کوچک جنگلی - یک خائن به میهن یا قهرمان؟

1397/09/27

این شخصیت تاریخیِ حدود ۱۰۰ سال پیش رو همه کم و بیش میشناسید و صد درصد تابلوی مراکزی که به اسم این شخص هست رو همه تون دیدید.↓

یا خیابونهایی که در تهران به اسم این شخص هست رو میشناسید از جمله خیابان سردار جنگل در غرب تهران، یا خیابان میرزا کوچک خان در مرکز تهران.

اونهایی هم که سنّشون بیشتره، صد درصد سریال “کوچک جنگلی” رو یادشون هست که حکومت آخوندی ساخته بود با اون موسیقی تیتراژ محزون و ترحّم برانگیز! ↓

و البته سعی زیادی شده بود که این شخص عَوَضی و خائن رو بعنوان یک قهرمان ملّی تو پاچهٔ مردم بکنه، که البته موفق هم بود :(

خود من تا همین چند سال پیش، این مرتیکه رو بعنوان یک میهن پرست هم عیار “بابک خرمدین” یا بزرگانی مثل “ستارخان و باقرخان” قبول داشتم!
تا که حقایق زندگی خیانت‌وارشو از دریچه اینترنت دیدم! و البته اثبات یکی دیگر از دشمنیهای دیرینه همسایه مقتدر شمالی “شوروی” با کشور ما و طمع همیشگی روسها به تمامیت ارضی کشور ما↓

((شورشی که از هفتم آوریل، یعنی همزمان با اشغال انزلی، در تبریز آغاز شده بود، به استان‌های مجاور نیز کشیده شد. این جنبش با رهبری شیخ محمد خیابانی گرایش ضد انگلیسی به خود گرفت.
در ۲۳ مه سِرگو اُرجُنیکیدزه مسکو را از این امر باخبر ساخت و جویای دستورالعمل شد. او نوشت: «گروه‌های مسلمان اردبیل را گرفته‌اند. ما می‌توانیم بدون زحمت چندانی تمام آذربایجان ایران و تبریز را شعله‌ور کنیم. می‌ترسیم با تمام قوا وارد کارزار شده و دوباره توبیخ شویم. بنابراین خواهش می‌کنم فورن پاسخ دهید.

نظر من: با کمک کوچک‌خان و کمونیست‌های ایرانی برپایی حکومت شوروی را اعلام کنیم، شهر‌ها را یکی پس از دیگری بگیریم و انگلیسی‌ها را بیرون کنیم. این کار تأثیر فوق‌العاده عظیمی بر تمام خاورمیانه خواهد گذاشت. ظاهر قضیه نیز از بیرون کاملن آبرومندانه خواهد بود.» (از تلگراف اُرجُنیکیدزه به لنین، استالین و چیچِرین) ))

((نمایندگان شوروی در آخرین روزهای ماه مه، در گفت‌وگو‌هایشان با میرزا کوچک‌خان (به ویژه در ملاقات محرمانه او با اُرجُنیکیدزه و راسکولنیکوف در ۲۷ مه ۱۹۲۰) توانستند موافقت او را با استقرار ارتش سرخ و ناوگان بلشویک‌ها در گیلان جلب کنند.))

سرانجام و در سال ۱۹۲۱ میلادی روس ها و انگلیسی ها بر سر منافع خود در ایران به تفاهم می رسند. براساس یکی از بندهای پیمانی که در این سال در لندن میان دو کشور امضا شد روسیه می بایست نیروهای خود از شمال ایران را خارج کند. در اینجا بود که روس ها ناچار به قربانی کردن هم پیمان خود شدند و دست از پشتیبانی وی کشیدند. درست در همین زمان بود که رضاخان سردارسپه در ایران به قدرت رسید و توانست جمهوری سوسیالیستی گیلان و نهضت جنگل را سرکوب کند.

برگرفته از سایت فضول محله

12 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-12-19 12:49:58 +0330 +0330

کسی که با رضا خان دشمنی میکرده خائنی بیش نبوده

4 ❤️

2018-12-19 13:02:09 +0330 +0330
نقل از: eyval123412341234
نقل از: ترومن
نقل از: eyval123412341234

بنده از نظر تاریخ ایران صد در صد اطلاعاتم در سطح شما یا بقیه ی دوستان نیست. اما یه چیزو دقیق میدونم. تاریخ فقط مختص به ۲۰۰ سال پیش نیس. و یا میرزا کوچیک خان. تاریخ مرتبط با دیروز و یا نیم ساعت پیش هم هست. به نظرم بزرگ‌ترین خائن کسیه که این لحظه و این اوضاع رو ندیده میگیره و دردش اینه که یه مرده در ۲۰۰ سال پیش چه اشتباهی کرده... همگیمون رو از دم میگم. فردا بچه ی من و شما قراره تو روی ما بهمون بگه پدر؟ مادر؟ تو به عنوان بخشی از این تاریخ چه غلطی کردی به جز تولید مثل؟ با اینهمه علم و دانش و تکنولوژی و آیفون چی رو تغییر دادی برای نسل آینده؟ به نظرم یه کم از تاریخ بکشیم بیرون و بکنیم تو الان که هممون بی رگ عین سیب زمینی هستیم و دم از غیرت و میهن پرستی میزنیم...

الان گیریم فهمیدیم میرزا کوچیک خان قهرمان ملی که هیچ قهرمان دنیا بوده اصلا... چه تغییری میکنه؟ شرایطت الان رو چه تغییری میده؟ ماهایی که شرایط اقتصادی رو ندیده میگیریم وضعیت جامعه رو ندیده میگیریم چه فرقی با یا مرده در دویست سال پیش داریم؟ هر چی میگن یه اعتراض درست نمیکنیم... مثل احمق‌ها فقط میگیم انشالله خدا یاری میکنه... خائن ماییم گلم...

جناب آقای ایول

بنده از لحظه حضورم در این سایت و همونطور که اکثر دوستان میدونن و نیازی به گفتن هم نیست، غالب فعالیتم در تاپیکهایی بوده که بتونم بابت چرندیات و دروغهایی که توسط مافیای رسانه ای این رژیم منحوس طی سالیان متمادی به خورد هم میهنانم داده شده هشداری بدم و آگاهشون کنم تا درست تر تصمیم بگیرن و البته خوشحالم که تا حدّی هم موفق بودم.

بنده نه منابع مالی قَوی ای دارم و نه ارتباطاتی با سران کشورهای دنیا که بخوام بطور مثال شورشی رو ترتیب بدم!

این از بنده بر میومده و کوتاهی هم نکردم☝

آخه بندهٔ خدا! مصمم ترین لیدر اپوزیسیون برانداز این رژیم اسهالی، "حسینی" هم همه چشم امیدش به پرزیدنت ترامپ و سیاستهای آمریکاست!

میخوای اینجا آپولو هوا کنیم؟؟

اصلاً شمایی که خارج نشین هستی و دستت هم خیلی بازتر از امثال ما برای فعالیت علیه این شرایط اسفبار مملکت هست چه کردی؟؟

من منظورم شخص شما نبود. همگیمون بود. ما ایرانیها مردم بیخیال و بی غیرتی هستیم و تمام مدت دنبال مقصر. من فقط مسئول زندگی یه نفر بودم و هستم اونم خودمم و برای راحتی خودم هم یه قیمتی رو پرداخت کردم و خیلی هم گرون! راضی هستم یا نیستم از شرایط الانم هم تقصیر کسی نیس. روی تصمیمی که گرفتم می ایستم و میگم چشمم کور دندم نرم! تا یه جایی زندگی ما اجباره و از یه جا به بعد انتخاب… بچگی و نوجوانی رو نمیتونستم کاری کنم اما بزرگسالیم رو خودم انتخاب کردم کجا باشه…
اینجا تو انتخابات سوئد شرکت میکنم و برای جامعه ام وقت میذارم… چرا؟ چون اینجا کشورمه… مملکتمه… جاییه که منو به عنوان شهروند با بدی‌ها و خوبی‌هام قبول کرده و بهم موقعیت زندگی ساختن داده… من برای جامعه ام وقت میذارم گلم :-)

احسنت ?

خب پس کشور شما الان سوئد هست نه ایران!

چون پاسپورتت، خونه ات، زن و بچه ات، گواهینامه رانندگی، کارت بانکی و … همه سوئدی هستن.

خب دیگه چرا جوش ایرانو میزنی؟ اینجا به قول خودت مردمانش بی غیرتن (بر منکرش هم لعنت) خب من هم به نوبه خودم سغی میکنم این رخوت و بی تفاوتی رو از مردمم دور کنم. و البته همه سعیم رو هم برای مهاجرت میکنم. منتها تا موقعی هم که اینجا هستم مثل بقیه تماشاگر نمیونم و موافق جهت آب حرکت کنم!

همین کار من و فامیل دور و شَدو و دیگر دوستان، از عهده خیلی از بی غیرتهای ایران زمین خارجه.

1 ❤️

2018-12-19 13:37:42 +0330 +0330

پدر بزرگ من الان بیشتر از ۱۱۰سالشه، قبلناکه حال جسمیش خوب وسرحال بود خیلی درمورد روزای بچگی و جوونیش حرف میزد، اتفاقا این حرف رو درباره میرزاجنگلی از زبون پدربزرگم شنیده بودم ، ایشون خودش اینچیزارو دیده بود و درآن زمان از وقایع مطلع بود و میگفت که میرزاکوچک جنگلی یک لات و اراذل واوباش بیش نبود که بادزدی و راهزنی اموراتشو میگذرونده و مردم گیلان هم دل خوشی از او نداشتندو جمهوری اسلامی اسم این شخص رو بزرگ کرده

2 ❤️

2018-12-19 14:44:54 +0330 +0330
نقل از: کوثلاو پدر بزرگ من الان بیشتر از ۱۱۰سالشه، قبلناکه حال جسمیش خوب وسرحال بود خیلی درمورد روزای بچگی و جوونیش حرف میزد، اتفاقا این حرف رو درباره میرزاجنگلی از زبون پدربزرگم شنیده بودم ، ایشون خودش اینچیزارو دیده بود و درآن زمان از وقایع مطلع بود و میگفت که میرزاکوچک جنگلی یک لات و اراذل واوباش بیش نبود که بادزدی و راهزنی اموراتشو میگذرونده و مردم گیلان هم دل خوشی از او نداشتندو جمهوری اسلامی اسم این شخص رو بزرگ کرده

ممنون از شما و اینکه یک خاطره از یک شاهد زنده تعریف کردی.

امیدوارم پدربزرگت عمر با عزتی داشته باشه ?

2 ❤️

2018-12-19 15:10:43 +0330 +0330

همین که جمهوری اسلامی ازش تعریف و تمجید میکنه معلوم میشه چه دیوثی بوده .

2 ❤️

2018-12-19 19:30:14 +0330 +0330
نقل از: dariusho0oo0o کسی که با رضا خان دشمنی میکرده خائنی بیش نبوده

رضا خان اسم و لقب ایشون تا سردار سپهی بوده و بعد از اون رضا شاه و رضا شاه کبیر شدند. برای احترام به این مرد بزرگ بهتره که عنوان شاه رو استفاده کنیم، ممنون

3 ❤️

2018-12-19 19:38:25 +0330 +0330
نقل از: kambiz55
نقل از: dariusho0oo0o کسی که با رضا خان دشمنی میکرده خائنی بیش نبوده

رضا خان اسم و لقب ایشون تا سردار سپهی بوده و بعد از اون رضا شاه و رضا شاه کبیر شدند. برای احترام به این مرد بردگ بهتره که عنوان شاه رو استفاده کنیم، ممنون

بله حق با شماست کاملا درست میفرمائید ایشون ابر مرد تاریخه بنده عامیانشو عرض کردم

3 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «