مذهبی ترین و سکولارترین شهرهای ایران کدامند؟

1399/11/09

نتایج تحقیقی که توسط دکتر خالد رستگار، استادیار گروه علوم اجتماعی دانشگاه شاهد تهران و میثم محمدی دانشجوی کارشناس ارشد جامعه شناسی دانشگاه تهران، در شماره تابستان نشریه جامعه شناسی کاربردی منتشر شده است، به بررسی رابطه دینداری، سکولاریسم (آزاداندیشی و عرف گرایی)، فردگرایی و ارزش های خانوادگی با میزان باروری در مراکز استان های کشور پرداخته است.

بر اساس این پژوهش
سکولارترین شهرهای ایران به ترتیب شیراز، تهران، رشت و سنندج هستند
مذهبی ترین شهرهای ایران به ترتیب زاهدان، اردبیل، کرمان و قم هستند
بیشترین تمایل به فردگرایی به ترتیب شیراز، رشت، تهران و مشهد
بیشترین تمایل به ارزش های خانوادگی به ترتیب بندرعباس، سمنان، یزد و بوشهر

این بررسی نشان میدهد که دینداری و تمایل به مذهب با سکولاریسم و فردگرایی رابطه معکوس دارد و در شهرهایی که دینداری کمتر است، گرایش به فردگرایی و سکولارسیم بیشتر است.

همچنین نرخ باروری در شهرهای مذهبی و متمایل به ارزش های خانوادگی بیشتر از سایر شهر هاست.
—————————
جالب اینجاست که شهر شیراز در دو شاخص فردگرایی و سکولارسیم رتبه ی اول را در کشور داراست. به این ترتیب شیراز عملا یکی از غیرمذهبی ترین شهرهای ایران محسوب می شود.
شیراز هنوز هم میراث دارتمدن پارسی ،آریایی است،،

18 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-01-28 09:59:50 +0330 +0330

↩ مرده-عمل
متاسفانه شما دوست عزیز بارها گفتم کسی که خوابیده میشه بیدار کرد اما اگر کسی که خود رو بخواب زده رو اصلا نمیشود بیدار کرد
شما ازدسته به اصطلاح روشنفکران اسلامی هستید که کور خود وبینای مردم هستید درهر فضا ومکانی حضور میابید که دین مزخرف خود را تو حلق مردم کنید ومردم رو به زور به بهشت هدایت کنید.
دنیای مردم را جهنم کردید با بهشتی واهی ودروغین وجیبهای خودرا مملو از ثروت
جناب رائفی پورها
اما صحبت کردی که من برای جامعه خود چه کردم زمانی که تو هنوز به دنیا نیامده بودی من دین ام را به جامعه ومیهنم ادا کردم
شما کسی نیستی که بخواهم کارها وگذشته خود رابرایش توصیح وبر ملا کنم
ولی از لحاظ دینی همین را بگویم تا ده سال پیش من یک شیعه سفت وسخت حتی تصورش هم نمیتونی بکنی بودم
اگه تو دم از اسلام میزنی من عمری دران منجلاب بودم. از قرانی که دم میزنی وحتی نخواندی مفسرش بود .هر سه نماز مسجد وسه چهارم سال روزه بودم و…

0 ❤️

2021-01-28 10:02:21 +0330 +0330

↩ avatar1400
درود دوست عزیز پیدا میکنم ومیذارم واستون دوست عزیز

0 ❤️

2021-01-28 13:03:35 +0330 +0330

↩ love2makeLove
درود بر شما .از نظرات تون سپاسگذار

0 ❤️

2021-01-28 13:06:01 +0330 +0330

همش غلطه
من اردبیلی ام و همچی چیزی نیست
ما اردبیلی ها خوشگذرون ترین و باز ترین های ایرانیم

1 ❤️

2021-01-28 13:49:10 +0330 +0330

↩ shahx-1
باز این کصنمک‌ اومد. خب کصنمک جان تو برو تحقیق کن و نتایجش رو اعلام کن.

0 ❤️

2021-01-28 13:58:36 +0330 +0330

↩ مرده-عمل
از ادبیات نگارشیت سطح سواد وجایگاه اجتماعی ات و طرز فکرت مشخص هست ساندیس خور عزیز
شماها همیشه دوست دارید حرف خود ودینتون رو به کرسی بنشانید اما دوران شما رو به افول است وخودتون ودینتون به به زباله دان تاریخ خواهید پیوست(همانند جایگاه دین بعد قرون وسطایدر اروپا)
به هرحال شما در برهه ای ازتاریخ مسند را به دست میگرفتید ونقاب از چهره خود بر میداشتید
من با امثال تو در توییتر وفیس بوک و…سالیان مامادی هست مبارزه میکنم حتی باقید ضمانت ازادم
اما فکر نمیکردم رائفی پورها وعرزشی های نظام به داخل گروه ها مثل شهوانی نفوذ کرده باشند که دیدم فعالیت شما در تمام عرصه ها بی نظیر است
من نگفتم تحصیلات ندارید به برکت نظام فاشیسم اخوندی ما مدرک دار بی سواد و گه خور نظام بسیار داریم
دکتر رائفی پور .دکتر احمدی نژاد .دکتر روحانی دکتر…هیج حای دنیا اینقدر دکتر ومهندس وپرفسور … پست ومقام ندارد اما از طرز اداره این مملکت سطح سواد واقعی تون مشخص هست
ببخشید دکتر جان برو سرگذشت رئیس جمهور های شیطان بزرگ رو ببین. شعل وکارشون و… هیچ کدام سواد شما ها رو نداشتند اما امریکا را به این جایگاه رساندند
واش در کشور مانیز شایسته سالاری بود نه پارتی ومدرک. پولی وگنده گوزی
اری من سواد تو رو ندارم یک پاکبان هستم. اما دکتر شما چی هستی یک عرزشی. ساندیس خور که دستش در جیب نظام مقدس هست
من نان بازوی خود را میخورم شما نان چی میخوری
لطف کن اگر حرفی واسه گفتن نداری سکوت کن ودهن گشادتون رو ببندید
اگر بفاحشی علاقه داری جمع حرمت دارد بیا خصوصی تا بازبان خودت پاسخ ات را بدهم

0 ❤️

2021-01-28 15:32:31 +0330 +0330

چجوری مشهد جزو مذهبی ترین ها حساب نشده😐😐

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «