آنچه درباره روزه به ما گفته اند...

1394/03/30

باز هم ماه نامیمون رمضان رسید و عده قلیلی به مهمانی طاغوتی خدا رفتند. سفره های آنچنانی و خوراکی های خوشمزه که در اغلب طول سال مصرف نمیشوند، برنامه های متنوع تلویزیون، مراسمات افطاری و بریز وبپاش های فراوان و ده ها مورد دیگر در این ماه . . .
در کشور ما هم هر سال مسئولین و مردم با تدارکات فراوان به مصاف روزهای گرسنگی و مسابقات عطش میرن. مراسم افطاری و سحری برگزار میشه. مسجدها و پایگاه های بسیج و رسانه ها توجه ویژه ای به برجسته نشان دادن رمضان دارند…
اما آیا همه چیزهایی که درباره ماه رمضان و روزه میگن واقعیت داره؟ مثلا برای خودم، وقتی مدرسه میرفتم هر سال سر صف نامبارک صبحگاهی این مثال را به ما میگفتند که فلان دکتر در فلان نقطه جهان به هر بیمار یا مراجعه کننده اش می گوید روزه بگیر، روزه دوای بیماری توست!!!
اما هر چه فکر میکنم به چند نتیجه میرسم:
1-این آقا واقعا دکتر نیست و دکان باز کرده تا کسب درآمد کند
2-این یارو دکتراشو مفت گرفته
3-فرضا که جناب دکتر هم واقعا پزشک حاذقی است هم مدرکش از کالج معتبری است. خب مردم که میدانند تجویزش چیست پس از مدتی خودشان دکترشده و بدون نسخه پزشک برای خودشان روزه مینویسند و دیگر نیازی به این به اصطلاح دکتر ندارند!
واقعیت این است که هیچ دکتر احمقی تحمل ۱۷-۱۸ ساعت تشنگی و گرسنگی رو به بیمارش توصیه نمیکند. آن هم مثلا برای منی که با گرمای بالای ۵۰درجه جنوب کشور سروکار دارم.
اما ملاها که میگویند روزه در گرما جهاد است! البته که هر “خودبه فاک دادنی” در راه دین جهاد است. پس این هم مدرک اینکه روزه چندان هم سودمند نیست و تازه ضرر هم دارد.

غیر از این موارد بالا که بیشتر جنبه فان داشت ثابت شده که روزه بدون عوارض نیست. غیر از سگی شدن خلق و خوی مؤمن، سردرد، خواب آلودگی بخاطر کاهش فشار خون، یبوست و سوءهاضمه، زخم معده و سنگ کلیه و . . . از عوارض روزه گرفتن هستند.
اما برای اینکه بتوانید روزه بگیرید، که مبادا خداوند شما را به جهنم ببرد و سیخ داغ در مقعدتان فرو کند نیاز به یک رژیم غذایی حساب شده دارید. پیشنهاد میکنم با یک متخصص تغذیه که مدرکش را کشکی نگرفته باشد صحبت کنید تا هم در دنیا و هم آخرت سالم بمانید و هم با خلق و خوی سگیتان جامعه رو آلوده نکنید!

3637 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-06-20 09:31:37 +0430 +0430

تاپیک جالبی زدی. خوشم امد. گرسنگی اون هم به مدت طولانی برای بدن خیلی ضرر داره و کم آبی که دیگه می تونه فاجعه آفرین باشه. حالا بگذریم که مسلمانانی که روزه می گیرند معمولا در وقت افطارشون ده برابر حد معمول غذا می خورند که خوردن این حجم غذا هم خودش مشکل آفرین خواهد بود. عکس آواتارت هم قشنگه. ? ?

0 ❤️

2015-06-20 09:49:07 +0430 +0430

ممنونم بخاطر کامنت قشنگت johnycage :)
لطف داری

0 ❤️

2015-06-20 09:51:37 +0430 +0430

ﻓﻘﻄ ﻣﻴﺪﻭﻧﻢ ﺑﺮﺍﻱ ﺟﻮﻭﻧﺎ و ﻧﻮﺟﻮﻧﻬﺎﻱ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺭﺷﺪ ﻣﺜﻞ ﺳﻤﻪ . ﺍﻣﺎ ﺍﻛﺮ ﺑﻪ ﻛﺴﻲ ﻛﻤﻚ ﻣﻴﻜﻨﻪ ﻛﻪ ﺍﺩﻡ ﺑﺎﺷﻪ و ﻣﺜﻞ ﺣﺮﻭﻣﺰﺍﺩﻩ ﻫﺎﻱ ﺍﺟﺘﻤﺎﻉ ﺳﺘﻴﺰ ﻛﻪ ﻫﻤﻮﻥ ﺑﻴﻮﺟﻮﺩﺍ ﻫﺴﺘﻦ ﺯﻧﺪﻛﻲ ﻧﻜﻨﻪ ﺧﻮﺑﻪ. ﺑﻴﻮﺟﻮﺩﺍ ﺭﻭﺯﻩ ﻣﻴﻜﻴﺮﻥ ﺍﺯ ﺍﻭﻧﻂﺮﻑ ﺍﺩﻣﻔﺮﻭﺷﻲ ﻣﻴﻜﻨﻦ . ﻣﺮﺩﻡ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﻧﻲ ﻣﻴﻜﻨﻦ. ﺯﻥ ﻣﺮﺩﻡ ﺭﻭ ﺟﻨﺪﻩ ﻣﻴﻜﻨﻦ . ﺑﺴﺮﺍﺭﻭ ﻛﻮﻧﻲ ﻣﻴﻜﻨﻦ و ﺍﺩﻋﺎﻱ ﻣﺴﻠﻤﻮﻧﻲ ﻣﻴﻜﻨﻦ . ﺍﻟﺒﺘﻪ ﻫﻤﻪ ﺍﻳﻨﻜﺎﺭﺍ ﺩﺭ ﺭﺍﺳﺘﺎﻱ ﺑﻬﺒﻮﺩﻱ ﻭﻣﺜﺒﺖ ﺳﺎﺯﻱ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻪ !! !!

0 ❤️

2015-06-20 09:52:28 +0430 +0430

خیلیا این دوران حماقت رو داشتن. هرچند شاید به اندازه تو ضرر نکردن ولی مهم نیست. مهم الانه که میدونی…
فدات

0 ❤️

2015-06-20 11:00:47 +0430 +0430

تاپیکت عالیه.مخصوصا قسمت های طنزش کلی حال داد.مطمئن باش کون خیلی ها میسوزه وقتی اینا رو میبینن

0 ❤️

2015-06-20 21:57:06 +0430 +0430

اول از همه بدون سلام میرم جواب اون حرفی که زدی رو بدم که سوءهاضمه
اخه مرد مومن به نظرت فقط14 ساعتد گشنگی برا ادم سوءهاضمه میاره؟؟؟ :| :|
اصن میدونی سوءهاضمه چیه؟؟
اصن میدونی چرا به وجود میاد؟؟؟
[علمی] سوءهاضمه به دلیل نا مناسب جویدن غذا ایجاد میشه که در اون معده مری و روده بزرگ درگیر میشن

این سندی بود بر حرف های ناچیز تو
و اما بقیش
سنگ کلیه؟؟؟؟
اصن میدونی این چرا به وجود میاد؟؟؟ :|
(تو که از هیچی سر در نمیاری چرا حرف میزنی؟؟؟) :| :|

[علمی] سنگ کلیه زمانی به وجود میاد که اب مصرفی شخص بیشتر از حد مجاز املاح داشته باشه که باعت میشه به کلیه که در حال تصفیه است اسیب برسونه(با رسوب گذاری و ایجاد سنگ های اهکی)

خواب الودگی بخاطر کاهش فشار خون؟؟؟؟؟
اصن میدونی این حرفی که از خودت در اوردی که اگه فشار خون کاهش پیدا کنه طرف خواب الود میشه یک حرفیست که دارای ارزش نیست؟؟؟ :| :|
[علمی] با کاهش فشار خون مواد مورد تغذیه برای سلول ها کاهش پیدا کرده و چون سلول ها در حال استفاده از مواد کم و در حال نابودی هستند فرد احساس سرگیچه بهش دست بده

که اصن برا یک روزه دار همچین چیزی ممکن نیست
چون فشار خون فقط با دستکاری و استفاده نامناسب از غذا ها به وجود میاد (مثل نمک)
:)))))))))))))))))))))))))))))

خلق و خوی مومن
ینی چی که شما میای یه چیزی که معنوی و روحی هس رو به جسم ربط میدی؟؟؟؟

یبوست؟؟؟؟؟
ن جون من بهگو اینو از کجا اوردی؟؟؟؟؟
[علمی] به کسانی که دچار یبوست میشوند پیشنهاد میشود چیزی نخورند تا بدن اجازه و فرصت پیدا کند که غذا هایی که با زواید در روده بزرگ مانده را تفکیک کند و این فرضیه غلط است که میگویند یبوست به علت خشکی مدفوع ایجاد میشود

:||
یکم حال بهم زن بود D:

سردرد
الان ادم تو حالت عادی سردرد نمیگیره؟؟؟؟
ببین این یه بیمیاری که دلایل مختلفی داره و فقط نمیشه به روزه ربطش داد

زخم معده؟؟؟؟
اصن میدونی این چرا رخ میده؟؟؟؟؟
اصن فرق سوءهاضمه و زخم معده رو میدونی؟؟؟؟
[علمی] معده حالت باد کنکی دارد ینی هرچه در ان بریزید بزرگ تر میشود به کسانی که زخم معده دارند پیشنهاد میشود چیزی نخورند تا معده شروع به ترمیم دیواره ها و قوی تر کردن اسید ان کند

اگه دوباره از این حرفای ناچیز بزنی میام از فواید روزه حرف میزنم که دیگه چفت دهنت بسته شه

یا حق

0 ❤️

2015-06-20 22:43:51 +0430 +0430

مسلمانانی که اومدند تو این تاپیک و از روزه گرفتن دفاع می کنند جدا فازشون چیه؟ ? مگه تو احکام دینتون نگفته نگاه کردن به تصاویر سکسی روزه رو باطل می کنه بعد شما اومدید تو شهوانی از حقانیت روزه دفاع می کنید؟ ROFL شما که الان روزه هاتون طبق دینتون باطل شده . pleasantry

0 ❤️

2015-06-21 05:50:30 +0430 +0430

بی مقدمه میرم سراغ این دوست مؤمن و روزه دارمون که عوارض روزه رو قبول نداره و معتقده که روزه بر هردرد بی درمان دواست!
ایرانیها که خودشون کالکشن عادت های بد بخصوص عادتهای بد غذایی هستن این هیچ! ماه رمضان هم با تغییر ساعت و حجم غذای مسلمین تاثیر زیادی روی سیستم اعصاب و گوارش مردم میذاره.
اینکه شما در وقت سحر به اندازه گاو غذا میل کنید و پس از ۱۶ ساعت (و نوای فرح بخش اذان مغرب که انگار مؤذن فریاد میزند: حی علی الطعام!) باز هم چنان گاو ماده انواع غذاهای چرب و تند و سرخ کردنی و غذاهایی که ایجاد نفخ میکنن در معده خودتون بریزید و این چرخه 31 روز مداوم تکرار شود دستیابی به سوءهاضمه برای شما دور از دسترس نیست!!!
سنگه کلیه رو که دیگه همه میدونن در مورد کسایی که مایعات کمتر مصرف میکنن احتمال بروز هست. فکر کنم دیگه لازم نباشه بگم مصرف مایعات تو رمضان چقدر کم میشه.
عواملی مثل ضعف، خستگی، فقدان انرژی و سرگیجه علائمی هستن که کاملا با کاهش فشارخون در ارتباط هستن. کاهش مصرف مایعات و نمک باعثش میشن

اکثر آدمها وقتی خسته و گرسنه هستن و گرمای زیادی هم تحمل کرده باشن (مخصوصا در رمضان) خلق و خوشون کاملا اسلامی میشه و میتونن پاچه هرکسی رو بگیرن، چرا خودتی میزنی به کوچه علی چپ؟ :-/

علت ایجاد یبوست در روزه داران:
ﻣﺼﺮﻑ ﺯﯾﺎﺩ ﻏﺬﺍﻫﺎﯼ ﻓﺮﺍﯾﻨﺪﺷﺪﻩ، ﻣﺼﺮﻑ ﮐﻢ ﻣﺎﯾﻌﺎﺕ، ﻣﺼﺮﻑ ﮐﻢ ﻣﻮﺍﺩ ﻏﺬﺍﯾﯽ ﺣﺎﻭﯼ ﻓﯿﺒﺮ که همه درماه نامبارک رمضان محتمل هستند!
البته که برای شمایی که دچار یبوست اسلامی شده اید دردی است بس شیرین و دلچسب!!!

در مورد زخم معده هم s.o.fi پاسخ کاملی بهت داد. ممنون از ایشون
و اما در مورد سردرد باید بگم که ﺳﺮﺩﺭﺩﯼ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﮐﺎﻫﺶ ﻗﻨﺪ ﺧﻮﻥ ﺍﯾﺠﺎﺩ میشه به مراتب ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺷﺪﯾﺪتر از سردرد در روزی های دیگه سال هست ﻭ ممکنه ﺗﺎ ﺯﻣﺎﻥ ﺍﻓﻄﺎﺭ ﺩﺭ ﻓﺮﺩ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺣﺎﻟﺖ ﺗﻬﻮﻉ کنه!

0 ❤️

2015-06-21 05:53:50 +0430 +0430

[quote=محسن 1010]تاپیکت عالیه.مخصوصا قسمت های طنزش کلی حال داد.مطمئن باش کون خیلی ها میسوزه وقتی اینا رو میبینن[/quote]
مرسی. لطف داری
امضات خیلی عالیه

0 ❤️

2015-06-21 05:56:10 +0430 +0430

[quote=johnycage]مسلمانانی که اومدند تو این تاپیک و از روزه گرفتن دفاع می کنند جدا فازشون چیه؟ ? مگه تو احکام دینتون نگفته نگاه کردن به تصاویر سکسی روزه رو باطل می کنه بعد شما اومدید تو شهوانی از حقانیت روزه دفاع می کنید؟ ROFL شما که الان روزه هاتون طبق دینتون باطل شده . pleasantry[/quote]
به نکته جالبی اشاره کردی. نمیدونم اینها با چشم و زبون روزه اینجا دنبال چی هستند!
فقط میدونم دچار یبوست اسلامی شدن!

0 ❤️

2015-06-21 07:16:02 +0430 +0430

امت همیشه در صحنه باز نطق ایراد فرمودند.
معده خالی و ترمیم جداره های آن توسط اسید مبارک معده. عجب!!!
الان جماعت مومنین حاضر در صحنه شهوانی احساس نمیکنین در این ماه حداقل!!! نباید اینجا بیاین؟
برا ماه های دیگه جلاقی اجازه نمیده نیاین. دودول مبارک تون رخنه در مغز کوچکتون میکنه و به حکم جهاد میاین اینجا. حداقل این یک ماه رو برید مسجدتون دو کلام از آخوند محل راه کار مقابله با فساد رو یاد بگیرید.

0 ❤️

2015-06-21 09:37:12 +0430 +0430

ممنون بابت تاپیکه تامل برانگیزت واقعا موضوعه خوبیو انتخاب کردی
و با بیان خاصه خودت سمتو سوی خوبیو به تاپیکت دادی مخصوصا که طنز رو چاشنیه کارت کردی که خوانندرو جذب میکنه
در کل ممنون good

0 ❤️

2015-06-21 10:11:11 +0430 +0430

[quote=استایلز استلینسکی]واقعیت این است که هیچ دکتر احمقی تحمل ۱۷-۱۸ ساعت تشنگی و گرسنگی رو به بیمارش توصیه نمیکند. آن هم مثلا برای منی که با گرمای بالای ۵۰درجه جنوب کشور سروکار دارم.[/quote]
تو سايت دوييچه وله خوندم که تو يکي از کشورهاي اسکانديناوي (فنلاند يا نروژ؛ يادم نيست کدوم بود) چون مدت روزه بودن مسلمانانه اونجا 21 ساعته! پس آخونداي اون کشور ساعت روزه رو خاستن کم کنن که به پيروان کسخلشون (آخه اروپايي باشي و مسلمونم باشييييي (silly) ) گفتن که ساعت روزه رو بر مبناي نزديکترين کشور مسلمان به شهرشون حساب کنن.
کلاً الله bad يادش رفته بوده که يه سري کشور کافر هم در دو سر قطبين محور زمين هستن که بيشترين ساعات شب رو دارن. پس در اختراع اسلام! يادش رفته بوده که اونارو هم بحساب بياره (silly) خخخخخخخ

0 ❤️

2015-06-21 10:15:01 +0430 +0430

[quote=johnycage]مسلمانانی که اومدند تو این تاپیک و از روزه گرفتن دفاع می کنند جدا فازشون چیه؟ ? مگه تو احکام دینتون نگفته نگاه کردن به تصاویر سکسی روزه رو باطل می کنه بعد شما اومدید تو شهوانی از حقانیت روزه دفاع می کنید؟ ROFL شما که الان روزه هاتون طبق دینتون باطل شده pleasantry .[/quote]
همينو بگو
کسخلاي بي عقل از يه طرف روزه ميگيرن از طرفه ديگه ميان و اينجا کس و کون تماشا ميکنن
اي خاک برسرتون با اون دين احمقانه‌تون lol

0 ❤️

2015-06-21 10:21:40 +0430 +0430

[quote=ترومن]
همينو بگو
کسخلاي بي عقل از يه طرف روزه ميگيرن از طرفه ديگه ميان و اينجا کس و کون تماشا ميکنن
اي خاک برسرتون با اون دين احمقانه‌تون lol
[/quote]
کاش مسلمانان حشری تو این یه ماه جای نخوردن غذا و آب یک کم به کس وکونشون استراحت می دادند. ? ROFL

0 ❤️

2015-06-21 10:32:29 +0430 +0430

[quote=استایلز استلینسکی]
برای اینکه بتوانید روزه بگیرید، که مبادا خداوند شما را به جهنم ببرد و سیخ داغ در مقعدتان فرو کند نیاز به یک رژیم غذایی حساب شده دارید. پیشنهاد میکنم با یک متخصص تغذیه که مدرکش را کشکی نگرفته باشد صحبت کنید تا هم در دنیا و هم آخرت سالم بمانید و هم با خلق و خوی سگیتان جامعه رو آلوده نکنید!
[/quote]

جالب اینجاس که طی این ماه مهمانی خدای خسیس(!) بارها دکترا و متخصصا میان تو برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی و توصیه‎های امنیت سلامت درمورد روزه‌داری میکنن (که مثلا روزه میگیرین فلان کارو بکنید افطار فلان چیزو بخورید که فلان جاتون آسیب نبینه) خب مؤمن تخم داشته باش یک کلام بگو روزه واسه سلامتی مضره دیگه!

0 ❤️

2015-06-21 10:54:48 +0430 +0430

یادش بخیر . بچه که بودم روزه کله گنجشکی میگرفتم. بزرگ تر که شدم چند باری روزه گرفتم اونم با چه وضعی . از بعد از ظهر به بعد سر درد شدید .

0 ❤️

2015-06-21 11:14:47 +0430 +0430

[quote=johnycage]
کاش مسلمانان حشری تو این یه ماه جای نخوردن غذا و آب یک کم به کس وکونشون استراحت می دادند ? ROFL .[/quote]
آخه عزيزجان استراحتي در کار نيست
بنظر شما کير آيه الله ها ميتونن بيکار بمونن؟ نه! ميتونن؟؟ pleasantry بلاخره بايد يه جايي فرو برن ديگه! چه جايي بهتر از کون مبارک و پر فيض مسلمانان روزه‌دار مقيمه شهواني (silly) !

0 ❤️

2015-06-21 11:16:10 +0430 +0430

[quote=tanha2tanha]یادی از دوران نا آگاهی
یادش بخیر . بچه که بودم روزه کله گنجشکی میگرفتم. بزرگ تر که شدم چند باری روزه گرفتم اونم با چه وضعی . از بعد از ظهر به بعد سر درد شدید .[/quote]
اون دوران ناآگاهي رو خوب اومدي
خود من زمان بچگيم يادم نميره که هنوز 15 سالم نشده بود که ميديدم بزرگترا روزه ميگيرن و منم دلم ميخاست بگيرم. اونا براي سحر بيدارم نميکردن؛ منم هر شب، پيش از خاب روز در و ديوارا کاغذ ميچسبوندم که بيدارم کنين تا روزه بگيرم lol واقعاً اينارو که يادم مياد از خودم خجالت ميکشم ? .

0 ❤️

2015-06-21 23:09:26 +0430 +0430

دوستان عزیز سلام
ممنونم کع ادبو نگع داشتید و فش ندادید
خیلی ممنون

ببین ما داشتم درمورد روزه حرف مییزدیم ن روزه دار
خوب اره سحر عین چی غذا میخوریم و افطار هم همینطور
اما این از عادات روزه داره ن روزه!!!

در پاسح به دوستم که گفت اگه معده خالی باشه اسید معده دیواره ها رو به ف** میده
فقط میتونم بگم
زرشک به اون همه سال درس خوندنت

در ضمن در پاسخ به بقیه دوستان که تا کم میارن میرن سر بحث اینکه نمیدونم
عرب پرستو
شما تو شهوانی چیکار میکنیو
و …
شاعر میگه که کم اوردی سوت بزن mosking

یا حق

بازم تشکر میکنم که فش ندادید

0 ❤️

2015-06-21 23:13:13 +0430 +0430

در ضمن من وقتی میام اینجا گرینه dont show image تو فایرفاکس رو روشن میکنم

0 ❤️

2015-06-21 23:20:57 +0430 +0430

[quote=العبد]دوستان عزیز سلام
خیلی ممنون

فقط میتونم بگم

عرب پرستو
و …

یا حق

بازم تشکر میکنم که فش ندادید[/quote]

یه کلام: فکر میکنی گشنگی کشیدن تو به گرسنه‌ها کمک میکنه آیا؟

0 ❤️

2015-06-21 23:26:43 +0430 +0430

[quote=العبد]در ضمن من وقتی میام اینجا گرینه dont show image تو فایرفاکس رو روشن میکنم[/quote]

پس برا چی میای اینجا؟ برا خوندن مطالب مذهبی و قرب الهی؟
یا اینکه میخوای ما رو ارشاد کنی؟

0 ❤️

2015-06-21 23:58:26 +0430 +0430

ضمن عرض تبریک به مناسبت درست شدن شهوانی ( یه مدتی ارازل سایبری بهش حمله کرده بودن ) باس عرض کنم که روزه هیچ سودی برای بدن نداره و فقط دستور دین است و بس و اخوندا براش توجیح علمی درست کردن بوسیله دکترای خودشون ! برای لاغر شدن باید ورزش کنی ! نه روزه بگیری !

0 ❤️

2015-06-22 00:01:01 +0430 +0430

اگر کسی به حرف من شک داره ، میتونه در طول سال 3ماه پشت سر هم روزه بگیره ! تا متوجه بشه که یه من ماست چقدر کره داره ! یعنی به جای 1ماه ، 3 ماه روزه بگیره ! تا حالش جا بیاد !

0 ❤️

2015-06-22 00:04:02 +0430 +0430

[quote=العبد]در ضمن من وقتی میام اینجا گرینه dont show image تو فایرفاکس رو روشن میکنم[/quote]

چقد با حجب و حیا
بگو مام انجام بدیم یه موقه این وسط چشمون به کونی، کسی، آلتی چیزی نیفته
?

0 ❤️

2015-06-22 08:09:36 +0430 +0430

[quote=العبد]دوستان عزیز سلام
خیلی ممنون

فقط میتونم بگم

عرب پرستو
و …

یا حق

بازم تشکر میکنم که فش ندادید[/quote]
آخی. ناز بشی الهی تو!پس دکمه رو می زنی که واست عکس نشون نده و روزت باطل نشه نه؟ pleasantry خب بسیجی جان!مدرک پزشکیت رو از کدوم دانشگاه گرفتی بگو ما هم بدونیم؟چون این چیزی که درمورد اسید معده گفتی اصلا با واقعیت هم خونی نداره. ROFL در مورد تفکیک روزه و روزه دار از هم که گفتی منو یاد اون جمله اسلام به ذات خود ندارد عیبی انداختی که حسابی هم نخ نما شدست و صدبار جوابش تو تاپیک های دینی مختلف داده شده. درمورد قسمت آخر صحبتت هم بگم شاعر خیلی جیزهای دیگه ای هم گفته خصوصا در مورد بسیجی های ماله کش pleasantry

0 ❤️

2015-06-23 21:31:50 +0430 +0430

[quote=Xeus]از چهارده سالگی یه ماه از هر سال رو روزه گرفتم

تا الان که مشکلی پیش نیومده
بعد از رمضونم میرم یه چکابی میکنم

مشکل کبد چربم دارم که تا چند ماه بعد از رمضون حل میشه[/quote]
آره واقعا !روزه می گیری دیگه مشکل کبدچربت هم حل می شه.اصلا هم نیازی به رفتن پیش دکتر نیست چون روزه اعجاز می کنه. والبته که دلفین ها هم پرواز می کنند. pleasantry

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «