اثبات متولد شدن داعش از شکم اسلام ناب محمدی

1395/05/24

توجه تو بسیجی رو به این آیه از قرآن جلب میکنم :

آیه 216 سوره بقره :

کتب علیکم القتال و هو کره لکم و عسی ان تکرهوا شیئا وهو خیر لکم وعسی ان تحبوا شیئا وهو شر لکم والله یعلم و انتم لا تعلمون

ترجمه:

بر شما کشتار کردن واجب شده است هرچند که از آن کراهت داشتید و بسا از چیزی کراهت داشته باشید که خیرتان در آن است و بسا چیزی را دوست میدارید و آن برای شما بد است و خدا میداند و شما نمیدانید

آیه 39 سوره انفال:

و قاتلوهم حتی لاتکون فتنه و یکون الدین کله لله فان انتهوا فان الله بما یعملون بصیر

ترجمه :

و آنان را بکشید تا فتنه ای بر جای نماند و دین یکسره از آن الله گردد پس اگر بازایستادند قطعا الله به آنچه انجام میدهند بیناست

آیه 74 سوره نسا :

فلیقاتل…

ترجمه :

پس مومنان باید کسانی را که زندگی دنیوی را به حیات اخروی برتری دادند در راه الله بکشند و هرکس در راه الله بکشد و کشته شود یا پیروز شود به زودی پاداشی بزرگ به او خواهیم داد

حالا فهمیدی جوجه بسیجی پوفیوز که داعش عین عین اسلام ناب محمدی …

8 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-08-14 19:06:46 +0430 +0430

در این آیات به وضوح الله عمل قتال یا همان کشتار را بر مسلمین واجب کرده و دستور داده که با کافران و مشرکان عمل قتال انجام دهند و آنها را بکشند تا هیچ فتنه یا کافری بر روی زمین نماند

یعنی انسان های کره زمین را درگیر یک جنگ همگانی و همیشگی میکند

2 ❤️

2016-08-14 19:08:00 +0430 +0430
2 ❤️

2016-08-14 19:08:07 +0430 +0430

کاری که داعش الان انجام میدهد و در سراسر اروپا بمب گزاری میکند تا کفار لخت اونجا رو بکشد طبق همین آیات به صراحت دستور اسلام ناب محمدی است

2 ❤️

2016-08-14 19:30:27 +0430 +0430
نقل از: khaksa
نقل از: seven-days ناموسن دیگه عنش در اومد

از شهوانی خسته شدیم کی بریزیم خیابون انقلاب کنیم؟ ?

تمام ابرقدرتها پشت خمینی بودند… من و تو کیو داریم!؟

خوبه … خاکسا ژووووون بیا تو تاپیک مقام معظم و جواب این بسیجی رو بده

0 ❤️

2016-08-14 20:09:31 +0430 +0430
نقل از: zzzzxxxxccccvvvv
نقل از: parham2017
نقل از: zzzzxxxxccccvvvv کیرم دهن صاحب این تایپیک و حمایت کننده هاشون

اَه بابا خستمون کردین کم عر و گوز کن برو کیرتو بخور کونی کسمشنگ

اخه تو رو کی راه داده تو این سایت برو کونتو بده کسکش ابتدایی

تويه كون باقالي رو كي راه داده تو اين سايت كه مياي كنار عكس كير و كس و اب جق از عسلام دفاع كني؟؟؟؟؟ 🙄 🙄 🙄 كاري به غير از زر زدن بلدي كه اينجا دنبال استخون ميگردي نفله ي بوگندو؟؟؟

3 ❤️

2016-08-14 20:16:40 +0430 +0430
نقل از: Julia

تويه كون باقالي رو كي راه داده تو اين سايت كه مياي كنار عكس كير و كس و اب جق از عسلام دفاع كني؟؟؟؟؟ 🙄 🙄 🙄 كاري به غير از زر زدن بلدي كه اينجا دنبال استخون ميگردي نفله ي بوگندو؟؟؟

کسکش کیری کرم تو دهنت بشه …چی میگی …کمتر جرق بزن مگه مجبوری این قدر بزنی که بیای شروع کنی به گوه خوردن …

ريدم به هيكلت اقتادي به سوزش كون داري كسشر تفت ميدي…الان خودت فهميدي چي گفتي؟؟؟بيا اينو بكن تو كونت تسكين پيدا ميكني 🙄 🙄 🙄

1 ❤️

2016-08-14 20:29:36 +0430 +0430

کسکش کیری کرم تو دهنت بشه …چی میگی …کمتر جرق بزن مگه مجبوری این قدر بزنی که بیای شروع کنی به گوه خوردن …

ريدم به هيكلت اقتادي به سوزش كون داري كسشر تفت ميدي…الان خودت فهميدي چي گفتي؟؟؟بيا اينو بكن تو كونت تسكين پيدا ميكني 🙄 🙄 🙄

معلوم شد تو این سایت کم جرقی نداریم
بچه جیش بوس لالا برو سیکتیر کن
به سن قانونی رسیدی یا نه هنوز کیر ملت تو دهنته به عنوان اب نبات

حرف حسابي بزن ديوث خان…چرا سفسطه ميكني بسيجي نفله ي كون نشور؟؟؟ 🙄 🙄 🙄

1 ❤️

2016-08-14 20:35:52 +0430 +0430

گریه نکن بابا گریه نکن …الان کیرمو میزام تو دهنت مک بزن اروم شی

لازم نيست…من همين الان كيرمو كردم تو كس نتت داره بالا پايين ميكنه (erection) (erection) (erection)

1 ❤️

2016-08-14 20:38:53 +0430 +0430

یعنی من بعد از یه هفته دستشویی نرفتن، ریدم تو اون شخصیت کاملت 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 .

4 ❤️

2016-08-14 20:53:39 +0430 +0430

لازم نيست…من همين الان كيرمو كردم تو كس نتت داره بالا پايين ميكنه (erection) (erection) (erection)

میگی کیرت تو کون مادرو خواهرته سکس با محارم زشته بابا
مادرت الان زیر کیر منه داره جان میده میگه بیا کمکم کن اخه کیرم و از کسش فرو کردم از دهنش درامده

اينا همه از سوزش كونته كه برو بج شهواني ريدن به هيكل بسيجيان بوگندويي مثل تو…سكس با محارم و نوزادان شيرخواره كار شما مسلموناست…شما فعلا برو ننه ي گرامي و خواهر كون برهنه را به ترتيب از زير من و اخوند سر كوچتون در بيار كه بدجوري كس كليد كردن و ول بكن نيستن 🙄 🙄 🙄

2 ❤️

2016-08-14 21:07:21 +0430 +0430

میگی کیرت تو کون مادرو خواهرته سکس با محارم زشته بابا
مادرت الان زیر کیر منه داره جان میده میگه بیا کمکم کن اخه کیرم و از کسش فرو کردم از دهنش درامده

اينا همه از سوزش كونته كه برو بج شهواني ريدن به هيكل بسيجيان بوگندويي مثل تو…سكس با محارم و نوزادان شيرخواره كار شما مسلموناست…شما فعلا برو ننه ي گرامي و خواهر كون برهنه را به ترتيب از زير من و اخوند سر كوچتون در بيار كه بدجوري كس كليد كردن و ول بكن نيستن 🙄 🙄 🙄

باشه دیگه کس مامانت و خواهرتو نمیگایم …جوش نیار
اهان تا یادم نرفته کون بابات هم گذاشتم بیچاره هی میگفتم زنم کجای که کونم گذاشتن …نمیدونست که کس زنش که مادر تو باشه هم پاره کردم اخییییی

(erection) (erection) (erection) (wanking) (wanking) (erection) از اين كسشرات بايد بگي…منم اگه ننم زير لخوندا بودن و همه ي كاربرا به سر تا پاي هيكلم ميريدن از اين حرفا ميزدم…بگو خوش باش…ننت كه خوب چيزي بود.من گي نيستم وگرنه باباتو ميكردم خداييش خيلي اصرار ميكرد ولي عيب نداره…بسيجياي تخم حروم لياقتشون همين هست…حالا هر چي دلت ميخواد كسشر تفت بده…الان كل شهواني ميرينن به هيكلت.امشب يك نفر كه مثل تو فدايي دودول رهبر هم بود اومد اينجا كس گفتن دوستان ريدن به هيكلش كه خودش گفت ديگه اين سايت نميام تو هم به زوري مستقيظ خواهي شد نترس 🙄 🙄 🙄 🙄

1 ❤️

2016-08-14 21:24:49 +0430 +0430

ببین پسرم وقتی تو داشته ک و ن میدادی من تو سایت بودم قرار نیست تا عضو سایت شدی واسه دیده شدن هر گ و ه ی رو قرقره کنی که!!!
تو حتی معنی آیات رو هم نفهمیدی که چی گفته و الان هرچی توضیح بدم تو مغز معیوبت نمیره ولی بذار یه حقیقتی رو بگم
تو مشکلت دین نیست بلکه مشکلت حکومت آخوندیه که هیچکی ازش دل خوشی ندارن پس الکی پای اسلام رو وسط نکش.از جایی که می سوزی صحبت کن.منم دل خوشی از این حکومت ندارم و افتخارم اینه زمانی که اون بابای جا کشت رفت به حکومت آخوندی رای داد پدر من به شاه رای داد.اگه ردش درد داره دسته بیلیه که بابات به کو نت انداخته.
به این تاپیکای چرت و پرت فقط یه بار سر میزنم پس اگه کسی هوس گ و ه خوری زیادی کرد بیاد پی وی تا ننه اشو ب گ ا م.

0 ❤️

2016-08-14 22:09:46 +0430 +0430
نقل از: earthless

پس معلوم شد شهوانی تورو مسعول کیر خوردن افراد سایت کرده ادامه بده
راستی خواهرتو دیشب گاییدم میخوای مادرت رو هم یه تیر بزنم هاااا

شهوانی منو مسئول سیخ زدن یه آبجیت کرده… الانم وقت پریودشه که بدجور داره از عقب و جلو میده!

2 ❤️

2016-08-14 22:17:57 +0430 +0430

شهوانی منو مسئول سیخ زدن یه آبجیت کرده… الانم وقت پریودشه که بدجور داره از عقب و جلو میده!

پس داری خودت میگی شهوانی تو رو مسعول کس کردن خواهرت مرده عجب کاریه هااا
از بس کس مادرو خواهر تو کردی سیر نشدی نه
اگه خسته شدی کس مادت و بده ما هم بکنیم ثواب داره …
خواهرت که زیر کیر من فنا رفت حالا نوبت مادرت شده

یکی بیاد کسشرایی این مادرخراب رو ترجمه کنه 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 .

3 ❤️

2016-08-14 22:49:03 +0430 +0430

پس داری خودت میگی شهوانی تو رو مسعول کس کردن خواهرت مرده عجب کاریه هااا
از بس کس مادرو خواهر تو کردی سیر نشدی نه
اگه خسته شدی کس مادت و بده ما هم بکنیم ثواب داره …
خواهرت که زیر کیر من فنا رفت حالا نوبت مادرت شده

یکی بیاد کسشرایی این مادرخراب رو ترجمه کنه 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 .

خودم برات ترجمه اش میکنم یعنی اینکه کس پاره مادرت دیگه جواب گویه کیر من نیست اخه خیلی گایدمش دیگه حال نمیده
حالا نوبت خواهرت شده اونم کسش و پاره کنم و تمام

ننه ت خیلی اصرار میکرد که از کون بکنمش ولی قبول نکردم. به همین دلیل ریدم تو دهنش که باعث شد تو به دنیا بیای!! 🙄 🙄 . پس به بابات که من باشم، احترام بذار (clap) .

3 ❤️

2016-08-15 00:29:55 +0430 +0430

اثبات کردن نمیخواد رو پرچم سیاهشون بندگان خدا خودشون نوشتن از کجا زاییدنشون. :)

0 ❤️

2016-08-15 05:13:04 +0430 +0430

همه دنیا میدونن که داعش اومده تا چهره اسلام رو خراب کنه، دیگه دینی که به زن هاش بگه به دیوار تکیه ندین چون دیوار مذکره معلومه معتقداش یه مشت حیوون وحشی بیشتر نیستن. تو یه الف بچه نمی خاد از داعش حمایت کنی

0 ❤️

2016-08-15 06:12:12 +0430 +0430

بسیجیای تخم حروم مادر صلواتی حرامزاده ابنه ای دور برداشتن تو ایت فکر کردن اینجا هم مسجد محله هر عر و گوزی دلشون خواست تلاوت کنن ، زیاد عرعر کنید پر میکنم از عن اسب ابی اون کله پوکتون و…اینم واسه اون بچه بسیجی ساندیس خور کون باقالی سابقه دار

3 ❤️

2016-08-15 06:15:37 +0430 +0430

2 ❤️

2016-08-15 11:50:19 +0430 +0430
نقل از: تبهکار

خیلی عالی خیلی عالی کوتاه و مفید …

2 ❤️

2016-08-15 13:17:13 +0430 +0430
نقل از: off_boy ببین پسرم وقتی تو داشته ک و ن میدادی من تو سایت بودم قرار نیست تا عضو سایت شدی واسه دیده شدن هر گ و ه ی رو قرقره کنی که!!! تو حتی معنی آیات رو هم نفهمیدی که چی گفته و الان هرچی توضیح بدم تو مغز معیوبت نمیره ولی بذار یه حقیقتی رو بگم تو مشکلت دین نیست بلکه مشکلت حکومت آخوندیه که هیچکی ازش دل خوشی ندارن پس الکی پای اسلام رو وسط نکش.از جایی که می سوزی صحبت کن.منم دل خوشی از این حکومت ندارم و افتخارم اینه زمانی که اون بابای جا کشت رفت به حکومت آخوندی رای داد پدر من به شاه رای داد.اگه ردش درد داره دسته بیلیه که بابات به کو نت انداخته. به این تاپیکای چرت و پرت فقط یه بار سر میزنم پس اگه کسی هوس گ و ه خوری زیادی کرد بیاد پی وی تا ننه اشو ب گ ا م.

پس بابا بزرگ کونی سایت شما هستید بسه دیگه دل بکن از کیر این و ان
درضمن چند کلاس سواد داری که حرف از ایات و این چیزها میزنی بهت نمیاد جز کون دادن

آخه ریقوی کیون گلابی تویی که دنبال بکن تو سایت میگردی کونت بذارن بعد به من میگی کونی؟
یه نگاه به تعداد تاپیکات بنداز چقدر له له کیر میزنی بعد بیا سیاسی شو ننه ج ن د ه :)))))))))))))))
بعدشم تو پزشکی نمیخونی توهمی.دکترای کس کشی رو داری میگیری اونم زیر نظر بابای جا کشت که چرخ زندگیتونو از رو ک س ننه ات بچرخونی.گفتم که خواستی گ و ه خوری کنی پی وی.
دفعه بعد ننه اتو می گام.در جریان باش…

1 ❤️

2016-08-15 13:23:00 +0430 +0430
نقل از: angry_boy
نقل از: off_boy ببین پسرم وقتی تو داشته ک و ن میدادی من تو سایت بودم قرار نیست تا عضو سایت شدی واسه دیده شدن هر گ و ه ی رو قرقره کنی که!!! تو حتی معنی آیات رو هم نفهمیدی که چی گفته و الان هرچی توضیح بدم تو مغز معیوبت نمیره ولی بذار یه حقیقتی رو بگم تو مشکلت دین نیست بلکه مشکلت حکومت آخوندیه که هیچکی ازش دل خوشی ندارن پس الکی پای اسلام رو وسط نکش.از جایی که می سوزی صحبت کن.منم دل خوشی از این حکومت ندارم و افتخارم اینه زمانی که اون بابای جا کشت رفت به حکومت آخوندی رای داد پدر من به شاه رای داد.اگه ردش درد داره دسته بیلیه که بابات به کو نت انداخته. به این تاپیکای چرت و پرت فقط یه بار سر میزنم پس اگه کسی هوس گ و ه خوری زیادی کرد بیاد پی وی تا ننه اشو ب گ ا م.

اتفاقن اخوندا ههنو ورژن مهربانانه ی عنثلام رو رو کردن که وضعمون اینجریه وگرنه الان میخواست ننه ت هم زیرخوابشون باشه(که البته هست الان ? )

پسرم چند بار گفتم تو جمع زر نزن.حتما باید شب به جا ننه ات تو رو بکنم تا ساکت شی؟آخه پلشت تو بلد نیستی فارسی حرف بزنی معلوم نی از کدوم کوره دهات اومدی سایت بعد گ و ه خوری هم میکنی؟ینی ببین اینقدر داغونی که زورم میاد بیشتر از این واسط تایپ کنم.برو بمیر خوار ک س د ه…جنم داشته باش خواستی بازم از سایه بالا سرت (ک ی ر م) بری بالا بیا پی وی.باشه خوشگلم؟آفرین کیون طلای خودمی چا قا ل.

1 ❤️

2016-08-15 17:12:12 +0430 +0430

به عرض شما بسیجی ارزشی شاش خور برسونم که من با کل خونوادم الان 6 سال هست تو کانادا زندگی میکنیم و بابای من اونطوری که خودش میگه موقع آشوب 57 و شکل گیری نظام اسهال اصلا ایران نبوده…مشکل من اصلا نظام اسهال آخوندی نیست …مشکل من خود اسلام کثیف که مثل زرادخانه هسته ای برای بشریت مضره …خیلی نفهم و بی شعوری که ندونسته قضاوت میکنی و فک میکنی همه مثل خودت کیر آخوندا رفته تو کونشون

1 ❤️

2016-10-28 06:47:17 +0330 +0330

اول اسلام را کاملا بشناس بعد اظهار نظر کن

0 ❤️

2016-10-28 08:29:36 +0330 +0330
نقل از: من و خانمم اول اسلام را کاملا بشناس بعد اظهار نظر کن

ميبخشيد! الان از کدوم سرزمين پيشرفته و مدرن اسلامي اينجا پست گذاشتي؟؟! ? به ماهم معرفيش کن1

1 ❤️

2016-10-28 08:35:51 +0330 +0330

فقد همینو کم داشتیم که یه جقی بیاد اینجا اسلام و باطل کنه یا داعش رو ثابت کنه
تو تومقامی نیسی که نتیجه گیری کنی از ایات قران.علما خودشون تو ایات قران موندن بمونه تو
خخخخ
بسه باو کم کسشعر تحویل بدین

0 ❤️

2016-10-28 08:49:59 +0330 +0330
نقل از: 0hadi0 فقد همینو کم داشتیم که یه جقی بیاد اینجا اسلام و باطل کنه یا داعش رو ثابت کنه تو تومقامی نیسی که نتیجه گیری کنی از ایات قران.علما خودشون تو ایات قران موندن بمونه تو خخخخ بسه باو کم کسشعر تحویل بدین

يعني ميخاي بگي قرآن حتماً بايد همراه با تفسير علما و يه مشت آخوند کوني باشه؟؟

نميخاي بگي همه قدرت تفسير قرآن ندارن که؟! چون نيازي نيست. قرآن ادعا کرده براي راهنمايي همه افراد بشر اومده. پس بايد جوري باشه که همه توان درکشو داشته باشن. ?
1 ❤️

2016-10-28 08:55:19 +0330 +0330

انقدر گستاخانه و با وقاحت ? توهين کرده که نيازي به تفسير نداره⇓

• آنان (کافران) گستاخ , خشن , زنازاده و بی اصل و نسب هستند . (قرآن .سوره قلم . آیه ۱۳)

• اف بر شما و بر آنچه غير از الله مى پرستيد مگر نمى انديشيد. (قرآن . سوره انبیاء . آیه 67)

• چه شده که است از این پند اعراض می کنند؟ مانند خران وحشی که از شیر می گریزند. (قرآن .سوره مدثر. آیه ۴۹و50)

• بدترین جانوران نزد الله ، کسانی هستند که کافر شدند و ایمان هم نخواهند آورد. (قرآن . سوره انفال . آیه 55)

• کافران، مثل حیوانی است که کسی در گوش او آواز کند و او جز بانگی و آوازی نشنود اینان کرانند ، لالانند ، کورانند و هیچ در نمی یابند. (قرآن . سوره بقره . آیه ۱۷۱)

• و به راستى بسيارى از جن و انس را براى جهنم آفريده ايم، دلهايى دارند كه با آن در نمى يابند و چشمهايى دارند كه با آن نمى بينند و گوشهايى دارند كه با آن نمى شنوند، آنان چون چهارپايانند، بلكه اينان گمراه ترند، ايشان بى خبرند . (قرآن .سوره اعراف . آیه ۱۷۹)

• خدا کسانی را که ایمان آورده و نیکوکار شوند را وارد باغ هایی از بهشت می کند که نهرها از زیر درختانش جاری است و انانکه به راه کفر به شهوت رانی و شکم پرستی مانند چهار پایان پرداختند عاقبت منزل انها آتش دوزخ خواهد بود. (قرآن . سوره محمد . آیه 12)

• و همچون شتران مبتلا به بیماری عطش، از آن می آشامید. (قرآن .سوره واقعه. آیه ۵۶)

• آیا گمان می بری بیشتر آنها می شنوند یا می فهمند؟ آنها فقط همچون چهارپایانند بلکه گمراه تر. (قرآن .سوره فرقان. آیه ۴۴ )

• همانا بدترين جنبندگان نزد الله كران و لالان هستند آنهائی كه نمى انديشند. (قرآن .سوره انفال . آیه ۲2)

• در دلهایشان مرضى است و الله بر مرضشان افزود و انها راست عذاب دردناکبدین سبب که دروغ می گویند. (قرآن . سوره بقره .آیه 10)

• و هنگامی که به آنان گفته شود: همانند (سایر) مردم ایمان بیاورید، می گویند: آیا همچون ابلهان ایمان بیاوریم؟! بدانید اینها همان ابلهانند ولی نمی دانند. (قرآن .سوره بقره. آیه ۱۳)

• مثل كسانى حمالان تورات شدند آنگاه آن را حمل نکردند، مانند خرى است كه كتابهايى را برپشت مى كشد؛ چه زشت است بیان آن گروهی كه نشانه ‌های الله را دروغ پنداشتند و الله گروه ستمگر را راهنمائی نمی ‌نماید. (قرآن .سوره جمعه. آیه ۵)

در شأن يک خالق دانا با تواناييه بي‌نهايته که به مخلوق دست خودش بدترين توهينهارو بکنه؟؟ آيا زمان آن نيست که نتيجه بگيريم قرآن سروده يک موجود مفلوک و ناتوان زميني بوده که در نهايت عجز در برابر دشمنانش شروع به توهين و ياوه‌گويي کرده؟؟

1 ❤️

2016-10-28 09:48:47 +0330 +0330

مرسی از شما آقا ترومن … لطف کردین… ?

1 ❤️

2016-10-28 09:49:09 +0330 +0330
نقل از: دنگ و فنگ
نقل از: off_boy

پس بابا بزرگ کونی سایت شما هستید بسه دیگه دل بکن از کیر این و ان
درضمن چند کلاس سواد داری که حرف از ایات و این چیزها میزنی بهت نمیاد جز کون دادن

آخه ریقوی کیون گلابی تویی که دنبال بکن تو سایت میگردی کونت بذارن بعد به من میگی کونی؟
یه نگاه به تعداد تاپیکات بنداز چقدر له له کیر میزنی بعد بیا سیاسی شو ننه ج ن د ه :)))))))))))))))
بعدشم تو پزشکی نمیخونی توهمی.دکترای کس کشی رو داری میگیری اونم زیر نظر بابای جا کشت که چرخ زندگیتونو از رو ک س ننه ات بچرخونی.گفتم که خواستی گ و ه خوری کنی پی وی.
دفعه بعد ننه اتو می گام.در جریان باش…

وقتي که دوتا بسيجي کون نشور باهم دعواشون ميشه 🙄 🙄

خب عزيزان من وقتي ميخاين بياين اينجا با همون مسوول کسکش پايگاهتون هماهنگ باشين تا اينجا همديگه رو بشناسين منگلا 🙄 🙄 🙄

🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

0 ❤️

2016-10-28 09:50:36 +0330 +0330
نقل از: من و خانمم اول اسلام را کاملا بشناس بعد اظهار نظر کن

کاملا این زرادخانه هسته ای رو شناختم که دارم علیهش اظهار نظر میکنم…

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «