حوادث طبیعی یا انسانی و (خدا و بندگانش)

1396/08/29

گاهی اوقات بر اثر بلایای طبیعی مثل (سیل و زلزله و سونامی و … ) افراد زیادی میمیرند!

گاهی اوقات هم با دخالت انسان ها افراد زیادی زجر میکشن و اسیب میبینن بطور مثال ( پدوفیل ها . که کودکان رو ابزار جنسی ارضا شدنشون میبینن و در وبسایت هایی در دیپ وب حتی بصورت انلاین میتونید تجاوز به کودکان حتی زیر 5 سال هم ببینید)

• حالا سوال پیش میاد : چرا عده ای پس از این حوادث یا دیدن صحنه های درد اور و ناراحت کننده از خدا طلب کمک میکنن!

و هشتگ های Pray For … در اینترنت زیاد زده میشه …

• آیا همون خداوند قادر متعال اون بلای طبیعی رو به وجود نیاورده؟
    آیا همون خدا نمیتونه جلوی تجاوز به یک کودک بیگناه رو بگیره؟
    آیا همون خدا نمیتونه تمام این بدی ها و بلا ها رو رفع کنه یا کلا جلوی اون ها رو بگیره؟

• آیا خدای شما فقط نگاه میکنه؟
    آیا خدای شما طبق برنامه ای که برای افرینش داشته … فقط طراحی هاشو میبینه و لذت میبره؟

• جالب این جاست عده ای از بندگان بی خبر همون خدا . میگن اینا نتیجه اعمالشونه (که اگر فکر کنیم و قبلا هم توضیح دادم اعمال انسان اصلا دست خودش نیست و ما فقط کارهایی رو انجام میدیدم یا طوری زندگی میکنیم که اون برامون نوشته - اگه مسلمونید مراجعه کنید به داستان شمر و حسین )

اون دختر بچه ای که بهش تجاوز میشه چه گناهی میتونه مرتکب شده باشه که خداتون این بلا رو سرش میاره؟
یا اون نوزادی که تو زلزله زیر اوار ها خاک مدفون میشه!

• اندکی فکر لطفا …

برخی نکات در مورد این تاپیک و متن من :
1: هدف از ایجاد این تاپیک اثبات بودن یا نبودن خدا نیست
2: هدف اصلی متن بالا : جلوگیری از استفاده های مثبت و منفی افراد از کلمه خدا میباشد
3:در این تاپیک به دنبال مقصر نمیگردم . هدف تفکر بیشتر در مورد حرف های افرادی است که خود را منتشر کنندگان سخن خدا میدانند! و نقدی بر حرف های آن اشخاص است

785 👀
2 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2017-11-26 15:31:35 +0330 +0330
نقل از: JUSTIN99 دارک وب عزیز مثل همیشه عالی بود لایک داری بازم

لطف داری عزیز دل . سپاس ?

0 ❤️

2017-11-26 15:41:15 +0330 +0330
نقل از: kamranalone10000

خب خیلی موضوع جالبی رو طرح کردید و البته تعدادی از جواب هارو هم خوندم که به نظرم اصلا جواب درستی نبودن ولی هر کسی نظری داره . خب حالا بیایم سر سوال هاتون . توی همه سوالهاتون یک موضوعی به نام خدا وجود داره و دقیقا علت عدم دادن جواب درست دوستان هم به سوالات شما همینه که اون ها خدارو با پیش فرض اعتقاد بدون اثبات می خوان با جوابهاشون توجیه کنن . در حالی که برای مشکلاتی که توی دنیای ما وجود داره دلایل علمی و طبیعی هست . در واقع وقتی شما می خواید به بلایای طبیعی بپردازید موضوع دیگه مشیت ، حکمت و تقدیر نیست . موضوع محاسبات علمی و منطقی هست . بلایای طبیعی ، جنگ ، سیل ، زلزله ، نسل کشی ، تجاوز به یک کودک اتفاقات دنیای مادی هستند . البته لازم به ذکر هست که باید در ابتدا بلایای طبیعی رو از آسیب های اجتماعی جدا کنیم . اینکه بعضی از دوستان علاقه دارن هر چیزی شد بگن خدا خواست یا نخواست باید به فلسفه ادیان رجوع کرد . اصولا با دید یک معتقد به وجود خدا یک سوال بزرگ بدون پاسخ خواهد موند و اون جایگاه تفکر انسان هست در سرنوشت خودش . مشکل اینجاست که در کشور ما رنسانس همچنان رخ نداده پس هنوز هستند عده ای که به عقل انسان ، اختیار در تعیین سرنوشتش نه اعتقاد دارن و نه حاضر هستن بهش احترام بزارن . انسان بدون اختیار که قرار هست بندگی کنه و دل به خواست خدا بده ولی در عین حال از معاد و جهان آخرت با اون صحبت می شه و بعد از مسئولیت اعمال به او گفته می شه ولی از مسئولیت خدا هیچ حرفی در دینش نیست یعنی دین در حال دادن دو تعریف متضاد از مفهوم مسئولیت هست . من به دین ها احترام میزارم ولی واقعیت اینه در سبک مشیت گرای دین مسئول بودن انسان چگونه قابل طرح هست ولی مسئولیت خدا قابل طرح نیست ؟ چون هزاران ساله عقل فرد معتقد به دین به زوال رفته که چنین اندیشه ای رو حتی برای یک لحظه پذیرفته . در واقع نگرش انسان در قرن ها تغییر کرده . در دورانی که عصر ادیان بود نگرش انسان ها با مفاهیم دینی بود ، در دوره ای که فلسفه ظهور می کنه نگرش فلسفی می شه و امروز در دنیای حال حاضر اثبات گرایی یا همون پوزیتیویسم هست که قرار هست در نگرش ما بر پدید های دنیای اطرافمون ملاک قرار بگیره . حالا شاید یکی بگه من می خوام با همون روش چند هزار سال پیشم فکر کنم ، قطعا شما نمی تونید جلوش رو بگیرید ولی اثبات از ایشون نخواهید دید ، پیش فرض هاش فقط اعتقاد هست و مبنای عقلی و علمی نداره . زلزله یا تجاوز به کودک امور هستند که قابل پیشگیری هستند . می شه با روش های علمی درست باهاشون مقابله کرد . میزان خسارت اونارو کاهش داد و شاید خیلی جاها نزدیک به صفر کرد .

متاسفانه شما فقط توضیحات زیادی دادید ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدید . حالا جدا از اینکه من اصلا متوجه نشدم قصد شما نقد حرفای من بود و پاسخی بهش . یا در ادامه توضیحاتی دادید …

که البته گفتید خدا هم مسئولیتی داره . که خیلی جالب بود . ولی خب ادامه ندادید و فقط مطرحش کردید

در اخر متنتون هم نوشتید تجاوز و میزان خسارت رو میشه به صفر رسوند که بازم توضیحی ندادید در ادامه و کل مطلبتون نامفهوم شده

زلزله یا تجاوز به کودک امور هستند که قابل پیشگیری هستند . می شه با روش های علمی درست باهاشون مقابله کرد . میزان خسارت اونارو کاهش داد و شاید خیلی جاها نزدیک به صفر کرد

• در این مورد باید بگم قابل پیش بینی فقط گاهی اوقات هستن . و میزان خسارت رو فقط در بعضی جاها میشه به صفر رسوند

اما هیچوقت ابدی نیستن و هیچ راهکاری نداره که بگیم اره از این به بعد دیگه تجاوزی نیست

یا زلزله نمیاد یا ساختمونی فرو نمیریزه

در صورتی که میتونستیم خیلی بدی ها رو 0 کنیم . جهنم و دنیای دیگه معنی نمیداد (از لحاظ دینی و اعتقادی)

0 ❤️

2017-11-26 15:50:51 +0330 +0330
نقل از: arman.ahmadiaaa

خب خیلی موضوع جالبی رو طرح کردید و البته تعدادی از جواب هارو هم خوندم که به نظرم اصلا جواب درستی نبودن ولی هر کسی نظری داره . خب حالا بیایم سر سوال هاتون . توی همه سوالهاتون یک موضوعی به نام خدا وجود داره و دقیقا علت عدم دادن جواب درست دوستان هم به سوالات شما همینه که اون ها خدارو با پیش فرض اعتقاد بدون اثبات می خوان با جوابهاشون توجیه کنن . در حالی که برای مشکلاتی که توی دنیای ما وجود داره دلایل علمی و طبیعی هست . در واقع وقتی شما می خواید به بلایای طبیعی بپردازید موضوع دیگه مشیت ، حکمت و تقدیر نیست . موضوع محاسبات علمی و منطقی هست . بلایای طبیعی ، جنگ ، سیل ، زلزله ، نسل کشی ، تجاوز به یک کودک اتفاقات دنیای مادی هستند . البته لازم به ذکر هست که باید در ابتدا بلایای طبیعی رو از آسیب های اجتماعی جدا کنیم . اینکه بعضی از دوستان علاقه دارن هر چیزی شد بگن خدا خواست یا نخواست باید به فلسفه ادیان رجوع کرد . اصولا با دید یک معتقد به وجود خدا یک سوال بزرگ بدون پاسخ خواهد موند و اون جایگاه تفکر انسان هست در سرنوشت خودش . مشکل اینجاست که در کشور ما رنسانس همچنان رخ نداده پس هنوز هستند عده ای که به عقل انسان ، اختیار در تعیین سرنوشتش نه اعتقاد دارن و نه حاضر هستن بهش احترام بزارن . انسان بدون اختیار که قرار هست بندگی کنه و دل به خواست خدا بده ولی در عین حال از معاد و جهان آخرت با اون صحبت می شه و بعد از مسئولیت اعمال به او گفته می شه ولی از مسئولیت خدا هیچ حرفی در دینش نیست یعنی دین در حال دادن دو تعریف متضاد از مفهوم مسئولیت هست . من به دین ها احترام میزارم ولی واقعیت اینه در سبک مشیت گرای دین مسئول بودن انسان چگونه قابل طرح هست ولی مسئولیت خدا قابل طرح نیست ؟ چون هزاران ساله عقل فرد معتقد به دین به زوال رفته که چنین اندیشه ای رو حتی برای یک لحظه پذیرفته . در واقع نگرش انسان در قرن ها تغییر کرده . در دورانی که عصر ادیان بود نگرش انسان ها با مفاهیم دینی بود ، در دوره ای که فلسفه ظهور می کنه نگرش فلسفی می شه و امروز در دنیای حال حاضر اثبات گرایی یا همون پوزیتیویسم هست که قرار هست در نگرش ما بر پدید های دنیای اطرافمون ملاک قرار بگیره . حالا شاید یکی بگه من می خوام با همون روش چند هزار سال پیشم فکر کنم ، قطعا شما نمی تونید جلوش رو بگیرید ولی اثبات از ایشون نخواهید دید ، پیش فرض هاش فقط اعتقاد هست و مبنای عقلی و علمی نداره . زلزله یا تجاوز به کودک امور هستند که قابل پیشگیری هستند . می شه با روش های علمی درست باهاشون مقابله کرد . میزان خسارت اونارو کاهش داد و شاید خیلی جاها نزدیک به صفر کرد .

من دقیقا موافقم. موضوع سر اینه که مثلا ما طبق عادت و سنت می گیم حالا ببینیم خدا چی می خواد. می خوایم برنامه یک سفر رو بچینیم. به پدرمون می گیم که مثلا اخر هفته بریم کوه. پدرمون می گه حالا ببینیم خدا چی می خواد. یعنی خدا در مورد کوه رفتن ما باید نظر بده. ما یک سری اختیارات داریم و یک سری اختیارات هم دیگران دارند که در تصمیم ما موثر هستش و یک سری وقایع هم هستند که اصلا ما اختیاری نداریم.
خب فرض کنید رفتن به کوه نیاز به لوازم داره و صبح زود پاشدن. ما هر دو رو انجام می دیم. اما تا می خوایم بریم یهو می بینیم که مثلا مادرمون امده در خونه رو قفل کرده جون خواب بد دیده. خب شما مجبور هستی یا مختار؟ مجبور.
اما در کل خداوند (خب من ایشون رو قبول دارم) به ما عقل داده و کلیت حرکت انسان با اختیار خودش هست. حالا جزئیات ممکنه که اجبار هم باشه داخلش. زلزله آمده خب بگیم خدایا چرا مردم مردند. خدا هم جواب می ده خب چرا ژاپنی ها نمردند. مگه عقل ندادم که خونه خوبی بسازی و روی گسل نسازی. تازه باید جواب هم پس بدی که چرا از عقلت استفاده نکردی. در مورد اثر دعا و اینجور چیزها هم بحث کمی فرق می کنه اما این جور مسائل کمتر از 10درصد در زندگی انسان تاثیر داره. ممکنه تاثیر روحیش بیشتر باشه.

کلا در این مورد نمیشه به جوابی حتمی رسید

قصد من بیشتر از ایجاد این تاپیک این بود که هم بیشتر فکر کنیم

هم جلوی سوء استفاده دینی بعضی ها رو بگیرم

ما خیلی مشکلات داریم

بعضی ها به راحتی یه چیز مسخره ای رو با دلیل های ساختگی به خورد مردم میدن

قصدم کمتر کردن تاثیر پذیری از این حرفاست

0 ❤️

2017-11-26 17:18:58 +0330 +0330

دوست عزیزی که دعوت به تفکر میکنی! بهتره یکم توی زندگی مطالعه داشته باشیم و بعد براساس مطالعاتمون نتیجه بگیریم. بزرگترین دانشمندان جهان الان به اینایی که شما میگین معتقد نیستن! ینی شما درکتون از اونها هم بالاتره؟! جل الخالق

0 ❤️

2017-11-26 17:45:45 +0330 +0330
نقل از: M_ohamm@d دوست عزیزی که دعوت به تفکر میکنی! بهتره یکم توی زندگی مطالعه داشته باشیم و بعد براساس مطالعاتمون نتیجه بگیریم. بزرگترین دانشمندان جهان الان به اینایی که شما میگین معتقد نیستن! ینی شما درکتون از اونها هم بالاتره؟! جل الخالق

شما که اهل مطالعه ای . پاسخی از همون مطالعاتی که داشتی برامون بنویس!

عزیز دل میشه شما منبع بدی ببینم چند درصد از همین دانشمند هایی بزرگی که میفرمایید به خدا اعتقاد دارن
یا دین دارن؟
دانشمند بزرگ تر از انیشتین هم مگه داریم … ببین دینش چی بود؟

من درکم از دانشمندا بیشتر نیست

شما هم دانشمند نیستی!

و دقیقا کجا گفتم این چیزا رو دانشمند ها گفتن یا بهش اعتقاد دارن؟
اینای حرفای خودمه

این چیزایی که نوشتم صرفا جهت فکر بیشتره . نه فلسفه و منطق و دلیل علمی

0 ❤️

2017-11-26 18:31:22 +0330 +0330

دوست عزیز ما انسان ها مختاریم و اونطوری که بخوایم زندگی میکنیم
هیچکی برای ما چیزی از پیش ننوشته
یه نفر انقد پست میشه که به قول شما به کودک زیر پنج سال تجاوز میکنه یکی هم آنقدر انسانه که میبینی یک کودک بی سرپرست رو حمایت و بزرگ میکنه.
در مورد آفرینش هم داستان ما انسان ها به فیلم نابودگر شبیه هست اگه دیده باشید.
خلق موجودی هوشمند که بعد افسارگسیخته میشه پس اینو نمیشه گفت ک ما عمدا یه سری کار هایی رو میکنیم در واقع اون هایی که اعمال غیر انسانی میکنن در واقع همون نابودگر های افسار گسیخته هستند
راجع ب بلایای طبیعی هم ک فقط مختص انسان نیست یک چرخه از طبیعت هیچکی ازش خوشش نمیاد ولی بالاخره بخشی از چرخه طبیعت هست
هیچکس از نگاه کردن لحظه شکار شدن یه آهو و دریده شدنش توسط شیر خوشحال نمیشه ولی شیر طبق طبیعت خودش عمل میکنه همین
زمین هم همینطوری ای هیچکس زمین لرزه رو دوست نداره ولی زمین طبق طبیعت خودش عمل میکنه و اینکه شما ب وسعت کهکشان ها نگاه کن ببین چقدر وسیع و بی انتهاست بعد ی نگاهی هم ب مغز انسان ها بکن ببین نسبتش به جهان چقدره!
ببین بنظرت امکان داره ی مغز گوشتی انقدری سر از تمام دنیا و مجهولاتش در بیاره ؟!
موفق باشی عزیز

0 ❤️

2017-11-26 21:56:23 +0330 +0330
نقل از: DarkWeb

متاسفانه شما فقط توضیحات زیادی دادید ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدید . حالا جدا از اینکه من اصلا متوجه نشدم قصد شما نقد حرفای من بود و پاسخی بهش . یا در ادامه توضیحاتی دادید …

که البته گفتید خدا هم مسئولیتی داره . که خیلی جالب بود . ولی خب ادامه ندادید و فقط مطرحش کردید

در اخر متنتون هم نوشتید تجاوز و میزان خسارت رو میشه به صفر رسوند که بازم توضیحی ندادید در ادامه و کل مطلبتون نامفهوم شده

زلزله یا تجاوز به کودک امور هستند که قابل پیشگیری هستند . می شه با روش های علمی درست باهاشون مقابله کرد . میزان خسارت اونارو کاهش داد و شاید خیلی جاها نزدیک به صفر کرد

• در این مورد باید بگم قابل پیش بینی فقط گاهی اوقات هستن . و میزان خسارت رو فقط در بعضی جاها میشه به صفر رسوند

اما هیچوقت ابدی نیستن و هیچ راهکاری نداره که بگیم اره از این به بعد دیگه تجاوزی نیست

در صورتی که میتونستیم خیلی بدی ها رو 0 کنیم . جهنم و دنیای دیگه معنی نمیداد (از لحاظ دینی و اعتقادی)

ببینید متاسفانه من صحبت هایی که کردم کاملا مشخص هست . نتیجه هر حرف من به روشنی در هر قسمت بیان شده . اینکه شما منتظر هستید من حرف شما رو نقد کنم یا تایید متاسفانه سیاه و سفید دیدن ماجرا هست . من نظرم رو بر اساس یک سری واقعیت ها بیان کردم با زاویه دید خودم و لزوما قرار نیست این زاویه دید من نمونه یک قبول یا رد نظر شما باشه . حالا برای روشنتر شدن موضوع بعضی چیز ها رو دوباره تکرار می کنم . اول مفهوم خدا از دیدگاه من هیچ ربطی به اتفاقاتی که اطراف ما میفته نداره . حالا یک عده ادعا می کنن داره و خدا بر همه چیز دانا و تواناست ، یا یک عده اعتقاد دارن هست ولی همینجوری کاری نمی کنه ، من هر کسی با هر زاویه دیدی که می خواد موضوعات حال حاضر در طبیعت رو به گردن خدا بندازه باید بگم ما در دنیای زندگی می کنیم که این مسائل توجیه علمی دارن و راه حل علمی . چون نگی نتیجه نگرفتی ، این نتیجه نقطه سر خط : که آقایون برای حل مشکل زلزله ما باید خونه خودمون رو درست بسازیم . باید با اصول مهندسی بسازیمش . اینشالا ، ماشالا کار مارو راه نمیندازه . در مورد تجاوز ، تجاوز یک پدیده اجتماعی هست ، اجتماع از قرار داد بین انسان ها ساخته شده (اصلا ربطی به خدا نداره ). این اجتماعی که ما توش هستیم مشکلات و رفتار های نا صحیح توش رخ می ده . باید جامعه شناسی بشه که چرا توی یک جامعه تجاوز زیاده . در مورد تک تک افرادی که تجاوز می کنن می بایست علم روانشناسی حرف بزنه و مشکل رو پیدا بکنه . روی یک بزهکار و فردی که جرم روش واقع شده می بایست جرم شناسی کار کنه در کنار علم روانشناسی و جامعه شناسی . خدا اصلا جایی توی این دایره نداره . نتیجه گیری نقطه سر خط : موضوعاتی که توجیه علمی دارن هر فردی و یا عقیده ای که ربطش به خدا می ده یعنی داره حرف خلاف عقل میزنه . روز روشن رو داره شب می گه . دیگه از این ساده تر نمی تونم توضیح بدم .

0 ❤️

2017-11-27 09:38:32 +0330 +0330
نقل از: Farzadbozorgmehr دوست عزیز ما انسان ها مختاریم و اونطوری که بخوایم زندگی میکنیم هیچکی برای ما چیزی از پیش ننوشته یه نفر انقد پست میشه که به قول شما به کودک زیر پنج سال تجاوز میکنه یکی هم آنقدر انسانه که میبینی یک کودک بی سرپرست رو حمایت و بزرگ میکنه. در مورد آفرینش هم داستان ما انسان ها به فیلم نابودگر شبیه هست اگه دیده باشید. خلق موجودی هوشمند که بعد افسارگسیخته میشه پس اینو نمیشه گفت ک ما عمدا یه سری کار هایی رو میکنیم در واقع اون هایی که اعمال غیر انسانی میکنن در واقع همون نابودگر های افسار گسیخته هستند راجع ب بلایای طبیعی هم ک فقط مختص انسان نیست یک چرخه از طبیعت هیچکی ازش خوشش نمیاد ولی بالاخره بخشی از چرخه طبیعت هست هیچکس از نگاه کردن لحظه شکار شدن یه آهو و دریده شدنش توسط شیر خوشحال نمیشه ولی شیر طبق طبیعت خودش عمل میکنه همین زمین هم همینطوری ای هیچکس زمین لرزه رو دوست نداره ولی زمین طبق طبیعت خودش عمل میکنه و اینکه شما ب وسعت کهکشان ها نگاه کن ببین چقدر وسیع و بی انتهاست بعد ی نگاهی هم ب مغز انسان ها بکن ببین نسبتش به جهان چقدره! ببین بنظرت امکان داره ی مغز گوشتی انقدری سر از تمام دنیا و مجهولاتش در بیاره ؟! موفق باشی عزیز

دوست عزیز ما انسان ها مختاریم و اونطوری که بخوایم زندگی میکنیم هیچکی برای ما چیزی از پیش ننوشته یه نفر انقد پست میشه که به قول شما به کودک زیر پنج سال تجاوز میکنه یکی هم آنقدر انسانه که میبینی یک کودک بی سرپرست رو حمایت و بزرگ میکنه.

با این حرفت از نظر غیر دینی و مذهبی موافقم

ر مورد آفرینش هم داستان ما انسان ها به فیلم نابودگر شبیه هست اگه دیده باشید. خلق موجودی هوشمند که بعد افسارگسیخته میشه پس اینو نمیشه گفت ک ما عمدا یه سری کار هایی رو میکنیم در واقع اون هایی که اعمال غیر انسانی میکنن در واقع همون نابودگر های افسار گسیخته هستند

بازم از لحاظ غیر دینی و مذهبی میشه به عنوان یه نظریه پذیرفتش

اما از لحاظ دینی اصلا قابل پذیرش نیست . چون خدایی که نتونه مخلوقش رو کنترل کنه . اصلا خدا نیست

راجع ب بلایای طبیعی هم ک فقط مختص انسان نیست یک چرخه از طبیعت هیچکی ازش خوشش نمیاد ولی بالاخره بخشی از چرخه طبیعت هست هیچکس از نگاه کردن لحظه شکار شدن یه آهو و دریده شدنش توسط شیر خوشحال نمیشه ولی شیر طبق طبیعت خودش عمل میکنه همین زمین هم همینطوری ای هیچکس زمین لرزه رو دوست نداره ولی زمین طبق طبیعت خودش عمل میکنه و اینکه شما ب وسعت کهکشان ها نگاه کن ببین چقدر وسیع و بی انتهاست بعد ی نگاهی هم ب مغز انسان ها بکن ببین نسبتش به جهان چقدره! ببین بنظرت امکان داره ی مغز گوشتی انقدری سر از تمام دنیا و مجهولاتش در بیاره ؟!

ما هم از قتل و کشتار خوشمون نمیاد ولی بعضیا انجام میدن و لذت هم میبرن؟
پس چه فرقی با حیوانات داریم . اونا عقل ندارن ما داریم؟

اینکه یه نوزاد زیر اوار بمیره توسط همون چرخه طبیعی از لحاظ افرینش . تقصیر همون خالقه

معلومه که ما نمیتونیم بفهمیممش و درکش کنیم . وگرنه سوال نمیکردیم!

موفق باشی عزیز

به همچنین

0 ❤️

2017-11-27 09:49:08 +0330 +0330
نقل از: DarkWeb

ببینید متاسفانه من صحبت هایی که کردم کاملا مشخص هست . نتیجه هر حرف من به روشنی در هر قسمت بیان شده . اینکه شما منتظر هستید من حرف شما رو نقد کنم یا تایید متاسفانه سیاه و سفید دیدن ماجرا هست . من نظرم رو بر اساس یک سری واقعیت ها بیان کردم با زاویه دید خودم و لزوما قرار نیست این زاویه دید من نمونه یک قبول یا رد نظر شما باشه . حالا برای روشنتر شدن موضوع بعضی چیز ها رو دوباره تکرار می کنم . اول مفهوم خدا از دیدگاه من هیچ ربطی به اتفاقاتی که اطراف ما میفته نداره . حالا یک عده ادعا می کنن داره و خدا بر همه چیز دانا و تواناست ، یا یک عده اعتقاد دارن هست ولی همینجوری کاری نمی کنه ، من هر کسی با هر زاویه دیدی که می خواد موضوعات حال حاضر در طبیعت رو به گردن خدا بندازه باید بگم ما در دنیای زندگی می کنیم که این مسائل توجیه علمی دارن و راه حل علمی . چون نگی نتیجه نگرفتی ، این نتیجه نقطه سر خط : که آقایون برای حل مشکل زلزله ما باید خونه خودمون رو درست بسازیم . باید با اصول مهندسی بسازیمش . اینشالا ، ماشالا کار مارو راه نمیندازه . در مورد تجاوز ، تجاوز یک پدیده اجتماعی هست ، اجتماع از قرار داد بین انسان ها ساخته شده (اصلا ربطی به خدا نداره ). این اجتماعی که ما توش هستیم مشکلات و رفتار های نا صحیح توش رخ می ده . باید جامعه شناسی بشه که چرا توی یک جامعه تجاوز زیاده . در مورد تک تک افرادی که تجاوز می کنن می بایست علم روانشناسی حرف بزنه و مشکل رو پیدا بکنه . روی یک بزهکار و فردی که جرم روش واقع شده می بایست جرم شناسی کار کنه در کنار علم روانشناسی و جامعه شناسی . خدا اصلا جایی توی این دایره نداره . نتیجه گیری نقطه سر خط : موضوعاتی که توجیه علمی دارن هر فردی و یا عقیده ای که ربطش به خدا می ده یعنی داره حرف خلاف عقل میزنه . روز روشن رو داره شب می گه . دیگه از این ساده تر نمی تونم توضیح بدم .

من گارد نگرفتم که کنارش بگذارم عزیز

بینید متاسفانه من صحبت هایی که کردم کاملا مشخص هست . نتیجه هر حرف من به روشنی در هر قسمت بیان شده . اینکه شما منتظر هستید من حرف شما رو نقد کنم یا تایید متاسفانه سیاه و سفید دیدن ماجرا هست . من نظرم رو بر اساس یک سری واقعیت ها بیان کردم با زاویه دید خودم و لزوما قرار نیست این زاویه دید من نمونه یک قبول یا رد نظر شما باشه !

صحیح . شما درست میفرمایید اما
وقتی شما زیر یک پست نظری میدید 2 حالت داره: یا نظرتون منتقدانه است که جنبه مثبت و منفی داره
یا دیدگاه خودتونه و جبهه گیری نیست

اما مهمتر اینه که شما اونو بیان کنید

شما در متنون اشاره ای نکرده بودید متاسفانه و ادب حکم میکنه تمام نظرات رو خوند و پاسخی داد . مثلا ممنونم که در بحث تاپیک شرکت کردید !

حالا برای روشنتر شدن موضوع بعضی چیز ها رو دوباره تکرار می کنم . اول مفهوم خدا از دیدگاه من هیچ ربطی به اتفاقاتی که اطراف ما میفته نداره . حالا یک عده ادعا می کنن داره و خدا بر همه چیز دانا و تواناست ، یا یک عده اعتقاد دارن هست ولی همینجوری کاری نمی کنه ، من هر کسی با هر زاویه دیدی که می خواد موضوعات حال حاضر در طبیعت رو به گردن خدا بندازه باید بگم ما در دنیای زندگی می کنیم که این مسائل توجیه علمی دارن و راه حل علمی . چون نگی نتیجه نگرفتی ، این نتیجه نقطه سر خط : که آقایون برای حل مشکل زلزله ما باید خونه خودمون رو درست بسازیم . باید با اصول مهندسی بسازیمش . اینشالا ، ماشالا کار مارو راه نمیندازه . در مورد تجاوز ، تجاوز یک پدیده اجتماعی هست ، اجتماع از قرار داد بین انسان ها ساخته شده (اصلا ربطی به خدا نداره ). این اجتماعی که ما توش هستیم مشکلات و رفتار های نا صحیح توش رخ می ده . باید جامعه شناسی بشه که چرا توی یک جامعه تجاوز زیاده . در مورد تک تک افرادی که تجاوز می کنن می بایست علم روانشناسی حرف بزنه و مشکل رو پیدا بکنه . روی یک بزهکار و فردی که جرم روش واقع شده می بایست جرم شناسی کار کنه در کنار علم روانشناسی و جامعه شناسی . خدا اصلا جایی توی این دایره نداره . نتیجه گیری نقطه سر خط : موضوعاتی که توجیه علمی دارن هر فردی و یا عقیده ای که ربطش به خدا می ده یعنی داره حرف خلاف عقل میزنه . روز روشن رو داره شب می گه . دیگه از این ساده تر نمی تونم توضیح بدم .

با تشکر از توضیحاتتون . الان فهمیدم شما نظرتون در مورد این بحث چیه و چه نتیجه گیری ای کردید :)

ممنون که در بحث شرکت کردید و نظرتون رو گفتید ?

پ.ن : منم با شما موافقم . اصلا هدفم از ایجاد این تاپیک همین بود . که برای هر اتفاقی سریع یه عده از کلمه خدا سوءاستفاده یا استفاده مثبت نکنن . منتها بنظر میاد منظورمو درست نرسوندم و ناقصه متن تاپیکم

0 ❤️

2017-11-27 10:51:56 +0330 +0330

اون چیزی رو که خدا باید می داده داده. اون هم عقل انسان هستش. گفتن ان شا الله یا اگر خدا بخواهد در فرهنگ ما وارد شده ولی بد جا افتاده. البته من گفتم برای انجام یک سری از کارها خود شخص بنده یک سری اختیارات محدود دارم. یعنی شما نگاه کنید که اگر من بخواهم مثلا به سر کار برم ابتدا به ساکن تصمیم خودم هست. بعدش سوار ماشین خودم یا تاکسی بشم. و اتفاقات دیگه. تصادف نشه. ماشین خراب نشه. و … . خب یعنی باید جمیع عقول انسان ها و طبیعت دست به دست هم بده تا یک اتفاق به درستی رخ بده. در اینجا ما می گیم که اگر خدا بخواهد. منظور این نیست که الان خدا با یک دست غیبی می آد و جلوی ما رو می گیره یا ما رو زورکی هل می ده. اما خدا همه چیز رو می دونه بحث دیگه ای هست

من قبلا در مورد اختیار و عقل بحث کردم فلذا ادامه نمیدم

اما خدا همه چیز رو می دونه بحث دیگه ای هست. بله خدا همه چیز رو می دونه. اما چطور. این مربوط هست به بیرون بودن از بعد زمان. فرض کنید من از توی هلیکوپتر دارم شما رو که با ماشین روی زمین با سرعت دارید حرکت می کنید می بینم. 2 کیلومتر جلوتر هم یک دره هست. من می بینم که شما چند دقیقه دیگه چه اتفاقی براتون می افته. اما این معنیش این نیست که بیام حالا کمکی هم بکنم که نیافته.

این بحث اصلا از بحث عقل جدا نیست!
چون ما چطور باید میفهمیدم خدا همه چیزو میدونه؟

شما دارید از دید انسانی به قضیه نگاه میکنید!

در حالی که خدا همون اتفاق رو میسازه!
(یعنی اگر خدا نخواد اصلا چیزی به وجود نمیاد و از بین هم نمیره . و خودش از قبل اون سقوط ماشین به ته دره رو ساخته . و ممکنه یهو لحظه اخر تغییرش بده)
فلذا دقت کنید که من دارم میگم کلا همه چیز رو اون افریده و قدرت عوض کردن همه چیزو داره چون خودش افریده

(از دید انسانی نگاه نکنید . مثل ساخت یک ربات دارای هوش مصنوعی که یهو خودش تصمیم بگیره کاری انجام بده و خدا{انسان} نتونه جلوی حرکت ربات رو بگیره)

پس اینکه ما خدا رو مثل یک انسان ببینیم اشتباهه!

چون اگه خدا - خدا باشه . قدرت کنترل همه چیز رو داره!
وگرنه خدا نیست

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «