اگه یه روز بفهمید که خـــــــــــــــدایــی وجود نداره چه احســـــاسی بهتون دست میده؟

1392/04/10

پیش از هر چیزی بگم این تاپیک دینی _مذهبی نیست ،خواهشـــــــــا نه کسی فحش بده و نه خصوصی بفرسته
نه میخوام احادیث شیعه رو بشنوم نه اینکه انگ خریت بهم بدن که برو ببین فلان اخوند چی از قران کشیده بیرون

خـــــــــــدا بــاوری شیرین ترین نیاز بشر یعنی جاودانگی رو محقـــــــــق میکنه اما اگه روزی بفهمید که بعد از مرگ نیست و نابود میشید[درست مانند پیش از تولد]چه احساسی پیدا میکنید؟

اگه پیدایش کاینات تصادفی بوده باشه…

نـــــــابــــــودی برای همـــیــشه چه احســــــاسی براتون به وجود میاره و چه تاثـــــــیری بر زندگــــیتون میگـــــــذاره؟

7623 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2013-07-03 19:22:55 +0430 +0430

حس پوچی

0 ❤️

2013-07-04 01:05:38 +0430 +0430

اگه یهرو ببینین خدا واقعا وجود داره بازم میاین شهوانی؟

0 ❤️

2013-07-08 11:17:49 +0430 +0430

چنین روزی نمیاد, چون بدون شک خدایی وجود داره. دین رو کنار بزارید, بیگ بنگ, ماده و ضد ماده و همه ی نظریه های دیگه, این مطلب رو اثبات میکنه که " چیزی " قبل از جهان ما بوده که در اثر کنش و واکنش اون جهان امروزی ما به وجود اومده. حالا اسمش رو پاد ماده و ماده بزارین, برخورد تصادفی یا هر چیز دیگه. سر منشا خود اون اتفاق, اون ماده, چی میتونه باشه به جز خدا ؟
100% جهانی بعد از مرگ ما هم هست. ولی نه جایی که 6 تا 6 تا حوری باشه یا عقرب های اندازه ی کوه دماوند که آخوندها ترسیم کردند. جهان هیچ چیزی رو بدون استفاده رها نمیکنه, و هیچ چیزی رو هم بدون دلیل خلق نمیکنه. ساده انگاریه اگه فکر کنیم روح ما بعد از مرگمون نیست میشه.

0 ❤️

2013-07-08 11:20:20 +0430 +0430

من خوشحال میشم! همیشه فکر میکردم خدایی نیست! اما شک هم داشتم. ترجیح میدم خدایی نباشه

0 ❤️

2013-07-08 11:23:05 +0430 +0430

مگه الان وجود داره ؟

0 ❤️

2013-07-08 11:23:42 +0430 +0430

من حس خاصی بهم دست نمیده:-):-D

0 ❤️

2013-07-08 11:24:32 +0430 +0430

هيچي ديگه كيرمو حواله دنيا ميكنم

0 ❤️

2013-07-08 11:27:35 +0430 +0430

فلذا همین چیز پایینی =))
1

0 ❤️

2013-07-08 11:47:43 +0430 +0430

[quote=Hotan_Z]چنین روزی نمیاد, چون بدون شک خدایی وجود داره. دین رو کنار بزارید, بیگ بنگ, ماده و ضد ماده و همه ی نظریه های دیگه, این مطلب رو اثبات میکنه که " چیزی " قبل از جهان ما بوده که در اثر کنش و واکنش اون جهان امروزی ما به وجود اومده. حالا اسمش رو پاد ماده و ماده بزارین, برخورد تصادفی یا هر چیز دیگه. سر منشا خود اون اتفاق, اون ماده, چی میتونه باشه به جز خدا ؟
100% جهانی بعد از مرگ ما هم هست. ولی نه جایی که 6 تا 6 تا حوری باشه یا عقرب های اندازه ی کوه دماوند که آخوندها ترسیم کردند. جهان هیچ چیزی رو بدون استفاده رها نمیکنه, و هیچ چیزی رو هم بدون دلیل خلق نمیکنه. ساده انگاریه اگه فکر کنیم روح ما بعد از مرگمون نیست میشه.[/quote]
اگه واقعا خدایی وجود داشته باشه لزوما باید دانای مطلق باشه اگرم دانای مطلق باشه بینگ بنگ و تمام نظریات پیدایش بی اساس و احمقانه و جزیی از برنامه الهی میشه
ولی چیزی که واضحه که ادیان هیچ ارتباطی با خداوند ندارند و داستان های متافیزیکی قران و سایر کتب دینی حقیقت ندارن
به هرحال موضوع بحث ما وجود یا عدم وجود خدا نبود
احساس نبود خدا بود که چیزی نگفتید

0 ❤️

2013-07-08 12:43:49 +0430 +0430

100% خدا دانای مطلقه, ولی دلیلی نداره که تک تک موجودات رو خودش طراحی و آفریده باشه, بلکه یک سری قوانین عام رو وضع کرده, و در اثر اون قوانین که در شعور کلی جهان گذاشته شده, جهان خودش بهترین راه رو پیدا میکنه. از تکامل موجودات گرفته تا از بین بردن و استفاده دوباره و …
به هر حال اگه بر فرض محال بهم ثابت بشه که خدایی نیست, حس تاسف بهم دست میده.

0 ❤️

2013-07-09 04:13:35 +0430 +0430

[quote=Hotan_Z]100% خدا دانای مطلقه, ولی دلیلی نداره که تک تک موجودات رو خودش طراحی و آفریده باشه, بلکه یک سری قوانین عام رو وضع کرده, و در اثر اون قوانین که در شعور کلی جهان گذاشته شده, جهان خودش بهترین راه رو پیدا میکنه. از تکامل موجودات گرفته تا از بین بردن و استفاده دوباره و …
به هر حال اگه بر فرض محال بهم ثابت بشه که خدایی نیست, حس تاسف بهم دست میده.[/quote]
موافقم اما این طرح شما قابل اثبات نیست و نیاز به اعتماد داره
50%ممکنه اینطور باشه 50% ممکنه اینطور که شما میگید نباشه
ولی احتمال اینکه اینطور نباشه به عقیده من بیشتره

0 ❤️

2013-07-09 04:31:50 +0430 +0430

من روانی میشم …
چون یه وقتایی … یه جاهایی مواردی هست ازدست هیچ کس کاری بر نمیاد…فقط امیدت به خداست…قثط به اون دل بستی …آدما دوس دارن همیشه واسه خودشون یه آخرین شانسی رو تصور کنن… حالا اگه خدا نباشه … از نا امیدی میمیرم…چون دیگه دستم به هیچ جا تند نیس

0 ❤️

2013-07-09 04:32:48 +0430 +0430

من خیلی وقت پیش یعنی اوایل نوجوانی به این فکر افتادم یعنی 12 سالگی. اون موقع خیلی افتاده بودم تو خط افسانه های یونانی. بعد با خودم فکر کردم یونان با اینکه مهد فلسفه بوده به چه خرافه هایی اعتقاد داشته. نکنه 2000 سال بعد هم مردم به اعتقادات ما بخندن. خیلی حال بدی بود، یه عکس، فیلم، یا عروسک که از دنیای باستان می دیدم حالم بد میشد. از بابام پرسیدم جوابی که نداد تمام کتاب هام رو هم جمع کرد برد حتی شرلوک هولمز رو. معلم پرورشی هم بهم گفت دیوونه. کلی کتاب خوندم تا در نهایت فهمیدم باید agnostic زندگی کنم. باید درست و اخلاقی زندگی کنی تا حس خودت واسه خوب زندگی کردن ارضا شه. همین.

0 ❤️

2013-07-09 05:10:28 +0430 +0430

این بحثی نیست که توی یه تاپیک جوابشو داد.
وقتی آدما هر چیزی رو که میبینه دایورت کنه رو اونجاش(چه زن چه مرد) حد تفکرش همون قدره، یعنی اونجاش میشه مغزش و تعیین میکنه چه چیزی خوبه و چه چیزی بده و اونم همه چیز رو با شهوت ارزیابی میکنه.
وقتی از چیزی آگاهی کافی نداریم، بحث نکنیم بهتره، شانس و تصادفی بودن و قسمت سه عامل اساسی برای ندانم کاری ماست.
دین یعنی راه درست زندگی کردن، حالا از زبون کدوم پیامبر باشه فرق نمی کنه، همشون حرفشون یکیه و اونم حرف خدا و خدای ما اون کسی که لطیف، مهربون و بخشندس، گفتار نیک، پندار نیک، کردار نیک سه اصل هستن که همه ی پیامبران گفتن، هر کدوم به نوعی، در دنیا یه دین بیشتر نیست و آن دین عاشقیه، وقتی چشم داریم و این همه لطف خدا رو نادیده میگیریم چطوری میتونیم عاشقش بشیم؟!! وقتی عاشق نشی میشه بحث معامله، یعنی کار خوب کردن برای بهشت و ترک گناه از ترس جهنم، متاسفانه بجای اینکه به ما از لطافت خدا بکن همش از دوزخ و جهنمش گفتن، حق رو نمیشه پایمال کرد بلکه فقط پنهانش میشه کرد اونم برای مدتی حتی 1000 سال و بیشتر اما بیاد داشته باشید اگر هر آن به سن خودمون نگاه کنیم همش میگیم ای داد بیداد چه زود گذشت زودتر از یه چشم بهم زدن.
و اما بهشت جای انسان هایی که لیاقتشو دارن و تو این دنیا لیاقتشون رو ثابت می کنن و جهنم مال اونایی که حرمت انسان رو به لجن می کشن، مثلا اونایی که براساس باورهای غلطشون از روی نادونی سر مردم رو میبرن و میگن جامون تو بهشته!!!
یکم چشمارو بیشتر بازکنیم، شهوت خوبه اما زمانی که روحمون بر اون جسم سوار باشه، ببخشید رک بگم ، طوری نباشه که کیرمون سوار روحمون بشه.
هر چند این حرفا بارها و بارها تکرار شده و …

0 ❤️

2013-07-25 01:04:37 +0430 +0430

[quote=afsoon-27]به نظر من وجود خدا یا همون نیروی برتر بیشتر یه نیازه.
اینکه همیشه بدونی خدایی هست که بسیار از تو قدرتمند تره ،آفریده هاشو دوست داره، حواسش به همه هست، واست میشه دلگرمی. که جاهای سخت زندگی ، وقتی تنهایی و فقط خودتی و خودت! یه حس خوب بهت بده، امید. اینکه بزرگترین و نیرومند ترین موجود باهاته! خالق خودت و آفریننده‌ی هستی.
من همیشه بودنشو باور داشتم و دارم. وجودش محسوسه. شایدم من دوست دارم محسوس باشه.
به هر حال برا منی که باورش دارم و بارها و بارها به قدرتش تکیه کردمو و دستمو گرفته، خیلی سخته که یه روز بفهمم خدایی وجود نداره و همه‌ی اتفاقات زندگیم بر اساس شانس و تصادف بوده! اصلن حس خوبی نیست.
ولی شرایط زندگیم تغییری نمیکنه چون من الانشم به معاد «اونطور که توصیف شده» اعتقاد ندارم و منتظر رفتن به بهشت یا جهنمم نیستم. هیچ وقتم از خدایی که باورش دارم نترسیدم که بخوام بخاطرش کاریو انجام ندم یا بزور انجام بدم.اون خدا به من یه مقدار عقل داده و کمی منطق و همیشه هم به تعقل و تفکر تشویقمون کرده.پس پیدا کردن مسیر زندگی اونقدرام سخت نیست وقتی ابزارشو داشته باشی![/quote]
خدا دستتو گرفت!
میشه خاطرتو توضیح بدی که چطور خدا کمکت کرد؟
حداقل یه مورد!

0 ❤️

2013-07-25 12:15:56 +0430 +0430

هیچی اصلا تعجب نمیکنم ولی اگر یه روز مطمئن شم وجود داره اون وقت خیلی شوکه میشم

0 ❤️

2013-07-25 12:22:03 +0430 +0430

پرسش جالبی بود

ولی هیچییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

هیچییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

و هیچیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

هیچ حسی به ادم دست نمیده وقتی هیچ چیزی بعد از این دنیا نباشه

0 ❤️

2013-07-25 12:29:33 +0430 +0430

[quote=دختر گانگستر]پرسش جالبی بود

ولی هیچییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

هیچییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

و هیچیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

هیچ حسی به ادم دست نمیده وقتی هیچ چیزی بعد از این دنیا نباشه[/quote]
تصور کن بعد از مرگ مغزت از کار میفته و دیگه تموم میشی
دیگه احساس نمیکنی و بعد ها خوراک مور و ملخ میشه و جسمت هم تجزیه میشه
انگار هیچوقت وجود نداشتی مث پیش از تولد و هیچوقت هم دوباره به وجود نمیای؟

البته این پیش بینی منطقی و تا حدودی علمی بعد از مرگه و معلوم نیست بعد از مرگ چه اتفاقی میفته!

0 ❤️

2013-07-25 12:32:41 +0430 +0430

[quote=بهزاد اهوازی]هیچی اصلا تعجب نمیکنم ولی اگر یه روز مطمئن شم وجود داره اون وقت خیلی شوکه میشم [/quote]
پستت شبیه جملات روشنفکرانه فلاسفه بود که معمولا به پرسش های ظاهرا ساده پاسخ های عمیق و غیر منتظره میدن

0 ❤️

2013-07-25 12:35:57 +0430 +0430

شیشه ای کاربری قبلیم درست شده! تو درست گفتی که حذف نشدم. پس چرا ادمین گفت حذف شدی؟
الان من با لینک یه بار مصرف اومدم چطوری باید درخواست رمز بدم که سایت برام بفرسته که دیگه از لینک یه بار مصرف استفاده نکنم؟

0 ❤️

2013-07-25 13:04:14 +0430 +0430

[quote=hani.sm]شیشه ای کاربری قبلیم درست شده! تو درست گفتی که حذف نشدم. پس چرا ادمین گفت حذف شدی؟
الان من با لینک یه بار مصرف اومدم چطوری باید درخواست رمز بدم که سایت برام بفرسته که دیگه از لینک یه بار مصرف استفاده نکنم؟[/quote]
منظورت اینه که رمزتو عوض کنی؟
اول به قسمت “حساب من” میری
بعد “ویرایش کردن” کلیک کن
یعنی کلا به اینجا میرسی

بعد رمز عبور امن از ترکیب حروف بزرگ و کوچک و اعداد و علایم نوشتاری میزنی که امنیتت بیشتر بشه مثه این:
SirKanter@fOOl#1300
بعد تو قسمت تکرار کلمه عبور دوباره پسورد انتخابیتو تکرار میکنی
یادت باشه حتما پسورد جدید یه جایی تو پیام ها یا یاذاشت های گوشیت ذخیره کنی که موقع وارد شدن کپیش کنی

0 ❤️

2013-07-25 13:07:21 +0430 +0430

من با انصافم زندگی می کنم نه با دین و شرایط همین الان هم فقط یک درصد احتمال وجود خدارو میدم
اگه همه به این باور برسن و بفهمن که خدایی نیست زندگی من همین جوری پیش میره و فقط خوشحال میشم که یه عده ای سرشون از لاک حماقت دین در میاد
پ.ن : (قصد بحث ندارم این یک نظر شخیصه که دین و خداپرستی به هر نحوی احمقانس)

0 ❤️

2013-07-25 13:18:31 +0430 +0430

[quote=Gh]من با انصافم زندگی می کنم نه با دین و شرایط همین الان هم فقط یک درصد احتمال وجود خدارو میدم
اگه همه به این باور برسن و بفهمن که خدایی نیست زندگی من همین جوری پیش میره و فقط خوشحال میشم که یه عده ای سرشون از لاک حماقت دین در میاد
پ.ن : (قصد بحث ندارم این یک نظر شخیصه که دین و خداپرستی به هر نحوی احمقانس)[/quote]
اواتارت حکایت حال ما و این روحانیون دین شده البته اگه معنیشو درست فهمیده باشم
مرسی که نظر دادی

0 ❤️

2013-07-25 13:26:10 +0430 +0430

من که اعتقادی به وجودخدا نداشته و ندارم.
اما اونهایی که دم از خدا میزنن و یکسره دینشونو (منظور دیدن خاصی نیست) به رخ دیگران میکشن آیا به دینشون عمل میکنن؟ آیا تا به حال طوری زندگی کردند که واقعا خدا وجود داره؟
برای این جور افراد خدا فقط یه امیده
وقتی یکی ته یه چاهی گیر کنه درصدی شانس داره برای نجات توسط عقل خودش , درصدی شانس داره یکی متوجه بشه و خیلی چیزهای دیگه, اما انسان برای اینکه در این موارد به ترس خودش غلبه کنه به یک امید نیاز داره و چه امیدی بهتر از خدایی که نه دیده میشه نه صداشو میشنوی اما تو میتونی باهاش صحبت کنی ازش کمک بخوای و در بدترین شرایط هیچوقت تنهات نمیزاره و به کمکت میاد.
حالا مشکلات دنیارو به اون چاه فرض کن. و چه ترسی بالاتر از اینکه جاودانه نیستی و بعد از مرگ نیستی

0 ❤️

2013-07-25 13:29:51 +0430 +0430

[quote=Ardshir5]من که اعتقادی به وجودخدا نداشته و ندارم.
اما اونهایی که دم از خدا میزنن و یکسره دینشونو (منظور دیدن خاصی نیست) به رخ دیگران میکشن آیا به دینشون عمل میکنن؟ آیا تا به حال طوری زندگی کردند که واقعا خدا وجود داره؟
برای این جور افراد خدا فقط یه امیده
وقتی یکی ته یه چاهی گیر کنه درصدی شانس داره برای نجات توسط عقل خودش , درصدی شانس داره یکی متوجه بشه و خیلی چیزهای دیگه, اما انسان برای اینکه در این موارد به ترس خودش غلبه کنه به یک امید نیاز داره و چه امیدی بهتر از خدایی که نه دیده میشه نه صداشو میشنوی اما تو میتونی باهاش صحبت کنی ازش کمک بخوای و در بدترین شرایط هیچوقت تنهات نمیزاره و به کمکت میاد.
حالا مشکلات دنیارو به اون چاه فرض کن. و چه ترسی بالاتر از اینکه جاودانه نیستی و بعد از مرگ نیستی[/quote]
هم پستت اموزنده و مفید بود هم با امضات حال کردم

0 ❤️

2013-07-25 13:35:34 +0430 +0430

ممنون آرش جون
یادمه پارسال یه کاربری بود با نام شیشه ای آواتارش هم عکس تونی جا بازیگر فیلم مشت خاردار بود تو همونی؟

0 ❤️

2013-07-25 13:56:27 +0430 +0430

من تو این مواقع دستم رو میزارم تو جیبم و نمیزام اون احساس بهم دست بده!!
یه گونی دی + یه فرغون گل

0 ❤️

2013-07-25 14:53:02 +0430 +0430

پرسش اول: چه کسی جهان را به وجود آورده؟
پاسخ: خدا.
پرسش دوم: چه کسی خدا را به وجود آورده است؟
پاسخ: خدا نیازی به “به وجود آورنده” ندارد.
نتیجه:
پس ما قبول کردیم که چیزی میتواند وجود داشته باشد که نیازی به خالق ندارد.

حال به پرسش اول بر میگردیم…

پروفسور استیون هاوکینگ

0 ❤️

2013-07-25 14:57:38 +0430 +0430

[quote=ارش شیشه ای][quote=Gh]من با انصافم زندگی می کنم نه با دین و شرایط همین الان هم فقط یک درصد احتمال وجود خدارو میدم
پ.ن : (قصد بحث ندارم این یک نظر شخیصه که دین و خداپرستی به هر نحوی احمقانس)[/quote]
اواتارت حکایت حال ما و این روحانیون دین شده البته اگه معنیشو درست فهمیده باشم
مرسی که نظر دادی[/quote]
هر برداشتی کردی همون درسته
هر روحانی دیدی وقتی دهنش و باز کرد که افاضات کنه فقط بگو :

Fuck You

0 ❤️

2013-07-25 15:17:52 +0430 +0430

من هم مثل خیلیای دیگه حداقل خیالم راحت میشد که یدفه تموم میشدم و قرار نبود اگر انسان گناهکاری تو این دنیا بودم تو اون دنیا عذاب بکشم ولی اینم بگم اگرم آخرتی نبود و خدایی وجود نداشت اینو مطمئنم که پاداش کار نیک و بدمونو حداقل تو همین دنیا میگرفتیم(شاید برای شما هم اتفاق بیافتد_کلید اسرار)

0 ❤️

2018-03-12 17:44:25 +0330 +0330

حتی بهش فکر هم نمیکنم. چون میدونم اون هست. میبیند. بیناست و نمیمیرد… !! هوالحی الذی لایموت…

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «