لطفا با بیشرف نباشید

1399/12/10

متاسفانه در این چند روزه که اعتراضات سیستان و بلوچستان شروع شده با ترفند فرقه تبهکار و سپاهش جوی در فضای مجازی راه افتاده که سوختبران رو معضل اقتصاد، بلوچ رو تجزیه طلب و حکومت رو که داره مردم بی دفاع رو سلاخی میکنه قهرمان این مبارزه نابرابر به مردم معرفی کنن تا مبادا مردم سایر نقاط با بلوچ ابراز همدردی و یا اعتراض به حکومت کنه.
این وسط یه تعداد نیروی سایبری هست که روی صحبتم به اونا نیست. چون اونا نه شرف دارن نه ناموس و نه وطن. اونا برای دو سه میلیون تومنی که بابت فعالیت در فضای مجازی بهشون میدن لازم بشه خواهر مادر خودشونم میذارن وسط.
طرف صحبتم بیشتر با اونایی هست که گول این پروپاگاندا رو میخورن و ناخواسته میشن بازوی تبلیغاتی حکومت و میگن بلوچها حقشونه و …

قاچاق سوخت توسط بلوچ کوچکترین تاثیری در این اقتصاد داغون ما نمیذاره.
همانطور که در زمانهای مختلف و موقع هایی که گاها جنگ کفتارها تو ایران راه می افته روحانی و احمدی نژاد و … افشا کردن که بزرگترین قاچاقچی ایران با در اختیار داشتن ۸۵٪ از مبادی ورودی و خروجی کشور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هست.
هر وانت سوختبر میتونه حداکثر ۱۰۰۰ لیتر سوخت حمل کنه که از هر وانت حمل شده هم حداقل ۴- ۵ خانواده نون میخورن و هر چند روز میتونن فقط یه وانت بار ببرن ولی هر کشتی که سپاه با اون برای ونزوئلا سوخت مجانی میفرسته تا بتونه در حیاط خلوت آمریکا تروریست پرورش بده حدود ۱۰۰ میلیون لیتر هست که فقط در چند ماه اخیر حداقل ۱۰ کشتی به ونزوئلا اعزام شدن (چنتاشون توسط آمریکا توقیف شد).
پی بردن به عمق فاجعه چندان سخت نیست، بار ۱۰ کشتی میشه ۱۰۰۰ میلیون لیتر و اون هم میشه ۱ میلیون وانت سوخت.
تازه این ۱۰ کشتی چیزیه که افشا شده و به قولی هنوز کلفتش زیر لحافه.
هدف کسی که سوختبری و کولبری میکنه نه ضربه زدن به کشوره نه از سر دلخوشی، بلکه از اجبار و از سر نداریه
هیچ احمقی رو پیدا نمیکنید که زندگیش تامین باشه ولی بیاد تو بیابون و کوه و کمر با عزرائیل پاسور بازی کنه
وظیفه حکومت غاصب و ایران فروش هست که تو این مناطق محروم اشتغالزایی و کارآفرینی بکنه تا مردم از سر ناچاری نرن تو کار قاچاق، ولی از اونجایی که اینکار رو بخواد بکنه ممکنه یه وقت برای حوثی و حزب الله و حماس و نکبت زاده های خودشون پول کمتری برسه راحتترین کار رو انجام میده که اونم کشتن کولبر و سوختبر هست.
یه موضوعی هم که هست سوختبری در نوار مرزی دهه هاست که وجود داره و کار دیروز و امروز هم نیست ولی هیچ وقت به این شدت باهاشون برخورد نشده بود و وقتی یک دفعه اینجوری کشتار راه میندازن تجربه میگه احتمالا یکی از سرداران سپاه هوس کرده این تجارت رو در اون منطقه مال خودش کنه و داره موانع و مزاحمین رو پاکسازی میکنه و این سیاستیه که سالهاست حتی در مورد خورده مواد فروشها هم انجامش میدن.

مورد دیگه اینکه به ضرس قاطع میگم بلوچ نه تنها تجزیه طلب نیست بلکه از وطن پرست ترین اقوام ایرانی هست. من نه بلوچم، نه دوست بلوچ دارم و نه فامیل بلوچ که از روی تعصب شخصی بخوام سنگشون رو به سینه بزنم ولی به اقتضای شغلی خیلی از جاهای ایران رفتم و خیلی جاها کار کردم که بلوچستان هم یکی از اون جاها هست و خودم به چشم محرومیت و مظلومیت این مردم رو دیدم و ننگ بر این حکومت که استانی که یکی از بزرگترین معادن طلای جهان رو داره محرومترین استان ایران محروم هست.
من خودم آذری هستم و این حرفم ممکنه به مذاق همزبانهام خوش نیاد ولی اگه یک دهم ظلمی که در بلوچستان میشه اگه در آذربایجان میشد تا حالا ۱۰ بار از ایران جدا شده بودن.
لطفا اگه منصف هم نمیتونیم باشیم حداقل آلت دست بیشرف نباشیم.
بسیجی سایبری، تو هم اگه برات مقدور بود سعی کن اینقدر بیشرف نباشی و نونت رو تو خون مردم نزنی.

عکسی از قصر یکی از مفسدین اقتصادی که کمر به نابودی اقتصاد پویای ما بسته

21 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-02-28 14:56:08 +0330 +0330

اگه اسراییل با یه فلسطینی این کارو میکرد احتمالا سید علی یه سخرانی مفصلی میکرد و از ددمنشی اسراییل و مظلومیت مردم فلسطین میگفت.
از ضغیر و کبیر نظام علیه اسراییل بیانیه میدادن و مصاحبه میکردن
مجلس انقلابی طرح دوفوریتی میداد و دولت رو ملزم میکرد نتانیاهو رو تحریم کنه
بسیجیهای مغز فندقی میریختن تو خیابون و شعار میدادن تا قدس رو پس نگیریم آروم نمیگیگیریم
و یه سری اتفاقات ریز و درشت
حتی ممکن بود لاشه ماشین رو هم بیارن ایران و به عنوان سند جنایت بذارنش وسط میدان فلسطین
ولی الان هیچ کدوم از ابن اتفاقات نخواهد افتاد
چون راننده ایرانی بوده نه فلسطینی

1 ❤️

2021-02-28 14:59:53 +0330 +0330
تازمانیکه مشکل مردم عدم اتحاد باشه وضع همینه گاهی آذربایجان گاهی تهران وکرج وگاهی خوزستان وگاهی مازندران وحالا هم سیستان !اگر همه باهم دست به اعتصاب بزنن وشورش کنن مطمعن باش این حکومت ظرف مدت یک هفته هم دووم نمیاره !ولی مشکل اینجاست که اعتراض هامنطقه ای ! هرکی به خودش میگه به ما چه ماکه مشکل نداریم !کم کم سر همه به یک بهونه ای میاد. حکومت هم انقدر از سال 88 تمرین وتجربه کرده که خوب بلده سرکوب کنه !
**این اختلافات قومیتی، آزاد گذاشتن پانها، … از کثیفترین سیاستهای جمهوری اسلامی هست و کاری کرده که تا آتیش تو خونه خودمون نیفتاده به خودمون نیایم**
1 ❤️

2021-02-28 15:00:36 +0330 +0330

کاملا با حرفاتون موافقم. همین دیشب داشتم با چند تا احمق در مورد مسئله بلوچستان بحث میکردم که کاملا پروپاگاندا نظام رو خورده بودند.
فقط یه نکته کوچیک، سیستان و بلوچستان یکی از بزرگترین منابع طلا جهان رو داره؟ من منبعی در این مورد پیدا نکردم. شما منبع داری؟

1 ❤️

2021-02-28 15:05:25 +0330 +0330

حرفت کاملا درسته فقط حجم سوخت ارسالی به ونزوئلا در هر کشتی بیش از ۱۰۰ میلیون لیتره. ۵ میلیون لیتر تقریبا میشه ۵۰۰۰ مترمکعب که حجم زیادی برای یک کشتی و حمل نیست. کشتی های نفت کش اقیانوس پیمای ایران ابر نفتکش هستند و هر کدومشون بیش از یک میلیون بشکه گنجایش دارن پس اگر ۱۰ کشتی رو محاسبه کنی میبینی میلیاردها لیتر بنزین رو سپاه قاچاق میکنه.

1 ❤️

2021-02-28 15:06:52 +0330 +0330

↩ rainbow_boy99

باید همه متحد بشیم شعار پوچ فایده نداره

دقیقا 🙏

1 ❤️

2021-02-28 15:07:01 +0330 +0330

↩ ramindoll
متاسفانه توی فرهنگ ما رواج داره که حقایق رو با کلی سازی میپوشانیم. تا وقتی که یه منبع موثق نباشه، نمیتونم حرف شمارو تایید کنم. البته با پیام کلی این تاپیک موافقم.

2 ❤️

2021-02-28 15:13:34 +0330 +0330

شعر وطن

وطن یعنی حراج تخت جمشید
وطن یعنی فنای شیر و خورشید
.
وطن یعنی كه غصب كاخ كاووس
وطن یعنی خجالتها ز سیروس
.
وطن یعنی برای لقمه ای نان
به زیر پا نهادن دین و ایمان
.
وطن یعنی عزیزم سفره خالیست
چه حاجت نان كه ما را گریه كافیست
.
وطن یعنی كه بابا نان ندارد
ز غم مادر لبی خندان ندارد
.
وطن یعنی اسیر قلعه دیو
به پا زنجیر و گردن حلقه دیو
.
وطن یعنی بلندیهای جولان
پی آزادیش بگذشتن از جان
.
وطن یعنی تمام ملك ایران
فدای ذره ای از خاك لبنان
.
وطن یعنی بده هم جان و هم دین
پی آزاد ی خاك فلسطین
.
وطن یعنی چاوز یعنی بولیوی
وطن یعنی ره و آیین دیوی
.
وطن یعنی عراق و شام و افغان
وطن یعنی كه هر جا غیر ایران

3 ❤️

2021-02-28 15:19:54 +0330 +0330

↩ rezakirdagh

حرفت کاملا درسته فقط حجم سوخت ارسالی به ونزوئلا در هر کشتی بیش از ۱۰۰ میلیون لیتره. ۵ میلیون لیتر تقریبا میشه ۵۰۰۰ مترمکعب که حجم زیادی برای یک کشتی و حمل نیست. کشتی های نفت کش اقیانوس پیمای ایران ابر نفتکش هستند و هر کدومشون بیش از یک میلیون بشکه گنجایش دارن پس اگر ۱۰ کشتی رو محاسبه کنی میبینی میلیاردها لیتر بنزین رو سپاه قاچاق میکنه.

سپاس از تذکرتون
اصلاح شد

0 ❤️

2021-02-28 15:24:24 +0330 +0330

↩ Loyce

کاملا با حرفاتون موافقم. همین دیشب داشتم با چند تا احمق در مورد مسئله بلوچستان بحث میکردم که کاملا پروپاگاندا نظام رو خورده بودند.
فقط یه نکته کوچیک، سیستان و بلوچستان یکی از بزرگترین منابع طلا جهان رو داره؟ من منبعی در این مورد پیدا نکردم. شما منبع داری؟

من هم رشته تحصیلیم معدنه هم سالها کارم استخراج معدن بوده و تو اون استان هم کار کردم و بحث معدن که گفتم از دانسته های خودم بود
البته هنوز به بهره برداری نرسوندن

0 ❤️

2021-02-28 15:29:23 +0330 +0330

↩ ramindoll

سراسر این سرزمین پر ازمنابع هست دوست عزیز مطمعن باش اگر منبع با ارزشی نداشت !محروم نمی موند وآخوندها میبخشیدنش به بقیه کشورها…

از لحاظ معدنی ما ۷۰٪ تنوع کانیهای موجود در دنیا و ۵ الی ۶ درصد (یک بیستم) کل معادن دنیا رو تو ایران داریم که میتونن بدون حتی فروش نفت حداقل برای ۵۰۰ سال بودجه ایران رو تامین کنن
بی دلیل نیست که ایران رو میگن جزو ۵ کشور ثروتمند دنیاست

3 ❤️

2021-02-28 15:48:16 +0330 +0330

↩ Loyce

متاسفانه توی فرهنگ ما رواج داره که حقایق رو با کلی سازی میپوشانیم. تا وقتی که یه منبع موثق نباشه، نمیتونم حرف شمارو تایید کنم. البته با پیام کلی این تاپیک موافقم.

دوست عزیز هدف پوشاندن حقیقت نبود
اسم معدن مادافتی هست
ذخیره قطعی مواد معدنی ۲۴ میلیون تن و متوسط عیارش ۱.۰۶ هست
یه توضیحی هم در مورد ذخیره قطعی و … بگم
معدن مس سرچشمه با ذخیره قطعی ۹۳ هزار تن استارت خورد ولب تا الان فکر کنم بالای ۱۰۰ میلیون تن استخراج داشته

0 ❤️

2021-02-28 16:15:58 +0330 +0330

حسن محمد زهی
شرور ۱۳ ساله ای که قصد تجزیه ایران رو داشت با شلیک مستقیم نیروهای خدوم سپاه کشته شد
موقع کشته شدن سلاح خطرناک تیرکمان دست ساز خودش هم همراهش بود

3 ❤️

2021-02-28 16:33:58 +0330 +0330

شرافت اگه داشتن که بحثی نبود!!
تو سریال یوسف پیامبر یه قسمتی بود که کاهن اعظم مبعد رو داشتن محاکمه میکردن میگفتن تو که خودت میدونستی این چیزی که میپرستی دروغه چرا داشتی میپرستیدی و تبلیغش میکردی ؟
میگفت یه وقتایی آدم یه چیز اشتباه رو اونقدر تکرار میکنه که دیگه یادش میره اشتباهه و باور میکنه درست و صحیحه!!!
یه عده از این ارزشی ها و ساندیسی ها که پول میگیرن و نون به نرخ روز میخورن هیچ اما یه سری دیگه از بس این چرت و پرتا رو بلغور کردن که خودشونم باورشون شده حق با خودشونه!!!

1 ❤️

2021-02-28 16:36:10 +0330 +0330

↩ ramindoll
همین الانش هم اکثرا نشیستیم تو خونه و کار خاصی نمیکنیم!! دیر یا زود میرسه به منطقه خودمون و انتظار داری بقیه کمکمون کنن!! واقعا یک دست صدا نداره اما حداقل همین تاپیک ها و پست ها هم خیلی کمک میکنه با آگاهی مردم و از بیکار نشستن بهتره!

1 ❤️

2021-02-28 16:36:49 +0330 +0330

↩ ShivaBanoo

واقعا یک آدم چقدر می‌تونه بی‌شرف و نامرد و پست باشه که این همه ظلمی که به مردم می‌شه رو نبینه؟!

بزرگ ترین سوال من از این جماعت اینه که شرافت‌تون رو به چند فروختین؟

شرف چیز خیلی عجیب و غریبیه
با اینکه به چشم دیده نمیشه ولی وقتی نباشه چشم و گوش و زیان و مغز عملکردشون مختل میشه
مطمئن باش هیچوقت بهت نخواهند گفت چند فروختن، چون مبلغ انقدر ناچیز بوده که خودشونم روشون نمیشه بگن

1 ❤️

2021-02-28 16:48:30 +0330 +0330

نمونه ای از گنده گوزیها و وعده های سر خرمن از یه آخوند دوزاری برای فریب مردم و سفت کردن جای پا در سال ۵۸
کاش میشد ازش پرسید بعد ۴۱ سال مردم بلوچستان قربانی چی هستن؟
قربانی آمریکا یا رهبر نادانی که همه رو به خاک سیاه نشونده و نه تنها به کسی پاسخگو نیست بلکه خودش رو تو هیچی تقصیرکار نمیدونه

2 ❤️

2021-02-28 17:42:21 +0330 +0330

به نظرت تا کی بیاید تاوان حماقت پدرانمون را بدیم و این حکومت فاسد و هرزه را تحمل کنیم؟؟؟؟

1 ❤️

2021-02-28 18:36:34 +0330 +0330

بله کاملا درسته
با همین ترفند چندین ساله همه اعتراضات رو سرکوب میکنن
یه برجسب اغتشاشگر میچسبونن به معترضین،و میگن اینها آشوبگرن و … اعتراضگر نیستن و قصد خرابکاری دارن فقط و…
چندین ساله با همین ترفند دارن پیش میرن

1 ❤️

2021-02-28 18:44:01 +0330 +0330

↩ Arrow11
از نظر صنایع و معادن غنی ترین کشور هستیم
حساس ترین منطقه دنیا خاورمیانه هست و حساس ترین کشور خاورمیانه ایران،بهترین منطقه از نظر جغرافیای سیاسی و استراتژیک و…
از قدیم هم جاده ابریشم از جنوب شرقی ایران شروع میشد تا شمال غربی ایران پل رابط اروپا با کشورهای شرق آسیا برای تبادلات تجاری و… بود
همین الان هم میدونین از طریق حق تردد هواپیما ها در حریم هوایی چقدر درامد داره مملکت،و هزاران هزار آپشن و نعمتی که بقیه کشورهای خاور میانه حسرت داشتن این موقعیت هارو دارن
ولی وضع مردم ما…

0 ❤️

2021-02-28 19:01:56 +0330 +0330

↩ hamicuck

شرافت اگه داشتن که بحثی نبود!!
تو سریال یوسف پیامبر یه قسمتی بود که کاهن اعظم مبعد رو داشتن محاکمه میکردن میگفتن تو که خودت میدونستی این چیزی که میپرستی دروغه چرا داشتی میپرستیدی و تبلیغش میکردی ؟
میگفت یه وقتایی آدم یه چیز اشتباه رو اونقدر تکرار میکنه که دیگه یادش میره اشتباهه و باور میکنه درست و صحیحه!!!
یه عده از این ارزشی ها و ساندیسی ها که پول میگیرن و نون به نرخ روز میخورن هیچ اما یه سری دیگه از بس این چرت و پرتا رو بلغور کردن که خودشونم باورشون شده حق با خودشونه!!!

دقبقا هرچی تعداد بازگو کننده های یه دروغ بیشتر بشه برای عوام قابل باورتر میشه

1 ❤️

2021-02-28 19:09:10 +0330 +0330

واقعا جای تاسفه که یه عده غیر ایرانی دارن بر ایران حکومت میکنن و یه عده ساندیس خور رو اجیر کردن تا خواهر برادر هموطنش رو بکشه خیلی زجر آوره

0 ❤️

2021-02-28 19:45:06 +0330 +0330

↩ hamicuck

همین الانش هم اکثرا نشیستیم تو خونه و کار خاصی نمیکنیم!! دیر یا زود میرسه به منطقه خودمون و انتظار داری بقیه کمکمون کنن!! واقعا یک دست صدا نداره اما حداقل همین تاپیک ها و پست ها هم خیلی کمک میکنه با آگاهی مردم و از بیکار نشستن بهتره!
🙏

1 ❤️

2021-02-28 19:47:30 +0330 +0330

هرجای ایران
هر مردمی
اگر نون برای خوردن داشته باشن
نه قاچاق میکنن نه دزدی
اگر الان اینکارو میکنن چون نون ندارن بخورن

0 ❤️

2021-02-28 20:06:54 +0330 +0330

↩ Fake Star

به نظرت تا کی بیاید تاوان حماقت پدرانمون را بدیم و این حکومت فاسد و هرزه را تحمل کنیم؟؟؟؟

تا زمانی که منتظریم بایدن و ترامپ برامون کاری بکنن

1 ❤️

2021-02-28 22:26:48 +0330 +0330

↩ Deadlover5

طوری نکنید که بفهمند طوری شده است

کلام عمام خوبیها رو تحریف نکنین لطفا
درستش اینه:
طوری نکنید طوری بشود که مردم فکر کنند طوری شده است

0 ❤️

2021-02-28 23:39:20 +0330 +0330

↩ Arrow11
نه اینی که گفتی راهشه، نه اتحاد 100 درصدی بین مردم بوجود مباد که همه بریزند تو خیابان، و نه این شیطان صفتان آدمایی هستند که کشور را بگذارند و برند. شده نیمی از جمعیت را هم بکشند، می‌کشند و خیالشون هم نیست
واقعا معمای پیچیده ای شده این حکومت جمهوری اسهالی

1 ❤️

2021-02-28 23:58:56 +0330 +0330

↩ Hasan Gara75

بله کاملا درسته
با همین ترفند چندین ساله همه اعتراضات رو سرکوب میکنن
یه برجسب اغتشاشگر میچسبونن به معترضین،و میگن اینها آشوبگرن و … اعتراضگر نیستن و قصد خرابکاری دارن فقط و…
چندین ساله با همین ترفند دارن پیش میرن

مناسفانه فرمایشتون کاملا درسته
تو ایران هم که همیشه مردمی آماده گول خوردن داریم
حتی اگه ۵۰ بار پشت سر هم باشه

1 ❤️

2021-03-01 00:00:42 +0330 +0330

↩ Arrow11
حال دارید بخونید

1 ❤️

2021-03-01 11:37:35 +0330 +0330

↩ Fake Star

نه اینی که گفتی راهشه، نه اتحاد 100 درصدی بین مردم بوجود مباد که همه بریزند تو خیابان، و نه این شیطان صفتان آدمایی هستند که کشور را بگذارند و برند. شده نیمی از جمعیت را هم بکشند، می‌کشند و خیالشون هم نیست
واقعا معمای پیچیده ای شده این حکومت جمهوری اسهالی

احتمالا منظور منو درست متوجه نشدین
نگفتم منتظر اونا باشیم
به عقیده من کس نخارد پشت من، جز ناخن انگشت من

0 ❤️

2021-03-01 12:03:39 +0330 +0330

↩ هانا sheytoon

حال دارید بخونید

؟

0 ❤️

2021-03-01 12:29:15 +0330 +0330

https://up.shahvani.com/u/etnulsokmt.mp4
4 mb
پشت پرده واقعی کشتار بلوچستان
حتما ببینید

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «