سوال از اذری ها و ترک زبانان ایران

1396/12/23

با توجه به حوادث دی ماه و بعد از اون و نوع برخورد ترک زبانان اللخصوص تبریز با این تظاهرات چند سوال ذهن بنده رو درگیر کرده که اگر لطف کنین جواب بدین بسیار سپاس گذار میشم 🌹
سوال اول اینه که ایا شما از ایران و ایرانی بودن خودتون بیزارین؟ دلیل این تنفر اگر لطف بفرمایین…
سوال دوم با توجه به تایید سوال بالا الان قصط شما برای اینده چیه؟ چه اینده ای برای خودتون پیش بینی کردین ؟ و چه کار قراره انجام بدین؟
سوال سوم در صورت برگذاری راهپیمایی دیگه ای در سطح اواسط دی ماه ایا باز هم گوشه ای میشینین نظاره میکنین؟
دوستان اگر لطف کنن به دور از توهین جوابم رو بدن بسیار سپاس گذار میشم درود 🌹

5425 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-04-09 20:03:21 +0430 +0430
نقل از: Arshavin.tab همیشه ما انقلاب کردیم شما حکومت، یبارم عرضه داشته باشین خودتون انقلاب کنین

عزیز دل برادر مگه خامنه ای ترک نیست؟ مگه قاجار ترک نبود؟ گرو کشی نیست که صف وایسیم حرفتون منطقی نیست.

0 ❤️

2019-04-09 20:03:53 +0430 +0430
نقل از: Cold_Death

اول اینکه ممنون بخاطر ساخته این تاپیک من بچه تبریزم و خواستم یه نظرم من بدم ما تورک ها بایدم از ایرانی بودنمون بیزار باشیم چرا‌که جایی که به هویت و قومیت توهین بشه وطن نیس و همچنین نوشتید برنامتون برای آینده که همه تورک ها خواستار جدایی از ایران هستن و با جدایی تورک ها از ایران ، ایران به کلی تجزیه میشه‌ چرا که تورک نه فقط در آذربایجان های شرقی و غربی بلکه‌تو زنجان قزوین مشهد اردبیل هستن همیشه تو این مملکت مسخره‌بیشتر از هر قومی تورک ها‌ مورد تمسخر قرار گرفتن و اگر شما تاریخ مطالعه کنی میبینی که مرکزیت بیشتر قیام ها شهر های تورک نشین و تبریز بوده به امیده آینده ای بهتر...

دلیلش چیه اون وقت؟ :|

0 ❤️

2019-04-09 20:05:53 +0430 +0430

اسم تاپیکو دیدم فک کردم دنبال مفعول تنگ ترک‌زبون میگردی :/

1 ❤️

2019-04-09 20:27:14 +0430 +0430
نقل از: Lady_Ronaak اسم تاپیکو دیدم فک کردم دنبال مفعول تنگ ترک‌زبون میگردی :/

نه بابا ?

0 ❤️

2019-04-09 20:29:06 +0430 +0430
نقل از: aytanm ترکها با توجه به نفوذی که داشتن اینو میدونستن که این اعتراضات به جایی نمیکشه جز کشته شدن و... یه عده دانشجو و جوانان برای همین گوشه نشینی کردن ولی ما خودمونو ایرانی میدونیم چون به همین جا تعلق داریم و تاریخ هزاران سالمون رو همین منطقه رقم زدیم پس همینجا هم هستیم...... دولت ایران توجهی به ترک ها نمیکنه چون میدونه اگر قدرتی بگیرن وضیعت رو تغییر میدن

موافقم باهاتون منتها در مورد قدرت داشتن ترک ها بخش زیادی از سران نظام ترک هستند.

0 ❤️

2019-04-09 20:31:12 +0430 +0430
نقل از: v30love نتونستم همه نظراتو بخونم ولی او آخرش و وقتی صبر ماها(ترک ها) هم تموم بشه استارت کارو ترک ها میزنم.کاریم ندارم که بعضی ها میگن همیشه ترک ها قیام کردن و آخرش نادیده گرفته شدن که کاملا واضحه(حداقل امکانات شهرهامون رو میتونید مقایسه بکنید با اونیکی استانها) البته این تخصیر مردم نیست.حکومت خوب میدونه چطوری ترک هارو گرسنه نگه داره و بین ترک ها فارس ها چطوری جنگ بندازه. ولی امیدوارم وقتی این اتفاق افتاد تو تاریخ هم ثبت بشه و بعد چند سال نیان بگن چیکار کردید.

وضعیت که بله تقریبا به جز دو سه تا از شهر های خاص اونم نه همه جاش یه سری محله های خاصش داغونه
همین که میدونین حکومت داره جنگ بین مردم میندازه برای من بهترین جواب ?

0 ❤️

2019-04-09 20:53:02 +0430 +0430

سلام خدمت همه چون سوال منطقی بود به عنوان ی ترک خواستم که جواب بدم دوست عزیز اگه دنبال علت میگردی باید تاریخ رو مرور کنی تا به امروز از زمان رضا پهلوی که آذربایجان تجزیه شد تمام 90 درصد آثار باستانی آذربایجان تخریب و تمام اسم شهرهای و روستاها تغییر کرد خواندن و نوشتن ترکی ممنوع شد و هزاران کار و فکر دگ فقط و فقط که ترکهارو ضعیف و پوچ جلوه بدن اون تز فکر رضا شاه و محمد رضا شاه در حالی که شما اصلی ترین شعارتون رضا شاه روحت شاد بود اما برسیم به امروز خودتونم بهتر میدونین که این انقلاب رو ترکها شروع کردن و بابت خیلی خون از ترکها ریخته شده نه برای اینکه آخوندها بیان حکومت کنن کل ایران ترک عرب گیلک لر همه و همه انقلاب کردن که دموکراسی باشه اما آخرش چی شد اما ظلم اصلی تو این حکومت علیه قومیتها قوت گرفت و تمام افکار رضا شاه ادامه یافت از توهین روزنامه ایران که ترکهارو سوسک جلوه داد تا برنامه فیتیله و هزاران توهین تحقیر دگ اگه شما فارس هستید فقط ی سوال دارم چطور میتونین قبول کنین از روز اولی که بچتون میره مدرسه دگ فارسی رو از یاد ببره و فقط و فقط ترکی حرف بزنه اگرم نتونه جریمه بشه تحقیر بشه و هزاران کار دگ ایا فقط گوشه ای از خیانت حکومت این دوران در حق ما بود اما برسیم به مردم بازم میگم اگر شما فارس هستید رجوع کنین به خودتون حتما حتما خودتون رو ی سر و گردن از بقیه ی قوم ها برتر میبینین میگین نه من براتون میگم همه تون میگین نژاد برتر آریایی همه تون فارسی رو قدیس هنز شکر و قند میدونین در حالی که قار قار کلاغ هم برا خودش بهترین آهنگه همه تون خودتون رو زرنگ و مارو عقب مانده یا تو دلتون میگین شهرستانیه دا تو استادیومی که 60 هزار نفر از قبل هماهنگ شده داد میزدن اشک اشک چطور انتظار دارین نا دست تو دست شما بدیم اما اینکه برنامه ما برای آینده چیه مشخصه شما انقلاب کنین ما دست به استقلال خواهیم یافت هم رهبر داریم هم اسپانسر این کار هست اما در نهایت فقط میتونم بگم زنده باد انسانیت

0 ❤️

2022-07-14 17:45:46 +0430 +0430

از تبعیض بیزاریم نه از ایران و ایرانی

0 ❤️

2022-07-14 18:17:56 +0430 +0430

↩ shadow69
عزیزم ما انقلاب کردیم شما خوردید اخرشم ادم بده ما شدیم حالا شما انقلاب کنید ما بخوریم چی میشه
فکر کنید اصا تو کشور آذربایجانی وجود نداره 🙏

0 ❤️

2023-04-14 05:50:14 +0330 +0330

دلیل بیزاری من در سلماس ارومیه و اطرافش ارمنه حمله کردن به آذربایجان شمالی حمله کردن شما به ارامنه میگین برادر
کی مارو از دست ارامنه نجات داد در حالی در ایران زندگی میکردیم اتا تورک فارس ها و ایرانی ها کجا بودن؟؟
همیشه ما جون شما رو نجات دادیم اما نمک خوردین نمکدون شکستین همیشه حسودی کردین, تو زلزله خوی کدوم شهر غیر تورک لباس فرستاد کو برادری کو هم وطنی
من همچین هم وطنی نمیخوایم چرا میخواین هویت مارو به اذری بچسبونین کسی بیاد به زبان آذری ۱ تا ۱۰ بشماره من میگم آذریم
همه ایران میخوان پرچم ترک هارو زمین بزنن ولی نمیشه زیاد تلاش زور بزنین ایرانو میدین دست ما🇦🇿

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «