سوال از اذری ها و ترک زبانان ایران

1396/12/23

با توجه به حوادث دی ماه و بعد از اون و نوع برخورد ترک زبانان اللخصوص تبریز با این تظاهرات چند سوال ذهن بنده رو درگیر کرده که اگر لطف کنین جواب بدین بسیار سپاس گذار میشم 🌹
سوال اول اینه که ایا شما از ایران و ایرانی بودن خودتون بیزارین؟ دلیل این تنفر اگر لطف بفرمایین…
سوال دوم با توجه به تایید سوال بالا الان قصط شما برای اینده چیه؟ چه اینده ای برای خودتون پیش بینی کردین ؟ و چه کار قراره انجام بدین؟
سوال سوم در صورت برگذاری راهپیمایی دیگه ای در سطح اواسط دی ماه ایا باز هم گوشه ای میشینین نظاره میکنین؟
دوستان اگر لطف کنن به دور از توهین جوابم رو بدن بسیار سپاس گذار میشم درود 🌹

5425 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-03-14 22:26:10 +0330 +0330
نقل از: hadimm2016 با عرض سلام به شما دوست عزیز با عرض شود سوالاتون خیلی بی معنی و نوعی بی سوادیه البته ببخشیدا معلومه که شما بینش سیاسی ندارین که این پست رو گذاشتین اگر جواب میخوای بیا خصوصی تا بهت بگم چون در این پست افراد ابله و کودن خیلی زیادن با تشکر

دلیل شما برای بی معنی بودن سوال و بی سوادی من چیه؟
من این تاپیک رو زدم تا افراطی گری ها کمی کمتر بشه اگه چوابی دارین لطفن همین جا بگین دیگران هم استفاده کنن

0 ❤️

2018-03-14 22:31:17 +0330 +0330

جواب سوالت اینه که همه جز ایرانیم ولی دلیل شرکت نکردن در تظاهرات چیز دیگست
چرا در طول تاریخ همیشه باید اولین و بیشترین قربانیان سیاسی از آذربایجان باشه؟
یعنی بدون آذربایجان امورات مردم نمیگذره؟
یک بار هم که شده مردم آذربایجان میخان کنار بشینن و تماشا کنن که کل کشور چیکار میکنه
به جز عده ای پان ترکیسم بقیه به تجزیه فکر هم نمیکنن
ایران کشور ماست و با تمام توان پشت کشورمون وایسادیم
اگه باز هم راهپیمایی بشه بازم مردم آذربایجان شرکت نخواهند کرد
آذربایجان و به خصوص تبریز دیگه طاقت دیدن داغ مردمشو نداره
به اندازه کافی در طول تاریخ خون مردم آذربایجان ریخته شده

0 ❤️

2018-03-14 22:34:03 +0330 +0330
نقل از: babak699 آذربایجان تو تظاهرات شرکت نکرد چون احساس کرد نتیجه براش نداره، تا زمانیکه افکار مسموم باشه علی با ولی چ فرقی میکنه تو همین قرن اخیر آذربایجان رهبریِ دو انقلاب "انقلاب مشروطیت و انقلاب اسلامی" رو برعهده داش،جنگید کشته داد، اما چ فایده چیزی عوض شد؟؟؟ توی جریان همین انقلابها"مشروطیت" کلمه خر رو هم بهمون نسبت دادن هنوزم لهجمون مورد تمسخره، انگار کل ایران شهروند تهرانن ک بدون لهجه فارسی صحبت کنن،یه پرتغالی هم وختی انکلیسی صحبت میکنه لهجه داره اما تمسخر نمیشه هنوزم معادن طلا و نقره و مس و... ما غارت میشه میره کارخونه های اصفهان و کرمان و.. چطور میشه از خزر به کویر لوت امکان آب کشیدن باشه اما دریاچه نمک آذربایجان خشک بشه و نشه کاری کرد؟؟؟ میدونین اگه خشک بشه چه فاجعه ای رخ میده؟؟ آذربایجانی که نزدیک به نصف میوه جات و غلات کشور رو تامین میکنه اگه دریاچه نمک خشک بشه باد نمک با خود تو کل آذربایجان پخش میکنه و دیگه حتی یه علف هم سبز نمیشه، سرطان ریه و فلان و مردم مجبور به مهاجرت میشن حالا به جوابتون رسیدین؟

دوست عزیز قرار شد منطقی باشیم دیگه رهبری رو بر عهده نداشت بلکه همراه با باقی مردم و البته نقش پر رنگه خودش به این جریانات کمک کرد
آذربایجان تو تظاهرات شرکت نکرد چون احساس کرد نتیجه براش نداره، تا زمانیکه افکار مسموم باشه علی با ولی چ فرقی میکنه =پیرو این حرفتون به نظر شما با بودن این نظام مردم ما اگاه میشن که نباید توهین بکنن؟ این که اون حقی که مد نظرتون هست نرسیدید مقصرش باقیه مردم هستن یا سیاست مدار ها
دوست عزیز من هم قبول دارم خشک شدن دریاچه ارومیه فاجعس ولی شما بفرمایین بگین کجای ایران الان توش فاجعه نیست؟با نشستن شما یه گوشه و نپیوستن به دیگران ایا جمهوری اسلامی مشکلات شما رو حل میکنه؟

0 ❤️

2018-03-14 22:37:38 +0330 +0330
نقل از: camchi دوست عزیز در حالیکه بیشتر فعالین فارس حتی رضا پهلوی هنوز ما تورکها را اذری خطاب میکنن چ انتظاری داری ، پاشیم برای چی که از چاله بیوفتیم توی چاه ؟؟ ما از هیچ قوم و وطنی نفرت نداریم ولی ازربایجان به این نتیجه رسیده که اینبار اشتباهات صدسال گذشته را تکرار نخاهد کرد اگر بپاخیزیم فقط برای احقاق حقوق خودمون خاهد بود . فک کنم هر سه بخش سوالتون رو جواب دادم . شعار ما هیچوقت مرگ بر کسی نبوده ما تورکها همیشه صلح جو بودیم تا زمانیکه خط قرمزهامون رعایت بشه . شعار ما یاشاسن تورک الیم . یاشاسن بیتو ازربایجان .

برادر من این اسمه شما و یا نماینده هاتون میتونن درخواست بدن و نام اذربایجان رو به ترک تغییر بدین این که نشد حرف ! الان توی چاه هستیم بد تر از این مگه ممکنه همه قومیت ها رو با هم درگیر کردن اخوند ها
هدف شما چیه برای اینده؟ میخواین این نظام بمونه؟

0 ❤️

2018-03-14 22:39:02 +0330 +0330

تصمیم دارم به چند نکته مهم اشاره کنم:
1- باید یاد بگیرید و بفهمید که آذری، آذری زبان، تورک زبان و … اشتباه است.
باید بجاش از کلمانت “تورک” یا “آزربایجانی” استفاده کنید.
2_ در سال 78 و حادثه کوی دانشگاه، بسیاری از دانشجویان دانشگاه تبریز و مردم تبریز در تظاهرات کشته و دستگیر شدند، اما اخبار مربوط به تبریز به شدت بایکوت شد و تنها به تبلیغ و مطرح کردن اخبار تهران انجام شد. جدایی تورک و فارس از اینجا کلید خورد.
3_ سال 85 که روزنامه ایران به تورک ها اهانت شدید کرد، ملت آزربایجان به خیابانها ریختند. این حرکت چندین برابر قدرتمندتر از حرکت سال 88 فارس ها بود، اما در سال 85 قوم فارس بجای حمایت از حرکات و قیام آزربایجان، اومدن و بحث توهین رو توجیه کردند. و حتی خیلی هاشون بدتر شروع به مسخره کردن ملت تورک کردند.
واقعه 85 جنایاتی غیر قابل باور بر علیه ملت تورک انجام شد و بدتر اینکه، رسانه های فارس چه داخل و چه خارج کشور اون حادثه رو بایکوت خبری کردند.
در بحث توهین برنامه فیتیله به ملت تورک، بازهم ما به اعتراض خیابانی دست زدیم، اما قوم فارس بازهم سکوت کرد!!.
شمایی که همیشه پشت تورک رو خالی کرده اید، چه انتظاری دارید که ملت تورک با شما همصدا بشه؟
تا حالا در اعتراضات ملت تورک، چه زمانی سهیم شدید؟

برای درک بهتر نوشته هام به صفحه رسمی آقای محسن رسولی در فیسبوک سر بزنید.

0 ❤️

2018-03-14 22:39:43 +0330 +0330
نقل از: MAHNAZ27 از کورد ها هم سوال کن خخخخخخخخخ و لرها

خوب کرد ها و لر ها در اعتراضات با مردم همراه شدن و فکر کنم با مسعولین مشکل دارن نه باقیه مردم

0 ❤️

2018-03-14 22:43:41 +0330 +0330
نقل از: Saman.radmanesh جواب سوالت اینه که همه جز ایرانیم ولی دلیل شرکت نکردن در تظاهرات چیز دیگست چرا در طول تاریخ همیشه باید اولین و بیشترین قربانیان سیاسی از آذربایجان باشه؟ یعنی بدون آذربایجان امورات مردم نمیگذره؟ یک بار هم که شده مردم آذربایجان میخان کنار بشینن و تماشا کنن که کل کشور چیکار میکنه به جز عده ای پان ترکیسم بقیه به تجزیه فکر هم نمیکنن ایران کشور ماست و با تمام توان پشت کشورمون وایسادیم اگه باز هم راهپیمایی بشه بازم مردم آذربایجان شرکت نخواهند کرد آذربایجان و به خصوص تبریز دیگه طاقت دیدن داغ مردمشو نداره به اندازه کافی در طول تاریخ خون مردم آذربایجان ریخته شده

فکر نمیکنین با این کارتون هم به خودتون هم به باقیه مردم صدمه میزنین؟کلیپ خودکشی جوانی که امروز مرد رو که دیدید اذربایجانی بود یا نه؟بشینین یه گوشه اخوند ها شما رو میکشن کما این که باقیه ساکنین ایران رو به کشتن دادن

0 ❤️

2018-03-14 22:55:24 +0330 +0330
نقل از: shadow69
نقل از: Saman.radmanesh جواب سوالت اینه که همه جز ایرانیم ولی دلیل شرکت نکردن در تظاهرات چیز دیگست چرا در طول تاریخ همیشه باید اولین و بیشترین قربانیان سیاسی از آذربایجان باشه؟ یعنی بدون آذربایجان امورات مردم نمیگذره؟ یک بار هم که شده مردم آذربایجان میخان کنار بشینن و تماشا کنن که کل کشور چیکار میکنه به جز عده ای پان ترکیسم بقیه به تجزیه فکر هم نمیکنن ایران کشور ماست و با تمام توان پشت کشورمون وایسادیم اگه باز هم راهپیمایی بشه بازم مردم آذربایجان شرکت نخواهند کرد آذربایجان و به خصوص تبریز دیگه طاقت دیدن داغ مردمشو نداره به اندازه کافی در طول تاریخ خون مردم آذربایجان ریخته شده

فکر نمیکنین با این کارتون هم به خودتون هم به باقیه مردم صدمه میزنین؟کلیپ خودکشی جوانی که امروز مرد رو که دیدید اذربایجانی بود یا نه؟بشینین یه گوشه اخوند ها شما رو میکشن کما این که باقیه ساکنین ایران رو به کشتن دادن

تا دیروز فقط به خودمون صدمه میزدیم
ولی از امروز تصمیم داریم بشینیم کنار و فقط نظاره گر باشیم
نمیشه که همیشه آذربایجان و مردمش تلاش کنن آخرشم موفقیت به اسم کسای دیگه ثبت بشه
اینهمه فداکاری و جانفشانی تو راه این خاک و بوم آخرش چه سودی واسه آذربایجان داشت؟؟؟؟
غیر از اینه که روز به روز محرومتر شدن؟
غیر از اینه که دفاع از کشور کار آذربایجان باشه ولی بودجه و پول کشور تو تهران و اصفهان خرج شه؟
غیر از اینه که جوون آذربایجانی با اینهمه کارخونه و معدن و شرکت که تو شهر خودش هست بیکاره ولی یه عده سفارش شده از شهرای دیگه مسان و کار میکنن؟

1 ❤️

2018-03-14 22:56:58 +0330 +0330
نقل از: Xaled87 تصمیم دارم به چند نکته مهم اشاره کنم: 1- باید یاد بگیرید و بفهمید که آذری، آذری زبان، تورک زبان و ... اشتباه است. باید بجاش از کلمانت "تورک" یا "آزربایجانی" استفاده کنید. 2_ در سال 78 و حادثه کوی دانشگاه، بسیاری از دانشجویان دانشگاه تبریز و مردم تبریز در تظاهرات کشته و دستگیر شدند، اما اخبار مربوط به تبریز به شدت بایکوت شد و تنها به تبلیغ و مطرح کردن اخبار تهران انجام شد. جدایی تورک و فارس از اینجا کلید خورد. 3_ سال 85 که روزنامه ایران به تورک ها اهانت شدید کرد، ملت آزربایجان به خیابانها ریختند. این حرکت چندین برابر قدرتمندتر از حرکت سال 88 فارس ها بود، اما در سال 85 قوم فارس بجای حمایت از حرکات و قیام آزربایجان، اومدن و بحث توهین رو توجیه کردند. و حتی خیلی هاشون بدتر شروع به مسخره کردن ملت تورک کردند. واقعه 85 جنایاتی غیر قابل باور بر علیه ملت تورک انجام شد و بدتر اینکه، رسانه های فارس چه داخل و چه خارج کشور اون حادثه رو بایکوت خبری کردند. در بحث توهین برنامه فیتیله به ملت تورک، بازهم ما به اعتراض خیابانی دست زدیم، اما قوم فارس بازهم سکوت کرد!!. شمایی که همیشه پشت تورک رو خالی کرده اید، چه انتظاری دارید که ملت تورک با شما همصدا بشه؟ تا حالا در اعتراضات ملت تورک، چه زمانی سهیم شدید؟

برادره من باز هم میگم اون یک اسمه شما درخواست تغییر نام بدین اگه این چیزیه که همتون میخواید
من هم فقط تهران رو شنیده بودم
در مورد این موضوع که من تا اونجایی که اطلاع دارم چه از داخل چه از خارج مورد نکوهش قرار گرفت!
دوست عزیز باقیه ایران رو قوم فارس خطاب نکنین چرا که قومیت های مختلفی رو شامل میشه…
ببینین وقتی که گروهی میان به شما توهین میکنن شما باید از خودتون دفاع کنین یا با اعتراض یا با شکایت دقت کنین این توهین تنها شما رو شامل میشه برای مثال در سریال سرزمین کهن به بختیاری ها توهین شد اون ها اعتراض کردن و سریال هم جمع شد نیازی به حضور دیگران نبود اما رفتار و اعمال این نظام و نا حقی ها برای عموم مردم ایرانه نه فقط به قوله شما قوم فارس اگه شما میومدین و جنبش پیروز میشد میتونستین تمام حقوق از دست رفتتون رو پس بگیرین

1 ❤️

2018-03-14 22:59:10 +0330 +0330
نقل از: babak699 آذربایجان تو تظاهرات شرکت نکرد چون احساس کرد نتیجه براش نداره، تا زمانیکه افکار مسموم باشه علی با ولی چ فرقی میکنه تو همین قرن اخیر آذربایجان رهبریِ دو انقلاب "انقلاب مشروطیت و انقلاب اسلامی" رو برعهده داش،جنگید کشته داد، اما چ فایده چیزی عوض شد؟؟؟ توی جریان همین انقلابها"مشروطیت" کلمه خر رو هم بهمون نسبت دادن هنوزم لهجمون مورد تمسخره، انگار کل ایران شهروند تهرانن ک بدون لهجه فارسی صحبت کنن،یه پرتغالی هم وختی انکلیسی صحبت میکنه لهجه داره اما تمسخر نمیشه هنوزم معادن طلا و نقره و مس و... ما غارت میشه میره کارخونه های اصفهان و کرمان و.. چطور میشه از خزر به کویر لوت امکان آب کشیدن باشه اما دریاچه نمک آذربایجان خشک بشه و نشه کاری کرد؟؟؟ میدونین اگه خشک بشه چه فاجعه ای رخ میده؟؟ آذربایجانی که نزدیک به نصف میوه جات و غلات کشور رو تامین میکنه اگه دریاچه نمک خشک بشه باد نمک با خود تو کل آذربایجان پخش میکنه و دیگه حتی یه علف هم سبز نمیشه، سرطان ریه و فلان و مردم مجبور به مهاجرت میشن حالا به جوابتون رسیدین؟

دوست عزیز قرار شد منطقی باشیم دیگه رهبری رو بر عهده نداشت بلکه همراه با باقی مردم و البته نقش پر رنگه خودش به این جریانات کمک کرد
آذربایجان تو تظاهرات شرکت نکرد چون احساس کرد نتیجه براش نداره، تا زمانیکه افکار مسموم باشه علی با ولی چ فرقی میکنه =پیرو این حرفتون به نظر شما با بودن این نظام مردم ما اگاه میشن که نباید توهین بکنن؟ این که اون حقی که مد نظرتون هست نرسیدید مقصرش باقیه مردم هستن یا سیاست مدار ها
دوست عزیز من هم قبول دارم خشک شدن دریاچه ارومیه فاجعس ولی شما بفرمایین بگین کجای ایران الان توش فاجعه نیست؟با نشستن شما یه گوشه و نپیوستن به دیگران ایا جمهوری اسلامی مشکلات شما رو حل میکنه؟

عرض کردم افکار مردم مسمومه، نگفتم افکار چهار نفره بالایی، پس عوض شدنه نطام دردی از این قضیه تبعیض بین فارس و غیر فارس دوا نمیکنه

0 ❤️

2018-03-14 23:00:05 +0330 +0330

ایا شما هم وطن ما نبودید زمانیکه؛
تورک خر میگفتن دوستان شما به ما؟؟
زمانیکه دریاچه ارومیه خشک شد؟
زمان مشروطه؟
زمان سوسک خواندن ما؟
زمان برادر کشی ما توسط ارمنستان در اذربایجان شمالی؟
زمان مبارزه برای زبان مادری و قانون ۱۷و۱۵قانون اساسی؟
اوایل ورود تراکتورسازی به لیگ موقع بروز اینهمه اشتباهات داوری کاملا تابلو کدومتون حمایتمون کردید
اصلا همه اینا به درک فقط و فقط یه مورد رو بگو که فارس زبانان پشت تورک زبانان ایستادن،فقط یک مورد بگوووووووو لا مذهب یک موررررررد
ولی باز هم میگم تبریز الان دست سردارهای سپاهه مثل خود تیمش به این راحتیا نیس تظاهرات،اما اگه یبار فرصتش پیش بیاد و یه تورک رهبری کنه وای به حال این پنیر خامه ای،تورک ها یه خصلت دارن دستشونو میدن ولی رفیقشونو از دست نمیدن،تورک آغیر گلر هامما باتمان گلر

4 ❤️

2018-03-14 23:00:30 +0330 +0330
نقل از: Saman.radmanesh

تا دیروز فقط به خودمون صدمه میزدیم
ولی از امروز تصمیم داریم بشینیم کنار و فقط نظاره گر باشیم
نمیشه که همیشه آذربایجان و مردمش تلاش کنن آخرشم موفقیت به اسم کسای دیگه ثبت بشه
اینهمه فداکاری و جانفشانی تو راه این خاک و بوم آخرش چه سودی واسه آذربایجان داشت؟؟؟؟
غیر از اینه که روز به روز محرومتر شدن؟
غیر از اینه که دفاع از کشور کار آذربایجان باشه ولی بودجه و پول کشور تو تهران و اصفهان خرج شه؟
غیر از اینه که جوون آذربایجانی با اینهمه کارخونه و معدن و شرکت که تو شهر خودش هست بیکاره ولی یه عده سفارش شده از شهرای دیگه مسان و کار میکنن؟

خوب مگه باقیه مردم همین گرفتاری ها رو ندارن؟؟؟به خاک همین ایران قسم همه مشکل دارن همه تو شرایط سختی قرار دارن فقط یه سری اقا زاده ها دارن با پوله مردم عشق حال میکنن مگه خوزستان درست شد؟ سیستان چطور یا کردستان؟ این مشکلات برای همه هست با اومدنتون به خیابون ها حق خودتون رو پس بگیرین

1 ❤️

2018-03-14 23:03:12 +0330 +0330

اینقدر این انتظار هم کیشان منو زجر داد که چند بار وسوسه شدم برم تهران ولی بدون حتی یه اشنا اونجا چیکار میشد کرد تو این شبای سرد،یه روز که نیس ممکنه حتی یه سالم طول بکشه.

0 ❤️

2018-03-14 23:03:23 +0330 +0330
نقل از: babak699

عرض کردم افکار مردم مسمومه، نگفتم افکار چهار نفره بالایی، پس عوض شدنه نطام دردی از این قضیه تبعیض بین فارس و غیر فارس دوا نمیکنه

این افکار رو هوا که مسموم نشده همین اخوند ها باعث بانیشن از به ریشه من شما هم میخندن
اتفاقن چهار نفر بالای خیلی مهم هستند چرا که خطه فکری مردم رو تعیین میکنن

1 ❤️

2018-03-14 23:08:14 +0330 +0330
نقل از: Arasbaranaras ایا شما هم وطن ما نبودید زمانیکه؛ تورک خر میگفتن دوستان شما به ما؟؟ زمانیکه دریاچه ارومیه خشک شد؟ زمان مشروطه؟ زمان سوسک خواندن ما؟ زمان برادر کشی ما توسط ارمنستان در اذربایجان شمالی؟ زمان مبارزه برای زبان مادری و قانون ۱۷و۱۵قانون اساسی؟ اوایل ورود تراکتورسازی به لیگ موقع بروز اینهمه اشتباهات داوری کاملا تابلو کدومتون حمایتمون کردید اصلا همه اینا به درک فقط و فقط یه مورد رو بگو که فارس زبانان پشت تورک زبانان ایستادن،فقط یک مورد بگوووووووو لا مذهب یک موررررررد ولی باز هم میگم تبریز الان دست سردارهای سپاهه مثل خود تیمش به این راحتیا نیس تظاهرات،اما اگه یبار فرصتش پیش بیاد و یه تورک رهبری کنه وای به حال این پنیر خامه ای،تورک ها یه خصلت دارن دستشونو میدن ولی رفیقشونو از دست نمیدن،تورک آغیر گلر هامما باتمان گلر

داماده خوده بنده ترک هست پس هر وقت توهینی بشنوم دفاع میکنم!
دریاچه ارومیه که همه مردم میگن به دادش برسین!
اتفاقن اون برادر کشی رو همین اخوند ها دامن زدن
اون قانون فقط برای من هم اجرا نشده به خاطره همین هاست که اعتراض داریم!
برادر من بحث فوتبالیش نکن :/
دقیقن!!!دسته سپاهه ودارن بهاختلافات دامن میزنن خاسته من اینه شما هشیار باشین

2 ❤️

2018-03-14 23:09:45 +0330 +0330
نقل از: Xaled87 تصمیم دارم به چند نکته مهم اشاره کنم: 1- باید یاد بگیرید و بفهمید که آذری، آذری زبان، تورک زبان و ... اشتباه است. باید بجاش از کلمانت "تورک" یا "آزربایجانی" استفاده کنید. 2_ در سال 78 و حادثه کوی دانشگاه، بسیاری از دانشجویان دانشگاه تبریز و مردم تبریز در تظاهرات کشته و دستگیر شدند، اما اخبار مربوط به تبریز به شدت بایکوت شد و تنها به تبلیغ و مطرح کردن اخبار تهران انجام شد. جدایی تورک و فارس از اینجا کلید خورد. 3_ سال 85 که روزنامه ایران به تورک ها اهانت شدید کرد، ملت آزربایجان به خیابانها ریختند. این حرکت چندین برابر قدرتمندتر از حرکت سال 88 فارس ها بود، اما در سال 85 قوم فارس بجای حمایت از حرکات و قیام آزربایجان، اومدن و بحث توهین رو توجیه کردند. و حتی خیلی هاشون بدتر شروع به مسخره کردن ملت تورک کردند. واقعه 85 جنایاتی غیر قابل باور بر علیه ملت تورک انجام شد و بدتر اینکه، رسانه های فارس چه داخل و چه خارج کشور اون حادثه رو بایکوت خبری کردند. در بحث توهین برنامه فیتیله به ملت تورک، بازهم ما به اعتراض خیابانی دست زدیم، اما قوم فارس بازهم سکوت کرد!!. شمایی که همیشه پشت تورک رو خالی کرده اید، چه انتظاری دارید که ملت تورک با شما همصدا بشه؟ تا حالا در اعتراضات ملت تورک، چه زمانی سهیم شدید؟

احسنت،هر جوابی به این پست چیزی جز بهانه اوردن نیست

1 ❤️

2018-03-14 23:14:14 +0330 +0330
نقل از: Arasbaranaras ایا شما هم وطن ما نبودید زمانیکه؛ تورک خر میگفتن دوستان شما به ما؟؟ زمانیکه دریاچه ارومیه خشک شد؟ زمان مشروطه؟ زمان سوسک خواندن ما؟ زمان برادر کشی ما توسط ارمنستان در اذربایجان شمالی؟ زمان مبارزه برای زبان مادری و قانون ۱۷و۱۵قانون اساسی؟ اوایل ورود تراکتورسازی به لیگ موقع بروز اینهمه اشتباهات داوری کاملا تابلو کدومتون حمایتمون کردید اصلا همه اینا به درک فقط و فقط یه مورد رو بگو که فارس زبانان پشت تورک زبانان ایستادن،فقط یک مورد بگوووووووو لا مذهب یک موررررررد ولی باز هم میگم تبریز الان دست سردارهای سپاهه مثل خود تیمش به این راحتیا نیس تظاهرات،اما اگه یبار فرصتش پیش بیاد و یه تورک رهبری کنه وای به حال این پنیر خامه ای،تورک ها یه خصلت دارن دستشونو میدن ولی رفیقشونو از دست نمیدن،تورک آغیر گلر هامما باتمان گلر

عزیز من تراکتور فقط تیم ما نیست،شرف ماست،وجود ماست ما به تراکتور به چشم تیم فوتبال نگاه نمیکنیم،وقتی تو ازادی به تورک ها اشک اشک گفتن مگه تیم رو گفتن؟؟بزرگتر فکر کن داداش،اون پست قبلی هم که فرمودن برا کل ایران مشکل هست بله الان هست ولی ما از دوران پهلوی این مشکلارو داریم شما تازه متوجه شدین اذربایجان هم از ایرانه و میگین کل ایران مشکل داره

2 ❤️

2018-03-14 23:20:18 +0330 +0330
نقل از: Arasbaranaras

عزیز من تراکتور فقط تیم ما نیست،شرف ماست،وجود ماست ما به تراکتور به چشم تیم فوتبال نگاه نمیکنیم،وقتی تو ازادی به تورک ها اشک اشک گفتن مگه تیم رو گفتن؟؟بزرگتر فکر کن داداش،اون پست قبلی هم که فرمودن برا کل ایران مشکل هست بله الان هست ولی ما از دوران پهلوی این مشکلارو داریم شما تازه متوجه شدین اذربایجان هم از ایرانه و میگین کل ایران مشکل داره

برادره من داوری بد برا همه هست لابی های فساد این کارو میکنن
من هم از اون توهین ناراحت شدم اما شنیدم لیدر های شروع کنندش از قبل خط گرفته بودن
از دوران پهلوی به بعد همه جا دچار سراشیبی شده من شما باید ایران رو پس بگیریم

0 ❤️

2018-03-14 23:21:48 +0330 +0330

من یکی که میدونم هشیار هم هستم،با اینکه ازتون دلخورم که هیچوقت حمایت نکردین ولی خیلی بهش فکر کردم اوایل دی ماه و به این نتیجه رسیدم که وقتشه از والدین اون حلالیته رو بگیرم که دیگه بعد کشیدن پاشنه کفشم افسوسی به دلم نمونه

1 ❤️

2018-03-15 00:11:36 +0330 +0330

آذری جد و آبادتونه،به ترکها نگین آذری این خودش بزرگترین مشکله چون تحریف تاریخ ترکهاس... جواب اون شعار های ورزشگاه رو هم یک هفته بعدش با اشح ددندی،قهبه نندی شنیدن اونایی که گفته بودن...

1 ❤️

2018-03-15 02:08:26 +0330 +0330

من ترک نیستم ولی بعضیا میان میگن که ترک ها اصل ایرانی نیستن … در جواب اینا بگم تاریخ بخونین معمولا حکومت های بزرگ دست ترکا بوده و همه اجدادشون اونان

0 ❤️

2018-03-15 05:50:18 +0330 +0330

جان دل این تفرقه ای که الان میونه ترک و فارسه ته دس توه نه من این یه برنامه ریزی بلند مدته که کمکم داره به نتیجه میرسه
بعده این بدترم میشه من معتقدم دیگه نمیشه جلوشو گرف چون ذهنیته عوام مردمو با برنامه ریزیه دقیقشون تغییر دادن حکومتم یه کارایی میکنه که عمدا ترکارو از ایران سرد کنه و با سرکوب نگهشون داره چون خیلی خوب میدونه که اگه قراره اتقاقی بیوفته تا ترکا همراه نشن اب از اب تکون نمیخوره

1 ❤️

2018-03-15 07:42:34 +0330 +0330

بزارید من جواب سوالاتونو میدم و اونم اینه که هرچقدر بین ترکا نژادشون مهمه بین بقیه هم هست ینی هروقت خواستین ببینین که یک ترک چقدر نژادش مهمه خودتون رو به عنوان یک فارس یا کرد با اصفهانی یا هر چیز دیگه در نظر بگیرید متوجه میشد که خیلی چیز عجیبی نیست اون عده ای هم که خودشون رو گرگ های خاکستری و این حرفا بیشترشون جو گیرن و در بین توده های مردم آذربایجان جایگاه هی ندارن اما برای جواب دادن به این که چرا در تظاهرات شرکت نکردن من خودم بچه مشهدم و شاید فکر کنید تظاهرات دی از مشهد شروع شد اما به تمام عزیزانم قسم میخورم که اون شروع مردمی نبود و در ادامه هم به جز چند تظاهرات به شدت محدود و کم جمعیت چیز دیگه ای در مشهد مشاهده نکردیم و من این رو به مذهبی بودن شهرم ربط میدم و من این رو درک میکنم و میبینم در مورد شهر تبریز هم من همین نظر دارم من به واسطه شغل پدرم در تبریز بودم و میدونم اونها هم نه به شدت بافت مشهد اما مدهبی هستن
و در آخر در هیچکجای دنیا فضای مجازی ملاک خوبی نیست پس زیاد دوز وزتون نداره که ما ها بیشتریم دوم این که مردم ایران مشکلشون اقتصادی و معیشتیه نه سیاسی یا فرهنگی سوم تنها ناراضی بودن مهم نیست برای امقلابی که شما هم میگین چه بخوایم چه نخوایم یک ایدئولوژی جایگزین میخوایم که ینی غیراسلامی که اصلا بعید میدونم با بافت جمعیتی ایران بشه حالا حالا ها اجراش کرد و در ثانی یک رهبر یا حتی یک حزب تا بتونه یک عده آدم رو که باهم به شدت تفکرات مخالفی دارن دور هم جمع کنه قطعا من اصلا نمیتونم با سلطنت طلب ها و مذهبی ها کار کنم اما اونها هم هستن چه بهوایم چه نخوایم تامام

0 ❤️

2018-03-15 08:39:08 +0330 +0330

این پست مربوط به کاربری samgaytop هست که با دوست یابی مجاز نیست رو به رو شده حرفاش به مظر من که درسته روش فکر کنین?
هر کسی از ظن خود شد یار من
از درون من نجست اسرار من (مولوی)
بنا بر تجربه خودم دوتا ملاک کلی برای هر اقدام انسان هست: اقدام بر اساس انسانیت یا اقدام بر اساس غیر انسانیت
حکومت ایران غیر انسانیه و بر اساس قدرت و ثروت اداره میشه و اینکه این قدرت و ثروت از راه های نامشروع و غیر اخلاقی کسب میشه. تمامی مفاهیم از جمله قومیت، دین و غیره به عنوان ابزاری برای تداوم این حکومت غیرانسانی استفاده میشه، در این حکومت غیرانسانی از همه قومیت های حاضر در ایران وجود داره که فصل مشترک همه ی اونها ثروت و قدرته، حالا من و شما هی تو سر خومون بزنیم که من ترکم یا آذریم(آزریم)، فارسم، بلوچم، ترکمنم، سیستانیم و… و هی به هم فحش بدیم و هر روزم توی باتلاق بدبختی از هرنوعش که نتیجه ی این حکومت غیرانسانیه بیشتر غرق بشیم، از جمله: فقر، فحشا، بیکاری، بیماری، آلودگی هوا، تصادفات مرگبار ناشی از خودروهای بی کیفیت، غارت منابع طبیعی، میراث فرهنگی، ظلم، نا امیدی، افسردگی و هزار تا چیز منفی دیگه و اون آقایون و خانومای هزار فامیل بالانشین هم که همونطور که گفتم از تمامی اقوام ساکن در ایران توشون هستن که اتفاقا اکثرشون با هم خویشاوندن و اگه نبودن هم به یمن این حکومت و منافع مشترکشون فامیل هم شدن به زندگی شاهانشون ادامه بدن. داستان اون پدرو پسرا و اون چند تا تکه چوبو که وقتی باهم بودن نشکستن و وقتی تنها بودن شکستنو به همه از جمله خودم یادآوری می کنم عزیزان جان، تنها چاره ما اتحاد در فکر، زبان و عمل برای رهایی از این بردگی و زندگی خفت باره که این حکومت و حکومت های دیکتاتوری دیگه نصیب ما کردن
با امید اون روز

0 ❤️

2018-03-15 08:42:28 +0330 +0330
نقل از: sexxxxxy

آذری جد و آبادتونه،به ترکها نگین آذری این خودش بزرگترین مشکله چون تحریف تاریخ ترکهاس... جواب اون شعار های ورزشگاه رو هم یک هفته بعدش با اشح ددندی،قهبه نندی شنیدن اونایی که گفته بودن...

دوست عزیز یکم اروم باشین نیومدیم به هم دیگه فحش بدیم هدف تاپیک بر طرف سازی اختلافاته
بله من هم موافقم شعار های درون ورزشگاه بسیار زشت بودن اما این که در ورزشگاه ها بی فرهنگی شده نباید پایتمام ایران نوشت باید کرد؟

0 ❤️

2018-03-15 08:44:09 +0330 +0330
نقل از: Mj59magh دوستان عزیز سلام من تمام مباحث شمارو خوندم به این نتیجه رسیدم که باهمه آگاهی و مطالعه و سوادی که کسب کردیم تواین مدت وفاصله ای که گرفتیم از تفکرات آدمهای دهه ۵۰ و ۶۰ اما همچنان عروسک دست سیاست این رژیم و دیگر دشمنانیم به نظر من هم این رژیم هم همسایگان ما که از همون قدیم نمیتونستن ببیننمون ازین نفاقها و دشمنیها و کینه ها و جوک ها و داستانها و غیره وزالک سود میبرن که چه بسا ساخته دست خودشون باشه این مسایل... دوستان عزیز هموتنان گلم ایرانیهای خونگرمم کجا رفته هم دلیتون و کمک به همنوعانتون در دوران انقلاب و جنگ و زلزله و سیل مسایب دیگه چه چیز اینقدر تنفر تو دلامون آورده جز خود این رژیم و سیاستهای این آخوندای انگلیسی...

دقیقن همه این ها زیر سایه انگلیس و در ادامه اخوند ها به وجود اومده این که از اگاه نبودن ما سو استفاده رو میکنن ما نباید به این حقارت تن بدیم تنها خواسته من اگاه بودن دوستانه

0 ❤️

2018-03-15 08:48:56 +0330 +0330
نقل از: ali0221 من ترک نیستم ولی بعضیا میان میگن که ترک ها اصل ایرانی نیستن ... در جواب اینا بگم تاریخ بخونین معمولا حکومت های بزرگ دست ترکا بوده و همه اجدادشون اونان

هدفم حرف زدن در مورد تاریخ ترک ها نیست ولی حرف شما درسته حکومت های ترک چندین دوره حکومت ایران رو در دست داشتن اتفاقن زمانه مهاجرت اریایی ها گروه های زیادی در بلخ و… ساکن شدن که خواستگاه 3 تا حکومت های مهم غزنویان سلجوقیان و خوارزمشاهیانن
زبانه متفاوت دلیل بر نژاد متفاوت نیست کما این که کشور افریقای جنوبی انگلیسی زبانن ولی نژاد متفاوتی دارن

0 ❤️

2018-03-15 08:51:39 +0330 +0330
نقل از: Mj59magh دشمن اول ما انگلیس بوده و هست که سیاست اولش نفاق افکنیه و کینه درست کردن بین مردم تا بچاپنمون دین و مذهب و آخوند واسمون ساختن تا عقب نگهمون دارن و بیچارمون کنن یک روز شیعه سنی این مملکتو الم میکنن و امروز قومیتو الان نزدیک به۵۰ ساله که استاد بریتانیایه کبیر نشسته و فقط تماشا میکنه شاگردانی که پرورش داده که چطور براش کار میکنن دیگه النی نیست مستعمره و چاپیدناشون ولی ببینین کشورهای جهان سومو که همچنان توخودشون سردرگمن و در گیر جنگها و اختلافات قومیتین و اونا کار خودشونو میکنن دوستان من در تمام دنیا اقوام مختلف پخش شدن شما تیمهای فوتبال یا ورزشیه کشورهای اروپایو نگاه کنین از هر قوم رنگ ونژادی درشون هست از هر دین و مذهبی و آیین و باوری در کشوراشون هست و دارن خیلی خوب پیش میرن اون وقت ما تواین کشور ۴تا قوم و دوتا مذهب از یک دین باهم نمیسازیم

نباید تاثیر روسیه رو هم دست کم گرفت روسیه در کنار انگلیس و اخوند ها موجبات تفرقه و دشمنی رو فراهم کردن وگرنه این هم ظلم وجود داره باز هم متحد نمیشن مردم

0 ❤️

2018-03-15 08:54:08 +0330 +0330
نقل از: Mj59magh به خدا به خدا به خدا.... هممون سرکاریم .سیاست پدر مادر دین نداره خیلی بیرحمه خیلی پیچیدست دنیا همچنان دست فراماسونراست و اونا تایین میکنن کجا جنگ باشه کجا آرامش کی رییس جمهور شه و کی ترور شه ... سر ماهاروهم به این چیزا گرم کردن یه روز به داعش یه روز به اتش زدن پلاسکو و سقوط ۴تا هواپیما و فهاشیه ۴تا بی سواد بی کار و نفهم تو استادیومها اونجا به ترکها فهش میدیم اونام توشهر خودشون به ما بعد تو بازار تهران قربون صدقه هم میریم و باهم معاملات اقتصادی داریم ... بی خبر از جنایات و تاراجی که تواین مملکت داره اتفاق میوفته یادمون رفته که داشتیم سکته میکردیم و وحشت زده بودیم از دلار ۳هزار تومنی ... ولی خیلی نرم امروز دلار به مرز ۵هزار تومن رسیده ... سرمونو بنده دادگاهای شهرام جزایری و این کونیه دیگه میکنن اونوقت خودشون ۱۰۰۰برار میبرن از مال این ملتو... نه ترکها نه کردها نه خوزستانیها ونه هیچ قومیت دیگه ای تواین کشور خر نیستن هممون باهم خریم ما فارسها از همه بیشتر... ۳۰درصد خونه های گرونقیمت لندن به نام این خون آشامهاست که دارن تاراجمون میبرن

حرف شما متاسفانه درسته?

0 ❤️

2018-03-15 08:57:15 +0330 +0330
نقل از: shopo جان دل این تفرقه ای که الان میونه ترک و فارسه ته دس توه نه من این یه برنامه ریزی بلند مدته که کمکم داره به نتیجه میرسه بعده این بدترم میشه من معتقدم دیگه نمیشه جلوشو گرف چون ذهنیته عوام مردمو با برنامه ریزیه دقیقشون تغییر دادن حکومتم یه کارایی میکنه که عمدا ترکارو از ایران سرد کنه و با سرکوب نگهشون داره چون خیلی خوب میدونه که اگه قراره اتقاقی بیوفته تا ترکا همراه نشن اب از اب تکون نمیخوره

بالا تر توضیح دادم زمانی که درسنین پایین تری بودم من هم مسخره میکردم اما از وقتی مطالعه کردم و اگاهیم رو بالا بردم این رو کنار گذاشتم اعتقاد دارم دیگران هم میتونن

0 ❤️

2018-03-15 09:01:16 +0330 +0330
نقل از: sedmamadmousavi بزارید من جواب سوالاتونو میدم و اونم اینه که هرچقدر بین ترکا نژادشون مهمه بین بقیه هم هست ینی هروقت خواستین ببینین که یک ترک چقدر نژادش مهمه خودتون رو به عنوان یک فارس یا کرد با اصفهانی یا هر چیز دیگه در نظر بگیرید متوجه میشد که خیلی چیز عجیبی نیست اون عده ای هم که خودشون رو گرگ های خاکستری و این حرفا بیشترشون جو گیرن و در بین توده های مردم آذربایجان جایگاه هی ندارن اما برای جواب دادن به این که چرا در تظاهرات شرکت نکردن من خودم بچه مشهدم و شاید فکر کنید تظاهرات دی از مشهد شروع شد اما به تمام عزیزانم قسم میخورم که اون شروع مردمی نبود و در ادامه هم به جز چند تظاهرات به شدت محدود و کم جمعیت چیز دیگه ای در مشهد مشاهده نکردیم و من این رو به مذهبی بودن شهرم ربط میدم و من این رو درک میکنم و میبینم در مورد شهر تبریز هم من همین نظر دارم من به واسطه شغل پدرم در تبریز بودم و میدونم اونها هم نه به شدت بافت مشهد اما مدهبی هستن و در آخر در هیچکجای دنیا فضای مجازی ملاک خوبی نیست پس زیاد دوز وزتون نداره که ما ها بیشتریم دوم این که مردم ایران مشکلشون اقتصادی و معیشتیه نه سیاسی یا فرهنگی سوم تنها ناراضی بودن مهم نیست برای امقلابی که شما هم میگین چه بخوایم چه نخوایم یک ایدئولوژی جایگزین میخوایم که ینی غیراسلامی که اصلا بعید میدونم با بافت جمعیتی ایران بشه حالا حالا ها اجراش کرد و در ثانی یک رهبر یا حتی یک حزب تا بتونه یک عده آدم رو که باهم به شدت تفکرات مخالفی دارن دور هم جمع کنه قطعا من اصلا نمیتونم با سلطنت طلب ها و مذهبی ها کار کنم اما اونها هم هستن چه بهوایم چه نخوایم تامام

علاقه و تعصب به نژاد کار خوبیه اما این اختلافات با این شدت یکم زیاد از حده!
در همون روز ها در فضای مجازی عده ای گفتن اصلن حضور پیدا نخواهند کرد و گفتن ما جدا از شما فارس ها هستیم…

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «