✨M| (⚡خداگرافی⚡) نظر من درمورد خدا🪽

1403/01/18

دوستان عزیزم سلام، برگشتم با قسمت اخر از سه گانه خداگرافی توی تاپیک قبلی قول دادم که نظر و اعتقادات خودم درمورد دین و خدارو باهاتون به اشتراک بزارم، اگر اون تاپیک رو نخوندید 🪽اینجا🪽 میتونید بخونیدش.
خب بریم سروقت اصل مطلب یعنی نظر من درمورد اسلام و خدا:
بنده کسی بودم که یه مدت اعتقاد خیلیییی خیلییییی زیادی به اسلام داشتم در حدی که نماز شب میخوندم و روزه مستحبی میگرفتم، اما خب مثل بقیه رفته رفته متوجه شدم که جوابی از راهی که میرم نمیگیرم و هرچی بیشتر مطالعه کردم بیشتر به این نتیجه رسیدم که راهی که دارم میرم اشتباهه، درواقع از نظر من نه تنها اسلام که تمام ادیان راهی برای به قدرت رسیدن با استفاده از خرافات مردمه که توسط افرادی نخبه صورت گرفت، مثلا خود اسلام ، محمد تاجری نخبه بود که با اموزه هایی که از سلمان فارسی درمورد ایران گرفت با استفاده از خرافات تونست قدرت رو به دست بگیره، یا مثلا موسی، همه ما موسی رو با معگزات گستردش میشناسیم ، معجزاتی که همه با علم قابل توجیحن ، نصف شدن دریا همون پایین اومدن اب در اثر جزر و مد بود، دریای خون،حمله مگس ها در اثر جمع شدن اونا روی جسد تمساح های رود نیل به علت الودگی اب بود و…

خلاصه کنم از نظر من دین نه تنها الهی نیست که شیطانیه و برای به قدرت رسیدنه

و اما درمورد خدا، مشخصا هر دینی خدایی رو معرفی میکنه و زمانی که یه دین دروغ باشه خدایی که اون دین معرفی میکنه هم دروغینه،بزارید یه مثال بزنم، زمانی که یه یکی همواره درس غلطی رو بهتون میده پس خودشم استادع دروغینیه، خدای محمد، خدایی قاتل بد اخلاق جبار و ترسناکه که به پیامبرش دستور بریدن سر هزاران ادم رو میده،مگه خدا افلیجه که خودش نتونه-تورو خدا نگید از طریق محمد کارشو انجام داده- خدای مسیح خداییه که بندگانش رو رها میکنه تا قدرت طلب هایی مثل پاپ ها اونارو بدوشن، خدای موسی خداییه که توی یک شب هزار زن و بچه رو خفه کرد.

خلاصه اینی کلامم هم اینه که تمام خدایانی که با دین معرفی میشن دروغن و به همین علته که با توصل بهشون هیچی جز فلاکت نصیبمون نمیشه

چند دلیل دیگه برای پذیرفتن دروغ بودن دین و خدایان:
⚡ادیان (اما ) های زیادی دارن، دروغ بده اما در مواقع ضروری نه، تجاوز بده اما اگر به کنیزی بگیری نه و…
⚡تمام پیغمبر ها تا حدودی به هم مربوطن و تناقض های زیادی وجود داره عیسی از تخم و ترکه موسی بود و اسلام با موسی تضاد انچنانی ندارن تما با مسیحیت در تضاده کامله در حالی که بنی اسرائیل مخالفه، اسلام با اینکه کسی دین دیگری رو بپرستع مشکلی نداره اما در این صورت خونش رو حلال میدونه
⚡هرچی بیشتر وارد دین بشید و درمورد ادیان مختلف بخونید بیشتر به غیر الهی بودن پی میبرید
⚡ادیان دارای فرقه ها و اما های زیادین اگر چیزی درست باشه اینهمه اختلاف و فرقه درش به وجود نمیاد.

خب حالا چه کنیم؟
در مورد خودم،شخصا نه تنها از تمام ادیان دوری میکنم و خدا برام مثل یه دوست میمونه،دوستی که فقط در بدترین مواقع سراغش میرم و ازش کمک میخوام نه اینکه زارت زارت التماسش کنم و اعصابشو خوردم یا اینکه همش ناله کنم، خدای من دوستع منه نه ارباب من.

اصلا چرا باید به خدا اعتقاد داشت؟
بچه ها بپذیریم یا نه انسان موجودیه که به یه نیروی والاتر برای زندگی نیاز داره ، جملمو تصحیح میکنم ، از نظر روانی به همچین نیرویی احتیاج داره، اسمش رو خدا بزارید،اسمش رو اهورا مزدا بزارید،اسمش رو کارما بزارید اسمش رو ملکول نخستین بزارید و…
مهم اینه که چیزی هست که فکر میکنید از جایگاه والاتری برخورداره اما نکته ای که هست اینه که از نظر من خدا داخل ذهنمون مثل یه خمیر بازی میمونه اگر به عنوان یه قدرت خشمگین و قاتل(خدای اسلام) بهش شکل بدید زندگیتون تحت تاثیر اونه و اگر به عنوان یه خدای دلسوز بهش شکل بدید زندگیتون شکل دیگه ای به خودش میگیره، همونطور که گفتم اون خمیر توی زندگیه من مثل یه برادر شکل گرفته ، یه برادر بزرگ تر، حتی یه پدر هم نه چون پدر ها هم گاهی بی منطق میشن،اما برادرا صمیمی تر و باحال ترن🤙🏽😎.
پ.ن: بچه ها این صحبت ها فقط اعتقادات من شکل گرفته از مطالعاتی بوده داشتم هستن ، من هیچ اصراری بر درست بودنشون ندارم و میتونید قبولشون نکنید.

8 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2024-04-06 15:09:13 +0330 +0330

آفرین👏👏👏

1 ❤️

2024-04-06 15:14:25 +0330 +0330

↩ Maxhood87
نوکرتم محمود

1 ❤️

2024-04-06 15:20:07 +0330 +0330

خسته نباشی

1 ❤️

2024-04-06 15:24:23 +0330 +0330

↩ Pocoyo‌
سلامت باشی🤙🏽

2 ❤️

2024-04-06 15:30:11 +0330 +0330

هاااا ایول بحث مقایسه ادیان 🌚💪
من یه چندتا از اشتباهتت رو بگم 🗿
۱) محمد پیامبر اسلام تاجر نبود. در تاریخ روایی اسلام و یهودیت (یهودیت از ابتدا بر ابن باور بودن که یه همچبن فردی میاد تیشه به ریشه‌شون میزنه پس در تلاش بودند تا نابودش کنند تا سالیان سال در محدوده حجاز دنبال دیامبر بعدی میگشتن) شغل محمد از بچگی چوپانی بود.
۲) اسلام با مسیحیت مشکل نداره. اسلام فقط به قسمتی از یهودیت به اسم صهیونیست مشکل داره.
۳) اسلام خون کسی رو حلال میدونه که از ادیان یکتاپرست (اسلام، زرتشتیت، مسیحیت، یهودیت) به ادیان دیگر روی بیارند که خدای خودشون رو قبول ندارند (به اصطلاح خودشون: ارتداد از دین) و یا اینکه کلا از اول خدا رو قبول نداشته باشند و چیزای دیگه بپرستند (به اصطلاح خودشون: کافر)

این هم چون میدونم قراره کاربران گرامی با ذکر « سایبری اینجا غلطی میکنی 🌚» خواستم بگم من یه چیزی حدود سه سال در مورد ادیان تحقیق میکردم و زیر و بم اکثرشون رو بلدم و به طور کلی پیرو هیچ کدوم نیستم

پ.ن: نظرت رو دوست داشتم قشنگ گفتی و با کلیت حرفت موافق و هم نظرم. صرفا تو این سه قسمت اشتباه گفتی که تاثیری هم توی کلیت حرفت نداره.

2 ❤️

2024-04-06 15:36:23 +0330 +0330

↩ baranxmbb
اممم مطمئنی؟
محمد چوپان بود اما به دلیل ازدواج با زن اولش تاجر شد تاجر موفقیم شد
درمورد نکته دوم اسلام به صورت شفاف مسیحیت رو نقض میکنه
یعنی هرچی تو مسیحیت درسته تو اسلام غلطه
درمورد نکته سوم اگر از دین اسلام به دین مسیحیت بری مرتد به حساب میایی این در حالیه که خوده اسلام اظهار داره که شما میتونی با تحقیق یه دین رو انتخاب کنی

1 ❤️

2024-04-06 15:51:53 +0330 +0330

↩ Melekor
محمد بعد از ازدواج با خدیجه نه تنها تاجر نشد، بلکه خود خدیجه هم اون کارش رو گذاشت کنار نشست ور دل محمد (در اصل علتش این بود که تاجران بزرگ حجاز بعد از ازدواج خدیجه با محمد، خدیجه رو کنار گذاشتند و کسب و کار تجارت خدیجه به مرور رفت رو به افول.

اینکه اسلام و مسیحیت در احکام و سنت‌ها و رفتارها در تضاد هستند دلیل بر مشکل داشتن اسلام و مسیحیت نیست. اسلام و مسیحیت هر دو در اصلِ یکدیگر، همدیگه رو قبول دارند چون هم اسلام عیسی رو پیامبر بر حق (ابراهیمی) میدونه و هم مسیحیت مبعوث شدن محمد رو بر حق اعلام کرده.

خب ببین بحث تحقیق در مساله انتخاب دین در اسلام تا قبل از تقبل یک دینه. اسلام میگه اگه تو تحقیق کردی، دیدی اسلام خوبه و اسلام آوردی، دیگه حق نداری دینت رو عوض کنی وگرنه دچار ارتداد شدی(برعکس این ماجرا هم از دید اسلام ارتداد نیست چون اسلام خودش رو بر مسیحیت برتر میدونه) اما تو اگر هنوز اسلام نیاوردی، بری مسیحی بشی، مرتد نیستی.
یه موضوعی هم که خیلی ها به اشتباه در نظر میگیرن اینه که میگن چون من از بچگی بابا مامانم منو‌ مجبور کردن نماز بخونم، هییت میرفتم، چادر سر میکردم و… پس مسلمونم. ولی اسلام اینو شدبدا رد کرده (به حدی که قرآن میگه اگر بعد از مرگ از شما بپرس چرا اسلام آوردی بگی چون پدرم مسلمون بود، دینتون پذیرفته نمیشه [۱]) و گفته شما تا ۲۰ سالگی(قمری) مهلت دارید خودتون دینتون رو انتخاب کنید و «چون پدر مادرتون گفتند مسلمونید» اصلا درست و مورد قبول نیست.

[۱] این موضوع دقیقا برعکس چیزیه که یهودیت میگه. یهودیت میگه تو فقط در شرایطی میتونی پیرو یهود بشی که پدرت یهودی باشه.
مسیحیت و زرتشت هم تو این زمینه مثل اسلام عمل میکنن و میگن خودت باید انتخاب کنی.

1 ❤️

2024-04-06 15:54:15 +0330 +0330

آتییستم و خدا و دارو دسته اش به ی ورمه .

1 ❤️

2024-04-06 16:03:16 +0330 +0330

↩ baranxmbb
درمورد موضوع اول من هنوزم شک دارم حرفتو تا اونجایی که خدیجه کارشو ول کرد درست میگی اما از اونجا به بعد نه چون محمد تجارت رو ادامه میده ، هرچند یک سری میگن ایشون و دار و دستش یه جور راهزن نور بودم اما به هر روی ممنون میشم منبعت رو معرفی کنی

در مورد نکته دوم باید بگم که این موضوع رو باید از دو دیدگاه نگاه کرد یکی قران یکی حکومت های اسلامی
حکومت های اسلامی اشکارا در کناره تضاد های دین ها ، مسیحیت رو دین کامل نمیدونن و این یعنی مشکل داشتن
از نظر قران حرفت درسته(شاید من باید بهتر منظورمو توی متن اصلی میرسوندم یعنی وجود تضاد نه مشکل)

پ.ن: هرچند که از نظر من ما حتی قران و تفسیر هاش رو هم نمیتونیم ملاک قرار بدیم ، چون از دیدگاه من نوشته بشر و صرفا برای به قدرت رسوندن اشخاص خاصیه اما اگرم الهی باشه مشخصا دست خوش تحریف و تغییر شده طی این همه سال چراییش رو هم اینطوری بهت میگم که همین الا بین تفسیر کننده هاش کلی اختلاف هست چون که برداشت منظور از حرفاش سخته ، بنظرت کتابی که همین الا توی ترجمش این همه اختلاف هست نمیتونه دستخوش تغییر شده باشه؟

در مورد نکته اخر هم اره حرفتو قبول دارم از نظر اسلام، اما از نظر حکومت های اسلامی چی؟ از دیدگاه اونا هم درسته؟ وقتی شما توی شناسنامت مسلمون بودن ثبت میشه دیگه تمومه کارت

2 ❤️

2024-04-06 16:04:48 +0330 +0330

↩ shahvaniuser72
کلا همه چی به تخمته داداش🤛🏻🤜🏻

1 ❤️

2024-04-06 16:26:36 +0330 +0330

↩ Melekor
محمد تاجر نبود… چه برسه به یک تاجر موفق… محمد امانتدار و کاردار خدیجه بود…

چرا ؟ چون زمانی که یواشکی اعلام رسالت کرد… هیچ پولی در بساط نداشت تا خرج این راه کنه… حتا بلال هم با پول ابوبکر ازاد شد…

خدیجه هم تمام ثروتش رو خرج اشاعه توهمات محمد کرد… تا بلاخره در فقر شدید و از گرسنگی در شعب ابوطالب مرد…

محمد براش بسیار گریست… چون میدونست که پول خدیجه رو خرج یه مشت خزعبل کرده…

1 ❤️

2024-04-06 16:37:28 +0330 +0330

↩ PouyaShahvani
ممنون میشم شما هم منبعتون رو بدید
چون تا جایی که من میدونم محمد کارگزار خدیجه بود و بعد از ازدواج خدیجه باهاش چون نمیتونست تجارت کنه(بخاطر قانوناشون) محمد ادامه کاره خدیجه رو به دست گرفت
بالاتر گفتم که منابع دیگه ای هم اعلام کردن محمد رفتار راهزن تور داشته و این خاندان های مخالف محمد بودن که تاجر بودن و بخاطر همینم محمد کاروان های تجاری اونهارو خفت میکردن که جنگ های بزرگیم سره این موضوع رخ داده
چیزی که مهمه اینه که محمد فردی دانا بوده که از طریق سلمان تونست از خرافات سو استفاده کنه و خودشو به قدرت برسونه

1 ❤️

2024-04-06 20:35:49 +0330 +0330

↩ Melekor
مورد دوم: خب از اونجایی که من در مورد خود ادیان تحقیق داشتم، و از طرفی زیاد درگیر سیاست نیستم، در مورد رفتار حکومت های دینی نظری ندارم. بله درسته از نظر حکومتی پاچه همدیگه رو گرفتن…

قران و تورات و انجیل و… چه نوشته بشر باشند چه واقعا الهی، چون اون دین الهی میدونه کتابش رو و ملاک اون دین معرفی میشه، نظرات من هم از همین سو هستش. فرض بر این میزارم که اوکی قرآن کتاب الهی پس فلان ایراد و… . حکومت‌ها کلا یه جور برداشت آزاد طور عمل میکنن و رفتارهای چندگانه و نامتعارف با دینشون دارند و همین باعث میشه اون دین وجهه خرابی بگیره و همه‌شون با ذکر «این دین اصلی ما نیست» ماست مال میکنن و فرار!

در باب مورد اول، اون چیزایی که من میدونم حاصل مطالبی هست که تقریبا ده یازده سال پیش خوندم 🌚 در وهله اول احتمال داره بخشیش رو اشتباه کنم و در وهله دوم، یادم نیست چه منبعی خوندم اینا رو… میگردم اگه پیدا کردم میام میگم.

1 ❤️

2024-04-06 20:40:22 +0330 +0330

↩ baranxmbb
اووو حالا چرا انقدر رسمی سخن میرانی؟😂😂😂
درمورد منبعی که گفتم بهت اطمینان میدم که محمد تجارت خدیجه رو ادامه داد
هرچند منابعی میگن که این مخالفین محمد بودن که تاجر بودن و محمد هم اونارو خفت میکرده ، در هر حال کار نداریم مهم نبوغ و کاردانیه محمده.
درمورد قضیه دوم هم ، خب گفتم که اگر بخوایم در خوشبینانه ترین حالت نگاه کنیم منظور منم توی متن اصلی همین تضاد ها بود که به اشتباه نوشتم مشکل، معذرت میخوام تصحیح شد داخل متن اصلی

2 ❤️

2024-04-06 21:26:21 +0330 +0330

↩ Melekor
بعضی وقتا موقع نوشتن هرچی زور میزنم متنم عامیانه نمیشه 🤣 افعال همه فارسی رسمی و کتابی میشه 🤣💔

1 ❤️

2024-04-06 21:29:28 +0330 +0330

↩ baranxmbb
خودتو اذیت نکن🤛🏻🤜

2 ❤️

2024-04-11 06:37:59 +0330 +0330

مسیح مردم رو رها نکرد برای گناهان مردم قربانی شد لینا خیلی با هم فرق دارن

0 ❤️

2024-04-18 20:27:07 +0330 +0330

↩ KirMokham
بله درست میفرمایید

0 ❤️

2024-04-19 22:01:02 +0330 +0330

↩ به وقت گایش
مطمئنی شما بنده اون خدایی؟
عجب خداییه پس که شما که خواهانشی همچین ادمی هستی

0 ❤️

2024-04-19 22:10:29 +0330 +0330

قشنگ گفتی خیلی قشنگ

1 ❤️

2024-04-19 22:10:50 +0330 +0330

↩ بچ پاک سایت
ممنون ترول

1 ❤️

2024-04-19 22:11:14 +0330 +0330

عه اینک تویی!!

1 ❤️

2024-04-19 22:11:35 +0330 +0330

↩ بچ پاک سایت
ببخشید دفعه بعد قول میدم من نباشم

1 ❤️

2024-04-19 22:12:32 +0330 +0330

↩ Melekor
قبلش خبر بده

1 ❤️

2024-04-19 22:17:13 +0330 +0330
1 ❤️

2024-04-19 22:31:25 +0330 +0330
1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «