رازهای سر به مهر (Arrow 11)

1395/09/14

دشت مان ، گرگ اگر داشت ، نمی نالیدم؛
نیمی از گلّه ی ما را سگ ِ چوپان خورده!!!

در اینکه ما ایرانیها ملت نمک نشناس و قدرنشناسی هستیم جای هیچ شک و شبهه ای نیست و کسی هم نمیتونه حاشاش کنه.

به نظر من اوج این قدرنشناسی ایرانیان در سال 57 بود که ابلهانه شدند بازیچه دست دول خارجی و جفتک زدن به بختشون و در اوج آزادی دنبال آزادی گشتند.

منظورم از این حرفها اصلا این نیست که حکومت پهلوی مدینه فاضله بود و هیچ عیب و ایرادی نداشت ولی متاسفانه ایران تنها کشور دنیاست که وقتی به گذشته اش نگاه میکنی فکر میکنی آینده هست.

اگه کمی حوصله کنین تا جایی که از دستم بر بیاد میخوام تو این تاپیک بهتون ثابت کنم که ایرادهای اون رژیم یک صدم چیزی که به ما گفتن هم نبوده و حداقل 90% چیزهایی که به خوردمون دادن سیاه نمایی و سیاه بازی بوده.

شورشیان نسل 57 با توجه به تکنولوژیهای زمان خود دسترسی محدودی به اطلاعات داشتند و بیشتر اطلاعاتشون رو یا از منبر مساجد میگرفتن یا از بخش فارسی رادیو آیت الله بی بی سی ولی از نسل امروز تعجب میکنم که با وجود اینترنت و … بدون کوچکترین تحقیقی منبع اطلاعاتیشون شده کتابهای تاریخ تحریف شده مدرسه و صدا و سیمای میلی جیب بری اسلامی و گاها در مورد زمان پهلوی طوری صحبت میکنن که انگار مردم تو خیابون از گرسنگی مثل زامبی ها همدیگه رو میخوردن و عمام راحل سررسید و نجاتمون داد ولی خبر ندارن که تو اون دوران تفریح نرمال قشر متوسط جامعه ایران سفر گردشی بدون ویزا به اروپا و آمریکا بود.

تو این تاپیک یه سری اتفاقات و آمار گفته نشده رو میخوام بذارم و بعدش قضاوت با خودتون.

فقط اگه خواستین مقایسه ای بین دوران رضاشاه و محمدرضا شاه و حکومت جیب بری اسلامی انجام بدین لطفا چند مورد رو حتما در نظر بگیرین :

1- اینکه رضا شاه کشور رو در چه شرایطی در اختیار گرفت ، محمد رضا شاه در چه شرایطی و خمینی در چه شرایطی.

2- هر کدوم از این حکومتها در دوره خودشون چقدر درآمد نفتی داشتند

3- در هر دوره از این جکومتها از نظر تکنولوژی و پیشرفت و امکانات کشورهای دیگه دنیا در چه وضعیتی بودن (منظور اینکه فرضا گله نکنین که چرا زمان شاه ما موبایل نداشتیم 😁 )

نکته آخر اینکه بر خلاف تصور خیلیها که شورش 57 رو ساپورت شده از طرف آمریکا یا انگلیس یا فرانسه … میدونستن اخیرا با انتشار کتابی شاهکار (در تاپیک دیگه ای به این کتاب پرداخته خواهد شد) و با اسناد غیر قابل انکار ثابت شده که طرح شورش 57 حدود 12 سال قبل از وقوع در سازمان اطلاعات امنیت شوروی (ک . گ . ب) با تمام جزییات (حتی آتش زدن سینما در شهرهایی مثل آبادان) نوشته شده و مو به مو به اجرا در اومده و متاسفانه در 37 سال گذشته با توهم استقلال در اصل مستعمره همسایه شمالی بودیم.

**درآمد نفتی ایران طی 55 سال حکومت پهلوی : 39 میلیارد دلار **

درآمد نفتی ایران در طی 37 سال حکومت جیب بری اسلامی : 1216 میلیارد دلار

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-02-16 00:52:57 +0330 +0330

↩ Arrow11
نه همیشه اما تاپیک های سیاسی تو رو نمی پسندم. بیشتر از این حرص می خوردم و می خورم که آدم اهل مطالعه ای مثل تو چرا قبول نمی کنه که رژیم گذشته اشکال های فراوانی داشت و نمیشه ما اونها رو بدون عیب بدونیم. اما یک نکته گفتی به خونت تشنه ام نه باور کن اینطور نیست حتی دوست ندارم یک عطسه هم بکنی. امیدوارم همیشه سلامت باشی. به قول خودت امیدوارم تو فضای حقیقی یک بحث جذاب داشته باشیم.

1 ❤️

2021-02-16 13:53:25 +0330 +0330

↩ Bisexual_senbala

نه همیشه اما تاپیک های سیاسی تو رو نمی پسندم. بیشتر از این حرص می خوردم و می خورم که آدم اهل مطالعه ای مثل تو چرا قبول نمی کنه که رژیم گذشته اشکال های فراوانی داشت و نمیشه ما اونها رو بدون عیب بدونیم. اما یک نکته گفتی به خونت تشنه ام نه باور کن اینطور نیست حتی دوست ندارم یک عطسه هم بکنی. امیدوارم همیشه سلامت باشی. به قول خودت امیدوارم تو فضای حقیقی یک بحث جذاب داشته باشیم.

برای شونصدمین بار عرض میکنم من نه پهلوی ها رو معصوم میدونم نه ایران اون دوره رو مدینه فاضله ولی عقیده دارم خدماتشون خیلی بیشتر از اشتباهاتشون بوده و از اونجایی که ۴۲ سال تریبون دست مخالفینشون بوده تا میتونستن در موردشون سیاه نمایی کردن و اعتقادم بر اینه که هر کسی که اطلاعاتی در مورد اون دوران داره و میتونه باید اطلاع رسانی کنه.
فرق من و شما اینه که شما همه چیز اون دوران رو سیاه سیاهمیبینین ولی من سعی میکنم خاکستری ببینم، همانطور که بارها و بارها از اشتباهاتشونم گفتم و خواهشا دیگه اینقدر این برچسب طرفداری کورکورانه رو به من نزن، چون دیگه واقعا داره عصبیم میکنه. مگر اینکه قصدتم همین باشه(وقتی یه موضوع ساده رو به یه آدم تحصیلکرده حداقل ۱۰ بار بگی و باز هم همون حرف اول رو تکرار بکنه ظن عمدی بودن هم به وجود میاد)
منم امیدوارم اون روز رو ببینیم که هم اینجا راحت بتونیم بدون نگرانی تو پروفایلمون اسم و مشخصات واقعی خودمون رو بنویسیم و هم بتونیم تو دنیای واقعی ارتباط داشته باشیم.

0 ❤️

2021-02-16 17:51:18 +0330 +0330

↩ Deadlover5

منظور اون گوسفند های 57 هست

آها
اینجوری باشه حله
😀

1 ❤️

2021-02-17 20:10:50 +0330 +0330

انقلابیون ۵۷ احمقهای مفیدی بودند در خدمت دشمنان ایران که رفاه، شادی ،آزادی و آینده مردان و زنان و جوانان و کودکان ایران را از آنها گرفتند.
تصویری جالب از آگهی استخدام کارگر ساده زن و مرد شرکت مینو پیش از انقلاب با حقوق و مزایای استثنایی!!

لطفا شرایط کار در اون سالها را بخونید:

۱- سهیم شدن در سود کارخانه به مبلغ قابل توجه!
۲- استفاده از مزایای بهره وری کارگاه و پاداش سالیانه
۳ - وام برای رفع احتیاجات فوری و ضروری
۴ - وام رهن و خرید مسکن طبق آئین نامه
۵ - غذای کامل شامل: سوپ - غذای اصلی - میوه
۶ - بهره مند شدن از مزایای بیمه خدمات درمانی - بازنشستگی - حوادث
۷ - استفاده از صندوق تعاون رفاه کارگران
۸ - استفاده از مزایای شرکت تعاونی جهت خرید مایحتاج و کلیه وسائل زندگی به قیمت مناسب بطور نقد و اقساط
۹ - کمک هزینه عائله مندی طبق مقررات
۱۰ - وسیله ایاب و ذهاب به تمام نقاط تهران - کرج - شر ری
۱۱ - ساعت کار بین ۷:۳۰ صبح الی ۴:۴۰ بعد از ظهر ( ۴۰ دقیقه آن صرف نهار )
۱۲ - امکان انجام کار برای شیفت شب و استفاده از مزایای آن و همچنین سه ساعت اضافه کاری در شیفت روز یا شب برای داوطلبان

بعد بیشرفها میان تو تلویزیون و مسجد و منبر میگن مردم زمان شاه از گشنگی همدیگه رو میخوردن

0 ❤️

2021-02-17 22:54:40 +0330 +0330

الحره: پیام خامنه‌ای به جوانان عراقی با واکنش خشمگینانه مردم این کشور روبه‌رو شد

الحره روز جمعه ۲۴بهمن۹۹ گزارش داد: پیام خامنه‌ای به جوانان عراقی با واکنش خشمگینانه مردم این کشور در توئیتر روبه‌رو شد و فعالان و تحلیلگران عراقی از وی خواستند دخالت در کشورشان را متوقف کند.

آنها در توئیتی نوشتند: خامنه‌ای که از سوی مردم خود خوار و ذلیل و در عرصه بین‌المللی منزوی و از نظر جهان اسلام مطرود و از قیام شیعیان در عراق علیه دخالت و هیمنه رژیمش آزرده خاطر شده، چیزی برای پاسخ گفتن به عقده حقارت خود نیافته مگر این‌که به جوانان عراق پیامی بفرستد. او متوهم است که بدینوسیله اعتبار از دست رفته‌اش باز گردد. اما ای خامنه‌ای دجال بدان که ما پیام تو را نمی‌خواهیم.

الحره افزود: رژیم تهران بعد از موج اعتراضات مردمی که در اکتبر سال۲۰۱۹ شعله‌ور شد یک ضربه قوی دریافت کرد زیرا از برجسته‌ترین خواسته‌های این قیام پایان دادن به نفوذ شبه‌نظامیان و گروه‌های وفادار به رژیم ایران در عراق بود.

1 ❤️

2021-02-19 19:44:57 +0330 +0330

چهل و دو سال پیش
سینما رکس آبادان به آتش کشیده شد…!

علی تهرانی"شوهر خواهر علی خامنه ای " درباره این رویداد دهشتناک مطالبی علیه " نوری همدانی"و دامادش “سید حسین موسوی تبریزی” در خاطرات خود نوشته است:
ما در سقز بوديم که خبر آتش سوزی سينما رکس آبادن منتشر شد.
من خيال میکردم کار ساواک است،
چون هر خرابکاری ای که می شد،
به ساواک می بستند.
ولی آقای شيخ نوری همدانی گفت :
ما (يعنی شورای اسلامی قم) اينکار را برای به حرکت درآوردن مردم آبادان در راه انقلاب انجام داديم!،
تا خيال کنند کار ساواک است!،
و به حرکت درآيند…!
من گفتم : اين (نوری همدانی) ساواکی است.

1 ❤️

2021-02-22 23:34:10 +0330 +0330

انیس نقاش تروریست لبنانی مقیم ایران هم به دیار باقی شتابید

انیس نقاش، عامل اولین ترور ناکام بختیار، به علت بیماری کرونا به درک واصل شد
انیس نقاش شهروند لبنانی عامل اولین ترور شاپور بختیار آخرین نخست وزیر ایران در دوران پهلوی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.
این تروریست قاتل در جریان ترور ناموفق شاپور بختیار دو نفر را کشت.
نقاش ۷۱ ساله و در بعضی گزارش ها ۶۹ ساله در چهار دهه اخیر مقیم ایران بود اما رسانه های ایرانی به نقل از برخی منابع خبری گزارش کرده‌اند که او پس از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در بیمارستانی در سوریه بستری شده بود. به نقل از همین منابع گزارش شده است که جسد نقاش برای دفن به “بیروت منتقل خواهد شد.”
وی در سال های اخیر در ایران به کارهای تجاری مشغول بود و در رسانه های حکومتی به عنوان تحلیلگر اوضاع خاورمیانه اظهار نظر می کرد. او در ایران “رئیس مرکز پژوهشی امان” هم بود.
انیس نقاش در تمام این سال ها از اینکه نتوانسته شاپور بختیار را به قتل برساند، اظهار تاسف می کرد.

کلیپ کوتاه اعتراف انیس نقاش به تروریست بودن خودش و جمهوری اسلامی و زوق زدگی مجری شیرین عقل:
https://up.shahvani.com/u/djberaqebv.mp4

1 ❤️

2021-05-12 21:20:02 +0430 +0430

↩ Golnar_p_n_n

لزوم خاصی داره که آدم نشون بده تحصیلکرده ست؟؟

شرمنده دوست عزیز
بعضی وقتا اعلان پست جدید برا من نمیاد ببخشید
دقیقا متوجه منظورت نشدم

0 ❤️

2021-05-12 21:22:10 +0430 +0430

درست میگی برادر

1 ❤️

2021-05-13 13:28:24 +0430 +0430

↩ Power M
ارادت 🙏 🌹

0 ❤️

2021-05-13 19:09:26 +0430 +0430

۱ من نمیخوام الان بگم موافق ظرفی هستم اما باید درجوابت گفت که از اول سال ۵۷ بعد از حمله به سفارت آمریکا ما از طرف آمریکا تحریم شدیم و اجازه خرید و فروش اجناس به کشور های خارجی هر سال محدود تر می شد درحالی که الان تحقیق کنی میبینی ما حتی نفتمون رو غیر قانونی میفروشیم و هیچ کشوری از ما بخاطر ترس از آمریکا خرید نمیکنه بخاطر همینه که در انتها حکومت پهلوی فروش بسیار چشم گیر تری نسبت به حکومت اسلامی داشت
عمده ی مشکل ما مشکل مدیریتی هستش یعنی مدیران ، مسئولان و … نالایق که تا میتونن میدزدن و در میرن
به نظرم بهتره حرف ها و کتاب ها و سخنان هر دو طرف رو بیشتر گوش کنیم تا به نتیجه راضی کننده تری برسیم.
در دوره حکومت پهلوی هم کاملا درسته که شرایت اقتصادی بهتری داشتیم (به دلایلی که بالا گفتم) ولی شرافتا اگه بخونی توی دوره پهلوی هم بعضی سیاسیون مخالف رو خیلی بدجور میکشتن

1 ❤️

2021-05-13 22:52:21 +0430 +0430

↩ Dead999

۱ من نمیخوام الان بگم موافق ظرفی هستم اما باید درجوابت گفت که از اول سال ۵۷ بعد از حمله به سفارت آمریکا ما از طرف آمریکا تحریم شدیم و اجازه خرید و فروش اجناس به کشور های خارجی هر سال محدود تر می شد درحالی که الان تحقیق کنی میبینی ما حتی نفتمون رو غیر قانونی میفروشیم و هیچ کشوری از ما بخاطر ترس از آمریکا خرید نمیکنه

چنتا سوال:
چه لزومی داشت دیپلماتهای آمریکایی رو گروگان بگیریم؟
سود این گروگانگیری برای ما چی بود؟
چنتا کشور میشناسین که مردمشون از دیوار سفارت کشورای دیگه بالا برن؟
به نظرت آمریکا و جامعه جهانی با حکومتی که از اول با اعدام و گروگانگیری و ترور تو کشورهای دیگه و … شروع کرد چه رفتاری باید نشون میدادن؟
جهت اطلاع عرض کنم که عمر اولین تحریم نفتی ایران شاید به ۱۰ سال هم نرسه و اینجوری نبوده که از اول انقلاب تحریم باشه

بخاطر همینه که در انتها حکومت پهلوی فروش بسیار چشم گیر تری نسبت به حکومت اسلامی داشت

احتمالا پست اول تاپیک رو هم کامل نخوندین
چون انتهای پست کل درآمد نفتی پهلوی ها و جمهوری اسلامی رو نوشتم
اگه نگاه کنی میبینی برعکس چیزیه که شما تصور میکنی.

عمده ی مشکل ما مشکل مدیریتی هستش یعنی مدیران ، مسئولان و … نالایق که تا میتونن میدزدن و در میرن

دوست عزیز منم همینو عرض میکنم
میگم کار آخوند روضه خوندنه نه مملکت داری
پس بهتره هر کی کاری رو که بلده انجام بده

به نظرم بهتره حرف ها و کتاب ها و سخنان هر دو طرف رو بیشتر گوش کنیم تا به نتیجه راضی کننده تری برسیم.

۴۲ ساله که کلا هر نوع تریبونی هست در اختیار حضرات روضه خون بوده و به لطف فضای مجازی آدم میتونه یه اعاده حیثیت از کسی بکنه که دیگه تو این دنیا هم نیست تا از خودش دفاع کنه

در دوره حکومت پهلوی هم کاملا درسته که شرایت اقتصادی بهتری داشتیم (به دلایلی که بالا گفتم) ولی شرافتا اگه بخونی توی دوره پهلوی هم بعضی سیاسیون مخالف رو خیلی بدجور میکشتن

من هیچوقت ادعا نکردم اون موقع هیشکی کشته نشد و همه چی گل و بلبل بود و … ولی میشه چنتا از اون سیاسیون مخالف که بدجور کشته شدن رو اسم ببرین؟

1 ❤️

2021-05-13 23:05:15 +0430 +0430

من نه در اقوام و نه در دوستان و همکاران و نه کلا شنیدم که گفنه باشن یا شنیده باشن که در زمان شاه فقید کسی گرسنه یا فقیر ب شکل امروزی بوده باشه ، خانواده پهلوی امروز خیلی محبوبن

1 ❤️

2021-05-13 23:15:12 +0430 +0430

↩ آقای جان

من نه در اقوام و نه در دوستان و همکاران و نه کلا شنیدم که گفنه باشن یا شنیده باشن که در زمان شاه فقید کسی گرسنه یا فقیر ب شکل امروزی بوده باشه ، خانواده پهلوی امروز خیلی محبوبن

طبق آمار موجود ۹۸٪ افراد بالای ۲۳ سال دارای شغل آبرومند بودن
کسایی که شایعه فقر و بیکاری رو قرقره میکنن اصلا به این فکر نمیکنن که چجوری میشه تو یه کشور فقر و بیکاری باشه اونوقت خودشم از فیلیپین و ژاپن و کره جنوبی کارگر بیاره.
همون ژاپن و کره که الان ما رو به کارگری هم قبول نمیکنن

0 ❤️

2021-05-13 23:25:59 +0430 +0430

↩ Arrow11
در مورد اینکه چرا گروگان گرفتیم باید بگم که حتی علما و روحانیون الان هم معتقدن که کار اشتباهی بوده هرچند که مخالفت و دشمنی با امریکا و گرفتن سفارت اصلش برای این بود که توی کودتای ۳ اسفند ۱۳۲۹ سفارت آمریکا نقش اساسی داشت توی کودتا و برای همین بعد ها بدون فکر کردن به سفارت حمله کردن و گروگان گیری کردن و گفتن شاه رو پس بدید تا گروگان ها رو بدیم که آمریکا با خودش گفت اگه بخاطر گروگان ها بیایم شاه رو بدیم از فردا توی هر کشوری هرکسی هر چیزی خواست میاد افراد ما رو گروگان میگیره پس دست به تحریم و ندادن شاه کرد که ایران دید چه کاریه ،پس گروگان ها رو پس داد

باهات موافقم که هر کس باید کاری که بلده رو انجام بده حتی خود امام خمینی هم گفته که آخوند ها رو نباید قاطی سیاست کنید

در مورد اینکه ۴۲ ساله تمامی تریبون ها در اختیار آخوند هاست باید بگم که توی این ۴۲ سال هر سال فقط میان دعا و مسائل دینی رو میگن و یکی از تاسف های عظیمه که کسی نیست توی این مکان هایی که دست حکومت هستش بیاد این خلا های فکری مردم رو به درستی پر کنه و مثل کبک سرشون رو کردن توی برف در حالی که شبکه هایی مثل منوتو و بی بی سی فارسی با قدرت دارن کار انجام میدن

در مورد اینکه چه کسایی کشته شدن چند تا نمونه میگم :سید حسن مدرس ،عبدالحسین تیمورتاش، فیروز میرزا نصرت‌الدوله ،علی‌اکبر داور،سردار اسعد بختیاری ،کیخسرو شاهرخ
که در مورد اولی که سید حسن مدرسه باید بگم تحقیق بکنی میبینی خیلی بدجور کشتنش و در کل شاه هرکی رو که فکر می کرد ممکنه براش مشکل ایجاد کنه رو میکشت

در آخر این حقیقت رو قبول دارم که با اینکه ایران بعد از تغییر حکومت در آمد بیشتری داشت اما تا میتونستن هرکی که تونست هر چقدر که تونست از این پول خورد و رفت

1 ❤️

2021-05-14 00:23:37 +0430 +0430

↩ Dead999
خیلی ممنونم که با حوصله و تفکیک شده جواب دادی

در مورد اینکه چرا گروگان گرفتیم باید بگم که حتی علما و روحانیون الان هم معتقدن که کار اشتباهی بوده هرچند که مخالفت و دشمنی با امریکا و گرفتن سفارت اصلش برای این بود که توی کودتای ۳ اسفند ۱۳۲۹ سفارت آمریکا نقش اساسی داشت توی کودتا و برای همین بعد ها بدون فکر کردن به سفارت حمله کردن و گروگان گیری کردن و گفتن شاه رو پس بدید تا گروگان ها رو بدیم که آمریکا با خودش گفت اگه بخاطر گروگان ها بیایم شاه رو بدیم از فردا توی هر کشوری هرکسی هر چیزی خواست میاد افراد ما رو گروگان میگیره پس دست به تحریم و ندادن شاه کرد که ایران دید چه کاریه ،پس گروگان ها رو پس داد

قضیه ۳ اسفند ۱۲۹۹ که اصلا ربطی به آمریکا نداشت
رضا خان بود و سید ضیاء و آیرونساید انگلیسی
کلا قضیه ۱۳ آبان به هیچکدوم از این قضایا ارتباط تداشت
چون یه اتفاقی بود که به امر شوروی اتفاق افتاد و شوروی استفاده های بیشماری از این قضیه برد.

باهات موافقم که هر کس باید کاری که بلده رو انجام بده حتی خود امام خمینی هم گفته که آخوند ها رو نباید قاطی سیاست کنید

کدوم گفته خمینی با عملش یکی بود که این دومیش باشه؟
بدعت دین سیاسی رو خود خمینی گذاشت و با اینکه اسما فقط رهبر بود ولی همه کاره کشور هم بود و با اینکه صراحتا گفته بود آخوند نباید رییس جمهور بشه خامنه ای وقتی خمینی زنده بود رییس جمهور شد

در مورد اینکه ۴۲ ساله تمامی تریبون ها در اختیار آخوند هاست باید بگم که توی این ۴۲ سال هر سال فقط میان دعا و مسائل دینی رو میگن و یکی از تاسف های عظیمه که کسی نیست توی این مکان هایی که دست حکومت هستش بیاد این خلا های فکری مردم رو به درستی پر کنه و مثل کبک سرشون رو کردن توی برف در حالی که شبکه هایی مثل منوتو و بی بی سی فارسی با قدرت دارن کار انجام میدن

هر سال چیه دوست عزیز؟ ۲۴ ساعته
من که چندین ساله کلا تلویزیون نگاه نمیکنم ولی یادمه قبلا هر کانالی میزدی آخوند بود. انگار آنتن افتاده بود رو پشت بوم مسجد

در مورد اینکه چه کسایی کشته شدن چند تا نمونه میگم :سید حسن مدرس ،عبدالحسین تیمورتاش، فیروز میرزا نصرت‌الدوله ،علی‌اکبر داور،سردار اسعد بختیاری ،کیخسرو شاهرخ که در مورد اولی که سید حسن مدرسه باید بگم تحقیق بکنی میبینی خیلی بدجور کشتنش و در کل شاه هرکی رو که فکر می کرد ممکنه براش مشکل ایجاد کنه رو میکشت

جواب این قسمت متنت طولانیه و الانم دیروقت و وقت خواب، ولی فردا حتما جواب میدم

در آخر این حقیقت رو قبول دارم که با اینکه ایران بعد از تغییر حکومت در آمد بیشتری داشت اما تا میتونستن هرکی که تونست هر چقدر که تونست از این پول خورد و رفت

غریبه که نیومده ببره
اولی اختلاس بعد از ۵۷ رو برادر محسن رفیق دوست رییس بنیاد مستضعفان کرد و بعدشم بزرگترین اختلاسها توسط محمود خاوری (شوهر خاله زن مجتبی خامنه ای)، آقای عزیزی (معاون آستان قدس و برادر زن طبسی) ،… بودن که همه هم تسبیح به دست و چفیه به گردن بودن

1 ❤️

2021-05-14 00:50:10 +0430 +0430

↩ Arrow11
در مورد ۳ اسفند ۱۳۲۹ باید بگم که گویا سفارت آمریکا میره به شعبون بی مخ و دار و دسته اش پول میده که بیان توی خیابونا (گویا پای منافع آمریکا هم وسط بوده)

خمینی گفته که هرکسی که آخونده دلیل نمیشه که بیاد توی سیاست و گفته که آخوند های زیادی حق ندارن که بیان توی سیاست و آخوند ها باید به همون دین برسن این حرفش به این معنی نبوده که روحانیون سیاسی نداشته باشیم در حالی که میبینیم حتی قبل از این حرف ها هم آقای مدرس یه روحانی بودن که از لحاظ سیاسی هم خیلی زبانزد بودن و بخاطر فعالیت های سیاسیشون و بینششون مطالب زیادی نوشته شده یا مطهری رو میبینیم که از لحاظ سیاسی فعالیت میکرده و یا همونطور که خودت گفتی آقای خمینی و خامنه ای هردو در سیاست بود درحالی که همه اینهایی که گفتم از لحاظ سیاسی واقعا بینش داشتن و واقعا سیاست رو بخوبی میفهمیدن منظرشون از این حرف این بوده که هر آخوندی حق نداره بیاد بشه سیاسی که متاسفانه امروزه میبینیم برای اینکه سیاسی بشی اگه آخوند باشی خیلی بهت کمک میکنه

آره واقعا این حجم از حضور آخوند ها در شبکه ها خیلی جاها بی مورده و میبینیم که هر شبکه ای هر روز حداقل یک برنامه با یک آخوند رو داره

درسته که مومن نماهای زیادی اختلاص کردن ولی خیلی جاها هم میبینیم که یقه دیپلماس ها اختلاص های بزرگ کردن و رفتن، و اینکه توی صد سال اخیر هم داشتیم کسایی که حتی عمامه داشتن ولی دست به قتل یه روحانی دیگه زدن منظورم اینه که خیلی ها بودن که فقط ظاهر خوب نشون میدادن که بخوان پیشرفت کنن و بعدش کار خودشون رو بکنن.

1 ❤️

2021-05-14 00:55:45 +0430 +0430

امثال سحابی ها قطب زاده ها تربیت شده در اروپا اونم اروپایی که چشم دیدن پیشرفت کشورمون رو نداشت با هدف مبارزه با طاغوت و پیروزی مستظعف نسخه کشور رو پیچیدن اونم زیر ابای خمینی بعد زلزله پس لرزه ها هم اومد نتیجه اینکه شده

1 ❤️

2021-05-14 10:41:20 +0430 +0430

↩ Dead999

در مورد اینکه چه کسایی کشته شدن چند تا نمونه میگم :سید حسن مدرس ،عبدالحسین تیمورتاش، فیروز میرزا نصرت‌الدوله ،علی‌اکبر داور،سردار اسعد بختیاری ،کیخسرو شاهرخ
که در مورد اولی که سید حسن مدرسه باید بگم تحقیق بکنی میبینی خیلی بدجور کشتنش و در کل شاه هرکی رو که فکر می کرد ممکنه براش مشکل ایجاد کنه رو میکشت

در مورد اینکه چه کسایی کشته شدن چند تا نمونه میگم :سید حسن مدرس ،عبدالحسین تیمورتاش، فیروز میرزا نصرت‌الدوله ،علی‌اکبر داور،سردار اسعد بختیاری ،کیخسرو شاهرخ که در مورد اولی که سید حسن مدرسه باید بگم تحقیق بکنی میبینی خیلی بدجور کشتنش و در کل شاه هرکی رو که فکر می کرد ممکنه براش مشکل ایجاد کنه رو میکشت
دوست عزیز اگه دوست داری در مورد وقایای تاریخی و سیاسی حقایق رو بدونی توصیه میکنم حتما تجدید نظری تو منابع خودت بکنی نیدونم منابع انتخاب خودت هستن یا بهت توصیه میشه ولی خیلی یه طرفه هستن این افرادی که اسم بردی رو تک تک بهت توضیح میدم، هرچند هیچکدوم اینا اصلا به محمدرضا شاه ربطی ندارن.

سید حسن مدرس
تو تحجر و عقب مانده گی ذهنی شاگرد خلف و بر حق شیخ فضل الله نوری و آخوندی بی مایه بود که مصداق بارز حزب باد بود
اول طرف احمد شاه بود، بعد طرف رضا شاه شد و بعد زمانی که مشخص شد از نوراله نجفی اصفهانی که به منظور تجزیه ایران علیه حکومت مرکزی قیام مسلحانه کرده بود کتبا و رسما اعلام حمایت کرده در حالی که رضاشاه به راحتی میتونست به جرم خیانت اعدامش کنه ولی حتی زندانی هم نمیشه و فقط تبعید میشه به خواف و بعد ۷ سال اونجا میمیره.
اگه رضاشاه میخواست کشته بشه به راحتی میتونست به اعدام محکومش کنه‌ یا اگرم قصد یه قتل رسوندنش رو داشت لازم نبود ۷ سال صبر کنه.
از فرمایشات گوهر بار جناب مدرس:
از اول عمر تا به حال بسیار در بر و بحر ممالک اتفاق افتاد بود برای بنده، ولی بدن بنده به لرزه درنیامد و امروز بدنم به لرزه آمد. اشکال بر کمسیون اینکه اسم نسوان را در منتخبین بُرد، که از کسانی که حق انتخاب ندارند نسوان هستند… خداوند قابلیت در این‌ها قرار نداده‌است که لیاقت حق انتخاب داشته باشند، مستضعفین و مستضعفات و آن‌ها از این نمره‌اند که عقول آن‌ها استعداد ندارد. گذشته از اینکه در حقیقت نسوان در مذهب اسلام تحت قیمومیت‌ند، الرجال قوامون علی النساء، در تحت قیمومیت رجال هستند.

عبدالحسین تیمورتاش
خدمات زیادی به ایران کرد.
چون آدم خیلی قدرتمندی هم بود رضا شاه همیشه میترسید اگه اتفاقی براش بیفته تیمورتاش سر ولیعهد رو میکنه زیر آب تا خودش شاه بشه و وقتی روابطش با روسیه و جاسوس روس رودنش مشخص شد رضا شاه هم از فرصت استفاده کرد و اول زندانیش کرد و بعد هم تو زندان دستور داد بکشنش.
درسته با روسها رابطه داشت (تو اون دوره این روابط غلط رو خیلی از رجال سیاسی داشتن و حداقل ۷۰ - ۸۰ درصد سیاستمدارها یا روسوفیل بودن یا انگلوفیل) ولی به خاطر خدماتش به نظر من حقش مرگ نبود.

فیروز میرزا نصرت الدوله
اینم از نزدیکان رضا شاه بود ولی وقتی قرار داد ۱۹۱۹ به عنوان یه افتضاح شناخته شد و مشخص شد از انگلیسیها رشوه گرفته اول تبعید شد و بعد چند ماه به دست چند نفر خفه شد که احتمال زیاد به دستور رضا شاه بود.

سردار اسعد بختیاری
نمیدونم اصلا برا چی اسم سردار اسعد رو آوردی
چون اولا به مرگ طبیعی مرد
دوما زمان مرگش اصلا پهلوی ها تو قدرت نبودن
رضاشاه سال ۱۲۹۹ به قدرت رسید در حالی که سردار اسعد ۱۲۹۶ مرده بود.

کیخسرو شاهرخ
اینم از جمله کسایی هست که جمهوری اسلامی به زور میخواد ببندتتش به ریش رضا شاه
چرا؟ چون پسرش تو یه رادیوی خارجی علیه رضا شاه حرف زده بود و تو خیابون بهش ماشین میزنه و میگن آهان رضا شاه کشتش
شاه مملکت چرا باید بیاد یه تاجر ورشکسته رو که پول شام هم تو جیبش نداشته رو بکشه؟

بازم میگم سعی کن منابعتو عوض کنی

1 ❤️

2021-05-15 15:07:57 +0430 +0430

↩ Dead999

در مورد ۳ اسفند ۱۳۲۹ باید بگم که گویا سفارت آمریکا میره به شعبون بی مخ و دار و دسته اش پول میده که بیان توی خیابونا (گویا پای منافع آمریکا هم وسط بوده)

اشتباه میکنی عزیزم
تنها اتفاقی که ۳ اسفند در ایران افتاده کودتای رضا شاه بود که اونم مال سال ۱۲۹۹ هست

خمینی گفته که هرکسی که آخونده دلیل نمیشه که بیاد توی سیاست و گفته که آخوند های زیادی حق ندارن که بیان توی سیاست و آخوند ها باید به همون دین برسن این حرفش به این معنی نبوده که روحانیون سیاسی نداشته باشیم
خمینی کلا قبل از به قدرت رسیدن زر ناشتا زیاد زده بود که بعد چشیدن مزه قدرت زد زیر همه شون. این کلیپ رو ببین تا متوجه بشی گفته خمینی با ادعای شما چقد تفاوت داره: https://up.shahvani.com/u/icxnuaiswx.mp4
در حالی که میبینیم حتی قبل از این حرف ها هم آقای مدرس یه روحانی بودن که از لحاظ سیاسی هم خیلی زبانزد بودن و بخاطر فعالیت های سیاسیشون و بینششون مطالب زیادی نوشته شده یا مطهری رو میبینیم که از لحاظ سیاسی فعالیت میکرده
مدرس نه بینش سیاسی داشت نه سواد سیاسی و عین سگ زغالفروش که لباس هرکی رو سیاه ببینه فکر میکنه صاحبشه هر طرفی که قدرت و پول داشت سمت اون میچرخید تنها کار سیاسیش نماینده مجلس شدن بود که اونم به لطف عمامه اش بود نه سوادش چون اون موقع روحانیت وجه و احترام خیلی بالایی بین مردم داشتن مطهری هم یه گاگول بود مثل مدرس. باور نمیکنی برو تو یوتیوب سخنرانیشو در مورد نوروز گوش کن تا سطح شعورش دستت بیاد.
یا همونطور که خودت گفتی آقای خمینی و خامنه ای هردو در سیاست بود درحالی که همه اینهایی که گفتم از لحاظ سیاسی واقعا بینش داشتن و واقعا سیاست رو بخوبی میفهمیدن منظرشون از این حرف این بوده که هر آخوندی حق نداره بیاد بشه سیاسی که متاسفانه امروزه میبینیم برای اینکه سیاسی بشی اگه آخوند باشی خیلی بهت کمک میکنه
من مدام میگم منابعت رو عوض کن به خاطر این چیزا هست قبل از به قدرت رسیدن خمینی و دار و دسته اش میگفتن که میخوان تو قم یه جایی مثل واتیکان برای روحانیت درست کنن و خودشون برن اونجا بتمرگن و رییس جمهور شدن بنی صدر هم بر همین اساس بود ولی وقتی مزه قدرت رو فهمیدن زدن زیر همه چی
درسته که مومن نماهای زیادی اختلاص کردن ولی خیلی جاها هم میبینیم که یقه دیپلماس ها اختلاص های بزرگ کردن و رفتن، و اینکه توی صد سال اخیر هم داشتیم کسایی که حتی عمامه داشتن ولی دست به قتل یه روحانی دیگه زدن منظورم اینه که خیلی ها بودن که فقط ظاهر خوب نشون میدادن که بخوان پیشرفت کنن و بعدش کار خودشون رو بکنن.
از نظر من که یقه دیپلماسی و آخوند عمامه سفید و آخوند عمامه مشکی و ... هیج فرقی باهم ندارن و همه شون دزدن، حالا هر کدوم به طریقی
2 ❤️

2021-05-15 15:14:24 +0430 +0430

↩ Arrow11
حقیقتش به این پی بردم که تحقیقاتم سطحی و ساده بودن تصمیم گرفتم که تا زمانی که تحقیقاتم رو تموم کنم حرف الان تو رو نیمه درست در نظر بگیرم

1 ❤️

2021-05-15 23:55:17 +0430 +0430

↩ Jaber1346

امثال سحابی ها قطب زاده ها تربیت شده در اروپا اونم اروپایی که چشم دیدن پیشرفت کشورمون رو نداشت با هدف مبارزه با طاغوت و پیروزی مستظعف نسخه کشور رو پیچیدن اونم زیر ابای خمینی بعد زلزله پس لرزه ها هم اومد نتیجه اینکه شده

آدم از این میسوزه که همه شونم با بورسیه شاهنشاهی رفتن درس بخونن بیان به کشور خدمت کنن عوضش رفتن اونجا هار شدن و اومدن پاچه گرفتن

1 ❤️

2021-05-16 00:12:56 +0430 +0430

↩ Arrow11
اتفاقا نکته دردناکه این داستان همینه بقولی نمک خوردن نمکدون شکوندن واز همه مهمتر کشور رو به نابودی کشوندن فکر اینکه دوران عظمت ایران رو دوباره ببینیم یه خواب

1 ❤️

2021-05-17 15:12:55 +0430 +0430

↩ Dead999

حقیقتش به این پی بردم که تحقیقاتم سطحی و ساده بودن تصمیم گرفتم که تا زمانی که تحقیقاتم رو تموم کنم حرف الان تو رو نیمه درست در نظر بگیرم

خیلیم عالی
شنیدن این حرف از یه جوان ۲۰ ساله نمیدونی چقد امیدوارکننده هست و چه حس خوبی به آدم میده
دهه هشتادیها هر روز منو بیشتر به آینده امیدوار تر میکنن
از من میشنوی تو همچین مسائلی برای رسیدن به حقیقت متابع هر دو طرف قضیه رو که قطعا به نفع خودشون نوشتن مطالعه کن بعد هر دوتا رو بذار تو ترازوی منطق خودت ببین کدوم میتونه به واقعیت نزدیکتر باشه
بعد از اون هر طرف رو که انتخاب کردی چون با علم و آگاهی بوده قابل احترامه 🙏 🌹

0 ❤️

2021-05-22 21:40:06 +0430 +0430

↩ Jaber1346

اتفاقا نکته دردناکه این داستان همینه بقولی نمک خوردن نمکدون شکوندن واز همه مهمتر کشور رو به نابودی کشوندن فکر اینکه دوران عظمت ایران رو دوباره ببینیم یه خواب

دوران عظمت رو شاید دوباره ببینیم ولی اون سرعت پیشرفت رو دیگه تو خواب هم نخواهیم دید
چون شرایط دنیا در اون زمان طوری بود که کشورهای صنعتی برای نفت له له میزدن و ایران همه رئیس اوپک بود و اعراب فرمانبردارش و هر جوری دوس داشت برای دنیا قمیش میومد و الان دیگه نفت مثل اون زمان تاثیر گذار نیست و روز به روز هم اهمیتش کمتر و کمتر میشه

2 ❤️

2021-05-23 13:51:49 +0430 +0430

↩ Golnar_p_n_n

بی خیال،الان دیگه مهم نیست

چی مهم نیست برادر؟
ریپلای میزنی معلوم نمیکنه کدوم پست بوده

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «