دیالوگهای قابل تأمل از فیلم pk

1399/01/21

فیلم pk طنز و کمدی-درام هندی ساخته شده در سال 2014 که تماشای آن به تموم مذهبیون و خداباوران شدیداً توصیه میشود!
گفته میشود سومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای هند بوده و همچنین یکی از محبوب‌ترین کمدی بالیوودی در خارج از هند است.

تعداد ستارگان در آسمان چقدر است؟ آيا تابحال سعی کرده‌ايد آنها را بشمايد؟
اگر از همين حالا شروع به شمردن کنيد، تقريباً شش هزار سال طول می‌کشد تا فقط ستارگان موجود در کهکشان خودمان را بشماريد! حال چند کهکشان داريم؟ دانشمندان مي‌گویند شايد دو ميليارد… و شايد هم بيشتر!
حال چه می‌شود اگر در عالم هستی و از بين هزاران ميليون ستاره‌اي که وجود دارد، موجودات يکی از اين سياره‌ها به ما شباهت داشته باشند؟ و درست همانطور که ما براي پيدا کردن آنها به ماه و مريخ سفر می‌کنيم، آنها هم براي تحقيق در مورد ما… به اينجا بیایند؟

عرض شود که در راستای آگاهی از عظمت و گستردگی کیهان همچنین میتوانید بنگرید به تاپیک «وسعت جهان را دریابید...» (بسیار مهم است که کیلیپ را ببینید!)

[از زبان آدم فضایی شبیه انسان:] بعد از تعقیب و گریز فراوان اینو فهمیدم که... توی این سیاره فقط یه خدا نداریم! بلکه خدایان زیادی داریم، و هر کودوم از اون خداها، آئین و رسوم مخصوص خودشونو دارن، هرکودوم برا خودشون یه شرکت جداگانه دارن! و مردم نام این شرکت رو «دین» گذاشتن. و هر دینی مدیر مخصوص به خودشو داره. توی این سیاره هر کودوم آدما به یه دین ینی فقط به یه کودوم از این شرکتا تعلق دارن. و فقط پیرو خدای همون شرکتن و از خدایان دیگه تبعیت نمیکنن. حالا من عضو کودوم یکی از این شرکتا هسم؟! باید کودوم خدا رو پرستش کنم؟ برای این که کنترلم رو پیدا کنم باید به این موضو پی ببرم...
بیمارستان... در اتاق نوزادانِ تازه متولد شده:
دکتر: چی کار داری میکنی اینجا؟! آدم فضایی: این علامتش کجاس؟ -: علامتِ چی؟ +: منظورم مُهرِ دینشه... خب من الان از کجا باید بفهمم این مال کودوم شرکته! جای مهرش دقیقاً کجا خورده؟ -: نگهبانا!!! [ینی بیاین این دیوونه رو از اینجا ببرید!]

در مناظره با یک دکاندار (روحانیِ) دینی…

آدم فضایی: یه سؤالی دارم، به کودوم خدا باید ایمان داشته باشم؟! شماها میگید «فقط یه خدا داریم» ولی من میگم نع، شاید دو تا خدا داریم!.. یکیش همون خداییه که همه ما رو آفریده. یکیشم خداییه که شما اونو آفریدید! ما درمورد اونی که ما رو آفریده هیچی نمیدونیم. ولی خدایی که امثال تو اونو آفریدن، دقیقاً مث خودتونه؛ دروغگو، فقط تظاهر میکنه! وعده‌های دروغین میده. آدمای پولدار رو زودتر پولدار میکنه. و فقرا رو توی خیابون رها میکنه. وقتی ازش تعریف میکنن شادمان میشه! همه میترسن حرفی خلاف میلش بزنن. پس لاقل به همون خدایی که ما رو آفریده ایمان بیارید، و خدایی که امثال تو اونو آفریدن… از اون خدای قلاّبی بکشید بیرون!
دکاندار دینی: تو داری به خدای ما گیر میدی و فک میکنی من ساکت میشینم؟! پسرم، ما بلدیم چطو از خدای خودمون دفا کنیم!
-: تو میتونی از خدا دفا کنی؟! تو؟! هه! این سیاره خیلی کوچیکه. سیاره‌هایی خیلی بزرگتر از این در عالم هستی وجود دارن. و تو با نشستن توی این سیاره کوچیک و این مکان کوچیک و این خیابون کوچیک… ادعا میکنی از خداوندی دفا میکنی که تموم عالم هستی رو آفریده؟! اون نیازی نداره که تو ازش دفا کنی… اون خودش میتونه از خودش محافظت کنه. امروز یه عده میخواسن از خدای خودشون دفا کنن که دوست من مُرد… [اشاره به یک بمبگذاری در قطار از سوی مذهبیون]

مجدداً توصیه میگردد پیرامون درک اونچه این آدم فضایی از کوچیکی کره‌ی زمین و دنیای شما مذهبیون در مقایسه با گستردگی گیتی گف بنگرید به تاپیکی که لینکش ور نهادم و کیلیپ رو تا آخر ببینید.

تا همینجا کافی‌ست و بیش از این دیالوگا اسپویل نمیشود و امید است درک اونچه آدم فضایی گف برا مذهبیون زیاد سخ نباشد!
حال زمانی که مام در تاپیک «پروردگار جهان یا کصکش پیامبر اسلام؟!» اشاره میکنیم به این موضو که جهان با این عظمتش، اگر خدایی هم پشتش باشد، هیچ جوره با عقل و منطق جور درنمیاد که این خدا کوچیکترین وجه تشابهی با خدای توصیف شده در اسلام داشته باشد، باز هم تو مخ مسلمانان گرام نمیرود که منظور چیست!
امروز هر آدم عاقلی بدونِ تعصب به مذهب بنگرد به سادگی درمیابد که خدای توصیف شده در قرآن موجودی‌ست سخیف، احمق، بیسواد، به شدّت کینه‌ای و نفرت‌اندوز، مانند کودک لوس و ننری که میخواهد مدام ازش تعریف و تمجید شود در غیر این صورت بهش برمیخورد و انتقامجویانه وعده‌ی عذاب میدهد! خخخ

برتراند راسل: اگر هم خدایی وجود میداشت، بعید میدانم آنقدر بیهوده و لوس میبود که از آن که عده‌ای در وجودش شک کنند، آزرده شود.
سخیف‌ترین حرکت این خدا رو هم در تاپیک مذکور آورده‌ایم که واسه رفع حاجت شومبول پیامبرش به کصکشی هم روی میاورد و باز هم مسلمانان گرامی مخشان به درک این بخش قضیه نمیرسد که به راستی چقدر مضحک است اگر پروردگار جهانِ به این بزرگی، اینچنین ابله و کودن باشد! پس به خدایی هم برای این جهان اگر باور داشته باشید که اسلام بیش از هر چیز دیگری به شعور آن توهین میکند! اگر از روی لجبازی در مقابل فهم اونچه میگم مقاومت مینمایید و دشمنی با شخص من دارید اوکی، لاقل بنگرید به حرفای آدم فضایی و اندکی تأمل کنید…

بلکه شاید متوجه شوید چگونه سالهاس که برا دفا از آن خدای کصخلتان ریدید به زندگی همگان ولی به محض آن که دیگران به خدایتان میرینند زارتی به مغلطه‌ی «احترام به عقاید» روی میاورید.

905 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2020-04-09 16:13:34 +0430 +0430

فیلم خیلی خوبیه و گذاشتن بعضی از دیالوگهاش هم رفقا رو مشتاق میکنه برای دیدن فیلم. مرسی.

religulous هم فیلم مشابه خیلی خوبیه اگه ندیدی توصیه اش میکنم.

2 ❤️

2020-04-09 16:25:26 +0430 +0430
نقل از: DarkWeb
نقل از: axm432 فیلم خیلی خوبیه و گذاشتن بعضی از دیالوگهاش هم رفقا رو مشتاق میکنه برای دیدن فیلم. مرسی.

مستند بیل مار به روش های بیل مار ـه ، اونم بنظرم یکم زیاده روی کرده تو نقد دین ، ولی سبک همیشگی خودشه ، طنز و نقد ، البته حال کردم 😁

بنظرم مستند سریالی
The story of god با مورگان فریمن خیلی عمیق تر و بهتر واقعیت های ادیان رو به چالش کشیده

فیلم بیل مار چون به زبان طنز قویی هست آدمهای بیشتری شاید تماشا کنند اما برای آدم متعصب فیلم تندیه باهات موافقم. کلا اما آدم جالبیه.

3 ❤️

2020-04-09 16:47:58 +0430 +0430
نقل از: DarkWeb استند آپ کمدی های جورج کارلین هم خیلی خوبن 😁

و مستند سریالی علمی
Through the wormhole
.

و مستند سریالی علمی
Cosmos A space time odyssey

دوتای آخر علمی هستند و خیلی مفیدتر ، چون کهکشان رو که میبینی خیلی چیزا برات بی معنی میشن.
البته برای کسایی که به دنبال بهانه هستن برای عبادت و ستایش
فقط میگن واو عجب خدای خفنی داریم ، دریغ از تفکر 😁

چه باحال! باور کن منم داشتم به جورج کارلین فکر میکردم! خصوصا اون استند آپش که ۱۰ فرمان رو توضیح میده. حیف که فایلهاش بزرگه وگرنه خوب بود میذاشتیم ملت تماشا کنن!

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «