ابهامات درباره مسابقه داستان نویسی

1399/10/16

درباره مسابقه داستان نویسی چند سوال از مدیریت محترم شهوانی دارم.البتع امیدوارم حمل بر حاشیه سازی نشود و به خاطر پرسیدن چتد سوال بلاک نشم…

یک: ملاک انتخاب شما برای انتخاب داوران این مسابقه چیست؟ هم در کامنتها کسایی هستن که تخصصی تر نقد داستان میکنن و هم نویسنده های خیلی بهتری در شهوانی هست. با چه متری این داوران انتخاب شدند؟

دو: سلامت مسابقه چطور تضمین میشود؟ از کجا معلوم که داوران با هم تبانی نکنن و دوست خودشون و حتی شاید یک نفر از خودشون و به عنوان یک اکانت نا شناس برنده اعلام نکنند؟

سه: چرا مبلغ جایزه به صورت شفاف اعلام نشده است؟

چهار: نحوه امتیاز دهی داوران به داستان ها مشخص نشده است. ملاک امتیاز دهی چیه؟ و بقیه چطور بدون دیدن تمام داستان های ازسالی از کیفیت همه داستانا با خبر بشن؟

2320 👀
10 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-01-05 13:10:32 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy
دوست عزیز
کاربران بعد هک سایت مجبور به ساخت دوباره اکانت شدن!
برای همین تاریخ عضویتشون برای بعد از هک سایته! 🌹

1 ❤️

2021-01-05 13:12:02 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy
منم میتونم با همین دید شک و تردید به شما جواب بدم .
خودتون میدونید توی این سایت خیلیا چندین و چند اکانت دارند .
از‌کجا می شه مطمئن‌بود اگر نظر سنجی گذاشته بشه ادمی‌ که شایسته باشه انتخاب بشه؟
برای انتخاب داور باید کاندید های زیادی مطرح بشه و نظر سنجی بشه .خب از کجا معلوم یه گروه بقول شما اونایی که با هم رفیق هستن رو انتخاب نکنن؟ اونجوری داوری عادلانه می شه؟باید به اون نظر سنجی اطمینان کرد؟
بعد هم بجای این‌تاپیک زدن مثل بقیه میتونستید از‌من بپرسید یا پیشنهاد نظر سنجی عمومی رو به من یا ادمین بدید .
همین طوری که ادمین هم گفتند ما اول راه هستیم و ایراد های زیادی داریم به مرور برطرف می شه اما واقعا بی انصافیه بخاطر کاری به این خوبی اینهمه زیر سوال برم!
همیشه از پیشنهاد های خوب استقبال میکنم و برای دورهای بعد با ادمین مطرح میکنم .
اجرای این طرح ها منوط به نظر و تایید ادمین خواهد بود .
تاکید ادمین بر شفاف سازی بود و هست .
منم مسابقه رو جوری برگزار میکنم که شائبه و حرفی نباشه .
نظر داوران بعدا در تاپیک ها درج خواهد شد و اگر کسی ایراد یا اعتراضی داشته باشه شخصا رسیدگی‌میکنم .
هر کدام از نویسنده های خوب و شناخته شده و یا تگ دار و یا منتقدین عزیز هم تمایل به همکاری داشته باشند برای ماه بعد با آغوش باز استقبال میکنم‌.

2 ❤️

2021-01-05 13:14:21 +0330 +0330

↩ سین شین
سپیده خانم میگه که کسایی که در بخش داستان فعالن. شیوا بانو قبل از هک سایت بالای ده تا داستان برتر تو بخش داستان داشت. اگه اشتباه نکنم هر داستانش بالای ۱۰۰ تا لایک داشت. یک داستانش هم بالای ۲۰۰ لایک بود. پس اگه قبل از هک هم ملاکه ایشون تو بخش داستانا فعال و بهترین بوده. شاه ایکس که همیشه بهترین نقدها رو داره. لاولی گیرل که همیشه داستاناش تو برگزیده است.

الان هم هر چقدر پیشنهاد میدم که لیاقت و صلاحیت داوران رو نظر و رای اکثریت تایین کنند هیچ جوابی از دبیر این مسابقه در برابر این پیشنهاد دریافت نمیکنم.

0 ❤️

2021-01-05 13:15:58 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy
دلیل این همه جو دادن شما رو نمیدونم .
قرار نیست نظر شخصی خودتون رو دخیل کنید در فرآیند انتخاب داور ها .
اینکه ایشون از نظر شما بهترین نویسنده هستند نظر شخصی شما هست شاید از دید یکی دیگه مثلا شاه ایکس بهترین باشه یا یکی دیگه مسیحا رو قبول داشته باشه .
برای انتخاب داور باید جمع رو دید نه شخص دوست عزیز .
در مورد نبودن ایشون هم توضیح دادم .
ایشون خیلی وقته در بخش داستان ها فعال نیستن و تاپیک میزنن انتخاب من از بین کسانی بود که در بخش داستان ها هستند چه ن بسنده چه منتقد .
در ثانی ایشون درگیر نوشتن یه داستان چندیم قسمتی هستن و ذهنشون درگیر اونه .

1 ❤️

2021-01-05 13:16:29 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy
اسم ببرید داورانی ک می فرمائید اکانتشون جدید بوده

2 ❤️

2021-01-05 13:18:02 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy
شما انگار بنده رو نمیخونید !
درمورد شیوا گفتم!
در مورد شاه ایکس هم گفتم
لاولی گرل هم توضیح دادم !
نمیدونم منظورتون چیه واقعا بنده بطور کامل توضیح دادم اما توجهی ندارید.

2 ❤️

2021-01-05 13:19:29 +0330 +0330

↩ sepideh58
پس شما با نظر سنجی عموم و نظر و رای اکثریت مخالفی!

ادمین صراحتا اعلام کردن که انتخاب داوران به عهده خود پیشنهاد دهندگان بوده و هیچ نقشی در انتخاب نداشته است.

جالبه که چند نقد ساده و شفاف کردم و مورد حمله داوران قرار گرفتم! تهمت حاشیه سازی و غیره!

در آینده اکثریت قاضی نحوه عدالت تعیین داوران و داستان برتر خواند بود. بهترین قاضی جمع اکثریت است. شبیه جمهوری اسلامی نباشید که خودتون خودتون رو برای قضاوت انتخاب کنید و همش از خودتون تعریف کنید و در برابر نقد تهمت نزنید.

0 ❤️

2021-01-05 13:20:38 +0330 +0330

↩ sepideh58
سپیده جون شاید درست نباشه این رو بگم و باعث دعوا بشه
اما یسریا حسودیشون شده!
یسریا خودشونو چارلز دیکنز میدونن 😂 و فکر میکنن باید خودشون تو این جشنواره داور می بودن!
یا از این حرص میخورن که چرا این کار به ذهن خودشون نرسیده! 😂 و دارن میسوزن!

من از قدیم داستان های شما و مهران و شیوا(ایلونا) رو میخوندم و نویسنده های موردعلاقه من بودین.
رضا و آقا آرش هم که تازگی داستان می نویسند و به معنای واقعی ترکوندن!
آقا سعید و آقا نوید هم که نقداشون بی نظیره!
من خودم به خاطر نقدای پیرمرد(نوید) می ترسم بنویسم 😂
در کل خسته نباشید
مطمئنم زره پولادی پوشیدی!
همیشه کار های بزرگ سختی های بزرگ رو هم در پیش داره!
امیدوارم موفق باشید 🌹

4 ❤️

2021-01-05 13:22:11 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy

اگر واقعا مدعی عدالت هستید نظر سنجی عمومی درباره خودتان و نویسنده های لایقی که در لیست نیستند بگذارید. تا جمع اکثریت صلاحیت واقعی داوران را تعیین کند.

من خودم مجری طرح هستم و ادمین من رو تایید کرده که اجازه داده تاپیکم رو در مهم ترین بخش انجمن بزنم و آگاهسازی برای همه کاربر ها فرستاد.
شما توی تاپیک من مینویسی سپیده و مهران رو قبول دارم .توی تاپیک خودت مینویسی صلاحیت خودم و داورها رو نظر سنجی کنم ؟

3 ❤️

2021-01-05 13:22:22 +0330 +0330

↩ sepideh58
شما گفتید که در بخش داستان فعال نیستن.

خب بقیه داورها هم فعال نیستن و جدید اکانت ساختن. یکی گفت به خاطر هک سایت فعالیتشون در داستان پاک شده. خب این شامل همه میشه. شیوابانو و شاه ایکس و لاولی هم در داستان فعال بودن. لازمه با جزییات بگم؟

1 ❤️

2021-01-05 13:23:50 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy
عزیز جان شیوا خودش قبول نکرده
من خودم از طرفدارهای سرسخت شیوام
شاه ایکس رو خبر ندارم
اما ایشون هم میتونه ماه های بعد با موضوع طنز جزو داور ها باشه!
لاولی گرل(آوا جان) هم بچه کوچیک دارن و درگیرن!

من 4 ساله دارم داستان میخونم تو سایت و با داور ها کاملا موافقم!
و وقتی قرار بر اینه که داور ها در ماه های بعد تغییر کنن که مشکلی پیش نمیاد!

1 ❤️

2021-01-05 13:23:58 +0330 +0330

↩ sepideh58
همونجا که نوشتم شما رو قبول دارم در ادامه گفتم که فقط نظر منه‌. کامل بخوانید خانم سپیده.

چرا از نظر سنجی عمومی برای تعیین صلاحیت داور ها میترسید؟

یعنی نظر شخصی من و شما مهم تر از نظر جمع است؟

1 ❤️

2021-01-05 13:24:08 +0330 +0330

↩ سین شین
هر کاری منتقدین خودش رو داره عزیزم .
مهم نقد سازندس و نه کوبنده.
من اگر مشکلی داشتم و حاشیه ای بود لینک این تاپیک رو صبح برای ادمین نمیفرستادم تا خودش بیاد و پاسخگو باشه .
چون ایشون از اول در جریان جزء به جزء ماجرا بوده و هست .

2 ❤️

2021-01-05 13:27:25 +0330 +0330

↩ sepideh58
الان سوال های من از ادمین نقد کوبنده است؟!

😳😳😳😳

0 ❤️

2021-01-05 13:29:13 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy
بله نظر شخصی شما اینه ک من مثلا خوبم و بطور مثال لاک غلط گیر بد ! شاید از دید یکی دیگه برعکس باشه !
ترس ؟ چی میگی واقعا نمیفهمم ! جشنواره شروع شده وسط کار بیام نظر سنجی بزنم ؟؟؟
کجا دیدی کاری رو شروع کنن بعد وسط کار داورها رو یه سنجش بذارن؟ هر کدوم از این کاربر ها انسان های با سوار و محترمی هستن بنده شخصیتشون رو بخاطر یه مسابقه زیر سوال نمیبرم.
اینهمه شور و تلاش شما رو متوجه نمیشم واقعا!
حتی حاضر نیستید این جشنواره تموم بشه و بعد اشکالات رفع بشه از همین اول کار ایراداتی مطرح میکنید که با صبر و حوصله در ماه های آتی رفع میشه .
شما اگر خواستید داستان بنویسید انشا الله بذارید برای ماه های بعد که داور های مورد قبول شما بودند .اما بهتون اجازه نمیدم انقدر صریح به داورا توهین کنید !
این جشنواره این ماه برگزار میشه برای دوره های بعد پیشنهادی داشتید در خدمتم .

2 ❤️

2021-01-05 13:35:20 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy

قابل توجه عزیزان

۱. در هیچ جشنواره و مسابقه‌ای داوران بر اساس نظرسنجی انتخاب و گزینش نمی شند…
۲. اگر تمام نویسندگان مطرح، مثل خانم شیوا و جناب شاه ایکس عزیز در لیست داوران بودند، پس چه کسی در مسابقات شرکت میکرد؟ به نظر من درصورت شرکت این عزیزان، سطح کیفی مسابقه چند برابر خواهد شد.
۳. در انتخاب این تیم داوری، نهایت سعی شده که افرادی غیر وابسته به شخص یا حریانی خاص و کاملا مستقل انتخاب شده تا نهایت انصاف در داوری داستانها صورت بگیره…
۴. همونطور که گفته شد، این اولین دوره مسابقه هست و یقینا یک دوره آزمایشی ، پس امیدواریم در تکرار این مسابقه عیبها و نواقص برطرف بشه…
۵. ملاک برای داوری و انتخاب بهترین داستان، براساس چند آیتم اصلی، امتیاز بندی و قضاوت خواد شد، مثل: عنوان جذاب، بدون غلط بودن و رعایت اصول نوشتاری، جذابیت متن و محتوا، جذابیت اروتیک، فضاسازی و شخصیت سازی خوب و قابل قبول و …

امیدواریم پس از اتمام دور اول مسابقه، تمامی داستانهای ارسالی رو برای مشاهده عموم در تاپیک خاص یا به هر نحو مقتضی، به اشتراک گذاشته و در صورت امکان امتیاز هر داستان رو هم ذکر کنیم… البته این موضوع با کسب اجازه از نویسنده داستان انجام خواهد شد…

هر سوال دیگه ای رو پاسخگو هستیم

4 ❤️

2021-01-05 13:36:02 +0330 +0330

↩ sepideh58
این کامنت شما منطقی است. باید دید که در ادامه و مراحل بعد چه اتفاقایی میفته. امیدوارم با برطرف کردن ابهامات بهترین مسابقه را برگزار کنید.

اما لطفا درک کنید سپیده خانم. من از طرفداران قدیم شیوابانو هستم و معقدم که لیاقت بودن در داوران را داشتن. از کامنت های نقد شاه ایکس هم خوشم میاد. تا انجایی که در جریانم محبوبیت و مقبولیت فنی این دو بسیار زیاد است و کیه که شیوا بانو رو بهترین نویسنده شهوانی ندونه؟ از شما خواهش میکنم خود را جای من بگذارید و انوقت چه قضاوتی میکنید. البته فرمودید به شیوا بانو پیشنهاد داوری دادید و خودشون نخواستن باشن. من به دنبال پیشنهاد درباره بهتر و عادلانه تر شدن مسابقه عستم‌

0 ❤️

2021-01-05 13:38:16 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy

پس شما با نظر سنجی عموم و نظر و رای اکثریت مخالفی

دقیقا کدوم یک از پست های من نشون میداد که مخالف نظر سنجی عمومی هستم ؟
چندین بار تاکید کردم قراره بهتر بشه و ایرادات رفع بشه !
شما گفتی کاری ک من کردم جمع کردن دوستام بوده منم گفتم حتی یک نظر سنجی عمومی هم میتونه خالی از شک و تردید نباشه .همه جا میشه انگ باندبازی بهش چسبوند اگر در این حد هم متوجه مثال بنده نشدید دیگه نمیتونم چطور توضیح بدم

1 ❤️

2021-01-05 13:40:00 +0330 +0330

↩ Lor-Boy
شما یکی از داورانی هستید که من اصلا نمیشناسمتون!

یک سوال دارم. کیفیت فتی قلم شیوا بانو و شاه ایکس بهتر است یا شما؟

اگه جواب اره است لطفا ادرس داستان های خودتان را بدید تا بخوانم.

اگه نه شما چطور صلاحیت این را دارید که کسایی را قضاوت کنید که کیفیت فنی بهتری از شما دارن؟!

چرا با نظر سنجی عمومی جهت انتخاب داوران مشکل دارید؟! نگران چی هستید؟

دقیقا شبیه جمهوری اسلامی که میگه مردم حق انتخاب رییس قوه قضاییه رو ندارن!

2 ❤️

2021-01-05 13:40:01 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy
دوست عزیز من داور نیستم ولی تو این مدت دو سال که داستان های شهوانی رو دنبال میکنم تقریبا با دوستان آشنایی دارم. در مورد نویسنده های خوب که گفتین چرا داور نشدن خیلیاشون دیلیت اکانت کردن و فقط الان چند نفر معدود حضور دارن که اونها هم طبق گفته خودشون مشغول کارای دیگه ای هستن و حتی خودشون از این جشنواره حمایت هم کردن نمونه اش شیوا بانو.

در مورد باند و دوست بازی باید عارض شم شما صب کنید تا اولین دوره مسابقه برگزار شه و داستان ها با امتیازدهی و نقد داورا تاپیک مجزا خواهند شد اگر دیدین باند بازی شده و داستان برگزیده صلاحیت اول شدن رو نداره من خودم اولین نفر خواهم بود که به این قضیه اعتراض و گلایه خواهم کرد.

ولی خواهشا بزارین اولین دوره برگزار شود اینجوری کارایی داورا هم معلوم خواهد شد و در صورت لزوم جایگزین خواهند شد.

2 ❤️

2021-01-05 13:40:40 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy
دوست عزیز چون شاه ایکس و یا شیوا داور نبودن یعنی باند بازی شده ؟ من واقعا طرز تفکر شما رو درک نمیکنم.
حتی خود شیوا توی تاپیک من اومد و اعلام کرد اگر داستان دنباله دار نبود توی مسابقه شرکت میکرد .خود شیوا اینکار رو تایید کرد و مشکلی نداشت اونوقت شما تاپیک زدید که چرا نیست!درک نمیکنم اصلا .

2 ❤️

2021-01-05 13:42:16 +0330 +0330

↩ sepideh58
مگر میشود ادمین متوجه کاربران فیک نشود؟ الان که تمام لایک دهنده ها دیده میشود و همه میتونن فرق کاربر فیک و واقعی را بفهمن.

آیا یک نظر سنجی عمومی ابهامات کمتری در برابر سازکار مخفیانه و غیر قابل درک داوران ندارد؟

0 ❤️

2021-01-05 13:42:40 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy
Lor_boy یکی از نویسنده های خوب سایته و همچنان زیر داستان ها فعال هست .اینکه شما نمی شناسید دلیل نمیشه داور اصلحی نباشه.
توی همون تاپیک جشنواره که نزدیک به ۶۰۰۰بازدید داشته تا الان کمتر کسی بود که ایشون رو نشناسه

3 ❤️

2021-01-05 13:42:59 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy
دوست عزیز من اسمتون رو نمیدونم!
اما قطعا نباید همه داوران نویسنده باشن!
مسابقه نیاز به افرادی داره که در نگارش و نقد کردن درست هم حرفه ای باشند.
من نوشته های آقا فرشاد هم خوندم و بسیار زیبا می نویسند و همچنین نقد کننده خوبی هستند

2 ❤️

2021-01-05 13:43:42 +0330 +0330

↩ ♡Mr.Perfect♡
من الان متوجه شدم که به شیوا بانو پیشنهاد داوری شده و قبول نکرده.

در ضمن دوست دارم نظر شما رو برای سازکار نظر سنجی برای داوران بدونم.

1 ❤️

2021-01-05 13:45:32 +0330 +0330

↩ sepideh58
خود گویید و خود خندید!
اول میگفتید که با داوران دوست نیستید اما داوران جوری از هم تعریف میکنن که من رو یاد تعریف مسئولین جمهوری اسلامی از همدیگه میندازه!

منتظرم شخص خودشون به سوال من جواب بدن.

0 ❤️

2021-01-05 13:46:54 +0330 +0330

↩ سین شین
شاه ایکس در حوزه نقد چه جایگاهی دارد؟

1 ❤️

2021-01-05 13:48:54 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy
شما از کجا میدونید شاه ایکس تمایل داره که تو این جشنواره باشه که انقدر اصرار می کنید؟!
هم دوستان هم جناب ادمین چند بار خدمتتون گفتن که داور ها در ماه های بعد ممکنه تغییر کنن 🌹

1 ❤️

2021-01-05 13:50:13 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy
عزیز دلم
انتخاب داور، در هیچ مسابقه‌ای با نظرسنجی شرکت کنندگان صورت نمیگیره. این کار به دلیل رعایت استقلال داور از هر سوظن و تردیدی هست…
هیچ کدوم از داوران تا جایی که بنده اطلاع دارم شخصا ادعایی در مورد برتری قلم و اندیشه شون ندارن و صرفا به دلیل پیشنهاد و اصرار، پذیرفتن در این دوره داور انجام بدند…

بنده قریب به ۸ سال هست که در شهوانی فعال هستم و مثل خیلی های دیگه بارها اکانتم غیر فعال شده، اما یکی از منتقدین داستانها بوده و هستم و کامنتهایی که مزدادم عموما نقد محتوا بوده…‌

داستانهایی هم که نوشتم متاسفانه از دسترس خارج شده، اما جهت روشن شدن جنابتون عناوین اون رو ذکر میکنم:
۱. داستان سکسهای تو در تو (۳ قسمتی، که متاسفانه به دلیل حذف اکانت ناتموم موند)
۲. زنی پشت پنجره … ۳ قسمت منتشر شد و باز هم حذف اکانت
۳. کس بازی به شیوه جیمزباندی
۴. زهرا خانم زن همسایه …

و چندتایی که حضور ذهن ندارم…

داوران باید مستقل از هر جریانی باشند

2 ❤️

2021-01-05 13:50:16 +0330 +0330

↩ Mr-Fantasy
آقای محترم! اینکه دوست نیستیم یعنی حق حرف و خنده هم نداریم ؟ ما یک هفتس چندین ساعت رو داریم با هم حرف میزنیم و تبادل نظر میکنیم ! فکر کنم شما با یه غریبه هم چندین روز وقت بگذرونی و حرف بزنی صمیمیت بوجود میاد .
در ضمن! من نگفتم با هیچ کدوم صمیمی نیستم ! کاش حداقل کامنت های منو درست میخوندید!
من همه این عزیزان رو می شناختم چند نفرشون رو از دور می شناختم و تا قبل از جریان جشنواره صحبت و حرفی پیش نیومد بین ما !
فکر میکنم دارم بطور واضح و شفاف براتون توضیح میدم ! تلاش کنید با دید مثبت من رو بخونید !

3 ❤️

2021-01-05 13:50:47 +0330 +0330

↩ سین شین
عجب! یعنی شاه ایکس باید جوابگو باشه که چرا انتخاب نشده؟! واقعا این چه مدل منطقیه؟

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «