کدام پرچم برای ایران؟

1397/03/28
1205 👀
5 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-06-20 14:30:55 +0430 +0430
نقل از: doostenezam حال که خیال مردم راحت شده که رژیم خودش خود به خود تغییر میکند و آمریکایی ها برایمان عوضش میکنند و کشور خودبه خود آباد میشود... همه با خیال راحت و امیدوار به آینده نشسته اند. اما بنده ام که دیگر مطمئن شدم با این ملت این رژیم حالا حالاها سرجایش هست و یا حتی اگر بحول و قدرت حضرت خضر نبی اگر هم عوض شود در اصل فرقی با قبل ندارد، پس بهتر دیدم طرفدار آن شده و به حزب باد ملحق گردم. باشد که مقبول درگاه حق تعالی قرار گیرد. ###فلذا خود پرچم مقدس جمهوری اسلامی را بر میگزینم و اما بعد. . .###

خواستم پرچم گوسفند و خورشید را به شوخی و کنایه پیشنهاد بدهم ، لکن درنگی کردم و تفعلی به اینترنت زدم . باورتان نمیشود ! در زمان شاه تهماسب پرچم رسمی کشور گوسفند و خورشید بوده!

** همچنین پرچم ایران در دوره های مختلف تغییرات بسیاری داشته که قابل تامل است**

به عنوان چند نمونه پرچم سلجوقیان، تیموریان، افشاریان…

لکن مطلب قابل توجه اینست که هر دوره پرچم جدید خود را داشته، پس اگر پرچم جدید میخواهیدگذشته را فراموش کنید،باید مجمعی از اساتید و هنرمندان و تاریخدانان نمادهای ارزشمند ملی، قومیت ها، و دیگر نمادها را جمع کرده و به بحث و بررسی گذاشت، پرچم های پیشنهادی را به مردم ارائه دهند و به رای گذارند

بنده ترجیه میدهم نمادی چون حلقه های زنجیر و یاریسمان های به هم بافته که هر کدام نشان از یک قومیت ایرانیست در پرچم درج شود، که هم به وجود آنها احترام گذاشته باشیم و هم عامل اتحاد ملی گردد. متاسفم که برخی افراد نادان به اسم اتحاد ملی و جلوگیری از تجزیه ، فرهنگ و قومیت های مختلف را منکر شده و به دنبال یکدست سازی مطلق هستند. تاریخ را بخوانند میفهمند که جواب نمیدهند!

و اما در مورد شیر و خورشید!

اولین بار در دوران صفویه مورد استفاده قرار گرفت، دورانی که نمایانگر پیشرفت عثمانی و عقب ماندگی ما در علم و تکنولوژی آن دوران بود! نه توپ داشتیم و نه تفنگ…در صفویه بود که فهمیدیم چقدر عقب هستیم، صفویه نه سیاه است و نه سفید هم شکست داشتیم هم پیروزی . اما اگر بخواهید من صفویه را برایتان در یک جمله توصیف کنم! لکن میگویم نقطه ی ورود دین به سیاست. بنده تعجب میکنم شخصی که دم از کوروش و هخامنشیان و زرتشت میزند، اسلام ستیزی میکند. اما پرچم شیر و خورشید را نماد کشورش میداند! و از آن طرف اگر به یک متعصب شیعه بگوید پرچم شیر و خورشید، در ذهنش سپاه طاغوت نقش میبندد!این پرچم شیر و خورشید افتاخر چه دوران هایی را با خود حمل میکند؟ صفویه، زندیه، قاجار و پهلوی! دوران هایی که نمیتوان از آنها به عنوان افتخار تارخی یاد کرد! حداقل به نسیت سایر دوران ها… پس چرا؟؟؟

###سوال بنده از شما###
چرا شیر و خورشیدی که یاد آور صفویه و زندیه و قاجاریه هست؟ شکل امروزی آن با سه رنگ سبز و سفید و قرمز که در صل همان پرچم قاجاریه هست…حتی خیلی ها تاج پهلوی آن را هم ندارند! رسما میخواهیم به قاجار برگردیم !!!** سوال بنده این است، اگر در گوشمان مثلا پرچم سبز شاه اسماعیل با دایره ی زرد را برایمان تبلیغ کرده بودند، آیا امروز همگی گوسفندوار طرفدار آن نبودیم؟ لکن سبزش که با جنبش سبزی های 88 جور بود! نماد خورشید و علف تازه! یا اگر پرچم قرمز بابک خرمدین را تبلیغ کرده بودند، امروز دین ستیزان پرچم شوروی را نمیخواستند؟؟

از من میپرسید بهتر است در گذشته نمانیم! آیا نمیشود اثر بهتر از شاهنامه نوشت؟ آیا تفکری بهتر از زرتشت وجود ندارد؟ آیا چون مسلمانیم نماد خود را به سایر ایرانیان، با سایر دینها تحمیل کنیم؟مگر زرتشتی ایرانی نیست مگر مسیحی و یهودی و بهایی و کافر و … ایرانی نداریم؟

**اما حال که نه بار است و نه به دار…ایران یک پرچم دارد و آن هم پرچم جمهوری اسلامی است! **چه آنکس که وسطش نوشته IRAN و چخ آن کس شیر و خورشید را گذاشته همگی هم خود را مسخره کرده اند و هم آبروی کشور خود را برده اند! وقتی اسم تغییر را میآوری این نادانان میگویند! نه تجزیه میشویم امروز دشمن در کمین است ! اتحاد!! لکن خود خرشان حاضر نیستند پرچم واحد و نشان اتحاد را در دست بگیرند! بنده دوباره فشار خونم بالا رفته و نفسم بالا نمی آید لکن آروزی خِرَد برای خودم و شما.

من متوجه نمیشم، چرا شما میگی دوران صفویه، دوران بدی بوده. درسته که 3، 4 تا پادشاه آخری بی لیاقت بودن، ولی این در تمام سلسله ها دیده میشه. با این وجود طهماسب ثانی با حمایت نادر تونست غلزائی ها، ابدالی ها، روس ها، ترکمن ها و عثمانی ها رو هم سر جای خودشون بنشونه. بعد از طهماسب پسرش عباس به حکومت رسید که در اون زمان هم عملا نادر حاکم بود. بعد هم که پادشاه شد. نادری که یکی از با کفایت ترین سرداران نظامی جهانه به نظرم. تنها و تنها در دو جنگ شکست خورد. هند رو با 90000 سرباز فتح کرد و به مستعمرات ایران اضافه کرد. نیروی دریایی ایران رو یه سر و سامونی بخشید و ارتش ایران رو احیا کرد. ارتشی که یه ینی چری 10 تاشو مثل گوسفند مینداخت جلو و میبرد که بکشه و یک نفرشونم فرار نمی کرد، در زمان نادر 10 تا ینی چری رو مینداخت جلو که ببره بکشه و هیچکدومشونم فرار نمیکردن. بعد از اونم دروان آبادانی زندیه شروع شد. آیا این دوران، دوران ادبار هست به نظر شما؟

1 ❤️

2018-06-20 15:33:31 +0430 +0430
نقل از: doostenezam

لکن بنده نگفتم صفویه بد بود... گفتم نه سیاه نه سفید. یعنی نمیشود بگوییم صفویه خوب، صفویه بد... در زمان صفویه تازه برای اولین بار متوجه شدیم که قدرت کشور فقط اتحاد و نفرات و وسعت خاک نیست. تکنولوژی نیز ملاک است! و ما چقدر عقب هستیم. این قسمت سفید ماجرا. قسمت سیاه مربوط میشود به سو استفاده از دین به عنوان عامل اتحاد و تحریک مردم. که هنوز اثرش بر زندگی این ملت مانده. در خصوص نادرشاه لکن بنده خیلی نظر مثیتی ندارم اما در مورد بحث پرچم، پرچم افشاریان.قرمز آبی سفید زرد بوده نه شیر و خورشید. که اتفاقا پرچم قشنگیست! در ادامه گفتم صفویه بهترین دوران تاریخی نبوده، حداقل به نسبت سایر دوران ها. لکن معنی این نیست که صفویه بدَ... منظور این است دوران های بهتر نیز داشتیم، چرا به شیر و خورشید گیر دادیم؟ و در ثانی این پرچم شیر و خورشیدی که عموما در دست اپوزوسیون هست پرچم صفویه نیست، پرچم قاجاریه هست! حتی خیلی از آنها نماد تاج را هم ندارد که بگوییم هم قاجاریه و هم پهلوی. منظور بنده این است که دوران های بهتر نیز داشتیم مگر صفویه و قاجاریه و پهلوی اوج شکوفایی ایران بوده؟ و اصلا چرا باید در گذشته بمانیم؟! میخواهید سنت را حفظ کنید؟ سنت ما این است که هر دوران پرچم متفاوت خود را داشته، لکن پرچم جدید باید طراحی شود.

بله قبول دارم که شاه اسماعیل از عقاید دینی شیعه ها سوء استفاده کرد. ولی بعد ها پادشاهان صفوی خصوصا شاه عباس (فارغ از این که ولیعهد درست حسابی نداشت و پدرش رو کشت و یخده بد بین بود) خیلی کارا برای مملکت کرد. نادر هم که گفتم عزت ارتش ایران رو بهش برگردوند. وگرنه نادر هم اخلاق های بدی داشت. ولی من به شخصه دوسش دارم. آدمی رو که از اسارت فرار میکنه، و بعد شاه میشه نمیشه دوست نداشت. این دورانا یه جورایی اوج شکوفایی فرهنگی و سیاسی ما بعد از اسلام بودن. و بله میدونم شیر نماد قاجاریه هست. بنده هم اصراری روی نشان وسط پرچم ندارم و قبلا هم گفتم نظیر شما فارغ از اینکه چه شکلی باشه برام مقدسه. با این حال لزومی نمی بینم حتما یک طرح کلی جدید ارائه بشه، مگر این که همونطور که قبلا گفتم به خاطر منافع سیاسی نسبت به این کار اقدام بشه.

0 ❤️

2018-06-21 10:13:36 +0430 +0430
نقل از: اسکلت حشری
نقل از: DarkWeb من به پرچم اهمیت نمیدم!

چون واسه انسانیت هیچ‌ مرزی ندارم

و تمام انسان ها رو در یک وطن میبینم!

و اون هم سیاره زمینه!

ولی افسوس که در کوچکترین اجتماعات ما مثل خانواده هم تفرقه وجود داره و اتحادی نیست!

پرچم و رنگ و ملیت و نژاد و …

همه باعث جدایی انسان ها از هم شده

این دیدگا مال زمانی‌ست که همه چی گل و بلبل باشه. وگرنه در شرایط کنونی که ایران هم از خارج و هم از داخل مورد تسخیر و بهره‌کشی قدرتهاس، بیخیالی نسبت به ملیت، یه جور خلع سلاح شدن و کشیدن پائین و گفتنِ بفرماس!
وطندوستی و میهنپرستی برا مردم هر کشوری لازمه‌ی پیشرف، سربلندی و آبادانی مملکت اوناس. بی قید و بندی نسبت به منافع ملی، از ما چیزی جز یه برده‌ی پوچِ لخت و آماده خدمت به مافیای قدرتها نخواهد ساخ.

نمونه بارزش بیخ ریش خودمون همین حکومت؛ بیخود نی جمهوری اسلامی مث سگ میترسه از زنده شدن ارزشهای ملی (اشخاص بزرگ تاریخ ایران، بزرگداشتهای میهنی و...) چون واضحه واسش این ملت اگه به جا تسلیم دربرابر اسلام و چرندیات آخوندی، غرور ملی و افتخار ایرانی بودنشونو به دس بیارن، فاتحه‌ی دیکتاتوریش خونده‌س.

اگه واقعاً همگی دمبال این هسیم که کشورمونو از چنگال آخوند و عقب موندگی نجات بدیمو پیشرف کنیم، ابتدا باید به ایرانی بودنمون افتخار کنیم تا با عشق این کشورو از نو بسازیم، وگرنه هرچی هم تو سرمون بزنن و تحقیرمون کنن حقمونه.

خودم شخصاً به خدا هم باوری ندارم چه رسد به مذهب و آئین دیگه؛ منتها این باعث نمیشه هر وخ سرود ملی کشورم (ای ایران ای مرز پرگهر...) به گوشم برسه اشک تو چشام حلقه نزنه.

مگه میشه عایا ایرانی باشی و امثال این♪آهنگو♫ گوش کنی ولی احساساتی نشی؟

حسام جان هیچوقت مملکت ما گل و بلبل نبوده و هیچوقت هم نخواهد بود!

هیچ حکومتی نمیتونه مطلقا با همه خوب رفتار کنه و پا برجا بمونه!

و این دیدم کلیه ، من به پرچم و این چیزا اهمیت نمیدم

چون دست خودمون نیست کجا به دنیا بیاییم ، ممکن بود جای هیتلر بودیم و نقش اونو داشتیم یا یه بچه که ۵ ثانیه بعدش تو آفریقا زنده است!

من این دید رو دارم که مرز و نژاد پرستی و میهن پرستی و تعصب رو از بین ببرم

اما دلیلی بر این نیست مقابل ظلم قرار نگیرم ، و به دشمن سر بدم !

هدف اینه آگاهی و سطح تفکر ارتقا پیدا کنه

• فلذا این وطن پرستی نیست که باعث پیشرفت میشه ، این اهمیت دادن به انسانیته ، اگر انسانی بفهمه که با کمک و تلاش میتونه زندگی بهتری داشته باشه ، یا تلاش میکنه یا در سختی میمیره!

یه سری ها ۸ سال جنگیدن که یه مشت احمق بیان مملکت رو از درون خراب کنن ، برامون دشمن بسازن و با سبکی از نژاد پرستی و خود برتر بینی روی بقیه سلاح بکشن! و‌ اسمشو بذارن علیه ظلم بودن ، و مثلا وطن پرست !

میبینی ، این افراد کسانی رو پرورش میدن که نوعی تفکر جاهلانه رو پرورش بدن و یک وطن پرستی بی خردانه رو ترویج بدن!

حالا اگر سطح تفکر ما فراتر از یک وطن ساختگی باشه ، میفهمیم که هر انسانی هم وطن ماست و علیه اش نمی جنگیم ، به قتل نمی رسونیمش و تفکرات احمقانه از نوع میهن پرستی احمقانه اسلامی رو پرورش نمیدیم!

افزایش سطح تفکر هیچ ربطی به مملکت گل و بلبل نداره ، اما روابط انسانی رو تقویت و حماقت هاشو کمتر میکنه

هدف من اینه!

نه اینکه بگم آره من اصلا چیزی به اسم ایران نمیشناسم و برا این چیزا نمیجنگم

بلکه میگم از جنگ جلوگیری میکنم تا وطن بزرگی داشته باشم و با هم وطن های دیگه ام میسازمش!

منم احساس دارم!

منتها ، میخوام نوع طرز تفکر ها تغییر کنه ، تا یک زمین و ملیت بزرگتری داشته باشیم ، تا کمتر انسان ها بخاطر جنگ دولت ها بمیرن ، تا کمتر کسی رنج بکشه ، این ها همه وقتی اتفاق میافته که ما جدای از ملیت و دین و رنگ و نژاد ، به انسانیتمون اهمیت بدیم

و درسته که با یک نفر ، دو نفر این اتفاق نمیافته و هنوز جنگ و درگیری و تعصب و حماقت وجود داره ولی این شروعیه که ممکنه نتیجه بهتری داشته باشه

هدف من بی وطن بودن نیست ، هدف من یه داشتن یه وطن بزرگه ، که همه بتونن خوب زندگی کنن

و این مانع از این نیست که جلوی حرف زور و نا حق ، ساکت بمونم و بقول تو بکشم پایین ، بلکه محکم تر ایستادگی میکنم که شاید یه روز خوب بیاد!

این یه شروعه …

1 ❤️

2018-06-21 16:15:40 +0430 +0430
نقل از: DarkWeb

و اون هم سیاره زمینه!

ولی افسوس که در کوچکترین اجتماعات ما مثل خانواده هم تفرقه وجود داره و اتحادی نیست!

این دیدگا مال زمانی‌ست که همه چی گل و بلبل باشه. وگرنه در شرایط کنونی که ایران هم از خارج و هم از داخل مورد تسخیر و بهره‌کشی قدرتهاس، بیخیالی نسبت به ملیت، یه جور خلع سلاح شدن و کشیدن پائین و گفتنِ بفرماس!
وطندوستی و میهنپرستی برا مردم هر کشوری لازمه‌ی پیشرف، سربلندی و آبادانی مملکت اوناس. بی قید و بندی نسبت به منافع ملی، از ما چیزی جز یه برده‌ی پوچِ لخت و آماده خدمت به مافیای قدرتها نخواهد ساخ.

نمونه بارزش بیخ ریش خودمون همین حکومت؛ بیخود نی جمهوری اسلامی مث سگ میترسه از زنده شدن ارزشهای ملی (اشخاص بزرگ تاریخ ایران، بزرگداشتهای میهنی و...) چون واضحه واسش این ملت اگه به جا تسلیم دربرابر اسلام و چرندیات آخوندی، غرور ملی و افتخار ایرانی بودنشونو به دس بیارن، فاتحه‌ی دیکتاتوریش خونده‌س.

اگه واقعاً همگی دمبال این هسیم که کشورمونو از چنگال آخوند و عقب موندگی نجات بدیمو پیشرف کنیم، ابتدا باید به ایرانی بودنمون افتخار کنیم تا با عشق این کشورو از نو بسازیم، وگرنه هرچی هم تو سرمون بزنن و تحقیرمون کنن حقمونه.

خودم شخصاً به خدا هم باوری ندارم چه رسد به مذهب و آئین دیگه؛ منتها این باعث نمیشه هر وخ سرود ملی کشورم (ای ایران ای مرز پرگهر...) به گوشم برسه اشک تو چشام حلقه نزنه.

چون دست خودمون نیست کجا به دنیا بیاییم ، ممکن بود جای هیتلر بودیم و نقش اونو داشتیم یا یه بچه که ۵ ثانیه بعدش تو آفریقا زنده است!

• فلذا این وطن پرستی نیست که باعث پیشرفت میشه ، این اهمیت دادن به انسانیته ، اگر انسانی بفهمه که با کمک و تلاش میتونه زندگی بهتری داشته باشه ، یا تلاش میکنه یا در سختی میمیره!

یه سری ها ۸ سال جنگیدن که یه مشت احمق بیان مملکت رو از درون خراب کنن ، برامون دشمن بسازن و با سبکی از نژاد پرستی و خود برتر بینی روی بقیه سلاح بکشن! و‌ اسمشو بذارن علیه ظلم بودن ، و مثلا وطن پرست !

میبینی ، این افراد کسانی رو پرورش میدن که نوعی تفکر جاهلانه رو پرورش بدن و یک وطن پرستی بی خردانه رو ترویج بدن!

حالا اگر سطح تفکر ما فراتر از یک وطن ساختگی باشه ، میفهمیم که هر انسانی هم وطن ماست و علیه اش نمی جنگیم ، به قتل نمی رسونیمش و تفکرات احمقانه از نوع میهن پرستی احمقانه اسلامی رو پرورش نمیدیم!

افزایش سطح تفکر هیچ ربطی به مملکت گل و بلبل نداره ، اما روابط انسانی رو تقویت و حماقت هاشو کمتر میکنه

هدف من اینه!

بلکه میگم از جنگ جلوگیری میکنم تا وطن بزرگی داشته باشم و با هم وطن های دیگه ام میسازمش!

منم احساس دارم!

منتها ، میخوام نوع طرز تفکر ها تغییر کنه ، تا یک زمین و ملیت بزرگتری داشته باشیم ، تا کمتر انسان ها بخاطر جنگ دولت ها بمیرن ، تا کمتر کسی رنج بکشه ، این ها همه وقتی اتفاق میافته که ما جدای از ملیت و دین و رنگ و نژاد ، به انسانیتمون اهمیت بدیم

و درسته که با یک نفر ، دو نفر این اتفاق نمیافته و هنوز جنگ و درگیری و تعصب و حماقت وجود داره ولی این شروعیه که ممکنه نتیجه بهتری داشته باشه

هدف من بی وطن بودن نیست ، هدف من یه داشتن یه وطن بزرگه ، که همه بتونن خوب زندگی کنن

و این مانع از این نیست که جلوی حرف زور و نا حق ، ساکت بمونم و بقول تو بکشم پایین ، بلکه محکم تر ایستادگی میکنم که شاید یه روز خوب بیاد!

این یه شروعه ...

به نظر میاد «میهن‌پرستی» رو با «نژادپرستی» و «اسلام‌گرایی»... همه رو با هم قاطی کردی.
چیزی به نام میهن‌پرستی اسلامیِ(!) اصلاً وجود خارجی نداره. چرا که «میهن‌پرستی» کاملاً نخطه مقابل «اسلام‌گرایی‌»ست. برا همین عرض شد جمهوری اسلامی عین سگ ازش میترسه که توجه ننمودی و میگی داره وطن‌پرستی رو تبلیغ میکنه درحالی که هرگز اینچنین نبوده و نیس، سیاست جمهوری اسلامی با هرگونه میهن‌پرستی مخالف بوده و در هر حالتی محکومش میکنه چون واضحه برخلاف منافعش هس: جمهوری اسلامی، "ایران" رو فدای اهداف "اسلام"(امپراطوری شیعه) میکند درحالی که وطن‌پرستی برعکس این قضیه‌س. با اندکی دقت به شعارای معروف میهن‌پرستانه به روشنی میشه اینو دریاف (نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران ـ هم اسلام، هم قرآن، هر دو فدای ایران و...)

یه ایرانی با علاقه به میهنش خواهد دریاف که اسلام چیزی جز خفت و حقارت برا این سرزمین به بار نیاورده و چاره‌ای وجود ندارد جز براندازی حکومت اسلامی و بازآفرینی فرهنگ ایرانی که اونم جز با اتحاد ملی ممکن نیس و نخواهد بود. صدالبته که اهمیت بزرگ میهن‌پرستی و غرور ملی دقیقاً همین‌جاس!
در شرایط فعلی اگر بنا باشد ملت با این منطق که «من به پرچم و ملیت و این چیزا اهمیت نمیدم» پیش برن، درنهایت دچار بیخیالی نسبت به بحرانی که در میهنشون میگذرد خواهن شد و دس آخر راهی جز از هم‌گسستگی ملی و یکی‌یکی فرار از ایران و زندگی در ممالک پیشرفته و دایورت این کشور به تخمانشان در ذهن باقی نمیماند! (همه سرای کره‌ی زمین وطن من است چرا پس از اینجا نروم و تمام عمرم را در جزایر هاوایی خوش نگذرانم؟! به تخمم که این کشور در حال نابودی‌ست.)

در وصف معنای میهن‌پرستی و تفاوتش با نژادپرستی:
میهن‌پرستی معنیش این نیس که فقط ما مردم این کشور(قوم، نژاد و...) مهم هسیم و بقیه آدم نیسن. بلکه نوعی تعهد، علاقه و حس وظیفه‌شناسی‌ست نسبت به کشوری که توش زندگی میکنی برای تلاش در مسیر درستِ پیشرفت آن و رفاه مردمش.
مثال بارزش: همون حس وظیفه‌شناسی‌ای که دیشب باعث شد بچاهای تیم ملی جلو اسپانیا آبرو بخرن.

ما فعلاً امکانات اینو نداریم که با دیدگاهای ایده‌آل‌گرایانه‌ای مث «جهان‌وطنی» از کشور خودمون بلن شیم بریم دور دنیا به مردم میانمار و آفریقا کمک کنیم وقتی بیخ گوش خودمون همین‌جا ملت تو لجن و کثافت دارن دسو پا میزنن (چراغی که به خانه رواس، به مسجد حرام است) ناچاریم و متعهدیم که کشور خودمونو بسازیم (این ینی وطن‌پرستی)

دیدگاهایی مث جهان‌وطنی و فراملی‌گرایی به ظاهر انساندوستانه و زیباس ولی در باطن اسباب دس قدرتها (چه از خارج چه از داخل)
جمهوری اسلامی با شکسن مرز وطن توی مخت، از جیبت میبخشه به مردم سوریه و فلسطین و لبنان و یمن و... درحالی که ملت خودت نون شب ندارن.
آمریکا و اروپام خعلی شیک و راحت فرهنگ و تاریخ کشورت رو تحریف و تحقیر میکنن، اگه هم حرکتی بزنی تا از ارزشهای تاریخی و ملی‌ کشورت دفا کنی بلافاصله برچسب عقب‌مونده بهت زده میشود! (به همین راحتی) توجه شود که این در حالی‌ست که خود اون کشورا دس به دامان دروغ میشن واسه تاریخ‌سازی و جعل قهرمان‌های ملی و تاریخی! اینو حتا از فیلمای هالیوودی که میسازن به راحتی میشه حس کرد.

در چنین شرایطی:

• اهمیت ندادن به پرچم و ملیت و ارزشهای میهنی، چیزی جز وا دادن نیس. این طرز فکر ازت چیزی جز یه موجود بی‌بُته و بیخیال نسبت به اونچه در کشورش میگذره نخواهد ساخ. یه برده‌ی حلقه به گوش قدرتهای داخلی یا خارجی که به هر روی خواسته یا ناخواسته موجب پیشبرد اهداف اونا در مکیدن سرمایه‌ی مردم و ممالک کشور خواهد شد. با بیخیالی نسبت به میهنت فقط وا میدی و شل میکنی تا راحت سرزمینتو به فاک بدن.

نه من، نه تو نمیتونیم به تنهایی جلو این زور و ظلم حکومتی ایستادگی کنیم مگر با ایجاد اتحاد و همبسگی ملی.
دیگه نیازی به توضی نیس که برا این اتحادِ مردمی، ایجاد حس آرمان‌های ایران‌گرایانه تا چه اندازه مهم و ضروری‌ست! یه ملت بدون حس وطن‌پرستی هیچی نیس.

برخلاف تصورت؛ با ایستادگی انفرادی که شاید یه روز خوب بیاد هیچ کاری از پیش نخواهد رف.
باید همگی با آرمان مشترک، خودمون اون روز خوب رو بیاریمش!

5 ❤️

2018-06-21 19:47:42 +0430 +0430
نقل از: DarkWeb

و اون هم سیاره زمینه!

هدف من اینه!

منم احساس دارم!

این یه شروعه ...

به نظر میاد «میهن‌پرستی» رو با «نژادپرستی» و «اسلام‌گرایی»... همه رو با هم قاطی کردی.
چیزی به نام میهن‌پرستی اسلامیِ(!) اصلاً وجود خارجی نداره. چرا که «میهن‌پرستی» کاملاً نخطه مقابل «اسلام‌گرایی‌»ست. برا همین عرض شد جمهوری اسلامی عین سگ ازش میترسه که توجه ننمودی و میگی داره وطن‌پرستی رو تبلیغ میکنه درحالی که هرگز اینچنین نبوده و نیس، سیاست جمهوری اسلامی با هرگونه میهن‌پرستی مخالف بوده و در هر حالتی محکومش میکنه چون واضحه برخلاف منافعش هس: جمهوری اسلامی، "ایران" رو فدای اهداف "اسلام"(امپراطوری شیعه) میکند درحالی که وطن‌پرستی برعکس این قضیه‌س. با اندکی دقت به شعارای معروف میهن‌پرستانه به روشنی میشه اینو دریاف (نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران ـ هم اسلام، هم قرآن، هر دو فدای ایران و...)

یه ایرانی با علاقه به میهنش خواهد دریاف که اسلام چیزی جز خفت و حقارت برا این سرزمین به بار نیاورده و چاره‌ای وجود ندارد جز براندازی حکومت اسلامی و بازآفرینی فرهنگ ایرانی که اونم جز با اتحاد ملی ممکن نیس و نخواهد بود. صدالبته که اهمیت بزرگ میهن‌پرستی و غرور ملی دقیقاً همین‌جاس!
در شرایط فعلی اگر بنا باشد ملت با این منطق که «من به پرچم و ملیت و این چیزا اهمیت نمیدم» پیش برن، درنهایت دچار بیخیالی نسبت به بحرانی که در میهنشون میگذرد خواهن شد و دس آخر راهی جز از هم‌گسستگی ملی و یکی‌یکی فرار از ایران و زندگی در ممالک پیشرفته و دایورت این کشور به تخمانشان در ذهن باقی نمیماند! (همه سرای کره‌ی زمین وطن من است چرا پس از اینجا نروم و تمام عمرم را در جزایر هاوایی خوش نگذرانم؟! به تخمم که این کشور در حال نابودی‌ست.)

در وصف معنای میهن‌پرستی و تفاوتش با نژادپرستی:
میهن‌پرستی معنیش این نیس که فقط ما مردم این کشور(قوم، نژاد و...) مهم هسیم و بقیه آدم نیسن. بلکه نوعی تعهد، علاقه و حس وظیفه‌شناسی‌ست نسبت به کشوری که توش زندگی میکنی برای تلاش در مسیر درستِ پیشرفت آن و رفاه مردمش.
مثال بارزش: همون حس وظیفه‌شناسی‌ای که دیشب باعث شد بچاهای تیم ملی جلو اسپانیا آبرو بخرن.

ما فعلاً امکانات اینو نداریم که با دیدگاهای ایده‌آل‌گرایانه‌ای مث «جهان‌وطنی» از کشور خودمون بلن شیم بریم دور دنیا به مردم میانمار و آفریقا کمک کنیم وقتی بیخ گوش خودمون همین‌جا ملت تو لجن و کثافت دارن دسو پا میزنن (چراغی که به خانه رواس، به مسجد حرام است) ناچاریم و متعهدیم که کشور خودمونو بسازیم (این ینی وطن‌پرستی)

دیدگاهایی مث جهان‌وطنی و فراملی‌گرایی به ظاهر انساندوستانه و زیباس ولی در باطن اسباب دس قدرتها (چه از خارج چه از داخل)
جمهوری اسلامی با شکسن مرز وطن توی مخت، از جیبت میبخشه به مردم سوریه و فلسطین و لبنان و یمن و... درحالی که ملت خودت نون شب ندارن.
آمریکا و اروپام خعلی شیک و راحت فرهنگ و تاریخ کشورت رو تحریف و تحقیر میکنن، اگه هم حرکتی بزنی تا از ارزشهای تاریخی و ملی‌ کشورت دفا کنی بلافاصله برچسب عقب‌مونده بهت زده میشود! (به همین راحتی) توجه شود که این در حالی‌ست که خود اون کشورا دس به دامان دروغ میشن واسه تاریخ‌سازی و جعل قهرمان‌های ملی و تاریخی! اینو حتا از فیلمای هالیوودی که میسازن به راحتی میشه حس کرد.

در چنین شرایطی:

• اهمیت ندادن به پرچم و ملیت و ارزشهای میهنی، چیزی جز وا دادن نیس. این طرز فکر ازت چیزی جز یه موجود بی‌بُته و بیخیال نسبت به اونچه در کشورش میگذره نخواهد ساخ. یه برده‌ی حلقه به گوش قدرتهای داخلی یا خارجی که به هر روی خواسته یا ناخواسته موجب پیشبرد اهداف اونا در مکیدن سرمایه‌ی مردم و ممالک کشور خواهد شد. با بیخیالی نسبت به میهنت فقط وا میدی و شل میکنی تا راحت سرزمینتو به فاک بدن.

نه من، نه تو نمیتونیم به تنهایی جلو این زور و ظلم حکومتی ایستادگی کنیم مگر با ایجاد اتحاد و همبسگی ملی.
دیگه نیازی به توضی نیس که برا این اتحادِ مردمی، ایجاد حس آرمان‌های ایران‌گرایانه تا چه اندازه مهم و ضروری‌ست! یه ملت بدون حس وطن‌پرستی هیچی نیس.

برخلاف تصورت؛ با ایستادگی انفرادی که شاید یه روز خوب بیاد هیچ کاری از پیش نخواهد رف.
باید همگی با آرمان مشترک، خودمون اون روز خوب رو بیاریمش!

واو ، واقعا تو ادبیات کارت بیسته ?

پس باید یجور دیگه بگم

داداش گلم

درسته چیزی به اسم **میهن پرستی اسلامی ** وجود خارجی نداره!

چون چیزی بود که تو ذهن من بود و با این واژه ها ساختمش ، حالا منظور چی بود خدمتت عرض میکنم که البته میدونی منتها روی نکات دیگری تاکید داری

• توجه نمودم ؛ و بخاطر همین دارم میگم ؛ میهن پرستی اسلامی یه چیز ساختگی توسط آخوند هاست!

منظور من اون سبک تعریف شده از میهن پرستیه ، که آخوند ها دوست دارن مردم فکر کنند این حرکت یک حرکت میهن پرستانه است و هم اینکه در راه اسلامه ، فلذا با یک تیر ۲ نشان میزنند!

• دقیقا و بشدت موافقم که میهن پرستی واقعی ایرانی ، با چیزی که آخوند ها ازش ساختن کاملا در تضاده!

و صد البته اون ها کارشون نابود سازی فرهنگ باستانی و میهن پرستی ایرانی بوده ، و کاملا با اهداف اسلامی مخالفه!

یک مثال کوچک همین اسم کوروش بزرگه ، که سعی دارند نابودش کنن و حتی وجود خارجیش رو از بین ببرند ، چطور چنین ذهنیتی یک مهین پرست خواهد بود؟

در حالی که مردم رو تشویق به پرستیدن افراد و مردم و تفکری میکنند ، که همون افراد و مردم خودشون رو تکه تکه کردن با وحشیانه ترین شیوه ها و جنایات ها که امروزه هنوز هم شاهدش هستیم!

و جالب اینجاست میگن این نژاد پرستی نیست!

کوروش نه ، حسین آره!

• بله ، من هم دقیقا چنین اهدافی رو دنبال میکنم ، تکرار هم کردم که علیه ظلم می ایستم ، و سرمو برای دشمن خم نمیکنم!

و این هیچ تناقضی با بی مرز و بی پرچم بودن نداره عزیزم!

چرا که من هم دارم به سمت اتحادی میرم که با یک سری عقاید مخالفه!

قرار نیست چون من مرز و پرچم ندارم ، بگم آره کشور ربطی به من نداره ، برام مهم نیست عکس شیر باشه یا الله ، بلکه برام مهمه تفکری به وجود بیاد که برتری ، نژاد پرستی و … رو تغییر بده ، اونم به طور بنیادین ، فلذا اصلاحاتی که مد نظر شماست ، جزئی از عقاید من هم هست!

• عاها آفرین ، اینجا بر خلاف ذهنیت تو و نتیجه گیری ای که کردی ، من یه چیز دیگری تو ذهنم بود!

وقتی من میگم به پرچم و این چیزا اهمیت نمیدم ، به معنای بیخیالی نیست!

من دارم از یک ملت بزرگ حرف میزنم چطور ممکنه بیخیال این قسمت از خاک یک کشور و ملت بزرگ باشم؟؟

هدف من ایجاد یه تغییر بزرگه ، یه تفکر نوین ، و اون هدف با تغییرات کوچک و کم آغاز میشه ، پس این به معنای بیخیالی من نیست ، بلکه مسئولیت من رو تشدید میکنه و باید بیشتر تلاش کنم !

چرا که باید از اینجا شروع کنم برای یک ملت بزرگ !

از من و تو شروع میشه!

اینجا اتحاد به وجود میاد ، همبستگی اون ملت بزرگ رو به وجود میاره!

• زدی تو خال ، عجب حرف قشنگی :

** ﻣﯿﻬﻦﭘﺮﺳﺘﯽ ﻣﻌﻨﯿﺶ ﺍﯾﻦ ﻧﯿﺲ ﮐﻪ ﻓﻘﻂ ﻣﺎ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﯾﻦ ﮐﺸﻮﺭ ‏( ﻗﻮﻡ، ﻧﮋﺍﺩ ﻭ … ‏) ﻣﻬﻢ ﻫﺴﯿﻢ ﻭ ﺑﻘﯿﻪ ﺁﺩﻡ ﻧﯿﺴﻦ . ﺑﻠﮑﻪ ﻧﻮﻋﯽ ﺗﻌﻬﺪ، ﻋﻼﻗﻪ ﻭ ﺣﺲ ﻭﻇﯿﻔﻪﺷﻨﺎﺳﯽﺳﺖ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﮐﺸﻮﺭﯼ ﮐﻪ ﺗﻮﺵ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯿﮑﻨﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻼﺵ ﺩﺭ ﻣﺴﯿﺮ ﺩﺭﺳﺖِ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺁﻥ ﻭ ﺭﻓﺎﻩ ﻣﺮﺩﻣﺶ **

منم دارم همینو میگم دیگه ، این میهن پرستی ، جزئی از اون بدون مرز و‌ پرچم بودنه ، شخص یه ملت بزرگ تر داره ، مسئولیتش ۱۰۰٪ بیشتره!
و دقیقا تعریف خودت رو با وسعت بیشتری شامل میشه ، برای همه انسان ها !

• منم نگفتم امکاناتش رو داریم!
    من فقط یه ذهنیت و تفکر رو بیان کردم که هیچ تناقضی با تفکر تو نداره ، بلکه مکمل هم هستن ، باید از اینجا شروع کرد برای رسیدن به اون «جهان وطنی»

قرار نیست جایی که به دنیا اومدم رو بیخیال شم برم آفریقا ، بلکه از همین جا یه تفکر رو مطرح میکنم و حرکتمو شروع میکنم!

• آره خب شبیه یه رویا و توهمه!
    ولی خب من (فعلا) دارم اون تفکر زیبا رو مطرح میکنم ، هیچ چیز اضافه ای نیست! فقط یه تفکر برای فکر کردنه فعلا!

و وقتی جیب ما رو میزنن که حکومتو تقویت کنن و با قدرت مردم رو رنج بدن ، دفاع علیه اشون ، جزئی از این ایدئولوژی کلیه

من دارم از دید وسیعی صحبت میکنم که اونقدر جزئیات داره ، که گفتم باید در موردش کتاب نوشت!

چیزی که من گفتم یک کلیته ، و چیزی که مد نظر شماست ، جزئی از کلیته ، یعنی ذهنیت تو باعث ساخته شدن ذهنیت من شده ، نه بلعکس!

من میگم کاش همه زندگی خوبی داشتن!
تو میگی بیا شروع کنیم!

• اوه اونکه آره ما یه تاریخ داریم که قدیمیه و جزئی از تاریخ کل ما انسان هاست ، اما برتری یه عده باعث شده فقط و فقط در جهت اهداف خودشون برن ، مثل غرب و هالیوود! که توضیحاتشو کامل دادی!

• دقیقا ، تمام حرفات و نکته هات درسته !
    طرز تفکر من یه چیز کلیه ، یه شروعه ، و برای رسیدن به اون باید با تک تک جزئیات جلو رفت ، نباید گذاشت بازم بردگی کشید ، نباید گذاشت تعصب و تفکرات خرافی ذهن ها رو نابود کنه ، نباید گذاشت فقط یه عده خاص برتر باشن!

و اون دقیقا از همین طرز تفکر شروع میشه ، یه انقلاب ، یه جهش!

• در واقع این حس وطن پرستی که ازش حرف میزنی ، در نوع تفکر من هزار برابر بزرگ تر شده ، برای همین پرچم و مرز معنا نداره ، بلکه اون اتحاد و همبستگی که مد نظرته اینجا معنای عمیق تری پیدا میکنه! و پر مفهوم تر میشه!

• من تک نیستم ، با توجه به حرف هایی که زدیم ، ما یک جمعیم ، که داریم به سمت یک هدف بزرگ میریم!

منتها برای رسیدن به هدف بزرگ ، باید به راه طولانی ای رو پشت سر بگذاریم!

خلاصه مطلب اینکه: تفکر «وطن جهانی» مکمل تفکر وطن های مشخص فعلی است!

فلذا در اون وطن جهانی مرز ها شکسته میشه و پرچم ها یک رنگ و ملت ها هم صدا!

اتحاد و همبستگی امروزمون ، تلاشیه برای رسیدن به هدف بزرگتر فردا!

و تفکر «وطن جهانی» یک هدفه که امروز مشخص شده ، تا آینده ها با تلاش به دست بیاد!

کل تفکری که داشتم همین بود ?

1 ❤️

2018-07-02 06:16:04 +0430 +0430
نقل از: gd32
نقل از: gd32

اول اینکه امیدوارم هر چه زودتر بتونیم عنکبوت منحوس اسلامی رو بندازیم تو زباله دان تاریخ. جاش هرچی بیاد به این بدی نیست.

اما به عنوان جایگزین به نظر من شیر و خورشید یه نشان جنگ طلبانه و مضحکه و مایه خنده میشیم تو دنیا. توی قرن ۲۱ هیچ کشوری نمیره یه شیر عصبانی با شمشیرو نماد خودش بکنه مگر اینکه دچار عقده خودبزرگ بینی حاد باشه!

بعلاوه یادمون باشه شیر و خورشید نماد سنتی ایران نیست. هیچ نشانی از شیر و خورشید قبل از اسلام نمی بینیم. و تا جایی که می دونیم برای اولین بار لشکر مغول از شیر و خورشید ستفاده کرده (و پرچم گورکانیان هند بوده که سلسله ای مغولی بوده).

برای همین من با یه پرچم ایران تمیز بدون هیچ نمادی موافقم. مثل سایر ملت های مدرن که پرچمشون هیچ نمادی نداره.

اما اگه حتما دنبال یک نماد قدیمی هستیم روشنه که پرچم ملی ایران از زمان ساسانی درفش کاویانی بوده که توی شاهنامه هم بهش اشاره شده

و شاید بشه یه جوری توی پرچم ایران مدرن جاش داد مثل این:

خوبی نماد درفش کاویانی اینه که نه تنها قدمت تاریخی داره بلکه ایده دموکراسی و مبارزه با ظلم رو در خودش داره چون یادآور خیزش مردم ایرانزمین (کاوه آهنگر و مردم) علیه ظلم و دیکتاتوری ضحاک است. به هیچ قوم و قبیله و مذهب خاصی هم تعلق نداره. بنابراین همه می تونن باهاش احساس همدلی کنند.

در پاسخ به شما و همچنین Borhan.7090ی گرامی عرض شود که خودمم با اون شمشیر عربی موافق نیسم. از همین رو در پست نخست، پرچم شیر و خورشیدی رو برگزیدم که شمشیری توش نیس.
دوم بحث نمادشناسی شیر در فرهنگ ایران البته جای بحث و گفتگو دارد ولی اگه اطمینان دارید ریشه‌ی این پرچم مغولی بوده حرفی نیس (چون خودم در این زمینه چندان اطلا ندارم). بین نمادهای قدیمی به نظرم این یکی هم بد نیس.

بله شیروخورشید اولین بار توی نمادهای سلاطین مغول و سلجوقی ظاهر شده:

در زمان خوارزمشاهیان یا سلجوقیان سکه‌هایی زده شد که بر روی آن نقش خورشید بر پشت شیر آمده بود. اولین سکه موجود با نقش شیر و خورشید به دوران پادشاهی کیخسرو از سلاجقه روم می‌رسد.

قدیمی‌ترین پرچم شیر و خورشید دار شناخته شده به سال ۸۲۶ هجری قمری (حدود ۱۴۲۳ میلادی) هم‌زمان با دورهٔ تیموریان بر می‌گردد. این پرچم در مینیاتوری از شاهنامه شمس الدین کاشانی (منظومه‌ای دربارهٔ جهانگشایی مغولان) به تصویر کشیده شده‌است. این مینیاتور که حمله مغولان به حصار شهر نیشابور را نشان می‌دهد. سربازان (مغول؟) را نشان می‌دهد که پرچمی مزّین به نشان شیر و خورشید [عکس زیر]

بزرگ وار شما سلاجقه رو مغول میدونین؟!
سلاجقه اصلیتشون ماورا نحر و شرق خراسان برگ هیچ سنمی با مغول ها ندارند حتی قیافشون هم مشابه ایرانی ها بوده…

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «