تعیین درصد معیارهای ازدواج از نظر شما

1397/09/20

درود بر یکایک دوستان شهوانی؛

همانطور که همگی می‌دانیم هر کس برای ازدواج ملاک‌هایی برای خودش تعیین نموده و در بین سوژه‌های مختلف، کسی که بیشترین همخوانی یا نزدیکی با ملاک‌ها و معیارهای او را داشته باشد، بعنوان همسر و شریک زندگیش انتخاب می‌شود.
در اینجا ما چند فاکتور را در پیش‌رو داریم؛ لذا از همه دوستان گرامی اعم از خانم یا آقا، مجرد یا متأهل درخواست می‌گردد که به هر کدام از این فاکتورها درصد پیشنهادی خودشون رو اختصاص دهند:

1- زیبایی چهره

2- اندام و قد و هیکل

3- میزان تحصیلات

4- خانه‌داریِ خانمها/شغلِ آقایون

5- شیک‌پوشی و آراستگی

6- داشتن ثروت و امکانات

7- اخلاق (گفتار و رفتار)

8- داشتن روابط اجتماعی

بدیهی است که مجموع درصدهای تخصیص یافته در کل می‌بایست %100 شود.

3226 👀
5 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-12-12 01:05:13 +0330 +0330
نقل از: hani.banooo
نقل از: kambiz55
نقل از: hani.banooo به ترتیب 10 20 15 0 10 10 35 10

واقعا شغل و حرفه‌ طرف مقابل برای شما هیچ اهمیتی نداره؟!
ممنون از اینکه تشریف آوردید و نظرتون رو فرمودید ?

نه فقط از راه حلال در بیاره برام اصلا. مهم نی

خواهش میکنگ از شما تشکر میکنم برای تاپیکایه خوبتون

آفرین؛ این طرز فکر در خانوم‌های امروزی کمتر دیده میشه، شما لطف دارید و سپاس ? ?

1 ❤️

2018-12-12 01:09:46 +0330 +0330
نقل از: Mind_Freak
نقل از: Mind_Freak 1- زیبایی چهره. ۱۵

2- اندام و قد و هیکل. ۵

3- میزان تحصیلات. ۱۰

4- خانه‌داریِ خانمها/شغلِ آقایون. ۱۵

5- شیک‌پوشی و آراستگی. ۱۵

6- داشتن ثروت و امکانات. ۵

7- اخلاق (گفتار و رفتار). ۲۰

8- داشتن روابط اجتماعی. ۱۵

پ.ن:چون شکمو ام خانومم باید دست پخت خوبی داشته باشه ?

مرسی عزیزم برای نظرت ? در ضمن دست‌پخت تو دل آیتم خانه‌داری نهفته است.

مطمئن بودم یک نفر گیر میده ۱۵ چخبره، یه پی نوشت زدم

داداش من کی گفتم چه خَبَرِه، فقط توضیح دادم دست‌پخت جزء خانه‌داری محسوب میشه گلم

1 ❤️

2018-12-12 01:13:40 +0330 +0330

2- اندام و قد و هیکل. ۵

3- میزان تحصیلات. ۱۰

تشکر بابت تاپیک عالیت

من هر کاری میکنم حس تاپیکم نمیاد چیکار میکنید (dash)

اختیار داری عزیزم، اگر مایل بودی خصوصی میتونیم در موردش صحبت کنیم تا حست رو به کار بندازیم، بازم ممنون ?

1 ❤️

2018-12-12 01:15:30 +0330 +0330

اندام سفت و کون و سینه بزرگ ???

0 ❤️

2018-12-12 01:20:59 +0330 +0330
نقل از: Nucky بنظرم بزار هر کس پارامترای خودشو تعیین کنه و واسشون درصد مشخص کنه

مشکلی نیست هر کسی که بخواد خودش تعیین کنه، اما اینطوری میشه مقایسه‌ و سنجش داشت که هر پارامتر چه بامزه‌ای بهش اختصاص یافته و مثلا خانومها روی کدوم بیشتر اهمیت میدن و آقایون روی کدوم. اما اگه هر کسی پارامترهای خودش رو بیاره و بنویسه اونوقت نتیجه‌گیری کلی گرفتن تقریبا محال و غیرممکن میشه، با تشکر

1 ❤️

2018-12-12 05:05:32 +0330 +0330

مشکلی نیست هر کسی که بخواد خودش تعیین کنه، اما اینطوری میشه مقایسه‌ و سنجش داشت که هر پارامتر چه بامزه‌ای بهش اختصاص یافته و مثلا خانومها روی کدوم بیشتر اهمیت میدن و آقایون روی کدوم. اما اگه هر کسی پارامترهای خودش رو بیاره و بنویسه اونوقت نتیجه‌گیری کلی گرفتن تقریبا محال و غیرممکن میشه، با تشکر

اینم خوبه ولی ۵ تاش باید میکردی ، ۷ تا گیج کنندس
کمتر هم میشد بکنی و بعضی پارامترارو با هم بگیری

1 ❤️

2018-12-12 05:51:03 +0330 +0330
نقل از: Different_man
نقل از: Different_man واسه من الان اخلاق 100 درصده چون اگه اخلاق تخمیش (جدیدا از ای فازا برداشته) درست بشه من با باقی چیزا مشکل ندارم... :)

نگوووو دیفی عزیز؛ الان اینو میگی چون گیر توی کارت افتاده، امکان نداره مابقی اهمیتش برات %0 باشه گلم ?

مابقی که صفر نیس. چون همشو داره دیگه نیازی نیس. ماشالا خوش فیس و خوش اندام و دارای تحصیلات و خانه داری هم که نگم برات اصن. روابط اجتماعی هم میزون. میمونه اخلاقش که خوبه ولی جدیدا ی طورایی شده که به حول قوه الهی اونم درست میشه

آخی
سخت شده اوضاع … خرده نگیر ، باید ساخت دیگه

1 ❤️

2018-12-12 07:06:40 +0330 +0330

2- اندام و قد و هیکل. ۵

3- میزان تحصیلات. ۱۰

مطمئن بودم یک نفر گیر میده ۱۵ چخبره، یه پی نوشت زدم

داداش من کی گفتم چه خَبَرِه، فقط توضیح دادم دست‌پخت جزء خانه‌داری محسوب میشه گلم

ای بابا شرمنده منظور من شما نبودید :(

منظور من خانوم های محترم بود که گیر ندن و برای مثال هانی بانو که پرسید :)

2 ❤️

2018-12-12 08:15:58 +0330 +0330
نقل از: We_Are_All_Victims 1- زیبایی چهره (33.33%)

2- اندام و قد و هیکل (33.33%)

3- میزان تحصیلات(002/. %)

4- خانه‌داریِ خانمها/شغلِ آقایون(002/. %)

5- شیک‌پوشی و آراستگی(002/. %)

6- داشتن ثروت و امکانات(002/. %)

7- اخلاق (گفتار و رفتار)(33.33%)

8- داشتن روابط اجتماعی(002/. %)

ممنون فرهاد عزیز ? اما از الان باید شروع کنی کلاسهای آشپزی رفتن و یواش یواش تو کارهای خونه به مادر کمک کردن تا بعد از ازدواج به مشکل نخوری (preved)

1 ❤️

2018-12-12 08:17:03 +0330 +0330

آقا من یه تاپیک زدم واسه این داستان ، بیا ببین نظرتم بگو …
هنوز دو تا موردش مونده که یه کاری رو انجام بدم اونم مینویسم (سرکارم الان)

1 ❤️

2018-12-12 08:22:35 +0330 +0330
نقل از: Nucky

اینم خوبه ولی ۵ تاش باید میکردی ، ۷ تا گیج کنندس
کمتر هم میشد بکنی و بعضی پارامترارو با هم بگیری

درست میگی عزیزم و اتفاقا یه بار توی 6 تا آیتم جمعش کردم ولی فکر کردم اونموقع یه سری دوستان می‌گفتند خیلی کلی شده و دقیق نیست…، مثلا آیتم‌های اول و دوم رو یه آیتم با عنوان “زیبایی ظاهری” و هفتم و هشتم رو یه آیتم با عنوان “گفتار و رفتار فردی و اجتماعی” در نظر گرفته بودم، ممنونم از توجه شما ?

1 ❤️

2018-12-12 08:26:31 +0330 +0330
نقل از: Different_man واسه من الان اخلاق 100 درصده چون اگه اخلاق تخمیش (جدیدا از ای فازا برداشته) درست بشه من با باقی چیزا مشکل ندارم... :)

نگوووو دیفی عزیز؛ الان اینو میگی چون گیر توی کارت افتاده، امکان نداره مابقی اهمیتش برات %0 باشه گلم ?

مابقی که صفر نیس. چون همشو داره دیگه نیازی نیس. ماشالا خوش فیس و خوش اندام و دارای تحصیلات و خانه داری هم که نگم برات اصن. روابط اجتماعی هم میزون. میمونه اخلاقش که خوبه ولی جدیدا ی طورایی شده که به حول قوه الهی اونم درست میشه

دیفرنت عزیزم؛ تو ملاک‌های مد نظر خودت رو باید بگی، اگه اینطوره که متأهلان نباید نظر بدن و بگن همه چیزش معلومه، اون معیارهایی که برات مهمه و با توجه به میزان اهمیتشون اینجا منظوره گلم ?

1 ❤️

2018-12-12 08:29:07 +0330 +0330
نقل از: حوای بی آدم

ایشالا بهترم شه 🙄

همگی با خلوص نیت دست به دعا برداریم… ?

1 ❤️

2018-12-12 08:48:02 +0330 +0330
نقل از: Nucky آقا من یه تاپیک زدم واسه این داستان ، بیا ببین نظرتم بگو ... هنوز دو تا موردش مونده که یه کاری رو انجام بدم اونم مینویسم (سرکارم الان)

برادر Nicky عزیز؛ من رفتم موارد رو خوندم، اینهمه به من میگی آیتم‌های من زیاده و سخته…، شما الان تو همین 4 تا مورد 6 برابر من سخت‌ترش کردی! تازه خدا می‌دونه اون 2 تای بعدی چی باشه! نکته دیگه که عرض کنم اینه که با توجه به فرهنگ حاکم بر جامعه و آداب و رسوم عمومی نظر و یا سوال رو مطرح کن؛ بله خیلی خوبه زوجین قبل از ازدواج چند ماه یا سال بصورت پارتنر با هم باشند تا به قول شما کاملا از سلامت روانی و بدنی و جنسی هم مطمئن شوند ولی آیا در فضای عمومی جامعه ما امکان‌پذیره؟! در هر صورت خوب نوشته بودی و مرحبا اما جزئیاتش یه نموره زیاده و تا میتونی خلاصه‌ترش کن که خواننده تا آخرش رو بخونه، منتظرم کاملش کنی و بعد بیام پست بگذارم عزیزم

1 ❤️

2018-12-12 08:51:19 +0330 +0330

دیفرنت عزیزم؛ تو ملاک‌های مد نظر خودت رو باید بگی، اگه اینطوره که متأهلان نباید نظر بدن و بگن همه چیزش معلومه، اون معیارهایی که برات مهمه و با توجه به میزان اهمیتشون اینجا منظوره گلم ?

ملاک اصلی برای من وجودشه. یعنی کسی که دوسش دارم حالا مهم نیس چه شکلی باشه یا اندامش چطوری باشه. مهم اینه که کنارش احساس آرامش بم دس میده. اخلاقش هم که مهمه. تحصیلات هم اگه داشته باشه که الان همه دارن خوبه. خانه داری هم در حدی بلد باشه خوبه منم ی برنجی درست میکنم کمکش. روابط اجتماعیش هم زیاد مهم نیس. ملاک یکی علاقه یکی اخلاق و رفتار. دیگه هیچ

آها به چیزایی هم که من دوس ندارم اهمیت بده منم متقابلا اهمیت میدم. مثلا من از اخلاق الانش خوشم نمیاد اونم از اینکه بش گیر بدم خوشش نمیاد. اینا باس رفع شه.

بله…، کاملا مطابق خواسته تاپیک جواب دادی (clap) ?

1 ❤️

2018-12-12 09:11:34 +0330 +0330
نقل از: moraba سلام‌ آقامون میفرمایند: دختر باید قشنگ باشه اخلاقش با کتک درست میشه. منم میگم هر چی آقامون امر کنند. :دی

?

1 ❤️

2018-12-12 09:20:36 +0330 +0330

مسلما تمامی این معیارها به شکل نسبی هستند و صد البته میتوانند به یکدیگر تاثیر گذار باشند.
همانطور که زیبایی و اندام یک امر بسیار نسبی و تغییر پذیر هستند که با گذر زمان و عدم رعایت فاکتورهای سلامت و یا حتی به نوعی حوادث پیش بینی نشده میتونن دستخوش تغییرات شوند…

مبحث ازدواج بسیار پیچیده هستش و نمیشه خیلی احساسی لحظه ای با اون برخورد کرد…به قول قدیمی‌ها حساب یه عمر زندگیه خلاصه!
خارج از موضوع تعیین شده شما عرض دیگری ندارم و نطقم بیشتر در خصوص فرمایشات بعضی از دوستان بود…

1- زیبایی چهره 10

2- اندام و قد و هیکل 15

3- میزان تحصیلات 15

4- خانه‌داریِ خانمها/شغلِ آقایون 5

5- شیک‌پوشی و آراستگی 20

6- داشتن ثروت و امکانات 5

7- اخلاق (گفتار و رفتار) 25

8- داشتن روابط اجتماعی 5

1 ❤️

2018-12-12 09:56:50 +0330 +0330
نقل از: کوثلاو
نقل از: moraba سلام‌ آقامون میفرمایند: دختر باید قشنگ باشه اخلاقش با کتک درست میشه. منم میگم هر چی آقامون امر کنند. :دی

?

🙄 🙄 ?

1 ❤️

2018-12-12 09:58:50 +0330 +0330
نقل از: JAMSHID_SE7EN مسلما تمامی این معیارها به شکل نسبی هستند و صد البته میتوانند به یکدیگر تاثیر گذار باشند. همانطور که زیبایی و اندام یک امر بسیار نسبی و تغییر پذیر هستند که با گذر زمان و عدم رعایت فاکتورهای سلامت و یا حتی به نوعی حوادث پیش بینی نشده میتونن دستخوش تغییرات شوند....

مبحث ازدواج بسیار پیچیده هستش و نمیشه خیلی احساسی لحظه ای با اون برخورد کرد…به قول قدیمی‌ها حساب یه عمر زندگیه خلاصه!
خارج از موضوع تعیین شده شما عرض دیگری ندارم و نطقم بیشتر در خصوص فرمایشات بعضی از دوستان بود…

1- زیبایی چهره 10

2- اندام و قد و هیکل 15

3- میزان تحصیلات 15

4- خانه‌داریِ خانمها/شغلِ آقایون 5

5- شیک‌پوشی و آراستگی 20

6- داشتن ثروت و امکانات 5

7- اخلاق (گفتار و رفتار) 25

8- داشتن روابط اجتماعی 5

بسیار عالی و ممنونم جمشید جان ?

2 ❤️

2018-12-12 10:05:31 +0330 +0330
نقل از: Nucky آقا من یه تاپیک زدم واسه این داستان ، بیا ببین نظرتم بگو ... هنوز دو تا موردش مونده که یه کاری رو انجام بدم اونم مینویسم (سرکارم الان)

برادر Nicky عزیز؛ من رفتم موارد رو خوندم، اینهمه به من میگی آیتم‌های من زیاده و سخته…، شما الان تو همین 4 تا مورد 6 برابر من سخت‌ترش کردی! تازه خدا می‌دونه اون 2 تای بعدی چی باشه! نکته دیگه که عرض کنم اینه که با توجه به فرهنگ حاکم بر جامعه و آداب و رسوم عمومی نظر و یا سوال رو مطرح کن؛ بله خیلی خوبه زوجین قبل از ازدواج چند ماه یا سال بصورت پارتنر با هم باشند تا به قول شما کاملا از سلامت روانی و بدنی و جنسی هم مطمئن شوند ولی آیا در فضای عمومی جامعه ما امکان‌پذیره؟! در هر صورت خوب نوشته بودی و مرحبا اما جزئیاتش یه نموره زیاده و تا میتونی خلاصه‌ترش کن که خواننده تا آخرش رو بخونه، منتظرم کاملش کنی و بعد بیام پست بگذارم عزیزم

کامبیز جان من تکمیلش کردم ، این مطلب که میگی در جامعه ما امکان پذیره ، میتونم به صراحت و بر اساس تجربه بگم که هست و خیلی خوبم هست ، من رابطه داشتم قبلا و حتی تویه رفاقت معمولی هم داشتیم دوستان دختری که مدت کوتاهی بمونن پیش من که مثلا برای مهاجرت یا درست کردن وضعیت زندگیشون اینجا و کمک به کسب و کارشون یا انجام یه بیزنس مشترک کمکشون کنم ، حتی من دو تا دوست دختر داشتم چند ماه باهام زندگی کردن و با یکیشون هم رفتم اونور و تنها برگشتم ولی به هر حال شدنیه.

1 ❤️

2018-12-12 11:53:55 +0330 +0330
نقل از: @آنابل@ ۹۹ درصد پول ۱ درصد اخلاق

یعنی اگه طرف یه بوزینه تموم عیار چرک و پلشت هم باشه با داشتن پول و %1 اخلاق شما به همسری انتخابش میکنی؟! وجداناً حقیقت رو بگو

1 ❤️

2018-12-12 11:57:15 +0330 +0330

کامبیز جان من تکمیلش کردم ، این مطلب که میگی در جامعه ما امکان پذیره ، میتونم به صراحت و بر اساس تجربه بگم که هست و خیلی خوبم هست ، من رابطه داشتم قبلا و حتی تویه رفاقت معمولی هم داشتیم دوستان دختری که مدت کوتاهی بمونن پیش من که مثلا برای مهاجرت یا درست کردن وضعیت زندگیشون اینجا و کمک به کسب و کارشون یا انجام یه بیزنس مشترک کمکشون کنم ، حتی من دو تا دوست دختر داشتم چند ماه باهام زندگی کردن و با یکیشون هم رفتم اونور و تنها برگشتم ولی به هر حال شدنیه.

عزیز دل؛ من نگفتم امکان‌پذیر هست یا نیست، عرض کردم فرهنگ عمومی حاکم بر جامعه چنین حالتی نیست و نمی‌پسنده، ممکنه شما و چند صد نفر اين حالت براتون امکان داشته باشه اما این عمومیت نداره و در مقایسه با واقعیت موجود چیزی نزدیک به صفره

0 ❤️

2018-12-12 12:01:18 +0330 +0330
نقل از: الهه.همیشه.سبز فقط گذینه 7

اونم 100 درصد

مرسی برای نظرتون ? ضمنا همون سوالی که از خانوم آنابل پرسیدم در مورد شما هم صدق میکنه با این تفاوت که شما به جای پول، اخلاق رو تنها معیار خودتون در نظر گرفته‌اید، لطفا شما هم به اون سوال پاسخ بدید

0 ❤️

2018-12-12 12:10:36 +0330 +0330
نقل از: eyval123412341234 ?

خدمت شما عرض کنم که تفاهم رو در زندگی مشترک و بعد از گذشت مدت زمان می‌توان به داشتن و یا نداشتنش پی برد و در چند جلسه آشنایی اولیه چنین احاطه‌ای به مساله پیدا نمیشه در حالیکه سوال مطرح شده برای زمان قبل از ازدواج و تعیین کیس مناسب از دیدگاه فرده، برای تفاهم نسبی اولیه همون آیتم اخلاق رو میشه در نظر گرفت و با توجه به گفتار و رفتار شخص مورد نظر می‌توان نسبت به داشتن یا نداشتن تفاهم یه آگاهی نسبی رو دریافت. ممنون از بیان این مطلب ?

2 ❤️

2018-12-12 14:04:02 +0330 +0330

عزیز دل؛ من نگفتم امکان‌پذیر هست یا نیست، عرض کردم فرهنگ عمومی حاکم بر جامعه چنین حالتی نیست و نمی‌پسنده، ممکنه شما و چند صد نفر اين حالت براتون امکان داشته باشه اما این عمومیت نداره و در مقایسه با واقعیت موجود چیزی نزدیک به صفره

برای هر کی امکان پذیر نبود آشناش کن با من واسش امکان پذیرش کنم

1 ❤️

2018-12-12 15:21:23 +0330 +0330

کامی با ایول بحث نکون چون همیشه دقیق و منطقی می گه و تمام جوانب رو به طور کامل در نظر می گیره کما اینکه همه جوابهایی دادن ولی هیچ کس ان نکته اساسی «تفاهم» رو اشاره نکرد . اصنم دلم می خواد با تو مخالفت کونم دعوا داری؟؟؟؟

3 ❤️

2018-12-12 23:55:15 +0330 +0330
نقل از: We_Are_All_Victims
نقل از: We_Are_All_Victims 1- زیبایی چهره (33.33%)

2- اندام و قد و هیکل (33.33%)

3- میزان تحصیلات(002/. %)

4- خانه‌داریِ خانمها/شغلِ آقایون(002/. %)

5- شیک‌پوشی و آراستگی(002/. %)

6- داشتن ثروت و امکانات(002/. %)

7- اخلاق (گفتار و رفتار)(33.33%)

8- داشتن روابط اجتماعی(002/. %)

ممنون فرهاد عزیز ? اما از الان باید شروع کنی کلاسهای آشپزی رفتن و یواش یواش تو کارهای خونه به مادر کمک کردن تا بعد از ازدواج به مشکل نخوری (preved)

اینکه آشپزی بلد بودن ایشون برام اهمیت زیادی نداره معنیش این نیس که قراره واقعا چیزی بلد نباشه! شاید من یک شخص با 33.33% های سه گانه ای که مشخص کردم، پیدا کنم و از اقبال بلند من، آشپزیش هم خوب باشه ? ? ? ?

مرد حسابی؛ به کل خانه‌داری طرف که آشپزی یکی از زیرمجموعه‌های اونه %0.002 اختصاص دادی حالا صحبت از اقبال بلندت میکنی؟! ? (dash)

0 ❤️

2018-12-13 00:13:45 +0330 +0330
نقل از: eyval123412341234 شما فرض کن یه لباس میخوای بخری:

۱.مدلش زیباست

۲.طرح و رنگش همونه که میخواین

۳.بهترین برند هستش

۴.اونقدر مدلش عالیه که به درد هرجور مهمونی میخوره

۵.شیک و آراسته اس

۶.گرون و چشم دربیاره و همه قراره به حال دارنده اش غبطه بخورن

۷.نقل محافله و همه از همه چیش تعریف میکنن

۸.مد روزه!

اما به تن شما زار میزنه و مناسب هیکلت نیس… یه آدم که به عنوان شریک زندگیمون انتخاب میکنیم هم باید به ما بیاد نه به بقیه… اما ماها گاهی حتی برای یه کفش یا یه بلوز بیشتر از شریک زندگیمون وقت میذاریم :-)

من مخالف فرمایش شما نیستم اما باید واقع‌بین باشیم؛
یک خانواده متوسط ایرانی از نظر مذهبی، مادی، فرهنگی و تحصیلاتی رو در نظر بگیرید، شما فکر می‌کنید پسر و دختر تا زمان عقد که رسما زن و شوهر بشوند یعنی دوران نامزدی جه اندازه می‌توانند شناخت نسبت به همدیگه پیدا کنند که بتوانند داشتن یا نداشتن تفاهم با همدیگه رو مورد ارزیابی قرار بدهند؟! در ضمن سوال تاپیک برای زمانی داره مطرح میشه که شخص میخواد کیس مورد نظرش رو تازه انتخاب کنه، اونهم در ایران و آداب و رسوم رایج در اون، شما بفرمایید چه تجربه یا آگاهی نسبت به تفاهم داشتن یا نداشتن با طرف مورد نظرش میتونه داشته باشه؟! البته شما با شرایط اروپا و یا جاهای دیگر دنیا که زوجین قبل از اینکه ازدواج کنند سالها با همدیگه مشترکا زندگی می‌کنند و بعضا بچه‌دار هم می‌شوند و بعد ازدواج می‌کنند، برای اون حالت میشه در نظر گرفت که تفاهم داشتن با توجه به سالها زندگی در کنار هم برای هر دو کاملا مشخصه، امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم، مرسی

1 ❤️

2018-12-13 00:27:32 +0330 +0330
نقل از: eyval123412341234
نقل از: eyval123412341234 ?

خدمت شما عرض کنم که تفاهم رو در زندگی مشترک و بعد از گذشت مدت زمان می‌توان به داشتن و یا نداشتنش پی برد و در چند جلسه آشنایی اولیه چنین احاطه‌ای به مساله پیدا نمیشه در حالیکه سوال مطرح شده برای زمان قبل از ازدواج و تعیین کیس مناسب از دیدگاه فرده، برای تفاهم نسبی اولیه همون آیتم اخلاق رو میشه در نظر گرفت و با توجه به گفتار و رفتار شخص مورد نظر می‌توان نسبت به داشتن یا نداشتن تفاهم یه آگاهی نسبی رو دریافت. ممنون از بیان این مطلب ?

بعد از زندگی مشترک و با اومدن بچه، اخلاق‌ها عوض که شد؟ اونوخ چی؟

خیلی شنیدیم که میگن بچه دار که شدیم زنم همه اش به بچه ها میرسه و منو یادش رفته... اصلا به من اهمیت نمیده... با من سکس نداره! به خودش نمیرسه! یعنی تمام ملاکهای ازدواجی طرفین از بین میره... چرا؟ چی فرق کرده؟ تفاهم از فهم میاد. و فهمیدن نسبیه... نمیشه انتظار داشت آدم‌ها صد در صد همدیگه رو بفهمن... زنی که بچه دار میشه در بدنش یه سری تغییرات هورمونی میشه که در بدن مرد نمیشه. در زندگی مشترک تجربیات زن و شوهر یکسان نیست و متفاوت از همدیگه تغییر میکنن... و بعد از اون همدیگه رو نمیفهمن... تقصیر هیچکدوم هم نیس این قضیه... تنها چیزی که آدم برای زندگی مشترکش لازم داره واقع بینیه... اینکه این تغییرات بخشی از واقعیت زندگیه... پس باید قبولش کرد... در نتیجه اش سعی به کمک کردن به اون یکیه... شب بلند شدن و پا به پا به همسر خسته کمک کردنه... یه زندگی مشترک چیزیه که برای هر لحظه با هم بودن باید برنامه ریزی دو نفره کرد نه اینکه متوقع باشیم...

من با صحبت‌های شما کاملا موافقم اما اگر اجازه بفرمایید جور دیگه‌ای منظورمو عرض کنم؛
برای شمای نوعی یک خواستگار از طرف آشنایان معرفی شده، مراسم خواستگاری و یک ساعت صحبت‌های شم دو نفر، بعدش قرار به جواب دادن شماست؛ جواب بلی اگر می‌دهید یعنی ظرف یکساعت میگیم نه 6 ساعت، ظرف 6 ساعت آیا می‌توان فهمید که با شخص مورد نظر در زندگی آینده چه میزان تفاهم خواهید داشت؟! و اگر جواب شما به این خواستگاری نه باشد به دلیل اینکه در این مدت زمان چند ساعته نمی‌توانید در مورد داشتن تفاهم به یقین برسید باید گفت تمام خواستگاریهای شما همین نتیجه مشابه را خواهند داد. فرمایش شما منطقی و عقلانی است و جای شکی در اون نیست اما در شرایط زندگی در ایران چیزی که وجود داره (اغلب) به همین صورتی است که عرض کردم

1 ❤️

2018-12-13 00:32:50 +0330 +0330

تاپیک جالبیه ولی بهتر بود هرکی معیارهای خودشو با درصد بیان کنه، به نظرم کلا اولویت های اصلی برای ازدواج دو مورد اول هستن و بقیه موارد مخلفاتش میشن که بسته به نظر هرکی فرق داره، حالا معیارهای من: 1 سطح فرهنگی که اون شخص توش بزرگ شده(فرهنگ خونوادگی) 30 درصد 2 پول و رفاه زندگی 30 درصد 3 اخلاق(یه جورایی به مورد اول مربوط میشه) 15 درصد 4 فیس و تیپ و هیکل 15 درصد 5 سایر موارد 10 درصد به نظرم کل موارد توی دو مورد اول خلاصه میشه، کسی که توی یه فرهنگ و اجتماع مخصوص به خودش بزرگ میشه، چه بسا ثروت خونوادگیش هم متناسب با فرهنگش باشه، هم میتونه از نظر ظاهری به خودش برسه، هم رفتار و فرهنگ درست برخورد با مردم و آشناهاشو پیدا میکنه که به دنبالش میتونه با پارتنرش هم یک رفتار درست رو داشته باشه، پول هم که امروزه فاکتور مهمیه، و هرکی درصدشو کم زده بدون شک راست کرده و اگه توی شرایط ازدواج قرار بگیره بعد یک ماه دیدش عوض میشه، البته همه این نکات الزاما درمورد همه صدق نمیکنه ولی حقیقت ماجرارو میرسونه

1 ❤️

2018-12-13 02:17:33 +0330 +0330

داداچ عاشق نشدی که معیار و درصد از دستت در بره

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «