دروغهای خمینی در بهشت زهرا (بهمن ۵۷)

1397/11/02

از امروز ده روز مانده تا شروع پنجمین دهه از ورود نکبت‌بار شخصی که انقلاب و خروش مردم سال ۵۷ رو دزدید.

پروژه قهقرای فرهنگی ، ورشکستگی اقتصادی ، تخریب هویّتی و نابودی تمدن کهنِ ما با ورود همین شخص کلید خورد، و ۴۰ سال مداومه که همچنان ادامه پیدا کرده.

اهداف اون سالهای پدران ما از شورشهاشون هرچه که بود، مطمئناً برای تحقق اسلام نبود!
اما خمینی از آب گل‌آلود ماهی گرفت و با یکسری وعده‌های پوچ و غیرعقلانی و وراجیهای بی‌اساس از “غنائم اسلام” بلایی به سر ایران و ساکنینش آورد که هنوز پس از ۴۰ سال نای بلند شدن ندارند.

شاید خیلیها هنوز وراجیهای مفت پیر خمین در بهشت زهرا رو نشنیده باشن و تصور کنن وعده آب و برق مجانی‌ای که از پدرانشون شنیدن شایعه و جوکه!
اما حالا خودتون بشنوید، و بنگرید به عمق کوته فکری یک نسل که رهبرشون با چه وعده‌هایی گولشون زد :|

این هم یک دابسمش در نوع خودش جالب

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-01-22 13:17:06 +0330 +0330

شاه رفت و خمینی آمد!
تو دنیا جار زدیم دیو رفت و فرشته درآمد
گفتند ما خادمان ملتیم! کشتند و خوردند و بردند و دریدند!

باز به خیابون رفتیم و به سر و صورتمان زدیم و جار زدیم: مهدی بیا... مهدی بیا.. جانمان به لب رسیده!
مهدی نیامد هیچ، اینها پر روتر شدند!
به ریشمان خندیدند و به ریش مهدی هم رحم نکردند!..
گفتند: این کشور امام زمان است! خودش اداره می‫کند و فرمان دست خودش است...
شاخ درآوردیم؛
مادربزرگهای بی‌سوادمان می‫گفتند: امام زمان عدالت می‫آورد. آزادی می‫بخشد، رفاه و آسایش تقسیم می‫کند...

فهمیدیم این یکی تقلبی‌ست: بیکاری، فساد و فحشا، فقر و ناداری، نابرابری، ویرانگی، کشت و کشتار، استبداد و دیکتاتوری، از برکات این امام زمان و نائبش است!
نسل جدید خبر ندارد چه گفتند. تنها از چهره سیاه روز می‫نالد! برای این نسل بگذارید یک برگه از برگه‫های تلخ تاریخ سیاهمان را هدیه دهم!
جوانان میهن عزیزم!
ببینید چه گفتند... سپس بنگرید چه کردند!!!

آنگاه بگوئید دو صد رحمت بر چوپان دروغگو!..

2019-01-22 13:17:18 +0330 +0330

از پدر پرسيدم برای چی انقلاب كرديد؟
پاسخ داد: برای اسلام
گفتم مگه اون نماز نميخوندی؟
چرا...
مگه مسجد نميرفتی؟
چرا...
مگه مكه نميرفتی؟
چرا...
مگه محرم تكيه ودسته نبود؟
چرا بود...
مگه زنت حجاب نداشت؟
چراداشت...
مگه نزول بد نبود؟
چرا خيلی بد بود...
مگه ناموس محلّتون حرمت نداشت؟
چرا زياد داشت...
مگه صدای اذان از راديو پخش نميشد؟
چرا ميشد...
گفتم خب پس چه تغييری ايجاد كرديد؟

كمی درنگ كرد و هيچ پاسخی نداشت!
گفتم اما امروز فرزند تو نماز نمی خواند از حج متنفر و از كربلا بغض دارد از حجاب گريزان و از چشم حيض و نامرد مردان محله در فغان.
نزول بيداد ميكند...
بانكهای اسلامی را ببين!
دختران انقلابی فاحشه را نشانت بدهم؟
مساجد خالی و پارتيهای آنچنانی شبانه را؟
شاه غارت كرد؟ چقدر؟ جان بچه‌ات چقدر خورد چقدر برد؟
در اين ايام شكوهمند چقدر از پول من و تو به جيب آخوند رفت؟
اسلام آمد اما از نوع جديدش! همانی كه جماعت آخوند ميخواستند باشد!...
پدر! ديگه از تهديد كسی نميترسم حرفم را با منطق و ادب خواهم گفت هر جا كه باشم؛ ديگه زمان آن فرارسيده كه ما برای خودمان كاری كنيم
پدر. سوغات انقلاب شما برای ما فقط ذلت بود و فلاكت و دشمنی با همه دنيا

من به فرزندم حقيقت را خواهم گفت!

2019-01-22 13:44:35 +0330 +0330

همه چی سر جای خودشه.برای ملت بی خایه و تن لش و بی جربزه و بی اخلاق امثال خمینی و خامنه ای و جانشینای بعدی بهترین گزینه هان

1 ❤️

2019-01-22 14:02:04 +0330 +0330
نقل از: rez7 همه چی سر جای خودشه.برای ملت بی خایه و تن لش و بی جربزه و بی اخلاق امثال خمینی و خامنه ای و جانشینای بعدی بهترین گزینه هان

اینهایی که من و شما ازشون شاکی هستیم، دست پرورده ارازل همین رژیم هستن.

توقع داری از درخت کرم خورده اسلام و عنقلاب، سیب سرخ آبدار دربیاد؟

مگه ما قبل از سال۵۷ اینجوری بودیم؟

4 ❤️

2019-01-22 14:02:45 +0330 +0330

بلد نیستم بحث سیاسی کنم فقط میدونم انقلاب 57 ذاتا مردمی نبود!

4 ❤️

2019-01-22 18:43:31 +0330 +0330
نقل از: Joodii_abot بلد نیستم بحث سیاسی کنم فقط میدونم انقلاب 57 ذاتا مردمی نبود!

احسنت ?

مردم هم اعتراض داشتن، اما مطمئناً نه به شدتی که خواستار سقوط شاه باشن.

فوقش میخواستن اصلاحاتی انجام بشه (چیزی که ۴۰ ساله مردم میخوان در این رژیم انجام بدن، اما رژیم اسلامی اصلاً قابلیت اصلاح نداره!)

ممنون از نظرتون ?

5 ❤️

2019-01-22 18:54:55 +0330 +0330
5 ❤️

2019-01-22 18:58:33 +0330 +0330
6 ❤️

2019-01-22 19:04:40 +0330 +0330

ترومن با این تاپیکت فانتزیم یادم افتاد اگه گفتی چیه (erection) (erection)

2 ❤️

2019-01-22 19:05:19 +0330 +0330
5 ❤️

2019-01-22 19:06:06 +0330 +0330

بش میگم: انصافا…شرافتا واسه چی انقلاب کردین؟ ن خداییش برام توضی بده!

بعد از کلی انکار و اینکه ما نبودیم و ما نرفتیم و اینا بالاخره میگه: نمیدونم بقیه رفتن جلو ما هم رفتیم. فلانی میرفت بالا منبر ما هم جوگیر میشدیم و شعار میدادیم! نمیدونم چرا!

ببین حتی نمیدونن چرا انقلاب کردن بقول خودش گاهی اوقات میگه:مرد حسابی نونت نبود که بود! آبت نبود که بود! کارت نبود که بود! پ دیگه چ مرگت بود؟ گاهی هم میگه : فک میکردیم اوضاع بهتر میشه ولی بعدش میگه مگه بد بود؟

خلاصه فقط جوگیر شدن و خام چنتا حرف وگرن خودشونم نمیدونن چرا انقلاب کردن!

5 ❤️

2019-01-22 19:19:17 +0330 +0330
نقل از: Lady_Ronaak ترومن با این تاپیکت فانتزیم یادم افتاد اگه گفتی چیه (erection) (erection)

به به لیدی. افتخار دادی قدم رو چشم و چالمون گذاشتی (preved) 🙄

فانتزی؟ نه چه فانتزی ای؟ (dash)

1 ❤️

2019-01-22 19:20:43 +0330 +0330
4 ❤️

2019-01-22 19:20:46 +0330 +0330
نقل از: ترومن
نقل از: Lady_Ronaak ترومن با این تاپیکت فانتزیم یادم افتاد اگه گفتی چیه (erection) (erection)

اینکه یه سفینه با قابلیت سفر در زمان ترجیحا با مخزن گنده چند تنی داشته باشم توشو پر از اسهال و خون پریود و استفراغ کنم برم سال ۵۷ رو سر مبارک انقلابیون فرود بیارم چندشم خودتونین ?

7 ❤️

2019-01-22 19:28:49 +0330 +0330
نقل از: Different man بش میگم: انصافا..شرافتا واسه چی انقلاب کردین؟ ن خداییش برام توضی بده!

بعد از کلی انکار و اینکه ما نبودیم و ما نرفتیم و اینا بالاخره میگه: نمیدونم بقیه رفتن جلو ما هم رفتیم. فلانی میرفت بالا منبر ما هم جوگیر میشدیم و شعار میدادیم! نمیدونم چرا!

ببین حتی نمیدونن چرا انقلاب کردن بقول خودش گاهی اوقات میگه:مرد حسابی نونت نبود که بود! آبت نبود که بود! کارت نبود که بود! پ دیگه چ مرگت بود؟ گاهی هم میگه : فک میکردیم اوضاع بهتر میشه ولی بعدش میگه مگه بد بود؟

به به رفیق شفیق ?

باز خوش به حالت که پدربزرگی داری که اینو ازش بپرسی و شرمندگیشو از جلو ببینی!

من که بابابزرگ دیوثم که جانماز آب میکشید ? پونزده ۱۶ سال پیش رفت سینه قبرستون. اون وقتها هم هنوز عقلم نرسیده بود که یه مواقعی که فامیل جمعن و خیر سرشون بحث سیاسی میکنن! این سؤالو ازش بکنم و ضایعش کنم! (dash)

واقعاً هم همینه. یک شورش گنگ و بی هدف! ملت به جمهوری اسلامی آری گفتن، اما بعد از اجباری شدن حجاب، تظاهرات کردن که حجاب نمیخوایم! 🙄 ?

4 ❤️

2019-01-22 19:31:10 +0330 +0330
4 ❤️

2019-01-22 19:33:00 +0330 +0330
نقل از: Different man بش میگم: انصافا..شرافتا واسه چی انقلاب کردین؟ ن خداییش برام توضی بده!

به به رفیق شفیق ?

باز خوش به حالت که پدربزرگی داری که اینو ازش بپرسی و شرمندگیشو از جلو ببینی!

من که بابابزرگ دیوثم که جانماز آب میکشید ? پونزده ۱۶ سال پیش رفت سینه قبرستون. اون وقتها هم هنوز عقلم نرسیده بود که یه مواقعی که فامیل جمعن و خیر سرشون بحث سیاسی میکنن! این سؤالو ازش بکنم و ضایعش کنم! (dash)

واقعاً هم همینه. یک شورش گنگ و بی هدف! ملت به جمهوری اسلامی آری گفتن، اما بعد از اجباری شدن حجاب، تظاهرات کردن که حجاب نمیخوایم! 🙄 ?

چ میشه کرد رفیق اینا گول خوردن ولی درد اینجاس که چرا هستن کسایی که هنوز سرشون تو برفه (خطاب به ساندیسیا) عجیبه بوخودا (dash)

3 ❤️

2019-01-22 19:36:58 +0330 +0330
نقل از: Lady_Ronaak

اینکه یه سفینه با قابلیت سفر در زمان ترجیحا با مخزن گنده چند تنی داشته باشم توشو پر از اسهال و خون پریود و استفراغ کنم برم سال ۵۷ رو سر مبارک انقلابیون فرود بیارم چندشم خودتونین ?

آخه اینم شد فانتزی؟ (dash)

با یه همچین معجونی جمهوری اسهالی بجای اسلامی بوجود میومد. هر چند همین الانشم محتواشون تفاوتی نداره

4 ❤️

2019-01-22 19:48:53 +0330 +0330
3 ❤️

2019-01-22 21:11:20 +0330 +0330
نقل از: داش.آکل

من اگه همچین فانتزی بخوام داشته باشم که تو زمان حرکت کنم مسلما فقط یه جا میرم حدود هزار و چهارصد سال پیش که بتونم یه حرومزاده ی روانی که باعث ترویج خشونت و دروغ و بی اخلاقی و زوال دنیا شد رو بکشم

خخخخخخخ

آقا چه فانتزیایی دارین شما دو تا 🙄

من اگه قرار بود قدرت سفر در زمانو داشتم، میرفتم به اون شبی که نطفه بنده بسته شد!

همون شب یا یه کاندوم نامرئی میکشیدم سر ابولِ پدرجان! یا یه چوبی لاچرخشون میذاشتم که بنده رو تو این مملکت تخماتیک اون هم در این دورهٔ تخماتیک تر ? تولید نکنن!

شاید شانسم میزد تو هر کدوم از کشورهای همسایه متولد میشدم که تومنی دوزار بهتر از اینجان!

2 ❤️

2019-01-22 21:17:49 +0330 +0330
نقل از: داش.آکل

من اگه همچین فانتزی بخوام داشته باشم که تو زمان حرکت کنم مسلما فقط یه جا میرم حدود هزار و چهارصد سال پیش که بتونم یه حرومزاده ی روانی که باعث ترویج خشونت و دروغ و بی اخلاقی و زوال دنیا شد رو بکشم

خخخخخخخ

آقا چه فانتزیایی دارین شما دو تا 🙄

من اگه قرار بود قدرت سفر در زمانو داشتم، میرفتم به اون شبی که نطفه بنده بسته شد!

همون شب یا یه کاندوم نامرئی میکشیدم سر ابولِ پدرجان! یا یه چوبی لاچرخشون میذاشتم که بنده رو تو این مملکت تخماتیک اون هم در این دورهٔ تخماتیک تر ? تولید نکنن!

شاید شانسم میزد تو هر کدوم از کشورهای همسایه متولد میشدم که تومنی دوزار بهتر از اینجان!

وای از دست تو ترومن 🙄 (erection)

1 ❤️

2019-01-22 21:18:45 +0330 +0330
نقل از: سفیدبرفی74 یه چیزی بگم اصن بنظرم مردم اون زمان کار خوبی کردن انقلاب کردن خوب شد که شاه و فراری دادن،،کار خوبی کردن که عکس آقاشونو تو ماه دیدن همش قبول ولی ما چه گناهی کردیم که تاوان بی عقلیه یه سریو بدیم :(

سلام سفید برفی عزیز ?

از قدیم گفتن اونها عکس آقاشونو در ماه دیده بودن، گویا فضانوردان در ماه ریده بودن! (dash) 🙄

چه میشه کرد؟ تنها شانسی که میتونیم برای خودمون ایجاد کنیم، مهاجرته عزیز.

این مملکت امام زمانی هم بمونه برای همونهای که به این روز انداختنش و هنوز هم قصد هوشیار شدن ندارن! ;)

1 ❤️

2019-01-22 21:43:13 +0330 +0330
نقل از: داش.آکل شورش ۵۷ رو مسلما نمیتوان یک انقلاب مردمی دانست شورشی که از همان ابتدا نقش کشورهای دیگر در آن کاملا روشن است و تنها یک دلیل هم داشت اون هم اینکه سلطه بر کشورهای نفتی نباید دست کسی باشد که خودش جز صادرکنندگان اصلی نفت است شما تصور کنید انقلاب ۵۷ اتفاق نمیفتاد اون وقت فکر میکنید اوپک چه سرنوشتی پیدا میکرد مسلما اوپک تبدیل میشد به یک سازمان قدرتمند که از هیچ قدرتی حرف شنوی نخواهد داشت همون طور که در سال های پایانی حکومت محمد رضا شاه هم چشمه هایی از این قدرت رو کم کم مشاهده میکردیم مسلما الان هم ایجاد یک نظام دموکراتیک سکولار حاکم بر ایران خواسته هیچ کشور غربی نخواهد بود مسلما تغییر نظام در ایران منجر به ایجاد صلح و ثبات در منطقه خاور میانه خواهد شد و کشورها منطقه روز به روز بهم نزدیک تر ....مسلما اتحاد کشورهای خاورمیانه چیزی نیست که نه اروپا خواهان آن باشد نه آمریکا و نه حتی روسیه و چین ....پس برای تغییر نظام باید قید کمک خارجی رو زد ولی چیزی که قوی تر از هر قدرت خارجی است اتحاد مردم یک کشور است مطمئنا اتحاد مردم هر نظامی رو میتواند به زیر بکشد اتحاد مردم یک کشور میتواند یک انقلاب حقیقی رو رقم بزند انقلابی همراه با تغییرات بزرگ که از پایین به بالا صورت گرفته اند مطمئنا حال و هوای این روزهای کشور مثل آرامش قبل از طوفان است این سطح از نارضایتی در هیچ زمان ایران سابقه نداشته است مسلما اکثر گروههای مردمی منتظر یک جرقه هستند تا تیشه به ریشه ی حکومت ملایان بزنند

بله

اینکه رژیم اسلامی با کمک قدرتهای بزرگ دنیا به سرکار اومد که کاملاً واضح هست.

دیگه چه سندی مستدل تر از اینکه یک تبعیدی، با هواپیمای سفارشی از فرانسه بیاد ایران!؟

آخه کدوم شاسکولی واقعاً باور میکنه که این نعلین پوش گدا انقلابی باشه؟؟

چه گوئه وارا هواپیما سوار میشد یا زاپاتا و گاندی و ماندلا؟ 🙄

1 ❤️

2019-01-22 21:52:51 +0330 +0330
نقل از: We_Are_All_Victims

به به رفقا یکی یکی پیداشون میشه. صفای قدمتون ?

آقا بی خیال. من یه آدم آهنی بیشتر نیستم. انقدر چوبکاریم نکن ? ?

1 ❤️

2019-01-22 22:32:23 +0330 +0330

امام بسیار ب کارتون پینیوکیو علاقمند بودند،زیر ابروهاشون عکس پینوکیو رو تتو کرده بودند

1 ❤️

2019-01-23 04:52:01 +0330 +0330
نقل از: rez7 همه چی سر جای خودشه.برای ملت بی خایه و تن لش و بی جربزه و بی اخلاق امثال خمینی و خامنه ای و جانشینای بعدی بهترین گزینه هان

اینهایی که من و شما ازشون شاکی هستیم، دست پرورده ارازل همین رژیم هستن.

توقع داری از درخت کرم خورده اسلام و عنقلاب، سیب سرخ آبدار دربیاد؟

مگه ما قبل از سال۵۷ اینجوری بودیم؟

تا جایی که فیلمای سال 57 تعداد مردم رو نشون میده نمیشه به اون گفت یه سری دست پرورده اگر الان منظوره راهپیمایی ها میگه هنوز خیلی از همین مردم پشت این نظام عنکبوت صفت وایسادن ضمن اینکه رای دادن فراموش نشه.به هر حال از همچین مردمی بخاری بلند نمیشه.بی وجودتر از این حرفان

1 ❤️

2019-01-23 07:43:07 +0330 +0330

خمینی وقتی آمد با خودش مرگ و بدبختی آورد ببینید از اول عنقلاب تا الان چقدر مردم ایران کشته شده اند فقط ۸سال جنگ به راه انداخت …آیا یه پیرمرد خرفت میتوانست این همه بدبختی برای مردم بیاورد …خیر …پشت تمام این خباثت ها انگلیس بود …هر کجا که جهل و حماقت باشد آنجا هم انگلیس هست …پهلویسم ضد انگلیس و روس بودن …

1 ❤️

2019-01-23 08:08:18 +0330 +0330

شاه فقید بسیار ترسو بود و در طول تاریخ پادشاهی خودش همواره در مواقع حساس فرار میکرد و از ایران میرفت .خب احمق ترسو تو شاه یه مملکت بودی که ادعای ایرانگرایی تو کون خر رو پاره میکرد چرا فرار کردی ؟ من با تحقیقی که کردم فهمیدم در چند ماه آخر حکومت ، شاه مملکت رو ول کرده بود و ارتش و ساواک به دست انقلابیون افتاده بود . من میگم خمینی شرف داره به شاهی که همیشه در حال فرار بوده . شما فکرکن اگر سال 88 هم خامنه ای فرار میکرد ما میتونستیم انقلاب کنیم ولی فرار نکرد و با طرافداران خودش اومد و کشور رو به هر طریقی که بود آروم کرد . شاه خیلی راحت میتونست کشور رو از چنگال اتقلاب در بیاره . ولی فرار کرد . پیشنهاد میکنم در این رابطه مصاحبه احمد علی مسعود انصاری پسر خاله فرح رو با امید دانای عزیز در سری برنامه های رودست گوش بدید خیلی جالبه و به نقش پلید اطرافیان فرح شهبانو و ناتوانی شاه از محافظت از مملکت پی میبریم . خب من میگم اون شاه بی عرضه باید هم حکومتش سقوط میکرد . حالا دیگه مردم خودشون مقصر هستن و تا شهامت نثار خون رو نداشته باشن از انقلاب دوباره خبری نیست .

1 ❤️

2019-01-23 08:11:25 +0330 +0330
نقل از: عاشقگوت خمینی وقتی آمد با خودش مرگ و بدبختی آورد ببینید از اول عنقلاب تا الان چقدر مردم ایران کشته شده اند فقط ۸سال جنگ به راه انداخت ....آیا یه پیرمرد خرفت میتوانست این همه بدبختی برای مردم بیاورد ....خیر ....پشت تمام این خباثت ها انگلیس بود ....هر کجا که جهل و حماقت باشد آنجا هم انگلیس هست ....پهلویسم ضد انگلیس و روس بودن ....

خاک بر سر اون مردم احمقی که این پیرمرد خرفت رو همه کاره ایران کردند

1 ❤️

2019-01-23 09:18:53 +0330 +0330
نقل از: mjbi

شاه فقید بسیار ترسو بود و در طول تاریخ پادشاهی خودش همواره در مواقع حساس فرار میکرد و از ایران میرفت .خب احمق ترسو تو شاه یه مملکت بودی که ادعای ایرانگرایی تو کون خر رو پاره میکرد چرا فرار کردی ؟ من با تحقیقی که کردم فهمیدم در چند ماه آخر حکومت ، شاه مملکت رو ول کرده بود و ارتش و ساواک به دست انقلابیون افتاده بود . من میگم خمینی شرف داره به شاهی که همیشه در حال فرار بوده . شما فکرکن اگر سال 88 هم خامنه ای فرار میکرد ما میتونستیم انقلاب کنیم ولی فرار نکرد و با طرافداران خودش اومد و کشور رو به هر طریقی که بود آروم کرد . شاه خیلی راحت میتونست کشور رو از چنگال اتقلاب در بیاره . ولی فرار کرد . پیشنهاد میکنم در این رابطه مصاحبه احمد علی مسعود انصاری پسر خاله فرح رو با امید دانای عزیز در سری برنامه های رودست گوش بدید خیلی جالبه و به نقش پلید اطرافیان فرح شهبانو و ناتوانی شاه از محافظت از مملکت پی میبریم . خب من میگم اون شاه بی عرضه باید هم حکومتش سقوط میکرد . حالا دیگه مردم خودشون مقصر هستن و تا شهامت نثار خون رو نداشته باشن از انقلاب دوباره خبری نیست .

وقتی دید همه علیهش هستنو دارن میگن مرگ بر شاه گفت من میرم و تاریخ خواهد گفت که کدوم حکومت بهتر بوده.از نظر من کار خوبی کرد که رفت وقتی ملتی که نفهمه برای چی داره انقلاب میکنه باید کونش پاره بشه تا قدر داشته هاشو بدونه.جمهوری اسلامی هم اگه تا الان تونسته دوام بیاره و بقول خودت سال 88 کشورو آروم کنه از صدقه سری تجربیاتی هست که آخوندا تو زمان شاه بدست آوردن.یعنی دقیقا کارهایی که شاه باید میکرد که بمونه و نکردو این حکومت داره انجام میده.شاه آدمکش نبود که اگه آدمکش بود الان وضعیت اینجوری نبود اگه یک دهم خشونت این رژیم جمهوریو داشت الان خود شاه راس کار بود.اینی که میگم چیز جدیدی نیست ولی 90درصد اونایی که حین انقلاب کشته شدن گلوله کلاشنیکف بهشون خورده بود در صورتی که قبل انقلاب سلاح سازمانی ارتش و ساواک ژ3 بوده و بعد انقلاب کلاش از روسیه خریدن یا از عراقیها غنیمت گرفتن.تمام اینایی که با گلوله مردن مجاهدین خلق کشتشون که زودتر شاهو سرنگون کنن و بگن شاه آدمکشه.

1 ❤️

2019-01-23 12:53:32 +0330 +0330

ممنون از تاپیک خوبت و زحمتی که برای انجام دادنش کشیدی (clap) فقط با نهایت احترام عرض کنم در ابتدای متن تاپیک پایان دهه چهارم یا شروع دهه پنجم درسته، پر انرژی و با صلابت ادامه بده برادر
موفق و پیروز باشی ?

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «