوچ و کند ذهن و کم سواد!...اما با همه اینها این خانم انقدر به خودش امیدوار بود که نه تنها رفته بود توی کار بنده بلکه شماره خونه رو به یکی از دوستانش هم داده بود که ایشون هم مستفیض بشه...!

ببخشید متوجه این قسمت نشدم . اگه منظورتون از رفته بود توی کار بنده !! این بوده که مثلا میخواسته مخ شما رو بزنه باید بگم روی چه حسابی خودتون انقدر اعتماد به نفس دارید که فکر میکنید از این خانم با قد حدود 155 و وزن حوالی 100 کیلو برتر هستید که مثلا اون حق نداشته به خودش اجازه بده اصلا خودش رو در حد شما ببینه که ... ؟؟؟

برعکس شما این ویژگی اعتماد به نفس عجیب و کاذب و کندذهنی ( که ادمها رو بر اساس ظاهرشون تحقیر میکنید ) رو من الان در همین گفته های شما دارم میبینم که انگار خیلی زیادی خودتون رو دست بالا گرفتید ولی طرز فکر و طرز حرف زدنتون زیاد نشونه های خوبی از خلقیاتتون نمیده :)

ـــــــــــ

• 3

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 4828

نقل از: Ali63767

نقل از: Ali63767 اولین شهید شهوانی خانما الان میان خدمتت میرسن

داداش دیگه فداکاری و ایثار و... (biggrin)

ـــــــــــ

• 0

ازسقفبروبالا

(hypnotized) شما چطور میتونین این حرفو بزنین؟ من خودم حاضرم با پایینترازخودم ازدواج کنم، حتما مادر خودتون همینطور بوده! چه مادری که شمارو تربیت کرده...... ..... چندسطر مذکور را میتوان درنوشته اغلب خانومهایی که زیر تاپیک پاسخ میدن مشاهده کرد (preved)

ـــــــــــ

• 0

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 4828

نقل از: deba69

نقل از: deba69 > یکجور اعتماد به نفس عجیبی در این زمینه در جامعه نسوان موج میزند. خدمتکار خانمی داشتم که خانمی بود با قد حدود 155 و وزن حوالی 100 کیلو! کمی لوچ و کند ذهن و کم سواد!...اما با همه اینها این خانم انقدر به خودش امیدوار بود که نه تنها **رفته بود توی کار بنده** بلکه شماره خونه رو به یکی از دوستانش هم داده بود که ایشون هم مستفیض بشه...! ببخشید متوجه این قسمت نشدم . اگه منظورتون از **رفته بود توی کار بنده** !! این بوده که مثلا میخواسته مخ شما رو بزنه باید بگم روی چه حسابی خودتون انقدر اعتماد به نفس دارید که فکر میکنید از این خانم با قد حدود 155 و وزن حوالی 100 کیلو برتر هستید که مثلا اون حق نداشته به خودش اجازه بده اصلا خودش رو در حد شما ببینه که ... ؟؟؟ برعکس شما این ویژگی اعتماد به نفس عجیب و کاذب و کندذهنی ( به این خاطر که بر اساس ظاهر آدمها قضاوت میکنید ) رو من الان در همین گفته های شما دارم میبینم که انگار خیلی زیادی خودتون رو دست بالا گرفتید ولی طرز فکر و طرز حرف زدنتون زیاد نشونه های خوبی از احوالات درونیتون نمیده :)

خانم عزیز! شما تمامی خصوصیات رو خوندین؟ لوچ! کم سواد! خدمتکار خانه! کند ذهن! شما فقط به قد و وزن توجه کردید؟ که البته اونها هم به اندازه خودشون مهم هستند! (biggrin)

ـــــــــــ

• 0

• deba69  

• عضو از 1395/6/5

• پست‌‌‌ها: ‌ 440

• 568

نقل از: axm432

نقل از: deba69 > یکجور اعتماد به نفس عجیبی در این زمینه در جامعه نسوان موج میزند. خدمتکار خانمی داشتم که خانمی بود با قد حدود 155 و وزن حوالی 100 کیلو! کمی لوچ و کند ذهن و کم سواد!...اما با همه اینها این خانم انقدر به خودش امیدوار بود که نه تنها **رفته بود توی کار بنده** بلکه شماره خونه رو به یکی از دوستانش هم داده بود که ایشون هم مستفیض بشه...! ببخشید متوجه این قسمت نشدم . اگه منظورتون از **رفته بود توی کار بنده** !! این بوده که مثلا میخواسته مخ شما رو بزنه باید بگم روی چه حسابی خودتون انقدر اعتماد به نفس دارید که فکر میکنید از این خانم با قد حدود 155 و وزن حوالی 100 کیلو برتر هستید که مثلا اون حق نداشته به خودش اجازه بده اصلا خودش رو در حد شما ببینه که ... ؟؟؟ برعکس شما این ویژگی اعتماد به نفس عجیب و کاذب و کندذهنی ( به این خاطر که بر اساس ظاهر آدمها قضاوت میکنید ) رو من الان در همین گفته های شما دارم میبینم که انگار خیلی زیادی خودتون رو دست بالا گرفتید ولی طرز فکر و طرز حرف زدنتون زیاد نشونه های خوبی از احوالات درونیتون نمیده :)

خانم عزیز! شما تمامی خصوصیات رو خوندین؟ لوچ! کم سواد! خدمتکار خانه! کند ذهن! شما فقط به قد و وزن توجه کردید؟ که البته اونها هم مهم هستند! (biggrin)

در هر حال این که برای تحقیر خانمی ظاهرش رو هم هدف میگیرید اصلا خلقیات جالبی نیست ! جدا از این بحث که زیبایی سلیقه ایه و کما اینکه یک زن 155 سانتی 100 کیلویی هم میتونه زیبا باشه باید بگم که در اصل افکار ادمها باید زیبا باشه .

ـــــــــــ

• 2

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 4828

خانم عزیز! شما تمامی خصوصیات رو خوندین؟ لوچ! کم سواد! خدمتکار خانه! کند ذهن! شما فقط به قد و وزن توجه کردید؟ که البته اونها هم مهم هستند! (biggrin)

در هر حال این که برای تحقیر خانمی ظاهرش رو هم هدف میگیرید اصلا خلقیات جالبی نیست ! جدا از این بحث که زیبایی سلیقه ایه و کما اینکه یک زن 155 سانتی 100 کیلویی هم میتونه زیبا باشه باید بگم که در اصل افکار ادمها باید زیبا باشه .

حرفی نیست! شما از کجا میدونین که افکار ایشون زیبا بوده؟ میگم "کند ذهن" متوجه هستید؟ (biggrin)

ـــــــــــ

• 0

• miss_RainBow  

• عضو از 1398/7/13

• پست‌‌‌ها: ‌ 37

• 1272

(rose)

درست ترش شاید این باشه بگی بعضی از ادم ها متوجه این نیستن که باید دنبال یه ادمی هم سطح و هم تراز خودشون باشن...فارغ از جنسیت بعضیا خیلی واقع بینانه به خودشون و جایگاهشون نگاه نمیکنن تو این قضیه از هر دو جنسشو دیدم

ـــــــــــ

من به اغوش خودم چسبیده ام...

• 3

• asal35  
  • عضو از 1391/9/19

• پست‌‌‌ها: ‌ 18

• 6

...

البته تعریف‌ و انگیزه ی ازدواج در کشورهای صنعتی و در حال پیشرفت کامل متفاوته. در جوامع در حال رشد، ازدواج هنوز برای نیازهای اولیه و تامین ادامه ی زندگی اتفاق می افته. در جوامع پیشرفته که زنان برای تامین زندگی به مردان احتیاج ندارن، جز عشق و فرزندآوری ( یا تشکیل خانواده) هدف دیگه ای مطرح نیست. پرورش فرزندان بدون حضور یکی از والدین هم می تونه بصورت قابل قبولی ادامه پیدا کنه و عشق هم که بعد از یک مدت به حالت خنثی می رسه... سئوال اینه که آیا ازدواج به سبک غربی ( تعادل و برابری) جواب مسائل کشوری مثل ایران هست؟

ـــــــــــ

• 0

• asal35  
  • عضو از 1391/9/19

• پست‌‌‌ها: ‌ 18

• 6

...

البته تعریف‌ و انگیزه ی ازدواج در کشورهای صنعتی و در حال پیشرفت کامل متفاوته. در جوامع در حال رشد، ازدواج هنوز برای نیازهای اولیه و تامین ادامه ی زندگی اتفاق می افته. در جوامع پیشرفته که زنان برای تامین زندگی به مردان احتیاج ندارن، جز عشق و فرزندآوری ( یا تشکیل خانواده) هدف دیگه ای مطرح نیست. پرورش فرزندان بدون حضور یکی از والدین هم می تونه بصورت قابل قبولی ادامه پیدا کنه و عشق هم که بعد از یک مدت به حالت خنثی می رسه... سئوال اینه که آیا ازدواج به سبک غربی ( تعادل و برابری) جواب مسائل کشوری مثل کشور هست؟

ـــــــــــ

• 0

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 4828

نقل از: miss_RainBow

نقل از: miss_RainBow درست ترش شاید این باشه بگی بعضی از ادم ها متوجه این نیستن که باید دنبال یه ادمی هم سطح و هم تراز خودشون باشن...فارغ از جنسیت بعضیا خیلی واقع بینانه به خودشون و جایگاهشون نگاه نمیکنن تو این قضیه از هر دو جنسشو دیدم

ببینین دوست من, شکی نیست که در مردها هم هست. اما شما این رو در خانمهای ایرانی خیلی شدیدتر میبینین. کافیه در ازدواج ها نگاه کنین که چند تا از آقایون با خانمهایی از نظر تحصیلات پایین تر ازدواج میکنن و بالعکس...

ـــــــــــ

• 0

• Mehran 1390  

• عضو از 1390/8/21

• پست‌‌‌ها: ‌ 174

• 522

منم با تک تک کلماتت موافقم و به عینه تجربه کردم و...

منم با تک تک کلماتت موافقم و به عینه تجربه کردم و جالب تر اونجانست که بیشتر ما مردا سراغ خانم هایی که خیلی زیبا و خوش اندام هستن نمیریم چون برامون مثل میوه ای میمونن که اون بالای درخت هستن که دستمون بهشون نمیرسه و از این میترسیم که جواب رد بشنویم واسه همین میریم سراغ همون میوه های پایین درخت چون فکر میکنیم اگه یه جورایی از خودمون پایین تر باشن داریم بهشون لطف میکنیم و اونا بیشتر قدرمون رو میدونن ، غافل از اینکه همینا از اون بالا درختی ها مغرور ترن و تا پدر صاحبمون رو در نیارن دست بردار نیستن ، توصیه من به همه جوانها اینه که حالا که قرار پدر صاحبتون در بیاد بهتره برید سراغ همون بالادرختی ها ، البته تجربه بهم ثابت کرده که اونا هم با اخلاقترن و هم محجوب تر و به معنای واقعی انسان هستن ، البته توی هر قشری ادم بد و خوب هست

ـــــــــــ

• 1

• .Salma.  

• عضو از 1392/11/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 1997

• 8372

!

شـــــــــوخی جــالبی بود ! (devil)

ـــــــــــ

• 2

حرفی نیست! شما از کجا میدونین که افکار ایشون زیبا بوده؟ میگم "کند ذهن" متوجه هستید؟ (biggrin)

خانومها هرچقد بیشتر دهنشونو بازمیکنن وحرف میزنن بیشتر متوجه میشم چرا قدیمیا میگفتن اینا ناقص‌العقل اند! یه همچین شخصی رو بذاری در جایگاه قضاوت! (cool) (devil)

ـــــــــــ

• 0

نقل از: miss_RainBow

نقل از: miss_RainBow درست ترش شاید این باشه بگی بعضی از ادم ها متوجه این نیستن که باید دنبال یه ادمی هم سطح و هم تراز خودشون باشن...فارغ از جنسیت بعضیا خیلی واقع بینانه به خودشون و جایگاهشون نگاه نمیکنن تو این قضیه از هر دو جنسشو دیدم

کمتر خانومی عشقو به پول ترجیح میده! حتی پاکترینشون به این فکرمیکنن که کاش قبل این بااون پولداره آشنامیشدم

ـــــــــــ

• 3

• uouo72721  

• عضو از 1396/6/1

• پست‌‌‌ها: ‌ 566

• 1390

عرایضم ب درزت بی مرزت ک

ب پشمم فی واقع اگر نظر منو بخایدع درسته اما برخی از زنان یاد حرف ی اخوند افتادم ک میگف اگه میخوای غیبت نشه بوگو بعضی خخح درضمن پسریم ک بجز پشمش چیزی ندارخ همون بهتر ک تنها تکیه گاهش دستش باشه افتاددد

ـــــــــــ

ممه هام ارزش هزاران لایک دارن پس بالایکتون خوشحالشون کنین

• 0

• shahrzad_R  

• عضو از 1398/7/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 35

• 52

چه انسان شریفی
کاری به جنسیت اون فرد ندارم شما...

چه انسان شریفی کاری به جنسیت اون فرد ندارم شما دارین بخاطر ویژگی ظاهری یه نفر تحقیرش میکنین لوچ بودن یه مشکل جسمیه شما دارین اون فرد پایین تر از خودتون میبینین فقط بخاطراینکه یه مشکل جسمی داره پس حتما همچین طرز فکری درمورد افراد نابینا یا نا شنوا دارین درحالی که تو قرن 21 این مشکلات پذیرفته شده ان شما نپذیرفتن عجیبه کم سواد یا بیسواد بودن چیزیه که شما به خودتون اجازه میدین بخاطرش یه انسان مسخره کنین؟ چیزی که مهمه عقل و شعوره نه سواد تو مملکته ما همه با سوادن ولی اوضاع رو نگاه بندازین کند ذهن بودن راستش بیشتر عجیبه اگه منظورتون افرادی با بیماری مثل سندرم داونن که شما بهشون میگین کند ذهن که هیچی اصلا جای حرف نمیزارین ولی اگه از لحاظ فهم و درک میگین شما نمیتونین قضاوت کنین این خانوم خدمتکار خونتون بوده مگه چقد صحبت کردین یا تبادل نظر کردین که فهمیدین کند ذهن هست یا نه بدترین چیز اینکه شما شغل خدمتکار بودن مسخره کردین همه باید پشت میز بشینن؟ یا خوب بود این خانوم بجای کار کردن دزدی یا هر کار اشتباه دیگه ای میکرد؟

ـــــــــــ

• 2

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 4828

نقل از: shahrzad_R

نقل از: shahrzad_R چه انسان شریفی کاری به جنسیت اون فرد ندارم شما دارین بخاطر ویژگی ظاهری یه نفر تحقیرش میکنین لوچ بودن یه مشکل جسمیه شما دارین اون فرد پایین تر از خودتون میبینین فقط بخاطراینکه یه مشکل جسمی داره پس حتما همچین طرز فکری درمورد افراد نابینا یا نا شنوا دارین درحالی که تو قرن 21 این مشکلات پذیرفته شده ان شما نپذیرفتن عجیبه کم سواد یا بیسواد بودن چیزیه که شما به خودتون اجازه میدین بخاطرش یه انسان مسخره کنین؟ چیزی که مهمه عقل و شعوره نه سواد تو مملکته ما همه با سوادن ولی اوضاع رو نگاه بندازین کند ذهن بودن راستش بیشتر عجیبه اگه منظورتون افرادی با بیماری مثل سندرم داونن که شما بهشون میگین کند ذهن که هیچی اصلا جای حرف نمیزارین ولی اگه از لحاظ فهم و درک میگین شما نمیتونین قضاوت کنین این خانوم خدمتکار خونتون بوده مگه چقد صحبت کردین یا تبادل نظر کردین که فهمیدین کند ذهن هست یا نه بدترین چیز اینکه شما شغل خدمتکار بودن مسخره کردین همه باید پشت میز بشینن؟ یا خوب بود این خانوم بجای کار کردن دزدی یا هر کار اشتباه دیگه ای میکرد؟

خانم عزیز شما "کند ذهن" رو متوجه شدین؟

ـــــــــــ

• 0

• shahrzad_R  

• عضو از 1398/7/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 35

• 52

ببینین دوست من, شکی نیست که در مردها هم هست. اما شما این رو در خانمهای ایرانی خیلی شدیدتر میبینین. کافیه در ازدواج ها نگاه کنین که چند تا از آقایون با خانمهایی از نظر تحصیلات پایین تر ازدواج میکنن و بالعکس...

میدونین چنتا خانوم فقط بخاطر مردسالاری جامعه حق تحصیل پیدا نکردن؟ یا مجبور شدن تو دبیرستان باکسی که خیلی ازشون بزرگتره ازدواج کنن بعد اون اقا تحصیل میکنه میشه بالاتر ولی دختری که مجبور وارد زندگی مشترک بشه میشه پایین تربعد شما میاین یه همچین نتیجه ای میگیرین بماند که چن نفر موقع دانشگاه از طرف پدرشون اجازه تحصیل نمیگیرن

ـــــــــــ

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 4828

نقل از: .Salma.

نقل از: .Salma. شـــــــــوخی جــالبی بود ! (devil)

خواهر سلما اینا برای شما جوکه اما برای خیلی از آقایون خاطرست! (biggrin)

ـــــــــــ

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

داستانی می خوانید که نویسنده آن از نویسنده های مطرح سایت یا دوست شما است و از داستان خوشتان نمی آید. واکنش شما چیست؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «