احادیث ناگفته اسلامی

1394/10/02

احادیث دومین منبع دریافت حقایق در مورد اسلام است. روش دریافت حقایق، مثلا در مورد موارد حقوقی/قضایی اینگونه است که در هر مورد ابتدا به قرآن یعنی اولین منبع اسلام مراجعه میشود، و اگر قرآن پاسخگوی مسئله نبود سپس به حدیث مراجعه میشود و بعد از آن به نظرات قضات بزرگ و قضات پیشین و آرای فقها ارجاع میشود

منابع معتبر حدیثی شیعه عبارت است از :

کتب اربعه اولیه :
**
1- الکافی ثقة الاسلام کلینی 2 - من لایحضره الفقیه شیخ صدوق 3-تهذیب شیخ طوسی 4- استبصارشیخ طوسی**

کتب اربعه ثانویه :

1 - بحارالانوار علامه مجلسی 2- وسائل الشیعه شیخ حر عاملی 3- الوافی ملامحسن فیض کاشانی 4 - مستدرک الو سائل محدث نوری

منابع مهم اهل سنت ( صحاح سته ) عبارت است از :

1- صحیح بخاری ، 2- صحیح مسلم ، 3- سنن احمدحنبل ، 4- سنن ابن ماجه ، 5 - سنن نسایی ، 6 - سنن ترمذی.

گروهی از اسلامگرایان، اخیراً احادیث را کلا باطل میدانند و به دلیل مطالب وحشیانه و احمقانه ای که در احادیث از زبان پیامبر اسلام و ائمه بیان شده است، آنرا اساساً دروغ میشمارند، و میگویند تنها قرآن مرجع اسلام است.

از این دسته از عزیزان که تو این سایت کم هم نیستن و قطعا این ادعا رو تو همین تاپیک هم مطرح خواهند کرد یک سوال دارم :

اگه احادیث نبودن از کجا میخواستین احکام نماز و روزه رو یاد بگیرین؟

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-12-23 19:24:47 +0330 +0330

ابن عباس گوید: پیامبر گرامی برای رهایی از همه ی دردها و تب و سردرد این دعا را می آموخت : «باسم الله الکبیر، اعوذبالله العظیم من شرر کل عرق نعار، و من شر حر النار… یعنی «بنام خدای بزرگ، از شر هر رگ زننده که خون بشدت در آن جریان دارد و از شر دوزخ به خدای بزرگ پناه میبرم»

(مکارم الاخلاق 401)

( سنن النبی صفحه 197 )

2015-12-23 19:57:41 +0330 +0330

امام باقر فرمود: رسول خدا هرگاه خود یا یکی از خانواده یا اصحابش چشم درد میگرفتند این دعا را میخواندند:»اللهم متعنی بسمعی و بصری، و اجعلهما الوارثین منی، و انصرنی علی من ظلمتی، و ارنی فیه ثاری. یعنی » خداوندا، مرا از گوش و چشمم بهره مند گردان، و آن دو را وارث من قرارده(پیش از مردنم آنهارا از من مگیر) و مرا بر کسی که به من ستم کرده پیروز کن، وانتقامم را از او به من بنما.»

**(طب الائمه صفحه 83) **

(سنن النبی صفحه 196 )

7 ❤️

2015-12-23 22:21:21 +0330 +0330

دوست گرامی…

خسته نباشی…

2 ❤️

2015-12-24 19:20:29 +0330 +0330

نقل از: pouyapoya2012 دوست گرامی…

خسته نباشی…

ممنون دوست عزیز

0 ❤️

2015-12-24 19:22:40 +0330 +0330

رسول خدا(ص) فرمود: آیا به شما نیاموزم داروئی را که جبرئیل به من آموخته تا دیگر به پزشک و داروئی محتاج نشوید؟

گفتند: چرا، یا رسول الله.

فرمود: آب باران را بگیرید و هفتاد بار سوره ی فاتحه، هفتاد بار سوره ی ناس، هفتاد بار سوره ی فلق، هفتاد بار صلوات بر پیامبر(ص) و هفتاد بار سبحان الله بر آن بخوانید و هفت روز پیاپی هر صبح و شام از آن آب بیاشامید.

(الدعوات 183)

(سنن النبی صفحه 207 )

5 ❤️

2015-12-24 19:48:43 +0330 +0330

خوردن آب در حالت ايستاده در شب باعث زردی ميشود!

( اصول کافی جلد ۶-ص۴۹۸ )

تو سل به امام موسی کاظم باعث جلای چشم ميشود!

(باقيات الصالحات ضميمه مفاتيح الجنان -شيخ عباس قمی ص ۷۴۵ )

5 ❤️

2015-12-24 19:48:52 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 بزار راحتت کنم تو وامسال تو نمی تونین هیچ کاری بکنین برو امار بگیر ببین تو امریکا سالی چند نفر مسلمون میشن برو مطالعه کن ببین مبلیغین بزرگ اسلام مسه یوسف اسلام و یوسف استیس قبلا مسیحی بودن برو بخون ببین تو خود اسرایلشم سالی 142نفر به صورت قانونی ورسمی یهودیت رو ترک می کنن و مسلمون یا مسیحی میشن برو ببین

باز بسیجی حرف زد.اخه امریکایی که چندصد میلیون جمعیت داره.گیرم درسال ده نفر اونجا مسلمون بشن.خیلی دیگه شاهکاره؟

4 ❤️

2015-12-24 19:50:05 +0330 +0330

اینا به اندازه یک بچه دبستانی سواد نداشتن.هرچیم که به اینا ربط میدن دروغه.اگرنه چرا خودشون تا کاریشون میشه میرن بیمارستان؟

0 ❤️

2015-12-24 19:53:27 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 بزار راحتت کنم تو وامسال تو نمی تونین هیچ کاری بکنین برو امار بگیر ببین تو امریکا سالی چند نفر مسلمون میشن برو مطالعه کن ببین مبلیغین بزرگ اسلام مسه یوسف اسلام و یوسف استیس قبلا مسیحی بودن برو بخون ببین تو خود اسرایلشم سالی 142نفر به صورت قانونی ورسمی یهودیت رو ترک می کنن و مسلمون یا مسیحی میشن برو ببین

اگه منظورت از امسال من امثال من باشه که اصولا نباید نگران چیزی باشی.

در ضمن ما که دسترسی به جامعه آمریکا نداریم آمار بگیریم ولی پیشنهاد میکنم تو همین ایران و اطراف خودت یه آمار بگیر ببین چند نفر از اسلام متنفر شدن
.

5 ❤️

2015-12-24 20:10:12 +0330 +0330

نقل از: parviz_parviz نقل از: topboy1995 بزار راحتت کنم تو وامسال تو نمی تونین هیچ کاری بکنین برو امار بگیر ببین تو امریکا سالی چند نفر مسلمون میشن برو مطالعه کن ببین مبلیغین بزرگ اسلام مسه یوسف اسلام و یوسف استیس قبلا مسیحی بودن برو بخون ببین تو خود اسرایلشم سالی 142نفر به صورت قانونی ورسمی یهودیت رو ترک می کنن و مسلمون یا مسیحی میشن برو ببین

باز بسیجی حرف زد.اخه امریکایی که چندصد میلیون جمعیت داره.گیرم درسال ده نفر اونجا مسلمون بشن.خیلی دیگه شاهکاره؟

تو آمریکا و اروپا اگه کسی مسلمان شده همونایی هستن که الان تو داعش هستن. حالا اسم داعش بیاری حضرات میگن اونا که مسلمان نیستن، دارن اسم اسلام رو خراب میکنن.

کلا حکایت این جماعت مسلمان حکایت همون شترمرغ هست که وقتی میگی بار ببر میگه من مرغم، وقتی میگی تخم بزار میگه من شترم.

6 ❤️

2015-12-24 20:14:35 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 ببین من ادم کا ملا منطقیم ودر حد خودم سواد مذهبی دارم و تعصبی هم ندارم وقبولم میکنم که توایران خیلیا دین زده شدن ولی ببین جهان اسلام فقط ایران نیست و لی شما سواد مذهبیت خیلی کمه تو ناگفته های دین اسلام گفته بودی که بعد اصول کافی معتبرترین کتاب شیعه بحار الانواره در حالی که یه بچه هم میدونده بعد اصول کافی کتب ثلاثه معتبرن

دوست عزیز توصیه میکنم در اولین فرصت نمره عینکتو عوض کنی.
اگه تونستی نشون بدی که من جایی بحارالانوار رو دومین کتاب معتبر شیعه معرفی کردم من هر دوتا تاپیکم رو حذف میکنم.

2 ❤️

2015-12-24 20:18:38 +0330 +0330

ابن بابويه روايت ميکند که ابی عبد الله مردی را ديد که کفش سياه پوشيده فرمود چرا کفش سياه پوشيدی؟ مگر نمی دانی کفش سياه نور چشم را کم ميکند و مردانگی را ضعيف ميکند… ؟ بر تو باد پوشيدن کفش زرد که نور چشم را زياد ميکند و باعث قوت مردانگی ميشود !

(کتاب خصال شيخ صدوق )

(ابن بابويه باب سوم جلد ۱ ص ۹۹ )

4 ❤️

2015-12-24 20:20:51 +0330 +0330

دوست عزیز ایجاد کننده تاپیک حاضری در این مسائل با هم گفتگو کنیم و دلایل و حرفات رو بسنجیم ؟

0 ❤️

2015-12-24 20:36:35 +0330 +0330

نقل از: soraya200 دوست عزیز ایجاد کننده تاپیک حاضری در این مسائل با هم گفتگو کنیم و دلایل و حرفات رو بسنجیم ؟

اگه منظورتون از گفتگو بیان برداشتهای شخصی و تحلیلهای اختر خانوم و اقدس خانوم باشه که شرمنده، اصلا حوصله شو ندارم ولی اگه بر اساس واقعیات و مستندات معتبر تاریخی بخواین بحث کنین منتتون رو هم میکشم.

4 ❤️

2015-12-24 20:41:04 +0330 +0330

از حضرت امام رضا منقول است : هر که شانه را هفت مرتبه بر سر و ریش و سینه بکشد دردی نزدیک او نیاید .

** از حضرت امام موسی منقول است :** ایستاده شانه مکن که باعث ضعف دل میشود و نشسته شانه کن که دل را قوی میکند و پوست را پر میکند .

صفحه 158 حلیه المتقین_ ملا محمد باقر مجلسی ، چاپ اول ، انتشارات جمهوری

4 ❤️

2015-12-24 20:47:53 +0330 +0330

نقل از: topboy1995

نقل از: Arrow11 نقل از: topboy1995 ببین من ادم کا ملا منطقیم ودر حد خودم سواد مذهبی دارم و تعصبی هم ندارم وقبولم میکنم که توایران خیلیا دین زده شدن ولی ببین جهان اسلام فقط ایران نیست و لی شما سواد مذهبیت خیلی کمه تو ناگفته های دین اسلام گفته بودی که بعد اصول کافی معتبرترین کتاب شیعه بحار الانواره در حالی که یه بچه هم میدونده بعد اصول کافی کتب ثلاثه معتبرن

دوست عزیز توصیه میکنم در اولین فرصت نمره عینکتو عوض کنی. اگه تونستی نشون بدی که من جایی بحارالانوار رو دومین کتاب معتبر شیعه معرفی کردم من هر دوتا تاپیکم رو حذف میکنم.

بیا این اثبات تایپیک رو حذف کن

شرمنده خیلی صفحه واضح نیست ولی اگه open image in new tab روبزنید بیانات ایشون رو خوب می تونید ببینید

دیدی گفتم که لازمه حتما نمره عینکتو عوض کنی؟ من اونجا اصلا نگفتم بحارالانوار دومین کتاب معتبر حدیث هست، گفتم از نظر عمام راحل اولین کتاب معتبر حدیثه. خوبه من تو همین پست اول همین تاپیک که اصلا نیازی هم به اسکرین و کمیسر بازی نداره نظر خودم رو در رتبه بندی کتب حدیث خیلی واضح و روشن اعلام کردم.

خواستی بری پیش چشم پزشک حتما برو بیمارستان فارابی

4 ❤️

2015-12-24 20:52:21 +0330 +0330

امام صادق عليه السّلام فرمود: دشمنان ما عمدتا بسبب طاعون ميميرند، شما شيعيان ما بعلّت شكم‏ها ميميريد، بدانيد كه اين خود علامتى است براى شما اى شيعيان.

من لا يحضره الفقيه، شيخ صدوق، مترجم: على اكبر غفارى‏،‏ نشر صدوق، چ: اول‏،1367 ش‏. ج‏1،برگ275.

3 ❤️

2015-12-24 20:58:09 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 چی شد تایپیک رو حذف کن

**از من میشنوی شما حتما توصیه ابی عبدالله رو گوش کن و رنگ کفشاتو عوض کن، اینجوری عنقریب از دست میری. **

2 ❤️

2015-12-24 21:08:13 +0330 +0330

تاپيک جديد مبارک :) / خوبه که با اين اوضاع اسفناک سايت جديد فعاليت خودتو بيشتر هم کردي ;)

0 ❤️

2015-12-24 21:11:58 +0330 +0330

به مسلمین عزیز پیشنهاد میشود عوض متوسل شدن به حقه هایی مانند حقه امیرالمومنین به عمربن عبدود اگه حرفی برای گفتن دارن مرد و مردونه بیان بزنن وگرنه نه آبروی خودشون رو ببرن و نه بیشتر از این آبروی دینشون رو ببرن.

5 ❤️

2015-12-24 21:17:21 +0330 +0330

نقل از: ترومن تاپيک جديد مبارک :) / خوبه که با اين اوضاع اسفناک سايت جديد فعاليت خودتو بيشتر هم کردي ;)

قربانت، ممنون

هرچند وقتی همه چی گل و بلبل شد دایه های مهربانتر از مادر پیداشون خواهد شد و ما رو برای سایت طفیلی خواهند دونست ولی به نظر من سایت بیشتر از هر زمانی تو همچین مواقعی هست که نیاز داره فعالیت کاربرانش بیشتر بشه.

0 ❤️

2015-12-24 21:19:39 +0330 +0330

ابی عبدالله از پدر عبدالله پسر مغیره و محمد پسر سنان از طلحه پسر زید از ابی عبدالله صادق نقل کرد که فرمود: هیچ چیزی قلب را بیش از گناه فاسد نمی کند، زمانی که دل آلوده به گناه شد مغلوب آن می گردد تا سرانجام وارونه گردد، پایینش بالایش شود و بالایش پایینش.

( امالی شیخ صدوق، برگ 631 )

2 ❤️

2015-12-24 21:24:41 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 دوست محترم من صراری به حذف تایپیکت ندارم ولی ادم باید حق رو قبول کنه و شما هم قبول کنید که اشتباه گفتید ودر ضمن تیکه نندازید چون من وشما هدفمون بحث سازنده است نه تیکه انداختن

شما اگه دنبال بحث سازنده و رعایت بازی جوانمردانه بودین وقتی من تو پست اول همین تاپیک خیلی صریح و روشن نظر خودم رو در مورد رتبه بندی کتب حدیث اعلام کردم نمیرفتی از یه تاپیک دیگه از یه پست با برداشت اشتباه بیای اینجا بخوای سوء استفاده کنی برای حذف تاپیک.

نمردیم و معنی بحث سازنده رو هم فهمیدیم

1 ❤️

2015-12-24 21:42:44 +0330 +0330

من این گفتار پیامبر را شنیدم که میگفت: تب از داغی آتش جهنم است، پس با آب خنکش کنید.

(صحیح بخاری، بخش چهارم، جلد 54، شماره 484 )

2 ❤️

2015-12-24 21:44:28 +0330 +0330

نفرت دارم ازاین بحثهای مذهبی ودینی که فقط خلاصه میشه دراینکه ابتداصاحب تاپیک وبعدشم یه عده دیگه شروع میکنن به توهین به پیروان اون دین وتوسل بهروسیله ای برای به کرسی نشوندن ادعاشون که عمدتاهم پایه واساس محکم وعلمی ندارن وفاقداعتبارکافی!بعدشونم که چندنفرخشکه مذهبی بیسوادترازقبلیا میآن وبافحش جواب توهینهای گروه اولی رومیدن!آخرشم که هیچ نتیجه بدردبخوری هرگزدیده نمیشه!علتشم غرض ورزی وتعصب بی معنی ونامعقول هر2طرفه!!! اصلاکارخوبی نیست توهین به دینی که بیش از1میلیاردنفرپیرو داره،حالاجدای خوب یابفرض بدبودن اون دین!حداقل به انسانهاکه بایداحترام گذاشت!فارغ ازهرگرایشی! ای بابا! الان متهم میشم به جیره خواری جمهوری ضدانسانی اسلامی! پس بهتره کلابیخیال دنبال کردن این تاپیک وتاپیکهای مشابهش باشم.بهرحال تشکرازصاحب تاپیک بخاطرزحمتیکه کشیده.

0 ❤️

2015-12-24 21:50:22 +0330 +0330

ابوسعید خدری در حالیکه رسول خدا تب داشت، از روی لحاف دست بر بدن آن حضرت گذاشت و حرارت بدن او را دریافت،گفت: یارسول الله، چقدر تب شما شدید است! فرمود : ما چنین هستیم، بلاها بر ما سخت میشود و پاداش ما هم دو برابر است.

(التمحیص 34)

( بحارالانوار 275/15)

( باب الشمائل : الحدیث 41)

(باب العشره: الحدیث 22)

( سنن النبی صفحه 192 )

2 ❤️

2015-12-24 21:57:44 +0330 +0330

نقل از: siyamak1020 نفرت دارم ازاین بحثهای مذهبی ودینی که فقط خلاصه میشه دراینکه ابتداصاحب تاپیک وبعدشم یه عده دیگه شروع میکنن به توهین به پیروان اون دین وتوسل بهروسیله ای برای به کرسی نشوندن ادعاشون که عمدتاهم پایه واساس محکم وعلمی ندارن وفاقداعتبارکافی!بعدشونم که چندنفرخشکه مذهبی بیسوادترازقبلیا میآن وبافحش جواب توهینهای گروه اولی رومیدن!آخرشم که هیچ نتیجه بدردبخوری هرگزدیده نمیشه!علتشم غرض ورزی وتعصب بی معنی ونامعقول هر2طرفه!!! اصلاکارخوبی نیست توهین به دینی که بیش از1میلیاردنفرپیرو داره،حالاجدای خوب یابفرض بدبودن اون دین!حداقل به انسانهاکه بایداحترام گذاشت!فارغ ازهرگرایشی! ای بابا! الان متهم میشم به جیره خواری جمهوری ضدانسانی اسلامی! پس بهتره کلابیخیال دنبال کردن این تاپیک وتاپیکهای مشابهش باشم.بهرحال تشکرازصاحب تاپیک بخاطرزحمتیکه کشیده.

اولا منظورتون رو از پایه و اساس محکم نمیفهمم، چون تا جایی که یادمه ما هرچی انتقاد کردیم حتما آخرش هم نوشتیم که بر اساس فلان آیه قرآن یا فلان کتاب معتبر و در مقابل تو حسرت موندیم حتی یک مورد (تاکید میکنم حتی یک مورد) دفاعیه با ذکر منبع ببینیم.

دوما مسلمان بودن یک یا حتی دو میلیارد نفر به دین اسلام به هیچ عنوان نمیتونه دلیلی بر درست بودن اسلام باشه. اون موقع که همه مردم دنیا فکر میکردن سیاه پوستها برده هستن مگه عقیده درستی بود ؟ … ؟

3 ❤️

2015-12-24 22:09:14 +0330 +0330

در حدیث معتبر از حضرت صادق منقول است که موزه پوشیدن نور چشم را زیاد میکند.

در روایت دیگر فرمود که مداومت پوشیدن موزه امان میدهد از مرض سل و از مرگ بد.

به سند معتبر از حضرت صادق منقول است که هرکه جامه نو ببرد و آبی در ظرفی کند و سی و شش مرتبه سوره انا انزلناه فی لیله القدر بخواند، هرگاه که به آیه تنزل الملائکه برسد، اندکی از آب را نرم به جامه بپاشد، پس دو رکعت نماز بکند و دعا کند و بگوید: الحمدلله الذی رزقنی ما اتجمل به فی الناس و اواری به عورتی و اصلی فیه لربی، و خدا را شکر کند، پیوسته در فراخی نعمت باشد تا آن جامه کهنه شود.

در حدیث حسن از حضرت صادق منقول است که هر که عمامه بپیچد ر سر و تحت الحنک نبندد، به او دردی برسد که دوا نداشته باشد؛ پس ملامت نکند مگر خود را.

(حلیه المقتین، علامه مجلسی، آداب جامه و پوشیدن و کندن)

3 ❤️

2015-12-24 22:24:22 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 ببین من ادم کا ملا منطقیم ودر حد خودم سواد مذهبی دارم و تعصبی هم ندارم وقبولم میکنم که توایران خیلیا دین زده شدن ولی ببین جهان اسلام فقط ایران نیست و لی شما سواد مذهبیت خیلی کمه تو ناگفته های دین اسلام گفته بودی که بعد اصول کافی معتبرترین کتاب شیعه بحار الانواره در حالی که یه بچه هم میدونده بعد اصول کافی کتب ثلاثه معتبرن

بعله! اینم یه مسلمون که ادعای سواد مذهبی و انتظار بحث سازنده هم داره ولی گویا هنوز حکم اسلامی خودشو به عنوان یه گِی نمیدونه.

مرد مؤمن تو اگه به اسلام باور داری برو خودتو معرفی کن و مجازات اعدامو با کمال میل بپذیر! حالا یا میسوزوننت یا از بلندی پرتت میکنن پائین.

خعلی جالبه یکی بیاد اینجا مدعی سواد مذهبی بشه ولی تکلیف خودشو به عنوان یه مسلمون ندونه!

3 ❤️

2015-12-24 22:59:05 +0330 +0330

از امام صادق در مورد مردی سؤال شد که با مرد دیگری لواط کرده است. امام فرمود: اگر فاعل محصن بوده ( یعنی زن داشته و مانع از بهره گیری نداشته) باید کشته شود و اگر محصن نبوده باید حد (صد ضربه شلاق) بخورد. پرسیده شد مردی که لواط داده چی؟ فرمود: او در هر حال کشته می شود» منبع

حد لواط برای فاعل، درصورت عنف، اکراه یا دارا بودن شرایط احصان، اعدام و در غیر این صورت صد ضربه شلاق است. حد لواط برای مفعول در هر صورت (وجود یا عدم احصان) اعدام است (ماده 234 قانون مجازات اسلامی)

_____

(قضاوت با عقل امروزیِ شما!)

3 ❤️

2015-12-25 11:54:07 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 نقل از: Arrow11 نقل از: topboy1995 ببین من ادم کا ملا منطقیم ودر حد خودم سواد مذهبی دارم و تعصبی هم ندارم وقبولم میکنم که توایران خیلیا دین زده شدن ولی ببین جهان اسلام فقط ایران نیست و لی شما سواد مذهبیت خیلی کمه تو ناگفته های دین اسلام گفته بودی که بعد اصول کافی معتبرترین کتاب شیعه بحار الانواره در حالی که یه بچه هم میدونده بعد اصول کافی کتب ثلاثه معتبرن

دوست عزیز توصیه میکنم در اولین فرصت نمره عینکتو عوض کنی. اگه تونستی نشون بدی که من جایی بحارالانوار رو دومین کتاب معتبر شیعه معرفی کردم من هر دوتا تاپیکم رو حذف میکنم.

خدمت تمام کاربران سایت شهوانی سلام ایشون فرمودن اگه ثابت کنی که من گفتم بعد اصول کافی معتبرترین کتاب بحارالانواره تایپیک رو حذف می کنه که من تو صفحه ی قبل ثابت کردم حالا ایشون تایپیک رو حذف نکردن که البته مختارن ولی جناب اقای اراو من وشما وقتی یه حرف میزنیم بهتره پاش واستیم

>اخوی برگرد از چندتا پست قبلتر دوباره تاپیک رو بخون ببین چقد داری خطا میزنی
1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «