خدایان ساختگی (واحد و یکی نبودن خدای معتقدین)

1397/04/30

اگر بخواهیم واقع بین باشیم و منطقی فکر کنیم!

ابتدا به باید این مسئله رو بدونیم که هیچ دو انسانی شبیه هم نیستند (پس عقاید هیچ ۲نفری کاملا شبیه هم نیست)

• پس اگر هیچ دو اعتقادی شبیه به هم نیست چطور ممکن است آن ها به یک خدای یکسان و واحد معتقد باشند؟

آیا شک دارید؟

• مثال :

۱- عده ای صرفا اعتقاد دارند که خدا وجود دارد!

۲- عده ای هم باور دارند خدایی وجود دارند و یک دین مشترک دارند! و خدای سایر ادیان را رد میکنند!

۳- عده ای هم دین دارند و هم میگویند که تمام خدای ادیان یکیست!

• در اینجا باید مسئله را باز تر کنیم :

پس تا اینجا عقاید مختلف و خدایان مختلفی وجود دارد!

چرا گفتم خدای ساختگی؟

زیرا ، ممکن است کسی صرفا وجود خدا را قبول داشته باشد ، اما با شخص دیگری که همین اعتقاد را دارد ، نوع تصورشان از خدا یکی نباشد!

• • • مثال : مسلمان ها به یک خدای واحد باور دارند!

اما تصور آن ها از خدا یکی نیست!

یکی میگوید اصلا جهنمی در کار نیست و خدا بخشنده است!

یکی متعصب است و میگوید اگر این کار را انجام ندهی عذاب نازل میشود!

دیگری فقط نماز میخواند و روزه میگیرد و میگوید بقیش را خدا می بخشد!

عده ای نه نماز میخوانند و نه روزه میگیرند و میگویند خیلی از مشکلات جامعه بخاطر آخوند هاست ، و میگویند خدا ما را بخاطر نماز و روزه به جهنم نمی برد!

یکی از اسم خدا سوء استفاده میکند و مردم را آزار میدهد!

و …

• پس میبینیم که تصورات هیچ ۲ فردی از خدا یکسان نیست!

در حقیقت هر کس خدای خودش را دارد!

و اگر خوشش بیاید سایر تصورات از خدا را به تصورات خود اضاف میکند که نتیجه آن یک دین میشود! (اشتراکات از تصور خدا)

• در نتیجه این خدا یا بهتر است بگویم خداها توسط مردم و انسان ها ساخته شده اند!

هر کس خدایی را برای خودش تصور میکند و میسازد و‌ دوستش میدارد!

• حقیقت چیست؟

آیا واقعیت غیر از این است؟

8 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-07-21 16:24:48 +0430 +0430

برخی دوستان و اعضا یکی از سوال های اساسی و کلیشون در مورد آتئیست (بی خدا) بودن من یا ماها این بود که :

اگر خدایی نیست ، پس اون لحظه هایی که هیچکس رو نداری و یه مشکل بزرگ داری و هیچ چیزی برات نمونده ، کیه که بهت امید میده؟ کیه که کمکت میکنه؟

• پاسخ من نقد بالاست!

خدایی که شما بهش معتقدید ، خدایی است که شما ساختید!

قرار نیست من هم یکی از این خدا ها داشته باشم!

قرار نیست عقاید همه ما یکی باشه!

وگرنه خدا وجود داشت نه خدایان!
دین وجود داشت نه ادیان!

6 ❤️

2018-07-21 16:30:16 +0430 +0430

گفته ها و ذهنیتت رو ستایش کردم و خواهم کرد
اما جز عده ای اندک در جامعه ما ، این حقیقتی رو که میگی قبول نخواهند کرد
متاسفانه جامعه ما با باورها و خرافه ها و دروغهای دینی پوشانده شده
هر چند باید ضمن تشکر از حضور افرادی چون شما در این سایت برای دیگر هموطنانم فقط
التماس تفکر داشته باشم

3 ❤️

2018-07-21 16:39:13 +0430 +0430

چرا فکر میکنین آتئیست ها حتما اون لحظه های تنهایی یکی رو صدا میزنن (silly)

3 ❤️

2018-07-21 16:40:44 +0430 +0430
نقل از: happysex گفته ها و ذهنیتت رو ستایش کردم و خواهم کرد اما جز عده ای اندک در جامعه ما ، این حقیقتی رو که میگی قبول نخواهند کرد متاسفانه جامعه ما با باورها و خرافه ها و دروغهای دینی پوشانده شده هر چند باید ضمن تشکر از حضور افرادی چون شما در این سایت برای دیگر هموطنانم فقط التماس تفکر داشته باشم

شما لطف دارید ، سپاس ?

اگر ابزار ها و سایت هایی مثل شهوانی زیاد بود ، که آزادی بیان داشت ، جامعه قبول میکرد ، متاسفانه چیزی که در فضای مجازی و جامعه امون طرفدار داره ، سکس ، جوک ، و لحظه هایی برای خندیدنه!

حرف های من توهین شمرده میشه ، چون تفکری یکجانبه در جامعه ما ترویج داده شده!

هیچ جایی برای تفکرات متفرقه و حتی مخالف وجود نداره!

این آرزو رو دارم که با ارتقا سطح تفکر ، خنده هامون از ته دل باشه ، نه موقت و گذرا !

1 ❤️

2018-07-21 16:43:05 +0430 +0430

ممنون خیلی جالب نوشتی رفیق

در ادامه بگم که:
دین دار های عزیز میپرسند که؛
اگر شما اشتباه کنید چطور؟ در واقع این یک پرسش(بخوانید سفسطه) قدیمی مذهبی ها است که همیشه در مقابل استدلالهای منطقی طرف مقابل می گویند؟خوب اگر شما اشتباه کرده باشید چطور؟ شما آنجا عذاب می شوید ولی ما چیزی از دست نمی دهیم پس بهتر است که جانب احتیاط رعیات کرده و دیندار باشیم!

• همه ما ممکن است اشتباه کنیم.مثلا درباره هیولاهای پرنده (افسانه های مذهبی ملل بدوی) اشتباه کرده باشیم.شما مسیحی هستید چون در برزیل متولد شده اید.اگر در جای دیگری متولد می شدید ممکن بود مسلمان یا هندو باشید.اگر در هند بزرگ می شدید هندو بودید و اگر در افریقای مرکزی بزرگ می شدید به جوجوی بزرگ در بالای کوه ها(خدایی که به شکل یک جنگجوی قوی در کوهستانها زندگی می کند) اعتقاد داشتید.اگر در یونان باستان متولد می شدید به زئوس اعتقاد داشتید.هیچ دلیل منطقی وجود ندارد که برتری دین شما رو اثبات کند.تنها بر اثر تصادف که شما در این نقطه به خصوص از دنیا متولد شدید دلیل اعتقاد شما به ان است.و از من می پرسید : اگر من اشتباه کرده باشم چطور؟ و درجواب می پرسم اگر شما درباره جوجوی بزرگ اشتباه کرده باشید چطور؟!
2 ❤️

2018-07-21 16:48:27 +0430 +0430
نقل از: DarkWeb
نقل از: happysex گفته ها و ذهنیتت رو ستایش کردم و خواهم کرد اما جز عده ای اندک در جامعه ما ، این حقیقتی رو که میگی قبول نخواهند کرد متاسفانه جامعه ما با باورها و خرافه ها و دروغهای دینی پوشانده شده هر چند باید ضمن تشکر از حضور افرادی چون شما در این سایت برای دیگر هموطنانم فقط التماس تفکر داشته باشم

شما لطف دارید ، سپاس ?

اگر ابزار ها و سایت هایی مثل شهوانی زیاد بود ، که آزادی بیان داشت ، جامعه قبول میکرد ، متاسفانه چیزی که در فضای مجازی و جامعه امون طرفدار داره ، سکس ، جوک ، و لحظه هایی برای خندیدنه!

این آرزو رو دارم که با ارتقا سطح تفکر ، خنده هامون از ته دل باشه ، نه موقت و گذرا !

که تفکرها ، تفکر بشه
و خندها ، خنده ای از سر دل
آرزو میکنم آفتاب وجود نازنینهایی
مثل شما ، شیخ دلبرمون ، اسکلت عزیز استوراخچی ، سپیده ، ایلونای عزیز مسیحای
نازنین و دیگر دوستانی که همواره با لایک های ناقابلم قدر دانشان هستم

بی غروب باشه

2 ❤️

2018-07-21 17:09:13 +0430 +0430
نقل از: Black lion ممنون خیلی جالب نوشتی رفیق

در ادامه بگم که:
اگر شما اشتباه کنید چطور؟ در واقع این یک پرسش(بخوانید سفسطه) قدیمی مذهبی ها است که همیشه در مقابل استدلالهای منطقی طرف مقابل می گویند؟خوب اگر شما اشتباه کرده باشید چطور؟ شما آنجا عذاب می شوید ولی ما چیزی از دست نمی دهیم پس بهتر است که جانب احتیاط رعیات کرده و دیندار باشیم!

• همه ما ممکن است اشتباه کنیم.مثلا درباره هیولاهای پرنده (افسانه های مذهبی ملل بدوی) اشتباه کرده باشیم.شما مسیحی هستید چون در برزیل متولد شده اید.اگر در جای دیگری متولد می شدید ممکن بود مسلمان یا هندو باشید.اگر در هند بزرگ می شدید هندو بودید و اگر در افریقای مرکزی بزرگ می شدید به جوجوی بزرگ در بالای کوه ها(خدایی که به شکل یک جنگجوی قوی در کوهستانها زندگی می کند) اعتقاد داشتید.اگر در یونان باستان متولد می شدید به زئوس اعتقاد داشتید.هیچ دلیل منطقی وجود ندارد که برتری دین شما رو اثبات کند.تنها بر اثر تصادف که شما در این نقطه به خصوص از دنیا متولد شدید دلیل اعتقاد شما به ان است.و از من می پرسید : اگر من اشتباه کرده باشم چطور؟ و درجواب می پرسم اگر شما درباره جوجوی بزرگ اشتباه کرده باشید چطور؟!

من یادمه تاپیکای دو سه سال پیش رو میخوندم شما معتقد به اسلام بودین چطور شد عوض شدین؟
یا شاید من بد برداشت کردمo_O

1 ❤️

2018-07-21 17:12:52 +0430 +0430
نقل از: shadow69

در ادامه بگم که:

من یادمه تاپیکای دو سه سال پیش رو میخوندم شما معتقد به اسلام بودین چطور شد عوض شدین؟
یا شاید من بد برداشت کردمo_O

نه عزیزم نبودم
دوباره چک کن :)))

1 ❤️

2018-07-21 19:09:27 +0430 +0430
نقل از: shadow69 چرا فکر میکنین آتئیست ها حتما اون لحظه های تنهایی یکی رو صدا میزنن *(silly)*

چون عقایدشون به نوعی تحمیلیه و نا خواسته اس و نمیدونن !

و یا میدونن و تحمیل میکنن!

1 ❤️

2018-07-21 19:16:45 +0430 +0430

در ادامه بگم که:

فدات رفیق گلم ?

خیلی عالی و کامل ? ?

1 ❤️

2018-07-22 16:38:29 +0430 +0430
نقل از: happysex

شما لطف دارید ، سپاس ?

که تفکرها ، تفکر بشه
و خندها ، خنده ای از سر دل
آرزو میکنم آفتاب وجود نازنینهایی
مثل شما ، شیخ دلبرمون ، اسکلت عزیز استوراخچی ، سپیده ، ایلونای عزیز مسیحای
نازنین و دیگر دوستانی که همواره با لایک های ناقابلم قدر دانشان هستم

بی غروب باشه

همچنین این آرزو رو برای شما و تمام عزیزانی که باعث میشد ما انگیزه بیشتری برای نوشتن تفکراتمون داشته باشیم ، و ارتقا سطح تفکر و همیاری در این کار دارید ، دارم ?

موفق باشید ?

0 ❤️

2018-07-22 17:04:34 +0430 +0430

سلام، ممنون بابت تاپیکت عزیزم. یک سوال؟ این متن حاصل فکار خودته یا از جایی خوندی و نوشتی؟ منظورم کپی نیست! میخام بدونم از جایی اقتباس کردی یا به فکر خودت رسیده؟

1 ❤️

2018-07-23 17:29:06 +0430 +0430
نقل از: Annabanana خیلی عالی. خسته نباشید.

اگه امکانش هست میخواستم در مورد یک مساله صحبت کنم. البته همین اولشم بگم که چیزی که میخوام بگم برداشت کاملاً شخصی بنده از دین و مسائل دینی هست.

من دین رو یک دلیلِ تراشیده شده برای چند موضوع کلی میدونم:

۱. توجیه مسائلی که برای بشر قابل درک نبوده.

۲. چماقی برای ترسوندن ادمها که درست زندگی کنن.

۳. تسکینِ دل افراد برای موضوعاتی مثل مرگ و اینکه بعد از مرگ چه میشود یا اینکه فلانی فلان کارو کرد بعداً در جهان بعدی مجازات میشود.

به نظر من این وجوه دین چیز خیلی بدی نیست (برای اون افرادی که نیاز دارن برای اینکه کار بدی نکنن، از مجازات و جهنم بترسن یا اونایی که از مرگ هراس دارن). در این حالات، اشخاص میتونن نیرویی بزرگ تر از خودشون در نظر بگیرن که کائنات رو مدیریت میکنه. اینجا کاملاً باهات موافق هستم که هر کسی خدایی داره چون نسبت به تصوراتش و تفکرات و اعتقاداتش، اون موجود خیالی رو میسازه تو ذهنش. حالا با اسمهای مختلف مثل الله یا جیزس یا لرد یا هر چیز دیگه. اما دین زمانی معضل میشه که افرادی رو در لباس متدین جلو میفرسته، اجازه تفکر رو از انسان میگیره، انسان رو به تقلید کورکورانه مجبور میکنه و ازش باج میگیره.
مسلماً این افراد که بر جرگه ی دین سوار میشن، بخاطر منافع خودشون خدای خودشون رو به شکل خاص خودشون میسازن و در نهایت بر سر قدرت، زمین و مال به جون هم میفتن (جنگهای صلیبی). و از همه بدتر اینه که بعد از این همه قرن، هنوز هستن کسایی که گولِ این افراد رو میخورن و به اسم دین، همه کار میکنن.

درود بر تو عزیز

سلامت باشید ، خوشحال میشم در این مورد با شما بحث کنم ?

من هم پاسخ هایی رو ارائه میدهم
امیداورم منطقی باشه

اگر نبود خوشحال میشم پاسخ شما رو بشنوم

∆۱- من ترجیح میدم بگم سوء استفاده از مسائلی که بشر به دنبال جواب اون بوده!

(یک مثال : یک شعبده باز ترفند هایی رو بلده که شاید خیلی از افراد از اون آگاهی ندارن ، پس براشون جذاب میشه که چطور ممکن است ، و این باعث محبوب شدن آن شخص راز دار میشد ، در کنارش پول خوبی به دست میاره ، تا زمانی که شخص دیگری اون رو فاش نکنه)

∆۲- اگر بخواهیم واقع بین باشیم ، انسان کارهایی رو انجام میده که یا میل درونی و ذاتی به انجام اون داره ، یا توسط سایر انسان ها به اون مسیر هدایت میشه!

پس یا یه شخص خوبه یا بد (البته خوب و بدش رو ما آدم ها ساختیم ، در جهت منفعتی که میبریم!)

پس سرکوب باعث نمیشه تا افراد کارهایی رو‌‌ که دوست دارن انجام ندن! (وگرنه تا به حال ، تجاوز ، پدوفیل و سیاست و‌دروغ و … از بین رفته بود)

ادیان این رو از خودشون نداشتن بلکه از اصول کلی جامعه کپی برداری کردن و یه مقدسات بهش اضاف کردن!

∆۳- بله اینو قبول دارم ، که در حقیقت از همون سرچشمه فریب و نیرنگ میاد!

و بیشتر برای منفعت بوده تا اهمیت به افراد ! مثل سایر قواعد دین!

← بله قطعا این تاثیرش رو نمیشه انکار کرد وگرنه ادیان هم از بین میرفتن!

همیشه باید نقطه ضعفی وجود داشته باشه تا سوء استفاده بشه!

دقیقا ، یک تصور ، یک مدیریت که ترس ایجاد کنه و فرد رو تحت تاثیر قرار بده

• دقیقا ، اگر این اتفاق نمی افتاد ، دین و‌ خدایی وجود نداشت ، مشکل اینجاست ، دین فرد رو مجبور میکنه در زندگی سایر انسان ها دخالت کنه!
    و مثل قانون نیست که مفید باشه ، چون خیلی از اصولش بر پایه تصور و خیالاته و نفع فردی رو در برمیگیره تا جامعه !
    تحمیل میشه در کل با خیلی از قواعد غیر منطقی و غیر اخلاقی!

• فریب خوردن و فکر نکردن یک مشکل است و انجام دادن و رد شدن از انسانیت (چیزی که در جامعه به یک دید مثبت به اون نگاه میکنن) چیز دیگریست!

1 ❤️

2018-07-23 17:31:00 +0430 +0430
نقل از: khargooshbazigoosh سلام، ممنون بابت تاپیکت عزیزم. یک سوال؟ این متن حاصل فکار خودته یا از جایی خوندی و نوشتی؟ منظورم کپی نیست! میخام بدونم از جایی اقتباس کردی یا به فکر خودت رسیده؟

سلام ، ?

اگر من رو بشناسید و‌تاپیک هامو خونده باشید متوجه میشید

به هر حال : بله خودم مینویسم و حاصل تفکر خودمه

0 ❤️

2018-07-23 17:41:58 +0430 +0430
نقل از: دکترجغوزیان

خدا فقط یکی است و اون خدایی است که محمد ص به ما نشان داد. قبل از اون هم همین بوده اما عده ایی دچار کج فهمی می شوند و برداشت شان از خدا متفاوت می شود. مثل یک اثر هنری (فیلم، موسیقی و کتاب و یا هرچیز دیگه) که هر کسی به نوبه خود برداشتی متفاوت از اثر دارد.

پس اینکه هر کسی خدا رو به شکل متفاوتی می شناسد مربوط به موضوع خداشناسی است که سرآغازش خودشناسی است.

و در آخر هر کس با توجه به شناخت خود، خدایی رو در ذهن متصور می شود.

کتاب اندیشه اسلامی رو‌ کپی کردید جناب؟

چون این چیزی که من توی اون کتاب خوندم

• اگر اینطور باشه پس یعنی برتری ، دیکتاتوری خدای محمد! (اگر منظورت این باشه که خدای محمد درسته و بقیه خداها نه)

و اگر منظورت اینه از طریق محمد باهاش اشنا شدی ، خب اینم خدای محمد بوده (چیزی که اون ساخته) ، نه خدای شما!

• من به انسان شناسی و‌ خداشناسی فکر کردم و‌مطالبی رو در موردش خوندم که این متن رو نوشتم عزیز

یک پاسخ و سوالی عمیق تر برای شما :

اگر یک خدا بود ، افراد برداشت متفاوتی از او داشتند؟

مگر میشه کسی بگوید ، درسته خدای ما یکیه ، اما من معتقد نیستم که او جهنم را خلق کرده و دیگری بگوید من معتقدم که جهنم را خلق کرده!

در حقیقت این یک خدای یکسان نیست!

۲ نوع خدای متفاوت هستند که در اثر کج فهمی یکسان خوانده میشوند!

هر کس با توجه به سطح فکری (خود شناسی) خدای خود را میسازد!

فلذا وقتی به خدایش (خداشناسی) فکر میکند ، هر آنچه را که ساخته متصور میشود!

• در نهایت این یک دروغ و خودفریبی بزرگ است!

چون افراد سعی میکنند توجیه کنند تا به مسئله بزرگتری فکر نکنند!

که اسم آن تقلید است!

1 ❤️

2018-07-23 20:29:29 +0430 +0430
نقل از: ایلونا اجازه هست بدون ذکر منبع کپی کنم؟؟؟ می نویسم نویسنده ناشناس...

سپاس ?

آره ، لازم نیست چیزی بنویسی …

مگه اینکه جایی باشه که بازخورد هاش به سمت خودت برگرده و دردسر شه :)

معمولا بیرون از اینجا نوشته هامو با یه اسم دیگه مینویسم ، که بماند :دی :)

1 ❤️

2018-07-23 20:40:31 +0430 +0430
نقل از: khargooshbazigoosh سلام، ممنون بابت تاپیکت عزیزم. یک سوال؟ این متن حاصل فکار خودته یا از جایی خوندی و نوشتی؟ منظورم کپی نیست! میخام بدونم از جایی اقتباس کردی یا به فکر خودت رسیده؟

سلام ، ?

بله عزیزم میشناسمت…
تاپیکات خیلی خوبن…
امیدوارم عمق بیشتری به افکارت و تاپیکات بدی عزیزم…
موفق باشی

1 ❤️

2018-07-23 21:49:20 +0430 +0430

میخواستم بگم به تفکرات همه باید احترام گذاشته بشه و در مورد نوشته شما نظرم اینه که چطور میشه این همه انسان به خدا اعتقاد داشته باشند و همه از تصوراتشون باشه افراد کمی هستن به خدا اعتقاد ندارن حالا یکی مسلمان باشه یکی گاو میپرسته و… ولی سوال اصلی اینه چطور این همه ادم فهمیدن خدا دارند اگر خدا فقط حاصل تصورات بود باید طرفداران وجود خدا خیلی کمتر از این بودند البته این درسته که در دنیای امروز دین رو وسیله ی اداره کردن مردم قرار دارن ولی اصل موضوع رو از بین نمیبره

1 ❤️

2018-07-24 16:42:50 +0430 +0430

خدا فقط یکی است و اون خدایی است که محمد ص به ما نشان داد. قبل از اون هم همین بوده اما عده ایی دچار کج فهمی می شوند و برداشت شان از خدا متفاوت می شود. مثل یک اثر هنری (فیلم، موسیقی و کتاب و یا هرچیز دیگه) که هر کسی به نوبه خود برداشتی متفاوت از اثر دارد.

پس اینکه هر کسی خدا رو به شکل متفاوتی می شناسد مربوط به موضوع خداشناسی است که سرآغازش خودشناسی است.

• اگر اینطور باشه پس یعنی برتری ، دیکتاتوری خدای محمد! (اگر منظورت این باشه که خدای محمد درسته و بقیه خداها نه)

و اگر منظورت اینه از طریق محمد باهاش اشنا شدی ، خب اینم خدای محمد بوده (چیزی که اون ساخته) ، نه خدای شما!

• من به انسان شناسی و‌ خداشناسی فکر کردم و‌مطالبی رو در موردش خوندم که این متن رو نوشتم عزیز

مگر میشه کسی بگوید ، درسته خدای ما یکیه ، اما من معتقد نیستم که او جهنم را خلق کرده و دیگری بگوید من معتقدم که جهنم را خلق کرده!

که اسم آن تقلید است!

بله هر کس در ذهن خدایی را می سازد، چرا؟ چون خدا موجودیت فیزیکی ندارد که تصویر درستی از او داشته باشیم، خدا یک مفهوم است و هر کس به گونه ایی می فهمد(شبیه مفهوم بینهایت در ریاضی).
تا همین الان صدها و شاید هزاران خدا ساخته شده : - خدای بادها - خدای باران - خدای عشق - خدای ثروت - و…

و خدایی که محمد ص معرفی کرد. انقدر زیاد که شما هم می توانی یکی بسازی. ولی کدام یک از این خدایان تعریف درست تری دارد؟

انتخاب با شماست.

آفرین ، به نکته ی خوبی اشاره کردی!
خدایی که هر کس برای خودش از او تصوری میسازد چه خدایی است؟

خدایی که خواسته ها و دستوراتش با یه تفکر تغییر میکنه که خدا نیست!

بعد هم بازم میگم این خدایان ساختگی است!

اگر خدای شما فرض مثال وجود داشت اصلا نیاز به اثبات نبود!

• خدایانی که بشه ساختشون ، مخلوق محسوب میشن عزیز

فلذا خاصیت آفریننده بودن رو از دست داده و بی ارزش میشود

فلذا چیزی به اسم تعریف بهتر از خدا نداریم

بلکه فانتزی های خداگونه داریم ، تا حدی که عده ای خود را خدا میخوانند ! ?

• چیزی که شما در ذهنت داری ، چیزیه که باید خیلی بیشتر در موردش فکر کنی!

چرا که با این توضیح در حقیقت حرف منو تصدیق کردی تا رد!

1 ❤️

2018-07-24 16:47:29 +0430 +0430
نقل از: ایلونا
نقل از: ایلونا اجازه هست بدون ذکر منبع کپی کنم؟؟؟ می نویسم نویسنده ناشناس...

سپاس ?

آره ، لازم نیست چیزی بنویسی …

مگه اینکه جایی باشه که بازخورد هاش به سمت خودت برگرده و دردسر شه :)

معمولا بیرون از اینجا نوشته هامو با یه اسم دیگه مینویسم ، که بماند :دی :)

تو این بحثا اولین چیزی که لازمه اطلاعاته. مورد بعدی اینه که بلد باشی چطور مورد توی ذهنت رو بیان کنی. مورد بعدی اینکه احساسی نشی و عصبی نشی…

خب من تو همه این موارد فاجعه ام… :)

اما واقعا سخته با متعصبین بحث کردن. من خیلی وقته باهاشون بحث نمی کنم. البته اگه آدم رو مجبور به بحث نکنن…

خب دیگه قرار نیست همه ماها شبیه هم باشیم ، هر کسی خصوصیات خاص خودشو داره و در یه زمینه ای موفقه :)

من بر عکس زیاد بحث میکنم اگر وقت کنم

بعضی ها از دشمن سر سخت به رفیق تبدیل شدن …

در کل این مسائل خیلی صبر و اعصاب میخواد

منم تا یه حدی هستم ، فراتر از صبر و حدم بره ، بیخیال میشم

0 ❤️

2018-07-24 16:50:03 +0430 +0430
نقل از: khargooshbazigoosh

سلام ، ?

بله عزیزم میشناسمت…
تاپیکات خیلی خوبن…
امیدوارم عمق بیشتری به افکارت و تاپیکات بدی عزیزم…
موفق باشی

ممنون لطف دارید

منم امیدوارم اطلاعاتم هر روز بیشتر بشه و بیشتر بدونم :)

ممنون از حمایتتون

موفق و پیروز باشید ?

0 ❤️

2018-07-24 17:01:24 +0430 +0430
نقل از: mr.pet میخواستم بگم به تفکرات همه باید احترام گذاشته بشه و در مورد نوشته شما نظرم اینه که چطور میشه این همه انسان به خدا اعتقاد داشته باشند و همه از تصوراتشون باشه افراد کمی هستن به خدا اعتقاد ندارن حالا یکی مسلمان باشه یکی گاو میپرسته و..... ولی سوال اصلی اینه چطور این همه ادم فهمیدن خدا دارند اگر خدا فقط حاصل تصورات بود باید طرفداران وجود خدا خیلی کمتر از این بودند البته این درسته که در دنیای امروز دین رو وسیله ی اداره کردن مردم قرار دارن ولی اصل موضوع رو از بین نمیبره

سلام

در عمل چنین چیزی امکان نداره!
(برای مثال آیا میشه به عقاید یک قاتل احترام گذاشت ، اگر عقیده اش کشتار جمعی یا مرگ یه نفر باشه؟)

البته این مثال خیلی منفی بود!
مثال ساده اینه که عقیده هیچ دو نفری کاملا با هم یکی نیست ، مثل همین خدا!

• اشتباه دقیقا همین برداشته :

در حقیقت اگر بخواهیم کلی فکر کنیم ، هر کسی اگر خدایی داره ، به یک خدای دیگه اعتقاد نداره!
مثلا مسلمان ها خدایان روم و اسکاندیناوی رو قبول ندارن!

• چطور میشه چنین تصوری وجود داره؟

یکی از دلایل واضح و روشنش ، تصور و خیالات و توهم انسانه!

اگر نگاهی به آثار باستانی و حکاکی غار ها کنیم متوجه میشیم ، انسان چقدر رویاها و فانتزی هاشو به تصویر می کشیده!

سایر دلایل هم مثل : ۱- سوء استفاده از مردم ۲- جهل و نداشتن آگاهی بیشتر ۳- برتری

و …

• چطور فهمیدن خدا وجود داره ؟
    خیلی ساده است

به وجودش آوردن

همونطور که سایر مفاهیم رو ایجاد کردن ، خوب و بد ، زشت و زیبا و …

• چرا طرفدار داره؟

انسان ثابت کرده که هر چیزی که طرفدار زیادی داره ، دلیل بر درستی اون نیست

و حتی ممکنه از جهل و نادانی باشه

1 ❤️

2018-07-24 19:18:18 +0430 +0430
نقل از: mr.pet میخواستم بگم به تفکرات همه باید احترام گذاشته بشه و در مورد نوشته شما نظرم اینه که چطور میشه این همه انسان به خدا اعتقاد داشته باشند و همه از تصوراتشون باشه افراد کمی هستن به خدا اعتقاد ندارن حالا یکی مسلمان باشه یکی گاو میپرسته و..... ولی سوال اصلی اینه چطور این همه ادم فهمیدن خدا دارند اگر خدا فقط حاصل تصورات بود باید طرفداران وجود خدا خیلی کمتر از این بودند البته این درسته که در دنیای امروز دین رو وسیله ی اداره کردن مردم قرار دارن ولی اصل موضوع رو از بین نمیبره

سلام

(برای مثال آیا میشه به عقاید یک قاتل احترام گذاشت ، اگر عقیده اش کشتار جمعی یا مرگ یه نفر باشه؟)

در حقیقت اگر بخواهیم کلی فکر کنیم ، هر کسی اگر خدایی داره ، به یک خدای دیگه اعتقاد نداره!

اگر نگاهی به آثار باستانی و حکاکی غار ها کنیم متوجه میشیم ، انسان چقدر رویاها و فانتزی هاشو به تصویر می کشیده!

و …

خیلی ساده است

به وجودش آوردن

• چرا طرفدار داره؟

دوست من شما اصل موضوع رو نفهمیدین اصل موضوع اینه که مثلا اکثر انسان ها میدونن که زیبایی و پلیدی چیه پس زیبایی و پلیدی وجود داره نه این که به وجودش اوردن حالا یکی فکر میکنه یه چیزی زیباست و دیگری فکر میکنه نیست حالا اکثر انسان ها یه چیزی رو مقدس و لایق پرستش میدونن و حالا یکی فکر میکنه خورشید خداست ودیگری فکر میکنه ماه ولی مگه میشه این همه ادم در سرتاسر جهان همزمان خدا رو به وجود بیارن هماهنگی اونا خیلی سخته

0 ❤️

2018-07-24 21:56:19 +0430 +0430

عقاید هر شخص مال خود شخصه و ممکنه در بعضی نکات صحیح یا اشتباه باشه. ب هر صورت من ادعای دینداری ندارم چون میدونم با وجود من در این نقطه از زندگی منافات داره. البته که در ابتدا شاید ب نظر برسه ابتدا انسان ها بودن بعد خدایان اما نکته ای در نظر گرفته نمیشه ان هم معنویاته.ایا ما گوشت و استخوانیم با مغزی که هزاران بار چین خورده ک قدرت تفکر رو بهمون بده؟صرفا یک چیز مادی؟
برای پرسش بالا من متخصص نیستم ولی ذهن معیوبم کمکم میکند.
اخلاقیات رو درنظر بگیرید. تصور کنید دختر بچه کوچکی در اب میافتد کمک میخواهد عقل میگوید اگر بروی غرق میشوی اما انچه که ما انسان ها نام ان را وجدان گذاشته ایم میگوید کمکش کن.
حال پرسش مطرح میشود چ چیزی باعث شده ذهن ما اینگونه بیاندیشد؟
(ببخشید من میافتم رو دور تفکر و فلسفه یک ذره کتابی میشه نثرم)
ایا خودش ب این نتیجه رسیده؟ کسانی در اطراف ب او تلقین کردند؟
اگر اینطور بوده اولین انسان ها اصول اخلاق رو چگونه اموختند؟
یک مثال دیگه میزنم روابط مقید خانوادگی چگونه بوجود امدند ایا ادم ها صرفا بخاطر مدنیت و تمدن رو اوردن ب این روابط؟ یا این انسان های شهوت پرست منفعت پرست دون که جز منافع خودشون ب چیزی دیگه ای فک نکردن باعث تولید قوانین اخلاقی یا Morality شدند؟
در اخر میخوام بگم بحث اتءیست بودن یک جور نیهلیسم هستش . البته کسایی که مطالعه میکنن ت شرایط امروز کشور و دنیا تا حدی دچارش میشن ک البته خوبه و البته شک هم خوبه چون تا شک نکرده باشی ب چیزی باور نداری. انتهای صحبتای بالام اینجوری میشه که خدایی ب ما اموخت ک چگونه اخلاق مدار باشیم . من گفتم ک متخصص نیستم ولی برهانم برای خودم کافیه و وجدان همون بخش خوداگاهیه که خدا ساخته.
در مورد عقاید هم در نظر داشته باشیدکه انعطاف داشته باشید ما در یک کره زمین در یک منظومه شمسی میان میلیارد ها کهکشان دیگه زندگی میکنیم که تفکر ما پاسخ گوی وجود ان نیست

0 ❤️

2018-07-25 07:11:12 +0430 +0430
نقل از: mr.pet

سلام

و …

خیلی ساده است

به وجودش آوردن

• چرا طرفدار داره؟

دوست من شما اصل موضوع رو نفهمیدین اصل موضوع اینه که مثلا اکثر انسان ها میدونن که زیبایی و پلیدی چیه پس زیبایی و پلیدی وجود داره نه این که به وجودش اوردن حالا یکی فکر میکنه یه چیزی زیباست و دیگری فکر میکنه نیست حالا اکثر انسان ها یه چیزی رو مقدس و لایق پرستش میدونن و حالا یکی فکر میکنه خورشید خداست ودیگری فکر میکنه ماه ولی مگه میشه این همه ادم در سرتاسر جهان همزمان خدا رو به وجود بیارن هماهنگی اونا خیلی سخته

عزیز من در راستای صحبت شما پاسخ دادم نه بیشتر .

شما به این موضوع توجه نکردید که : تاریکی یا روشنایی به خودی خود معنایب ندارند ، بلکه این ذهن انسان است که به آن معنا میدهد!

فلذا خدا ، بدون انسان معنا ندارد!
یعنی تصور خدا توسط ذهن انسان ساخته میشود! و به خودی خود وجود ندارد

نه آن معنای لغوی !

منظور من این بود!

برداشت شما چیز دیگری بود!

انسان چون میبیند همه چیز توسط چیز دیگری خلق شده ، به این فکر میکند که خودش هم توسط چیز دیگری خلق شده ، یا کهکشان و …

اما این احتمال را در نظر نمیگیرد که ممکن است خالقی نباشد (اما بعضی ها فکر میکنند خدا کامل است و چیزی او را نیافریده ، که قبلا در موردش صحبت کردم)

فلذا به دلیل در نظر نگرفتن این احتمال

و اینکه فکر میکنند باید چیزی باشد

یا خیلی برایشان دشوار است که آفریدگاری در کار نباشد

فلذا ترجیح میدهند خداباور باشند.

1 ❤️

2018-07-25 08:54:36 +0430 +0430

که اسم آن تقلید است!

بله هر کس در ذهن خدایی را می سازد، چرا؟ چون خدا موجودیت فیزیکی ندارد که تصویر درستی از او داشته باشیم، خدا یک مفهوم است و هر کس به گونه ایی می فهمد(شبیه مفهوم بینهایت در ریاضی).
تا همین الان صدها و شاید هزاران خدا ساخته شده : - خدای بادها - خدای باران - خدای عشق - خدای ثروت - و…

و خدایی که محمد ص معرفی کرد. انقدر زیاد که شما هم می توانی یکی بسازی. ولی کدام یک از این خدایان تعریف درست تری دارد؟

انتخاب با شماست.

آفرین ، به نکته ی خوبی اشاره کردی!
خدایی که هر کس برای خودش از او تصوری میسازد چه خدایی است؟

خدایی که خواسته ها و دستوراتش با یه تفکر تغییر میکنه که خدا نیست!

بعد هم بازم میگم این خدایان ساختگی است!

اگر خدای شما فرض مثال وجود داشت اصلا نیاز به اثبات نبود!

• خدایانی که بشه ساختشون ، مخلوق محسوب میشن عزیز

فلذا خاصیت آفریننده بودن رو از دست داده و بی ارزش میشود

فلذا چیزی به اسم تعریف بهتر از خدا نداریم

بلکه فانتزی های خداگونه داریم ، تا حدی که عده ای خود را خدا میخوانند ! ?

• چیزی که شما در ذهنت داری ، چیزیه که باید خیلی بیشتر در موردش فکر کنی!

چرا که با این توضیح در حقیقت حرف منو تصدیق کردی تا رد!

شما به طور ناشیانه داری مغلطه می کنی.
۱- صحبت ات را با مطرح کردن پرسشی شروع کردی:

<خدایی که هر کس برای خودش از او تصوری میسازد چه خدایی است؟>
و بلافاصله! پس از طرح سوال به نتیجه رسیدی:
<خدایی که خواسته ها و دستوراتش با یه تفکر تغییر میکنه که خدا نیست!>
در جواب مغلطه باید بگم که این خدا نیست که تغییر می کند، بلکه شناخت و تصور هر کسی از خداست که متفاوت است و اتفاق عجیبی نیست.

۲-در ادامه مغلطه ایی دیگر در استفاده از کلمه “(تصویر)ساختن” که در صحبت های بنده استفاده شد:
<بعد هم بازم میگم این خدایان ساختگی است! اگر خدای شما فرض مثال وجود داشت اصلا نیاز به اثبات نبود! - خدایانی که بشه ساختشون ، مخلوق محسوب میشن عزیز فلذا خاصیت آفریننده بودن رو از دست داده و بی ارزش میشود>
در جواب این مغلطه، شما ابتدا سعی در مادی جلوه دادن وجود خدا داری و از آنجا که خدای مادی ارزشی ندارد وجود خدا را رد می کنید. در صورتی بنده، اشاره کردم چیزی که ما در ذهن می سازیم “تصویری” از خداست

اشتباه از برداشت شماست عزیز نه من!

جمله و پرسش اول یک پرسش جدا گانه ، و جمله دوم هم یک جمله جدا از پرسش اول است!

شما مفهوم کلی حرف های من رو متوجه نشدید و مدام حرف خود را تکرار میکنید!

تا به حال بارها گفته اید که : مشکل از انسان و درک او از خداست!

هدف من از ایجاد این تاپیک این است:

۱- کدام خدا دقیقا؟

۲- اگر معتقدین اعتقاد دارند که خدای همه آن ها یکیست ، و هر کدام برداشتی از او دارند!

این مشکل از بشر است یا او؟

که شما معتقدید مشکل از بشر است!

و دلیل خود را ارائه کردید!

اما باید در اینجا خدای خود را توضیح دهید و بگویید چه تصوری از او دارید تا بعد بشه صحبت کرد ، شما داری رد میکنی فقط !

خدایی که میگویید این ها فقط تصوری از اوست ، چگونه است؟

توصیف کنید ، تا صحبت کنیم

اگر یک موجود غیر قابل تصور و خیالی است ، جایی برای ادامه نمی ماند!

چون در ذهن شما چنین چیزی وجود دارد!

• پس خدا معنوی است از نظر شما؟

باز هم این چیزی است که شما تصور میکنید و ساخته اید!

و در واقعیت وجود خارجی ندارد!

مثل چیزی شبیه «حقوق مالکیت فکری» نیست که بشود اثری از آن در واقعیت دید!

و از نظر شما چیزی است فراتر از حد تصور ؛ و یک چیز خیالی!

و باید آن را اثبات کنید!

وگرنه این فقط یک تصور است در ذهن شما!

و این دلیلی نیست ، چیزی که شما در ذهنتان دارید و برایش ارزش قائلید ما هم آن را با ارزش بدانیم!

توجه کنید من در این تاپیک در مورد واقعیت ها حرف زدم!

0 ❤️

2018-07-25 09:42:25 +0430 +0430

درود به تو و این ذهن بازت
همچین مطلبی رو تابحال نخونده بودم عالی بود

1 ❤️

2018-07-26 05:17:09 +0430 +0430
نقل از: dmak عقاید هر شخص مال خود شخصه و ممکنه در بعضی نکات صحیح یا اشتباه باشه. ب هر صورت من ادعای دینداری ندارم چون میدونم با وجود من در این نقطه از زندگی منافات داره. البته که در ابتدا شاید ب نظر برسه ابتدا انسان ها بودن بعد خدایان اما نکته ای در نظر گرفته نمیشه ان هم معنویاته.ایا ما گوشت و استخوانیم با مغزی که هزاران بار چین خورده ک قدرت تفکر رو بهمون بده؟صرفا یک چیز مادی؟ برای پرسش بالا من متخصص نیستم ولی ذهن معیوبم کمکم میکند. اخلاقیات رو درنظر بگیرید. تصور کنید دختر بچه کوچکی در اب میافتد کمک میخواهد عقل میگوید اگر بروی غرق میشوی اما انچه که ما انسان ها نام ان را وجدان گذاشته ایم میگوید کمکش کن. حال پرسش مطرح میشود چ چیزی باعث شده ذهن ما اینگونه بیاندیشد؟ (ببخشید من میافتم رو دور تفکر و فلسفه یک ذره کتابی میشه نثرم) ایا خودش ب این نتیجه رسیده؟ کسانی در اطراف ب او تلقین کردند؟ اگر اینطور بوده اولین انسان ها اصول اخلاق رو چگونه اموختند؟ یک مثال دیگه میزنم روابط مقید خانوادگی چگونه بوجود امدند ایا ادم ها صرفا بخاطر مدنیت و تمدن رو اوردن ب این روابط؟ یا این انسان های شهوت پرست منفعت پرست دون که جز منافع خودشون ب چیزی دیگه ای فک نکردن باعث تولید قوانین اخلاقی یا Morality شدند؟ در اخر میخوام بگم بحث اتءیست بودن یک جور نیهلیسم هستش . البته کسایی که مطالعه میکنن ت شرایط امروز کشور و دنیا تا حدی دچارش میشن ک البته خوبه و البته شک هم خوبه چون تا شک نکرده باشی ب چیزی باور نداری. انتهای صحبتای بالام اینجوری میشه که خدایی ب ما اموخت ک چگونه اخلاق مدار باشیم . من گفتم ک متخصص نیستم ولی برهانم برای خودم کافیه و وجدان همون بخش خوداگاهیه که خدا ساخته. در مورد عقاید هم در نظر داشته باشیدکه انعطاف داشته باشید ما در یک کره زمین در یک منظومه شمسی میان میلیارد ها کهکشان دیگه زندگی میکنیم که تفکر ما پاسخ گوی وجود ان نیست
  • بله قبول دارم اعتقاد هر شخصی برای خودشه ، اما به شرط اینکه به زور در ذهن دیگران فرو نرود و کسی را آزار ندهد!

• معنویات؟ انسان چیزی به اسم فکر داره که مادیه ، و تصوراتی در ذهن ساخته میشه !

آفرین به چه بحث خوبی اشاره کردی!

چه چیزی باعث میشود؟ (پاسخ : احساسات)

حس یک چیز مادیست نه معنوی !

وجدان چیزی است که خیال میکنیم وجود دارد (یعنی اینکه توقع داریم همه انسان ها آن دختر بچه را نجات دهند ، اما عده ای هستند به همان دختر بچه تجاوز ، بدنش را تکه تکه و … میکنند)

فلذا این توقع ای که انسان دارد ، داشتن احساس مادی است ، یعنی شخص باید دارای یک سری احساسات باشد تا کمک کند!

اما در برخی از انسان ها وجود ندارد!

• اصول اخلاق انسان های اولیه:

از کجا آموختند؟ (از تجربه های شخصی)
چرا؟ برای بقا باید دسته جمعی زندگی میکردند ، برای حفظ بقا باید یکسری از کارهایی را که تمایل داشتند انجام ندهند ، وگرنه مجازات میشوند!

این اسمش اخلاق نیست!

مثل خیلی از کارهایی که ما ایرانی ها در اجتماع انجام میدهیم!

کسانی دوست ندارند ، یا نمیتوانند شبیه بقیه باشند و در جهت منافع دسته جمعی باشند را بی اخلاق ، خود خواه و … مینامیم!

• احتمالش خیلی زیاده که بر اساس مدنیت باشه! (با توجه به توضیحی که دادم هر چیزی که به نفع جمع نبود ، مورد تنهبیه و سرزنش قرار میگرفت)

انسان کم کم تجربه به دست آورد ، توانست متمدن تر شود!

باید در اینجا نفع شخصی هم در نظر گرفته شود ، چرا مرد ها فکر میکنند زنی که دوست دارد ، تماما برای اوست و زن حق ندارد به غیر از او با شخص دیگری باشد ، وگرنه خائن است!

در عصر جدید هم میبینیم که زن را بخاطر خیانت میکشند ، حتی در اسلام اجازه داده شده!

آیا این از احساس ضعف مرد است که چنین واکنشی نشان میدهد یا سایر احساسات یا ربطی به چیزی که شما اخلاقیات میخوانید دارد؟

• خیر مخالفم ، زیرا همه آتئیست شبیه هم نیستند ، زیرا آتئیست بر اساس اصول و شیوه خاصی زندگی نمی کند ، بعضی از دانشمندان آتئیست هستند یا عده ای خیلی به انسانیت و زندگی خوب برای همه اهمیت میدهند ، فلذا مغایر با (هیچ انگاری) است!

• بله شک مفیده ، همین شک بود که تاثیر خوبی در زندگی من گذاشت!

درود بر شما ، دقیقا من به فراتر از زمین فکر کردم که مفهوم دین و خدایان ساختگی اش برای من کوچک شد و به آن شک کردم!

0 ❤️

2018-07-26 17:18:38 +0430 +0430
نقل از: CHARLES_DICKHEADS درود به تو و این ذهن بازت همچین مطلبی رو تابحال نخونده بودم عالی بود

درود بر شما

ممنون از اینکه مطالب تاپیک رو‌ خوندید و نظر دادید ، سپاس از لطفتون ?

0 ❤️

2018-07-26 17:42:30 +0430 +0430

من که هر چی در مورد حضرت محمد بیشتر می فهمم مطمئن تر می شم خدایی وجود ندارد که اگر وجود داشت چنین موجود وحشتناکی که پدوفیل و خون ریز بود نمی توانست پیامبر باشد

0 ❤️

2018-07-26 18:06:15 +0430 +0430

از نظر من شما کلا چرت و پرت گفتین و رسما به انگار خدا پرداختین و به عقاید دیگران توهین کردین!

این همه مطالبی که در مورد تکذیب خدا بعنوان دلیل آوردین هیچکدام قانع کننده نیست% یعنی نه تنها به نظر من بلکه یه بچه و یا نوجوان بی تجربه هم به این دلایل شما خندش میگیره.
درسته تمامی انسانها حتی دو یا چند قلو ها که از بیشتر جهات شباهت خاصی به هم دارند حتما در برخی افکار با هم تمایز دارند و درسته که نوع بینش انسانها نسبت به جهان هستی و خلقت تمامی موجودات متفاوت هست ولی این تفاوت افکار در هر مورد و زمینه ای دلیل بر عدم وجود خدا و خالق هستی نیست%%%

بنابراین با این وضعیت دو حالت وجود دارد:
یا
1- شما بیمارید و مشکل روانی دارید و بصورت جدی باید به پزشک مراجعه کنید و مداوا بشید %%%
و یا
2- شما باشیطان برای گمراه کردن مردم دست به یکی کرده اید که باید مورد لعنت قرار بگیرید %%%

ختم سخن

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «