آقاااا زن ضعیفه!!!

1398/08/16

آقایی که شما باشین (و البته خانمی که شما باشین!) ما با هر کدوم از این برادران ارزشی که راجع به حقوق زن در اسلام صحبت میکنیم و میگیم که آخه برادر من این چه وضعشه که در مورد زن, دیه نصفه! حق شهادت نصفه! ارث فرزند دختر نصفه! زن حق نداره قاضی بشه! بدون اجازه شوهرش حق نداره از خونه بیرون بیاد! حق طلاق نداره!..(دیگه بقیش رو خودتون میدونین!)

طرف برمیگرده میگه! ببین! روانشناسی زن اینطوره که احساساتی تصمیم میگیره! برای همین هم هست که در اسلام قوانین اینجوری تنظیم شده! و از نظر “علمی” هم ثابت شده که اصلا زن خودش دلش میخواد که تحت قیمومیت مرد باشه! پس مرد باید بره بیرون و تلاش روزی کنه و زن هم خانه داری…

از دیدگاه این دوستانمون زن موجودی هست که صرفا به درد آشپزخونه و بچه بزرگ کردن و رختخواب میخوره! و این حداکثر پتانسیل یک زن هست! میگین نه؟ خووووب به حرفاشون گوش کنین ببینین “تهش” همین هست یا نه!

اینجا برای روشن شدن اذهان عمومی چند تا مثال میزنم از زنانی که در بالاترین مناصب تصمیم گیری جهان بودند و هستند. کلا دنیا خیلی وقته که از این دید صرفا مردگرایانه به مسائل عبور کرده و متوجه شده که باید از نیروی فکری هر دو جنس استفاده کنه و اینکه شما 50% جمعیت یه کشوری رو خونه نشین کنی عملا باعث ضربه زدن به خودت میشه!

این هم چند تا مثال:

-هیلاری کلینتون: وزیر امور خارجه آمریکا در دوران اوباما

-کاندولیزا رایس: مشاور امنیت ملی آمریکا در زمان بوش پسر

-**آنگلا مرکل: **صدر اعظم آلمان

-مگ ویتمن: مدیر عامل ای بی و هیولت پاکارد

-مارگارت تاچر: نخست وزیر انگلیس

-ایندیرا گاندی: نخست وزیر هند

-بینظیر بوتو: نخست وزیر پاکستان

-مادلین آلبرایت: وزیر امور خارجه آمریکا در زمان کلینتون

-ننسی پلوسی: رهبر دموکراتهای کنگره آمریکا

-الیزابت وارن: کاندید ریاست جمهوری از طرف دموکراتها

-دیلما روسف: رییس جمهور برزیل

-سونیا گاندی: رهبر حزب کنگره هند

-جنت ناپولیتانو: وزیر دفاع ملی امریکا

-کریستینا فرناندز: رییس جمهور آرژانتین

-جولیا گیلارد: نخست وزیر استرالیا

-شریل سندبرگ: مدیر اجرایی فیس بوک

-اینرا نویی: مدیر عامل پپسی

-ویرجینیا رومتی: مدیر عامل اوراکل

-ماریسا مایر: مدیر عامل یاهو

-سافرا کتز: مدیر عامل غول نرم افزاری آی بی ام

-اورسلا برنز: مدیر عامل زیراکس

-آنگلا آرندت: مدیر عامل بِربِری

خوب! حالا نظرتون چیه؟ آیا زن چون به عقیده شما از “نظر روانشناسی ضعف تصمیم گیری داره”! باید فقط گوشه خونه بمونه و خانه داری کنه؟ ;)

11207 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-11-09 06:46:59 +0330 +0330
نقل از: mohammad321 درسته که حقوق زنان درجاهایی ضایع شده ولی نباید در دفاع از حقوق زنان افراط کرد . عواقب خوبی نداره

شکی نیست…اینجا هدف اصلی اینه که یادآوری بشه که این تصویر سنتی از زن صحیح نیست. من در جاهای دیگه ای مشکلات زنان خودمون رو هم یادآور شدم.

برای مثال میتونی تاپیک زیر رو ببینی:

https://shahvani.com/forum/topic/خلقیات-بعضی-از-نسوان-ما

1 ❤️

2019-11-09 16:21:26 +0330 +0330
نقل از: Brave_Girl نظراتو که میخونی حس میکنی بضیا هنو تو دوران دهه چهل موندن فقط همی قد بگم که پشت هر مرد موفقی یه زن باید باشه دیگه تا تشو بخونین ایمان بیارین ;)

چقد سایت دیگه سایت نیس و نمیچسبه اه :(

از نظر شما چکار باید کرد که سایت بهتر بشه؟

0 ❤️

2019-11-11 11:41:40 +0330 +0330
نقل از: Neshane21 توجیه خیلی مواردی که دین راجعبه زن هاگفته رو نمیدونم. پس نمیدانم یا نظری ندارم. اما یک چیزی رو هم بگم مردم ایران گاهی بیشتر از خود دین زن رو محدود میکنن. طرف از هر دو ور پشت بوم افتاده انگار ماها چیزی به اسم تعادل تو کتمون نمیره. یا باید با ساپورت بیرون بریم یا با برقعه و پوشیه! یا تو قرار اول از سر و کول هم بالا بریم یا تا شب خواستگاری با طرفمون حرف نزنیم که نامحرمه! هزار تا یای دیگه که اعصاب و روان نمیذاره برا آدم!

موافقم…افراط و تفریط واقعا خوب نیست. در ایران هم یه ترکیبی از دین+فرهنگ مردسالارانه باعث این گرفتاریها شده…من اینجا که راجع به برابری جنسیتی میگم یعنی ما زن رو جنس دوم تلقی نکنیم…فکر نکنیم که عقلش نمیرسه یا چون احساساتش قویتره باید بگیره بشینه خونه! یا از پس کارها بر نمیاد…یا باید برای هر کاری اجازه بگیره…

پوشش یه مسئله ثانویست که اون هم وقتی خانمها بیشتر در اجتماع باشن/قانون قوی باشه و مردها هم بفهمن که بدون اجازه زن حق ندارن بهش دست بزنن میشه حلش کرد.

1 ❤️

2019-11-11 15:14:56 +0330 +0330
نقل از: Neshane21
نقل از: axm432
نقل از: Neshane21 توجیه خیلی مواردی که دین راجعبه زن هاگفته رو نمیدونم. پس نمیدانم یا نظری ندارم. اما یک چیزی رو هم بگم مردم ایران گاهی بیشتر از خود دین زن رو محدود میکنن. طرف از هر دو ور پشت بوم افتاده انگار ماها چیزی به اسم تعادل تو کتمون نمیره. یا باید با ساپورت بیرون بریم یا با برقعه و پوشیه! یا تو قرار اول از سر و کول هم بالا بریم یا تا شب خواستگاری با طرفمون حرف نزنیم که نامحرمه! هزار تا یای دیگه که اعصاب و روان نمیذاره برا آدم!

موافقم…افراط و تفریط واقعا خوب نیست. در ایران هم یه ترکیبی از دین+فرهنگ مردسالارانه باعث این گرفتاریها شده…من اینجا که راجع به برابری جنسیتی میگم یعنی ما زن رو جنس دوم تلقی نکنیم…فکر نکنیم که عقلش نمیرسه یا چون احساساتش قویتره باید بگیره بشینه خونه! یا از پس کارها بر نمیاد…یا باید برای هر کاری اجازه بگیره…

پوشش یه مسئله ثانویست که اون هم وقتی خانمها بیشتر در اجتماع باشن/قانون قوی باشه و مردها هم بفهمن که بدون اجازه زن حق ندارن بهش دست بزنن میشه حلش کرد.

هرکی اعم از زن و مرد ، عرضه ی درخشش داشته باشه ، میدرخشه.
خود خانم ها خیلی موقع ها ازین قضایای حقوق نابرابر و نمیدونم دیه نصف تو اسلام مینالن ، ولی سر قرار مدارای عروسی ، دنبال مهریه به رقم میلادی و شیربها (حتی اگه شیرخشک خورده) و هزار ادا اصولن.
خیلیاشون همین همکلاسیای خودم مثلا ، ازدواج کردن ، شوهرشون وضعشون خوبه ، قید کار و زدن در حالیکه قبل ازدواج انگیزه بیشتری واسه کار داشتن. یعنی چی؟ یعنی معتقدن مرد باید واسه جفتشون کار کنه. اصلا همین مترو! مبادا یه مرد بیاد واگن زنونه ، همونائم که بلوزشلوار میان بیرون و اصن اعتقادی به حجاب ندارن و دنبال حقوق برابرن ، بهش فحش میدن که آیا خودت ناموس نداری مرتیکه فلان!
اینه که ماها از هر ایده ی تازه ای ، اون قسمتی که به نفعمون هست رو برمیداریم و باقیش رو که شامل پرداخت بابت دفاع از آرمان هست ، نادیده میگیریم.
به معنی واقعی کلمه اگر اعتراضی هم هست واسه کم بودن نفعمونه وگرنه هیشکی نمیگه چرا اسلام به عقل ما توهین میکنه و میگه احساسیم! اسلام اگه میگفت زن ها چون احساسی ان باید ماهی یبار شوهرکنن 😁 مطمئن باش بازم صرفا درمورد اون تیکه هه که گفته دیه نصفه بحث میشد و کسی اشاره نمیکرد که نه این حق من نیست مگه من خوک ام!
حالا ، اینه که من بیشتر سعی میکنم تو عز و جز کسایی از هم جنسام که میدونم اینجوری ان شرکت نکنم و خودم ، اونطور که خرد جمعی و وجدانم میگه زندگی کنم.
تا الانم نشده بخاطر جنسیتم حقم خورده شه. نمیدونم شایدم چون پرم نگرفته به اون مسائلی که اول تاپیک گفتین مث شهادت و غیره ذلک!
از لحاظ روانشناسی ام که خیلیا میگن ، تا همین الانش اگه بردی داشتم واسه احساسی نبودنم تو موقعیتای مهم بوده. نمیدونم من کجای اون تقسیم بندیا قرار میگیرم الان.

موافقم باهات! اگه یادت باشه توی اون تاپیک طوفانی! گفته بودم که یه گرفتاری خانمهای ما اینه که داستان شترمرغ رو یاد آدم میارن از یه طرف میخوان تمام حقوق زن غربی رو داشته باشن اما نمیخوان همونجور که اونا پا به پای مرد غربی کار میکنن کار کنن! از یه طرف هم میخوان همه حقوق زن شرقی رو داشته باشن و بشینن خونه و یکی دیگه خرجشون رو بده و مهریه و شیربها بگیرن… اما بعدش هم هی غر بزنن که حق ما خورده شده و …!

من حرفم این بود که قانون باید درست بشه و حقوقی مثل حق شهادت و ارث…برابر بشه. از طرف دیگه هم خانمها هم پاشنه ها رو ور بکشن و مثل مردها در جامعه فعالیت کنن!

1 ❤️

2019-11-11 15:15:08 +0330 +0330
نقل از: Neshane21

هرکی اعم از زن و مرد ، عرضه ی درخشش داشته باشه ، میدرخشه. خود خانم ها خیلی موقع ها ازین قضایای حقوق نابرابر و نمیدونم دیه نصف تو اسلام مینالن ، ولی سر قرار مدارای عروسی ، دنبال مهریه به رقم میلادی و شیربها (حتی اگه شیرخشک خورده) و هزار ادا اصولن. خیلیاشون همین همکلاسیای خودم مثلا ، ازدواج کردن ، شوهرشون وضعشون خوبه ، قید کار و زدن در حالیکه قبل ازدواج انگیزه بیشتری واسه کار داشتن. یعنی چی؟ یعنی معتقدن مرد باید واسه جفتشون کار کنه. اصلا همین مترو! مبادا یه مرد بیاد واگن زنونه ، همونائم که بلوزشلوار میان بیرون و اصن اعتقادی به حجاب ندارن و دنبال حقوق برابرن ، بهش فحش میدن که آیا خودت ناموس نداری مرتیکه فلان! اینه که ماها از هر ایده ی تازه ای ، اون قسمتی که به نفعمون هست رو برمیداریم و باقیش رو که شامل پرداخت بابت دفاع از آرمان هست ، نادیده میگیریم. به معنی واقعی کلمه اگر اعتراضی هم هست واسه کم بودن نفعمونه وگرنه هیشکی نمیگه چرا اسلام به عقل ما توهین میکنه و میگه احساسیم! اسلام اگه میگفت زن ها چون احساسی ان باید ماهی یبار شوهرکنن 😁 مطمئن باش بازم صرفا درمورد اون تیکه هه که گفته دیه نصفه بحث میشد و کسی اشاره نمیکرد که نه این حق من نیست مگه من خوک ام! حالا ، اینه که من بیشتر سعی میکنم تو عز و جز کسایی از هم جنسام که میدونم اینجوری ان شرکت نکنم و خودم ، اونطور که خرد جمعی و وجدانم میگه زندگی کنم. تا الانم نشده بخاطر جنسیتم حقم خورده شه. نمیدونم شایدم چون پرم نگرفته به اون مسائلی که اول تاپیک گفتین مث شهادت و غیره ذلک! از لحاظ روانشناسی ام که خیلیا میگن ، تا همین الانش اگه بردی داشتم واسه احساسی نبودنم تو موقعیتای مهم بوده. نمیدونم من کجای اون تقسیم بندیا قرار میگیرم الان.

الخطاء الخمسمائه لعنت الله علی آبائهی و اجدادهی اجمعین! 😁

0 ❤️

2019-11-11 15:16:41 +0330 +0330
نقل از: Neshane21 به نظر من اگه اسلام تو ایران اجباری نبود ، بهتر بود. حتی میزان تنفر نسبت بهش کمتر هم میشد. من شاید نخوام برم بهشت . عه! ول نمیکنن :/ 😁

کلا اعتقادات وقتی شخصی هست کاملا محترم هست…مشکل وقتی شروع میشه که ما بخوایم اعتقاد خودمون (حالا هر چی هست) رو به دیگری تحمیل کنیم.

1 ❤️

2019-11-11 15:22:50 +0330 +0330
نقل از: شعله_مهربانی من در عجبم ، از مردمانی که به آنی زیر و رو میشوند . به ولای علی ، ی روز من گفتم هر چقدر که مردها حق دارن ، خانم ها هم به همان اندازه حق دارند . (عاقا ریختن خصوصیم و انگ زدن بهم کسلیس جقی ) . روز بعدش گفتم : زن به خاطر لطافتش و روحیش، از مرد حقش کمتره . (دوباره ریختن خصوصی ، انگ ، ضدزن و جقی . بهم زدن )

پس فرداش گفتم زن بخاطر اینکه تمام زحمات مرد رو به جان میخره و کوتاهی نمیکنه ، بخاطر روحیه لطیفش ، ارزش زن از مرد بیشتره . (ریختن خصوصی و ماتحت بنده رو باذکر انگشتی ، یا شومپولی عنایت دادن و حسابم را نمودند گا) .
پروفسور محمد رضا اسفندیاری .

پروفسور جان نتیجه میگیریم اینا باهات پدر کشتگی داشتن و میخواستن بریزن سرت! اصلا کار نداشتن که چی میگی!

یاد اون جوک معروف افتادم که طرف چند بار رفته بود شکار شیر و هر بار شیرِ ترتیبش رو میداد… 😁

0 ❤️

2019-11-11 15:35:16 +0330 +0330
نقل از: شعله_مهربانی
نقل از: شعله_مهربانی من در عجبم ، از مردمانی که به آنی زیر و رو میشوند . به ولای علی ، ی روز من گفتم هر چقدر که مردها حق دارن ، خانم ها هم به همان اندازه حق دارند . (عاقا ریختن خصوصیم و انگ زدن بهم کسلیس جقی ) . روز بعدش گفتم : زن به خاطر لطافتش و روحیش، از مرد حقش کمتره . (دوباره ریختن خصوصی ، انگ ، ضدزن و جقی . بهم زدن )

پس فرداش گفتم زن بخاطر اینکه تمام زحمات مرد رو به جان میخره و کوتاهی نمیکنه ، بخاطر روحیه لطیفش ، ارزش زن از مرد بیشتره . (ریختن خصوصی و ماتحت بنده رو باذکر انگشتی ، یا شومپولی عنایت دادن و حسابم را نمودند گا) .
پروفسور محمد رضا اسفندیاری .

پروفسور جان نتیجه میگیریم اینا باهات پدر کشتگی داشتن و میخواستن بریزن سرت! اصلا کار نداشتن که چی میگی!

یاد اون جوک معروف افتادم که طرف چند بار رفته بود شکار شیر و هر بار شیرِ ترتیبش رو میداد… 😁

نه داداچ ، فهمیدم عیب از خودمه .
اکبر بزرگوار پیام داده بود :مرتیکه معتاد جقی ، نمیشه بشینی و کمتر کسشر بگی

داداش شما آزادی بیای زیر تاپیکهای من هر چی دوست داشتی بگی…

0 ❤️

2019-11-11 15:39:58 +0330 +0330
نقل از: شعله_مهربانی باور کن قصد بی ادبی نداشتم . فقط حقیقتو نوشتم به ارواح پدرم قسم

میدونم…منم گفتم رفیق از نظر من آزادی و نظرت رو زیر تاپیکهای من بنویس و من هم با کمال میل میپذیرم!

0 ❤️

2019-11-11 15:53:01 +0330 +0330
نقل از: شعله_مهربانی
نقل از: شعله_مهربانی باور کن قصد بی ادبی نداشتم . فقط حقیقتو نوشتم به ارواح پدرم قسم

میدونم…منم گفتم رفیق از نظر من آزادی و نظرت رو زیر تاپیکهای من بنویس و من هم با کمال میل میپذیرم!

داداش منو شرمنده روی ماهت کردی اساسی

چاکس!

0 ❤️

2019-11-12 12:10:54 +0330 +0330
نقل از: .Salma. **دِکی **! کی گفته زن **ضعیف **اَست !! :|

اتفاقا خیلیم قویه ! خیلی فراتر از حد تصور یه مرد ! (preved) 😁

به به! ببین کی اینجاست! بله بر منکرش لعنت! ما هم این تاپیک را احداث نمودیم تا مشت محکمی به دهان یاوه گویان ضد زن شرق و غرب و شمال...عالم بکوبیم! 😁

1 ❤️

2019-11-12 12:16:34 +0330 +0330
نقل از: داریوشم
نقل از: eyval123412341234
نقل از: eyval123412341234 زن ندیده... تو خونواده اش با یه مشت کون گشاد طرف بوده که هر چی نمیخواستن انجام بدن گفتن ما زنیم این کار مرداس! ما مردیم این کار زناس! ما بچه ایم این وظیفه ی بزرگتراس! ما بزرگتریم این وظیفه ی بچه هاس!

والا به خدا! البته تقصیر زنامونم هست! اگه حقوق برابر میخوان باید پاشنه ها رو ور بکشن و شونه به شونه مردا کار کنن. اما اینکه ما هی بشینیم الکی تئوری بدیم بیرون که “میدونی روانشناسی خانمها…” یه مشت حرف مفته که خود یارو هم میدونه داره مزخرف میگه!

دنیا حداقل 60 سال هست که این حرفها رو گذاشته کنار…

قضیه ی شترمرغه اس. هم واسه زن‌ها هم مردهای ایرانی. وای نه! من زنم! وا! مرد مگه کارش آشپزی و بچه داریه؟!

شادی بانو با حرفات موافقم بغیر از یک مورد،اونم آشپزی مردهاست!نه من همون ترجیح میدم یک زن آشپزی کنه،دور از جون خودم تجربیات بسیار ترسناکی داشتم در این زمینه 😁 ،برای همین این یه موردو شما بیخیال شو بزار خانوما کارشونو که به نحو احسنم انجام میدم همچنان انجام بدن

داریوشم! یعنی حتی نیمرو رو هم سوزوندی بابا جان؟ 😁

1 ❤️

2019-11-12 12:17:31 +0330 +0330
نقل از: .Salma.
نقل از: .Salma. **دِکی **! کی گفته زن **ضعیف **اَست !! :|

اتفاقا خیلیم قویه ! خیلی فراتر از حد تصور یه مرد ! (preved) 😁

به به! ببین کی اینجاست! بله بر منکرش لعنت! ما هم این تاپیک را احداث نمودیم تا مشت محکمی به دهان یاوه گویان ضد زن شرق و غرب و شمال…عالم بکوبیم! 😁

اومدم سلامی عرض کنم به گرمی آفتاب دبی ! 😁

مرسی از تاپیکت آرش 🌹 :)

خواهش میکنم. خوش بگذره. از طریق یکی از دوستان معتمد من سلام فرستادم…

1 ❤️

2019-11-13 09:49:03 +0330 +0330
نقل از: eyval123412341234 زن ندیده... تو خونواده اش با یه مشت کون گشاد طرف بوده که هر چی نمیخواستن انجام بدن گفتن ما زنیم این کار مرداس! ما مردیم این کار زناس! ما بچه ایم این وظیفه ی بزرگتراس! ما بزرگتریم این وظیفه ی بچه هاس!

والا به خدا! البته تقصیر زنامونم هست! اگه حقوق برابر میخوان باید پاشنه ها رو ور بکشن و شونه به شونه مردا کار کنن. اما اینکه ما هی بشینیم الکی تئوری بدیم بیرون که “میدونی روانشناسی خانمها…” یه مشت حرف مفته که خود یارو هم میدونه داره مزخرف میگه!

قضیه ی شترمرغه اس. هم واسه زن‌ها هم مردهای ایرانی. وای نه! من زنم! وا! مرد مگه کارش آشپزی و بچه داریه؟!

شادی بانو با حرفات موافقم بغیر از یک مورد،اونم آشپزی مردهاست!نه من همون ترجیح میدم یک زن آشپزی کنه،دور از جون خودم تجربیات بسیار ترسناکی داشتم در این زمینه 😁 ،برای همین این یه موردو شما بیخیال شو بزار خانوما کارشونو که به نحو احسنم انجام میدم همچنان انجام بدن

عزیزم نیمرو که غذای ملی-میهنی! همهء اقایانه،هی هی هی …نصفمونم میسوزونیمش…معمولا (dash)

پس از این به بعد جیگری که توی عکسها پیدا کردیم برات یه سرچ هم میزنیم آشپزیش خوب باشه! 😁

1 ❤️

2019-11-14 10:55:17 +0330 +0330

عزیزم نیمرو که غذای ملی-میهنی! همهء اقایانه،هی هی هی …نصفمونم میسوزونیمش…معمولا (dash)

پس از این به بعد جیگری که توی عکسها پیدا کردیم برات یه سرچ هم میزنیم آشپزیش خوب باشه! 😁

آره آره حتما،فقط اون شرطها و شروطها رو یادت نره،وگرنه نیستم 😁

حالیمه! 😁

1 ❤️

2019-12-06 11:43:53 +0330 +0330
نقل از: Shasiboland لایکککککککککککداری

ممنون. کاش شما خانمها پی قضیه رو خودتون بگیرین. من, به عنوان یک مرد, پیه فحش خوردنش رو به تنم مالیدم و مطلب رو نوشتم...

0 ❤️

2020-04-12 10:59:34 +0430 +0430
نقل از: hosseinjoun1 زن ضعیفه، اما در چه زمینه ای! و در مقیاس به چه نوع مردی. خیلی کلی و با عنوان های زیادی بود آدم نمیتوانه صحت گذاری بکنه.

عرض شود که مغلطه هایی اینجا رایج هست و کلیشه های اشتباه. ابتدا باید مشخص بشه که اصلا راجع به چه موضوعی حرف میزنیم. مثلا آیا در مورد حقوق بشر صحبت میشه یا توانایی های جسمی و ذهنی فرد و یا موضوعات سیاسی و دینی و…

مسلما در بعضی کشور ها زن ها حقوقی ندارند، خوب تو اون کشورها زن ها از نظر حقوقی ضعیف هستند. بنابراین گزاره درست است.

میانیگن زن ها توانایی عضلانی کمتری نسبت به میانگین مردها دارند. باز هم گزاره درستی داریم.

میانگین زن ها از نظر ذهنی توانایی کمتری نسبت به فهم ریاضی از مرد ها دارند باز هم گزاره درسته.

زن ها سهم کمی در کرسی های سیاسی دارند، ضعف زن ها در میانگین تعداد کرسی های سیاسی!

زن ها در دین برده جنسی مردان هستند. بنابراین در ادیان ضعیف ارائه شدن.

اما روانشناس های امروزی برعکس مخالف این هستند که زنان قدرت تصمیم کیری کمتری دارند ها. فکر کنم اشتباه می کنید.

دوست من شما یک دور دیگه مطلب رو با دقت بخون بعد اگه سوالی داشتی صحبت میکنیم.

0 ❤️

2020-04-12 11:26:28 +0430 +0430
نقل از: Just.like.coffe اصلا خود شما چرا میگی آقایی که شما باشی بعد خانوم رو میبری تو پرانتز ؟ چرا؟ چرا؟!!!!!

😁

1 ❤️

2020-04-12 11:27:05 +0430 +0430
نقل از: raha-s (clap) 👌 🌹

🌹🍺

0 ❤️

2020-04-12 11:37:22 +0430 +0430
نقل از: hosseinjoun1
نقل از: hosseinjoun1 زن ضعیفه، اما در چه زمینه ای! و در مقیاس به چه نوع مردی. خیلی کلی و با عنوان های زیادی بود آدم نمیتوانه صحت گذاری بکنه.

عرض شود که مغلطه هایی اینجا رایج هست و کلیشه های اشتباه. ابتدا باید مشخص بشه که اصلا راجع به چه موضوعی حرف میزنیم. مثلا آیا در مورد حقوق بشر صحبت میشه یا توانایی های جسمی و ذهنی فرد و یا موضوعات سیاسی و دینی و…

مسلما در بعضی کشور ها زن ها حقوقی ندارند، خوب تو اون کشورها زن ها از نظر حقوقی ضعیف هستند. بنابراین گزاره درست است.

میانیگن زن ها توانایی عضلانی کمتری نسبت به میانگین مردها دارند. باز هم گزاره درستی داریم.

میانگین زن ها از نظر ذهنی توانایی کمتری نسبت به فهم ریاضی از مرد ها دارند باز هم گزاره درسته.

زن ها سهم کمی در کرسی های سیاسی دارند، ضعف زن ها در میانگین تعداد کرسی های سیاسی!

زن ها در دین برده جنسی مردان هستند. بنابراین در ادیان ضعیف ارائه شدن.

اما روانشناس های امروزی برعکس مخالف این هستند که زنان قدرت تصمیم کیری کمتری دارند ها. فکر کنم اشتباه می کنید.

دوست من شما یک دور دیگه مطلب رو با دقت بخون بعد اگه سوالی داشتی صحبت میکنیم.

متاسفانه سه دور خواندم سرم گیج رفت. مواردی اشاره کردم که شما توی تاپیک زیبا و احساسیتان نام بردید. همانطور که گفتم تاپیک شما هیچ عنوانی مورد بحث قرار نداده و کاملا انتزاعی است.
بذار براتان با یک سوال ساده قضیه رو روشن بکنم. بفرمایید که اگر درکشوری قانونی در جهت سقط جنین بگذارند، نظر شما در این رابطه چیست؟

دوست من برای اینکه بحث کمی هدفمند بشه در این تاپیک استدلال افراد سنتی و متدین مورد سوال قرار گرفته. اونها معتقدند که زن چون احساساتی هست نباید در موقعیت تصمیم گیری قرار بگیره (رییس شرکت یا اداره ای نشه, قاضی نشه, وزیر نشه, وکیل نشه…)

از نظر این افراد توانایی زن صرفا در بچه دار شدن, خانه داری و انجام امور جنسی خلاصه میشه ----> زن برای انجام کارهای دیگه ناتوان و ضعیفه!

شما اگه به این موضوع دقت کنی بقیه مسائل راحت قابل فهمه و احتیاج به بحث اضافی نیست.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «