نگرشی به خدا و اسلام از یک زاویه متفاوت

1398/03/07

#باز اومدیم

**قبل از هرچیز بگم که این مقاله کپی شده نیست، همش نتیجه گیری های خودم (صادق خان) پس از کلی مطالعه و مشاهده در این زمینه هست، ممکنه اشتباه کنم و اشتباه نوشته باشم مثل همه آدمایی که اشتباه میکنن پس خوشحال میشم اگر جایی اشتباهی دارم منطقی و با دلیل موجه بهم توضیح بدید تا اشتباهمو درست کنم و توهین نکنید!
**
الان داشتم توی یه تاپیکی با آوا یا همون lovely_grl گپ میزدم که یهو گفت از اونایی که ادعای بی خدایی میکنن و موقع مشکلات دست به دامن خدا هستن و میان اینجا تریپ روشن فکری بر میدارن و میگن بی خدا هستیم بدم میاد، به همین دلیل یهو توی ذهنم جرقه خورد که شاید اینکه توی سایت خودمو آتئیست (بی خدا) معرفی کردم باعث شده تا از زاویه اشتباهی مورد قضاوت اعضاء قرار بگیرم!

پیش تر یه تاپیک ضد اسلام زده بودم که هیچ توهینی هم توی تاپیک نکرده بودم و منطقی آیات قرآن و اسلام رو زیر سوال برده بودم (البته مخالفین توهین کرده بودن) اما نمیدونم به چه دلیل تاپیکم حذف شد!

بنابراین تصمیم گرفتم این تاپیک رو ایجاد کنم و از یک زاویه دیگه به اسلام نگاه کنم که شاید اینطوری بتونم منظور خودم رو بهتر برسونم!

قبلا هم توی تاپیکم خطاب به اونایی که میگن “به عقاید همدیگه احترام بگذاریم” گفته بودم دلیل اینکه من ضد اسلام هستم اینه که اسلام ضد من و ضد هر ارزش اخلاقی که بهش باور دارمه!

خب حالا قصد دارم در کمال احترام به عقاید شما مسلمان ها این موارد رو بیان کنم :

#چرا میگین قرآن کتاب آسمانیت؟
چیزی که هممون میدونیم اینه که کتاب اصلی و دینی مسلمانان قرآن هست و مدعی هستن که قرآن یک کتاب آسمانیست که کلام خدا توسط پیامبر اسلام در اون نوشته شده. خب از نظر پژوهشی و علمی این مسئله قابل قبول نیست چراکه در هیچ علمی و در هیچ کجای دنیا، هیچ کتاب و دست نوشته ای جنبهء آسمانی، ابدی، جاودانی و … نداره.
چیزی که عقل حکم میکنه و علم تایید میکنه اینه که تمامی کتاب ها و نوشته ها آفریده ی بشر (انسان) هستن!
من برای اینکه به عقاید شما احترام گذاشته باشم خودم رو به جای یک مسلمان قرار میدم و سعی میکنم بر این عقیده باشم که قرآن یک کتاب آسمانیست!
خب من که مسلمان هستم در عین حال میتونم این احتمال رو در نظر بگیرم که از نظر علمی ممکنه پیامبر اسلام خیالبافی میکرده و یا مواد روانگردان مصرف میکرده و یا … و تمام مواردی که در قرآن نوشته زاده ذهن خودش بوده و اصلا وحی الهی در کار نبوده!

#آیا در قرآن ضد و نقیض وجود دارد؟
در جواب بحث قبلی که گفتم ممکنه قرآن خیالبافی های پیامبر اسلام باشه، مسلمانان میگن که در قرآن هیچگونه ضد و نقیضی وجود نداره و هیچکس نمیتونه عیبی از قرآن پیدا کنه بنابراین قرآن واقعا کتاب آسمانیه و حرف های خدا در اون نوشته شده!

چون در این تاپیک نمیخوام کل موضوع رو به ضد و نقیض های قرآنی بکشونم فقط 3 مورد از ضد و نقیض هایی که در این کتاب (قرآن) وجود داره رو بیان میکنم هرچند میتونم ده ها مورد دیگه هم بیارم و امیدوارم که بتونید بهم خلافش رو اثبات کنید :

1 - در آیات (42 الی 45) سوره سوم یعنی آل عمران، میخونیم که در زمان باردار شدن مریم و تولد عیسی مسیح، چندین فرشته حضور داشتند و این درحالیست که در آیات (17 الی 21) سوره نوزدهم یعنی مریم، میخونیم که در زمان باردار شدن مریم و تولد عیسی مسیح فقط یک فرشته حضور داشته است و این یک ضد و نقیض علنی در کتاب آسمانی مسلمانان است!

2 - در آیه 47 سوره بیست و دوم یعنی الحج و آیه 5 سوره سی و دوم یعنی السجده، میخونیم که روز های الله یا اخروی برابر با 1000 روز زمینی یا بشر است درحالی که در آیه 4 از هفتادمین سوره قرآن یعنی المعارج، میخونیم که هر 1 روز الله یا اخروی برابر با 50000 روز بشر است و این مورد نیز یک ضد و نقیض علنی دیگر در این کتاب آسمانیست!

3 - در آیه 7 سوره پنجاه و ششم یعنی الواقعه، میخونیم که در روز قیامت مردم به 3 دسته تقسیم می شوند درحالی که در آیات (18 الی 19) سوره نَوَد یعنی البلد و آیات (6 الی 7) سوره نَوَد و نهم یعنی الزلزله، میخونیم که مردم در روز قیامت تنها به 2 دسته تقسیم می شوند و این هم یک مورد دیگر از این ضد و نقیض های آسمانیست!

#چرا میگویم خدا را قبول ندارم؟
از وقتی بچه بودم یا درواقع بهتر بگم از وقتی که تونستم دست چپ و راست خودم رو از هم تشخیص بدم، خانواده و اطرافیان و معلم ها و درس ها و … دست به دست هم دادن تا توی مغز من فرو کنن که ما هممون آفریده خدا هستم و موقع مشکلات باید دست به دامن خدا بشیم و موقع خوشی ها باید خدا رو شکر کنیم و هرچه داریم از خداست و …
به ما میگفتن با خدا باش و پادشاهی کن، بی خدا باش و هرچه خواهی کن!
خب من از شما میپرسم که آیا نمیشه بی خدا بود و پادشاهی کرد؟ آیا پادشاهی کردن جزئی از این “هرچه خواهی کن” نمیشه؟
من از شما میپرسم آیا تمام کسانی که با خدا هستن پادشاهی میکنن؟
من از شما میپرسم درصد فقر و بدبختی در جامعه هایی که با خدا هستن و فقط دعا میکنن بیشتره یا در جامعه هایی که خدا براشون اهمیتی نداره و تلاش میکنن؟
چرا باید خدا رو قبول داشته باشم وقتی که هیچی تابحال ازش ندیدم جز تخیلاتی که در بچگی بهم تحمیل کردن؟
به عنوان مثال :
وقتی یه مشکلی دارم میشینم 24 ساعت توی سر خودم میزنم و به خدا فحش میدم و کفر میگم و … و نهایتا اون مشکل حل نمیشه و بدبخت تر میشم! و همه بهم میگن بخاطر اینکه کفر گفتی اینجوری شد! اما چرا کسی نمیگه چون نشستی دست روی دست گذاشتی اینجوری شد؟ شاید اگه بجای توی سر خودم زدن بلند میشدم و برای حل مشکلم تلاش میکردم اون مشکل حل میشد و هیچ ربطی هم به اینکه کفر گفتم نداشت!
یا مثال دیگه :
چرا از بچگی توی گوش ما میخوندن که اگر بدون وضو دست به قرآن بزنی گناه کبیره کردی و خدا قهرش میگیره و میمون میشی؟ درحالی که میبینیم امروزه خیلی ها این طلسم تخیلی رو شکستن و هزاران بلا سر قرآن میارن و در لاکچری ترین وضع ممکن هم دارن زندگی میکنن و میمون نمیشن؟

#آیا واقعا در هنگام مشکلات به خدا پناه می برم؟
پاسخ این سوال کاملا واضح است. خیر، من در هنگام مشکلاتم هرگز به خدا پناه نمی برم و خودم سعی میکنم عقلانی اون مشکل رو حل کنم.
آل پاچینو حرف قشنگی میزنه که میگه وقتی بچه بودم از خدا یه دوچرخه خواستم اما بعد از مدتی فهمیدم خدا اصلا کارش یه چیز دیگس! پس یه دوچرخه دزدیدم و از خدا خواستم که منو ببخشه!
از مسلمون ها میشنویم که خداوند متعال قادر به انجام هر کاریست و پیامبر اسلام ماه رو دو شقه کرد و هزاران معجزه دیگه که فقط در حد افسانه اونها رو میشنویم!
خدایی که اینچنین معجزاتی رو انجام میده پس چرا تمام کسایی که التماسش میکنن رو محتاج نان شب نگه داشته؟
واقعا عقلانیست که برای رفع نیاز هام و حل مشکلاتم به این خدا پناه ببرم؟

#در آخر کلامی از شاهین
قسم به اون خدایی که تو میگی هستش…
اگه هست پس ما پاک شدیم از تو لیستش…
اگه هست پس چرا خفه خون گرفته؟!!
شاید این تیکه زمین از یادش رفته…
نمیدونم شاید این خاک نفرین شده…
تو بگو چرا زندگی واسه ما مرده؟!!
تو بگو چرا قسمات همه رنگ بغضه؟!!
این جواب آدم بودن و مزده؟!!
زندگی تو زمینی که قسمش دروغه!
دعا نکن داداشی خدا سرش شلوغه!!

5065 👀
9 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-05-29 23:02:09 +0430 +0430
نقل از: bigshahin شرمنده چون خیلی خیلی طولانیه اصلا هیچ کدوم از سوالاتو نخوندم دوست داشتم نظرت رو بدونم‌اما بی حوصله گی که دارم‌مانع میشه . می موردی یکم کم‌تر می نوشتی تا منم بخونم

کشته مرده غلط املایی هاتم

0 ❤️

2019-05-29 23:04:52 +0430 +0430

124000 ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ﻫﻤﺸﻮﻥ ﺩﺭ ﺧﺎﻭﺭﻣﯿﺎﻧﻪ ﺑﻮﺩﻥ جالب تر اینکه طبق گفته کتابهای آسمانی 7000 سال از خلقت انسان میگذره، بعد 1400 سال هست که آخرین پیامبر اومده، میشه 5600 سال اگه تعداد پیامبرها رو بر 5600 تقسیم کنی میشه هر دو هفته یک پیامبر!!!؟

0 ❤️

2019-05-29 23:10:03 +0430 +0430

باید بهت بگم که الان وقت گذاشتم و سوال اولت رو خوندم
باید بگم چیزی که عرب ها و حتی آخوندها میگن اینه که این قرآن کتاب آسمانی هست دلیلشون هم اینه که از لحاظ تاریخ پیامبر یا همون محمد سواد آنچنانی نداشته و چیزی که الان اون رو قرآن می گن چیزی عجیبی از لحاظ ادبیات عربی هست یعنی نه متن هست و نه شعر و بعد از این همه سال ها با وجود اینکه تو همون قرآن دعوت شده که (های ملت هرکی بتونه یه متنی مثل من با همین مفاهیم بیاره جایزه داره ) بازم هیچکی نتونسته یه متن مثل اون بیاره و محمد هم اگه روان گردان و اینجور چیزا می زد با اون سواد نمی تونست مثل اینا رو بگه البته این فقط یه دلیل از دلایل اوناست

0 ❤️

2019-05-29 23:14:22 +0430 +0430
نقل از: osdosdosdosdosd 124000 ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ﻫﻤﺸﻮﻥ ﺩﺭ ﺧﺎﻭﺭﻣﯿﺎﻧﻪ ﺑﻮﺩﻥ جالب تر اینکه طبق گفته کتابهای آسمانی 7000 سال از خلقت انسان میگذره، بعد 1400 سال هست که آخرین پیامبر اومده، میشه 5600 سال اگه تعداد پیامبرها رو بر 5600 تقسیم کنی میشه هر دو هفته یک پیامبر!!!؟

مثل آخوندای الان دیگه… فرقی نداره که

0 ❤️

2019-05-29 23:53:08 +0430 +0430

خدا اگر وجود داشته باشه حتما خدای بسیار ظالم و ستمگری باید باشه چون دنیایی که ما میبینیم از ظلم و بی عدالتی پر شده !!! میلیونها انسان در فقر مطلق زندگی میکنند و عده ی کمی هم اونقدر پول دارند که نمیدونند چجوری خرجش کنند !!! بچه هایی که تو فقر و بدبختی به دنیا میان اصلا درکی از خوشبختی ندارند اونوقت خدا چجوری میتونه توی یه دنیای دیگه بعد از مرگ عدالت رو برقرار کنه !!! متاسفانه در طول 1400 سال چنان مغز مسلمونارو تهی کردند که بدیهی ترین مسائل رو نمیتونند درک کنند و جرات تفکر آزاد ، منطقی و بدون پیش داوری و تعصب رو ندارند !! دینی که پیامبرش تو سن 53 سالگی با دختربچه 9 ساله ازدواج میکنه دین نیست ! خدایی که تو قرآن به پیامبرش میگه تو آزادی بدون رعایت نوبت با همسرانت همبستر بشی خدا نیست ! ساخته ذهن همون پیامبر ه !! پیامبری که تو بستر زنش با کنیزش همبستر میشه یعنی نمیتونه جلوی شهوتشو بگیره پیامبر نیست !! پیامبری که با زن پسر خوندش ازدواج میکنه پیامبر نیست ! دینی که انسانها رو به دو دسته ( کافر - مسلمان ) تقسیم میکنه منشا اختلاف و دشمنی بین انسانهاست ! جالبش اینه که با گفتن دو جمله مسلمون میشی و با نگفتنش کافر !!!
به امید روزی که تفکر جای تعصب رو بگیره و ریشه آخوند از این مملکت کنده بشه !

2 ❤️

2019-05-30 04:37:27 +0430 +0430
نقل از: کیر ابن آدم
نقل از: soonia_eps
نقل از: sadegh.khan
نقل از: شاش باز پاسخ به اون لاولی گرل کسخل که میگه برداشت ما از دین نباید چیزی باشه که حکومت میخواد! اسلام از چیزی که رژیم جمهوری اسلامی داره نشون میده هزار درجه کثیف تر و وحشیانه تره. بی شعور الاغ! توی قرعن کثیف مگه هزار جاش "مومنین" رو به کشتن دگر اندیشان و کشت و کشتار در راه الله تشویق نکرده؟! این دیگه به جمهوری اسلامی چه ربطی داره؟ چرا خودتو می زنی به خریت آخه؟ سگ برینه تو اون قرآن کثیفتون

بیگ لایک 🙄 🙄 🙄

چه شخصیتی داری!

توهین کننده دیده بودیم ولی دیگه کسی که توهین کننده رو بیگ لایک کنه ندیده بودیم!

این حرف من یا حتی حرف تو ربط به شخصیت نداشت .

شاش باز حرف من و حرف حق رو در قالب چندتا فوش زده که اونم برمیگرده به عصبانیت امثال ما از این دسته از موجودات کودن . که هزار تا دلیل و منطق هم براشون میاری آخرش میگن تو شیطان گولت زده و راه حق رو گم کردی درحالیکه خودشون کل عمرشون خر میان گاو میرن :(

امثال شما رو دین بی‌دینی از بقیه جدا نمی‌کنه… تعصب و بی‌شخصیتیتون مشخصه امثال شماست… حالا چه خداباور، چه خداناباور و چه ندانم‌گرا… همتون از یه قماشین.

م ا د ر ج ن د ه توعه ح ر و م ز ا د ه با عکس و اسمت معلوم نیس م ا د ر ت با کدوم سگ خابیده که اسکل بیچاره ای مث تو پس افتاده . تو حرف شخصیت نزن انگل که شستشوت میدم

0 ❤️

2019-05-30 05:00:16 +0430 +0430

خطاب به خرمگس حاضر در صحنه↓

#جواب ابلهان خاموشیست! ;) ?

1 ❤️

2019-05-30 05:56:13 +0430 +0430

صادق داداش اسگلمون کردی؟

من زئوس هستم ۳۰۰ و خرده‌ای کلیپ داره… کدومشو ببینم؟

1 ❤️

2019-05-30 10:23:32 +0430 +0430
نقل از: hosseinghs به عنوان یک آدم مذهبی ازین که توهین نکردی حال کردم باهات باید بگم قرآن به این دلیل میگن آسمانیه چون ایه هاش وحی میشده و توسط پیامبر خوانده میشده و یسری کاتب مینوشتن مکتوب. راجب ضد و نقیضایی که گفتی چون خودم کامل قرآن رو نخوندم برنخوردم به اون تیکه ها که جواب بدم راجب مشکلاتیم که تو زندگی پیش میاد،خودت باید کاری کنی اینکه بقیه میگن از خدا بخواه و این داستانا کشکه،تو خود قرآن اومده تا انسان کاری رو شروع نکنه خدا کمک ک هیچی پشمشم حساب نمیکنه ?

هیچ سند و مدرک و عدله علمی وجود ندارد که قرآن وحی شده باشد!

بعله هیچ سند و مدرکی راجب وجود خدا هم ارائه نشده که صد درصد بگه خدا هست،دین هم همینطور،منتها من اینو گفتم که قرآن از آسمون نیفتاده زمین مکتوب نوشتنش ،

1 ❤️

2019-05-30 12:42:37 +0430 +0430
نقل از: کیر ابن آدم صادق داداش اسگلمون کردی؟

درباره اثبات عدم وجود خدا فقط 3 قسمت داره، هر کدوم 10 یا 15 دقیقه شایدم کمتر، 1 قسمتشو هم ببینی بسه :/

1 ❤️

2019-05-30 12:44:09 +0430 +0430
نقل از: hosseinghs
نقل از: hosseinghs به عنوان یک آدم مذهبی ازین که توهین نکردی حال کردم باهات باید بگم قرآن به این دلیل میگن آسمانیه چون ایه هاش وحی میشده و توسط پیامبر خوانده میشده و یسری کاتب مینوشتن مکتوب. راجب ضد و نقیضایی که گفتی چون خودم کامل قرآن رو نخوندم برنخوردم به اون تیکه ها که جواب بدم راجب مشکلاتیم که تو زندگی پیش میاد،خودت باید کاری کنی اینکه بقیه میگن از خدا بخواه و این داستانا کشکه،تو خود قرآن اومده تا انسان کاری رو شروع نکنه خدا کمک ک هیچی پشمشم حساب نمیکنه ?

هیچ سند و مدرک و عدله علمی وجود ندارد که قرآن وحی شده باشد!

بعله هیچ سند و مدرکی راجب وجود خدا هم ارائه نشده که صد درصد بگه خدا هست،دین هم همینطور،منتها من اینو گفتم که قرآن از آسمون نیفتاده زمین مکتوب نوشتنش ،

ما هم همینو میگیم دیگه :/

قرآن مکتوب توسط یک انسان عادی نوشته شده حالا این کجاش آسمانی و معجزس؟

0 ❤️

2019-05-30 13:04:25 +0430 +0430

سلام
بیین داش یا اقا اینایی ک کفتی همش ی مشت شعر بود از ی ذهن یا ذهن هایی ک عقلتو شستو شو دادن
ادعا دارین یا دارن ک قران فلانه بیسانه درست؟ خب چن ساله از این کتاب مبگزره ؟ ١۴٠٠ سال هست یا بیشتر؟ جرا شماها یا اونایی ک ادعا دارین یا دارن ی آیه مثل این نمیتونن بگن فقط ی آیه؟
در ضمن تو همین قران گفته ک اگه ب فکر خدا و افرینش بریم دیوونه میشیم حالا نمیدونم خوندی یا قبول داری اصلا یا هم ک کلا مخت شستن
ودر اخر همین ایه هایی ک اول تاپیک گفتی تفسیر هاش زمین تا اسمون فرق داره
و همه ما از همون داعشش بگیر تا مسلمون و کافرش مبگیم یا خدا تا مشککلی پیش میاد
با تشکر

0 ❤️

2019-05-30 13:13:12 +0430 +0430
نقل از: Poya2222 سلام بیین داش یا اقا اینایی ک کفتی همش ی مشت شعر بود از ی ذهن یا ذهن هایی ک عقلتو شستو شو دادن ادعا دارین یا دارن ک قران فلانه بیسانه درست؟ خب چن ساله از این کتاب مبگزره ؟ ١۴٠٠ سال هست یا بیشتر؟ جرا شماها یا اونایی ک ادعا دارین یا دارن ی آیه مثل این نمیتونن بگن فقط ی آیه؟ در ضمن تو همین قران گفته ک اگه ب فکر خدا و افرینش بریم دیوونه میشیم حالا نمیدونم خوندی یا قبول داری اصلا یا هم ک کلا مخت شستن ودر اخر همین ایه هایی ک اول تاپیک گفتی تفسیر هاش زمین تا اسمون فرق داره و همه ما از همون داعشش بگیر تا مسلمون و کافرش مبگیم یا خدا تا مشککلی پیش میاد با تشکر

بجای اینکه بگی شعر بود و داستان ببافی، بهتره که عدله منطقی برای رد کردن تناقضاتی که من توی تاپیک نوشتم و در قرآن موجود هست بیاری!

ضمنا کافر همه را به کیش خود پندارد، شما شاید توی مشکلاتت بگی یا خدا! ولی ما موقع مشکلاتمون نمیگیم یا خدا، ما خودمون میوفتیم دنبال حل مشکلاتمون

1 ❤️

2019-05-30 13:31:15 +0430 +0430
نقل از: کیر ابن آدم صادق داداش اسگلمون کردی؟

درباره اثبات عدم وجود خدا فقط 3 قسمت داره، هر کدوم 10 یا 15 دقیقه شایدم کمتر، 1 قسمتشو هم ببینی بسه :/

اجازه بده من مدتی روی این موضوع مطالعه کنم.

0 ❤️

2019-05-30 13:33:11 +0430 +0430
نقل از: Poya2222 سلام بیین داش یا اقا اینایی ک کفتی همش ی مشت شعر بود از ی ذهن یا ذهن هایی ک عقلتو شستو شو دادن ادعا دارین یا دارن ک قران فلانه بیسانه درست؟ خب چن ساله از این کتاب مبگزره ؟ ١۴٠٠ سال هست یا بیشتر؟ جرا شماها یا اونایی ک ادعا دارین یا دارن ی آیه مثل این نمیتونن بگن فقط ی آیه؟ در ضمن تو همین قران گفته ک اگه ب فکر خدا و افرینش بریم دیوونه میشیم حالا نمیدونم خوندی یا قبول داری اصلا یا هم ک کلا مخت شستن ودر اخر همین ایه هایی ک اول تاپیک گفتی تفسیر هاش زمین تا اسمون فرق داره و همه ما از همون داعشش بگیر تا مسلمون و کافرش مبگیم یا خدا تا مشککلی پیش میاد با تشکر

بجای اینکه بگی شعر بود و داستان ببافی، بهتره که عدله منطقی برای رد کردن تناقضاتی که من توی تاپیک نوشتم و در قرآن موجود هست بیاری!

ضمنا کافر همه را به کیش خود پندارد، شما شاید توی مشکلاتت بگی یا خدا! ولی ما موقع مشکلاتمون نمیگیم یا خدا، ما خودمون میوفتیم دنبال حل مشکلاتمون

این تیکه کافر همه را به کیش خود پندارد طنز خیلی ظزیفی داشت که احتمال می‌دم حودتم موقع نوشتن درکش نکرده باشی… خلاصه که خندیدم… دمت گرم…

1 ❤️

2019-05-30 14:14:32 +0430 +0430

این تیکه کافر همه را به کیش خود پندارد طنز خیلی ظزیفی داشت که احتمال می‌دم حودتم موقع نوشتن درکش نکرده باشی… خلاصه که خندیدم… دمت گرم…

کلمه “کافر” که فقط به معنی بی خدا نیست…

توی این ضرب المثل “کافر” درواقع منظور کسیه که یه عملی رو انجام میده و خیال میکنه همه همون عمل رو انجام میدن یا یه طرز فکری داره که خیال میکنه همه همون طرز فکر رو دارن!

این کسی که در جوابش این ضرب المثل رو گفتم، خودش موقع مشکلات میگه یا خدا! خیال میکنه همه موقع مشکلاتشون میگن یا خدا!

این دوستمون مثل مورچه ای هست که آب داره خونشو خراب میکنه داد میزنه میگه وای دنیا رو آب برد…

1 ❤️

2019-05-30 17:06:41 +0430 +0430

توی این ضرب المثل “کافر” درواقع منظور کسیه که یه عملی رو انجام میده و خیال میکنه همه همون عمل رو انجام میدن یا یه طرز فکری داره که خیال میکنه همه همون طرز فکر رو دارن!

این کسی که در جوابش این ضرب المثل رو گفتم، خودش موقع مشکلات میگه یا خدا! خیال میکنه همه موقع مشکلاتشون میگن یا خدا!

این دوستمون مثل مورچه ای هست که آب داره خونشو خراب میکنه داد میزنه میگه وای دنیا رو آب برد…

می‌دونم حاجی… کافر ینی پوشاننده… کسی که وجود خدای واحد رو انکار می‌کنه واز لفظ مشرک جامع‌تر هم هست. می‌گم استفاده این ضرب المثل توسط تو یه طنز داشت. کار به مفهوم ندارم. لفظا منظورمه.

1 ❤️

2019-05-30 20:39:16 +0430 +0430

می‌دونم حاجی… کافر ینی پوشاننده… کسی که وجود خدای واحد رو انکار می‌کنه واز لفظ مشرک جامع‌تر هم هست. می‌گم استفاده این ضرب المثل توسط تو یه طنز داشت. کار به مفهوم ندارم. لفظا منظورمه.

برام جالبه حسین من و تو با همدیگه هم عقیده ایم! اما همه جا طرز دیدمون به مسائل فرق میکنه برای همین بحثمون میشه! ینی هدفمون یکیه راهمون دوتاس :/

1 ❤️

2019-05-31 00:56:18 +0430 +0430

یه آیه میارم از قران هم بهتر ( نه فقط مثلش )

(( ای کسانی که ایمان آورده اید با کافران به نیکی و محبت رفتار کنید و هرجا آنان را یافتید با ایشان از سر صلح و دوستی گفتگو کنید آنها به واسطه ی عقل و مغزی که به ایشان عطا کردیم بنابر تشخیص خودشان راه انکار ما را در پیش گرفتند ما ( خدا ) هم نمیتوانیم عقلی را که به آنها داده ایم پس بگیریم.)) آیه 1

((ای مومنین هرگاه میان شما با قومی جنگی رخ داد با اسیرها به نیکی رفتار کنید همچنین با زن و فرزندان آنها . مبادا به آنان تجاوز کنید که همانا تجاوز از گناهان کبیره است. و همچنین پس از روشن نمودن علت جنگ و عامل آن طرف مقصر ملزم به پرداخت خسارت جنگ است)) آیه 2

(( همانا من خدایی مهربان هستم پس مجازات مجرمین باید متناسب با نوع جرم باشد و همچنین مجازات باید در راستای اصلاح مجرم باشد نه از بین بردن او . من از سنگسار و شلاق و شکنجه و قطع اعضای بدن و اعدام و پرت کردن از کوه بیزارم پس مجازات ها را بیشتر زندان تعیین کنید که مجرم اصلاح شده و زمانی که به نزد من میاید آمرزیده شود)) آیه 3

و هزاران هزار آیه دیگه میتونم برات بیارم که وقتی با آیات قران مقایسه کنی سرت سوت بکشه که به خودت بگی این خدای مهربانه واقعیه یا خدای اسلام و یهود و مسیح!!!
حالا یه مقایسه بکن تو ذهن خودت ضرر نداره

2 ❤️

2019-06-12 00:48:19 +0430 +0430

خب درباره نقض اول شما باید بگم که در سوره مریم می فرماید ما فرشته ی وحی رو پیش او فرستادیم تا مامور شود که به فرمان ما به او پسری بدهد(دقت کنید می فرماید که در زمان بارداری فرشته فرستاده شده نه در زمان وضع حمل)؛؛؛اما در سوره آل عمران سخنی از زمان بارداری نشده و فقط ذکر شده که فرشتگان گفتند… پس نمی شه نتیجه نا هماهنگی در قرآن رو گرفت چون که خداوند هم در قرآن می فرمایند که این آیات یکدیگر را بهتر از اعضای بدن انسان تصدیق می کنند//////////////////////////////////
حالا نقض دوم شما با توجه به آیات قبل که درباره‎ی قیامت و معاد سخن می گفت؛ و دو آیه‎ی فوق، مراد از یوم (روز)، روز قیامت است و عدد هزار یا 50 هزار سال، مقایسه با روزهای دنیاست؛ یعنی اگر روز قیامت را با روزهای دنیا بسنجیم؛ معادل 50 هزار سال می شود. اما در این که چرا در یک آیه هزار سال و در آیه‎ی دیگر 50 هزار سال آمده است، باید گفت: همان‎طور که در مقدمه بیان شد، آیه‎ی قرآن را به تنهایی نمی توان تفسیر کرد و لازم است آیه را با آیات دیگر و احادیث معصومین ـ علیهم السّلام ـ تطبیق داد، تا فهم درست از آن استخراج شود؛امام صادق ـ علیه السّلام ـ در تفسیر آیه‎ی فوق می فرماید: «در روز قیامت 50 توقفگاه برای رسیدگی به اعمال و حساب انسان ها مهیا شده و هر توقفگاه به اندازه‎ی هزار سال که در مجموع 50 هزار سال دنیایی است. »(علامه مجلسی، بحارالانوار، ج 7، ص 126)از مجموع دو آیه و روایت و قواعد اصولی (عام و خاص) استفاده می شود که هر روز قیامت، 50 هزار سال دنیایی است و دارای 50 توقفگاه است که آیه‎ی 4 سوره‎ی معارج به صورت عموم به آن اشاره کرده است؛ اما آیه‎ی 5 سوره‎ی سجده به صورت خاص، به اولین توقفگاه اشاره نموده که هزار سال است؛ بدین ترتیب ادعای تناقض در آیات ادعایی پوچ و عبث است./////////////////////////توی نقض سومتون هم باید عرض کنم که مشخصه که توی اولی کلی تقسیم بندی شدن و توی دوم جزعی تر اینو دیگه مغز انسان در این حد توانایی پردازشش رو داره

0 ❤️

2019-06-12 00:52:36 +0430 +0430

(( ای کسانی که ایمان آورده اید با کافران به نیکی و محبت رفتار کنید و هرجا آنان را یافتید با ایشان از سر صلح و دوستی گفتگو کنید آنها به واسطه ی عقل و مغزی که به ایشان عطا کردیم بنابر تشخیص خودشان راه انکار ما را در پیش گرفتند ما ( خدا ) هم نمیتوانیم عقلی را که به آنها داده ایم پس بگیریم.)) آیه 1

((ای مومنین هرگاه میان شما با قومی جنگی رخ داد با اسیرها به نیکی رفتار کنید همچنین با زن و فرزندان آنها . مبادا به آنان تجاوز کنید که همانا تجاوز از گناهان کبیره است. و همچنین پس از روشن نمودن علت جنگ و عامل آن طرف مقصر ملزم به پرداخت خسارت جنگ است)) آیه 2

(( همانا من خدایی مهربان هستم پس مجازات مجرمین باید متناسب با نوع جرم باشد و همچنین مجازات باید در راستای اصلاح مجرم باشد نه از بین بردن او . من از سنگسار و شلاق و شکنجه و قطع اعضای بدن و اعدام و پرت کردن از کوه بیزارم پس مجازات ها را بیشتر زندان تعیین کنید که مجرم اصلاح شده و زمانی که به نزد من میاید آمرزیده شود)) آیه 3

و هزاران هزار آیه دیگه میتونم برات بیارم که وقتی با آیات قران مقایسه کنی سرت سوت بکشه که به خودت بگی این خدای مهربانه واقعیه یا خدای اسلام و یهود و مسیح!!!

عزیز تا کنون هزاران آیه برای رقابت با یک آیه از آیات قرآن ارائه شده که آیاتی که شما در مقابلش ارائه دارین به قول معروف آدامس فروشیه و مغز من و شما شاید هیچ اشکالی توی آیات ارائه شده پیدا نکنه ولی هیچ کدوم از اونا در مراکز تحقیقاتی تایید نشدن

0 ❤️

2019-06-12 01:01:23 +0430 +0430
نقل از: یه-مخلوق خب درباره نقض اول شما باید بگم که در سوره مریم می فرماید ما فرشته ی وحی رو پیش او فرستادیم تا مامور شود که به فرمان ما به او پسری بدهد(دقت کنید می فرماید که در زمان بارداری فرشته فرستاده شده نه در زمان وضع حمل)؛؛؛اما در سوره آل عمران سخنی از زمان بارداری نشده و فقط ذکر شده که فرشتگان گفتند.... پس نمی شه نتیجه نا هماهنگی در قرآن رو گرفت چون که خداوند هم در قرآن می فرمایند که این آیات یکدیگر را بهتر از اعضای بدن انسان تصدیق می کنند////////////////////////////////// حالا نقض دوم شما با توجه به آیات قبل که درباره‎ی قیامت و معاد سخن می گفت؛ و دو آیه‎ی فوق، مراد از یوم (روز)، روز قیامت است و عدد هزار یا 50 هزار سال، مقایسه با روزهای دنیاست؛ یعنی اگر روز قیامت را با روزهای دنیا بسنجیم؛ معادل 50 هزار سال می شود. اما در این که چرا در یک آیه هزار سال و در آیه‎ی دیگر 50 هزار سال آمده است، باید گفت: همان‎طور که در مقدمه بیان شد، آیه‎ی قرآن را به تنهایی نمی توان تفسیر کرد و لازم است آیه را با آیات دیگر و احادیث معصومین ـ علیهم السّلام ـ تطبیق داد، تا فهم درست از آن استخراج شود؛امام صادق ـ علیه السّلام ـ در تفسیر آیه‎ی فوق می فرماید: «در روز قیامت 50 توقفگاه برای رسیدگی به اعمال و حساب انسان ها مهیا شده و هر توقفگاه به اندازه‎ی هزار سال که در مجموع 50 هزار سال دنیایی است. »(علامه مجلسی، بحارالانوار، ج 7، ص 126)از مجموع دو آیه و روایت و قواعد اصولی (عام و خاص) استفاده می شود که هر روز قیامت، 50 هزار سال دنیایی است و دارای 50 توقفگاه است که آیه‎ی 4 سوره‎ی معارج به صورت عموم به آن اشاره کرده است؛ اما آیه‎ی 5 سوره‎ی سجده به صورت خاص، به اولین توقفگاه اشاره نموده که هزار سال است؛ بدین ترتیب ادعای تناقض در آیات ادعایی پوچ و عبث است./////////////////////////توی نقض سومتون هم باید عرض کنم که مشخصه که توی اولی کلی تقسیم بندی شدن و توی دوم جزعی تر اینو دیگه مغز انسان در این حد توانایی پردازشش رو داره

بخاطر این کامنت من شک کردم و مججدا برگشتم هم معانی و هم خلاصه تفاسیر این آیات رو خوندم اما چیزی که میگی صحت نداشت!

چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟

هم مورد اول و هم مورد دوم، دقیقا به همون صورت که توی تاپیک نوشتم دارای تناقضات هستند

مورد سوم هم اینکه شما کاملا عشقی برای خودت تفسیر میکنی که اولی کلی بوده و دومی جزئی بوده، دلیل نمیشه که حرفت درست باشه، ما آیه قرآن رو مد نظر داریم نه حرفای شمارو، توی آیه قرآن این تناقضات وجود داره و حرفی از کلی یا جزئی بودنش نزده

ضمنا ما اصلا اینو قبول نداریم که صادق چی گفته یا بقیه به قول شما “امام” ها چی گفتن! چون نه امام هارو دیدیم و نه میتونیم حرفایی که دربارشون میگن رو قبول کنیم، همین الان من میتونم یه چیزی جعل کنم بگم حدیث امام مهدیتونه که نه کسی دیدتش نه چیزی و فقط ازش حرف میزنین!

بنابراین فقط متن قرآن رو زیر سوال می بریم و احادیث و … برامون اهمیتی ندارن، این قرآنتون اگه معجزه بود نیازی به احادیث ساختگیه ائمه برای کامل کردنش نداشتین

0 ❤️

2019-06-12 01:02:32 +0430 +0430
نقل از: یه-مخلوق

عزیز تا کنون هزاران آیه برای رقابت با یک آیه از آیات قرآن ارائه شده که آیاتی که شما در مقابلش ارائه دارین به قول معروف آدامس فروشیه و مغز من و شما شاید هیچ اشکالی توی آیات ارائه شده پیدا نکنه ولی هیچ کدوم از اونا در مراکز تحقیقاتی تایید نشدن

اگه منظورت از مراکز تحقیقاتی همین مسجداس و محقق هاتون هم همین آخوندا هستن که باید بگم رسما ریدن آبم قطه!

0 ❤️

2021-12-30 03:24:18 +0330 +0330

عالی بود
اگه اشکال نداره اینم اضافه کنم که لکثرا سوال های بی پاسخ بزرگی که برای بشر پیش اومده نه تنها در کتاب آسمانی نیومده، علاوه بر اون پرسیدنش و جویا شدن جوابش هم دخالت در کار خدا محسوب میشه و گناه و کفر و هزارتا حرف دیگه
خب اگه این خدا اینقدر کامل هست که میگن چرا جوابی برای دلیل بوجود اومدن این دنیا نیاورده تا ما هم بدونیم؟
یه سری ها هم میگن که جوابش در ذهن انسان نمیگنجه
در اینصورت آیا خدا نمیتونه جوابشو جوری بگه که در ذهن بگنجه
یا ذهن ناقص آفریده شده؟ جواب منطقیش اینه که کسی اصلا جوابی نداره که بده
در ضمن به دنیا اومدن تک تک ما انسان ها یه چیز غیر ارادی هست و خواهد بود
پس هیچکس در هر جایگاهی نمیتونه برای من تعیین تکلیف کنهو قانون بزاره برام یه مثال بگم مثلا یه نفر خیلی بازی فوتبال دوست داره میره آموزش میبینه و یاد میگیره و بالاخره یه روز وارد زمین مسابقه میشه و بازی میکنه و تمام قوانین بازی رو هم میفهمه و قبول میکنه
ولی اگه منی که اصلا فوتبال بازی نکردم و نمیدونم چی هست و شاید اصلا علاقه ندارم بازی کنم به زور ببرن تو زمین فوتبال و بگن بازی کن دیگه من هر خطایی هم انجام بدم نمیتونن سرزنشم کنن چون نه آموزش دیدم نه دوست دارم آموزش ببینم فقط به زور و ناخواسته وارد بازی شدم درست مثل به دنیا اومدن که ناخواسته است…

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «