احادیث ناگفته اسلامی

1394/10/02

احادیث دومین منبع دریافت حقایق در مورد اسلام است. روش دریافت حقایق، مثلا در مورد موارد حقوقی/قضایی اینگونه است که در هر مورد ابتدا به قرآن یعنی اولین منبع اسلام مراجعه میشود، و اگر قرآن پاسخگوی مسئله نبود سپس به حدیث مراجعه میشود و بعد از آن به نظرات قضات بزرگ و قضات پیشین و آرای فقها ارجاع میشود

منابع معتبر حدیثی شیعه عبارت است از :

کتب اربعه اولیه :
**
1- الکافی ثقة الاسلام کلینی 2 - من لایحضره الفقیه شیخ صدوق 3-تهذیب شیخ طوسی 4- استبصارشیخ طوسی**

کتب اربعه ثانویه :

1 - بحارالانوار علامه مجلسی 2- وسائل الشیعه شیخ حر عاملی 3- الوافی ملامحسن فیض کاشانی 4 - مستدرک الو سائل محدث نوری

منابع مهم اهل سنت ( صحاح سته ) عبارت است از :

1- صحیح بخاری ، 2- صحیح مسلم ، 3- سنن احمدحنبل ، 4- سنن ابن ماجه ، 5 - سنن نسایی ، 6 - سنن ترمذی.

گروهی از اسلامگرایان، اخیراً احادیث را کلا باطل میدانند و به دلیل مطالب وحشیانه و احمقانه ای که در احادیث از زبان پیامبر اسلام و ائمه بیان شده است، آنرا اساساً دروغ میشمارند، و میگویند تنها قرآن مرجع اسلام است.

از این دسته از عزیزان که تو این سایت کم هم نیستن و قطعا این ادعا رو تو همین تاپیک هم مطرح خواهند کرد یک سوال دارم :

اگه احادیث نبودن از کجا میخواستین احکام نماز و روزه رو یاد بگیرین؟

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-08-13 17:10:57 +0430 +0430

** امام صادق (ع) : روزه روز غدير خم با روزه تمام عمر جهان برابر است. يعني اگر انساني هميشه زنده باشد و همه عمر را روزه بگيرد، ثواب او به اندازه ثواب روزه عيد غدير است.**

(وسائل الشيعه جلد 4 صفحه 324 )

2 ❤️

2016-08-14 21:43:41 +0430 +0430

امام صادق (ع) : شفاي هر دردي در تربت قبر حسين عليه السلام است و همان است که بزرگترين داروست.

(کامل الزيارات، صفحه 275 )

( وسائل الشيعه، جلد 10، صفحه .410 )

2 ❤️

2016-08-15 19:14:16 +0430 +0430

باردار شدن طاووس به وسيله قطرات اشكى است كه در اطراف چشم نر حلقه زده و طاووس ماده آن را مى نوشد آنگاه بدون آميزش با همين اشكها تخمگذارى مى كند!!!

(نهج البلاغه باب آفرينش طاوس )

2 ❤️

2016-08-15 22:50:33 +0430 +0430

ما در رعايت حال شما كوتاهى نمى‌كنيم و ياد شما را از خاطر نبرده ‌يم، كه اگر جز اين بود گرفتارى‌ها به شما روى مى‌آورد و دشمنان، شما را ريشه كن مى‌كردند. از خدا بترسيد و ما را پشتيبانى كنيد.

(سایت آیت الله بهجت )

(باشگاه فرهنگی و اطلاع رسانی صاحب الزمان عج )

اینا دیگه داغ داغ هستن و حضرت مستقیما به آیت الله بهجت گفتن که ظاهرا ادعای ارتباط مستقیم با حضرت رو داشتن

2 ❤️

2016-08-16 02:29:16 +0430 +0430
0 ❤️

2016-08-16 02:51:52 +0430 +0430

انوار الولاية؛ صفحه ي ٤٤٠ :

"ليس في بول الائمه استخباث"

«در ادرار ائمه آلودگي نيست»! ?
0 ❤️

2016-08-16 15:00:19 +0430 +0430
نقل از: angry_boy
نقل از: Arrow11 باردار شدن طاووس به وسيله قطرات اشكى است كه در اطراف چشم نر حلقه زده و طاووس ماده آن را مى نوشد آنگاه بدون آميزش با همين اشكها تخمگذارى مى كند!!!

...و چون حيوان نرِ مستِ شهوت، با جفت خويش مي آميزد، اين حقيقت را از روي مشاهده مي گويم، نه چون كسي كه براساس نقل ضعيفي سخن بگويد: اگر كسي خيال كند؛ «باردار شدن طاووس به وسيله قطرات اشكي است كه در اطراف چشم نر حلقه زده و طاووس آن را مي نوشد آنگاه بدون آميزش با همين اشك ها تخم گذاري مي كند». افسانه بي اساس است، ولي شگفت تر از آن نيست كه مي گويند: «زاغ نر، طعمه به منقار ماده مي گذارد، كه همين عامل باردار شدن زاغ ماده است».

با اینکه کافرم ولی اینجا رو کم لطفی کردی داداش ?

البته شایدم من اشتباه کردم.

**دوست عزیز متن رو نمیدونم از کجا کپی کردین ولی اشتباهه و به طرز رندانه ای دستکاری شده و با اضافه شدن افسانه بی اساس کلا مفهوم رو برعکس کرده. متن صحیحشو میذارم : **

طاووس بر زیبایى رنگهاى خود مى بالد و مغرور به جلوه گریهاى دمش ، مى خرامد. چون خروس با ماده خود جمع مى آید و چون نرنیه هاى شهوتناک با ماده خود نزدیکى مى کند و بارورش مى سازد. در این باب از تو مى خواهم که خود به چشم خود ببینى ، تا آنچه گفته ام ، باورت گردد و من مانند کسى باشم که آنچه مى گوید به عیان دیده نه از دیگرى شنیده ، که به قول او اعتماد نشاید کرد. اگر چنان باشد که بعضى پندارند که طاووس ماده از خوردن قطره اشکى که از چشم طاووس نر مى تراود و در گوشه هاى چشمش مى ماند، بار مى گیرد و تخم مى نهد نه از راه جماع ، این امر عجیبتر از بارور شدن ماده کلاغ نیست که پندارند از چیزى که کلاغ نر در دهان او مى گذارد، بارور مى گردد.

2 ❤️

2016-08-17 17:35:20 +0430 +0430

**کسی که هم آلت تناسلی مرد داشته باشد و هم آلت تناسلی زن ، بر اساس آلتی که بول (ادرار) ابتدا از آن خارج می‌شود ، ارث می‌برد ؛ پس اگر بول ابتدا از آلت مردانه‌ی او بیرون می‌آید، نصیب مرد را می‌برد و اگر ابتدا از آلت زنانه‌ی او بیرون می‌آید نصیب زن را می‌برد و در صورتیکه بول از هر دو باهم خارج می‌شود بر اساس آلتی که دیرتر بول آن قطع می‌گردد ارث می‌برد و اگر از این جهت هم فرقی میان دو آلت نبود نیمی از نصیب مرد و نیمی از نصیب زن ارث می‎برد. **

( کتاب لمعه دمشقیه نوشته ی شهید اول جلد دوم / ترجمه و تبیین علی شیروانی / صفحه 214 ) 🙄

2 ❤️

2016-08-17 20:18:44 +0430 +0430
نقل از: Arrow11
نقل از: Arrow11 باردار شدن طاووس به وسيله قطرات اشكى است كه در اطراف چشم نر حلقه زده و طاووس ماده آن را مى نوشد آنگاه بدون آميزش با همين اشكها تخمگذارى مى كند!!!

...و چون حيوان نرِ مستِ شهوت، با جفت خويش مي آميزد، اين حقيقت را از روي مشاهده مي گويم، نه چون كسي كه براساس نقل ضعيفي سخن بگويد: اگر كسي خيال كند؛ «باردار شدن طاووس به وسيله قطرات اشكي است كه در اطراف چشم نر حلقه زده و طاووس آن را مي نوشد آنگاه بدون آميزش با همين اشك ها تخم گذاري مي كند». افسانه بي اساس است، ولي شگفت تر از آن نيست كه مي گويند: «زاغ نر، طعمه به منقار ماده مي گذارد، كه همين عامل باردار شدن زاغ ماده است».

**دوست عزیز متن رو نمیدونم از کجا کپی کردین ولی اشتباهه و به طرز رندانه ای دستکاری شده و با اضافه شدن افسانه بی اساس کلا مفهوم رو برعکس کرده. متن صحیحشو میذارم : **

طاووس بر زیبایى رنگهاى خود مى بالد و مغرور به جلوه گریهاى دمش ، مى خرامد. چون خروس با ماده خود جمع مى آید و چون نرنیه هاى شهوتناک با ماده خود نزدیکى مى کند و بارورش مى سازد. در این باب از تو مى خواهم که خود به چشم خود ببینى ، تا آنچه گفته ام ، باورت گردد و من مانند کسى باشم که آنچه مى گوید به عیان دیده نه از دیگرى شنیده ، که به قول او اعتماد نشاید کرد. اگر چنان باشد که بعضى پندارند که طاووس ماده از خوردن قطره اشکى که از چشم طاووس نر مى تراود و در گوشه هاى چشمش مى ماند، بار مى گیرد و تخم مى نهد نه از راه جماع ، این امر عجیبتر از بارور شدن ماده کلاغ نیست که پندارند از چیزى که کلاغ نر در دهان او مى گذارد، بارور مى گردد.

ولی تو نسخه های موجود در بازار اینطوریه! که البته به قول شما احتمال دستکاریش زیاده!!! البته منم نگفتم حتمن حرف من درسته.من بر اساس شواهد اطرافم نظر دادم. باز اگه بتونید رفرنس بدی خیلی بهتره.
گرچه که فرقی در خرافه ای و چرت بودن عسلام نداره.ولی باز واسه اینکه این تخم بسیجیا بهانه نگیرن خوبه

البته تو همین متنی هم که دادی این علی داره نقل قول مردم و باورشون رو میگه… بازم میگم نمیدونم

اصلا نیازی به رفرنس از طرف من نیست. تو حضرت گوگل بزن خطبه 164 نهج البلاغه و هر لینکی که بهت داد رو باز کن ببین.

در ضمن کسی که ادعا داره خدا و پیامبر تمام علوم دنیا رو بهش منتقل کردن و از همه چی آگاهه بیجا میکنه اطلاعات غلط رو از زبون دیگران نقل قول میکنه.

2 ❤️

2016-08-18 16:39:44 +0430 +0430

** از موسى بن جعفر عليهما السلام پرسيده شد: در مورد شخصى كه كنيزى خريده و چند ماه پيش او مانده است و حائض نشده و اين ناشى از سن زياد هم نبوده باشد و زنان پس از معاينه او بگويند كه حامله نيست آيا نزديكى كردن در فرج او براى مالكش جايز است (چون احتمال دارد حامله باشد از صاحب اولش)؟**

** آن حضرت فرمود: ممكن است حيض را بادى حبس كرده باشد بدون اينكه زن حامله باشد پس باكى نيست كه مالكش با او در فرج نزديكى كند.**

( من لا يحضره الفقيه، شيخ صدوق،مترجم: على اكبر غفارى‏،‏ نشر صدوق، چ: اول‏،1367 ش‏. ج‏1،برگهای 126و127. )

2 ❤️

2016-08-18 20:47:29 +0430 +0430

موسى بن جعفر عليهما السلام فرمود: و اگر مردى كنيز بالغه‏اى را خريد كه باردار نبود و كنيز نزدش بود و حائض نشد تا اينكه شش ماه از اين ماجرا همچنان گذشت اگر در سنّى باشد كه زنان همانند او حائض ميشوند يعنى بسبب سنّ زياد هم نباشد پس اين امر عيبى محسوب مى‏شود كه بواسطه آن ميتوان كنيز را بفروشنده‏اش باز گردانيد.

(من لا يحضره الفقيه، شيخ صدوق،مترجم: على اكبر غفارى‏،‏ نشر صدوق، چ: اول‏،1367 ش‏. ج‏1،برگهای 126و127. )

2 ❤️

2016-08-19 19:27:45 +0430 +0430

ولی تو نسخه های موجود در بازار اینطوریه! که البته به قول شما احتمال دستکاریش زیاده!!! البته منم نگفتم حتمن حرف من درسته.من بر اساس شواهد اطرافم نظر دادم. باز اگه بتونید رفرنس بدی خیلی بهتره.
گرچه که فرقی در خرافه ای و چرت بودن عسلام نداره.ولی باز واسه اینکه این تخم بسیجیا بهانه نگیرن خوبه

البته تو همین متنی هم که دادی این علی داره نقل قول مردم و باورشون رو میگه… بازم میگم نمیدونم

اصلا نیازی به رفرنس از طرف من نیست. تو حضرت گوگل بزن خطبه 164 نهج البلاغه و هر لینکی که بهت داد رو باز کن ببین.

در ضمن کسی که ادعا داره خدا و پیامبر تمام علوم دنیا رو بهش منتقل کردن و از همه چی آگاهه بیجا میکنه اطلاعات غلط رو از زبون دیگران نقل قول میکنه.

اتفاقن تو گاگول هم که زدم همین مدل ماست مالی شدش اومد ?

تو گوگل وقتی بزنی خطبه 164 نهج البلاغه لینکهایی که میاد رو 3 تای اولیشو میذارم اینجا. شاید گوگل شما با گوگل من فرق میکنه.

1- http://ketabesaadat.persianblog.ir/post/14/

2- http://www.parset.com/Culture/Nahj/ShowContent/?ID=164

3- http://lailatolgadr.ir/?MID=21&Type=News&TypeID=12&id=24332#sthash.laHJAhMq.dpbs

و من الله توفیق

2 ❤️

2016-08-19 21:23:07 +0430 +0430

امام صادق در بیان داستان موسی پیامبر (که به دنبال دختر شعیب روان شد تا خدمت شعیب برسد) فرمود که موسی به وی گفت: پشت سر من حرکت کن و راه را به من نشان ده، زیرا ما (پیامبران) مردمی هستیم که به پشت سر زنان نگاه نمیکنیم.

((دعائم اسلام 201/2)

(سنن النبی صفحه 146 )

2 ❤️

2016-08-20 18:07:16 +0430 +0430

ﺩﻭ ﺧﻮﺍﻫﺮ ﻣﺤﻤﺪﺑﻦ ﻋﻤﻴﺮﻛﻪ ﺍﺯ ﺍﺻﺤﺎﺏ ﻣﻮﺭﺩ ﻋﻨﺎﻳﺖ ﺍﻣﺎﻡ ﺻﺎﺩﻕ (ﻋﻠﻴﻪ ﺍﻟﺴﻠﺎﻡ) ﺑﻮﺩﻩ ﺍﻧﺪﮔﻔﺘﻪ ﺍﻧﺪ: ﻣﺎ ﺍﺯ ﺍﻣﺎﻡ ﺻﺎﺩﻕ (ﻋﻠﻴﻪ ﺍﻟﺴﻠﺎﻡ) ﭘﺮﺳﻴﺪﻳﻢ: ﺁﻳﺎ ﺯﻥ ﺑﻪ ﺩﻳﺪﻥ ﺑﺮﺍﺩﺭﺵ ﺑﺮﻭﺩ؟

** ﺣﻀﺮﺕ ﻓﺮﻣﻮﺩ ﺁﺭﻯ، ﺟﺎﻳﺰ ﺍﺳﺖ ﺯﻥ ﺑﻪ ﺩﻳﺪﺍﺭ ﺑﺮﺍﺩﺭﺵ ﺑﺮﻭﺩ.**

**ﭘﺮﺳﻴﺪﻳﻢ: ﺁﻳﺎ ﺟﺎﻳﺰ ﺍﺳﺖ ﺑﻪ ﺍﻭ ﺩﺳﺖ ﺑﺪﻫﺪ؟ **

ﺣﻀﺮﺕ ﻓﺮﻣﻮﺩ: ﺍﺯ ﭘﺸﺖ ﻟﺒﺎﺱ ﻭ ﭼﺎﺩﺭ ﺍﺷﻜﺎﻝ ﻧﺪﺍﺭﺩ.

** ﻳﻜﻰ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺩﻭ ﺧﻮﺍﻫﺮﮔﻔﺖ: ﺍﻳﻦ ﺧﻮﺍﻫﺮ ﻣﻦ ﺍﺯ ﺑﺮﺍﺩﺭﺵ ﺩﻳﺪﻥ ﻛﺮﺩﻩ ﻭ ﺑﻪ ﺩﻳﺪﺍﺭ ﺑﺮﺍﺩﺭﺵ ﺭﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ.**

ﺣﻀﺮﺕ ﻓﺮﻣﻮﺩ: ﻫﺮﮔﺎﻩ ﺧﻮﺍﺳﺘﻰ ﺍﺯ ﺑﺮﺍﺩﺭﺕ ﺩﻳﺪﻥ ﻛﻨﻰ ﻭ ﺑﻪ ﺩﻳﺪﺍﺭ ﺍﻭ ﺑﺮﻭﻱ ﻟﺒﺎﺱ ﺭﻧﮕﻴﻦ ﻧﭙﻮﺵ… (dash)

(ﻭﺳﺎﺋﻞ ﺍﻟﺸﻴﻌﻪ، ﺟﻠﺪ 14، ﺍﺑﻮﺍﺏ ﻣﻘﺪﻣﺎﺕ ﺍﻟﻨﻜﺎﺡ، ﺑﺎﺏ116 )

2 ❤️

2016-08-20 21:15:20 +0430 +0430

موسى بن اشيم گويد: خدمت امام صادق (ع) بودم كه مردى راجع به آيه اى از قرآن پرسيد؛ حضرت جوابش فرمود، سپس مردى وارد شد و همان آيه را پرسيد. حضرت بر خلاف آنچه به اولى فرموده بود، به او جواب گفت.
از اختلاف گوئى آن حضرت آنچه خدا خواهد، در دلم وارد شد، بطوریكه گويا دلم را با كاردها ميبریدند. با خود گفتم: من “ابو قتاده” را كه در يك ((واو)) اشتباه نميكرد، در شام رها كرده و نزد اين مرد آمده ام كه چنين اشتباه بزرگى ميكند…

در آن ميان كه من آن افكار داشتم، مرد ديگرى وارد شد و از همان آيه سؤ ال كرد. حضرت برخلاف آنچه بمن و آندو دیگر گفته بود به او جواب داد. من دلم آرام گرفت، زيرا دانستم اختلاف گوئى حضرت بخاطر تقيه است…

( اصول كافى / جلد 2 / صفحه 4 / روایت 2 )

2 ❤️

2016-08-21 19:11:50 +0430 +0430

امام صادق(ع) فرمود: براستی خدا عزوجل ما را آفرید و خوب آفرید و صورتگری کرد و خوب تصویر نمود و ما را خزانه داران خود ساخت در آسمان و زمینش، درخت برای ما سخن گفت و بوسیله عبادت ما خدا عزوجل پرستش شد و اگر ما نبودیم خدا پرستش نمیشد.

( اصول کافی، پوشینه یکم، برگ 368 )

2 ❤️

2016-08-22 17:41:56 +0430 +0430

امام صادق فرمود: خانه هیچ پیامبری نبود مگر آنکه در آن کبوتری نگهداری میشد، زیرا سفیهان جن با بچه های خانه سر به سر میگذارند، اما وقتی کبوتر در خانه باشد با آنها بازی میکنند و به اهل خانه کاری ندارند.

(مکارم اخلاق 131)

(سنن النبی صفحه 135 )

2 ❤️

2016-08-22 20:20:04 +0430 +0430

امام صادق فرمود: ما جمعی هستیم که خدا طاعت مارا فرض کرده است. انفال(غنیمت، جنگ، ملکی که کفار به مسلمانان واگذارند، سر کوهها، کف رودخانه ها، نیزارها و آنچه مانند آنها است) از آن ما است و برگزیده از مال هم(مقصود نخبه غنیمت است که تقریباً اختصاص به سران کفر داشته و پیغمبر و امام آن را برای خود انتخاب میکرده) از آن ما است. ما هستیم راسخون در علم و ما هستیم که محسود شدیم و خدا درباره ما فرموده (58-نسا) آیا بمردم حسد برند بواسطه آنچه خداوند از فضل خود به آنها داده است.

( اصول کافی، پوشینه یکم برگ 348 )

2 ❤️

2016-08-23 18:44:14 +0430 +0430

فضیل بن یسار گوید: به امام صادق(ع) گفتم: مردم را به این مذهب شیعه بخوانیم؟ فرمود: ای فضیل نه! براستی چون خدا خیر بنده ای را خواهد به فرشته ای فرمان دهد گردنش را بگیرد و او را خواه ناخواه وارد این مذهب کند.

( اصول کافی، پوشینه یکم برگ 311 )

2 ❤️

2016-08-23 22:13:11 +0430 +0430

** مردی از امام صادق (ع) سوال نمود چرا خداوند گوشت خوک و شراب را حرام نموده است ؟ **

امام (ع) در پاسخ فرمودند : خداوند تبارک و تعالی چیزی را حلال ننموده و چیزی را حرام نکرده مگر برای حفظ مصالح خود مردم. نه آنکه بنا بر میل خود نسبت به چیزی آن را حلال نموده و به خاطر بی میلی خود نسبت به امری آنرا حرام کند. زیرا خداوند که خالق بندگانش میباشد ، می داند چه چیزهائی سبب قوام جسم و روح ایشان میشود. پس آنها را حلال نموده و میداند چه چیزهائی برای روح و جسم انسان ضرر دارد ، آنها را حرام فرموده. برای مثال گوشت خوک را حرام نموده ، زیرا سبب بی غیرتی و بی تعصبی و فساد اخلاق میشود. و شراب را حرام نمود ، زیرا شرابخواری موجب ارتعاش و لرزش بدن است و مروت و جوانمردی را از شخص زائل می کند و شخص مشروبخوار را به تمام امور زشت و قبیح از قبیل زنا با محارم و آدم کشی و هر فتنه ای می کشاند.

( تفسیر جامع جلد 2 صفحه 156 )

2 ❤️

2016-10-02 11:49:14 +0330 +0330

همیشه در عافیت باشی…

0 ❤️

2016-12-23 21:35:55 +0330 +0330

حضرت امام رضا (ع) : در جهت تحریم خوردن گوشت خوک می فرماید : (( خداوند خوردن خوک را حرام فرموده چون حیوان است مهیب و زشت صورت که خدا او را برای پند و عبرت گرفتن خلق آفریده ( یعنی از دیدنش بفهمند که خدا بر هر چیزی توانا است و خدای را بر زیبایی صورت بشری خود شکر کنند ) و بترسند از شهوترانی و بی بند و باری که موجب این میشود که خدای تعالی صورت زیبای بشری را از ایشان گرفته و به صورت خوکشان کند و مسخ شوند . چنانچه با جماعتی از پیشینیان در دنیا چنین فرمود و سایرین در عالم برزخ و قیامت در اثر داشتن خوی خوک بصورت او محشور میشوند و خوک را در بین بشر گذارد تا دلیلی برای گذشتگانی که با این صورت در آمده بودند باشد و جهت دیگر حرمت گوشت خوک آن است که خوراکش پلیدترین پلیدیها و کثیف ترین کثافتها است با مفاسد و زیانهای بسیاری که در خون او است.

(وسائل الشیعه ، جلد16 صفحه 378 )

1 ❤️

2017-05-12 19:00:18 +0430 +0430
نقل از: mehrad8713 گفتم بین این همه تاپیک های عکس آلت و دوست یابی و ....

یه تاپیک خوب هم آپ بشه تا کاربرا استفاده کنن!

جنبش آپ کردن تاپیک های بدرد بخور! ?

جالب بود ممنون ?

کلی حدیث دارم برا گذاشتن ولی فراخی ماتحت اجازه نمیده

0 ❤️

2017-05-12 19:22:06 +0430 +0430

والا نمیدونم مردم چرا خرافاتی شدن

0 ❤️

2017-05-13 18:47:28 +0430 +0430
نقل از: Nima1363esf والا نمیدونم مردم چرا خرافاتی شدن

تازه خرافاتی نشدن دوست عزیز ، همیشه بودن.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «