جمال داستان

1400/10/23

امروز ۲۳ دی، زادروز محمد علی جمالزاده ادیب، پدر و پیشتاز و بنیانگذار داستان نویسی کوتاه و مدرن و معاصر ایران، خالق فارسی شکر است، قصه گوی مدرن یکی بود یکی نبود، سر و ته یه کرباس ادبیات، کباب گر غاز، تلخ و شیرین گر، رونده صحرای محشر، و دیوانه بی بدیل دارالمجانین، پژوهشگر، مترجم، تاریخ شناس و آغازگر سبک رئالیست در ادبیات داستانی فارسی است.

برای تمامی دوستان، علاقه مندان و مدعیان به نوشتن داستان، خواندن کتاب های این مرد بزرگ را پیشنهاد میکنم.
پ ن: بازم تاکید میکنم مدعیان …

با جرعه ای از کتاب و قرآن ایشون، دارالمجانین، شما را به مهمانی و ضیافت خواندن کتب این مرد شریف و عزیز و گرامی دعوت میکنم.
“اگر بنا باشد از خوشی‌های زندگی محروم باشم هزاربار مرگ را بر آن زندگی ترجیح میدهم و می‌گویم:
من از دوروزه حیات آمدم بجان ای خضر
چه میکنی تو بعمری که جاودان داری”

روحش شاد و یادش جاودان

2350 👀
11 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2022-02-02 08:23:08 +0330 +0330

انسان تا وقتی حرص لذت دارد که دستش از لذت کوتاه است ولی به همان نسبت که اسباب لذت فراهم میاید به همان نسبت هم از شدت حرص میکاهد.

0 ❤️

2022-02-02 11:21:26 +0330 +0330

↩ Esn~nzr
محمود دولت ‏آبادى طى سخنرانى مبسوطى چنين گفت:
بارى… گفتم جمال‏زاده نمود نوع برخورد انسان ايرانى با تمدن غرب است ـ در كمال تعادل ـ بدون خودباختگى و در كمال تواضع. بله اينجا نوشته‏ام كه زندگى جمال‏زاده و كار او شرح نمونه‏ وار مناسبات ترقى‏خواهان جامعه ما با غرب بخصوص با اروپا بوده است. وحدت در عين دو گانگى و دوگانگى در عين وحدت. جمال‏زاده عاشق اين سرزمين و اين مردم و اين زبان و اين فرهنگ بود و در عين حال در كمال تواضع، ذهنش به روى همه آموزه‏هاى اين جهانى باز بود. در زوريخ رفته بودم يك كافه يكى از جوانانى كه مرا برده بود آنجا گفتش در اينجا يك وقتى لنين زندگى مى‏كرده و روى اين صندلى، و جمال‏زاده از لنين كتاب قرض مى‏گرفته مى‏برده بخواند و بياورد پس بدهد! آرى فرموده فردوسى است…

مياساى ز آموختن يك زمان خيلى متشكرم

1 ❤️

2022-02-02 14:25:33 +0330 +0330

↩ وحید_لاهیجی

خداوند اگر به کسی نعمت شارلاتانی و چاخانی و وقاحت داده باشد در این مرز و بوم نانش تو روغن است و روی سبیل قیصر نقاره می زند.
تا این قماش اشخاص تاج سر ما هستند رنگ رستگاری را نخواهیم دید. خاک بر سرمان که تقصیر خودمان است.
اصلا ایرانی بت ساز و بت پرست خلق شده است و چشمش کور تا بوده چنین بوده و تا هست چنین خواهد بود …!

1 ❤️

2022-02-05 14:06:48 +0330 +0330

↩ Esn~nzr
سوء اخلاق حکم سیر و پیاز را دارد، چه بسا خوردنش گوارا و دلپذیر است ولی بعدا بوی ناخوش و ناهنجار آن دنیا را میگیرد و محیط را بدبو میسازد و جمعی را ناراحت می کند و تنها کسانی از این کیفیت ناگوار بی خبر و غافل می مانند که خودشان آن سیر و پیاز را خورده باشند…

1 ❤️

2022-02-05 14:25:57 +0330 +0330

↩ وحید_لاهیجی

تو این چرند و پرندها را از راه جهل و نادانی به قالب میزنی. و الا اگر به قدر یک سر سوزن منصف باشی تصدیق میکنی که صحبت داشتن و مباحثه در حقایقی که برتو مجهول است، کفر محض میباشد.

1 ❤️

2022-02-24 11:47:29 +0330 +0330

↩ Esn~nzr
همین کافیست

1 ❤️

2022-02-24 18:45:52 +0330 +0330

↩ وحید_لاهیجی

انسان تا وقتی حرص لذت دارد که دستش از لذت کوتاه است ولی به همان نسبت که اسباب لذت فراهم میاید به همان نسبت هم از شدت حرص میکاهد.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «