شما خدا رو قبول دارید؟

1393/10/14

سلام
درود بر همه شما
بدون وقفه و اتلاف وقت :
خدا رو قبول دارید؟
روز قیامتش رو چطور؟
(روزی که انسان باید برای کاری که انجام داده پاسخ بده)

• راستی روح رو هم قبول دارید ؟

لطفا ادب رو رعایت کنید
صمیمانه سپاسگذارم

3156 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-02-13 11:50:33 +0330 +0330

خدای ادیان کسشعری بیش نیست .

شاید آفریننده ای وجود داشته باشد شاید هم نه . ولی روح و روز قیامت و اینها دقیقا حربه های دینی جهت ترساندن متدین بینوا و انداختن زنجیر بردگی دین و صاحبان دین برای استثمار آنهاست . قطعا دین در هر حالت مردود و تاریخ مصرفش گذشته است که صاحب تاپیک با زیرکی خاصی مشغول بازکردن لایه های جدیدی از این استثمار است

0 ❤️

2018-04-30 19:10:02 +0430 +0430
نقل از: mehranmoshiri1
نقل از: dickerman خدای ادیان کسشعری بیش نیست .

شاید آفریننده ای وجود داشته باشد شاید هم نه . ولی روح و روز قیامت و اینها دقیقا حربه های دینی جهت ترساندن متدین بینوا و انداختن زنجیر بردگی دین و صاحبان دین برای استثمار آنهاست . قطعا دین در هر حالت مردود و تاریخ مصرفش گذشته است که صاحب تاپیک با زیرکی خاصی مشغول بازکردن لایه های جدیدی از این استثمار است

من نظر مخالف دارم
اتفاقا عقیده به سرای آخرت و با توجه به اینکه اگر کسی از برخی کارها ( مثلا دروغ ) اجتناب کنه و بعضی کارها ( مثلا کمک به فقیر ) رو انجام بده طبق نظر دین اسلام جایش در بهشت است و اگر کسی برعکس عمل کنه جایش در جهنم است این موضوع کمک می کند تا انسان زیر بار هر کاری نرود و اصلا ربطی به استثمار و بردگی ندارد.
همچنین به نظر من دین ( هرچه که باشد ) قانونی برای زندگی کردن است . البته برخی ادیان به دلیل برخی دستوراتشان غیر منطقی و غیر انسانی اند اما اینکه در هر حالت مردود است خیر .
نکته آخر هم اینه که مطمئنم بهترین و بالاترین دین در دنیا انسانیت هست . به شرط آنکه درست بشناسیمش و درست بهه آن عمل کنیم . مثلا کسی که حرف از انسانیت می زند اما با به دنبال ارضای نیاز جنسیش از طریق رابطه پنهانی با ناموس مردم می رود نه تنها انسان بلکه لیاقت واژه حیوان را هم ندارد

دوست عزیز انجام کارهای خیر با نیت به این که برای خوب بودنش انجام بدی نه برای بهشت رو بهش میگن انسانیت . اگه برای بهشت رفتن انجام میدی که داری معامله انجام میدی نه به قول خودت کارخیر .
برای به بهشت رفتن باید طبق اسلام با غیر مسلمونا بجنگی که یا شهید بشی یا در راه خدا بکشی و به اسارت دربیاری و زناشونو بفروشی و بچه هارو به بردگی(همون استثمار) ببری و از این دست از اوامر اسلامی .

خواهشا مغالطه نکنید . انسانیت رو نه با اسلام بلکه با هیچ دین دیگه ای مقایسه نکنید . احکام دینی رو کامل بخونید بعد اخلاقیات رو درش وارد کنید . همین بحث برده داری و استثمار برای زیر سوال بردن اسلام کافیه و دیگه حرفی برای گفتن نمیمونه . من هم با شما در این مورد که انسانیت (نه به صورت دینی و مکتبی بلکه به صورت قانونی که بشه اصلاحش کرد چون همونطور که میدونید دین اصلاحپذیر نیست) بهترین روش زندگیه موافقم .

تشکر از بحث سالم و بدون حاشیت

0 ❤️

2018-04-30 19:22:04 +0430 +0430
نقل از: fariko66 در قدیم هرکی زرنگ تر بود گفت من از اسمون پیام اوردم(پیامبر) و دین منشا و دلیلی جز جهل و ترس نداره،که کم کم ویروسی چون انفلانزا شد.

تو به روز و شب بنگر . به وقتش خورشید طلوع میکنه به وقتش غروب میشه بنظرت خود به خود همچین چیزی امکان دار؟؟/

0 ❤️

2018-04-30 19:26:57 +0430 +0430

دنیا بدون صاحب نیست خدا هست صددرصد اما نه به این صورتی که آخوندا میگن و.میترسونن و روح هم هست و در حال تکامله و انسان بعد از مرگم هم سیر تکامل رو سیر میکنه و بسمت آرامش میره جهان بعد از مرگ آرامتر از این جهانه

0 ❤️

2018-05-01 05:04:15 +0430 +0430

?????

0 ❤️

2018-05-01 06:19:46 +0430 +0430
نقل از: dickerman
نقل از: dickerman خدای ادیان کسشعری بیش نیست .

من نظر مخالف دارم
اتفاقا عقیده به سرای آخرت و با توجه به اینکه اگر کسی از برخی کارها ( مثلا دروغ ) اجتناب کنه و بعضی کارها ( مثلا کمک به فقیر ) رو انجام بده طبق نظر دین اسلام جایش در بهشت است و اگر کسی برعکس عمل کنه جایش در جهنم است این موضوع کمک می کند تا انسان زیر بار هر کاری نرود و اصلا ربطی به استثمار و بردگی ندارد.
همچنین به نظر من دین ( هرچه که باشد ) قانونی برای زندگی کردن است . البته برخی ادیان به دلیل برخی دستوراتشان غیر منطقی و غیر انسانی اند اما اینکه در هر حالت مردود است خیر .
نکته آخر هم اینه که مطمئنم بهترین و بالاترین دین در دنیا انسانیت هست . به شرط آنکه درست بشناسیمش و درست بهه آن عمل کنیم . مثلا کسی که حرف از انسانیت می زند اما با به دنبال ارضای نیاز جنسیش از طریق رابطه پنهانی با ناموس مردم می رود نه تنها انسان بلکه لیاقت واژه حیوان را هم ندارد

دوست عزیز انجام کارهای خیر با نیت به این که برای خوب بودنش انجام بدی نه برای بهشت رو بهش میگن انسانیت . اگه برای بهشت رفتن انجام میدی که داری معامله انجام میدی نه به قول خودت کارخیر .
برای به بهشت رفتن باید طبق اسلام با غیر مسلمونا بجنگی که یا شهید بشی یا در راه خدا بکشی و به اسارت دربیاری و زناشونو بفروشی و بچه هارو به بردگی(همون استثمار) ببری و از این دست از اوامر اسلامی .

خواهشا مغالطه نکنید . انسانیت رو نه با اسلام بلکه با هیچ دین دیگه ای مقایسه نکنید . احکام دینی رو کامل بخونید بعد اخلاقیات رو درش وارد کنید . همین بحث برده داری و استثمار برای زیر سوال بردن اسلام کافیه و دیگه حرفی برای گفتن نمیمونه . من هم با شما در این مورد که انسانیت (نه به صورت دینی و مکتبی بلکه به صورت قانونی که بشه اصلاحش کرد چون همونطور که میدونید دین اصلاحپذیر نیست) بهترین روش زندگیه موافقم .

تشکر از بحث سالم و بدون حاشیت

سلام . خوشحالم بالاخره یکی پیدا شد بدون توهین و از سر منطقش صحبت می کنه .
اما باید بگم من هم با شما در زمینه اینکه باید امور انسانی فقط از سر انسانیت انجام شود و نه رسیدن به بهشت کاملا موافقم . اما باید گفت برای اصلاح جامعه گاهی تشویق و ارعاب هم لازمه و درمورد بهشت و جهنم هم همان قضیه تشویق و ارعاب پیش می آید . اما درمورد نظرتان درمورد بهشت رفتن که فرمودید یا باید بکشی یا شهید بشی مخالفم . شما با دروغ نگفتن - عدم نگاه به نامحرم از سر هوس - عدم تجاوز به ناموس مردم به صورت غیر شرعی - پرداخت خمس و زکات و کمک به فقرا هم راه خودتان برای رسیدن به پاداش که همان سرای بهشت هست را فراهم کردید . درمورد بحث برده داری هم می توانید به سیره پیامبر و حضرت زهرا ( س ) رجوع کنید و رفتار آنها را با برده هایشان و کلا در این مورد مطالعه کنید . برای مثال یکی از مصارف زکات خریدن برده و آزاد کردن آنست . همچنین در دین اسلام قواعد تنظیم کننده ای وجود دارد که منطبق با نیازهای زمانه درمورد برخی موارد نظر جدید می دهد . پس دین اصلاح پذیر است اما طبق قاعده خودش و نه آنکه هرکس هرطور بخواهد آنرا به نفع خود تغییر دهد . درمورد انسانیت هم ممنونم از نظرتون .

دوست عزیزم در مورد همین سیره که خوندم و بسیار هم جالب بود . ولی تعجبم از اینه که پیامبر مشروب رو حرام اعلام کرد ولی برده داری رو نه . کدومش بیشتر مضره ؟ یعنی ضرر مشروب بیشتره یا اینکه یک انسان رو از مقام انسانیت دربیاری و در حکم یک کالا باهاش برخورد کنی ؟ یک لحظه حودمونو بذاریم جای اون آدم بخت برگشته ای که نشسته تو خونش کنار زن و بچش یهو یه نفر میاد میگه به دین من ایمان بیار یا باید بکشمت و زن و بچتو ببرم یا جزیه باید بدی ؟ بگذریم از این قضیه . من کتاب سیره پیامبر و حضرت زهرا رو خیلی سال پیش خوندم شما هم کتاب 23 سال مسعود انصاری رو مطالعه بفرمایید .

راستی دین اصلاحپذیر نیست چون طبق نص صریح قرآن هرگونه بدعت در کتاب خدا و رسول شرک محسوب میشود

0 ❤️

2018-05-01 07:46:52 +0430 +0430
نقل از: harseta خدا هست و قدرت هرکاری هم داره اما نمیدونم چرا خیلی وقتا خیلی دیر ب داد آدم میرسه و یا اصلا نمیرسه روح هم وجود داره قیامت و حساب و کتاب هم هست

چون گشاد تشریف دارن ?
این قیامت و حساب کتاب و روح هم فقط واسه احمقا وجود داره ?

1 ❤️

2018-05-01 07:58:32 +0430 +0430

خدا که هست
حساب کتاب و قیامت هم باید وجود داشته باشه
اگه وجود نداشته باشه خیلی نامردیه

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «