نظرتون درمورد این یارانه جدید

1401/02/20

دوستان نظرتون درمورد این یارانه جدید چیه میخوان چیکار کنن بنظرتون؟

1540 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2022-05-11 03:38:03 +0430 +0430

هیچ وقت یارانه مستقیم به نفع مردم نیست همه اقلام میره بالا با ۳۰۰ تومن میتونی سه روز شکمتو سیرنگه داری

0 ❤️

2022-05-11 03:41:37 +0430 +0430

↩ hotm94boy
میخوان بیچاره تر،
بدبختترمون کنند.
کلا خودشون هم تو مملک داری،
و
کارهای احمقانشون گیر کردند جونم.

💅💅💅💅💅💅💅

2 ❤️

2022-05-11 14:31:45 +0430 +0430

↩ Farahnaz1314
دمت گرم عزیز خوشم اومد از نگاهت ب قضایا

0 ❤️

2022-05-11 15:52:58 +0430 +0430

↩ Vryasaar1

مرسی جونم.

💅💅💅💅💅💅💅

0 ❤️

2022-05-11 15:53:56 +0430 +0430

↩ Farahnaz1314
گاییدنمون حسابی پس
اهل کجایی تو

0 ❤️

2022-05-11 15:57:46 +0430 +0430

↩ Vryasaar1
مشهدیم جونم.

💅💅💅💅💅💅💅

1 ❤️

2022-05-11 16:01:21 +0430 +0430

↩ Farahnaz1314
فدات تو ایران از مشهدیا و شمالیا خیلی خوشم میاد
پیام دادم دیرو خوشحال میشم اشنا شیم

0 ❤️

2022-05-11 16:03:17 +0430 +0430

↩ Vryasaar1
مگه الان غریبه ایم!
الان هم که مشغولیم جونم.

💅💅💅💅💅💅💅

0 ❤️

2022-05-11 16:05:31 +0430 +0430

این روغن قبل سکس بود چرب کردن که دردمون نیاد

1 ❤️

2022-05-11 16:06:22 +0430 +0430

↩ Farahnaz1314
اشنایی بیشتر🙏

0 ❤️

2022-05-11 16:07:39 +0430 +0430

↩ faridreborn3
😂😂😂👌

0 ❤️

2022-05-11 16:30:16 +0430 +0430

↩ Vryasaar1
خب پروفایلم و چک کن جونم.

💅💅💅💅💅💅💅

0 ❤️

2022-05-11 16:31:35 +0430 +0430

↩ Farahnaz1314
چک کردم گنگ و مبهمی خیلی پیام هم دادم بهت ولی ج ندادی

0 ❤️

2022-05-11 16:34:02 +0430 +0430

↩ Vryasaar1
چی من مبهمه.
و اگه حمل بر خود ستایی نباشه.
خیلی خیلی صادق بودم جونم.

💅💅💅💅💅💅💅

0 ❤️

2022-05-11 16:35:42 +0430 +0430

↩ Farahnaz1314
نه مبهمی چون شخصیت اصلیت قابل تشخیص نیست
چند روزه باهات حرف میزنم چیزی لو ندادی
مبهمی خیلی

0 ❤️

2022-05-11 16:38:03 +0430 +0430

↩ Vryasaar1
باور کنین اصلا منظورتو نو نمیگیرم.
فکر کنم
شما مبهم میپرسین!!!

💅💅💅💅💅💅💅

1 ❤️

2022-05-11 16:44:15 +0430 +0430

↩ Farahnaz1314
عزیزم چ مبهمی
من رکم میگم خوشم اومده ازت میخوام اشنا شم باهات
ولی شخصیت تو مبهمه برام پروف اونای دیگه رو میبینم تا حدودی میاد دستم که چجوریی طرف بعضیا مغرور تخص بعضیا از دماغ فیل افتاده و…
ولی تو مبهمی برام

0 ❤️

2022-05-11 17:08:57 +0430 +0430

کلا این یارانه ها باید کامل حذف بشه تا شاید اقتصاد بتونه رشد کنه
یارانه = افزایش نقدینگی = تورم = افزایش رانت
بدون بلا نسبت همه باید بگم همه ی مردم خاورمیانه (و بعضی جاهای دیگه دنیا که پیشرفت نکردن مثل کره شمالی و…) بیشعور و نفهم تشریف دارن تعارف نداریم که اول کامنتمو کامل بخون بعد بهش فکر کن ببین چیزی بجز حقیقت تلخ گفتم یا نه
این مردم بی شعور اعتراض بکن هم نیستن چه برسه به همبستگی سال 88 کون جونای (منم جزوشون بودم) قشر متوسط جامعه مخصوصا تهران پاره شد تو تظاهرات هیچکدوم از طبقات دیگه جم نخوردن تا اون موقع تو همه ی تظاهرات شرکت میکردم بعد از اون دیگه با این مردم بی شعور کاری ندارم
فقط کافیه یکی از رفتارهای اجتماعی این مردمو زیر ذره بین بگیری تا بفهمی به عنوان مثال یکی از ساده تریناش رانندگی: یه جوری مثل حیون رانندگی میکنن که تو هیچ کشور درست حسابی اینو نمیبینی (این بی شعوری اجتماعی فقط مختص جوامع شبیه ماس و دلیل اصلی بدبختی ما هم همین بی شعوریمونه)
یابو آخرین لحظه از لاین سه میپیچه تو خروجی و راه همه رو میبنده و باعث ترافیک میشه خوب حیوون اون خروجی هم مثل یجور صف میمونه از 500 متر عقبتر برو مثل آدمیزاد تو صف وایسا و به ترتیب و نوبت وارد خروجی شو
اونیکی قاطر تا میبینه جلوییش زده رو ترمز سریع میپیچه تو یه لاین دیگه باعث میشه اون لاین هم بزنن رو ترمز و میانگین کل سرعت خیابون به گه میکشه و بازم باعث ترافیک میشه
اونیکی گوساله تو اتوبان 4 بانده روی خطوط میره و اتوبانو میکنه 6 باندو باعث میشه فاصله عرضی ماشین ها کم بشه و سرعت و… ترافیک!!!
اونیکی نفهم مادر زاد فاصله درست رو با ماشین جلویی رعایت نمیکنه و باعث میشه با کوچکترین ترمز ماشین جلویی بزنه رو ترمز (100 تا بدتر از خودش هم پشتش) و باعث میشه مثلا یه ترمز ساده باعث بشه 100 تا ماشین بزنن رو ترمز و باز هم سرعت و… و ترافیک!!!

میری تو صف های نذری میبینی وضع همینه
میری داروخانه میبینی بازم یه بیشعور نوبت رو رعایت نمیکنه
خلاصه هرجا میری میبینی حداقل 50% جامعه با گاو و گوسفند تفاوت آشکاری ندارن

هر وقت دیدی این مردم رفتارشون مثل آدمیزاد شد میتونی توقع و امید داشته باشی زندگیشونم مثل آدمیزاد بشه (که من بعید میدونم حداقل تا چند ده سال دیگه امیدی باشه)

در آخر یه داستان مربوط به همین قضیه رو هم مذارم که دقیقا حال و روز این مردم احمقه خوندنش خالی از لطف نیست:

در سرزمینی خیلی خیلی دور! پادشاهی حکمفرمائی میکرد،یه روز از روزا رو میکنه به وزیرش میگه:وزیر اعظم خزانه همایونی داره خالی میشه فکری بکن! وزیر به پادشاه میگه:شاها! بهترین راه اینه که مالیات ها رو افزایش بدیم واز کسائی که از دروازه شهرعبور میکنند مالیات بگیریم. شاه رو میکنه به وزیرشو میگه نه وزیر این کار به صلاح نیست آخه تازه مالیات ها رو زیاد کردیم ! اگر از این بیشتر از مردم مالیات بگیریم مردم شروع میکنند به اعتراض کردن! اما وزیر با اصرار بر حرفش سبب میشه که پادشاه قبول کنه که برای جبران کسری خزانش مالیات ها رو زیاد کنه پس قرار میشه مالیاتی که قبلا 10 درهم بوده بشه 15 درهم!! با این روش چند صباحی خزانه دولتی یه سروسامانی میگیره اما چیزی نمیگذره که باز اوضاع مثل قبل میشه! باز شاه وزیرشو صدا میزنه که کاری بکن ،باز وزیر چاره رو در افزایش مالیات عنوان میکنه ،اما پادشاه مخالفت میکننه و دلیل مخالفتشم رو اعتراض مردم معرفی میکنه! پادشاه به وزیرش میگه "میخوای با زیاد کردن مالیات مردمو بر علیه حکومتون بشورونی ،میگه،نه این کار به صلاح نیست.چاره دیگه ای بکن ،اما وزیربه شاه میگه جناب شاه بیا مالیات ها رو زیاد کنیم اگه مردم اعتراض کردند ما همون جا طرح و متوقف میکنیم و دیگه از مردم مالیات اضافه نمیگیریم! شاه که چاره ای نداشته قبول میکنه و قرار میشه مالیات 15 درهم بشه 20 درهم ،چند صباحی میگذره و پادشاه و وزیر میبینن که اعتراضی از مردم بلند نشد ! برای همین عدم اعتراض مردم سبب میشه این افزایش مالیات تا چند بار دیگه تکرار بشه و تا مرز گرفتن 50 درهم مالیات برسه !! در نهایت کار به جائی میرسه که گستاخی وزیر به حد کمال میرسه میره خدمت پادشاه و عرض میکنه “جناب شاه شما اطلاع داری که سربازان ما که وظیفه حفظ و حراست از در وازه رو به عهده دارند مدت مدیدی است که از زن و زندگی شون دور موندن ؟ پیشنهاد میکنم که علاوه بر مالیات اجازه صادر کنید تا مامورین دروازه به افرادی که وارد یا خارج از دروازه شهر میشن علاوه بر گرفتن مالیات 50 درهم بهشون تجاوز هم بکنند!!” پادشاه که این حرفو میشنوه عصبانی میشه و به وزیرش میگه تو میخوای راستی راستی کاری کنی که حکومت ما از بین بره آخه این چه حرفیه که تو میزنی میدونی اگه به مردم تجاوز کنی چی قیامتی برپا میشه ؟چه اعتراضات و شورشهائی بر علیه ما میکنند!؟؟ وزیر میگه که حالا امتحانش که ضرر نداره اگه اعتراض کردند دیگه این کارو نمیکنیم ، پادشاه هم قبول میکنه یه مدتی میگذره از مردمی که از دروازه شهر عبور میکردند هم مالیات میگرفتند هم بهشون تجاوز میکردند اما هیچ اعتراضی نمیشه تا اینکه بعد از 2 هفته یکی لب به اعتراض باز میکنه!و میره به طرف قصر پادشاه تا اعتراضشو بگه… شاه که مطلع میشه وزیرشو فرا میخونه و بهش میگه “دیدی از اون چیزی که میترسیدم به سرمون اومد ! دیدی مردم شورش کردند…” که وزیر میگه “جناب شاه آروم باشید تا ببینیم این فردی که اومده واسه اعتراض ببینیم چی میگه شاید بشه با پول یا زور و فشار و شکنجه مسئله رو حل کنیم پادشاه دستور میده فرد معترض و به حضورش بیارن . مرد روستائی بعد از تملقات متداوله در هر درباری لب به اعتراض باز میکنه در حالی که پادشاه خیلی نگرانه! فرد معترض میگه” شاها ، سرورم، قبله عالم و… شما که زحمت میکشید از مردمی که از دروازه شهر عبور میکنند مالیات 50 درهمی باضافه تجاوز به افراد رو انجام میدهید ،از حضور حضرت همایونی استدعا داریم که لااقل تعداد افرادی که به مردم تجاوز میکنند رو زیاد کنید!!، آخه شما از صفهای طولانی پشت دروازه شهر انگار خبر ندارید!!!

1 ❤️

2022-05-11 17:12:00 +0430 +0430

هیچی دوماه دیگه کونمون پارس کامل. مرغ کیلویی 120 تومن میشه تخم مرغ دونه ای 15 تومن. نون 4 و روغنم 4 5 برابر میشه قیمتش. یه مدت کوتاهم میدن بعدش نمیدن. الانم نمیتونی اینو برداری. دوماه دیگه که قیمت آزاد باشه شاید بزارن استفاده کنی. تازه نمیتونی برش داری. میتونی بری باهاش خرید این اقلام فقط. بقیه جنسارم گفتن گرون نشه ولی وقتی اینا گرون بشه همه چی گرون میشه. آزاد سازی قیمت با درآمد ناچیز ملت. حرفم بزنن و بریزن تو خیابون همرو میکشن.

0 ❤️

2022-05-11 17:15:21 +0430 +0430

جالبه کمتر کسی به این موضوع دقت کرد که از طرفی گفتن کل یارانه ها یکی شد و از طرف دیگه گفتن بعداز این دوماه که یارانش رو ریختن دیگه یارانه پرداخت نمیشه و کوپن میدن. متوجه شدین؟ یعنی درواقع یارانه رو گایید جناب رئیسی و ما مردم همچنان نظاره گر

0 ❤️

2022-05-11 17:55:40 +0430 +0430

↩ انسانم آرزوست
دقیقا اون دو تا 45 تمنم خوردن یه ابم روش

0 ❤️

2022-05-11 18:56:00 +0430 +0430

↩ Vryasaar1
فقط دلم میخواد ننهء طرفداراشونو ایلی بگاییم. زن جنده ها اینجور مواقع زبونشون میره تو کونشون. ما هرچی میکشیم از پای منبر نشینا و طرفدارای بی همه چیز اینا میکشیم

1 ❤️

2022-05-17 15:26:39 +0430 +0430

↩ korosh.sexy
با حرفهات موافقم اما با حذف یارانه اقتصاد ما که پر از فساد و رانت دزدی هس شکوفا نمیشه اینجا ایرانه خرتو خری .این سیستم که شما میگید با حذف یارانه اقتصاد رشد میکنه تو سیستم کشورهای پیشرفته مثل سوئد بریتانیا بلژیک و و و و… که اقتصاد شفاف دارن دولت فاسد در راس امور نیست جواب میده . این قسمت حرفتون سطحی بود طبق گفته خودتون ملتی که اینجور رانندگی میکنن به حق خودشون قانع نیستن تو صف نانوایی دوتا رفیق ش میچپونه تو نوبت بادی به غبغب میندازه این مادر جندگی ش زرنگی تیزی میدونه چه انتظاری داری؟ بعدهم چس ناله سر میدن که حکومت اینجوری میکنه حکومت به رفتار منو شما نگاه میکنه برحسب اون باهامون رفتار میکنه چهار نفر ادم تو یه صف مرغ یا هرچیز دیگه میخوان سر هم کلاه بزارن به اون یکی کیر بزنن معلومه حکومت همینجور رفتار میکنه

0 ❤️

2022-05-18 13:10:36 +0430 +0430

↩ پسرک منزوی
اگه یکم با اقتصاد آشنا باشی میفهمی اصلا اون قسمت حرفم هم سطحی نبود
فقط برای روشن شدن قضیه خیلی کوتاه توضیح میدم هرجاشو مشکل داشتی بگو بیشتر باز میکنم بحثشو، اینا توی اقتصاد اصل هستن و تو همه ی سیستم های دنیا یکسانه چه فاسد باشه چه نباشه جزو اصول بنیادین:
پول مفت (از هر نوعش) باعث افزایش نقدینگی میشه، نقدینگی که از یه حدی رد بشه میشه میشه نقدینگی مازاد (یعنی میزان پول موجود در بازار از میزان کالا و خدمات موجود بیشتر میشه) ، این نقدینگی مازاد باعث میشه تقاضا از عرضه بیشتر بشه و به سرعت باعث افزایش قیمت و تورم میشه
فقط هم یارانه نیست اصل این گندکاری تو دولت مموتی میمون شروع شد (کاری به اصل گند کل این حکومت ندارم فقط این تورم های اخیرو میگم) اون مموتی نفهم اومد یارانه غیر مستقیمو حذف کرد بجاش مستقیمش کرد که نتیجش شد این افتضاح

یه گند دیگه ای هم که زد این بود که سود بانکی رو کم کرد مردم سرمایشونو از بانک کشیدن بیرون ، مردمی که علم نداشتن و ندارن و برای حفظ سرمایشون به هر بازاری (بدون دانش کافی برای اون بازار) و اون بازارو خراب کردن که بزرگترین نمونش هم مسکن و بورسه که بورس قضیش خیلی باحاله یکم بیشتر توضیح میدم اینو:
خیلی از دوستا و آشنایان منم گفتن بیا تو بروس نگاه چقدر داره رشد میکنه حتی خیلی هاشون که کلا بی سواد هم بودن گفتن بیا برای ما ثبت نام کن کد بورسی بگیریم و … که من بهشون میگفتم وقتی رشد اقتصادی منفیه و بروس رشدش مثبته این یعنی فاجعه یعنی همش حبابه نکنین اینکارو و سرمایتون میپره خیلی هاشون اون موقع به من گفتن تو نفهمی و وقتی بهشون میگفتم من براتون ثبت نام نمیکنم چون میدونم تهش میاین به من فحش میدین که تو مارو انداختی تو این منجلاب بهم میگفتن تو عوضی هستی نمیخوای ما پیشرفت کنیم یه کمک نمیکنی و … ولی وقتی بعد چند وقت که حتی بعضی هاشون خونشونو فروختن ریختن تو بورس و الان به خاک رفتن میان پیشم میگن الان پشیمونیم و حق با تو بود (البته اونم بد نشد پول اون احمق ها که واقعا هم حقشون بود این بلا سرشون بیاد به یه عده دانا کمک کرد سود کنن و یکم هم مشکل کمبود بودجه دولت رو حل کرد درسته دولت اینجا نقش دزد رو بازی کرد ولی مردم مالشونو دادن دست دزد)
به هر کسی که از اقتصاد یکم بو برده بود میگفتی تو ایران با رشد اقتصادی منفی بورس رشد مثبت داره چهار شاخ گاردن میشکوند و میگفت مگه ممکنه همچین چیزی؟ و با خودش فکر میکنه چقدر اون مردمی که دارن تو بورس پول میریزن باید نفهم باشن که میبینن یه کشتی داره میره زیر آب بعد بیان بارشونو بدن به کشتی که براشون حمل کنه ،البته کسی که کارش مثلا نوسان گیریه و بلده چطوری تو بازار تخصصی کار کنه از این شرایط سود میبره و نوش جونش حرف من اون احمقیه که تا الان فقط بلد بوده حساب بانکی باز کنه و اون تصمیم احمقانه محمود میمون باعث شد مجبور شه سرمایشو بذاره جای دیگه اونم بدون اینکه بره مطالعه کنه یا حداقل از اهل فنش کمک بخواد
برگریدم سر قضیه سود بانکی:
این سرمایه مازاد مردم که از بانک در اومد تو هر بازاری که رفت (بازم میگم به دو دلیل یکی همون قانون نقدینگی مازد که اول توضیح دادم و دومی نداشتن دانش کافی سرمایه گذار برای بازار تخصصی) اون بازارو ملتهب کرد و گند زد به کل اقتصاد هیچ کدوم از اینا هم ربطی به سیستم فاسد و سالم نداره این مشکل تو بازار بورس آمریکا و اروپا هم چندین بار اتفاق افتاده و باز هم اونجا هم دلیلش نقدینگی مازاد و عدم آگاهی سرمایه گذاره
و بانک ها هم که دیدن مردم دارن اینکارو میکنن اونها هم شروع کردن به جای سرمایه گذاری در کارهای عمرانی و تولیدی سرمایشونو به مسکن تبدیل کردن (چون حماقت مردم باعث التهاب غیر منطقی بازار شد) و این خودش شد قوز بالا قوز چون همه سرمایه گذاری بانکی تو جایی که باید انجام میشد نشد هم حجوم سرمایه مازاد به بازار مسکن بیشتر شد و نتیجش شد افزایش افسار گسیخته قیمت مسکن و در نتیجه اون اجاره بها که خودش یعنی افزایش هزینه خانوار و … و در نهایت بازم تورم
که باعث شد امثال من که کلی زحمت کشیده بودم و پس انداز و … داشتم که خونمو یکم بهتر کنم اونقدر قیمت رفت بالا که همونجا موندم و درجا زدم یه جورایی حالا قیمت خونم شده چند میلیارد ولی چه فایده با یه درآمد عادی اصلا دیگه نمیشه سمت بهبود و پیشرفتش رفت
دقیقا همین اتفاق تو بقیه بازار ها هم افتاد مثل خودرو و… و دلیل اصلی همشون هم همین تقدینگیه مازاده که یارانه مستقیما داره بهش دامن میزنه برای همین میگن یارانه مثل سم میمونه برای این اقتصاد فلج، یارانه برای اقتصاد سالم هم سمه و اتفاقا برعکس حرف تو اگه اقتصادمون سالم بود شاید میتونست در مقابل این سم بیشتر مقاومت کنه (مثل کویت) ولی برای اقتصاد فلج ما اتفاقا یارانه مهلکتر میشه
این تازه نتیجه مستقیم یارانه بود یه نتیجه غیر مستقیم هم داره:
اینکه منبع این یارانه ها مشخص نیست و دولت همینطوری هم کمبود بودجه داره و برای تامیین این یارانه ها باید پول بسازه، این حکومت هم که ترسو تا یه اتفاقی میفته برای ساکت کردن این مردم احمق یکم پول بدون پشتوانه میریز به حسابشون که خودش میشه بازم نقدینگی مازاد و همون چرخه باطل تورم ساز

حالا دیدی اصلا اون بخش حرفم سطحی نبود
من فقط به نوک کوه یخ که دیده میشه اشاره کردم برای تایید حرفام هم از یکی که فقط 2 واحد اقتصاد پاس کرده باشه بپرس

0 ❤️

2022-05-18 13:25:41 +0430 +0430

↩ پسرک منزوی
در آخر هم اشاره کنم این حکومت از مریخ نیومده که ، از راس تا بیخ این نظام رو همین مردم گوسفند تشکیل دادن، همون احمقی که گفتی تو صف مرغ اونکارو میکنه اگه بشه رییس جمهور یا رهبر 100 برابر بدتر از اینا رفتار میکنه
من اصلا طرفدار این حکومت نیستم ولی اگه منصفانه به قضیه نگاه کنیم میبینیم این حکومت خیلی خیلی هم خوبه و واقعا از سر این مردم هم زیاده واقعا خامنه ای خیلی انسانه (در مقام مقایسه با مردم ایران نه انسان های واقعی جاهای درست دنیا) که اینقدر با این مردم خوبه هر ایرانی دیگه ای جاش بود مطمعن باش وضع از این بدتر بود
تو کل تاریخ ایران (و کل خاورمیانه) هم همین بوده کل تاریخ رو بخون نمیتونی بیشتر از 5 نفر نام ببری که واقعا در راس امور بودن و آدم بود و درست رفتار کردن به نطر من به ترتیب درستی کارشون:کوروش کبیر، رضا خان، امیرکبیر، با ارفاق محم رضا شاه و با ارفاق خیلی بیشتر نادر شاه
در مابقی تاریخ ایران، مردم مثل یک گله گوسفند بودن که سعی کردن از هم دیگه بدزدن اون چند نفر هم واقعا شیر و آدم بودن که تونستن به طور موقتی چوپان خوبی برای این گوسفندا باشن و بعد از رفتنشون مردم دوباره برگشتن به همون گوسفند صفتشون و تون موقع هم خوب نشدن فقط چوپانه خوب بوده و خوب مدیریتشون کرده دقیقا مثل دیالوگ مغز های کوچک زنگ زده

وگرنه چرا این اتفاق تو یقیه جاهای دنیا نمیفته؟ تو فرانسه (و خیلی دیگه از جاهای دنیا) یه انقلاب کردن و بعدش مردم از ارزش های اون انقلابشون پاسداری کردن (سپاه و پاسدار گند زدن به این کلمه) حالا شاید بگی چون اونجا قانون داره، خوب قانون اونجا رو هم که مریخی ها ننوشتن خود مردمش نوشتن و خود مردمش بهش رای دادن و باز هم خود مردمش بهش پایبند بودن

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «