رازهای سر به مهر (Arrow 11)

1395/09/14

دشت مان ، گرگ اگر داشت ، نمی نالیدم؛
نیمی از گلّه ی ما را سگ ِ چوپان خورده!!!

در اینکه ما ایرانیها ملت نمک نشناس و قدرنشناسی هستیم جای هیچ شک و شبهه ای نیست و کسی هم نمیتونه حاشاش کنه.

به نظر من اوج این قدرنشناسی ایرانیان در سال 57 بود که ابلهانه شدند بازیچه دست دول خارجی و جفتک زدن به بختشون و در اوج آزادی دنبال آزادی گشتند.

منظورم از این حرفها اصلا این نیست که حکومت پهلوی مدینه فاضله بود و هیچ عیب و ایرادی نداشت ولی متاسفانه ایران تنها کشور دنیاست که وقتی به گذشته اش نگاه میکنی فکر میکنی آینده هست.

اگه کمی حوصله کنین تا جایی که از دستم بر بیاد میخوام تو این تاپیک بهتون ثابت کنم که ایرادهای اون رژیم یک صدم چیزی که به ما گفتن هم نبوده و حداقل 90% چیزهایی که به خوردمون دادن سیاه نمایی و سیاه بازی بوده.

شورشیان نسل 57 با توجه به تکنولوژیهای زمان خود دسترسی محدودی به اطلاعات داشتند و بیشتر اطلاعاتشون رو یا از منبر مساجد میگرفتن یا از بخش فارسی رادیو آیت الله بی بی سی ولی از نسل امروز تعجب میکنم که با وجود اینترنت و … بدون کوچکترین تحقیقی منبع اطلاعاتیشون شده کتابهای تاریخ تحریف شده مدرسه و صدا و سیمای میلی جیب بری اسلامی و گاها در مورد زمان پهلوی طوری صحبت میکنن که انگار مردم تو خیابون از گرسنگی مثل زامبی ها همدیگه رو میخوردن و عمام راحل سررسید و نجاتمون داد ولی خبر ندارن که تو اون دوران تفریح نرمال قشر متوسط جامعه ایران سفر گردشی بدون ویزا به اروپا و آمریکا بود.

تو این تاپیک یه سری اتفاقات و آمار گفته نشده رو میخوام بذارم و بعدش قضاوت با خودتون.

فقط اگه خواستین مقایسه ای بین دوران رضاشاه و محمدرضا شاه و حکومت جیب بری اسلامی انجام بدین لطفا چند مورد رو حتما در نظر بگیرین :

1- اینکه رضا شاه کشور رو در چه شرایطی در اختیار گرفت ، محمد رضا شاه در چه شرایطی و خمینی در چه شرایطی.

2- هر کدوم از این حکومتها در دوره خودشون چقدر درآمد نفتی داشتند

3- در هر دوره از این جکومتها از نظر تکنولوژی و پیشرفت و امکانات کشورهای دیگه دنیا در چه وضعیتی بودن (منظور اینکه فرضا گله نکنین که چرا زمان شاه ما موبایل نداشتیم 😁 )

نکته آخر اینکه بر خلاف تصور خیلیها که شورش 57 رو ساپورت شده از طرف آمریکا یا انگلیس یا فرانسه … میدونستن اخیرا با انتشار کتابی شاهکار (در تاپیک دیگه ای به این کتاب پرداخته خواهد شد) و با اسناد غیر قابل انکار ثابت شده که طرح شورش 57 حدود 12 سال قبل از وقوع در سازمان اطلاعات امنیت شوروی (ک . گ . ب) با تمام جزییات (حتی آتش زدن سینما در شهرهایی مثل آبادان) نوشته شده و مو به مو به اجرا در اومده و متاسفانه در 37 سال گذشته با توهم استقلال در اصل مستعمره همسایه شمالی بودیم.

**درآمد نفتی ایران طی 55 سال حکومت پهلوی : 39 میلیارد دلار **

درآمد نفتی ایران در طی 37 سال حکومت جیب بری اسلامی : 1216 میلیارد دلار

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-12-04 20:30:32 +0330 +0330

سعيدی سيرجانی؛ از ايران به عنوان " مظهر العجائب " ياد ميکرد

مظهر العجائب یعنی:

کشوری که در آن اتفاقات نادر روی ميدهد، يعنی کشوری که هيچ چيز سر جای خودش نيست و هيچ آدميزادی در جايگاه واقعی خودش قرار ندارد

کشوری که چريک های فدايی خلقش - که برای مارکس و لنين سينه ميزدند - اغلب شان فرزندان آيت الله ها بودند . کمونيست هايش فرزندان فئودال ها و رهبران حزب کمونيست اش نماز می خواندند و روزه ميگرفتند

کشوری که مردمانش با دست خود گور خود را می کنند و بعد گناهش را به گردن امريکا و انگلستان و استعمار و امپرياليزم و صهیونیزم می اندازند

کشوری که مردمانش؛ صبح مصدقی اند؛ عصرش توده ای اند؛ غروبش سلطنت طلب اند؛ و شامگاهش امت اسلام

کشوری که از ميان خيل عظيم روشنفکران و سياستمداران ودرس خواندگان و اهل تفکرش؛ مردی بنام احمدی نژاد بيرون ميآيد و بر کرسی رياست جمهوری اش می نشيند

کشوری که مردمش؛ به هوخشتره و خشايارشاه و اردشیر بابکان و شاپور ذوالاکتاف و کمبوجيه و بو علی سينا و مولانا و زکريای رازی اش مينازند؛ اما يک کلام در باره آنها نميدانند

کشوری که مردمانش ؛ برای ويران کنندگان ميهن شان وبرای آدمخوارانی که خواهران و مادران شان را به اسارت برده و آنها را دربازار های برده فروشان بصره و بغداد فروخته و پدران شان را از بار شمشيرآبدار سبکبار کرده اند ؛ قمه ميزنند و زنجير ميزنند و گريه ميکنند و نوحه می سرايند

مملکتی که مردمانش هر سال تنها يک دقيقه کتاب می خوانند اما در همه عرصه های علمی و فلسفی و اقتصادی و تاريخی و سياسی ؛نه تنها استاد؛ بلکه فيلسوف اند

کشوری که روشنفکرانش ؛ پس از گذشت هشتاد نود سال ؛هنوز بر سر اينکه رضا شاه را انگليسی ها آورده بودند يا نه برای هم شاخ وشانه ميکشند

کشوری که مردمانش اگر دو نفر دور هم جمع بشوند حزب تشکيل ميدهند و اگر تعداد شان به سه نفر رسيد انشعاب ميکنند

7 ❤️

2016-12-04 21:01:16 +0330 +0330
نقل از: Arrow11

عزت الله سحابی (ملی - مذهبی):

"برنامه های شاه به نفع ایران بود و ما آن زمان متوجه نمی شدیم و از روی کینه و عناد با آن ها دشمنی و مخالفت می کردیم".

.

اکبر گنجی (معاون وزیر اطلاعات) :

"ما دروغ می گفتیم، ما به دروغ می گفتیم حکومت شاه 150هزار زندانی سیاسی دارد.
ما به دروغ می گفتیم حکومت شاه دکتر شریعتی را کشت. همه این دروغ ها را گفته ایم، آگاهانه هم گفتیم"

.

هما ناطق (کمونیست):

"خودم کردم که لعنت بر خودم باد…".

او در مقاله ای به شدت به انتقاد از روشنفکران و خودش در انقلاب سال 57 می پردازد.

.

دکتر اسماعیل خوئی (شاعر، کمونیست سابق):

"در پیشگاه ملت بزرگ ایران، از بدی هایی که در حق خانواده پهلوی کردم، صمیمانه عذر می خواهم. همچنین از شهبانو فرح، از شاهزاده رضا پهلوی، و خانواده پهلوی بارها و بارها معذرت می خواهم. لطفا مرا ببخشید و حلالم کنید".

.

محمد نوری زاد (روزنامه نگار):

"من یک پوزش خواهی بزرگ به پیشگاه رضا شاه کبیر و فرزندش بدهکارم".

.

عمادالدین باقی:

"آمار قربانیان دوره شاه دروغ بود، همه ساختگی و دروغ بود".

بسیار عالی …
جملاتی که از زبان کسانی خود بخشی از تاریخ یک سرزمین هستند
تلنگری که باید همیشه در حال زدن باشد که از خواب غفلت بیدارشویم
منتظر مطالب بعدی ات هستیم …پیروزباشی

1 ❤️

2016-12-04 21:03:37 +0330 +0330
نقل از: mehrad8713 واو!! بسیار غافل گیر شدم! ممنون که مجددا شروع به فعالیت کردین ? 3> در تایید حرفهای شما باید بگویم که فکر نکنم صلاحیت حکومت پهلوی! و بی کفایتی حکومت فعلی! نیازی به اثبات داشته باشد! چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است! اما من نیز میخواهم سهم کوچکی با اذعان نکته ای داشته باشم! همه میدانیم ایران قدرت نظامی فوق العاده ای در زمان شاه داشت(فکر نمیکنم کسی این را رد کند!) و بعد از شروع جنگ و حمله صدام نیز با وجود فرار اکثر ژنرال ها و متخصصان باز هم ایران قدرت نظامی خیلی خوبی داشت!که به راحتی میتوانست جنگ را به سرعت به نفع خود تمام کند! این نقلی است یکی از ژنرال های ارتش پهلوی که پس از انقلاب از قضا نه اعدام شد نه تبعید و کماکان در ارتش فعالیت میکرد(اما با تنزل رتبه)! ایشان میگفت درجلسه هایی که برای طرح نقشه مشترک با سپاه و بسیج داشتند افرادی!نقشه هایی که به راحتی میتوانست باعث پیروزی و عقب کشیدن نیروهای عراقی شود را بدون هیچ دلیلی رد میکردند حتی میگفت در یکی از جلسه هایی که در اواسط مهر سال 59 داشتند نقشه ای بسیار حساب شده و خوب طرح کرده بودند که چه بسا با اجرای آن خرمشهر سقوط نمیکرد اما بی دلیل آن را نیز رد کردند!....

اما چرا باید کسانی که به تازگی انقلاب کرده اند و داعی آزادی اند و وطن پرستی به ضرر کشور خود اقدام کنند؟!
به راستی چرا باید عده ای جوان خام را ترغیب کنند تا زیر تانک یا روی مین بروند(البته بنده قصد توهین یا پایین آوردن شان کسانی که برای وطن خود جنگیدند و کشته شدند رو ندارم)؟!
جوابش شاید بسیار واضح باشد!
رژیم فعلی با سیاست گذاری فوق العاده ای که داشت میدانست حکومتش دوام چندانی ندارد پس باید دست آویزی داشته باشد و چه چیز بهتر از خون عده ای جوان بی گناه که با بی اطلاعی فرماندهان بی لیاقتشان و نقشه های بالا دستی ها ریخته شد؟!
اینان همان جوان هایی بودند که شاه مرحوم(نور به قبر ایشان)تربیت کرده بود!
در پایان عرض کنم که سخنان من با این لحن ضعیف در تناسب با سن و اطلاعات اندک من است امیدوارم خرده ای بر من نباشد!

زیرا یک انقلاب نیازمند خون می باشد وبرای پایداری واستمرار ان باید خون ها ریخته شود …
جنگ برای حاکمیت جدید ولی نعمت نعمت ها بود …
ما نیز در جهل وخرافات پیرو یاوه گویی های که از شنیدنش سیر نمی شویم …

1 ❤️

2016-12-04 21:38:04 +0330 +0330

« پس از پنجاه سال منتشر شد: شاه ایران نامزد دریافت جایزه صلح نوبل بود »

به گزارش رادیو کوچه بر اساس قواعد کمیته بررسی و انتخاب نامزدهای کسب جایزه صلح نوبل، این اجازه وجود ندارد که زودتر از گذر پنجاه سال، نام، اسناد و اطلاعات مربوط به نامزدها منتشر شود. بر همین مبنا و در اعلام اخیری که سایت رسمی نوبل از اسامی نامزدهای کسب جایزه صلح برای سال 1964 میلادی اعلام کرده است نام «محمدرضاشاه پهلوی» درفهرست نهایی بررسی‌ها برای اعطای جایزه صلح دیده می‌شود که در پایان دکتر **«مارتین لوترکینگ» **موفق به کسب جایزه صلح نوبل برای سال ١٩۶۴شد.

5 ❤️

2016-12-04 21:57:46 +0330 +0330
نقل از: Arrow11 1- تفاوت "حضرت والا" و "حضرت آقا" را توضیح دهید!

2- دو کلمه “مقام عظمای ولایت” و “شاهنشاه آریا مهر” را تعریف کنید!

3- معنی عبارت‌های " جانم فدای رهبر" و " جان نثار" را به طور خلاصه شرح دهید!

4-دو کلمهء “بيت” و “کاخ” چه تفاوت‌هايي دارند؟!

5- تفاوت دو گروه “عاشق ولايت” و “فدوي” را در چند سطر توضيح دهيد!

6- “بنياد پهلوي” و “بنياد علوي” چه تفاوتي دارند؟

7- جمله “‌سلطنت عطيه‌اي است الهي‌” چه رابطه اي با عبارت “مقام عظماي ولايت جانشين امام زمان” دارد ؟

8- تفاوت "راي ملوکانه " با “حکم حکومتي” کدام است؟

9-فرق “شاهرود” با “امامرود” را بيان کنيد.

10- “بندر امام” با “بندر شاه” چه تفاوتي دارد؟

( هر سوال ۲نمره)

درود بر شما…

آقا این سوال رو هم توی ورقه جا بدید…

1 مورد از شباهت ها، و 1 مورد از تفاوتهای مهم “اصل کاپیتالاسیون” و “اصول دادسرای ویژه روحانیت”؛ رو بنویسید.

سپاس از شما دوست عزیز…

1 ❤️

2016-12-04 22:17:22 +0330 +0330
نقل از: pouyapoya2012
نقل از: Arrow11 1- تفاوت "حضرت والا" و "حضرت آقا" را توضیح دهید!

2- دو کلمه “مقام عظمای ولایت” و “شاهنشاه آریا مهر” را تعریف کنید!

3- معنی عبارت‌های " جانم فدای رهبر" و " جان نثار" را به طور خلاصه شرح دهید!

4-دو کلمهء “بيت” و “کاخ” چه تفاوت‌هايي دارند؟!

5- تفاوت دو گروه “عاشق ولايت” و “فدوي” را در چند سطر توضيح دهيد!

6- “بنياد پهلوي” و “بنياد علوي” چه تفاوتي دارند؟

7- جمله “‌سلطنت عطيه‌اي است الهي‌” چه رابطه اي با عبارت “مقام عظماي ولايت جانشين امام زمان” دارد ؟

8- تفاوت "راي ملوکانه " با “حکم حکومتي” کدام است؟

9-فرق “شاهرود” با “امامرود” را بيان کنيد.

10- “بندر امام” با “بندر شاه” چه تفاوتي دارد؟

( هر سوال ۲نمره)

درود بر شما…

آقا این سوال رو هم توی ورقه جا بدید…

1 مورد از شباهت ها، و 1 مورد از تفاوتهای مهم “اصل کاپیتالاسیون” و “اصول دادسرای ویژه روحانیت”؛ رو بنویسید.

سپاس از شما دوست عزیز…

دادسرای ویژه وحانیت بدتره

چون زمان محمدرضا شاه کاپیتالاسیون به این معنی که اینا میگن اصلا وجود نداشت. ینی در اصل از زمان حکومت رضا شاه تو ایران کاپیتالاسیون وجود نداشت و نسبت دادن کاپیتالاسیون به محمدرضا باز یکی از کثیفترین تهمتهایی بود که برای خراب کردنش به اون مرد میهن پرست نسبت دادن

3 ❤️

2016-12-04 22:46:31 +0330 +0330

نوزدهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۰۶ خورشیدی ، رضاشاه بزرگ در میان مخالفتهای سرسختانه ایران ستیزان (روحانیون و دو ابرقدرت بریتانیا و روسیه)، یکجانبه همه ی پیمانهای ایران ستیزانه، زورگویانه و استثماری “داتستان سپاری” (برابر تازی-پارسی “قضاوت سپاری” یا “کاپیتولاسیون” فرانسوی) تحمیل شده بر ملت ایران توسط دولتهای بیگانه، ۹۹ سال پس از بسته شدنشان اعلام و یکسال پس از آن در اردیبهشت ماه ۱۳۰۷ رسما آنرا قانونی و در کل الغا ساخته و عزت و نفس ملی را به کشور و ملت ایران بازگردادند.

“داتستان سپاری” یا “قضاوت کنسولی” در حقوق بین الملل، نام پیمانی است که برای نخستین بار کشورهای اروپایی با عثمانیها بسته و براساس آن پیمان، به کشورهای بیگانه آن پروانه را میداد که از قوانین قضایی خود برای شهروندان خود، که درعثمانیه زندگی می‌کنند بهره وری کند. بگفته ای دیگر، در صورت ارتکاب جرمی از سوی یک شهروند بیگانه، عثمانیها حق مجازات او را نداشته و کشور بیگانه حق مجازات شهروند خود را داشته است!

“داتستان سپاری” در ایران، برای نخستین بار در زمان بستن پیمان ننگین ترکمانچای از سوی روسها به نظام ایران ستیز و غیر-ایرانی قاجارها تحمیل شد. در زمان ناصرالدین شاه پیمان های دیگری همانند پیمان با روسها، نخست با انگلستان و سپس با دیگر کشورهای نیرومند غربی، آلمان، آمریکا، سوئد و دانمارک بسته شد. براساس این پیمانها که در ایران مبدل به قانون گشته بودند، کارمندان دولتی ایران پروانه ورود به ساختمانهای کشورهای بیگانه (کنسولگریها، سفارتخانه ها، مسیونریها، مدارس و غیره) را نداشتند، که مبدل گشته بود به پناهگاههایی برای وطنفروشان، بویژه ملایان که مزدور دولت انگلستان بودند.

رضاشاه که این پیمانها را توهینی به ایران و ایرانی میدانست و پس از تاجگذاریش بر آن شد که به آنها پایان داده و عزت و نفس ملی را به کشور و ملت ایران بازگرداند، بدینروی در روز ۱۹ اردیبهشتماه سال۱۳۰۶ خورشیدی یکجانبه برافکندن و شکستن همه پیمانها با کشورهای بیگانه را اعلام داشت.

رضاشاه بخوبی بر آن آگاه بود که تا زمانیکه دادگاه‌های ایران، فرمانبردار قوانینی مدنی و سکولار نباشند، کشورهای بیگانه توان تحمیل پیمانهای “داتستان سپاری” بسته شده با ایران را خواهند داشت، ولی اگر قوانین ایران مدنی و سکولار شوند، آنزمان شهروندانشان پاسخگو در برابر قوانینی همانند قوانین کشور خودشان خواهند بود.

بدینروی برای رسیدن بدان هدف، رضاشاه دستور برپایی کمیسیونی به فرنشینی علی اکبر داور وزیر دادگستری را داد، تا برای نخستین بار قوانین مدنی و قضایی سکولار در ایران نوشته گردد، که با توجه به قوانین پیشرفته مدنی فرانسه، قوانین نو ایران بر اساس آن تنظیم شدند.

قوانین مدنی و جدید کشور، با مخالفت سرسخت روحانیون واپسگرا که اکثریتشان حقوق بگیر و از سوی انگلستان هدایت میشدند روبرو گشت ولی با عزم راسخ و میهندوستی رضاشاه روبرو و در اهداف خود شکست خوردند، و سرانجام یکسال دیرتر در روز ۲۱ اردیبهشت ماه سال ۱۳۰۷ خورشیدی رضا شاه بساط ننگین “داتستان سپاری” را در ایران پرچید.

(ادامه دارد)

5 ❤️

2016-12-04 22:56:44 +0330 +0330

مطالبی که گذاشتین بسیار عالی هست.
واقعیت تلخه دوستان .بخصوص برای کشور ما ایران .
روسیه خیلی پدر سوخته تر از انگلیسه. تنها کشوری که میتونه حریف تمام عیار روسیه بشه ایالات متحده آمریکاست. که بسیار قدرتمندتر از روسیه ی کثیفه.
اوباما به تنهایی پدر پوتین رو درآورد.حالا زیاد راجع به آمریکا نمیخوام صحبت کنم .
اما روسیه در تاریخ ایران بسیار کثافته. همه میدونیم که چه ظلم هایی که روسیه به ایران نکرد…
از دست دادن تمامیت ارضی ایران .از دست دادن سرزمینهای حاصلخیز و سرسبز و پر آب …
کشته شدن 10 میلیون نفر بر اثر گرسنگی در ایران در زمان اشغال روس ها …خیلی گریه داره. …
از گرسنگی مردم میمردن. …بخاطر اینکه روس های کثافت تمام منابع ایران از جمله جو و گندم رو سرقت میکردن. …در حال حاضر هم پایگاههای ایران در اختیار روسهاست. پایگاه نوژه در همدان .پایگاه دریایی انزلی. …پایگاه منطقه یکم بندرعباس. …پایگاه هوانیروز ارتش در تهران …
پایگاه هوانیروز ارتش در کرمانشاه و …

1 ❤️

2016-12-04 23:31:47 +0330 +0330

بازگشت “داتستان سپاری”، یا شایعه ایی برای بهره برداری سیاسی؟

دو قشر بویژه روحانیون (مزدور بریتانیا) و کمونیستها از جمله اعضای حزب توده (مزدور شوروی/روسیه)، مدعی گشته و هنوز ادعای خود را تکرار میکنند که محمدرضاشاه “داتستان سپاری” را به ایران بازگردانده بود، ولی آیا براستی چنین بود؟

در روز ۲۵ دی ماه ۱۳۴۲ خورشیدی ، زمانیکه دولت محمدرضاشاه در پی مدرن سازی نیروهای نظامی ایران بود، پیمانی با دولت آمریکا امضا کرد، که “هیئت مستشاری نظامی” و تنها آنهایی که در استخدام سفارت آمریکا در ایران بودند، براساس پیمان بین المللی وین درباره روابط سیاسی کشورهای جهان و بهره وری از “مصونیت دیپلماتیکی” در صورت ارتکاب جرمی، مشمول قوانین ایران نشده و ایران حق مجازات آنان را نداشته بود! این پیمان در پایان هر سال تنها برای یک سال دیگر نو گشته و "شهروندان عادی آمریکایی یا مستشاران نظامی که در استخدام دولت ایران" بودند را در بر نمیگرفت.

همچنین، نیاز به یادآوریست که بستن چنین پیمانی ویژه ایران نبوده و حتی امروز “هیئت های مستشاری نظامی امریکایی” سرگرم خدمت در ۳۸ کشور جهان، از جمله کشورهای اروپایی همچون انگلستان، آلمان، ایتالیا و دیگر کشورهای جهان از جمله ژاپن، اسرائیل، عربستان، ترکیه و غیره، مشمول قانون کشورهای میزبان خود نمی شوند و آن کشورها حق مجازاتشان براساس قوانین مدنی و قضایی خود را ندارند.

همچنین، پس از برسرکار آوردن سیّد الروح الله الموسوی الخمینی (در شناسنامه روح الله مصطفوی) در ایران، نظام نوپای دست نشانده اشان برای تحمیق ملت و تبلیغات در روز ۲۳ اردیبهشت ۱۳۵۸، اعلام لغو “پیمان مصونیت مستشاران آمریکایی” در ایران را داد!

ولی در حقیقت هیچ ارزش حقوقی یا اجرایی نداشت، زیراکه همه ی مستشاران آمریکایی ایران را ترک گفته و دیگر مستشاری در ایران نمانده بود! بنابرین، لغو کردن یا نکردنش بیهوده و حتی اگر روزی به ایران بازگردند، چون کارمند سفارت کشور مطبوع خود خواهند بود، خودکار از مصونیت دیپلماتیکی بر اساس پیمان وین بهره وری خواهند کرد!

5 ❤️

2016-12-05 06:43:49 +0330 +0330

ببخشید خارج ازموضوع بحث سوال میپرسم ولی من هر چقدر تلاش میکنم نمیتونم متنمو ارسال کنم پیام ش اینه که لینک یا متن غیر مجاز هست ولی بنظر نمیاد حرفم مشکلی داشته باشه توهینی نکردم چه کلماتی غیر مجاز ایا؟ جریان چیه؟این رویه زیاد با ازادی بیان جور در نمیاد !

0 ❤️

2016-12-05 08:59:09 +0330 +0330
نقل از: mohammad321 شما که از محمدرضا پهلوی طرفداری میکنی من ازت یه سوال دارم و البته مهمترین سواله . دیکتاتور بودن شاهو چطور توجیه میکنی؟ یعنی این که چطور میشه شما یک نفرو یک وطن پرست واقعی میدونی که نشسته بود بر سر قدرت و ایران رو مال خودش میدونست و به همه دستور میداد . با چه منطقی از این شخص دفاع میکنی؟

شما اول فرق نظام دیکتاتوری با نظام استبدادی را بگو تا بعد برسیم به سوال شما !

1 ❤️

2016-12-05 09:41:38 +0330 +0330
نقل از: mohammad321
نقل از: Shayoon1396
نقل از: mohammad321 شما که از محمدرضا پهلوی طرفداری میکنی من ازت یه سوال دارم و البته مهمترین سواله . دیکتاتور بودن شاهو چطور توجیه میکنی؟ یعنی این که چطور میشه شما یک نفرو یک وطن پرست واقعی میدونی که نشسته بود بر سر قدرت و ایران رو مال خودش میدونست و به همه دستور میداد . با چه منطقی از این شخص دفاع میکنی؟

فرقشو نمیدونم . درنظر من همیشه یکی بوده حالا اگه تفاوتی هم داشته باشه همشون از یه خانواده هستن. شما بگو تفاوتش چیه؟

هر چی مینویسم اجازه ثبت نمیده کلی براتون وراجی کردم متاسفانه ارسال نمیشه!

استبداد یک سیستمه که با عوض شدن فرد تغییری در اون حاصل نمیشه ولی دیکتاتوری با برکنار شدن فرد نظامش هم از بین میره بنابراین استبداد بسیار بدتر از دیکتاتوری است و این نظام فعلی استبدادی است اگر تونستم متن قبلی را میفرستم باید ببینم مشکل شهوانی با متن های من چیه اخه!
1 ❤️

2016-12-05 10:05:49 +0330 +0330

فرقشو نمیدونم . درنظر من همیشه یکی بوده حالا اگه تفاوتی هم داشته باشه همشون از یه خانواده هستن. شما بگو تفاوتش چیه؟

استبداد یک سیستمه که با عوض شدن فرد تغییری در اون حاصل نمیشه ولی دیکتاتوری با برکنار شدن فرد نظامش هم از بین میره بنابراین استبداد بسیار بدتر از دیکتاتوری است و این نظام فعلی استبدادی است اگر تونستم متن قبلی را میفرستم باید ببینم مشکل شهوانی با متن های من چیه اخه!

دیکتاتوری خودش نوعی از استبداده.
ریشه یابی؛ "استبداد" ینی "خودکامگی". حکومت دیکتاتوری زیرمجموعه‎ای از خودکامگیه که جناب حاج‌ ممرضاشا هم همچین رویه‌ای برا خودش داش. (این‌که میگم "حاج‌ممرضاشا" توهین یا تمسخر نیس،‌ ایشون تنها پادشاه تاریخ ایران بود که رسمن حاجی شده بود!) واسه همین خعلی راحت در دهن هرکی مخالفش بود میبس خوش میخواس یه تنه همه امورو به دس بگیره و عاخرم رف تو باقالیا! واضحه عاقبت دیکتاتور بلخره دیر یا زود چیزی جز سرنگونی نیس. هرچن دیکتاتوری ممرضاشا و باباش سگش شرف داش به دیکتاتوری امثال خمینی و خامنه‌ای! بدون تردید این دوتا با هم قابل قیاس نیسن. ولی با این‌حال نظام خودکامه چه بخواد سلطنتی باشه چه جمهوری اسلامی، هیچ جایی برا دفا نداره.
ضمن این‌که یجورایی میشه گف اشتباهات شاه سابق همچین بی‌تاثیر در وضعیتی که امروز بهش دچار شدیمم نیس! اگه ایشون از قله‌ی خودعقل‌کل‌پنداریش میومد پائین یکی مث شاپور بختیارو یه ماه زودتر میورد رو کار شاید اصن انقلابی صورت نمیگرف...

1 ❤️

2016-12-05 10:41:15 +0330 +0330

"برنامه های شاه به نفع ایران بود و ما آن زمان متوجه نمی شدیم و از روی کینه و عناد با آن ها دشمنی و مخالفت می کردیم".

.

ما به دروغ می گفتیم حکومت شاه دکتر شریعتی را کشت. همه این دروغ ها را گفته ایم، آگاهانه هم گفتیم"

.

هما ناطق (کمونیست):

.

"در پیشگاه ملت بزرگ ایران، از بدی هایی که در حق خانواده پهلوی کردم، صمیمانه عذر می خواهم. همچنین از شهبانو فرح، از شاهزاده رضا پهلوی، و خانواده پهلوی بارها و بارها معذرت می خواهم. لطفا مرا ببخشید و حلالم کنید".

.

.

عمادالدین باقی:

اصلا نیازی به اعترافات این اشخاص نیست
کافی ادم مقداری پای صحبت پدر و پدربزرگانش بنشینه
من پدرم میگه زمانیکه بچه بودیم مدرسه میرفتیم چون پدرمون فوت کرده هرسال دو دست کت و شلوار بهمون میدادن،به کل مدرسه هم تغذیه شیر،پسته،موز،کیک و…
حالا پدر من کجا زندگی میکرد،سرپل ذهاب،که هنوز هم از بعضی جهات منطقه محروم محسوب میشه،ولی ببینید چه دقتی داشتن که برای بچه های مناطق دور دست هم ایده داشتن

1 ❤️

2016-12-05 10:56:23 +0330 +0330
نقل از: اسکلت حشری

ریشه یابی؛ "استبداد" ینی "خودکامگی". حکومت دیکتاتوری زیرمجموعه‎ای از خودکامگیه که جناب حاج‌ ممرضاشا هم همچین رویه‌ای برا خودش داش. (این‌که میگم "حاج‌ممرضاشا" توهین یا تمسخر نیس،‌ ایشون تنها پادشاه تاریخ ایران بود که رسمن حاجی شده بود!) واسه همین خعلی راحت در دهن هرکی مخالفش بود میبس خوش میخواس یه تنه همه امورو به دس بگیره و عاخرم رف تو باقالیا! واضحه عاقبت دیکتاتور بلخره دیر یا زود چیزی جز سرنگونی نیس. هرچن دیکتاتوری ممرضاشا و باباش سگش شرف داش به دیکتاتوری امثال خمینی و خامنه‌ای! بدون تردید این دوتا با هم قابل قیاس نیسن. ولی با این‌حال نظام خودکامه چه بخواد سلطنتی باشه چه جمهوری اسلامی، هیچ جایی برا دفا نداره.
ضمن این‌که یجورایی میشه گف اشتباهات شاه سابق همچین بی‌تاثیر در وضعیتی که امروز بهش دچار شدیمم نیس! اگه ایشون از قله‌ی خودعقل‌کل‌پنداریش میومد پائین یکی مث شاپور بختیارو یه ماه زودتر میورد رو کار شاید اصن انقلابی صورت نمیگرف..

عزیزم فرق داره و استبدادی بدتره .حکومت استبدادی شکلی از حکومت است که قدرت سیاسی در دست یک حاکم خودگمارده قرار دارد. در حکومت استبدادی دامنه اختیارات حاکم و طول دوره حکومت آن‌ها بسیار است و توزیع قدرت عادلانه نیست. طرف‌داران حکومت استبدادی؛معتقدند که این نوع حکومت امکان انباشت سرمایه، برنامه‌ریزی متمرکز و تصمیم‌گیری قاطع برای رفع موانع راه را برای توسعه فراهم می‌سازد.در حالی که مخالفان این نوع حکومت معتقدند که استبداد باعث احساس بی‌قدرتی سیاسی در بین مردم می‌شود و کارایی و خلاقیت آن‌ها را کاهش می‌دهد. دیکتاتوری یا خودکامگی نوعی قدرت مداری است که برخی از ویژگی‌های زیر را داشته باشد: در کار نبودن هیچ قانون و یا سنتی که کردار فرمانروا (یا فرمانروایان) را محدود کند و یا آنکه فرمانروا با قدرت نامحدود خود آنها را زیر پا بگذارد. به دست آوردن قدرت دولت با شکستن قوانین پیشین. نبودن قاعده و قانونی برای جانشینی. به‌کار بردن قدرت در جهت منافع گروه اندک. فرمان‌برداری مردم از قدرت دولت تنها به سبب ترس از آن. انحصار قدرت در دست یک نفر. به‌کار بردن ترور به‌عنوان وسیله اصلی کار بستِ قدرت. برخی از این ویژگی‌ها همگانی‌ترند؛ چنانکه می‌توان صفات دیکتاتوری را در مطلق بودن قدرت، به‌زور به‌دست‌آوردن آن و نبودن قواعدی منظم برای جانشینی خلاصه کرد. باهاتون موافقم البته حاجیه حاجی که نبود بنظرم اقتدار ددیشو نداشت و از ملا جماعت هراس داشت بخاطر همین اندکی ظاهر سازیم میکرد زیر ابی قصد داشت دین را کمرنگ کنه. و مدرنیته را بیشتر جا بندازه اون اقتدار را نداشت البته یکمی دین رقیق شده را داشت بخاطر همینم رضا شاه بزرگ سرزنشش میکرد

2 ❤️

2016-12-05 11:18:18 +0330 +0330

همونطور که فکر میکردم از یه خانواده هستن با یه سری تفاوت ها . حالا شما اگه طرفدار شاهی درمورد سوال قبلیم دیکتاتور بودن شاهو چطور توجیه میکنی و ازش حمایت میکنی

من طرفدار شاه نیستم نظام شاهنشاهیم دوس ندارم دارم مقایسه میکنم زمان حال را با زمان شاه . من به شخصه نمیگم هیچ مشکلی نداشت چون اگه اینطور بود کشور های خارجی به کمک مردم نمیتونستن انقلاب کنن مثالی بزنم مثلا فرانسه یه کشور دموکراتیک و مردمش میتونن سرنوشت خودشونو رقم بزنن پس هر وقت خواستن تغییراتی ایجاد میکنن و امریکا به هیچ عنوان نمیتونه دخالت کنه و مردم را

تحریک به انقلاب کنه چون در اون سیستم انقلاب معنایی نداره نهایتا رفراندوم برگزار میشه . حالا. برمیگردیم به سوال اصلی شما ؛ که جوابش یکی از بدیهیات عالم سیاست است زمان شاه ما فقط ازادی سیاسی نداشتیم که با انقلاب بقیه ازادی ها و نقطه قوت های ایران را هم از دست دادیم در عوض در جواب میگن خب امنیت داریم!کلا هر چی گفته بشه تو این کشور جوابش همینه مثه اینکه اون زمان امنیت نبوده!تقریبا 4 دهه از اون زمان گذشته نه تنها ایران نسبت به زمان خودش به جلو حرکت نکرده بلکه با اختلاف فاحشی تنزل کرده . نقطه قوت شاه همین ملی گرایی بود فارغ از بحث دیکتاتوری و در مقابلش جمهوری اسلامی که استبداد مطلق داره و ملی گرا نیست من به شخصه به نبود ازادی سیاسی در اون زمان انتقاد دارم ولی با تحولات سال های اخر حکومتش مثلا نخست وزیری بختیار مخالف سرسخت ملی گرا و کوتاه امدن در صدد اصلاح. برامدفقط مونده بود نظام جمهوری بشه نه دیگه جنگ 8 ساله نه صادرات نخبه ها نه استبداد دینی نه قطع رابطه با دنیا.و… من در مقام مقایسه دو حکومت حرف مقزنم و قصد ندارم عیوب ان زمان را توجیه کنم . حسرتم اینه که چرا اصلاحات نشد و انقلاب شد همین !البته حکومت رضا شاه را نسبت به زمانش دوست دارم چون اون زمان دموکراسی به این شکل نبود در دنیا.فقط 2 اشتباه داشت 1 حمایت از هیتلر 2 کشف حجاب !

1 ❤️

2016-12-05 20:31:58 +0330 +0330

من تعجب میکنم از این استدلال شما

چون شاه در راس امور بود دیکتاتور بود؟

بلاخره تو هر کشوری یه نفر باید در راس امور باشه یا نه؟ حالا اینی که در راس هست تو یه کشور اسمش رهبره تو یکی پیشوا و تو یکی پادشاه و تو یکی رییس جمهور و …

1 ❤️

2016-12-05 20:34:30 +0330 +0330

ببخشید خارج ازموضوع بحث سوال میپرسم ولی من هر چقدر تلاش میکنم نمیتونم متنمو ارسال کنم پیام ش اینه که لینک یا متن غیر مجاز هست ولی بنظر نمیاد حرفم مشکلی داشته باشه توهینی نکردم چه کلماتی غیر مجاز ایا؟ جریان چیه؟این رویه زیاد با ازادی بیان جور در نمیاد !

اگه نمیتونین پست بذارین میخواین مطلبتون رو تو خصوصی برام بفرستین تا به نام خودتون بذارم تو تاپیک. فرقی هم نمیکنه نظرتون موافق تاپیک باشه یا مخالف

1 ❤️

2016-12-05 20:52:06 +0330 +0330
نقل از: اسکلت حشری

ضمن این‌که یجورایی میشه گف اشتباهات شاه سابق همچین بی‌تاثیر در وضعیتی که امروز بهش دچار شدیمم نیس! اگه ایشون از قله‌ی خودعقل‌کل‌پنداریش میومد پائین یکی مث شاپور بختیارو یه ماه زودتر میورد رو کار شاید اصن انقلابی صورت نمیگرف...

عرض شود که

شاه بدش نمیومد که یه مقدار از خودش سلب اختیار کنه و امتحانش هم کرد ولی میدونی از کی پشت دستش رو داغ گذاشت؟ از وقتی که مصدق به اعتمادش خیانت کرد و پشت پرده با حزب توده و روسها ریخت رو هم و کودتا کرد.

یه چیزی هم برا من خیلی جالب و البته تاسف باره ، ملت ایران مخصوصا طرفداران رژیم جیب بری اسلامی خودشون رو سرشار از رافت اسلامی میدونن و رضاشاه رو دیکتاتور ولی چیزی که من نمیتونم هضم کنم اینه که **چجوری میشه تو رافت اسلامی یه مادر رو به جرم اینکه وکالت پرونده کسانی رو قبول کرده که اینا ازشون خوششون نمیاد به 16 سال زندان محکوم کنن و اجازه هم ندن حتی بچه های خردسال خودش رو از پشت شیشه زندان ملاقات کنه ولی از اون طرف شاه دیکتاتور به مخالف سیاسی خودش که دوران محکومیت خودش رو در زندان میگذرونه اجازه بده در انتخابات مجلس به عنوان کاندیدا شرکت کنه و اتفاقا رای هم بیاره و همین شاه دیکتاتور به احترام رای مردم اجازه بده طرف از زندان یه راست بره به عنوان نماینده بشینه تو مجلس.؟؟؟ ** (dash) (dash) (dash)

5 ❤️

2016-12-05 20:59:09 +0330 +0330
نقل از: negar000 خیلی حقایق جالب و در عین حال تاسف باری هست , ایران تنها کشوریه که با نگاه کردن به گذشتش انگار داری ابنده رو میبینی مطالب رو که میخوندم گفتم اثری از بسیجیا و جیره خورای بدبخت حکومتی نییت تا اینکه بالخره یکیش پیدا شد , این اخوندا بودن که مملکت رو به باد دادن بیکاری فقر فساد تورم اسیدپاشی تجاوز و..... نتیجه همین حکومته

نگاه کن تو رو خدا… باز ی جقی دیگه:))

تو هم حتما یکی از زیرخوابه های شاه بودی پس!

1 ❤️

2016-12-05 21:01:22 +0330 +0330

ارو جان
چرت گفتی…

الآن امکانات بیشتره یا اون موقع؟
الان دانشگاه بیشتره یا اون موقع؟

من به منافع جیره خورا و زیرخوابه های شاه اهمیت نمی دم…
تنها این و می دونم که شاه و دوستاش می گفتن ملت بزرگ ایران آفتابه هم نمی تونن بسازن اما ماشین و هواپیما و ماهواره و … ساختیم و …

مصاحبه ی آخر آقای روحانی رو بخون بلکه یکم کله ت کار کرد

0 ❤️

2016-12-05 21:04:34 +0330 +0330
نقل از: AarsalanKZ ارو جان چرت گفتی...

تنها این و می دونم که شاه و دوستاش می گفتن ملت بزرگ ایران آفتابه هم نمی تونن بسازن اما ماشین و هواپیما و ماهواره و … ساختیم و …

کسی اگه منظور ایشون رو فهمید برا منم دوبله کنه لطفا

1 ❤️

2016-12-05 21:07:17 +0330 +0330

کامنتی که در اعتراض به سریال معمای شاه در وبسایت صدا و سیما گذاشته شد ولی فوری حذفش کردند

ﺳﺮﯾﺎﻟﯽ ﻣﺰﺧﺮﻓﯽ ﮐﻪ ۹۰ ﻣﯿﻠﯿﺎﺭﺩ ﺗﻮﻣﻦ ﺍﺯ ﺟﯿﺐ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﺪﺑﺨﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺧﺮﺟﺶ ﺷﺪﻩ ...

ﺍﯼ ﮐﺎﺵ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﯾﮏ ﻗﻠﺪﺭ ﺑﯽ ﺳﻮﺍﺩ !! ﺩﻳﻜﺘﺎﺗﻮﺭ !! ﺗﺮﻳﺎﻛﯽ !! ﭘﯿﺪﺍ ﻣﯽ ﺷﺪ ﺗﺎ ﺑﺮﺍﻣﻮﻥ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺑﺴﺎﺯﻩ،

ﺑﺮﺍﯼ ﻓﺮﺩﻭﺳﯽ، ﺣﺎﻓﻆ، ﺳﻌﺪﯼ ﻭ ﺧﯿﺎﻡ ﻭ ﺳﺎﯾﺮ ﺍﺳﻄﻮﺭﻩ ﻫﺎﻣﻮﻥ ﺁﺭﺍﻣﮕﺎﻩ ﺯﯾﺒﺎ ﻭ ﺟﺪﯾﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺷﺎﻧﺸﻮﻥ ﺑﺴﺎﺯﻩ ...

ﺑﺮﺍﻣﻮﻥ ﺟﺎﺩﻩ ﻭ ﺭﺍﻩﺁﻫﻦ ﺑﺴﺎﺯﻩ ....

ﺍﯼ ﮐﺎﺵ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﯾﮏ ﺟﻮﺍﻥ ﺧﻮﺷﮕﺬﺭﺍﻥ !! ﻭ ﺑﯽﻋﺮﺿﻪ !! ﭘﯿﺪﺍ ﻣﯿﺸﺪ ﮐﻪ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﯾﻦ ﻭ ﻣﺪﺭﻧﺘﺮﯾﻦ ﻭﺭﺯﺷﮕﺎﻩ ﺟﻬﺎﻥ ﺭﻭ ﺑﺮﺍﻣﻮﻥ ﺑﺴﺎﺯﻩ،

ﺯﺑﺪﻩ ﺗﺮﯾﻦ ﻭ ﺷﺠﺎﻉ ﺗﺮﯾﻦ ﻭ ﻓﺪﺍﮐﺎﺭﺗﺮﯾﻦ ﺍﻓﺴﺮﺍﻥ ﻭ ﺧﻠﺒﺎﻧﺎﻥ ﺩﻧﯿﺎ ﺭﻭ ﺗﺮﺑﯿﺖ ﮐﻨﻪ ...

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﺑﯽ ﻋﺮﺿﻪ !! ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﻣﻮﻥ ﭘﯿﺸﺮﻓﺘﻪ ﺗﺮﯾﻦ ﻫﻮﺍﭘﯿﻤﺎﯼ ﺯﻣﺎﻥ ﺧﻮﺩ، F-14 ، ﺑﺨﺮﻩ !!

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﻻﺍﺑﺎﻟﯽ ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﭘﻨﺠﻤﯿﻦ ﺍﺭﺗﺶ ﺩﻧﯿﺎ ﺭﻭ ﺑﺮﺍﻣﻮﻥ ﺩﺭﺳﺖ ﮐﻨﻪ،

ﺳﻔﺮ ﺑﻪ ﺍﺭﻭﭘﺎ ﺭﻭ ﺑﺮﺍﻣﻮﻥ ﺑﺪﻭﻥ ﻭﯾﺰﺍ ﺑﮑﻨﻪ،

ﺩﺭﺁﻣﺪ ﺳﺮﺍﻧﻪ ﻣﻮﻥ ﺭﻭ ﺩﺭ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺍﻭﻝ ﺑﮑﻨﻪ ....

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﻋﯿﺎﺷﯽ ! ﻭ ﻭﻟﺨﺮﺟﯽ ! ﮐﻨﻪ ﮐﻪ ﺍﺳﺘﻌﺪﺍﺩﻫﺎﯾﯽ ﻣﺜﻞ : ﭘﺮﻭﻓﺴﻮﺭ ﺣﺴﺎﺑﯽ، ﺩﮐﺘﺮ ﻣﻌﯿﻦ، ﺍﯾﺮﺝ ﺍﻓﺸﺎﺭ، ﻏﻼﻣﺤﺴﯿﻦ ﻣﺼﺎﺣﺐ، ﺩﺍﺭﯾﻮﺵ ﺁﺷﻮﺭﯼ، ﻭ ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ ﭼﻬﺮﻩ ﺷﺎﺧﺺ ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻤﻠﻠﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻧﺶ ﮐﺸﻒ ﻭ ﺷﮑﻮﻓﺎ ﺑﺸﻪ ...

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﺧﻔﻘﺎﻥ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﮐﻨﻪ ﮐﻪ ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ ﻋﻠﯿﻪ ﺧﻮﺩﺵ ﺗﯿﺘﺮ ﺑﺰﻧﻨﺪ !!

ﺍﻭﻧﻘﺪﻩ ﺩﯾﮑﺘﺎﺗﻮﺭ ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﻗﺎﺗﻼﯼ ﺧﻮﺩﺵ ﺭﻭ ﺑﺒﺨﺸﻪ، ﮐﻪ ﺑﻪ ﺍﻭﻧﻬﺎ ﻣﻘﺎﻡ ﺑﺎﻻﯼ ﺩﻭﻟﺘﯽ ﺑﺪﻩ !!

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻣﺮﺩﻡ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻟﺠﻦ ﺑﮑﺸﺪ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻓﺮﺩﯾﻦ ﺑﺸﻨﺪ !!

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﺑﻪ ﺍﺩﺏ ﻓﺎﺭﺳﯽ ﺑﯽ ﺗﻮﺟﻬﯽ ﮐﻨﻪ ﮐﻪ ﺍﻣﺜﺎﻝ ﻓﺮﻭﻍ ﻭ ﺳﻬﺮﺍﺏ ﻭ ﺍﺧﻮﺍﻥ ﻭ ﺷﺎﻣﻠﻮ ﻭ ﻣﺤﻤﻮﺩ ﺩﻭﻟﺖ ﺁﺑﺎﺩﯼ ﺗﺤﻮﯾﻞ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺑﺪﻩ !!

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﺑﯽ ﻋﺮﺿﻪ !! ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺑﺎﺕ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺩﺧﺎﻟﺖ ﮐﻨﻪ،

ﻋﻘﺎﺏ ﺍﻭﭘﯿﮏ لقب بگیره ﻭ ﻗﯿﻤﺖ ﻧﻔﺘﻤﻮﻥ ﺭﻭ ﻫﯽ ﺑﺒﺮﻩ ﺑﺎﻻ !!

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﺿﺪ ﺩﯾﻦ ﻭ ﺭﻭﺣﺎﻧﯿﺖ ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﺍﻣﺜﺎﻝ ﺁﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﻣﻄﻬﺮﯼ ﺁﺯﺍﺩﺍﻧﻪ ﺩﺭ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎ ﺗﺪﺭﯾﺲ ﻭ ﺳﺨﻨﺮﺍﻧﯽ ﮐﻨﻦ !!

ﻣﻦ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺷﻤﺎ ﻓﻬﻤﯿﺪﻡ ﻗﻠﺪﺭﻫﺎ، ﺑﯽﺳﻮﺍﺩﻫﺎ، ﻋﯿﺎﺵ ﻫﺎ ﻭ ﺑﯽﻋﺮﺿﻪ ﻫﺎ ﺑﻬﺘﺮ ﻣﻤﻠﮑﺖ ﺭﻭ ﻣﯿﺴﺎﺯﻥ

7 ❤️

2016-12-05 21:37:43 +0330 +0330

منظورش اینه که :من یا مزدورم یا اینکه هیچی نمیفهمم از هیچی و هیچ جا .
بله منظورش اینه .
این همان بره ی دیروز و گوسفند امروزیست.
یکی نیست بهش بگه : کدوم دانشگاه؟؟؟؟ دانشگاه های پیذوری؟ ؟؟؟ بدون اعتبار بین المللی؟؟؟؟ درمورد مدارکش هم نگم که 2 زار ارزش نداره هیچ جا… طرف مدرک دکترای واقعی داره از دانشگاه معتبر بهش کار نمیدن .اما به یه بیسواد 2 کلاس درس خونده مدرک قلابی دکترا میگیره و پول میده میره میشه عضو هیئت علمی دانشگاه تهران. اینم نمونه ی کوچیکی از وضعیت مملکت. همه اینارو میدونن. بقیشم نگم که گندش همه جارو برمیداره. …
درمورد ساخت ماهواره و بقیه چیزا باید بگم همش وارداتیه از روسیه و چین .
با مدرک حفاظت اطلاعات سپاه و بقیه ارگانها حاضرم ثابتش کنم .من همه جا نفوذی دارم و از چیزایی خبر دارم که واویلا میشه اگه مردم بدونن

2 ❤️

2016-12-05 21:57:48 +0330 +0330
نقل از: RedKazhdom

بله منظورش اینه .
یکی نیست بهش بگه : کدوم دانشگاه؟؟؟؟ دانشگاه های پیذوری؟ ؟؟؟ بدون اعتبار بین المللی؟؟؟؟ درمورد مدارکش هم نگم که 2 زار ارزش نداره هیچ جا… طرف مدرک دکترای واقعی داره از دانشگاه معتبر بهش کار نمیدن .اما به یه بیسواد 2 کلاس درس خونده مدرک قلابی دکترا میگیره و پول میده میره میشه عضو هیئت علمی دانشگاه تهران. اینم نمونه ی کوچیکی از وضعیت مملکت. همه اینارو میدونن. بقیشم نگم که گندش همه جارو برمیداره. …
با مدرک حفاظت اطلاعات سپاه و بقیه ارگانها حاضرم ثابتش کنم .من همه جا نفوذی دارم و از چیزایی خبر دارم که واویلا میشه اگه مردم بدونن

آهاااا ینی منظورش اینه که چون الان تعداد دانشگاهها بیشتر از اون موقع هست پس خیلی پیشرفت کردیم؟

خخخ خوبه نمیگن چون الان اینترنت داریم و اون موقع نداشتیم پس شاه خانوم باز بوده 🙄

7 ❤️

2016-12-05 22:07:59 +0330 +0330
نقل از: RedKazhdom

بله منظورش اینه .

آهاااا ینی منظورش اینه که چون الان تعداد دانشگاهها بیشتر از اون موقع هست پس خیلی پیشرفت کردیم؟

خخخ خوبه نمیگن چون الان اینترنت داریم و اون موقع نداشتیم پس شاه خانوم باز بوده 🙄

خخخخ چه عرض کنم والا .فقط کلی خندیدم .خخخخخخخخخخخ

1 ❤️

2016-12-05 22:15:00 +0330 +0330

کامنتی که در اعتراض به سریال معمای شاه در وبسایت صدا و سیما گذاشته شد ولی فوری حذفش کردند

ﺳﺮﯾﺎﻟﯽ ﻣﺰﺧﺮﻓﯽ ﮐﻪ ۹۰ ﻣﯿﻠﯿﺎﺭﺩ ﺗﻮﻣﻦ ﺍﺯ ﺟﯿﺐ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﺪﺑﺨﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺧﺮﺟﺶ ﺷﺪﻩ ...

ﺍﯼ ﮐﺎﺵ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﯾﮏ ﻗﻠﺪﺭ ﺑﯽ ﺳﻮﺍﺩ !! ﺩﻳﻜﺘﺎﺗﻮﺭ !! ﺗﺮﻳﺎﻛﯽ !! ﭘﯿﺪﺍ ﻣﯽ ﺷﺪ ﺗﺎ ﺑﺮﺍﻣﻮﻥ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺑﺴﺎﺯﻩ،

ﺑﺮﺍﯼ ﻓﺮﺩﻭﺳﯽ، ﺣﺎﻓﻆ، ﺳﻌﺪﯼ ﻭ ﺧﯿﺎﻡ ﻭ ﺳﺎﯾﺮ ﺍﺳﻄﻮﺭﻩ ﻫﺎﻣﻮﻥ ﺁﺭﺍﻣﮕﺎﻩ ﺯﯾﺒﺎ ﻭ ﺟﺪﯾﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺷﺎﻧﺸﻮﻥ ﺑﺴﺎﺯﻩ ...

ﺑﺮﺍﻣﻮﻥ ﺟﺎﺩﻩ ﻭ ﺭﺍﻩﺁﻫﻦ ﺑﺴﺎﺯﻩ ....

ﺍﯼ ﮐﺎﺵ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﯾﮏ ﺟﻮﺍﻥ ﺧﻮﺷﮕﺬﺭﺍﻥ !! ﻭ ﺑﯽﻋﺮﺿﻪ !! ﭘﯿﺪﺍ ﻣﯿﺸﺪ ﮐﻪ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﯾﻦ ﻭ ﻣﺪﺭﻧﺘﺮﯾﻦ ﻭﺭﺯﺷﮕﺎﻩ ﺟﻬﺎﻥ ﺭﻭ ﺑﺮﺍﻣﻮﻥ ﺑﺴﺎﺯﻩ،

ﺯﺑﺪﻩ ﺗﺮﯾﻦ ﻭ ﺷﺠﺎﻉ ﺗﺮﯾﻦ ﻭ ﻓﺪﺍﮐﺎﺭﺗﺮﯾﻦ ﺍﻓﺴﺮﺍﻥ ﻭ ﺧﻠﺒﺎﻧﺎﻥ ﺩﻧﯿﺎ ﺭﻭ ﺗﺮﺑﯿﺖ ﮐﻨﻪ ...

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﺑﯽ ﻋﺮﺿﻪ !! ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﻣﻮﻥ ﭘﯿﺸﺮﻓﺘﻪ ﺗﺮﯾﻦ ﻫﻮﺍﭘﯿﻤﺎﯼ ﺯﻣﺎﻥ ﺧﻮﺩ، F-14 ، ﺑﺨﺮﻩ !!

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﻻﺍﺑﺎﻟﯽ ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﭘﻨﺠﻤﯿﻦ ﺍﺭﺗﺶ ﺩﻧﯿﺎ ﺭﻭ ﺑﺮﺍﻣﻮﻥ ﺩﺭﺳﺖ ﮐﻨﻪ،

ﺳﻔﺮ ﺑﻪ ﺍﺭﻭﭘﺎ ﺭﻭ ﺑﺮﺍﻣﻮﻥ ﺑﺪﻭﻥ ﻭﯾﺰﺍ ﺑﮑﻨﻪ،

ﺩﺭﺁﻣﺪ ﺳﺮﺍﻧﻪ ﻣﻮﻥ ﺭﻭ ﺩﺭ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺍﻭﻝ ﺑﮑﻨﻪ ....

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﻋﯿﺎﺷﯽ ! ﻭ ﻭﻟﺨﺮﺟﯽ ! ﮐﻨﻪ ﮐﻪ ﺍﺳﺘﻌﺪﺍﺩﻫﺎﯾﯽ ﻣﺜﻞ : ﭘﺮﻭﻓﺴﻮﺭ ﺣﺴﺎﺑﯽ، ﺩﮐﺘﺮ ﻣﻌﯿﻦ، ﺍﯾﺮﺝ ﺍﻓﺸﺎﺭ، ﻏﻼﻣﺤﺴﯿﻦ ﻣﺼﺎﺣﺐ، ﺩﺍﺭﯾﻮﺵ ﺁﺷﻮﺭﯼ، ﻭ ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ ﭼﻬﺮﻩ ﺷﺎﺧﺺ ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻤﻠﻠﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻧﺶ ﮐﺸﻒ ﻭ ﺷﮑﻮﻓﺎ ﺑﺸﻪ ...

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﺧﻔﻘﺎﻥ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﮐﻨﻪ ﮐﻪ ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ ﻋﻠﯿﻪ ﺧﻮﺩﺵ ﺗﯿﺘﺮ ﺑﺰﻧﻨﺪ !!

ﺍﻭﻧﻘﺪﻩ ﺩﯾﮑﺘﺎﺗﻮﺭ ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﻗﺎﺗﻼﯼ ﺧﻮﺩﺵ ﺭﻭ ﺑﺒﺨﺸﻪ، ﮐﻪ ﺑﻪ ﺍﻭﻧﻬﺎ ﻣﻘﺎﻡ ﺑﺎﻻﯼ ﺩﻭﻟﺘﯽ ﺑﺪﻩ !!

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻣﺮﺩﻡ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻟﺠﻦ ﺑﮑﺸﺪ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻓﺮﺩﯾﻦ ﺑﺸﻨﺪ !!

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﺑﻪ ﺍﺩﺏ ﻓﺎﺭﺳﯽ ﺑﯽ ﺗﻮﺟﻬﯽ ﮐﻨﻪ ﮐﻪ ﺍﻣﺜﺎﻝ ﻓﺮﻭﻍ ﻭ ﺳﻬﺮﺍﺏ ﻭ ﺍﺧﻮﺍﻥ ﻭ ﺷﺎﻣﻠﻮ ﻭ ﻣﺤﻤﻮﺩ ﺩﻭﻟﺖ ﺁﺑﺎﺩﯼ ﺗﺤﻮﯾﻞ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺑﺪﻩ !!

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﺑﯽ ﻋﺮﺿﻪ !! ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺑﺎﺕ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺩﺧﺎﻟﺖ ﮐﻨﻪ،

ﻋﻘﺎﺏ ﺍﻭﭘﯿﮏ لقب بگیره ﻭ ﻗﯿﻤﺖ ﻧﻔﺘﻤﻮﻥ ﺭﻭ ﻫﯽ ﺑﺒﺮﻩ ﺑﺎﻻ !!

ﺍﻭﻧﻘﺪﺭ ﺿﺪ ﺩﯾﻦ ﻭ ﺭﻭﺣﺎﻧﯿﺖ ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﺍﻣﺜﺎﻝ ﺁﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﻣﻄﻬﺮﯼ ﺁﺯﺍﺩﺍﻧﻪ ﺩﺭ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎ ﺗﺪﺭﯾﺲ ﻭ ﺳﺨﻨﺮﺍﻧﯽ ﮐﻨﻦ !!

ﻣﻦ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﯾﺎﻝ ﺷﻤﺎ ﻓﻬﻤﯿﺪﻡ ﻗﻠﺪﺭﻫﺎ، ﺑﯽﺳﻮﺍﺩﻫﺎ، ﻋﯿﺎﺵ ﻫﺎ ﻭ ﺑﯽﻋﺮﺿﻪ ﻫﺎ ﺑﻬﺘﺮ ﻣﻤﻠﮑﺖ ﺭﻭ ﻣﯿﺴﺎﺯﻥ

واقعا عجب عقب گردی کردیم . ........ یه دشت سرسبز /یه سد محکم /یه رود پر آب داشتیم توسیلاب / ما از خوشی ها دلامون آزرد / سد رو شکستیم دنیارو آب برد ......... نه کار ایناس نه کار اوناس / از اینو اون نیست از ماست که بر ماست. ..........

2 ❤️

2016-12-05 22:23:38 +0330 +0330

خوشحالم که دوباره یه پست عالی دیگه میبینم arrow جان

1 ❤️

2016-12-05 22:25:45 +0330 +0330
نقل از: SimonRiley

.

.

هما ناطق (کمونیست):

.

.

.

عمادالدین باقی:

اصلا نیازی به اعترافات این اشخاص نیست
کافی ادم مقداری پای صحبت پدر و پدربزرگانش بنشینه
من پدرم میگه زمانیکه بچه بودیم مدرسه میرفتیم چون پدرمون فوت کرده هرسال دو دست کت و شلوار بهمون میدادن،به کل مدرسه هم تغذیه شیر،پسته،موز،کیک و…
حالا پدر من کجا زندگی میکرد،سرپل ذهاب،که هنوز هم از بعضی جهات منطقه محروم محسوب میشه،ولی ببینید چه دقتی داشتن که برای بچه های مناطق دور دست هم ایده داشتن

** اولین روزی که ولیعهد ایران به مدرسه رفت، بعد از مدرسه معلمش خدمت مادرش شهبانو میرسه و میگه که ولیعهد ساعت حدودا یازده دچار ضعف شدیدی میشه که مجبور میشن مقداری خوراکی و خشکبار بهش بدن تا بتونه تو کلاس بشینه**
.
همین قضیه ذهن شهبانو رو درگیر میکنه وقتی ولیعهد با وجود خوردن صبحانه کامل تو مدرسه ضعف میکنه پس اون کودکی که شاید در روستاهای دور افتاده نتونه صبحانه بخوره چگونه ادامه تحصیل میده..

شهبانو فورا طرح تغذیه رایگان را به وزارت خانه مربوطه پیشنهاد دادن که پس از مشقات فراوان این کار عملی شد، و تا دورترین روستاهای ایران هر روز خشکبار، میوه، لبنیات وغذای گرم رایگان توزیع میگردید

دکتر رضایی یکی از بزرگترین جراحان قلب ایران میگوید من در یکی از دورترین نقاط ایران فقط بخاطر تغذیه رایگان شروع به تحصیل نمودم

5 ❤️

2016-12-05 22:51:50 +0330 +0330
نقل از: k_i_k_i خوشحالم که دوباره یه پست عالی دیگه میبینم arrow جان

ممنون از لطفت ?

1 ❤️

2016-12-05 23:53:45 +0330 +0330

من تعجب میکنم از این استدلال شما

چون شاه در راس امور بود دیکتاتور بود؟

بلاخره تو هر کشوری یه نفر باید در راس امور باشه یا نه؟ حالا اینی که در راس هست تو یه کشور اسمش رهبره تو یکی پیشوا و تو یکی پادشاه و تو یکی رییس جمهور و …

در راس حکومت بودن با اینکه مادام العمر در راس حکومت بودن خیلی فرق داره. شاه قرار بود تا اخر عمرش شاه ایران باشه بعد حکومتو بده به پسرش! ای چه معنی داره? من فعلا نمیخوام وارد جزئیات و کارهای شاه بشم فعلا مهمترین سوالم از طرفداران شاه اینه که به چه حقی یک نفر باید تا اخر عمرش صاحب ایران باشه، ایرانو مال خودش بدونه

اولا من ادعا ندارم شاه معصوم و کلا بدون خطا بوده (تو پست اولمم نوشتم)

دوما از اول تاریخ و همه جای دنیا سلطنت موروثی بوده ، الانم هست ، بعد از این هم خواهد بود.

سوما تو اون دوره که اوج سنگ سرد در دنیا بود به هر کسی که اختیار میداد کشور رو دو دستی یا تقدیم آمریکا میکرد یا شوروی یا انگلیس. نمونه بارزش هم جناب مصدق

چهارما تو اون دوره کیو سراغ داشتی برای اداره کشور شایسته تر از خودش باشه؟

پنجما مگه روند رشد اقتصادیمون کند بود یا تورممون بالا بود که نیاز باشه کسی هم بیاد جایگزینش بشه؟ جایگزینش میخواست بیاد نرخ رشد اقتصادیمون رو 3 رقمی بکنه؟ ی

وقتی یه مدیر مدرسه ، یه مدیر شرکت ، یه مدیر کشور داره کارش رو به بهترین نحو احسن انجام میده با چه منطق و توجیهی باید بخوایم یکی دیگه رو جایگزینش کنیم؟

آخه کجای دنیا دیده شده پادشاهی بعد چند سال سلطنت بگه حالا یکی دیگه بیاد پادشاه بشه؟ (dash)

5 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «