آیا یک مسلمان یا بی دین نمیتواند متفاوت با خودش را درک کند؟

1394/03/05

سلام ، درود یا هر مدل دیگر
اولین تاپیکم رو زدم
قصدم هم انتقاد به این بود که دائم مسلمونا به بی دین ها فحش میدن
بی دینا به مثلا مسلمونا میگن بسیجی و … و به اسلام فحش میدن.
موضوع رو هم این قرار دادم که با توجه به پیشرفت فکر بشر ، آیا مردم یه کشور در حال توسعه و جهان سومی نمیتونن تفاوت در عقیده رو درک کنن که انقدر بی منطق دنبال به لجن کشیدن هم دیگن ؟
روشنفکری اینه که از پرستش و … یا به شکل دیگر به دین رجوع کنیم
یا اینکه بتونیم فکر هم رو تحمل کنیم ؟
لذا از کاربرای فعال و از دو طرف قضیه خواهش میکنم بیان نظراتشون رو بگن و سالم بحث کنن

938 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-05-26 16:55:46 +0430 +0430

[quote=human rights][/quote]
دوست عزیز ما که با دیندار بودن دیگران مشکلی نداریم! اما چطور میشه با کسانی که کافران رو گردن می زنن و بهشون لقب حرام زاده و نجس می دن کنار اومد! عزیز شما عمیق وارد قضیه نشدی! در دین اسلام و در قرآن به شدت بر علیه غیر مسلمانان حرف زده شده و این موضوع به هیچ وجه قابل تغییر نیست! بعبارتی مسلمان واقعی در صورتی می تواند با یک غیر مسلمان کنار بیاید که قرآن و اصول اسلام رو کنار بگذارد که در آنصورت دیگر مسلمان نیست!
حرف شما مثل این می مونه که بگیم ما دگراندیشان با نازیسم ها کنار بیایم! بنظرتون این کار شدنیه وقتی که در آیین نازیسم اینقدر به سایر نژاد ها توهین شده (همانطور که در اسلام به غیر مسلمانان توهین شده)!

0 ❤️

2015-05-26 16:59:03 +0430 +0430

عزیز تا حالا فک کردی که چرا همه بی دینای سایت میان به اسلام گیر میدن؟؟؟فک کردی همش بخاطر اینه که قبلا مسلمون بودن یا اینکه از اسلام بدشون میاد؟؟؟
نه حاجی واسه اینه که این اسلام رسما مارو نموده.چون در حال حاضر تو ایران همه کارایی که انجام میدم باید بر اساس اسلام باشه.مثلا حجاب…
مطمئن باش اگه بجای اسلام مسیحیت بود الان ما پاپیچ اون بودیم.
اتفاقا دین یجورایی برای ادمایی که نمیتونن واقعیت مرگو بپذیرن ارامش بخشه ولی اینکه بخوان افکارشونو بزور تو کله مردم بکنن غیر قابل تحمله.

0 ❤️

2015-05-26 17:03:39 +0430 +0430

[quote=امامزاده قلقلی]عزیز تا حالا فک کردی که چرا همه بی دینای سایت میان به اسلام گیر میدن؟؟؟فک کردی همش بخاطر اینه که قبلا مسلمون بودن یا اینکه از اسلام بدشون میاد؟؟؟
نه حاجی واسه اینه که این اسلام رسما مارو نموده.چون در حال حاضر تو ایران همه کارایی که انجام میدم باید بر اساس اسلام باشه.مثلا حجاب…
اتفاقا دین یجورایی برای ادمایی که نمیتونن واقعیت مرگو بپذیرن ارامش بخشه ولی اینکه بخوان افکارشونو بزور تو کله مردم بکنن غیر قابل تحمله.[/quote]
شما هنوز میری اون امامزاده تو گیلان! رفتی برا ما هم دعا بفرمایید ?

0 ❤️

2015-05-26 17:12:36 +0430 +0430

[quote=مرد صخره ای][quote=امامزاده قلقلی]عزیز تا حالا فک کردی که چرا همه بی دینای سایت میان به اسلام گیر میدن؟؟؟فک کردی همش بخاطر اینه که قبلا مسلمون بودن یا اینکه از اسلام بدشون میاد؟؟؟
اتفاقا دین یجورایی برای ادمایی که نمیتونن واقعیت مرگو بپذیرن ارامش بخشه ولی اینکه بخوان افکارشونو بزور تو کله مردم بکنن غیر قابل تحمله.[/quote]
شما هنوز میری اون امامزاده تو گیلان! رفتی برا ما هم دعا بفرمایید ?[/quote]
البته سعادت زیارت ایشون نصیب هر کسی نمیشه ها…باید کل پله هارو قل بخوری بری بالا بعد زیارت دوباره قل بخوری بیای پایین…اگه زنده موندی اجرتو میگیری.
?

0 ❤️

2015-05-26 17:17:25 +0430 +0430

ببین دوست عزیز قرآن کتابیه که از روش تفسیر میکنن
چون انواع تفسیر مختلف میشه ازش کرد ، پس متن رو نمیشه به قطع روش نظر داد، مثل ابوبکر بغدادی که تو نماز جمعه موصل میگه ((والکاظمین الغیض و العافین عن الناس))، خب به نظرت ابوبکر بغدادی عافین عن الناسه؟
طبیعتا نه!
دلیل هم نمیشه چون یه سری با برداشت خودشون اومدن اسلام رو پیاده کردن گیر به دین داد
دین در غالب اوقات به کافرایی حکم قتل میده که یا به جنگ اومدن یا میدونن دین درسته (اینجا فقط منطق دین رو میگم بدون طرفداری)ولی از روی لجاجت مخالفت میکنن که مدل اول خیلی بیشتر حکم میده و ابن هم بخاطر قضیه دفاعه
بحث بعد اینه که فقه شیعه اثنی عشری بعد از ائمه شیعه بدست افرادی توسعه پیدا کرده که امکان خطا داشتن و غالبا بعضی ها تا ادعای خدایی جلو رفتن
پس چه دلیلی داره کار پیروان نادان مکتب رو به پای مکتب بنویسیم
که البته با برداشتی که غیر از منظور مکتب رفتار میکنن؟؟؟؟

0 ❤️

2015-05-26 17:23:37 +0430 +0430

در مورد این موضوع که میگن سران اسلام وحشی و آدمکش بودن
ما یک جنگ رو نداریم که محمد و علی جنگ رو شروع کنن ، همیشه اول جنگ پند میدادن
در توصیه هاشون دارن به پیرها ، کودکان ، حیوانات اهلی ، درختان و طبیعت آسیب نزنید
برای مثال علی ، بعد از جنگ نهروان از بیت المال خرج خانواده خوارج رو داد!درحالی که میتونست اخراجشون کنه
عایشه رو که به اصطلاح فتنه کرد یک روز حصرنکرد
محمد یکبار نیومده در تاریخ که در برابر اهانت مقابله به مثل کنه
جمهوری اسلامی رو ول کن اینا از یه تیره و تبار دیگن
اینا داعشی شیعه ان

0 ❤️

2015-05-26 17:27:09 +0430 +0430

[quote=human rights]ببین دوست عزیز قرآن کتابیه که از روش تفسیر میکنن
چون انواع تفسیر مختلف میشه ازش کرد ، پس متن رو نمیشه به قطع روش نظر داد، مثل ابوبکر بغدادی که تو نماز جمعه موصل میگه ((والکاظمین الغیض و العافین عن الناس))، خب به نظرت ابوبکر بغدادی عافین عن الناسه؟
طبیعتا نه!
دلیل هم نمیشه چون یه سری با برداشت خودشون اومدن اسلام رو پیاده کردن گیر به دین داد
دین در غالب اوقات به کافرایی حکم قتل میده که یا به جنگ اومدن یا میدونن دین درسته (اینجا فقط منطق دین رو میگم بدون طرفداری)ولی از روی لجاجت مخالفت میکنن که مدل اول خیلی بیشتر حکم میده و ابن هم بخاطر قضیه دفاعه
بحث بعد اینه که فقه شیعه اثنی عشری بعد از ائمه شیعه بدست افرادی توسعه پیدا کرده که امکان خطا داشتن و غالبا بعضی ها تا ادعای خدایی جلو رفتن
پس چه دلیلی داره کار پیروان نادان مکتب رو به پای مکتب بنویسیم
که البته با برداشتی که غیر از منظور مکتب رفتار میکنن؟؟؟؟[/quote]
دوست عزیز اگه اومدی از دین دفاع کنی من حوصله جر وبحث با بسیجی ها رو ندارم چون نرود میخ آهنین در سنگ ولی اگه بی طرف باشی من در خدمت شما هستم.
این که عیب از مسلمانی ماست و نه دین یک توجیه مسلماناست و تاپیک های زیادی در همین شهوانی وجود داره که دیگه بحث کردن مجدد بی فایدست!
موضوع اینه که اصلا فرض محال بگیریم دین شما مشکلی نداره! در هر حال مسلمانانی که تحت این دین تربیت یافتند عقیده ضد کافری و ایدئولوژی فاشیستی دارند! گفتمان با فاشیست ها باور کنید که بی فایدست!

0 ❤️

2015-05-26 17:28:30 +0430 +0430

در ضمن جناب آقای ا.ل.ز.م.ر لزومی نداره یه تاپیک انحرافی درست کنی برای دفاع از دین! رو راست باش و بگو منظورت چیه

0 ❤️

2015-05-26 17:29:05 +0430 +0430

من تا الان وارد نهاد کثیف بسیج نشدم
مسلمونم ولی اصرار روی حقانیت دین ندارم
آخه در مسئله فاشیست شدن
پتانسیل در همه هست ، در کافرا به مسلمونا و بالعکس در چپی و راستیا و …
فقط تو ایران 1000 ساله مسلمونای متعصب دارن میتازن مثالش اینان
البته برای من ثابت شده دین درسته ، اصراری روی اثباتش برای بقیه ندارم الان ، ضمنا بحث دیندار شدن یا نشدن نیست، بحث توان تحمل تفاوتهاست

0 ❤️

2015-05-26 17:30:51 +0430 +0430

سوتفاهم نشه ، من برای دفاع از دین تاپیک نزدم
واسه اینه که برای این که آزادی باشه باید بتونیم عقاید همو تحمل کنیم
بالاخص مسلمونا باید باید بپذیرن که کسی غیر ازخودشون آدمه

0 ❤️

2015-05-26 17:31:33 +0430 +0430

لزومی واسه اسم گفتن نیس
ولی به هر حال من ا.ل.ز.م.ر که نمیفهمم یعنی چی نیستم

0 ❤️

2015-05-26 17:34:37 +0430 +0430

[quote=human rights]من تا الان وارد نهاد کثیف بسیج نشدم
مسلمونم ولی اصرار روی حقانیت دین ندارم
آخه در مسئله فاشیست شدن
پتانسیل در همه هست ، در کافرا به مسلمونا و بالعکس در چپی و راستیا و …
فقط تو ایران 1000 ساله مسلمونای متعصب دارن میتازن مثالش اینان
البته برای من ثابت شده دین درسته ، اصراری روی اثباتش برای بقیه ندارم الان ، ضمنا بحث دیندار شدن یا نشدن نیست، بحث توان تحمل تفاوتهاست[/quote]
خوب پس لطفا وارد بحث دفاع از دین نشید که خارج از موضوع تاپیکه و اگه از مسلمان بودن خودتون دفاعی دارین من در خدمت شما هستم!
دوست عزیز من چطور می تونم با یک مسلمان به گفتگو بشینم وقتی اگه بفهمه من از اسلام خارج شدم منو مرتد، کافر و کمتر از حیوان می دونه و اگه به دست یک عالم دینی بیفتم حکمم سنگسار و یا حداقل اعدامه!

0 ❤️

2015-05-26 17:38:38 +0430 +0430

اتفاق نظر (علما) بر اینه که اگر مسلمان زاده ای هیچ حکمی نداری جز اینکه خارج شدی از دین نداشته !
این رو تحقیق کن
واقعا توقع چی از علما داری ؟ به نظرت حاضر میشن قدرتشونو بدن و بجاش حقیقت ارائه بشه؟
اگر انتظارت اینه که عجیبه!

0 ❤️

2015-05-26 17:45:59 +0430 +0430

[quote=6666تاییا]اغا هر اعتقادی داری محترمه و بشین زندگی خودتو بکن چیکار به اعتقادات مردم دارید اخه؟؟

اونی که کونشو واسه این چیزا پاره میکنه معلومه یه سودی براش داره میخاد چپی باشه یا راست.
به همدیگ احترام بزاریم چیزی ک تو این سایت وجود نداره چون مجبورن[/quote]
دوست عزیز ایرانیها متاسفانه درگیر یک ایدئولوژی فاشیستی خطرناک شدند و به این راحتی نمیشه از کنارش گذشت و گذاشت آبروی ایرانیها مثل آلمان دوره نازی توی جهان بره

0 ❤️

2015-05-26 17:46:43 +0430 +0430

[quote=human rights]اتفاق نظر (علما) بر اینه که اگر مسلمان زاده ای هیچ حکمی نداری جز اینکه خارج شدی از دین نداشته !
این رو تحقیق کن
واقعا توقع چی از علما داری ؟ به نظرت حاضر میشن قدرتشونو بدن و بجاش حقیقت ارائه بشه؟
اگر انتظارت اینه که عجیبه![/quote]
دوست عزیز همونطور که خودتون هم اشاره کردین این ایدئولوژی بسیار خطرناکه و در قرن 21 یک همچین قانونی که اگه از یک ایدئولوژی خارج شی حکمت مرگه بی معنیه (این قانون در قرن 21 فقط دز باند مواد مخدر مکزیک وجود داره که اگه از اون گروه خارج شی حکمت مرگه) و بنابراین گفتمان یک مسلمان با یک انسان قرن 21 بی معنیه جر اینکه ایدئولوژی اسلام تغییرات اساسی بکنه که بعید به نظر میاد

0 ❤️

2015-05-26 17:52:12 +0430 +0430

متاسفانه ما یه مشت مردم متعصب بودیم که دنبال کردیم ببینیم علمای دینمون چی میگن بعد صد قدم جلوتر ازاونا رفتیم تا نتیجش بشه اینکه یه حکم که اصلا وجود نداره رو اجراش کنن
پس وقتی یه سری از هر طرفی به هر عقیده ای جلوتر از ایدئولوژی برن باید ، به ایدئولوژِی فحش داد؟

0 ❤️

2015-05-26 17:53:03 +0430 +0430

بهترین مدل حکومت سکولاره که همه رو از هر عقیده ای محترم بشمره

0 ❤️

2015-05-26 17:59:10 +0430 +0430

[quote=human rights]متاسفانه ما یه مشت مردم متعصب بودیم که دنبال کردیم ببینیم علمای دینمون چی میگن بعد صد قدم جلوتر ازاونا رفتیم تا نتیجش بشه اینکه یه حکم که اصلا وجود نداره رو اجراش کنن
پس وقتی یه سری از هر طرفی به هر عقیده ای جلوتر از ایدئولوژی برن باید ، به ایدئولوژِی فحش داد؟[/quote]
ببینید من به شخصه به هیچ وجه موافق توهین نیستم و از کسانی که موافق این کارن می خوام که دلایلشون رو بیان کنند! اما از طرفی شاید دلایلشون رو تا اندازه ای درک کنم و اون اینه که با این ایدئولوژی اسلام نمی توان به جایی رسید! حالا شما می تونین بگین ارتداد در زمان محمد حکمش مرگ نبوده ولی اگر تحقیق کنید می بینید بیشترین اعدام کافرین در زمان خود محمد انجام شده! بعضی از دگراندیشان این سایت احساس می کنند که ایدئولوژی اسلام برای پیشرفت فرهنگی مردم ایران یک بن بست ایجاد کرده و بنده هم با ایشان موافقم! اما اینان بر این عقیده اند که با توهین میشه ارزش های اسلامی رو کوچک کرد و از بین برد ولی بنده معتقدم با دلیل و منطق بهتر میشه مردم رو قانع کرد که از این ایدئولوژی خطرناک دست بردارند

0 ❤️

2015-05-26 18:00:46 +0430 +0430

[quote=6666تاییا]اغا هر اعتقادی داری محترمه و بشین زندگی خودتو بکن چیکار به اعتقادات مردم دارید اخه؟؟

اونی که کونشو واسه این چیزا پاره میکنه معلومه یه سودی براش داره میخاد چپی باشه یا راست.

0 ❤️

2015-05-26 18:01:13 +0430 +0430

یعنی بشینم نگاه کنم یه سری انسان بیفتن به جون هم؟

0 ❤️

2015-05-26 18:06:51 +0430 +0430

این عالیه که با منطق انتقاد کنید
گفتم که در زمان محمد به دو شرط اعدام می کردن یکی جنگ و دیگری لجاجت حتی وقتی مکه رو فتح کرد کسی رو اعدام نکرد
گفت الیوم یوم المرحمه ، درحالی ک میدونست ابوسفیان واقعا دین نیاورده ، اعدامش نکرد حتی پرده دار کعبه که تا دیروزش مسئول بت ها بوده رو عوض نکرد
، ببینید اکثر کسایی که اینجا میگن با ایدئولوژی اسلام نمیشه پیشرفت کرد تحقیق نکردن ، فقط دیدن مسلمونا بهشون فشار میارن بخاطر تلافی فحش میدن و …
مغز بسته و تکفیری فرقی نداره ، چه سنی چه شیعه چه کافر یه مغز بستس!
برای اعدام های زمان محمد هم لطفا مدرک ارائه کنید

0 ❤️

2015-05-26 18:14:39 +0430 +0430

بیشتر اوقات موضوع درک طرف مقابل مطرح نیست اصلن
در واقع تعصب و ترس معمولا باعث میشه افراد بشدت روی مواضع خودشون پافشاری کنن و «نخوان» که بدنبال حقیقت برن.
البته تعصب یا ترس در هر دو طرف میتونه باشه ولی بنظر من در افراد مذهبی و خداباور بشدت بیشتره! از اونجایی که ترس از نابودی و پوچی در تمامی انسانها وجود داره ، افراد خداباور در مواجهه با ایدئولوژی ـه عدم وجود خدا و نیستی و نابودی پس از مرگ ، بشدت با تعصب به قضیه نگاه میکنن که این تعصب کاملا برخاسته از ترس ـه ناشی از نابودی پس از مرگ هست و درواقع عکس العمل طبیعی مغز در مقابله با احساس «ترس» و «خطر» هست.
در مقابل این افراد آتئیست ها قرار میگیرن که حقیقته هرچند تلخِ رو پذیرفتن و تعصبی هم روی قضیه ندارن معمولا چون که احساس ترس یا خطری نمیکنن که این احساسات بخواد تعصب رو توجیه کنه. در نتیجه خیلی منطقی و علمی هم با ایدئولوژی مخالف برخورد میکنن.

0 ❤️

2015-05-26 18:19:57 +0430 +0430

[quote=human rights]این عالیه که با منطق انتقاد کنید
گفتم که در زمان محمد به دو شرط اعدام می کردن یکی جنگ و دیگری لجاجت حتی وقتی مکه رو فتح کرد کسی رو اعدام نکرد
گفت الیوم یوم المرحمه ، درحالی ک میدونست ابوسفیان واقعا دین نیاورده ، اعدامش نکرد حتی پرده دار کعبه که تا دیروزش مسئول بت ها بوده رو عوض نکرد
، ببینید اکثر کسایی که اینجا میگن با ایدئولوژی اسلام نمیشه پیشرفت کرد تحقیق نکردن ، فقط دیدن مسلمونا بهشون فشار میارن بخاطر تلافی فحش میدن و …
مغز بسته و تکفیری فرقی نداره ، چه سنی چه شیعه چه کافر یه مغز بستس!
برای اعدام های زمان محمد هم لطفا مدرک ارائه کنید[/quote]
دو سوم جنگ های مجمد جنبه دفاعی نداشته بلکه به قصد گسترش اسلام و به زور مسلمان کردن کافران بوده بوده و به نظر من تمام کسانی که در این جنگ ها از کافرین کشته شدند بی گناه ترین آدمای روی کره زمیننند چون بخاطر خودخواهی یک فرد به اسم الله مردند! دوست عزیز بنده متخصص دینی نیستم ولی اگه به تاپیکهای همین شهوانی مراجعه کیند مشاهده خواهید کرد در چندین ایه به صراحت آمده حکم ارتداد مرگه!
همانطور گه گفتم لطفا بحث رو به حاشیه نبریم که بنده همانطور که گفتم متخصص دینی نیستم و اما این ایدئولوژی اسلام (حال فرض محال بگیریم اسلام تحریف شده) همینی هست که وجود داره و آیا آدم عاقل به گذشته نگاه می کنه و یا به حال! بهرحال این ایدئولوژی در کوتاه مدت اصلاح ناپذیره (که بارها ثابت شده) و بنابراین ما چقدر باید صبر کنیم تا امام زمانتان بیاد و اصلاحش کنه! ما پیشرفت می خوایم! ما امنیت و آزادی می خوایم! با وجود این ایدئولوژی چنین آرزوهایی دست نیافتنیست و این که (بر فرض محال) حتی در گذشته این ایدئولوژی جواب داده مهم نیست . چون برای زمان حال پاسخگو نیست و باید حذف بشه! و وقتی امیدی به حذف شدن نیست ممکنه بعضی از انسان های کم حوصله به توهین روی بیارن

0 ❤️

2015-05-26 18:29:32 +0430 +0430

[quote=Cactus-]بیشتر اوقات موضوع درک طرف مقابل مطرح نیست اصلن
در واقع تعصب و ترس معمولا باعث میشه افراد بشدت روی مواضع خودشون پافشاری کنن و «نخوان» که بدنبال حقیقت برن.
البته تعصب یا ترس در هر دو طرف میتونه باشه ولی بنظر من در افراد مذهبی و خداباور بشدت بیشتره! از اونجایی که ترس از نابودی و پوچی در تمامی انسانها وجود داره ، افراد خداباور در مواجهه با ایدئولوژی ـه عدم وجود خدا و نیستی و نابودی پس از مرگ ، بشدت با تعصب به قضیه نگاه میکنن که این تعصب کاملا برخاسته از ترس ـه ناشی از نابودی پس از مرگ هست و درواقع عکس العمل طبیعی مغز در مقابله با احساس «ترس» و «خطر» هست.
در مقابل این افراد آتئیست ها قرار میگیرن که حقیقته هرچند تلخِ رو پذیرفتن و تعصبی هم روی قضیه ندارن معمولا چون که احساس ترس یا خطری نمیکنن که این احساسات بخواد تعصب رو توجیه کنه. در نتیجه خیلی منطقی و علمی هم با ایدئولوژی مخالف برخورد میکنن.[/quote]
کاملا صحیح می فرمایید! افراد دگراندیش اصولا روی هیچ چیز تعصب ندارند و حتی اگه ثابت بشه براشون که دین درسته ممکنه حتی دیندار هم بشند!

0 ❤️

2015-05-26 18:40:28 +0430 +0430

تو هنوز زنده‌ای که!

0 ❤️

2015-05-27 02:42:08 +0430 +0430

موافق با اینم که اکثر دیندارا به خاطر ذهنیتی که از کودکی تا پیری دارند اگر وجود خدا براشون نفی بشه ، پوچ میشن ، دلیل هم اینه که اینهاهیچوقت تحقیق نمیکنن ، علت شکل گیری این سازوکار منبر های پوچ مساجد و روضه هاس که یه سری آخوند منبری میان فلسفه دین بگن(خنده دار نیست؟)
و در مورد جنگ ها ، در بدر ، احد ، و… معمولا کفار حمله میکردن منتها محمد به بیرون از مدینه میرفت و میجنگید که به شهر آسیب نزنه
و در خیبر جنگ بخاطر عهد شکنی و مزاحمت های یهودی ها بوده
دین مسئله ای ست که به دلیل ارتباط با خالق و آفریدگار و … (از این مضامین) اغلب در فکر معتقدانش راهی برای نفی کردن یا حتی شنیدن مطالب از این دست نمیزاره
بطور مثال یهودی ها وقتی عیسی مسیح ادعای خدایی کرد و معجزات رو هم آورد بازهم شکنجش کردن ، به صلیب کشیدن و …
و حواریونش یه عده به تبلیغ مسیح پرداختن که آئین مسیح رو تبلیغ کردن و عده دیگر به سوءاستفاده پرداختن ، آیا اینجا مقصر مسیحه؟ اگر در اون جامعه سوءاستفاده گرها مانع آزادی و پیشرفت بشن باید مسیح رو مقصر دونست
مخالفترین افراد با علی معاویه است اما در نامه هاش بخصوص قبل از صفین علی رو رده بالا میخونه اما بعد از اون میگه علی نسبت به من حسوده
حتی معاویه هم وقتی که نامه رسمی مینویسه و مسئله سنگینه به سلامت علی اذعان میکنه ، از مبلغین دیگر هم خود معاویه است ، معاویه هم خلیفه حکومت اسلامی بوده اما رفتار علی و معاویه قابل مقایسه نیست
حتی رفتار عمر و معاویه قابل مقایسه نیست

0 ❤️

2015-06-01 09:15:08 +0430 +0430
v4xvvgxp.jpg

عزیز دلم قبل از اینکه چرت و پرت بگی یکم فک کن
تو از ما میخوای به عقاید هم احترام بذاریم
یه نگاه به این عکس بنداز تا متوجه شی مسلمونا همه رو غیر از خودشون نجس میدونن

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «