به ایران حمله شد

1399/12/12

لطفا حوصله کنید و متن رو تا آخر بخونید
چون دونستن این مطالب برای هر ایرانی با شرفی (حتی بیشرفش) لازمه

این تاپیک ربطی به حکومت پهلوی نداره و دلیل انتخاب این عنوان برای تاپیک این بود که اتفاقات این ۴ دهه اخیر نشون میده فاجعه ای که در سال ۵۷ در ایران اتفاق افتاد اسمش انقلاب نبود بلکه اشغال کشور توسط فرقه ای تبهکار بود که تنها وجه مشترکشون با مردم ایران صحبت به زبان فارسی هست که اون اوایل بعضیاشون مثل هاشمی شاهرودی اونم نمیتونستن انجام بدن

وقتی کشوری توسط نیرویی خارجی اشغال میشه نیروی غاصب چه کارهایی میکنه؟
ثروت، منابع و سرمایه های اون کشور رو در انحصار خودش میگیره و چیزی به مردم عادی نمیده، کشور تقسیم میشه به خودی و غیر خودی، پیشرفت و ترقی مختص خودیها میشه، مخالفین سرکوب و اعدام میشن، خفقان ایجاد میشه، …
الان کدوم یک از اینها تو ایران نیست؟
حالا به همه اینها هیبت و ظاهر رهبرمان که اصلا ایرانی نیست و اینکه ایران تنها کشور دنیاست که توشته های روی پرچمش به زبان رسمی خودش نیست‌ رو هم اضافه کنین.

با اینکه مطالب بالا همه شون مهم هستن و هرکدوم بحث مفصلی میطلبه ولی موضوع این تاپیک چیز دیگه ای هست
موضوعی که شاید خیلی به چشم نیاد ولی بینهایت تاثیر گذار بوده و هست.
برای اینکه متن پست اول خیلی طولانی نشه و حوصله بر به نظر نیاد مطلب اصلی رو تو پست بعدی تقدیم میکنم

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-03-05 19:06:38 +0330 +0330

↩ Arrow11
خب گاهی صادق بودن بهتر از دو رو بودنه !(البته نه همه موارد )

ببخشید تقدیس چی چیه؟ 🤔 مو اینقد سواد فارسی نداروم 😂😂

حقیقت اینه شاید درسته آخوند ها درکمون نکنن ، اما خب خودشونم بعضا به تنگ اومدن!!! در ضمن دانش دینی و قرآنی هم ندارم نمیتونم در بیفتم!!(در حد دبستانی دبیرستانی میدونم) خب چرا پس الکی الکی دعوا کنم وقتی نمیدونم ؟🤔🤔🤔

1 ❤️

2021-03-05 19:21:09 +0330 +0330

↩ Arrow11
حاجی اینا یه رسمی هم دارن به اسم جهاد زنان
ینی اگه مسئولی سرداری چیزی شهید شد
زنشو تا چندوقت میگان بالارتبه هاشون به اسم اینکه زنه داره جهاد میکنه😐

0 ❤️

2021-03-05 19:34:00 +0330 +0330

↩ wrecked_erny

خب گاهی صادق بودن بهتر از دو رو بودنه !(البته نه همه موارد )
ببخشید تقدیس چی چیه؟ 🤔 مو اینقد سواد فارسی نداروم 😂😂
حقیقت اینه شاید درسته آخوند ها درکمون نکنن ، اما خب خودشونم بعضا به تنگ اومدن!!! در ضمن دانش دینی و قرآنی هم ندارم نمیتونم در بیفتم!!(در حد دبستانی دبیرستانی میدونم) خب چرا پس الکی الکی دعوا کنم وقتی نمیدونم
🙏 🌹 👍

1 ❤️

2021-03-05 19:38:46 +0330 +0330

↩ Arrow11
گل برا خودت

دست هم ندادی افرین :)

فقط شوکولات نداری؟ 🤔🤔

1 ❤️

2021-03-05 19:54:04 +0330 +0330

↩ wrecked_erny

گل برا خودت
دست هم ندادی افرین :)
فقط شوکولات نداری؟

دست و گاگا لی لی هم دفه بعد 😀

1 ❤️

2021-03-05 20:01:37 +0330 +0330
1 ❤️

2021-03-05 21:35:04 +0330 +0330

متنی زیبا و امیدوار کننده

آیندۀ بسیار زیبا
ما دوران بسیار خوبی در پیش داریم، خیلی بهتر از آنچه فکرش را می‌کنیم.
نسل جدیدی که می‌رسد و ما حق داریم به این نسل‌ و نقش‌آفرینی‌اش امیدوار باشیم.

همسرم معلم کلاس اول دبستانی است در شهر پردیس تهران. چون آموزش امسال مجازی است عملا من هر روز در کلاس آنها حضور دارم. گاه در رختخواب، گاه به حالت مطالعه، در حالی که دل و ذهنم در همان کلاس اول است…
همسرم کلافه است از آموزش مجازی و سختی‌ها و‌مشکلاتش، و من لذت می‌برم که هر روز نسل آینده را می‌بینم و امیدوارتر می‌شوم. دانش‌آموزان جدید جرئت پرسیدن دارند و تا جواب قانع کننده نشنوند آرام نمی‌شوند. نسل جدید مقهور نیست، نسل جدید ترسو نیست…

• خانم چرا می‌نویسیم خواهر می‌خوانیم خاهر؟! چه اشکالی دارد بنویسیم خاهر!
  • خانم چرا خورشید را خُرشید نمی‌نویسیم؟
  • خانم چرا…
    تازه هنوز به درس صاد و ضاد و طا و ظا و ذال نرسیده‌اند…

اجازه می‌خواهم این وسط خاطره‌ای که برای خودم بسیار مهم بوده از آلمان بگویم؛
سال‌ها پیش چند روزی آنجا بودم.
در شهر کلن آلمان قصد عبور از بزرگراهی را داشتم که از هر طرف بزرگراه حداقل ۴ باند خودرو در حال تردد بود. در محل تعیین شده برای عبور عابر پیاده ایستاده بودم ولی چراغ عابر سبز نمی‌شد.
یک دوچرخه سوار که مثل من قصد عبور از عرض اتوبان را داشت، رسید. کلیدی را فشار داد، چند ثانیه بعد چراغ برای ما سبز شد و برای خودروها قرمز. بیشتر از پنجاه خودرو ایستادند تا ما دو نفر رد شویم، و رد شدیم. مکانیسم آن را فهمیدم.
با گذشت ساعتی، قصد برگشت داشتم. من تنها بودم و دوچرخه سوار نبودش. هیچ کس دیگر هم اضافه نشد.
من خجالت می‌کشیدم آن دکمه را فشار دهم تا ده‌ها خودرو متوقف شوند برای اینکه “من” رد شوم.
چندین دقیقه ایستادم تا شاید کسی اضافه شود که نشد. نم‌نم باران هم شروع شد.
بالاخره دل به دریا زدم و دکمه را فشردم. یک دقیقه بعد چراغ برای ماشین‌ها قرمز شده بود و چراغ برای “تنها من” سبز بود. هر دو مسیر رفت و برگشت اتوبان خودروها ایستاده بودند و من با صورتی قرمزتر از چراغ راهنمایی خودروها، و با احساس شرمندگی و عجله رد می‌شدم. آنقدر سریع که وسط راه نزدیک بود زمین بخورم و یادم هست رانندۀ مهربانی اشاره می‌کرد چرا عجله می‌کنم!
همانجا من متوجه شدم زمین تا آسمان با آدم‌های اطراف فرق می‌کنم! من برای “خودم” احترام قائل نبودم. من آنقدر در آموزه‌های اجتماعی و دینی تواضع را تمرین کرده بودم که فکر می‌کردم “تشخص” نوعی خودخواهی است! من آمادۀ تحقیر بودم، چه از سوی حاکمیت چه از سوی هر قدرتمندی!
من حتی خدا را هم به زور پذیرفته بودم، از ترس جهنمش!!
من یک بیمار بودم، که “دیده نشدنم” را و مرگ تدریجی‌ام را، عادت کرده بودم!
من رعیت بودم، نگران خوردن توسری از قدرتمندان، و من خودم را باور نداشتم.
اما این روزها در کلاس درس به وضوح می‌بینم نسل جدید دیگر مثل ما، ظلم را تقدیر خود نمی‌داند، نسل جدیدی خودش را محق می‌داند. سینه‌اش را جلو می‌دهد و با جدیت، همان را که می‌خواهد فریاد می‌کند. زیر بار هر دستوری نمی‌رود.
و حتی از همان اروپایی‌ها حق و حقوق خود را بیشتر می‌شناسد!
من هر روز می‌بینم دانش‌آموزان جدید چقدر شخصیت دارند، و شک ندارم این نسل سرنوشت کشور را عوض می‌کند.
نسلی که گول داستان‌های ساختگی ما را نمی‌خورد. نمی‌پذیرد این دنیا بدبخت باشد تا شاید آن دنیا خوشبخت شود، شاید!
نمی‌پذیرد هر کسی حق دارد برایش تعیین تکلیف کند. نمی‌پذیرد حتی معلمش خارج از برنامه درسی چیزی از او بخواهد.
شاید معجزۀ فضای مجازی است
شاید عکس العملی است به بی‌ارادگی ما
نمی‌دانم ولی مهم نیست.
مهم آنست که که ما با نسلی خلاق، نسلی جدی، نسلی اهل تحقیق، نسلی اهل تعقل، اهل دقت، و مهمتر از همه اینها نسلی که “خودشان” را می‌بینند. و مهم می‌دانند، طرف شده‌ایم.
این نسل برایش خنده‌دار است که قیم داشته باشد، که کسی صلاح او را بیشتر از خودش بشناسد.
این نسل بزودی همه چیز را در دست خواهد گرفت. مگر ما و مقاماتی که با خرافات بزرگ شده‌ایم، چقدر می‌خواهیم عمر کنیم…
مگر فرهنگ غلط “عدۀ اندکی درستکار و عده زیادی گمراه” چقدر می‌خواهد باقی بماند؟!
آینده خیلی زیبا خواهد بود
شک ندارم نسلی که خودش را می‌بیند
نسلی که قدر خودش را می‌داند
نسلی که با صدای بلند می‌گوید هست…
نسلی خواهد بود که ما را نجات خواهد داد.
نسلی که حاضر است…
آینده‌ای که با پلک بر هم زدنی می‌رسد
آیندۀ زیبا!
بسیار زیبا
منتظر کشور ماست.

رحیم قمیشی

1 ❤️

2021-03-06 09:03:03 +0330 +0330

ینجا چند نکته من بهش اشاره می‌کنم.

۱- وقتی‌ در سال ۴۰، شاه زمینها را از مالکن بزرگ (خان‌ها و اخوندا) گرفت، این قشره کهنه هم بی‌ کار ننشستند. اینها همه دست به یکی‌ کردند و اقوام و بچهایه خود را مامور کردند که هر طور شده به داخل دستگاهایه دولتی آموزش و پرورش و ارتش رخنه کرده، و برایه روز موعود آماده برایه ضربه از داخل دولت باشند. اینها در ارتش نفوذ زیادی پیدا کردند.

زمانی‌ که ارتشبد غلامرضا اظهاری (که در آن زمان رئیس ستاد کل ارتش بود) که نخست وزیر هم شد، خود یک آخوند افسر بود. ولی‌ به محض اینکه قدرت را به دست گرفت، هر پیشنهادی برایه خنثا کردن شورش را از زیر دستانی مثله سپهبد ربیعی(از نیرو هوأی) سر لشکر منوچهره خسروداد (از هوا نیروز و یکی‌ از فرمندهان گردان تکاوری) که به اظهاری اصرار میکردند که اجازهٔ یک کودتا را بدهد، نمیداد. حتا رئیس پلیس کل تهران و فرماندر نظامی کل هم که مهدی رحیمی نام داشت، و سر لشکر رضا ناجی که فرماندار اصفهان بود، اینها همه اصرار به یک کودتای عظیم، و دست گیریه تمام مسئولین اختشاشات را داشتند.

۲- آمریکا و انگلستان که دشمن شاه شده بودند، شخصی‌ را به اسم ژنرال هایزر (امریکای) را مامور کردند که به ایران بیاد و ارتش را خنثا کند و جلوی کودتا را بگیرد. این هم باید بگم که افسرن ایران تقریبا همه آموزش دیدهٔ آمریکا بودند، و هایزر تقریبا همه را شخصا میشناخت. حتا بعضی‌ از فرماندهان مثل خسروداد و ربیعی نزد شاه رفتند و نه فقط سعی‌ به جلوگیریه رفتن شاه را کردند، بلکه از دسته هایزر به شاه شکایت کرده و شاه به اینها گوش نمیکند…

۳- بعد از خروج شاه، سران ارتش ۲ نفر خیلی‌ مهم بودند به نام ارتشبد فردوست و ارتشبد قرهباقی، که اینها هم طرح بی‌ ترفیه ارتش را ارائه کردند! و پشت دولت بختیار را خالی‌ خالی‌ کردند. این ۲ و سپهبد مقدم (رئیس ساواک، و از کسانی‌ بود که با کودتاه شدیدا مخالف بود و کلا یک جمهوری خواه بود) از قبل از انقلاب با خمینی و دار و دستش پنهانی‌ همکاری کرده و نقشهٔ سقوط شاه و سلطنت را پیاده کردند !

بله دوست عزیز. ما در تاریخمان خائن کم نداشتیم متاسفانه…

2 ❤️

2021-03-06 13:59:00 +0330 +0330

↩ JujehFokoli

ینجا چند نکته من بهش اشاره می‌کنم.
۱- وقتی‌ در سال ۴۰، شاه زمینها را از مالکن بزرگ (خان‌ها و اخوندا) گرفت، این قشره کهنه هم بی‌ کار ننشستند. اینها همه دست به یکی‌ کردند و اقوام و بچهایه خود را مامور کردند که هر طور شده به داخل دستگاهایه دولتی آموزش و پرورش و ارتش رخنه کرده، و برایه روز موعود آماده برایه ضربه از داخل دولت باشند. اینها در ارتش نفوذ زیادی پیدا کردند.
زمانی‌ که ارتشبد غلامرضا اظهاری (که در آن زمان رئیس ستاد کل ارتش بود) که نخست وزیر هم شد، خود یک آخوند افسر بود. ولی‌ به محض اینکه قدرت را به دست گرفت، هر پیشنهادی برایه خنثا کردن شورش را از زیر دستانی مثله سپهبد ربیعی(از نیرو هوأی) سر لشکر منوچهره خسروداد (از هوا نیروز و یکی‌ از فرمندهان گردان تکاوری) که به اظهاری اصرار میکردند که اجازهٔ یک کودتا را بدهد، نمیداد. حتا رئیس پلیس کل تهران و فرماندر نظامی کل هم که مهدی رحیمی نام داشت، و سر لشکر رضا ناجی که فرماندار اصفهان بود، اینها همه اصرار به یک کودتای عظیم، و دست گیریه تمام مسئولین اختشاشات را داشتند.
۲- آمریکا و انگلستان که دشمن شاه شده بودند، شخصی‌ را به اسم ژنرال هایزر (امریکای) را مامور کردند که به ایران بیاد و ارتش را خنثا کند و جلوی کودتا را بگیرد. این هم باید بگم که افسرن ایران تقریبا همه آموزش دیدهٔ آمریکا بودند، و هایزر تقریبا همه را شخصا میشناخت. حتا بعضی‌ از فرماندهان مثل خسروداد و ربیعی نزد شاه رفتند و نه فقط سعی‌ به جلوگیریه رفتن شاه را کردند، بلکه از دسته هایزر به شاه شکایت کرده و شاه به اینها گوش نمیکند…
۳- بعد از خروج شاه، سران ارتش ۲ نفر خیلی‌ مهم بودند به نام ارتشبد فردوست و ارتشبد قرهباقی، که اینها هم طرح بی‌ ترفیه ارتش را ارائه کردند! و پشت دولت بختیار را خالی‌ خالی‌ کردند. این ۲ و سپهبد مقدم (رئیس ساواک، و از کسانی‌ بود که با کودتاه شدیدا مخالف بود و کلا یک جمهوری خواه بود) از قبل از انقلاب با خمینی و دار و دستش پنهانی‌ همکاری کرده و نقشهٔ سقوط شاه و سلطنت را پیاده کردند !
بله دوست عزیز. ما در تاریخمان خائن کم نداشتیم متاسفانه

ممنون از متنتون که مشخص هم هست بدون کپی پیست بوده و خودتون زحمت تایپش رو کشیدین
بله هایزر حتی ملاقاتهایی با بهشتی هم تو تهران داشت
البته تو این قضیه آمریکا هم با داشتن رییس جمهور ابلهی مثل جیمی کارتر و سازمان CIA که به تازگی ۲۵۰۰ نفر مامور خودش رو در سرتاسر دنیا تعلیق کرده بود و به وقایع روز ایران اشراف کامل نداشت بازی KGB و ابراهیم یزدی رو خورد که به عنوان نماینده خمینی به آمریکا قول داده بود در صورت جلوگیری از کودتای ارتش بعد از عنقلاب روابط ایران و آمریکا رو بهتر از قبل هم خواهند کرد که در این مورد هم “خدعه” زده بودن.
در ضنن در بین تمام خائنین اون دوره به نظر من فردوست پدیده ای بود برای خودش و به تنهایی مرزهای بیشرفی رو جابجا کرد

1 ❤️

2021-03-06 14:18:42 +0330 +0330

↩ Arrow11
دوست عزیز
خدمتت عرض کنم که:
۱- من اصلا با کپی و پیست مخالفم، چون معتقدم که آدم را تنبل میکنه.
۲- در این روزایه کرونای که در قرنطینه هستم، ماه هاست کارم شده برسیه تاریخ. کتابهایه زیادی خوندم، مساحبهایه زیادی رو گوش کردم. البته با این حال هم عرض کنم که با این حال هم اطلاعات من محدود است.

اگر میخوای مو شکافی بکنی‌ و بیشتر و بیشتر بدونی، من یک کتاب به شما معرفی‌ می‌کنم به اسم: “در دامگه حادثه”. این هم لینکش:
http://dl.bookiha.ir/PDF2020/dar-damgahe-hadese-bookiha.ir.pdf
این کتاب، خاطرات “پرویز ثابتی” است. نکتهٔ بسیار جالب اینجاست که ثابتی در آذر ماه ۵۵ از یک طوطعئهٔ جهانی‌ به شاه هشدار میدهد و حتا زمان وقوع شورش را هم پیش بینی‌ می‌کند!!!

1 ❤️

2021-03-06 14:41:27 +0330 +0330

↩ Im.so.sorry

هر موقع که این واقعیت‌های تاریخی رو میخونم، بیشتر افسرده میشم…خیلی تلخ و دردناکن

کاملا حق داری دوست عزیز
منم بعضی وقتها با خودم میگم ایکاش هیچی از این قضایا نمیدونستم

1 ❤️

2021-03-06 15:05:50 +0330 +0330

↩ JujehFokoli

دوست عزیز
خدمتت عرض کنم که:
۱- من اصلا با کپی و پیست مخالفم، چون معتقدم که آدم را تنبل میکنه.
۲- در این روزایه کرونای که در قرنطینه هستم، ماه هاست کارم شده برسیه تاریخ. کتابهایه زیادی خوندم، مساحبهایه زیادی رو گوش کردم. البته با این حال هم عرض کنم که با این حال هم اطلاعات من محدود است.

اگر میخوای مو شکافی بکنی‌ و بیشتر و بیشتر بدونی، من یک کتاب به شما معرفی‌ می‌کنم به اسم: “در دامگه حادثه”. این هم لینکش:
http://dl.bookiha.ir/PDF2020/dar-damgahe-hadese-bookiha.ir.pdf
این کتاب، خاطرات “پرویز ثابتی” است. نکتهٔ بسیار جالب اینجاست که ثابتی در آذر ماه ۵۵ از یک طوطعئهٔ جهانی‌ به شاه هشدار میدهد و حتا زمان وقوع شورش را هم پیش بینی‌ می‌کند!!!

ممنون از لطفت
چند سال پیش خوندم این کتاب رو
میتونم بگم با اینکه خود نویسنده ساواکی بود ولی منصفانه ترین کتابی هست که در مورد اون دوران نوشته شده
منم چندتا کتاب معرفی میکنم اگه نخوندین حالا که فرصت دارین بخونین

رفیق آیت الله نوشته امیرعباس فخر آور
پاسخ به تاریخ نوشته محمدرضا شاه پهلوی
جنایت و مکافات نوشته شجاع الدین شفاء (با جنایت و مکافات معروف داستایوفسکی فرق میکنه)
پشت پرده های انقلاب اسلامی نوشته حسین بروجردی (یه کتاب دیگه هم دقیقا به همین اسم هست که نوشته جعفر شفیع زاده هست ولی بعضیا میگن بعضی از مطالبش غیر واقعیه)

1 ❤️

2021-03-06 15:20:52 +0330 +0330

↩ Im.so.sorry

بله واقعاً هرچی بیشتر بدونیم بیشتر اذیت میشیم** من از بچگی به خوندن تاریخ علاقه داشتم از کلاس چهارم ابتدایی تا الان تاریخ میخونم و بهترین زنگ من توی دورانی که درس میخوندم تاریخ بود.
البته اون تاریخی که ما میخوندیم، دستکاری شده بود.

چه جالب
منم تنها درسی که با علاقه تمام میرفتم سر کلاس تاریخ بود و معمولا هم درس جدید رو قبل از درس دادنش میخوندم که بتونم سوالاتمو سر کلاس بپرسم
البته ما فقط سوم دبیرستان تاریخ داشتیم

1 ❤️

2021-03-06 15:44:27 +0330 +0330

عیسا

نظرت در مورد جنگ چیست؟ به نظرت در چند ماه یا یکی دو سال آینده جنگی در خاورمیانه رخ خواهد داد؟

عرض به خدمتتون که من کارشناس نیستم (به قول عظمای ولایت) و چیزی که میگم اعتبار چندانی نداره.
وضعیت خاورمیانه تا حالا اینقدر شیر تو شیر نبوده و هیچ چیزی رو با قطعیت نمیشه گفت ولی به نظر من احتمالش خیلی زیاده جنگ بشه و شاید به سال هم نکشه
یکی بحث جنگ ایران و آمریکاست یکی ایران و اسراییل
شک نکن که ایران شدیدا علاقه به یه جنگ محدود با آمریکا داره که بقای خودش رو تضمین کنه و اگه ترامپ رییس جمهور بود با قطعیت میگفتم که شروع جنگ محدود تبدیل میشه به نامحدود و پایان نظام ولی از دموکراتهای آمریکا بعید نیست کادوی جنگ محدود رو به آخوندها بدن
من جنگ ایران و اسراییل رو محتمل تر میدونم
اسراییل الان نزدیک دو سال هست که هر روز تو سوریه میزنه نیروهای ایرانی رو کتلت و املت میکنه ولی اینا فاز سیاست کم محلی برداشتن و فقط شعار میدن
پریروز هم رسما وزیر دفاعشون گفت ارتشمون داره آماده میشه برای حمله به ایران

1 ❤️

2021-03-06 16:15:22 +0330 +0330

↩ Im.so.sorry

بله اتفاقاً من همون روزی که کتاب تاریخ بدستم میرسید کل کتاب رو تا آخر میخوندم (علاقه داشتم دیگه).
کتاب تاریخ سوم دبیرستان رو هنوز هم دارم یادمه پنجشنبه‌ها زنگ تاریخ داشتیم. پنجشنبه‌ها بهترین روز هفته بود برای من

اون موقع تاریخ ما دو قسمت بود، تاریخ کهن و تاریخ معاصر که من به دومیش خیلی علاقه نداشتم
ما نسل جزغاله شده (یه پله بالاتر از سوخته) این کشوریم و نظام قدیم خوندیم. نمیدونستم تو نظام جدید هم فقط سوم تاریخ داره.
مدرسه رفتن ما اسارت بود
۸ صبح میرفتیم تا ۱۲
۲ میرفتیم تا ۴
هفته ای یه روز هم تا ۵
۱۲ میومدیم خونه و هنوز ننشسته باید دوباره راه میفتادیم میرفتیم مدرسه
😀

1 ❤️

2021-03-06 16:35:14 +0330 +0330

↩ Arrow11
دمت گرم!

من به غیر از جنایت و مکافت، بقیه را خوندم. نوشتهایه جعفر شفی زاده واقعا تکان دهنده بود. چقدر کثافت کاری کردن پشت پرده…

راستش من در مورده این فخر آور و هویتش شک دارم!. این بابا میگه که تو جمهوریه اسلامی زندان بوده، چند بار. بعدش آزاد شده، و به صورت قانونی از کشور اومده بیرون!! این غیر ممکنه…وقتی‌ یکی‌ پروندهٔ سیاسی و امنینی داره، ممنوع الخروج میشه! چجوری اجئزه گرفته و پاسپورت بهش دادن بیاد بیرون که بیرون فعالیت کنه؟؟!!!

نظر شما چیه؟

1 ❤️

2021-03-06 17:05:47 +0330 +0330

↩ Im.so.sorry

منم نظام قدیم خوندم
همه‌ اینایی رو که میگی تجربه کردم
من صبحا ۶:۳۰ میرفتم ۱۲:۳۰ میومدم
ظهرا ۱۲:۱۵ میرفتم ۱۷:۳۰ برمیگشتم
تازه خیلی وقتا هم شده که ۱۹ یا حتی ۲۰ میومدم خونه

آها
شرمنده
من رو حساب عدد ۲۰ که تو پروفایل نوشتین فکر کردم غنچه انقلاب هستین
😀 👍

1 ❤️

2021-03-06 17:30:03 +0330 +0330

↩ JujehFokoli

دمت گرم!
من به غیر از جنایت و مکافت، بقیه را خوندم. نوشتهایه جعفر شفی زاده واقعا تکان دهنده بود. چقدر کثافت کاری کردن پشت پرده…
راستش من در مورده این فخر آور و هویتش شک دارم!. این بابا میگه که تو جمهوریه اسلامی زندان بوده، چند بار. بعدش آزاد شده، و به صورت قانونی از کشور اومده بیرون!! این غیر ممکنه…وقتی‌ یکی‌ پروندهٔ سیاسی و امنینی داره، ممنوع الخروج میشه! چجوری اجئزه گرفته و پاسپورت بهش دادن بیاد بیرون که بیرون فعالیت کنه؟؟!!!
نظر شما چیه؟

جنایت و مکافات بیشتر اختصاص داره به مصاحبه هایی که شاه با روزنامه ها و شبکه های خارجی داشت و در جواب اونهایی هست که میگن شاه وطن فروش و نوکر و تو سری خور خارجیها بود ولی با خوندنش متوجه میشی که برعکس هدفش فقط پیشرفت ایران و تامین رفاه برای مردم بود و برای رسیدن به این هدف برای خارجیها قلدر بازی هم در میاورد
البته من چاپ اولش رو خوندم و ظاهرا هرسری که تجدید چاپ شده یه مقدار ازش کم شده و صفحات آخرین چاپش تقریبا نصف چاپ اولش هست.
در مورد فخر آور حرف زیاده
به عقیده من ایکاش هیچوقت این برنامه های لایو رو نمیذاشت
هر چقدر نویسنده خوبی هست سخنران مزخرفیه
طوری که لایوهاش باعث کم اعتبار شدن کتابش هم که به نظر من یه شاهکار هست شدن
کتابش فوق العاده مستند و روشنگرانه هست ولی بنده خدا گاها تو صحبتهاش دچار یه خود بزرگ بینی متوهمانه میشه و برا همینه که میگم باعث بی اعتباری کتابش هم میشه.
در مورد خروج از ایران هم احتمالا برا شما سوء تفاهم شده، چون با پاسپورت خارج نشده
از زندان برای دادن امتحان مرخصی گرفته که اشتباه نکنم با وثیقه عماد الدین باقی بوده. بعد قاچاق رفته دوبی و از اونجا هم با ریچارد پرل با جت اختصاصی سیا رفته آمریکا. این ادعایی هست که خودش کرده و جمهوری اسلامی هم تاییدش میکنه

0 ❤️

2021-03-06 17:45:10 +0330 +0330

↩ Im.so.sorry

۲۰ سالم که هست ولی من از دوره راهنمایی و دبیرستان بودم😂

پس احتمالا ۲۰ _ ۳۰ سالی هست که ۲۰ سالتونه
حله
😀 🙏

1 ❤️

2021-03-06 19:46:36 +0330 +0330

↩ Im.so.sorry

واقعاً چرا فکر میکنین من ۲۰ سالم نیست؟😂

چون الان حداقل ۲۵ ساله که نظام قدیم جمع شده 😀

1 ❤️

2021-03-06 20:00:48 +0330 +0330

یک شهروند معمولی ایرانی که می خواهد سرزمین اش از نفوذ استعمار جهانی آزاد باشد , پیام شخصی دهد.

1 ❤️

2021-03-06 21:29:12 +0330 +0330

↩ Im.so.sorry

من فارغ التحصیل نظام قدیمم سال ۹۷ پیش دانشگاهی

۹۷ خورشیدی یا میلادی؟

1 ❤️

2021-03-06 22:04:42 +0330 +0330

↩ keshvarzamin

یک شهروند معمولی ایرانی که می خواهد سرزمین اش از نفوذ استعمار جهانی آزاد باشد , پیام شخصی دهد

یه مقدار نامفهوم بود. امکانش هست واضحتر بگی لطفا

0 ❤️

2021-03-06 22:56:13 +0330 +0330

↩ Im.so.sorry

خورشیدی بخدا😂
نظام قدیم که از اول تا پنجم ابتدایی، بعدش اول تا سوم راهنمایی، بعدش اول تا سوم دبیرستان و در آخر پیش دانشگاهی که تا سال ۹۷ دیگه منقرض شد

آها از اون لحاظ 😀
با این حساب این نظام قدیم شما برا ما نظام وسطی حساب میشه
نظام قدیمی که ما میخوندیم برمیگرده به عهد تیر و کمون
واقعا سخت بود
سال چهارم دبیرستان کلی تلفات میدادیم و یک سوم چهارمی ها به عنوان دیپلم ردی ترک تحصیل میکردن
لامصب حدود ۸۵۰ صفحه فقط زیست شناسی سال چهارم بود

1 ❤️

2021-03-06 23:33:13 +0330 +0330

↩ Im.so.sorry

پس خداروشکر که بالاخره تونستم ثابت کنم یه نظام قدیم/وسطی بودم😂
سال ۹۷ میلادی هم هنوز وجود نداشتم سال ۲۰۰۰ میلادی به دنیا اومدم😃

ببخشید حواسم به عوض شدن چندین باره نظام نبود و فکر میکردم داری شوخی میکنی 😁

1 ❤️

2021-03-07 05:31:11 +0330 +0330

↩ Arrow11
فخراور، در برنامهاش حتا پاسپورت جمهوریه اسلامی شم نشون مردم داد و گفت که: قانونی از کشور خارج شده.

0 ❤️

2021-03-07 12:05:03 +0330 +0330

↩ Im.so.sorry

قربان شما خواهش میکنم
🙏 🌹

1 ❤️

2021-03-07 16:24:10 +0330 +0330

وزیر آموزش‌و‌پرورش:
ما از ظرفیت تخصصی حوزه‌‌های علمیه از جمله حوزه علمیه خواهران، جامعه‌الزهرا و سایر بخش‌های تخصصی حوزوی برای شناسایی و پاسخگویی به نیازهای دانش‌آموزان و اقتضائات بهره‌مند می‌شویم.
به عبارت ساده تر مدارس را حوزه علمیه میکنیم و فرزندانتان را هم گروگان میگیریم چشمتونم دربیاد

1 ❤️

2021-03-07 17:03:23 +0330 +0330

امام جمعه یزد:
بسیاری از دانش آموزان درک درستی از ولایت ندارند.
باید سیستم آموزش و پرورش را خودمان در دست بگیریم.
اکنون مساجد ما کم جمعیت است ونوجوانان و جوانان در آنها حضور ندارند

آخوند محمدرضا ناصری، امام جمعه یزد، امروز با اشاره به اینکه در حال حاضر 260 هزار دانش‌آموز در استان یزد وجود دارد، عنوان کرد: سوال این است که نیروهای ارزشی و انقلابی چقدر برای تربیت و آموزش این طیف گسترده اقدام موثر انجام داده‌اند.
ناصری با اظهار تاسف از اینکه برخی دانش آموزان حتی با مفاهیم ابتدایی در حوزه‌های مختلف از جمله دین آشنا نیستند، افزود: بسیاری از آنها درک درستی از دین و ولایت و سایر ارزش‌ها ندارند که لازم است روی این موضوع کار شود و دوای این درد، آموزش است.

1 ❤️

2021-05-01 12:48:49 +0430 +0430

دهم اردیبهشت روز ملی خلیج همیشه فارس

دهم اردیبهشت ماه روز ملی خلیج همیشه فارس سومین خلیج بزرگ جهان بر تمام ایرانیان گرامی باد🌹

‏397 سال قبل در چنین ایامی (به روایتی 21 اوریل) نیروهای ایرانی به فرماندهی امام قلی خان (فرزند الله وردی خان) توانستند بر نیروهای اشغالگر پرتغالی که در جزیره هرمز حضور داشتند، پیروز شوند و این جزیره را پس از 115 سال آزاد کنند
10 اردیبهشت به یاد این پیروزی روز ‎خلیج فارس نامیده شد.

امروز اما خلیج فارس حال خوبی ندارد؛ از لکه‌های نفتی تا جاروشدن کف آب‌ها با کشتی‌های صیادی غول پیکر چینی

در حالی که آبزیان این حوضه با چالش‌های زیست محیطی بسیاری چون آلودگی‌های صنعتی و نفتی، رسوبات ناشی از ساخت و ساز و بدتر از همه جارو شدن کف آن با کشتی‌های صیادی چینی مواجهند و محققان این حوزه اعتقاد دارند یکی از دلایل خودکشی نهنگ‌ها در این پناهگاه آبزیان وجود این کشتی‌ها در عمق ۹۰ متری است که موجب کاهش منابع تغذیه برای ساکنان خلیج فارس شده است.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «